AirPods grają tylko w jednym uchu? Zobacz, jak to naprawić

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: AirPods grają tylko w jednym uchu? Zobacz, jak to naprawić

Czy masz AirPods, których używasz do słuchania muzyki bardziej interesującej, ale zdajesz sobie sprawę AirPod gra tylko w jednym uchu?

AirPods są obecnie bardzo proste i niezawodne ze względu na ich wygodną konstrukcję, ale czasami są podatne na problemy.

Możliwe, że słuchawki AirPods nie łączą się, gdy są w etui lub AirPods gra tylko w jednym uchu. Ten problem występuje najczęściej wśród użytkowników i może być denerwujący.

W tym artykule dowiesz się dlaczego AirPod gra tylko w jednym uchu podczas słuchania muzyki lub podcastu. Ty też będziesz wiedzieć jak naprawić AirPod problem.

PRZECZYTAJ TEŻ: AirPods łączą się w przypadku? 12 najlepszych sposobów naprawy (ROZWIĄZANE)

Dlaczego mój AirPod gra tylko w jednym uchu?

Użytkownicy Apple AirPods narzekają, że ich małe słuchawki nie mogą grać w jednym uchu.

Cóż, jeśli występuje ten problem na AirPods, może to być spowodowane kilka powodów dlaczego Twój AirPod gra tylko w jednym uchu.

Jeśli nie możesz używać słuchawek AirPods na swoim dwoje uszumoże to być spowodowane a kwestia oprogramowania. Posiadanie przestarzałego oprogramowania może spowodować, że AirPods przestanie działać przez rok

Może być też tak, że Bateria AirPods ma problem lub jest słaba. Więc jeśli jedna z baterii AirPods jest słaba lub jest uszkodzony nie będziesz mógł z niego korzystać.

Może to być również spowodowane problem z łącznością, albo jest brud na AirPod. Jeśli masz przesunięcie balansu stereo z jednej strony, będziesz słyszeć dźwięk tylko w jednym uchu. Jeden z AirPod może być uszkodzony.

PRZECZYTAJ TEŻ: Dlaczego moja ładowarka do iPhone’a jest gorąca? Zobacz, jak to naprawić

Jak naprawić AirPods odtwarzane tylko w jednym uchu

AirPod nie grający w jednym uchu może być problematyczny, a może to wynikać z kilku powodów. Ale w zależności od przyczyny, z łatwością będziesz w stanie to naprawić.

Ponieważ widziałeś niektóre przyczyny, które mogły to spowodować, oto, co musisz zrobić, aby naprawić AirPods, gdy działa tylko jeden

Poprawka 1: Sprawdź procent baterii AirPods

Nie wahaj się sprawdzić procentu baterii słuchawek AirPods, aby wiedzieć, czy je naładowałeś, czy nie. Jest to pierwsza rzecz, którą musisz zrobić, jeśli zauważysz, że AirPods gra w jednym uchu.

Problem może dotyczyć tego, że jeden ze słuchawek AirPods nie jest ładowany, w wyniku czego nie jest odtwarzany z powodu niskiego poziomu naładowania baterii.

Jeśli tak się stanie, jedna ze słuchawek AirPods nie będzie dalej grać. Ale czasami może się zdarzyć, że bateria jest rozładowana, ale jeśli tak nie jest, oto co należy zrobić.

Aby sprawdzić, czy słuchawki AirPods są wystarczająco naładowane do grania, umieść je w etui do ładowania, otwórz pokrywę etui i umieść je w pobliżu iPhone’a.

Procent baterii słuchawek AirPods pojawi się na Twoim iPhonie, iPadzie lub komputerze Mac.

Możesz alternatywnie sprawdzić ustawienia Bluetooth swojego iPhone’a podłączonego do AirPods i tam wyświetli się procent baterii AirPods.

Poprawka 2: Wyczyść swoje AirPods

Czasami problem z niedziałającymi AirPods ma związek z brudem, który wypełnił określone miejsce w AirPods.

🔥 Zalecana:  Nie możesz utworzyć konta na Instagramie? Oto jak to naprawić

Dlatego musisz wykonać proste ćwiczenie na AirPods przez dokładnie wyczyść oba uszy słuchawek AirPods. To może po prostu rozwiązać problem ze słuchawkami.

Jeśli kurz i zanieczyszczenia zatkały małe otwory w słuchawkach AirPods, może to spowodować całkowite opuszczenie słuchawek AirPods, co uniemożliwi działanie słuchawek AirPods.

Używanie wacika, wilgotnej ściereczki do czyszczenia lub końcówki Q może pomóc w czyszczeniu słuchawek AirPods, szorując je, aż znów będą wyglądać jak nowe.

Jeśli zachodzi potrzeba nałożenia płynu, użyj niewielkiej ilości alkoholu, ponieważ szybko wyschnie i powinno być jak najmniej.

Konieczne jest również czyszczenie etui ładującego, zwłaszcza tam, gdzie AirPods łączą się z ładowarką.

Dzięki temu zarówno AirPods, jak i ładowarka będą wystarczająco czyste, aby oba AirPods dobrze się naładowały, aby grać zgodnie z oczekiwaniami.

Uwaga: Nie używaj wody do czyszczenia słuchawek AirPods ani obudowy, ponieważ może to spowodować uszkodzenie słuchawek AirPods lub ich całkowite zniszczenie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Bateria telefonu spada podczas ładowania? Dlaczego i jak to naprawić

Poprawka 3: Wyłącz i włącz Bluetooth

Jeśli Twoje urządzenie ma problemy z łącznością z urządzeniem Bluetooth, może to spowodować nieprawidłowe działanie słuchawek AirPods i nie działać zgodnie z oczekiwaniami.

Dlatego powinieneś wyłączyć i włączyć Bluetooth w innym, aby naprawić AirPods, które nie działają poprawnie na jednym uchu.

Aby to zrobić, przejdź do ustawień Bluetooth swojego iPhone’a lub iPada, wyłącz Bluetooth i poczekaj chwilę, aby ponownie go włączyć.

Poprawka 4: Zapomnij i podłącz ponownie AirPods

Jeśli próbowałeś wyłączyć i włączyć Bluetooth, ale nadal nie działa, oto co musisz zrobić.

Może występować problem z połączeniem słuchawek AirPods z telefonem, należy je ponownie podłączyć do iPhone’a i sprawdzić, czy będzie działać idealnie.

Aby zresetować słuchawki AirPods, musisz najpierw usunąć je z urządzenia. Włóż AirPods do ucha.

Otwórz ustawienia iPhone’a> Wybierz Bluetooth> W pobliżu Airpods, dotknij przycisku i> I dotknij Zapomnij to urządzenie> Zapomnij urządzenie. Spowoduje to usunięcie słuchawek AirPods z urządzenia.

Po wyjęciu słuchawek AirPods z telefonu odczekaj chwilę przed ponownym podłączeniem słuchawek AirPods do urządzenia.

Poprawka 5: Sprawdź balans stereo między L/R

Kolejną poprawką jest sprawdzenie balansu stereo w urządzeniu, aby poznać rozkład dźwięku między lewym i prawym uchem słuchawek AirPods.

Musisz upewnić się, że dystrybucja dźwięku jest zrównoważona, aby nie napotkać problemów z tym, że jeden z AirPods jest głośniejszy niż jeden lub nie ma dźwięku w jednym uchu.

Przejdź do swojego iPhone’a Ustawienia> Stuknij w Dostępność> Wybierz audio / wideo> Przesuń suwak między L i R do środka> Wyłącz opcję dźwięku mono.

Umożliwi to zrównoważenie dźwięku między obojgiem uszu w słuchawkach AirPods, więc podczas odtwarzania muzyki będziesz słyszeć równomiernie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zdjęcia z iPhone’a nie ładują się? 13 sposobów, aby to naprawić (rozwiązany)

Poprawka 6: Sprawdź swoje urządzenie

To może nie być wina twoich AirPodsów, że gra tylko jeden. Dlatego powinieneś również sprawdzić, czy problem nie jest wynikiem usterki telefonu, która utrudnia odtwarzanie jednego AirPoda.

Musisz więc odłączyć AirPods od swojego urządzenia i sprawdzić to na innym urządzeniu. Możesz użyć komputera Mac lub urządzenia iPad, aby sprawdzić AirPod.

Jeśli podłączysz AirPods do innych urządzeń i zadziała, problem będzie dotyczył Twojego urządzenia, jeśli nie, problem dotyczy AirPods.

🔥 Zalecana:  Jak działa Internet Rzeczy? Najważniejsze zastosowania IoT

Gdy to robisz, sprawdź również, czy możesz połączyć się z innym AirPods i sprawdź, czy dwoje uszu będzie dobrze grać, jeśli tak, oznacza to, że inne AirPods mają problem.

Ale jeśli problem będzie się powtarzał, przyczyną problemu jest Twój iPhone lub iPad. Zobacz poniżej, co możesz z tym zrobić.

Poprawka 7: Zaktualizuj swój system operacyjny

Być może twoja wersja iOS nie jest kompatybilna ze słuchawkami AirPods, a ze względu na przestarzałe oprogramowanie, którego możesz używać, jesteś podatny na pewne problemy, które musisz naprawić, aby zaktualizować system operacyjny.

Dlatego należy zaktualizować wersję systemu operacyjnego do najnowszej, ponieważ może to rozwiązać ten problem. Iść do iPhone Ustawienia> Stuknij w Ustawienia ogólne> Stuknij w Aktualizacja oprogramowania> Stuknij Pobierz i zainstaluj.

Poprawka 8: Zresetuj AirPods

Jeśli wypróbowałeś różne urządzenia ze słuchawkami AirPods i nadal nie działają zgodnie z oczekiwaniami, powinieneś zresetuj AirPods.

Aby zresetować słuchawki AirPods, musisz najpierw usunąć go z urządzenia. Umieść AirPods w uchu, a następnie otwórz ustawienia iPhone’a> Wybierz Bluetooth> W pobliżu swoich Airpods, dotknij przycisku i> I dotknij Zapomnij to urządzenie> Zapomnij urządzenie.

Umieść słuchawki AirPods na etui i nie otwieraj pokrywy, a następnie przytrzymaj przycisk na etui AirPods przez około 15 sekund, aż lampka stanu z przodu obudowy zacznie migać na pomarańczowo, a następnie na biało.

Ponownie podłącz AirPods do iPhone’a. Ponieważ etui ładujące i pokrywa są otwarte, umieść AirPods blisko iPhone’a lub iPada i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie urządzenia.

PRZECZYTAJ TEŻ: Filmy nie są odtwarzane na iPhonie? 16 sposobów, aby to naprawić (rozwiązany)

Poprawka 9: Zresetuj ustawienia sieciowe

AirPods i inne urządzenia Apple mogą mieć problemy z powodu problemów z łącznością, ale nie wiesz, skąd one pochodzą.

Przyczyną tego może być ustawienie, a ponieważ nie wiesz dokładnie, gdzie dokładnie, powinieneś zresetować ustawienia iPhone’a, aby rozwiązać problem.

Aby zresetować ustawienia sieciowe, przejdź do ustawień iPhone’a lub iPada > Stuknij Ustawienia ogólne > Przewiń w dół do Resetuj > I stuknij Resetuj wszystkie ustawienia.

Po zresetowaniu ustawień sieciowych iPhone’a będziesz musiał ponownie połączyć AirPods z urządzeniem.

Poprawka 10: AirPods jest uszkodzony

Jednym z najczęstszych powodów, dla których słuchawki AirPods nie działają w jednym uchu, jest uszkodzenie. Możesz o tym nie wiedzieć, ponieważ widzisz, że nadal się nie ładuje.

Głośnik mógł zostać uszkodzony, bateria zepsuta lub jakiś wewnętrzny problem, o którym nic nie wiesz. A może to dlatego, że spada, czy coś.

Jeśli jedno ucho AirPods jest uszkodzone, nie zauważysz tego, a najlepszym sposobem naprawy uszkodzonego AirPods jest zabranie go do warsztatu Apple w innym miejscu, aby rozwiązać problem.

Jeśli nie chcesz nowego, możesz kupić nowy Amazonkai dopilnuj, aby przenośne słuchawki nie spadały codziennie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Losowe zdjęcia pojawiające się na moim telefonie? Zobacz, jak to naprawić

Poprawka 11: Skontaktuj się z pomocą techniczną Apple

Ostatnią poprawką, którą możesz zastosować, aby rozwiązać wszystkie problemy z odtwarzaniem AirPods tylko w jednym uchu, jest skontaktowanie się z pomocą techniczną Apple za pośrednictwem ich oficjalna strona internetowa i złożenie raportu w dziale AirPods.

🔥 Zalecana:  Instacart Batch Grabbers i boty (czym są i jak działają)

Zapewniają również opcje rozwiązania problemu, ale jeśli żadna z opcji nie działa, możesz do nich zadzwonić w celu uzyskania dalszych wyjaśnień.

Wniosek

O ile korzystanie z AirPods może być bardzo interesujące, możesz mieć bardzo irytujące problemy z AirPods, co nie wyklucza, że ​​AirPods grają tylko w jednym uchu.

Dlatego w tym artykule zawarliśmy wszystkie wytyczne, aby nauczyć Cię, jak naprawić AirPods, jeśli działają.

Poprawki uchronią Cię przed problemem związanym z odtwarzaniem AirPod w jednym uchu. I pamiętaj, jeśli te poprawki nie działają, oznacza to, że AirPod jest uszkodzony.

Możesz spróbować przetestować AirPods na innym urządzeniu i przetestować swój telefon lub inny AirPods, aby upewnić się, skąd pochodzi problem.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jeden AirPod jest głośniejszy od drugiego? Zobacz, jak to naprawić

Często Zadawane Pytania

Czy moje AirPods będą działać tylko z jednym AirPodsem?

Możesz użyć jednego AirPoda, to nie problem. Często to robię i widzę, jak robi to wiele innych osób. Możesz po prostu mieć jeden AirPods w uchu i zatrzymać drugi. Jeśli drugie ucho jest uszkodzone lub zgubione, nadal będziesz mógł używać jednego ucha.

Dlaczego mój lewy AirPods nie działa podczas rozmowy przez telefon?

Jeśli jeden z mikrofonów AirPods nie działa, na przykład po lewej stronie, jest to spowodowane ustawieniami mikrofonu w telefonie. Aby to naprawić, musisz zmienić ustawienie na Automatyczne. Przejdź do ustawień iPhone’a > Bluetooth > Mikrofon > Wybierz opcję Automatycznie, Zawsze lewy AirPod lub Zawsze prawy AirPod.

Co mam zrobić, jeśli brakuje jednej z moich słuchawek AirPods?

Jeśli brakuje jednej z Twoich słuchawek AirPods, możesz użyć opcji Znajdź moje urządzenie, aby zlokalizować AirPods. Ale musisz być blisko miejsca, w którym znajduje się AirPod i musi być podłączony do twojego urządzenia. Wszystko, co musisz zrobić, to otworzyć Znajdź moje urządzenie, dotknąć AirPods, który chcesz znaleźć, i odtworzyć dźwięk.

Jak naprawić jeden AirPods, który nie działa z moim telefonem z Androidem?

Jeśli masz ten sam problem na urządzeniu z Androidem, możesz skorzystać z tego przewodnika, aby go rozwiązać. Przed wypróbowaniem poprawek upewnij się, że jest to opłata. Wypróbuj też z innymi telefonami, wypróbuj też inny AirPods na swoim urządzeniu z Androidem. Musisz wiedzieć, skąd pochodzi problem.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie