9 najlepszych prac niezależnych, które możesz wykonywać z dowolnego miejsca

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 9 najlepszych prac niezależnych, które możesz wykonywać z dowolnego miejsca

Wiele osób jest zainteresowanych zostaniem wolny strzelec w dzisiejszych czasach i ma to sens, gdy myślisz o możliwościach i swobodach.

Na przykład:

  • Masz elastyczny grafik, który możesz dyktować.
  • Teraz możesz pracować z domu lub gdziekolwiek chcesz
  • Twój potencjał zarobkowy zależy od Ciebie i masz większą kontrolę.
  • Nie masz tradycyjnego szefa ani kierownika, przed którym możesz odpowiadać

Oczywiście freelancing nie jest efektowny i początkowo może być trudny włamać się na rynek pracy. Jest mnóstwo ludzi takich jak ty, którzy mają takie same zainteresowania i chęć pracy dla siebie, a to może być trochę konkurencyjne.

Ale na szczęście istnieje tak wiele kategorii wolnych zawodów, z których możesz wybierać, że wszelkie umiejętności, które potencjalnie posiadasz, mogą stać się lukratywnym sposobem zarabiania pieniędzy z domu.

Poniżej dowiesz się o niektórych z najlepszych ofert pracy dla freelancerów, które mogą być dobrze płatne, oraz o witrynach z ofertami pracy dla freelancerów, które pomogą Ci znacznie szybciej znaleźć pracę.

Najlepsze oferty pracy dla freelancerów z domu

Piękno freelancingu polega na tym, że zazwyczaj możesz pracować z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do Internetu. Z pewnością niektóre prace niezależne lub kontraktowe mogą wymagać osobistego spotkania, ale w większości przypadków można to zrobić w zaciszu własnego domu.

Jest to atrakcyjna funkcja, jeśli chcesz zarabiać pracując samodzielnie lub przekonaj się, że wykonujesz swoją najlepszą pracę bez rozpraszania się tradycyjnym 9-17.

Poniżej znajduje się kilka najlepszych ofert pracy dla freelancerów, które są nie tylko poszukiwane, ale również dobrze płatne.

1. Marketing cyfrowy

Marketing cyfrowy to najbardziej poszukiwany zestaw umiejętności, ponieważ każda firma potrzebuje marketingu i obecności online. Możesz być generalistą. Oznacza to, że robisz wszystko w marketingu cyfrowym lub możesz skupić się na określonych obszarach, takich jak media społecznościowe, płatne reklamy, poczta e-mail itp.

Chociaż zajmuję się marketingiem cyfrowym w pełnym wymiarze godzin, pracowałem jako freelancer i pracowałem na zlecenie w różnych obszarach marketingu cyfrowego. Ponadto, im więcej masz doświadczenia i osiągnięć, tym więcej pieniędzy możesz zarobić.

2. Pisanie

Prawdopodobnie jednym z bardziej popularnych zawodów freelancerów jest pisanie.

Ponownie, może to być dość szeroka kategoria, ale płacą za pisanie może być całkiem lukratywny, gdy budujesz swoje portfolio.

Możesz zarabiać na byciu blogerem lub założeniu własnego bloga, jako copywriter lub redaktor/korektor. Chociaż może to być konkurencyjne, nie brakuje tam pracy pisemnej.

3. Projektant

Podobnie jak w przypadku marketingu cyfrowego, poszukiwanie wysokiej jakości prac projektowych jest obecnie bardzo potrzebnym obszarem dla większości firm.

Małe firmy, start-upy, jednoosobowi przedsiębiorcy i organizacje korporacyjne mają wiele obszarów, w których konieczna jest wysokiej jakości praca projektowa. Może to być tak proste, jak tworzenie logo i banerów w mediach społecznościowych, tworzenie różnych reklam displayowych, a nawet projektowanie nowego układu witryny.

Ale bycie niezależnym projektantem może również dotyczyć obszarów takich jak projektowanie UX/UI, w których pomagasz tworzyć układy i interfejsy produktów. Lub, jeśli jesteś utalentowanym ilustratorem, mogą być również potrzebne Twoje dzieła artystyczne.

4. Wprowadzanie danych

Chociaż wprowadzanie danych jest mniej efektowne niż niektóre inne prace niezależne, wciąż jest poszukiwaną pracą, którą wiele organizacji lubi zlecać na zewnątrz.

🔥 Zalecana:  Co to jest infrastruktura hiperkonwergentna? | Ewolucja i korzyści

Więc jeśli szybko posługujesz się klawiaturą, nie masz nic przeciwko przetwarzaniu liczb i jesteś dobrze zorganizowany — wprowadzanie danych może być dla Ciebie przyzwoitą pracą.

Na początku może nie opłacać się najlepiej, ale im lepszy jesteś i im większe zadania związane z danymi, tym bardziej lukratywny może być. Ponadto jest to świetny sposób na przetestowanie świata freelancerów i sprawdzenie, czy lubisz pracować w domu.

5. Nauczanie online

Czy masz niesamowitą wiedzę na niektóre tematy? Czy masz doświadczenie w nauczaniu innych? Zatem zostanie nauczycielem online jako niezależny może być dla Ciebie.

Może to wymagać ukończenia studiów wyższych i doświadczenia w nauczaniu określonego przedmiotu, ale dzięki Internetowi możesz pomóc w udzielaniu korepetycji każdemu z dowolnego miejsca.

Popularne kategorie to nauczanie języka, matematyki i nauk ścisłych — ale może to być wszystko!

6. Wirtualny Asystent

Wraz z rozwojem pracy cyfrowej zaczęła rozwijać się branża bycia wirtualnym asystentem. Wielu przedsiębiorcom lub właścicielom małych firm łatwo jest ugrzęznąć w codziennych zadaniach, które nie są tak ważne.

Jeśli lubisz wykonywać pracę administracyjną i uczyć się, świetną niezależną pracą może być dla Ciebie zostanie wirtualnym asystentem.

Zadania, które możesz wykonywać, obejmują zarządzanie kalendarzem, wyszukiwanie, rezerwacje, wysyłanie wiadomości e-mail, organizowanie i obsługę klienta.

7. Tłumacz

Czy mówisz i piszesz płynnie w innych językach? Nawet jeśli biegle posługujesz się tylko jednym innym językiem, możesz nieźle zarobić jako tłumacz.

Wiele firm ma biura na całym świecie i oferuje produkty lub usługi na całym świecie. Z tego powodu będą potrzebować informacji w innych językach.

Możesz pomóc w tłumaczeniu e-booków, stron internetowych, postów na blogach, broszur, prezentacji, dokumentów prawnych, książek i nie tylko.

Popularnymi językami są hiszpański, niemiecki, francuski, rosyjski, chiński, japoński, włoski — ale może zaistnieć potrzeba znajomości dowolnego języka, w którym jesteś ekspertem.

8. Web Developer lub Programista

Era transformacji cyfrowej otworzyła drzwi dla wielu wolnych zawodów, zwłaszcza w zakresie tworzenia stron internetowych i programowania.

Jeśli masz doświadczenie w kodowaniu języków, takich jak HTML/CSS, PHP, Ruby on Rails, Javascript, Python i inne kategorie — możesz zarobić niezłe pieniądze jako freelancer.

W oczekiwaniu na języki programowania, które znasz, możesz pracować nad stronami internetowymi, aplikacjami na iOS lub Androida, a nawet unikalnymi projektami oprogramowania.

9. Obsługa klienta

Jedną z ostatnich kategorii wolnych zawodów, które uwzględniam, jest praca w obsłudze klienta.

Podczas gdy sklepy detaliczne i niektóre biura będą wymagać osobistej obecności, nadal istnieje wiele ról związanych z obsługą klienta lub wsparciem, które możesz wykonywać z domu.

Ponadto może to być nieco mniej elastyczne w przypadku Twojego harmonogramu, ponieważ będziesz musiał być przy komputerze lub telefonie w określonych godzinach pracy. Ale jeśli rozwijasz się w pomaganiu innym i szukasz godziwej zapłaty, praca jako niezależny pracownik obsługi klienta może być dla Ciebie idealna.

Strony z ofertami pracy dla freelancerów, aby znaleźć pracę

Oczywiście, gdy zaczynasz pracować jako freelancing, możesz samodzielnie znaleźć pracę. Oznacza to, że tworzysz własną stronę internetową, rozpoczynasz nawiązywanie kontaktów w mediach społecznościowych i zaczynasz angażować się tam, gdzie spotykają się osoby, które być może będą musiały zatrudnić twoje umiejętności.

🔥 Zalecana:  Procesor Throttlestop nie jest obsługiwany — poprawki robocze

Ale jeśli ty potrzebuję pieniędzy teraz i chcesz dostać się do pracy nieco szybciej, możesz aplikować na niektóre koncerty wymienione na stronach z ofertami pracy dla freelancerów. Istnieje mnóstwo zdalnych tablic ogłoszeń i witryn, w których firmy szukają wykonawców do pomocy przy projektach.

Chociaż będzie trochę konkurencji ze strony innych freelancerów, jest to świetny sposób na zdobycie pracy i zbudowanie relacji roboczej.

Jakie są więc najlepsze strony z ofertami pracy dla freelancerów, aby znaleźć pracę?

praca nadrzędna

Prawdopodobnie jednym z najpopularniejszych miejsc pracy dla freelancerów jest UpWork. Kilka razy osobiście zatrudniałem ludzi z tej witryny i gdybym miał zbadać pracę jako freelancer w pełnym wymiarze godzin, byłoby to miejsce, w którym umieściłbym listę moich usług.

Im większe masz doświadczenie i im lepszy kontakt z klientami, tym łatwiej będzie Cię wykryć i tym więcej pieniędzy możesz zarobić. Możesz nie zarabiać od razu na utrzymanie, ale mnóstwo ludzi świetnie sobie radzi w UpWork i robi to w pełnym wymiarze godzin.

Fiverr

Inną dobrze znaną nazwą na rynku freelancerów jest Fiverr, świetna strona internetowa, w której możesz się zmoczyć, jeśli odkrywasz. Ta witryna z ofertami pracy może zawierać najobszerniejsze kategorie pracy niezależnej, które wykraczają poza tradycyjne ścieżki większości witryn.

Jednak Fiverr ma tendencję do oferowania tanich usług i pracy. Podczas gdy niektóre koncerty mogą być w stanie naliczyć przyzwoitą kwotę, większość firm lub osób prywatnych chce zatrudnić za znacznie niższe ceny. A chętnych do pracy za niewielkie pieniądze nie brakuje.

Jest to bardziej miejsce, w którym pozostajesz aktywny, aby znaleźć pracę lub doskonalić swoje umiejętności jako freelancer. Ale możesz chcieć przejść do innych ofert pracy z tej listy.

FlexJobs

Jednym z moich ulubionych miejsc, w których można znaleźć wysokiej jakości oferty pracy jako freelancer, jest strona FlexJobs. Ta tablica ogłoszeń istnieje już od dłuższego czasu, ale zapewnia zasoby potrzebne do odniesienia sukcesu.

Znajdziesz elastyczną pracę od pracy w domu i freelancerów w wielu kategoriach, będziesz mieć dostęp do badań firmowych i mnóstwo świetnych przewodników, które pomogą Ci poprawić karierę jako freelancer.

Jedyną różnicą jest dostęp do świetnych ofert pracy dla freelancerów; będziesz musiał zarejestrować się na ich płatnej platformie. Mają kilka płatnych poziomów do wyboru, z których najtańszy to około 15 USD miesięcznie. Całkowicie warto znaleźć najlepszą niezależną pracę.

Wolny strzelec

Jeśli nie masz jeszcze pewności, czy zarejestrować się na płatnej platformie lub chcesz zajrzeć poza witryny takie jak Upwork, to Wolny strzelec może być dla Ciebie dobrą opcją. Dzięki tej witrynie możesz utworzyć swój bezpłatny profil i rozpocząć przeglądanie ofert pracy, które Cię interesują.

Możesz tworzyć filtry na podstawie pracy, której szukasz, dzięki czemu będziesz natychmiast powiadamiany o nowych koncertach.

Oto różnica na tej stronie: kiedy znajdziesz pracę, którą lubisz, faktycznie licytujesz ją. Zasadniczo przedstawiasz kandydatowi ofertę pracy, dlaczego najlepiej pasujesz, a następnie, jeśli cię wybiorą, rozpoczniesz pracę i otrzymasz zapłatę.

Craigslist

Co dziwne, spojrzenie na Craigslist może również doprowadzić do znalezienia pracy dla niezależnych.

W zależności od tego, gdzie mieszkasz iw okolicznych miastach, możliwość znalezienia pracy w Twojej niszy może być trudniejsza niż w innych.

🔥 Zalecana:  Jak zarobić 100 $ dziennie gwarantowane – 15 najlepszych pomysłów online i offline

Jeśli już, to na pewno coś znajdziesz pod stołami pracy jeśli potrzebujesz szybkiej gotówki i chcesz zarobić trochę pieniędzy.

Ale kiedy przejdziesz do Craigslist, możesz wyszukać sekcję „Koncerty” na stronie głównej i wybrać według kategorii lub kliknąć w jej sekcję ogólną i zobaczyć wszelkie ogłoszenia o pracę. Zawsze dokładaj należytej staranności z Craigslist i zadawaj ważne pytania, zanim ślepo zaakceptujesz jakąkolwiek pracę.

Zdalne strony z ofertami pracy

Tak więc powyższe są bardziej dostosowane do pracy niezależnej i kontraktowej, ale niektóre z nich można również znaleźć na zdalnych tablicach ogłoszeń.

Wiele stanowisk w odległych lokalizacjach jest przeznaczonych do pracy w pełnym wymiarze godzin, ale jest to również świetne miejsce do znalezienia pracy niezależnej.

Zdalne.co

Ta zdalna tablica ogłoszeń istnieje już od jakiegoś czasu i sam korzystałem z niej, aby znaleźć pracę w przeszłości. Jeden Zdalne.coznajdziesz mnóstwo kategorii, takich jak praca przy wprowadzaniu danych online, marketing, pisanie, księgowość, projektowanie, obsługa klienta, programista i inne.

PracujemyZdalnie

Innym zdalnym miejscem pracy, z którego często korzystałem, jest PracujemyZdalnie. Możesz przeglądać wszystkie kategorie, a także różne otwarte oferty pracy i pracy. Lub możesz nawet wybrać ich kategorię pracy kontraktowej, aby znaleźć najlepsze prace niezależne i w niepełnym wymiarze godzin.

Remotive.io

Na koniec wspomnę Remotywacjaktóry szybko stał się popularnym celem poszukiwań legalne oferty pracy online i ich następną pełnoetatową karierę, pracując z domu.

Jednak na tablicy ogłoszeń znajdziesz również oferty pracy kontraktowej i niezależnej w różnych kategoriach. Zawsze dobrze jest mieć dodatkowe możliwości znalezienia pracy!

Uważaj na oszustwa związane z pracą jako freelancer

Chociaż istnieje wiele niesamowitych ofert pracy dla niezależnych strzelców, musisz również zdawać sobie sprawę z potencjalnych oszustw. Ponieważ praca w domu i praca zdalna są tak popularne, naturalnie są ludzie gotowi z tego skorzystać.

O ile jest to możliwe zarabiać podczas snu jeśli na liście obiecuje ci, że nie ma w tym nic do roboty, bądź od razu sceptyczny. Wiele osób będzie próbowało sprzedać ci marzenie, jeśli chodzi o pracę jako freelancer lub pracę z domu.

Ale nie daj się na to nabrać!

Ponadto nie wysyłaj nikomu pieniędzy na początek i unikaj podawania danych osobowych, takich jak numer ubezpieczenia społecznego (to świetny sposób, aby zostać kradzież tożsamości ofiara). Jeśli organizacja wspomina, że ​​aby zacząć, musisz kupić od niej rzeczy, jest to również czerwona flaga.

To powiedziawszy, nie bój się zanurzyć w freelancing! Istnieje wiele legalnych miejsc pracy, może to być świetny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy, a nawet możesz pracować jako wolny strzelec w pełnym wymiarze godzin. Więc na co czekasz?!