9 sposobów naprawy niepowodzenia wysyłania wiadomości tekstowych na iPhonie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 9 sposobów naprawy niepowodzenia wysyłania wiadomości tekstowych na iPhonie

Mogło się zdarzyć, że chcesz wysłać do kogoś wiadomość, ale pojawia się błąd, który oznacza, że ​​nie można jej wysłać. Czasami możesz wysłać wiadomość, ale nie zostanie ona dostarczona do odbiorcy, mimo że nie zauważyłeś błędu. Gdy zauważysz, że Twoje wiadomości nie są wysyłane, możesz się martwić, że Twój telefon jest uszkodzony.

Nie martw się. Problem niewysłanych wiadomości w iPhone’ach jest powszechnym problemem i możesz go rozwiązać, sprawdzając kilka rzeczy. Jak teraz rozwiązać problem nie wysyłania wiadomości tekstowych iPhone’a?

W tym artykule przedstawiliśmy kilka metod rozwiązania tego problemu. Spróbuj zrobić je jeden po drugim.

Dlaczego mój iPhone nie wysyła wiadomości?

Istnieje kilka powodów, dla których Twój iPhone nie wysyła wiadomości tekstowych. Problem może być związany z telefonem, który nie ma usługi. W rzeczywistości w tym przypadku problem dotyczy sieci komórkowej lub Wi-Fi telefonu.

Czasami mogłeś manipulować ustawieniami telefonu lub musisz zmienić niektóre z nich.

Być może wprowadziłeś zły numer odbiorcy i istnieją inne powody, które przeanalizujemy w następnym artykule.

Jak naprawić iPhone’a, który nie wysyła wiadomości tekstowych?

Wypróbuj poniższe metody rozwiązywania problemów z telefonem, który nie wysyła wiadomości. Najprawdopodobniej ten problem zostanie rozwiązany za pomocą jednej z tych metod. Oczywiście, zanim spróbujesz rozwiązać problem, dotknij kilka razy „spróbuj ponownie” obok nieudanej wiadomości.

 1. Sprawdź ustawienia połączenia sieciowego telefonu

Najpierw sprawdź zasięg komórki. Czy jesteś podłączony do sieci? Jeśli sieć komórkowa jest niedostępna lub znajdujesz się poza zasięgiem sieci, wiadomość nie zostanie wysłana. Jednym z innych powodów braku połączenia z siecią jest aktywny tryb samolotowy. Aby to sprawdzić, przesuń palcem w górę po ekranie, aby wyświetlić menu centrum sterowania. Następnie sprawdź ikonę samolotu. Jeśli ta ikona jest aktywna, wyłącz ją. Czasami aktywując i dezaktywując ten tryb ponownie, możesz uzyskać dostęp do sieci.

 1. Upewnij się, że poprawnie wpisałeś numer odbiorcy
🔥 Zalecana:  14 najlepszych sposobów na zarobienie 200 $ dziennie z pocztowcami

Ten problem występuje, gdy wysyłasz SMS-a do kontaktu, którego numer właśnie otrzymałeś. Dlatego innym sposobem rozwiązania problemu jest sprawdzenie wprowadzonych informacji kontaktowych i upewnienie się, że zostały one wpisane poprawnie. Na przykład, jeśli nie wpisałeś jednej z cyfr w numerze telefonu, pojawi się błąd wysłania tej wiadomości. Należy zwrócić uwagę na to, że jeśli masz pewność, że numer jest poprawny i wysyłasz wiadomość do tej osoby, ale nie otrzymujesz odpowiedzi, być może ta osoba Cię zablokowała.

 1. Uruchom ponownie iPhone’a

Ponowne uruchomienie telefonu, gdy wystąpi problem, może zadziałać w większości przypadków. W ten sposób niektóre błędy mogą zniknąć. Jeśli powodem, dla którego iPhone nie wysyła wiadomości tekstowych, jest błąd wewnętrzny, problem można rozwiązać przez ponowne uruchomienie.

Aby ponownie uruchomić iPhone’a, naciśnij i przytrzymaj przycisk głośności i przycisk boczny, a następnie przeciągnij w prawo suwak, który pojawi się na ekranie. Następnie ponownie włącz telefon, naciskając przycisk zasilania, przejdź do aplikacji SMS i spróbuj ponownie wysłać ten SMS.

 1. Uruchom ponownie aplikację wiadomości na iPhonie

Jednym ze środków, który zwykle rozwiązuje problem, jest zamknięcie aplikacji do przesyłania wiadomości i ponowne jej uruchomienie. Pamiętaj, że po zamknięciu powinieneś również usunąć go z listy „ostatnich aplikacji”.

 1. Sprawdź stan systemu Apple

Czasami Twoje wiadomości nie są wysyłane z powodu problemu w iMessage, a ten problem nie ma nic wspólnego z telefonem. Aby sprawdzić stan iMessage, przejdź do strony stanu systemu Apple i sprawdź stan serwerów Apple. Te serwery mogą nie działać. W takiej sytuacji jedyne, co musisz zrobić, to poczekać, aż problem z serwerem zostanie rozwiązany.

 1. Sprawdź ustawienia daty i godziny na swoim iPhonie

Jeśli ustawienia daty i godziny w telefonie są nieprawidłowe, działanie niektórych aplikacji telefonu zostanie zakłócone. Ustawienia te muszą zostać poprawnie zarejestrowane, zwłaszcza w celu korzystania z usług sieciowych. Aby sprawdzić datę i godzinę:

 • Idź do swojego telefonu ustawienia.
 • Następnie otwórz ogólny Sekcja.
 • Stuknij w Data i godzina.
 • Włącz Ustaw automatycznie przełącznik. Jeśli ta opcja jest włączona, wyłącz ją i włącz ponownie.
 1. Czy Twoja wiadomość jest zwykłą wiadomością tekstową?
🔥 Zalecana:  Jak naprawić błąd wylogowania iMessage na iPhonie (6 sposobów działania)

Jeśli próbujesz wysłać wiadomość multimedialną, upewnij się, że Twój operator obsługuje usługę wiadomości multimedialnych. Możesz wysyłać zdjęcia, utwory muzyczne i wideo za pośrednictwem wiadomości MMS. Obecnie wysyłanie tego typu wiadomości jest obsługiwane przez AT&T, Sprint, US Cellular, T-Mobile i MetroPCS.

 1. Zrestartować ustawienia sieci

Inne rozwiązanie, którego możesz użyć, aby rozwiązać problem braku wysyłania SMS-ów na iPhone’a, dotyczy zresetowania ustawień sieciowych. W ten sposób wszystkie dane sieciowe i połączenia Twojego iPhone’a zostaną zresetowane, a wszystkie informacje związane z poprzednimi połączeniami zostaną usunięte. Na przykład usunie zapisane hasła Wi-Fi. Ale zresetowanie ustawień sieciowych w większości przypadków prowadzi do naprawienia błędów i problemów z wysyłaniem i odbieraniem SMS-ów. Ale jak zresetować ustawienia sieciowe iPhone’a? Wykonaj następujące czynności:

 • Przejdź do ustawień.
 • Przewiń menu, znajdź Ogólny, i dotknij go.
 • Wybierz Resetowanie opcja.
 • Stuknij w Zrestartować ustawienia sieci.
 • Stuknij ponownie w Zrestartować ustawienia sieci aby to potwierdzić.

Teraz wprowadź wiadomości ponownie, aby sprawdzić, czy wiadomości zostały wysłane, czy nie.

 1. Aktualizacja iOS

Jeśli system operacyjny telefonu nie jest aktualny, może to powodować błędy w działaniu niektórych części telefonu. Jeśli więc dostępna jest aktualizacja dla Twojego iPhone’a, a jeszcze jej nie zainstalowałeś, zalecamy jak najszybsze jej pobranie i zainstalowanie, a następnie przetestowanie wysyłania SMS-ów na swoim iPhonie.

Ale jak zaktualizować system operacyjny iPhone’a? Przed rozpoczęciem procesu upewnij się, że Twój iPhone jest podłączony do sieci Wi-Fi i ma co najmniej 60% naładowania baterii. Następnie wykonaj poniższe czynności:

Iść do Ustawienia > Ogólny > Aktualizacja oprogramowania > Pobierz i zainstaluj i stuknij Zainstaluj teraz.