8 sposobów, aby stać się odpowiedzialnym podatkowo w tym roku

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 8 sposobów, aby stać się odpowiedzialnym podatkowo w tym roku

Jak ktoś staje się odpowiedzialny finansowo? Co w ogóle oznacza odpowiedzialny fiskalnie? Z tego artykułu dowiesz się dokładnie, kiedy ponosisz odpowiedzialność fiskalną i jak to urzeczywistnić.

Chociaż termin „odpowiedzialność fiskalna” może nie wydawać się zbyt nowoczesny, pojęcie to jest nadal aktualne. Kiedy staniesz się osobą odpowiedzialną finansowo, zauważysz, że jesteś mniej zestresowany.

Kiedy martwisz się o pieniądze, życie może być stresujące i możesz czuć się przytłoczony. Nie wiesz, czy będziesz w stanie opłacić rachunki, Twoje zadłużenie rośnie i trudno jest odkładać na konto emerytalne. Uporządkowanie finansów to ostatnia rzecz, o której myślisz. To po prostu nie wydaje się możliwe. Potrzebujesz pieniędzy teraz.

Przerwij ten cykl stresu finansowego i zadłużenia, stając się osobą odpowiedzialną podatkowo. Przejdźmy do tego, co oznacza odpowiedzialny budżet i sposoby na opanowanie swoich finansów.

Co to znaczy być odpowiedzialnym fiskalnie?

Bycie osobą odpowiedzialną podatkowo oznacza, że ​​masz kontrolę nad swoimi finansami. W tej chwili czujesz się komfortowo ze swoimi finansami i pracujesz nad jeszcze lepszą finansową przyszłością. Przez niektórych nazywany jest również odpowiedzialnym fiskalnie.

Oprócz tego, że ludzie mogą być odpowiedzialni fiskalnie, jest to termin, który może również odnosić się do rządu federalnego.

Odpowiedzialny podatkowo rząd ma plan dotyczący swoich finansów, wydatki są zgodne z tym planem i unika deficytu w budżecie federalnym. Największą kwestią dotyczącą odpowiedzialności fiskalnej jest często dług publiczny kraju i wydatki rządowe.

Ostatni raz kraj taki jak Stany Zjednoczone miał nadwyżkę budżetową w 2001 roku, kiedy gospodarka kwitła.

Miarą wzrostu gospodarczego jest deficyt budżetowy, obniżki podatków od podatku dochodowego oraz nadwyżki za dany rok podatkowy. W przypadku recesji dochody z podatków są niższe, co może skutkować cięciami wydatków i wyższym długiem federalnym.

W dzisiejszym artykule skupiamy się na tym, co to znaczy być osobą odpowiedzialną pod względem fiskalnym, a nie na odpowiedzialnym fiskalnie rządzie.

Jak być odpowiedzialnym fiskalnie

Kiedy ponosisz odpowiedzialność fiskalną, koncentrujesz się zarówno na decyzjach dnia dzisiejszego, jak i na decyzjach przyszłości. Masz cel, w którym chcesz być, i codziennie wykonujesz małe kroki, aby go osiągnąć.

Chcesz być odpowiedzialny finansowo? Oto kilka kroków, które należy podjąć:

1. Mieć cel finansowy

Wszystko zaczyna się od posiadania cel finansowy. Kiedy masz konkretny cel do osiągnięcia, wiesz DLACZEGO coś robisz. Gdzie chcesz być za parę lat? Dlaczego chcesz osiągnąć te cele?

W momencie, gdy chcesz zmienić nawyki, motywujące jest wiedzieć, dlaczego. Łatwiej będzie trzymać się nowych nawyków, jeśli wiesz, dlaczego coś robisz.

2. Zrób budżet

Sporządzanie budżetu jest jednym z pierwszych kroków, które podejmujesz, gdy chcesz uzyskać odpowiedzialność fiskalną i mieć kontrolę nad swoimi finansami. Możesz zdecydować, na co chcesz wydać pieniądze i odpowiednio rozdysponować swój budżet.

🔥 Zalecana:  Meta podobno wygrywa z FTC, aby przejąć uruchomienie VR w ramach

Istnieje wiele potrzeb budżetowych, z których kilka obejmuje:

Budżetowanie to świetny sposób, aby dowiedzieć się, czy Twoje wydatki są zgodne z Twoimi wartościami. Na początku będzie trochę pracy, ale z czasem będzie łatwiej.

Zauważysz wydatki tam, gdzie się ich nie spodziewałeś. Może wydajesz 100 dolarów więcej niż oczekiwano na jedzenie poza domem lub 50 dolarów mniej niż oczekiwano na benzynę. Z biegiem czasu możesz dostosować swój budżet i być bardziej świadomym tego, na co wydajesz pieniądze.

Sporządzenie budżetu sprawi, że będziesz mógł żyć poniżej swoich możliwości. Będziesz mógł zaoszczędzić pieniądze i wykorzystać pozostałe pieniądze na swoje cele finansowe. Z czasem Twój stres finansowy zmniejszy się.

nie musisz żyć skąpo Lub zaoszczędzić połowę swoich dochodów za jednym razem. Jednak budżetowanie będzie pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu na dłuższą metę.

3. Oszczędź na swój fundusz awaryjny

Jakiś fundusz awaryjny ma kluczowe znaczenie, jeśli chcesz być odpowiedzialny finansowo. Zgodnie z praktyczną zasadą, powinieneś dążyć do tego, aby wydatki na utrzymanie wynosiły od trzech do sześciu miesięcy w twoim funduszu ratunkowym.

Gdy wydarzy się coś nieoczekiwanego, możesz wypłacić pieniądze z funduszu awaryjnego. Nie ma potrzeby zaciągania dodatkowego zadłużenia. To taka ulga wiedzieć, że masz wystarczająco dużo odłożonych na wypadek sytuacji awaryjnych!

Zauważysz, że nie potrzebujesz tak często funduszu awaryjnego, ponieważ większość powtarzających się wydatków mieści się w Twoim budżecie.

4. Zarządzaj długiem krótkoterminowym

Chociaż najlepiej jest unikać zadłużenia krótkoterminowego, trudno jest całkowicie uniknąć zadłużenia. Większość ludzi ma jakieś długi, głównie w postaci kredytów hipotecznych.

Osoba odpowiedzialna podatkowo jest świadoma swojego zadłużenia i aktywnie działa spłacać to. Po sporządzeniu budżetu należy również uwzględnić spłatę zadłużenia.

Kiedy masz krótkoterminowe zadłużenie, może to być w postaci salda karty kredytowej lub kredytu samochodowego. Spróbuj dokonać płatności w kierunku długu o najwyższej stopie procentowej i stamtąd. Im szybciej spłacisz dług, tym mniej zapłacisz odsetek.

Kiedy lądujesz na tym etapie, jesteś już bardziej odpowiedzialny finansowo niż większość twoich rówieśników. A teraz zabawa!

Istnieje wiele sposobów na zarobienie dodatkowych pieniędzy poza swoją stałą pracą. Moje ulubione to m.in testowanie stron internetowych, chodzące psy, zadania transkrypcji, blogowanie i wiele więcej! Sporządziłem listę najlepszych pobocznych zajęć. Moim osobistym faworytem jest założenie bloga o finansach osobistych.

Możesz wykorzystać dodatkowe pieniądze, które zarobisz, jako motywację do osiągnięcia swojego wielkiego celu. Dobrą opcją jest również wykorzystanie dodatkowych pieniędzy jako pieniędzy na zabawę. Zafunduj sobie bez rozbijania banku!

6. Zacznij inwestować

Wielu uważa, że ​​inwestowanie jest trudne i skomplikowane. To nie musi być. Możesz zacznij inwestować swój pierwszy dolar w 30 minut, gdy używasz prostych systemów.

🔥 Zalecana:  Jak naprawić filmy, które nie są publikowane na TikTok (dlaczego i 6 sposobów, aby to naprawić)

Jeśli inwestowanie dolarów po opodatkowaniu nie znajduje się w tym momencie, w którym jesteś, możesz również inwestować za pośrednictwem swojego pracodawcy. Wielu pracodawców oferuje program meczowy, czyli darmowe pieniądze!

Zacznij korzystać z M1Finanse – Amerykański robo-doradca/broker bez opłat transakcyjnych, bez opłat za prowadzenie konta i możesz zacząć inwestować dowolną kwotę!

7. Zbuduj dochód pasywny

Inwestowanie to jeden z wielu sposobów zarabiania pasywnego dochodu. Istnieje wiele innych sposobów zarobić pasywny dochódwypróbuj niektóre z nich i zobacz, co pasuje do Twojej konkretnej sytuacji.

Jestem wielkim fanem pożyczki peer-to-peer I blogowanie ja. Dzięki tym kursom pasywnego dochodu możesz pracować nad swoją finansową przyszłością. Za kilka miesięcy zaczniesz nawet zarabiać podczas snu. Czy to nie jest ostateczne marzenie?

Budowanie dochodu pasywnego sprawi, że szybciej osiągniesz swoje cele finansowe i nie będziesz polegać tylko na jednym źródle dochodu.

8. Śledź swoją podróż

Śledzenie podróży i wiedza, dokąd zmierzasz, jest motywujące. Zauważasz, że zbliżasz się coraz bardziej. Niezależnie od tego, czy chcesz być niezależny finansowo i przejść na wcześniejszą emeryturę, lub móc pracować mniej godzin. Bądźmy szczerzy, praca 8 godzin dziennie to za dużo.

Śledź swoją podróż, mierząc swoją płynna wartość netto i mieć konkretny miesięczna rutyna finansowa. Gdy zaczniesz śledzić swoje finanse, nie przestaniesz. Śledzę moje finanse od ponad dwóch lat i uwielbiam to.

[Related read: what is the average net worth in the Netherlands?]

Małe kroki, aby stać się odpowiedzialnym fiskalnie

Wszystkie te kroki mogą wydawać się przytłaczające i wiele do zrobienia. Chociaż te kroki są najważniejsze, oto kilka małych kroków, które możesz podjąć każdego dnia.

Czytaj książki, aby przyspieszyć swoją wiedzę

Czytanie książek to coś, co może pomóc w zdobyciu większej wiedzy na tematy finansowe. Mogą utrzymać cię na właściwej drodze, zmotywować i nauczyć czegoś w trakcie.

Czytanie książek rozpoczęło moją finansową podróż. Mogę to gorąco polecić!

Kilka książek, które mi pomogły:

Inwestuj co miesiąc

Inwestowanie to świetny sposób na pomnażanie bogactwa i pomoc w grze finansowej. Nie musisz być ekspertem finansowym, aby w ogóle zacząć inwestować.

Możesz zacząć od zainwestowania reszty żołędzie. Przy każdym zakupie zaokrąglają kwotę zakupu i ją inwestują.

Jeśli chcesz inwestować co miesiąc i stosować podejście „ustaw i zapomnij”, mogę polecić Finanse M1. Jest to aplikacja, która zadaje pytania w celu ustalenia strategii inwestycyjnej i automatyzuje ją. Za darmo!

Przeczytaj naszą pełną recenzję M1 Finance, aby poznać usługi platformy.

Rozpocznij swój boczny zgiełk

Dochód, który otrzymujesz od 9-17, będzie prawdopodobnie Twoim głównym źródłem dochodu. Chwila 40 tys. to dobra pensjamożesz inwestować więcej pieniędzy miesięcznie i szybciej realizować swoje cele finansowe, gdy zaczniesz dodatkową działalność.

🔥 Zalecana:  Gdzie sprzedawać używane narzędzia za gotówkę – 9 najlepszych opcji!

To, o czym myślisz, jakie poboczne zajęcia by do ciebie pasowały, pomyśl o rzeczach, które lubisz. Co lubisz robić? W czym jesteś dobry? Będzie kilka pobocznych koncertów, które lubisz robić i co miesiąc będziesz dawać dodatkowe pieniądze.

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, oto lista najlepsze pomysły na zgiełk abyś spróbował. Nie staniesz się następnym Billem Gatesem w ciągu kilku miesięcy, ale z czasem może to przynieść pewne dochody z podstacji.

Zawsze negocjuj

Prostym sposobem na większą odpowiedzialność fiskalną jest próba negocjacji. Za każdym razem, gdy dokonujesz dużego zakupu, zmieniasz pracę lub wyjeżdżasz na wakacje, spróbuj negocjować.

Negocjacje to łatwy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, które i tak i tak zamierzałeś wydać. Niezależnie od tego, czy otrzymujesz zniżkę, czy nie, nigdy nie zaszkodzi zapytać!

Jeśli nie lubisz negocjować lub wolisz, żeby ktoś zrobił to za Ciebie, spróbuj Przycinać. Trim to aplikacja, która negocjuje bieżące subskrypcje, oszczędza pieniądze na rachunkach i anuluje subskrypcje.

Uzyskaj odpowiednie ubezpieczenie

Chociaż ubezpieczenia nie są najbardziej ekscytującym tematem, są bardzo ważne. Szczególne przypadki, takie jak przedsiębiorcy lub właściciele domów, muszą być chronieni przed pewnymi zagrożeniami.

Istnieje wiele przypadków, w których ubezpieczenie nie jest konieczne, ale w niektórych przypadkach jest ważne. Ubezpieczenia zdrowotne, ubezpieczenia domów i ubezpieczenia samochodów są najbardziej krytyczne. Skorzystaj z bezpłatnego narzędzia, takiego jak Gabi, aby porównać ubezpieczycieli i znaleźć tego, który najlepiej pasuje do Twojej sytuacji.

W miarę jak bierzesz na siebie więcej obowiązków finansowych, starzejesz się i/lub masz
rodzinne, terminowe ubezpieczenie na życie też może ci pomóc. Z Bestow możesz uzyskać
bezpłatna szybka bezpłatna wycena, a ich ceny są uczciwe.

Wniosek – Stań się odpowiedzialny fiskalnie

Kiedy jesteś odpowiedzialny finansowo, wiesz, na co chcesz wydać pieniądze. Oszczędzasz pieniądze, zarabiasz więcej i inwestujesz różnicę.

Bycie odpowiedzialnym podatkowo nie polega wyłącznie na oszczędzaniu bez zabawy. Chodzi o budowanie bogactwa dla siebie i przyszłych pokoleń. Chodzi o to, by cieszyć się chwilą, ale nie zapomnieć o niej później. Chodzi o to, aby jak najlepiej wykorzystać każdą wydaną złotówkę.