7 sprawdzonych sposobów zarabiania pieniędzy na Steamie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 7 sprawdzonych sposobów zarabiania pieniędzy na Steamie

Jasne, być może używałeś go do grania w gry lub nawet tworzenia własnych gier w przeszłości – ale czy wiesz, że istnieją sposoby, dzięki którym możesz nauczyć się również zarabiać na Steamie?

W ciągu ostatnich kilku lat Steam stał się szalenie popularny zarówno wśród graczy, jak i programistów. A jeśli to brzmi jak ty i jesteś w punkcie, w którym twój budżet jest nieco napięty, przekształcenie korzystania ze Steam w sposób na zarabianie pieniędzy może być właśnie tym, czego potrzebujesz.

Jak zarabiać na Steamie

1. Użyj darmowych kart podarunkowych Amazon, aby kupić gotówkę Steam

Jednym ze świetnych sposobów na to jest to, że możesz faktycznie użyć kart podarunkowych Amazon do zakupu gotówki Steam. W ten sposób nie musisz się martwić o wydawanie prawdziwych pieniędzy na gry wideo Steam.

Zamiast tego możesz po prostu użyć swoich kart podarunkowych Amazon!

Istnieje kilka aplikacji, za pomocą których możesz zdobywać karty podarunkowe Amazon, które następnie możesz zamienić na gotówkę Steam. Obejmują one:

 • Swagbucks (5 $ darmowego bonusu za rejestrację): Swagbucks pozwala zdobywać punkty na wiele różnych sposobów, w tym podczas grania w gry online za gotówkę, znajdowania okazji zakupowych, oglądania filmów, przeszukiwania Internetu i wypełniania ankiet. Jednym ze sposobów wymiany punktów online jest karta podarunkowa Amazon!
 • Ibotta (20 $ darmowego bonusu za rejestrację): Dzięki Ibotta możesz otrzymać zwrot gotówki za zakupy spożywcze i inne ekskluzywne oferty za codzienne zakupy. Ibotta jest zdecydowanie legalnazwłaszcza biorąc pod uwagę, że zasadniczo zarabiasz na rzeczach, które i tak byś kupił!
  • do Twojej wiadomości: Tylko przez rejestracja w Amazon Prime za pośrednictwem aplikacji Ibotta natychmiast zakwalifikujesz się do karty podarunkowej Amazon o wartości 20 USD – oprócz 20 USD, które zarobisz tylko za rejestrację w Ibotta!
 • Ankieta ćpuna (daje szansę na zarobienie 150 $ w zaledwie godzinę): Jak sama nazwa wskazuje, zdobywasz tutaj nagrody za wypełnianie ankiet, które mogą nawet obejmować kartę podarunkową Amazon. Wspaniałe w Survey Junkie jest jednak to, że od czasu do czasu masz szansę zarobić 150 $ za godzinę, dołączając do płatnych grup fokusowych. Oznacza to, że za godzinę pracy z łatwością zakwalifikujesz się do karty podarunkowej Amazon, którą możesz wymienić na zarabianie pieniędzy na Steam!
 • Skrzynka odbiorczaDolary (5 $ darmowego bonusu za rejestrację): Ta platforma umożliwia zarabianie na wykonywaniu łatwych, losowych zadań online, w tym ankiet online, chociaż daje też szansę grania w gry i wygrywania nagród. Po zgromadzeniu wystarczającej liczby nagród możesz wymienić je na kartę podarunkową Amazon.
 • Rakuten (10 $ premii za rejestrację): Rakuten zapewnia naprawdę świetne możliwości zwrotu gotówki podczas zakupów online. Możesz także wymienić swoje nagrody cashback na karty upominkowe Amazon.
  • Przy okazji… możesz zmaksymalizować te nagrody, zapraszając znajomych do dołączenia do Rakuten za pośrednictwem unikalnego linku, który otrzymasz po rejestracji. I za każdego znajomego, który się zarejestruje, otrzymasz 25 $.

Możesz zapisać się na tyle z nich naraz, ile chcesz. W rzeczywistości może to często pomóc w uzyskaniu dostępu do jak największej liczby ofert, biorąc pod uwagę, że niektóre witryny mają limit liczby ofert, które można wykorzystać dziennie.

Następnie, po wymianie nagród na kartę podarunkową Amazon, po prostu wymień swoje karty podarunkowe na Amazon na gotówkę Steam.

2. Zbieraj przedmioty, które chcą inni ludzie

Jednym ze sposobów, w jaki odnieśliśmy największe sukcesy w zarabianiu pieniędzy na Steamie, jest po prostu zbieranie bardzo poszukiwanych przedmiotów, o których wiemy, że inni gracze chcieliby je zdobyć.

Jak więc możesz zbierać przedmioty, których chcą inni ludzie?

Najłatwiej to zrobić, grając w swoje ulubione gry. Tam zobaczysz, że w trakcie gry wypadnie wiele przedmiotów.

(A jeśli szukasz więcej gier, aby zarabiać pieniądze, nasza recenzja Mistplay może dać ci dobry pomysł na inną opcję, aby to zrobić.)

Chociaż trudno jest zlokalizować mnóstwo przedmiotów, regularnie pojawiają się przedmioty. W końcu szczęście Ci dopisze.

Są też inne sposoby na zdobycie tego rodzaju fajnych przedmiotów. Na przykład możesz chcieć monitorować Rynek Społeczności Steam. W końcu ceny niektórych pożądanych artykułów zaczną spadać.

W szczególności, jeśli liczba wypadających przedmiotów wzrośnie, rzadkich przedmiotów będzie więcej. Ułatwi Ci to ich zakup.

Następnie, gdy ceny tych przedmiotów ponownie zaczną rosnąć, możesz sprzedać te, które masz, z zyskiem.

Pamiętaj, że możesz również zarobić trochę szybkiej gotówki na handlu. Jeśli zdarzyło ci się znaleźć naprawdę drogi przedmiot w konkretnej grze, ktoś może być skłonny zaoferować ci wysoką cenę za szybką sprzedaż.

🔥 Zalecana:  8x palet zeskanowanych w I kwartale 2022 r. niż… – w stronę sztucznej inteligencji

Oczywiście zawsze powinieneś dokładnie sprawdzić wartość tego przedmiotu na rynku. Ale jeśli czujesz, że dostajesz dobrą ofertę, możesz od razu wyładować ten przedmiot.

Są też ludzie, którzy po prostu nie dbają o to, ile muszą zapłacić, aby dostać w swoje ręce niektóre przedmioty. Jeśli chcesz poczekać na ten moment, być może uda ci się zarobić na przedmiocie, który masz w swojej kolekcji.

Dobrym pomysłem może być regularne sprawdzanie swoich przedmiotów, po prostu rzucić okiem i zobaczyć, czy nie masz czegoś, czego ktoś może chcieć. Możesz to zrobić po prostu klikając swoją nazwę użytkownika, co pozwoli ci wyświetlić swój ekwipunek i sprawdzić, czy masz pod ręką jakieś dobre oferty.

3. Wykorzystaj swoje karty kolekcjonerskie Steam

Wiele gier na Steam zapewni ci cenne karty kolekcjonerskie tylko do samej gry. Ogólnie rzecz biorąc, te karty kolekcjonerskie będą warte kilka centów każda, jednak za każdą grę, w którą grasz, powinieneś otrzymać ich garść.

Czasami masz naprawdę szczęście i kończysz z kartą, która jest niezwykle rzadka. W takim przypadku możesz sprzedać tę kartę za znaczną kwotę pieniędzy.

Tak naprawdę nie ma schematu zdobywania rzadkich, cennych kart do gry. Z drugiej strony powinieneś otrzymać kilka kart na każdą grę, w którą grasz.

Na przykład po 15 minutach gry Twoja pierwsza karta kolekcjonerska może wypaść. Następnie, po kilku godzinach, możesz zobaczyć kolejną wyrzuconą kartę handlową. Oznacza to, że dobrze jest mieć oczy szeroko otwarte, gdy karty zaczynają spadać.

Jak więc zdobyć najlepsze możliwe karty kolekcjonerskie? Najlepszym sposobem podejścia do tego procesu jest nie myśleć o nim. Wszystko, co musisz zrobić, to cieszyć się graniem w swoje ulubione gry!

W końcu im więcej grasz, tym więcej kart kolekcjonerskich zbierzesz. Następnie możesz sprawdzić rynek i zobaczyć, która z twoich kart kolekcjonerskich jest cenna.

Chociaż nie zarobiłem mnóstwa pieniędzy na Steamie, sprzedając moje karty kolekcjonerskie, tu i tam zarobiłem kilka dolarów. Szybko się sumuje.

Na przykład może to być świetny sposób na zarabianie pieniędzy przez nastolatków!

Powiązane: 29 legalnych ofert pracy online dla nastolatków, aby zarobić poważne pieniądze

4. Zdobądź elementy przedpremierowe

Czy wkrótce pojawi się gra, która będzie wzbudzać duże zainteresowanie? Jeśli tak, możesz złożyć zamówienie w przedsprzedaży.

W niektórych sytuacjach deweloperzy upuszczają skrzynie wczesnego dostępu lub przedmioty zamawiane w przedsprzedaży, które są niezwykle rzadkie. Te przedmioty z pewnością będą cenne.

Twoim celem powinno być zebranie jak największej ich liczby. Zachowajcie je, ponieważ można je później sprzedać na Rynku Steam.

W zależności od gry, przedmiotu i aktualnej sytuacji na rynku, możesz nawet sprzedać te przedmioty za poważną gotówkę ze sporym zyskiem.

Na przykład wszyscy gracze, którzy zamówili grę PUBG w przedsprzedaży, otrzymali zestaw kosmetyczny Playunknown. Mimo że ta gra kosztowała tylko kilka dolarów (a zestaw był darmowy po zakupie gry), ten zestaw kosmetyczny się skończył sprzedam za prawie 500 dolarów za sztukę na rynku Steam. Zdecydowanie nie jest to zły sposób zarobić dodatkowe 500 dolarów

Oznacza to, że powinieneś rzucić okiem na gry, które zostaną wkrótce wydane. Jeśli wygląda na to, że ludzie są podekscytowani, aby w to zagrać, powinieneś zarejestrować się w przedsprzedaży. Możesz otrzymać darmowy przedmiot, który możesz sprzedać za dużo pieniędzy na rynku.

(Po prostu nie płać pieniędzy za tę grę zamówioną w przedsprzedaży, chyba że już zamierzałeś ją kupić. W końcu dobrze jest dowiedzieć się, jak zarabiać pieniądze na Steamie, ale nie powinieneś wydawać więcej niż ty inaczej, jeśli twoim celem jest zdobycie dodatkowej gotówki.)

5. Stwórz grę i sprzedaj ją w Steam Direct

Jeśli chcesz zarobić trochę pieniędzy na Steamie, jednym ze sposobów na to jest dystrybucja oryginalnej gry, którą stworzyłeś na Steam Direct.

Jeśli masz doświadczenie w tworzeniu gier i chcesz zobaczyć, co myślą o nich inni ludzie, jest to jeden z najlepszych sposobów, aby to zrobić. Jeśli masz pomysł na grę, możesz nawet zlecić to programiście. Następnie możesz sprzedawać tę grę również na Steam Direct.

Istnieją dwa różne sposoby zarabiania pieniędzy na Steamie, sprzedając grę na platformie:

 1. Możesz sprzedać sam tytuł. Jest to koszt początkowy, jaki ponoszą użytkownicy, gdy płacą za grę na Steamie.
 2. Możesz także zarobić więcej pieniędzy poprzez zakupy, których gracze mogą dokonywać w grze. Na przykład mogą istnieć pewne przedmioty, skórki lub poziomy, za które gracze muszą zapłacić dodatkowe pieniądze, aby uzyskać dostęp.
🔥 Zalecana:  Jak zarabiać na prowadzeniu bloga dla siebie lub klientów (10 legalnych sposobów)

Pamiętaj tylko, że jeśli jesteś nowy w świecie projektowania gier wideo, na początku możesz mieć problemy ze zachęceniem ludzi do zakupu Twojej gry. W takim przypadku możesz chcieć, aby gra była darmowa. Następnie, jeśli gracze chcieliby uzyskać dostęp do większej ilości treści, możesz zamiast tego obciążyć ich pieniędzmi.

Warto również zauważyć, że nie będziesz w stanie zatrzymać wszystkich pieniędzy, które zarobiłeś na sprzedaży swojej gry. W zamian za korzystanie z platformy Steam pobiera prowizję od zakupów dokonywanych przez użytkowników. Obejmuje to sprzedaż początkową i sprzedaż, która jest również prowadzona w grze.

Istnieją również zasady, których musisz przestrzegać, jeśli chcesz rozpowszechniać grę na Steamie. Nie wszystkie gry są akceptowane do sprzedaży na platformie. Warto zapoznać się z regulaminem, ponieważ może się on regularnie zmieniać.

Wszystko to powiedziawszy, jeśli twoja gra jest interesująca i przyjemna do grania, z pewnością możesz zarobić dużo pieniędzy robić i sprzedawać Twoja gra na Steamie.

6. Znajdź pracę jako grafik, programista lub programista

Jeśli czujesz, że nie możesz sam stworzyć całej gry od zera, być może znajdziesz pracę pomagającą przy innej grze. Na przykład możesz chcieć oferować swoje usługi jako grafik, programista lub programista.

W końcu istnieje powód, dla którego mogą to być jedne z najlepiej płatnych ofert pracy online – chociaż można to również łatwo zrobić jako dodatkowe źródło dochodu.

Podczas grania w gry na Steam możesz znaleźć niezależnych twórców gier. Następnie możesz dołączyć do ich zespołu, pobierając prowizję, aby pomóc im w rozwoju niektórych aspektów gry. Mogą nawet pozwolić ci zagrać w grę za darmo, gdy zostanie ukończona!

Wiem, że przeglądając fora dyskusyjne, spotkałem utalentowanych programistów, programistów i grafików. W szczególności, jeśli szukam pomocy w ukończeniu poziomu, poznaniu nowej gry lub zlokalizowaniu określonego przedmiotu, często przeglądam fora dyskusyjne.

Ludzie regularnie rozmawiają o pracy, którą wykonali w innych grach. Jeśli dołączysz do tych forów dyskusyjnych, możesz dzielić się informacjami o projektach, nad którymi pracowałeś w przeszłości. Ktoś może wtedy chcieć cię zwerbować do pomocy przy grze, nad którą pracują.

W przeciwnym razie sprawdź witryny takie jak FlexJobs lub Freelancer pod kątem takich ofert pracy.

Powiązany: 24 Najlepsze oferty pracy online w niepełnym wymiarze godzin, aby zarabiać pieniądze w domu

7. Pomóż innym graczom przejść przez określone poziomy

Od czasu do czasu każdy potrzebuje pomocy w grach. Wiem, że zdecydowanie miałem również problemy z ukończeniem niektórych poziomów w niektórych grach.

A czasami po prostu łatwiej jest pracować w grupie. W niektórych sytuacjach może nawet lepiej pracować z kimś, kto już tam był.

Dlatego innym sposobem zarabiania pieniędzy na Steam jest prowadzenie grupy ludzi przez określone poziomy w niektórych grach.

Istnieje kilka sposobów zarabiania na tym:

 1. Opłata za godzinę
 2. Pobieraj stałą opłatę za określone zadanie.

Możesz nawet pobierać więcej pieniędzy, jeśli zespół jest większy. A jeśli jesteś wyjątkowo uzdolniony w określonej grze, możesz nawet zarabiać, pomagając innym w nią grać. Zasadniczo działałbyś jako nauczyciel internetowy dla tej gry.

Oznacza to, że jeśli szukasz sposobu zarabiania pieniędzy na graniu w gry na Steamie, będzie to jedna z najlepszych opcji, w tym świetna opcja zarobienia dodatkowych pieniędzy w wojsku.

Jak wypłacić pieniądze z portfela Steam

Chociaż nie ma bezpośredniego sposobu na przelanie pieniędzy ze Steam do PayPal lub innego portfela, istnieją sposoby, aby zrobić to pośrednio. Na przykład:

1. Używaj gotówki Steam do robienia zakupów na Rynku Społeczności.

Na przykład możesz chcieć kupić skórki CS:GO, ponieważ jest na nie duże zapotrzebowanie. Dlatego będziesz miał łatwy czas wyładowania ich na kogoś innego.

Pamiętaj, że będziesz musiał poczekać około siedmiu dni, aby rozpocząć handel po zakupie przedmiotu. Ten okres oczekiwania został wprowadzony, aby zapobiec oszustwom.

2. Znajdź witrynę innej firmy do sprzedaży przedmiotów

Sprzedawanie przedmiotów, które kupujesz w witrynie innej firmy, nie jest takie trudne, ponieważ na szczęście istnieje wiele opcji do wyboru.

Niektóre z najpopularniejszych witryn, na których odnieśliśmy sukces, to Dmarket (gdzie można szybko sprzedawać skórki CS:GO), skins.cash (globalny rynek wszystkich skórek zakupionych w grach) i bitskins (który jest również przeznaczony dla skórek CS:GO).

🔥 Zalecana:  Jak zarobić 20 dolarów dziennie (przewodnik Ultimate 2023!)

To powiedziawszy, chociaż odnieśliśmy sukces we wszystkich tych dziedzinach, podaż i popyt mogą rosnąć i maleć z witryny na witrynę. Pamiętaj również, że być może będziesz musiał zapłacić prowizję, aby sprzedawać na tych stronach.

3. Przelej pieniądze na swoje konto PayPal

Gdy przedmioty zostaną sprzedane, możesz skierować pieniądze na swoje konto PayPal.

Większość witryn, w których można sprzedawać te przedmioty, oferuje opcję wysyłania gotówki bezpośrednio na konto PayPal, chociaż w zależności od witryny, z której korzystasz, możesz wpłacać pieniądze bezpośrednio na konto bankowe.

Jak Steam zarabia pieniądze?

Steam zarabia pieniądze, płacąc prowizje. Wszystkie transakcje sprzedaży, które mają miejsce na platformie, wysyłają część tej transakcji bezpośrednio do Steam. Na przykład, jeśli dokonasz zakupu od twórcy gry na Steamie, Steam może pobrać 10% prowizji od tej sprzedaży.

Dzięki tysiącom transakcji, które odbywają się codziennie, Steam jest w stanie zarobić dużo pieniędzy. W rzeczywistości oni ostatnio zgłoszone sprzedaż gier w wysokości 4,3 miliarda dolarów od milionów użytkowników.

Ponadto platforma ta jako jedna z pierwszych weszła w obszar „freemium”. Oznacza to, że wiele gier jest darmowych, chociaż istnieją dodatkowe funkcje, za które trzeba zapłacić, aby uzyskać dostęp.

Mimo że dostęp do tych usług premium może kosztować tylko kilka centów za kilka dolarów, liczba transakcji może szybko się kumulować, pozwalając Steamowi zarobić dużo pieniędzy.

Jak wpłacić pieniądze na steam

Chociaż na początku wpłacanie pieniędzy na Steam może być mylące, proces ten jest stosunkowo prosty, gdy się do tego przyzwyczaisz. Kroki, które musisz wykonać, obejmują:

 1. Zaloguj się na swoje konto Steam, używając swojej nazwy użytkownika i hasła. Jeśli jeszcze nie utworzyłeś konta Steam, musisz to zrobić, zanim będziesz mógł dodać pieniądze do swojego konta.
 2. Kliknij swoją nazwę profilu – zobaczysz go w prawym górnym rogu ekranu.
 3. Wybierz opcję „Szczegóły konta” który pojawi się po kliknięciu nazwy profilu.
 4. Kliknij przycisk „Dodaj środki do portfela Steam”.
 5. Następnie zostaniesz odesłany do kasy. Tam zobaczysz różne metody płatności, których możesz użyć do sfinalizowania transakcji.

Ponadto możesz dodać pieniądze do swojego portfela za pomocą czegoś, co nazywa się kartami Portfela Steam. Zawierają one szeroką gamę kodów, które można wykorzystać bezpośrednio na koncie Steam.

Możesz znaleźć te kody w sklepach z grami, sklepach wielobranżowych, sklepach elektronicznych i nie tylko. Możesz również kupić te kody portfela bezpośrednio za pośrednictwem wiadomości SMS, wiadomości e-mail, a nawet w systemie PayPal.

Jeśli kiedykolwiek będziesz mieć pytania dotyczące tego, ile masz pieniędzy w portfelu, powinieneś zobaczyć to bezpośrednio pod nazwą swojego profilu, która zwykle znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. Uważnie obserwuj swoje fundusze!

Ostatnie przemyślenia na temat zarabiania pieniędzy na Steamie

Jeśli chcesz połączyć grę z zarabianiem dodatkowej gotówki, zdecydowanie masz więcej opcji niż tylko zarabianie pieniędzy, grając w gry na Facebooku lub spędzając godziny na próbach wygrania gotówki za darmo online w aplikacjach, w których nikt nigdy nie wydaje się faktycznie wygrać.

(Chociaż jeden z tych aplikacje z grami, które umożliwiają natychmiastową wpłatę na Twoje konto PayPal – też nie jest złą opcją, zwłaszcza jeśli lubisz grać w gry i wygrywać nagrody na swoim telefonie.)

Ale właśnie dlatego nauka zarabiania pieniędzy na Steamie może być tak dobra, zwłaszcza biorąc pod uwagę zakres dostępnych opcji.

W końcu możesz po prostu popracować nad zdobyciem darmowych kart Amazon, które następnie zamienisz na gotówkę Steam. Alternatywnie możesz przejść całą drogę do stworzenia własnej gry, otwierając cię na zupełnie nową karierę – i to taką, która z pewnością może być dobrze płatna.