8 sposobów wspólnego korzystania z HubSpot i WordPress (zaktualizowany)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 8 sposobów wspólnego korzystania z HubSpot i WordPress (zaktualizowany)

WordPress, jak wszyscy wiemy, jest jedną z najpopularniejszych dostępnych platform CMS. W żadnym wypadku nie jest doskonały, ale ma ogromną elastyczność i możliwości dostosowywania, które zawstydzają inne platformy.

Podobnie HubSpot jest liderem branży. W automatyzacji marketingu, sprzedaży i usług, w operacjach robią dużo, a ich różne usługi oferują mnóstwo światowej klasy funkcji i funkcjonalności dla każdej strony, która chce uiścić opłatę.

Jak możesz razem korzystać z tych platform/narzędzi/CRM? Istnieje wiele różnych opcji, więc przyjrzyjmy się im.

Najpierw porozmawiajmy o sposobach integracji tych dwóch elementów. Istnieje kilka różnych sposobów korzystania z WordPress i HubSpot.

 • Pierwszym z nich jest użycie WordPress do zarządzania witryną i użycie oficjalnej wtyczki WordPress HubSpot (o której mówię w poście), aby uzyskać dostęp do ich bezpłatnych funkcji. Ta metoda jest najtańszą opcją i zapewnia największą elastyczność opartą na WordPressie. Właśnie dodajesz niektóre funkcje HubSpot do swojej witryny WordPress.
 • Drugą opcją jest użycie HubSpot do zbudowania i zarządzania niektórymi witrynami za Ciebie. Możesz go używać na przykład do generowania stron docelowych oraz tworzenia wezwań do działania i formularzy/zarządzania nimi. Jest to również bardziej złożony sposób zarządzania witryną, ponieważ różne strony internetowe są zorganizowane w różne pulpity nawigacyjne. Ta opcja wymaga co najmniej planu startowego od HubSpot i blokuje cię bardziej w ich ekosystemie.
 • Trzecią opcją jest przede wszystkim używanie HubSpot do prawie wszystkiego. Jeśli chcesz, możesz całkowicie przeprowadzić migrację z WordPress do HubSpot, a niektórzy to zalecają. Wolę używać WordPressa jako mojego rdzenia, ale zawsze jest to opcja, jeśli chcesz zmienić lub dostosować swój plan. Przenoszenie stron i treści z jednej strony na drugą jest stosunkowo łatwe.

Teraz przyjrzyjmy się tym konkretnym sposobom współpracy obu platform.

#1: Użyj analizy HubSpot

Po pierwsze, jest analityka. Zawsze jest analiza.

Większość z nas korzysta z Google Analytics jako czegoś oczywistego. Jest bezpłatny, szeroko stosowany i ogólnie wystarczająco dokładny do zwykłych celów, a istnieje wiele sposobów instalacji i zarządzania nim w WordPress.

HubSpot oferuje również analitykę. Działa nawet w taki sam sposób jak Google Analytics; jeśli zainstalujesz kod śledzący na swoich stronach, a HubSpot zbiera dane i przedstawia je w swoim panelu.

Istnieją dwa sposoby instalacji tego kodu w witrynie WordPress.

 • Pierwszym z nich jest użycie oficjalnej bezpłatnej wtyczki HubSpot, która ma już osadzony kod. Możesz znaleźć tę wtyczkę tutaj. Po prostu zainstaluj go w taki sam sposób, jak każdą inną wtyczkę, i jesteś mniej więcej gotowy do pracy. Ta konfiguracja jest metodą preferowaną przez HubSpot, ponieważ jeśli muszą przesyłać aktualizacje, wszystko aktualizuje się jednocześnie, zamiast konieczności samodzielnego odświeżania kodu.
 • Innym sposobem jest instalacja ręczna. HubSpot pokazuje proces dla ręczne zainstalowanie kodu śledzenia na tej stronie. To całkiem proste; jedynym dziwactwem jest to, że zalecają umieszczenie go w stopce, a nie w nagłówku, jak większość kodów śledzenia.

Co możesz zyskać dzięki analityce HubSpot? Przede wszystkim są to całkiem niezłe statystyki odwiedzających. Nie śledzą Unikalni odwiedzający (ponieważ istnieje zbyt wiele sposobów, w jakie metryka może być niewiarygodna), ale mają garść przydatnych funkcji śledzenia wezwania do działania i innych przydatnych funkcji. Usuwają również duplikaty przesłanych formularzy i oferują kilka innych doskonałych korzyści.

#2: Użyj HubSpot do zarządzania wezwaniami do działania

Wezwania do działania są niezwykle ważną częścią marketingu. Napisałem o nich obszernie, ponieważ są po prostu tak ważne. HubSpot ma wymyślny kod, który pomaga śledzić wezwania do działania i zarządzać nimi w jednej scentralizowanej lokalizacji. Wiąże się to również z powyższymi analizami, dzięki czemu możesz zobaczyć CTR swoich postów i inne wskaźniki każdego indywidualnego wezwania do działania.

🔥 Zalecana:  15 legalnych sposobów na zdobycie darmowych kart podarunkowych Apple i iTunes w 2023 r

Aby korzystać z tej funkcji, musisz mieć jeden z ich płatnych planów (nie jest to bezpłatne narzędzie HubSpot), ale bardzo przydatne.

Najważniejsza korzyść z używając HubSpot do tworzenia i zarządzania wezwaniami do działania pozwala zarządzać nimi z jednego centralnego pulpitu nawigacyjnego. Jeśli chcesz użyć tego samego wezwania do działania w różnych częściach witryny, zwykle musisz wejść i edytować je wszędzie, gdzie je opublikowałeś, jeśli chcesz zmienić coś, na przykład kopię lub kolor przycisku. Możesz użyć niektórych fantazyjnych zapisanych bloków w WordPress, aby usprawnić niektóre z nich, ale nadal trudno jest zarządzać tym wszystkim z jednej strony.

HubSpot nie tylko pozwala zarządzać projektami, kopiami i linkami z jednej strony, ale także oznacza każde wezwanie do działania unikalnymi informacjami o śledzeniu, które wiążą się z punktem 1 powyżej. Masz procenty sukcesu wezwania do działania i inne dane, których możesz użyć do optymalizacji swoich wiadomości po drodze.

#3: Użyj HubSpot do zarządzania formularzami

Formularze to podstawowy sposób generowania leadów w sieci. Prezentujesz treści, które Twoim zdaniem spodobają się odbiorcom, a przed wyjściem pokazujesz im formularz z prośbą o wpisanie się na listę mailingową lub listę rozmów sprzedażowych, aby dowiedzieć się więcej o tym, co oferujesz. Wskaźniki sukcesu dla tych formularzy są oczywiście różne, a funkcje, ochrona i zalety dowolnego używanego systemu mogą być bardzo różne.

HubSpot oferuje tworzenie formularzy i zarządzanie nimi za pośrednictwem bezpłatnej wtyczki i na wszystkich poziomach ich usług, ponieważ jest to podstawowa funkcja biznesu online. Jego łatwe tworzenie formularza za pośrednictwem ich pulpitu nawigacyjnego i mają cały szereg szablonów, których możesz użyć, jeśli nie masz pewności, jak samodzielnie rozpocząć.

HubSpot oferuje również kilka fajnych funkcji bezpieczeństwa i optymalizacji formularzy. Jak wspomniano powyżej, automatycznie usuną duplikaty przesłanych formularzy, aby ludzie nie mogli zalewać Cię potencjalnymi klientami korzystającymi z tych samych informacji (które oczywiście nie będą ważne po pierwszym). Edytor przeciągnij i upuść jest również bardzo miły w użyciu.

#4: Ulepsz strony za pomocą narzędzia do analizy wydajności strony

Kolejnym fajnym narzędziem, które HubSpot oferuje za darmo, jest narzędzie do wydajności strony. To narzędzie jest częścią analityki, więc technicznie może to być część nr 1, ale jest wystarczająco przydatne, aby je konkretnie wywołać.

The narzędzie wydajności strony pokaże Ci co następuje:

 • Wyświetlenia strony.
 • Zgłoszenia formularzy na stronie.
 • Nowe kontakty generowane przez stronę.
 • Nowi klienci, którzy znaleźli Cię przez stronę.
 • Współczynnik odrzuceń dla strony.
 • Czas spędzony na stronie (dla sesji wielostronicowych).
 • Wejścia i wyjścia na stronę.

Niektóre z nich mogą wymagać nieco więcej definicji. Wejścia to liczba osób, których sesje w Twojej witrynie rozpoczęły się na tej stronie. Wyjścia to współczynnik wyjść, procent sesji, które docierają do tej strony i tam się kończą. Czas spędzony na stronie jest również mierzony dla sesji, które mają więcej niż jedno trafienie; jeśli użytkownik trafi na Twoją stronę i nigdy nie kliknie nigdzie indziej, nie zostanie zarejestrowany, ponieważ nie ma drugiego wskaźnika, który można by zmierzyć. Nawiasem mówiąc, Google Analytics ma ten sam problem.

🔥 Zalecana:  8 prawdziwych sposobów zarabiania 100 USD dziennie dzięki PayPal — bezpłatne i szybkie metody do wypróbowania

Możesz użyć tych danych w połączeniu z Google Analytics i innymi danymi (takimi jak optymalizacja i sugestie SEO od Yoast), aby poprawić ogólny przepływ strony i wskaźniki użytkowników. Samo w sobie może dać ci świetne wyobrażenie o tym, gdzie w Twojej witrynie rozpoczynają się i kończą sesje oraz które strony generują najwięcej odwiedzin nowych użytkowników.

#5: Zaangażuj klientów za pomocą poczty e-mail i czatu

Istnieje szereg przeszkód, które musisz pokonać, aby zamienić nowych gości w klientów.

 • Pierwszym z nich jest doprowadzenie ich do Twojej witryny, co wymaga SEO, płatnych reklam, mediów społecznościowych i innych działań marketingowych.
 • Drugim jest zachęcenie ich do czytania i dbania o Twoje wezwania do działania, formularze lub inne narzędzia do generowania leadów.
 • Trzecim jest zachęcenie ich do zaangażowania się w ciebie. Kiedy zapiszą się na Twoją listę mailingową, chcesz, aby Twój biuletyn był angażujący. Chcesz, aby otwierali Twoje e-maile w celu uzyskania treści, ofert i innych informacji w nich zawartych. Tworzenie tego biuletynu może być czasem czasochłonnym procesem, ale zarządzanie listami e-mailowymi HubSpot pozwala z łatwością tworzyć takie kampanie.

Alternatywnie, lub bardziej realistycznie, „dodatkowo”, możesz skorzystać z czatu na żywo osadzonego w Twojej witrynie. Jestem wielkim zwolennikiem czatu na żywo, jeśli możesz go wesprzeć. Czat na żywo umożliwia kontakt z klientami, odpowiadanie na ich pytania i przekonywanie ich do podjęcia działań bezpośrednio z poziomu Twojej strony.

System chatbotów HubSpot umożliwia łączenie się z klientami w czasie rzeczywistym za pomocą własnego pulpitu komunikacyjnego, a także daje możliwość skonfigurowania niektórych podstawowych chatbotów do obsługi wstępnego filtrowania i odpowiadania na pytania, coś w rodzaju drzewa telefonicznego. Nie jest to najbardziej zaawansowany system chatbotów na świecie – nie wykorzystuje nawet ML ani AI do obsługi interpretacji i generowania odpowiedzi – ale nadal jest bardzo solidny. Możesz nawet zintegruj chatbota również z innymi systemami.

Utrzymanie zaangażowania użytkowników i rozgrzanie ich do dalszej komunikacji jest niezbędne, a HubSpot doskonale sobie z tym radzi.

#6: Zintegruj HubSpot z innymi aplikacjami

Połączenie HubSpot i WordPress jest w porządku, ale co z innymi integracjami? WordPress oczywiście ma ich około miliona, ale HubSpot też nie jest garbaty. Rynek HubSpot jest pełen aplikacji, których możesz używać na jednej lub obu platformach, w tym:

 • Aplikacje sprzedażowe, takie jak Wingman, Coefficient, Leadjet i Oneflow.
 • Aplikacje do automatyzacji, takie jak Hightouch, Workato, Rasa.io i Demio.
 • Aplikacje CRM, takie jak DepositFix, Qwilr, Paycove i Xero.
 • Aplikacje marketingowe, takie jak Lucky Orange, Unbounce, Hootsuite i Hotjar.
 • Aplikacje przepływu pracy, takie jak TextingHouse, WP Fusion, Postalytics i JustCalls.
 • Wiele więcej.

Co więcej, mają integrację z Zapierem, co oznacza, że ​​możesz wykonywać praktycznie dowolne niestandardowe przepływy pracy, procesy, automatyzację i wszystko, co tylko wymyślisz.

Chociaż wiele z tych aplikacji jest płatnych, HubSpot ma również całą gamę bezpłatnych aplikacji i integracji aplikacji. Należą do nich proste usługi, takie jak Kalendarz Google i Gmail, sieci reklamowe, takie jak reklamy na Facebooku, oraz aplikacje zwiększające produktywność, takie jak Zoom i Slack. Możesz nawet używać rzeczy takich jak Stripe do przetwarzania płatności, Canva do projektowania i Asana do zarządzania projektami.

Prawdę mówiąc, jedną z największych zalet korzystania z WordPress jest szeroki zakres integracji, dostosowań i wtyczek, które mogą zrobić prawie wszystko, czego możesz chcieć ze swoją witryną. HubSpot nie ma tak solidnej biblioteki aplikacji, ale z biegiem czasu dodaje ich więcej, a wiele funkcji, które chciałbyś, aby aplikacja robiła na WordPress, jest wbudowanych w HubSpot od samego początku. Być może będziesz musiał zapłacić za konto, na którym WordPress jest darmowy, aby zacząć.

🔥 Zalecana:  Droga do specjalisty ds. komputerów stacjonarnych Tableau… – W stronę sztucznej inteligencji

# 7: Ucz się z ich fantastycznego bloga

HubSpot ma, bez żartów, jeden z najlepszych blogi marketingowe i biznesowe w Internecie. W rzeczywistości mają zasadniczo pięć blogów; jeden do marketingu, jeden do sprzedaży, jeden do obsługi, jeden do zarządzania witryną i jeden do wiadomości.

Na tych blogach można znaleźć wszystko, od nowych rozwiązań i nowinek technologicznych, przez szczegółowe przewodniki po konkretnych, wąskich procesach, które możesz chcieć wdrożyć, po listy różnych produktów i opcji rozwiązania Twojego problemu. Większość z nich nie ma nawet charakteru autopromocji, choć oczywiście wezwania do działania HubSpot już się skończyły.

Prawdę mówiąc, HubSpot jest jedną z moich inspiracji. Wzorowałem się na niektórych moich planach treści na podstawie solidnego omówienia różnych tematów w różnych stylach; Po prostu nie zbliżam się do ich objętości ani wcześniejszego katalogu zasobów.

Na ich blogach naprawdę każdy znajdzie coś dla siebie. Często kopię tylko po to, aby zobaczyć, jakie interesujące tematy mogę znaleźć, które mogą zainspirować mnie do tworzenia własnych treści lub poprowadzić mnie do ulepszenia własnego biznesu.

Jasne, nie jest to coś, co mogą zrobić tylko właściciele witryn WordPress. Blogi HubSpot są dostępne dla wszystkich za darmo; nic nie stoi na przeszkodzie, abyś je przeczytał, jeśli nie masz konta. Każdy znajdzie coś dla siebie, więc dlaczego nie kopać i nie zobaczyć, co znajdzie?

#8: Wtyczka Common Ninja’s Image Hotspot (wyróżnienie)

Common Ninja to niezależny twórca wtyczek do stron internetowych, z których jednym jest wtyczka, która konwertuje obrazy na interaktywne grafiki.

Image Hotspot konwertuje zdjęcia w Twojej witrynie na interaktywne obrazy. Możesz ustawić wyświetlanie tekstu po najechaniu kursorem jako podpowiedź lub sekcje linków na obrazie do innych części Twojej witryny. Najechanie kursorem na jedną z ikon hotspotów spowoduje wyświetlenie nakładki podpowiedzi lub określonego łącza.

Widżet Hotspot jest łatwy do osadzenia i nie wymaga żadnej wiedzy na temat kodowania. Umieszczasz kod HTML na swojej stronie, a następnie wybierasz hotspoty obrazu w panelu subskrybenta. Plany cenowe zaczynają się od planu bezpłatnego, ale są ograniczone do 300 wyświetleń, które prawdopodobnie przekroczysz w ciągu pierwszych kilku dni. Płatne plany to odpowiednio 3,99 USD/mies., 5,99 USD/mies. i 11,99 USD/mies.

Notatka: Wyróżniłem to, ponieważ wtyczka jest przeznaczona dla HubSpot, a nie dla WordPress. Ponieważ jednak można go osadzić za pomocą jednego wiersza kodu, może on również działać z witryną WordPress lub witryną, która korzysta razem z HubSpot i WordPress. Warto spróbować.

Jeśli nie, istnieje kilka wtyczek hotspotów i map obrazów dostępnych dla WordPress, które możesz wypróbować, aby uzyskać tę samą funkcjonalność: