9 najlepszych darmowych aplikacji do edycji wideo 4K na Androida i iPhone’y [Apk & iOS Download]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 9 najlepszych darmowych aplikacji do edycji wideo 4K na Androida i iPhone’y [Apk & iOS Download]

Tworzenie filmów na YouTube, Instagram i TikTok w podróży jest teraz możliwe i bardzo łatwe. W rzeczywistości prawie każdy, kto ma telefon komórkowy, może teraz zacząć tworzyć filmy dla odbiorców online i, miejmy nadzieję, zrobić coś z dzielenia się cennymi informacjami z osobami, które je śledzą.

Chociaż możliwe jest tworzenie filmów dla publiczności online, najbardziej przydatne oprogramowanie do edycji wideo i aplikacje, takie jak Adobe Premiere Pro i Final Cut Pro, są płatne, a te mogą być dość drogie dla kogoś, kto chce zacząć tworzyć i przesyłać filmy, ale jest na budżet. Przetestowałem i skompilowałem około pięciu najlepszych darmowych aplikacji do edycji wideo dla Androida, które możesz pobrać i zacząć używać za darmo od razu.

Najlepsze bezpłatne aplikacje do edycji wideo 4K na Androida i iPhone’a[APK & iOS Download]

 1. Adobe Premiere Rush – najlepsza darmowa aplikacja do edycji wideo na Androida bez znaku wodnego
 2. FilmoraGo – najlepsza aplikacja do edycji wideo na YouTube, Instagram i TikTok
 3. VivaVideo – Najlepszy edytor wideo 60 klatek na sekundę na Androida
 4. InShot – bezpłatna aplikacja do edycji wideo do pobrania na Androida
 5. Movie Maker Filmmaker – najlepszy edytor wideo Open Source na Androida
 6. Edytor wideo VN (dla urządzeń z systemem Windows, Mac, iPhone i Android)
 7. Quik (dla urządzeń iPhone i Android)
 8. Dyrektor akcji (dla urządzeń z systemem Android)
 9. You Cut Video Editor (dla urządzeń z systemem Android)

Adobe Premiere Rush – najlepsza darmowa aplikacja do edycji wideo na Androida bez znaku wodnego

Chociaż jest również dostępny za darmo, Adobe Premiere Rush pozostaje jedną z najlepszych aplikacji do edycji wideo, które można pobrać na urządzenie mobilne. Adobe Premiere Pro jest dość drogie dla początkującego lub kogoś, kto nie ma dodatkowych środków na pełną subskrypcję Adobe.

Jedyną rzeczą, która nie podobała mi się w tym pakiecie APK, jest fakt, że ma on tylko około 10 minut wideo, które można wyprodukować w ramach bezpłatnego abonamentu, i to bez znaków wodnych. Więc jeśli tworzysz skecze na YouTube i Instagram, które trwają mniej niż 10 minut, naprawdę polecam dodanie tej aplikacji do listy narzędzi do użycia.

Przeczytaj także: Wymagania systemowe OBS Studio dla systemów Windows i Mac

FilmoraGo – najlepsza aplikacja do edycji wideo na YouTube, Instagram i TikTok

FilmoraGo to kolejna najwyższej jakości aplikacja do edycji wideo, którą polecamy użytkownikom Androida. Jest bezpłatny i podobnie jak Adobe Premiere Rush zawiera jedne z najlepszych funkcji, jakich można oczekiwać od aplikacji do edycji wideo. Jeśli planujesz tworzyć filmy na YouTube, Instagram, TikTok, IGTV i WhatsApp, oto jedna aplikacja do edycji wideo, którą powinieneś wypróbować za darmo.

FilmoraGo jest dostarczany z w pełni funkcjonalnym edytorem wideo, dzięki czemu możesz łatwo tworzyć filmy ze zdjęciami, naklejkami muzycznymi i efektami dźwiękowymi. Jest również przyjazny dla początkujących, czego nie mogę potwierdzić w przypadku pierwszej aplikacji na tej liście.

Niektóre inne funkcje, których moglibyśmy się spodziewać po zaznaczeniu FilmoraGo, to cięcie i przycinanie wideo, eksport wideo w jakości HD w prawie dowolnym współczynniku proporcji, możliwość dodawania różnych filtrów kolorów do wideo i możliwość udostępniania na wszystkich naszych filmach udostępnianie platform bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Będziesz także mógł dodawać naklejki i teksty do filmów przy użyciu różnych czcionek, animacji i emotikonów, będziesz mógł rozmyć tło w swoich filmach, zmniejszyć lub zwiększyć prędkość dźwięku, a nawet dodać pewne ulepszenia głosu, aby poprawić jakość swoich plików audio.

Zauważyłem, że chociaż bezpłatny plan ma prawie wszystkie potrzebne funkcje, będziesz musiał subskrybować plan VIP, aby móc eksportować filmy bez znaków wodnych. Musisz więc zdecydować, czy twoja praca jest wystarczająco ważna, aby nie mieć znaków wodnych. Ale dla wszystkich funkcji, których potrzebujesz od edytora wideo, FilmoraGo z łatwością przechodzi jako jedna z najlepszych darmowych aplikacji do edycji wideo na telefony z Androidem.

🔥 Zalecana:  12 najlepszych aplikacji do rezerwacji tanich lotów w 2023 roku

VivaVideo – Najlepszy edytor wideo 60 klatek na sekundę na Androida

Jeśli chodzi o bezpłatne aplikacje do edycji wideo na Androida i iPhone’y, VivaVideo jest tym, którego zawsze będziemy polecać, ponieważ używamy go w osobistych projektach od czasu jego pierwszego wprowadzenia na rynek. Chociaż ta aplikacja jest również dostępna z pro planem, tak jak w innych, zawiera mnóstwo niesamowitych funkcji, z których możesz korzystać za darmo, zwłaszcza gdy masz ograniczony budżet.

Będziesz mógł edytować, przycinać i wycinać filmy za pomocą tego edytora wideo, a także łączyć filmy, edytować i dołączać muzykę do filmów, dodawać naklejki, dodawać teksty i przesyłać bezpośrednio do internetowych platform udostępniania wideo, takich jak YouTube, Instagram i TikTok prosto z poziomu aplikacji.

Jeśli podczas tworzenia filmów brakuje Ci piosenek, VivaVideo zawiera zdjęcia i aktualną muzykę, które możesz dodawać do swoich filmów bez konieczności ich wyszukiwania i pobierania.

Otrzymujesz również utwory z tekstami w kreatorze wideo, a jednocześnie masz dostęp do profesjonalnych narzędzi do tworzenia teledysków, takich jak efekty i przejścia. Nie mogliśmy nie wybrać VivaVideo jako jednej z naszych najlepszych aplikacji do edycji wideo na Androida po tym, jak zauważyliśmy, że ma więcej funkcji audio w porównaniu z innymi aplikacjami.

Dzięki VivaVideo będziesz mógł cieszyć się praktycznie wszystkimi narzędziami, których potrzebujesz w edytorze wideo. Będziesz mógł wycinać, przycinać i łączyć filmy, w tym filmy, zdjęcia i naklejki, przycinać filmy, aby pasowały do ​​​​konkretnych platform, na których chcesz je udostępnić, zamazywać fragmenty wideo, aby ułatwić widzom koncentrację sam film, dostosuj głośność i prędkość wideo i audio, jednocześnie będąc w stanie eksportować w 720p, 1080p i 4K, i nadal możesz udostępniać w swoich witrynach do udostępniania wideo bezpośrednio z urządzeń z Androidem lub iPhone’ów.

InShot – bezpłatna aplikacja do edycji wideo do pobrania na Androida

InShot szczyci się tym, że jest czymś więcej niż edytorem wideo, ale także twórcą wideo. Jeśli więc szukasz aplikacji do nagrywania filmów i ich edycji, masz do dyspozycji narzędzie typu „wszystko w jednym”.

Dzięki InShot możesz przycinać i przycinać filmy, łączyć wiele klipów bez utraty jakości wideo, a także przesyłać te filmy do mediów społecznościowych w dowolnej jakości i proporcjach. Dzięki InShot możesz także dodawać polecaną muzykę z InShot do swoich filmów za darmo lub możesz zdecydować się na dodanie własnej muzyki. Będziesz mógł dodać własny lektor, dostosować prędkość i głośność muzyki oraz z łatwością dołączyć efekty specjalne.

Chociaż InShot oferuje wiele niesamowitych funkcji, zauważyliśmy, że na filmach tworzonych za pomocą bezpłatnego abonamentu będą pojawiać się znaki wodne i być może będziesz musiał uiścić niewielką opłatę, aby móc tworzyć niesamowite filmy bez znaków wodnych. Ale jeśli nie zależy Ci na darmowej promocji InShot i chcesz korzystać z zaawansowanych funkcji, wypróbuj InShot.

Movie Maker Filmmaker – najlepszy edytor wideo Open Source na Androida

Jeśli naprawdę darmowa aplikacja do edycji wideo jest jednym z powodów, dla których tu jesteś, to z pewnością musisz wypróbować Movie Maker Filmmaker. Ta aplikacja została niedawno przeprojektowana i zauważyliśmy, że wielu użytkowników narzeka na błędy w aplikacji, ale to nie ma większego znaczenia, aby usunąć ją z naszej listy najlepszych darmowych aplikacji do edycji wideo dla Androida dla początkujących i profesjonalnych edytorów wideo.

Będziesz mógł korzystać z wielu różnych efektów wideo, możesz dodawać niestandardowe filtry, dodawać muzykę, przycinać i łączyć klipy wideo i pliki audio. Jednym z powodów, dla których dodaliśmy Movie Maker Filmmaker do tej listy najlepszych darmowych aplikacji do edycji wideo na Androida, jest to, że jest w 100% darmowy, bez reklam, bez planów premium.

Przeczytaj też: Wymagania Adobe Premiere Rush dla Androida

🔥 Zalecana:  Najnowsze ustawienia kalibracji Dell S2716DG [GUIDE to Drivers, Speakers, Manual & Color]

Edytor wideo VN – Najlepsza darmowa aplikacja do edycji wideo na iPhone’a

Ta bezpłatna aplikacja do edycji wideo ma wiele unikalnych funkcji, ale jej kompatybilność z różnymi urządzeniami jest najważniejsza. Możesz z niej korzystać zarówno na komputerze, jak i telefonie komórkowym. Ułatwia to ukończenie kilku projektów wideo w zaciszu własnego domu iw podróży.

Ten edytor wideo umożliwia importowanie ulubionej muzyki, projektowanie i dostosowywanie napisów, stosowanie filtrów w stylu filmowym oraz obsługę zapisywania filmów w 60 fps i rozdzielczości 4K. Możesz także udostępniać zapisane kreacje wideo na swoich kanałach społecznościowych.

Aplikacja oferuje wiele wartości dla każdego początkującego, który chce zająć się edycją wideo, oraz profesjonalistów szukających dodatkowej aplikacji do edycji wideo. Możesz pobrać ją z Google Playstore, Appstore oraz na swój Windows i MacBooki Tutaj.

szybko – Najlepsza aplikacja do edycji wideo 4K na Androida

Chociaż aplikacja Quik była podstawą listy bezpłatnych aplikacji do edycji wideo na urządzenia z Androidem, została niedawno ponownie uruchomiona w 2021 roku z dodatkowymi funkcjami. Quik działa zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i iOS. Jednak nowa aktualizacja zawiera wiele atrakcyjnych korzyści, które są dostępne tylko dla płatnych subskrybentów aplikacji. Ale nie martw się, możesz użyć darmowej wersji do podstawowych edycji, takich jak dodawanie filtrów i łączenie klipów wideo.

Dodatkowy pakiet obejmuje nieograniczone tworzenie kopii zapasowych w chmurze, co oznacza, że ​​będziesz mógł zapisywać wszystkie swoje projekty na rozszerzonym dysku. Otrzymasz również prywatny kanał, w którym możesz ustawić swoje ulubione kreacje bez ich wyszukiwania.

Poza tym udostępnianych jest więcej oryginalnych utworów, a automatyczne tworzenie wideo i filtry premium to tylko niektóre z głównych zalet płatnej subskrypcji.

Warto również zauważyć, że z tą aplikacją wiązały się pewne wady. Na przykład niektóre recenzje użytkowników skarżyły się na brak opcji eksportu tworzonego pliku, nawet jeśli jest on w wersji płatnej. Ponadto wystąpiły problemy z wyszukiwaniem zapisanych filmów.

Na szczęście twórcy aplikacji obiecali rozwiązać problem z błędami i przywrócić aplikację Quik, aby stała się ulubieńcem fanów, jakim była wcześniej. Aplikację można pobrać na sklepie Google Play I Sklep z aplikacjami. Niestety, prace nad wersją desktopową zostały wstrzymane, ale stara starsze oprogramowanie jest jedyną wersją dostępną do pobrania.

Dyrektor akcji – Najlepsza aplikacja do edycji wideo na YouTube

Dyrektor akcji to kolejna opcja z bezpłatnych aplikacji do edycji wideo na Androida, na którą powinieneś zwrócić uwagę. Oferuje ciekawe funkcje, takie jak zwolnione tempo i szybka edycja. Pozwala także przewijać i powtarzać wybrane sceny w filmie.

Te standardowe funkcje zapewniają miejsce na dodawanie przejść, animowanych naklejek i niektórych filtrów. Na koniec możesz zapisać swoje dzieła i udostępnić je w mediach społecznościowych. Ale jest limit darmowego pakietu.

Nie będziesz mógł eksportować filmów w HD i Ultra HD, chyba że subskrybujesz opcję płatną. Nadal zainteresowany, pobierz aplikację Tutaj.

Ty tniesz

Oznaczony numerem 9 na liście najlepszych darmowych odtwarzaczy i edytorów wideo w Google Play. You cut to jedna aplikacja, którą powinieneś dodać do swoich narzędzi, jeśli interesuje Cię edycja wideo. Jest wyposażony w łatwy w użyciu interfejs i wiele wspaniałych funkcji. Możesz przycinać i przycinać klipy wideo tak często, jak to możliwe, dodając muzykę, efekty specjalne, filtry i ciekawe przejścia.

Dodatkowo możesz dostosować prędkość wideo od 0,2-100x i zapisywać swoje filmy bez znaków wodnych w darmowej wersji. Gdy skończysz edytować, zapisywać i eksportować, Twoje filmy będą dostępne w jakości HD.

Podsumowując, You Cut oferuje najwyższą jakość, a jednocześnie jest darmową aplikacją. Niestety jest dostępny tylko dla pobierać na urządzeniach z Androidem.

Jak Do Przytnij wideo na iPhonie

Oprócz pobierania fantazyjnych aplikacji do edycji wideo, które pomogą dodać trochę blichtru do twoich filmów. Jest kilka rzeczy, które Twój iPhone może zrobić niezależnie. Oto kilka kroków potrzebnych do przycięcia wideo na iPhonie.

 • Kliknij aplikację Zdjęcia i wybierz film, który chcesz przyciąć.
 • Wybierz edytuj.
 • Dostosuj suwaki wideo do wybranych pozycji.
 • Stuknij w przycisk odtwarzania, aby wyświetlić podgląd edytowanego wideo.
 • Jeśli jest zadowalający, wybierz „zapisz wideo‘ Lub ‘zapisz jako nowy klip
🔥 Zalecana:  11 najlepszych alternatyw i konkurentów Ahrefs na rok 2023 (najlepiej wybierane)

Uwaga: Zapisz wideo zapisze tylko przycięte wideo, podczas gdy Zapisz jako nowy klip zapisze zarówno przycięte wideo, jak i oryginalne.

Jak odwrócić wideo na iPhonie

Jeśli chcesz odwrócić wideo na iPhonie, pierwszą opcją jest użycie aplikacji innej firmy. Do popularnych, które oferują świetną wartość za darmo, należą:

 • strzał
 • Filmora Go
 • Reverse Vid (dla iOS 12.0 i nowszych)

Jeśli nie chcesz pobierać żadnych nowych aplikacji. Możesz także skorzystać ze stron internetowych, np Clideo, media.ioLub EZgif aby odwrócić filmy.

Jak zrobić film ze zdjęciami na iPhonie

Korzystając z aplikacji iMovie, możesz nagrać wideo ze zdjęciami na swoim iPhonie. Po pobraniu aplikacji ze sklepu App Store wykonaj następujące czynności

 • Kliknij ‘Film”, a następnie na ”Rozpocznij nowy projekt
 • Przytrzymaj miniatury, aby wyświetlić podgląd zdjęć lub klipów wideo przed ich skompilowaniem.
 • Stuknij te, które chcesz. Pojawi się niebieski znacznik wyboru wskazujący, że zostały one wybrane.
 • Dodaj muzykę i inne efekty, które chcesz.
 • Wybierz opcję ‘Utwórz film

Przeczytaj także: Jak cofnąć synchronizację kontaktów w swoich aplikacjach

Jak zrobić wyraźniejszy film na iPhonie

Aby uzyskać wyraźniejszy film na swoim iPhonie. Najpierw musisz wyczyścić obiektyw aparatu, aby usunąć z niego brud, odciski palców i wszelkie pozostałości. Następnie wykonaj następujące czynności.

 • Przejdź do ustawień swojego telefonu.
 • Wybierać ‘Kamera
 • Iść do ‘Nagrać wideo‘, a następnie wybierz 4k przy 30 fps lub wyższą specyfikację (zależy to od modelu twojego iPhone’a).
 • Rozpocznij nagrywanie. W tym momencie rozdzielczość zostanie zwiększona, co sprawi, że Twoje filmy będą wyraźniejsze. Inne sposoby na uzyskanie wyraźniejszych filmów na iPhonie to uzyskanie lepszego źródła światła i korzystanie z aplikacji innych firm.

Jak dodać tekst do wideo na iPhonie

Oto kroki, które należy wykonać, aby dodać tekst do wideo na iPhonie:

 • Pobierz aplikację Clips ze sklepu Appstore.
 • Stuknij w wideo, aby je otworzyć.
 • Następnie wybierz symbol gwiazdki
 • Kliknij ‘AaWybierz czcionkę, a następnie wprowadź żądany tekst.
 • Na koniec obróć i zmień rozmiar zgodnie ze specyfikacją. Stuknij w „X‘ kiedy skończysz.

Wniosek

Znalezienie bezpłatnych aplikacji do edycji wideo na Androida i inne urządzenia wymaga czasu. Rozpoczęcie od tej listy ułatwiłoby ci ten proces. Dokonaj wyboru spośród wymienionych, a następnie zdecyduj się na ten, który najlepiej pasuje do tworzonych przez Ciebie filmów. Miłego edytowania!