7 wielkich znaków Praca to za dużo i co robić

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 7 wielkich znaków Praca to za dużo i co robić

Czy pracujesz za dużo? Ile pracy to za dużo? Dzisiaj znajdziesz wyraźne znaki, że pracy jest za dużo i sposoby na przezwyciężenie każdego z nich.

Dzisiejsze środowisko pracy wymaga zaangażowanych, zmotywowanych ludzi, skupionych na wynikach, gracza zespołowego oddanego firmie.

Chociaż wspaniale jest mieć te wszystkie rzeczy między 9:00 a 17:00, jest czas na powrót do domu i nie bycie żadną z tych rzeczy.

Powinieneś dać z siebie wszystko w swojej karierze (lub pracy), ponieważ najprawdopodobniej będzie to miejsce, w którym zarobisz najwięcej pieniędzy. Nie powinno to jednak pochłaniać całego życia.

Wspaniałą rzeczą jest to, że jeśli zbyt często doświadczasz swojej pracy, jesteś świetny w swojej pracy. Jesteś kompetentny, bystry, a ludzie uwielbiają z tobą pracować. Jeśli jesteś dobry, możesz dostać więcej pracy, niż mógłbyś kiedykolwiek ukończyć.

To świetny sposób na wyznaczanie granic, upewnianie się, że wszystko, co dostarczasz, jest nadal doskonałej jakości i życie poza pracą.

Oto wyraźne oznaki, że masz za dużo pracy, a także działania, które musisz podjąć.

Ile to za dużo w pracy?

Dla większości ludzi praca od 40 do 50 godzin tygodniowo jest więcej niż wystarczająca. Kiedy czujesz, że tylko pracujesz i nie masz czasu na odstresowanie się, to wyraźny znak, że pracy jest za dużo. Jeśli czujesz, że praca pochłania twoje życie, to jest moment, aby się wycofać.

Jeśli spędzasz więcej niż 10 godzin w swoim przeciętnym dniu pracy, oznacza to, że pracujesz w nadgodzinach. Chociaż przepracowanie przez krótki okres czasu może być w porządku, nie powinno stać się twoim nowym standardem.

Wyraźne znaki Praca to za dużo i co robić

Kiedy ludzie mówią, że musisz dawać z siebie wszystko w swojej karierze, nie oznacza to, że powinieneś kontynuować pracę, dopóki nie będziesz już w stanie. Oto kilka wyraźnych znaków pracy jest za dużo i przesadzasz.

1. Nie masz wolnego czasu

Masz wrażenie, że każdą chwilę spędzasz w biurze. Kiedy fizycznie nie ma Cię w biurze, wciąż sprawdzasz służbową pocztę e-mail. A co jeśli coś się stanie? A jeśli będą cię potrzebować?

Mówisz sobie, że nie możesz wziąć urlopu. To przyniosłoby ci jeszcze większy stres i obciążenie pracą, upewniając się, że zanim zrobisz sobie przerwę, będziesz całkowicie wyczerpany.

Twoje tygodnie pracy są stresujące, pracujesz więcej niż osiem godzin dziennie, czujesz się przytłoczony, a poziom stresu sięga zenitu.

Co z tym zrobić?

Nie staraj się wypełniać każdą możliwą sekundę swojego życia pracą. Chociaż możesz być dobry w tym, co robisz, niezbędny jest odpoczynek i trochę wolnego czasu.

Zachowanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym to świetny sposób na zrównoważenie kariery i zapobieganie wypaleniu zawodowemu.

🔥 Zalecana:  Dodatkowa praca dla kierowców ciężarówek — najlepsze występy poboczne i pośpiech dla kierowców ciężarówek w 2023 r

Jeśli masz stale za dużo na głowie, porozmawiaj ze swoim przełożonym. Jeśli jesteś przebojem, który przejmuje obowiązki innych ludzi, oddaj to. Nie musisz robić wszystkiego, aby dobrze wykonywać swoją pracę.

Nie jest ważne, ile rzeczy robisz. Ważne jest, jak robisz rzeczy, które robisz. Kiedy nie masz wolnego czasu, a wszystko, co robisz, to praca, istnieje prawdopodobieństwo, że popełnisz kilka nieuniknionych błędów. jesteś wyczerpany.

Daj swojemu ciału i umysłowi odpocząć i rób fajne rzeczy z przyjaciółmi.

2. Nawet gdy masz wolny czas, myślisz o pracy

Myślisz o pracy, kiedy idziesz spać, myślisz o pracy, kiedy się budzisz, myślisz o pracy, kiedy bierzesz prysznic, i myślisz o pracy, kiedy robisz zakupy spożywcze. Dostajesz punkt. Zawsze myślisz o pracy, nawet jeśli masz czas na myślenie o innych rzeczach.

Co z tym zrobić?

Kiedy ciągle myślisz o pracy, dobrym pomysłem może być robienie przyjemniejszych rzeczy. Wyjdź ze swoim partnerem, spotkaj się z przyjaciółmi, baw się dobrze i spróbuj porozmawiać o wszystkim innym niż praca.

Jeśli nie jest to coś, co cię odpręża, spróbuj robić inne zabawne rzeczy. Przeczytaj książkę niezwiązaną z pracą, przeczytaj magazyn, obejrzyj film lub naucz się nowej umiejętności.

Może odwrócić twój umysł od pracy i skupić się na innych rzeczach.

Ważne jest również, aby wziąć dzień odpoczynku w weekend, nadać priorytet urlopowi i naładować akumulatory. Wrócisz szczęśliwszy.

3. Wszystkie Twoje cele są związane z karierą

Rozmawiasz ze znajomymi, a jeden z nich pyta, jakie są Twoje cele. Twoi znajomi wspominają rzeczy związane z karierą, rodziną, podróżami, miejscem, w którym chcieliby mieszkać i nie tylko.

Kiedy myślisz o swoich celach, możesz myśleć tylko o celach związanych z karierą. Chcesz mieć ten awans, tę dużą podwyżkę iw końcu zostać partnerem w swojej firmie. Wszystkie cele, które przychodzą ci do głowy, są związane z karierą i nie możesz myśleć o niczym innym.

Co z tym zrobić?

Chociaż wspaniale jest mieć cele związane z karierą, powinny one być całym twoim przyszłym życiem. Twoja kariera jest tylko częścią twojego życia. Nie bądź pracoholikiem.

W porządku, jeśli myślisz, że twoja kariera jest integralną częścią twojego życia, ale twoja kariera z pewnością nie jest całym twoim życiem.

Pomyśl o miejscach, do których chciałbyś pojechać, o rzeczach, które chciałbyś robić z rodziną, gdzie chciałbyś mieszkać i marzyć o wielkich rzeczach. Wspaniale jest mieć cele niezwiązane z karierą, ponieważ twoje życie to o wiele więcej.

4. Zawsze rozmawiasz tylko o pracy

Cóż, jeśli wszystkie twoje cele są związane z karierą, prawdopodobnie nie możesz rozmawiać o niczym innym niż praca.

Nie ma znaczenia, kto cię pyta, zawsze chcesz porozmawiać o pracy. Albo aktualizujesz je w swojej pracy, albo opowiadasz inną historię biurową.

Zamelduj się u siebie i sprawdź, czy to ty. Kiedy mówisz tylko o swojej pracy, może to być znak, że pracy jest za dużo i musisz zrobić krok w tył. Nie chcesz, aby twoja kariera była całym twoim życiem.

🔥 Zalecana:  Branża gier mobilnych wkrótce będzie miała Sony jako inwestora

Co z tym zrobić?

Uważaj, kiedy mówisz tylko o pracy. Popraw się i zacznij mówić o innych zabawnych rzeczach, które robiłeś w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Nie musisz nawet mówić o sobie. Zapytaj drugą osobę, jak sobie radzi, a możesz całkowicie zmienić temat rozmowy.

Ludzie wokół ciebie prawdopodobnie będą szczęśliwi, nie słysząc o twojej pracy przez cały dzień.

5. Twoja produktywność spada

A badanie Stanforda odkryli, że ludzie, którzy pracują 70 godzin tygodniowo, wykonują tyle samo pracy, co ich koledzy, którzy pracują 56 godzin tygodniowo. Oznacza to, że kiedy poświęcasz więcej godzin, nie zawsze masz coś do pokazania.

Inny badanie przez Vouchercloud z 2000 pracowników biurowych stwierdziło, że większość ludzi nie pracuje przez większość czasu w pracy. Bureau of Labor Statistics podaje, że ludzie są w pracy średnio przez 8,8 godziny dziennie. Ile pracują według badania? Niecałe 3 godziny dziennie.

Co oni robili?

 • Czytanie wiadomości (1 godzina 5 minut)
 • Sprawdzanie mediów społecznościowych (44 minuty, w ciągu dnia roboczego)
 • Rozmowa z kolegami (40 minut)
 • Wyszukiwanie nowych miejsc pracy (26 minut)
 • Przerwy na papierosa (23 minuty)
 • Dzwonienie do osób spoza pracy, takich jak partner lub przyjaciele (18 minut)
 • Idę po drinki (17 minut)
 • SMS-y (14 minut)
 • Jedzenie przekąsek (8 minut)
 • Przygotowywanie jedzenia (7 minut)

Powiedziałbym, że na tej liście jest kilku wielkich marnotrawców. Choć może się to wydawać niemożliwe, możesz wykonać swoją pracę w krótszym czasie i faktycznie poprawić swoje zdrowie psychiczne.

Co z tym zrobić, gdy pracy jest za dużo?

Uważam, że praca 8 godzin dziennie to za dużo. Więcej pracy nie jest dla mnie opcją. Przeciętny pracownik biurowy ma produktywne tylko trzy godziny dziennie, dlatego nie miej wyrzutów sumienia, że ​​wychodzisz z biura, gdy zegar wybija godzinę 17:00. Przestrzeganie normalnych godzin pracy jest świetne. Nie musisz spędzać długich godzin pracy, aby oferować wartość w swojej pracy.

Spędź godziny, które spędzasz w biurze produktywnie i nie czuj się winny, gdy wrócisz do domu na czas.

Oto kilka trików na zarządzanie czasem:

 • Sprawdzaj pocztę raz dziennie
 • Zrób listę rzeczy do zrobienia
 • Trzymaj się z dala od telewizora
 • Ograniczenie społeczności
 • Przestań pracować wielozadaniowo
 • Naucz się mówić NIE

6. Wydaje się, że nigdy nie masz dość snu

Kiedy masz za dużo pracy, wydaje się, że nigdy nie masz dość snu. Możesz mieć problemy z wyłączeniem umysłu, niemożnością spania w nocy lub uczuciem, że musisz sprawdzić pracę w nocy.

Kiedy nie śpisz wystarczająco długo, Twoja produktywność spada, możesz czuć się trochę zrzędliwie i zwiększasz ryzyko poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca.

🔥 Zalecana:  Najlepsze konferencje AI w 2023 r. Odkrywanie najlepszych konferencji AI w… | przez Roberto Iriondo

Kiedy jesteś pod wpływem zbyt dużego stresu, sen może wydawać się mniej ważny. Jednak, aby odczuwać mniejszy niepokój i radzić sobie ze stresem, sen jest niezwykle ważny.

Co z tym zrobić?

Kiedy nie odpoczywasz wystarczająco w ciągu dnia, twój umysł może nie wyłączać się w nocy. Coś, co może pomóc, to robienie przerw w ciągu dnia, kiedy pracujesz.

Techniką produktywną, która jest również świetna do robienia przerw, jest technika Pomodoro. Jest to harmonogram, w którym pracujesz przez 25 minut, a następnie odpoczywasz przez 5 minut. Po czterech cyklach odpoczywasz przez 25 minut.

Poza tym pomaga mi zmęczenie organizmu. Ćwicz, ruszaj się, spaceruj na świeżym powietrzu, upewnij się, że Twoje ciało jest zmęczone, abyś mógł wieczorem porządnie się wyspać.

7. Nie czujesz się świetnie

Kiedy pracy jest za dużo, możesz złapać się na tym, że zaczynasz wyczekiwać weekendów. Masz wrażenie, że żyjesz tylko dla weekendów, a dni powszednie są przeznaczone wyłącznie na pracę.

To wyraźny znak, że pracy jest za dużo.

Co z tym zrobić?

Kiedy jesteś obecny w tej chwili, twój umysł jest mniej skłonny do podążania we wszystkich kierunkach, o których nie chcesz myśleć w tym momencie.

Coś, co pomogło mi radzić sobie ze stresem, to zaprzestanie picia kofeiny i poranny rytuał. Rano medytuję, co pomaga mi być obecnym w chwili i wyciszyć umysł. Wypowiadam też afirmacje, które pomagają mi zwiększyć nastawienie do pieniędzy.

Jeśli jesteś bardziej nocną sową, praca na nocną zmianę może być dla Ciebie lepszą opcją.

Wniosek – Znaki pracy to za dużo i co robić

Wspaniale jest poświęcić się karierze i czerpać z niej jak najwięcej. Uważaj, aby nie rozprzestrzenić się zbyt cienko. Moment, w którym doświadczasz pracy, to zbyt wiele, zrób coś z tym.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany i dystrybuowany przez Radical FIRE.