7 sprawdzonych pomysłów na tematy blogów dla nowych blogerówO czym powinienem założyć bloga? Przykłady, które zainspirują Twój nowy blog w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 7 sprawdzonych pomysłów na tematy blogów dla nowych blogerówO czym powinienem założyć bloga? Przykłady, które zainspirują Twój nowy blog w 2023 r

Jeśli myślisz o założeniu bloga lub powrocie do blogowania, być może zastanawiasz się… — lub jeśli to nie jest twoje pierwsze rodeo, jakie tematy blogów powinieneś zająć się tym razem. Wejdź: Mój przewodnik po wyborze właściwego pomysły na tematy bloga.

Ustalenie tematu, a nawet nazwy bloga, na początku przygody z blogowaniem może być trudne. Może masz mnóstwo pomysłów i chcesz pisać na blogu o wszystkim. A może nie masz nic przeciwko temu, o czym piszesz na blogu, ale chcesz pewnego dnia zarabiać na blogowaniu i nie masz pewności, które tematy blogów będą najbardziej dochodowe.

Tak wielu blogerów odkłada założenie swojego bloga, ponieważ nie może się zdecydować na temat. Ale najlepsze porady dotyczące blogowania od odnoszących sukcesy blogerów konkludują, że im dłużej czekasz, tym bardziej prawdopodobne jest, że ktoś inny wskoczy i rozpocznie temat dokładnie w niszy, którą chciałeś podbić. Co ważniejsze, nie chcesz siedzieć tutaj dokładnie o tej samej porze w przyszłym roku… żałując, że nie zacząłeś dzisiaj.

W tym przewodniku pomogę Ci wybrać odpowiedni temat do założenia bloga.

7 inteligentnych pomysłów na tematy blogów dla nowych blogerów: o czym powinienem założyć bloga?

 1. Dlaczego Twój blog potrzebuje tematu?
 2. Pomysły na tematy blogów, które zainspirują nowych blogerów (7 przykładów)
 3. Wybór pomysłu na temat bloga, który jest odpowiedni dla Ciebie (o czym blogować)
 4. Sposoby niskiego ryzyka na przetestowanie pomysłów na tematy na blogu
 5. Rozpoczęcie bloga z własnym unikalnym spinem na istniejący temat

Ujawnienie:Pamiętaj, że niektóre z poniższych linków są linkami partnerskimi i bez dodatkowych kosztów, ja zarobię prowizję. Wiedz, że polecam tylko produkty i usługi, z których osobiście korzystałem i za którymi stoję. Kiedy korzystasz z jednego z moich linków afiliacyjnych, firma wynagradza mnie, co pomaga mi prowadzić tego bloga i udostępniać bezpłatnie moje dogłębne treści czytelnikom (takim jak Ty).Dlaczego Twój blog potrzebuje tematu?

Możesz się zastanawiać, dlaczego Twój blog w ogóle potrzebuje tematu. W końcu to blog! Czy nie możesz po prostu pisać o pomysłach na posty na blogu, które wpadną Ci do głowy danego dnia?

Cóż, absolutnie możesz to zrobić. Nie ma reguły mówiącej, że nie możesz. A jeśli masz osobistego bloga, który jest kreatywnym ujściem lub przestrzenią do dzielenia się tym, co myślisz z przyjaciółmi i rodziną, to świetnie. Powinieneś pisać o wszystkim, co cię inspiruje i dodaje energii!

Ale jeśli chcesz zarabiać na swoim blogu, zbudować grupę odbiorców dla swojej pracy lub stworzyć biznesplan bloga do realizacji… musisz wybrać jasny temat bloga, na którym chcesz się skoncentrować.

Czytelnicy chcą jednego jasnego tematu na blogu

Pomyśl o tym w ten sposób: Twoje ulubione blogi prawdopodobnie skupiają się na jednym głównym temacie (nawet jeśli jest on szeroki). Jeśli uwielbiasz czytać o podróżach, możesz zrezygnować z rzekomo „podróżniczego” bloga, na którym stale pojawiają się posty na zupełnie inne tematy, takie jak karty kredytowe, dbanie o formę czy skomplikowany dramat rodzinny blogera.

Oczywiście Twoi czytelnicy będą zainteresowani więcej niż jedną rzeczą, tak jak Ty. Ale przyjdą na Twojego bloga, oczekując określonego rodzaju treści.

Temat bloga sprawia, że ​​blogowanie (i SEO) jest dla Ciebie łatwiejsze

Z twojego punktu widzenia posiadanie tematu również znacznie ułatwia blogowanie. Jeśli potrafisz pisać o , może być trudno wymyślić pomysły na posty na blogu, które wydają się wystarczająco dobre. Ale jeśli trzymasz się tematu, ustalenie tego limitu może ułatwić burzę mózgów na pomysły na posty na blogu.

Uwaga dodatkowa: jeśli szukasz inspiracji na temat poszczególnych postów na blogu, wypróbuj moje narzędzie do generowania tytułów blogów oparte na sztucznej inteligencji, aby uzyskać dziesiątki pomysłów na tematy przyjazne dla SEO, dzięki którym Twoje posty na blogu będą się wyróżniać.

Posiadanie jasnego tematu ułatwia również SEO (optymalizację pod kątem wyszukiwarek), ponieważ wyszukiwarki takie jak Google biorą pod uwagę, jak trafny jest Twój blog jako całość w odniesieniu do zapytania wyszukiwania – nie tylko poszczególnych stron.

Twój temat będzie miał również wpływ na takie rzeczy, jak motyw Twojego bloga (odpowiednie motywy WordPress dają wiele opcji projektowania i układu bloga), to, co umieścisz na pasku bocznym oraz strony takie jak Informacje i Często zadawane pytania na Twoim blogu.7 popularnych pomysłów na tematy blogów, które zainspirują nowych blogerów (przykłady)

Istnieje wiele świetnych tematów na blogu, o których możesz pisać, jeśli chcesz zarabiać pieniądze. Niektóre odwiecznie popularne nisze to:

1. Blogowanie o finansach osobistych

Zainteresowany pieniędzmi? Blogi o finansach osobistych to świetny sposób na dzielenie się pomysłami i wskazówkami, a także mogą okazać się lukratywne. Wiele osób szuka pomocy w typowych problemach z finansami osobistymi, takich jak wyjście z długów, oszczędzanie na dom i trzymanie się budżetu – wszystkie fantastyczne pomysły na wpisy na blogu, nawiasem mówiąc.

Możesz zarabiać na tego typu blogach, oferując arkusze kalkulacyjne lub szablony do pobrania, poprzez marketing afiliacyjny, reklamy, kursy online i nie tylko.

Przykłady udanych blogów o finansach osobistych

 • Pan Pieniądze Wąsy: Ten popularny blog wyróżnia się zarówno rzeczowym tonem, jak i koncentracją na zarabianiu wystarczającej ilości pieniędzy (i wystarczającej redukcji wydatków), aby nie potrzebować już codziennej pracy.
 • Pieniądze poniżej 30: Ten blog jest skierowany do odbiorców w wieku poniżej 30 lat i zawiera przyjazne dla początkujących artykuły na szeroki zakres tematów związanych z finansami osobistymi (w tym zadłużenie, budżetowanie, kredyty i inne).

2. Blogowanie podróżnicze

Chociaż możesz pomyśleć, że rynek blogów podróżniczych jest nasycony, zawsze jest miejsce na świeże spojrzenie lub spojrzenie z innej perspektywy na Twoje podróżnicze doświadczenia. Możesz pisać o podróżach w pojedynkę, przygodach podróżniczych z małymi dziećmi lub tanich podróżach. Blogerzy podróżniczy mogą zdobywać bezpłatne wycieczki i sprzęt, w zależności od rodzaju tworzonych postów na blogu.

🔥 Zalecana:  Potoki sztucznej inteligencji wierzchołków dla początkujących korzystające z niestandardowych obrazów platformy Docker [Part 2] – W stronę SI

Możesz łatwo zamienić ruch na swoim blogu podróżniczym w pieniądze poprzez posty marketingu afiliacyjnego, w których dzielisz się najlepszym sprzętem podróżniczym, podsumowaniami swoich ulubionych hoteli (lub linii lotniczych), upominki dla turystów (jeden z moich najlepszych postów na blogu) i wiele więcej.

Przykłady udanych blogów podróżniczych

 • Notatki z drogi: Koncentrując się na doświadczeniach z pierwszej ręki oraz udostępniając szkice i zdjęcia, ten blog ma na celu „być pisany wyłącznie dla radości ciekawskich odkrywców i podróżników”.
 • Wędrówka z Ryanem: Mój własny blog podróżniczy! Zamiast omawiać na tym blogu ogromną gamę rodzajów podróży, skupiam się na jednym z moich ulubionych zajęć — pieszych wędrówkach.

3. Blogowanie o jedzeniu

Niezależnie od tego, czy jest to blog, na którym dzielisz się przepisami swojej babci, zbiór postów dla osób, które chcą dobrze zjeść, jednocześnie tracąc na wadze, czy blog celebrujący różne potrawy z całego świata, możesz znaleźć własne podejście i głos na temat jedzenia- powiązany blog. Aby uzyskać więcej informacji na temat startu w tej niszy, zapoznaj się z moim przewodnikiem po zakładaniu bloga o jedzeniu.

Wielu blogerów kulinarnych sprzedaje kolekcje swoich przepisów, udostępnia zakulisowe treści wideo, odpowiada na często zadawane pytania czytelników. Możesz także umieszczać reklamy na blogach, używając Google AdSense jako punktu wyjścia do zarabiania. Upewnij się tylko, że Twoja strategia treści na blogu uwzględnia to wszystko.

Przykłady udanych blogów kulinarnych

 • Wandercooks: Ten wspaniały blog dzieli się kuchniami, kulturami i przepisami z całego świata. Jest pełen przepisów, które obejmują również wariacje i zamienniki.
 • Minimalistyczny piekarz: Jak można się spodziewać po nazwie, ten blog udostępnia proste przepisy, z których wiele to przepisy wegańskie i bezglutenowe.

4. Blogowanie o samodoskonaleniu

Nisza samodoskonalenia jest ogromna i obejmuje różne tematy, takie jak zarządzanie czasem, rozwój osobisty, wzmacnianie relacji i wiele innych. Chociaż istnieje już wiele wypróbowanych i prawdziwych porad, możesz być w stanie wnieść świeże podejście.

Istnieje wiele sposobów zarabiania na blogu samodoskonalenia. Kursy online są szczególnie popularne w tej niszy, a także biuletyny subskrypcyjne, które mogą udostępniać dogłębne wnioski z ostatnich eksperymentów w twoim życiu, listy otwarte do twoich czytelników, podsumowania najpopularniejszych treści blogów w twojej niszy i nie tylko.

Przykłady udanych blogów samodoskonalenia

 • Maria Forleo: Niezwykle popularny i znany zwłaszcza w B-School blog Marie Forleo porusza takie tematy, jak lepszy sen, pokonywanie strachu, wiara w siebie i wiele więcej.
 • Nawyki Zen: Ten długo działający blog ma celowo minimalistyczną i uspokajającą stronę internetową, a także przemyślane i dogłębne artykuły obejmujące szeroki zakres tematów związanych z samodoskonaleniem.

5. Blogowanie na temat zdrowia i kondycji

Większość z nas w pewnym stopniu interesuje się zdrowiem i sprawnością fizyczną. Niezależnie od tego, czy piszesz o tym, jak zostać super wysportowanym kulturystą, czy po prostu o utracie wagi i cieszeniu się bieganiem z dziećmi, blog dotyczący zdrowia i kondycji może dotrzeć do ogromnej publiczności.

Używać Google Analytics aby wskazać najpopularniejsze posty na Twoim blogu dotyczącym zdrowia i fitnessu, a następnie rozważ je jako okazję do promowania swojego e-booka, kursu online lub partnerów stowarzyszonych. Możesz także zarabiać na blogu fitness, sprzedając ściągawki, aby zmaksymalizować czas na siłowni (co również da ci świetne pomysły na treści, widząc, które tematy są najpopularniejsze), gotując hacki na szybkie, wysokobiałkowe posiłki w domu i więcej.

Przykłady odnoszących sukcesy blogów dotyczących zdrowia i kondycji

 • Nerd Fitness: Ten sprytny blog poświęcony fitnessowi koncentruje się na sprawianiu, by fitness był zabawą, a po drodze zawiera mnóstwo odniesień dla geeków.
 • Sportowiec bez mięsa: Kolejny blog fitness skupiający się wyłącznie na określonej grupie odbiorców, No Meat Athlete, poświęcony fitnessowi dla wegan.

6. Blogowanie małych firm

Każdego roku, liczba małych firm w USA rośnie. W następstwie „wielkiej rezygnacji” coraz więcej osób zwraca się do blogów, które pomagają w takich kwestiach, jak pomysły biznesowe, konfiguracja, rozwój, marketing i logistyka.

Blogi małych firm często sprzedają własne produkty/usługi właścicielom firm, ale mogą też zarabiać świetne pieniądze jako partnerzy dostawców usług hostingowych, wtyczek WordPress, aplikacji biznesowych i innych przydatnych narzędzi wspierających pomysły małych firm. Zapoznaj się z moim ostatecznym przewodnikiem na temat zakładania firmy po stronie codziennej pracy, aby znaleźć przykład, który Cię zainspiruje — to świetny wpis na blogu, który zawiera infografikę, zestawia porady z prawdziwego świata, wykorzystuje mnie jako studium przypadku, oferuje krok po kroku -wskazówki dotyczące kroków i nie tylko.

Przykłady udanych blogów dla małych firm

 • Side Hustle Nation: Jeden z moich ulubionych blogów pobocznych, Side Hustle Nation, obejmuje szereg tematów związanych z prowadzeniem działalności pobocznej, inwestowaniem i nie tylko.
 • Shopify: Blog Shopify jest pełen przydatnych porad dotyczących prowadzenia biznesu e-commerce, a także wielu inspirujących i pomocnych osobistych historii użytkowników Shopify, którzy wykorzystali marketing cyfrowy do rozwoju swoich firm.

7. Blogowanie dla rodziców

Świeżo upieczeni rodzice mogą nie spać o każdej porze, szukając porady – a rodzice, którzy stoją przed nowym etapem, takim jak szkoła podstawowa, lata nastoletnie lub puste gniazdo, również zwrócą się o poradę do internetu. Bez względu na to, na jakim etapie rodzicielstwa zajmuje się Twój blog, prawdopodobnie znajdziesz czytelników.

Zarabianie na tego typu blogach może być trochę trudniejsze, ale marketing afiliacyjny może się tu dobrze sprawdzić: rodzice zawsze potrzebują więcej sprzętu, samouczków i zabawek, aby zabawiać swoje dzieci! Nowe treści, takie jak segmenty i listy z często zadawanymi pytaniami (FAQ), naprawdę dobrze sobie radzą z czytelnikami, którzy mają ograniczony czas.

Przykłady udanych blogów dla rodziców

 • StrasznyMama: Ogromny blog z wieloma autorami, który porusza wszystkie aspekty rodzicielstwa; jego wyluzowany i relatywny ton pierwszoosobowy pomaga stworzyć bardzo rozpoznawalną markę.
 • Dobry rodzic: Pozytywny blog o rodzicielstwie, z przemyślanymi i dobrze zbadanymi treściami od szerokiej gamy zaproszonych pisarzy, obejmujący wiele tematów rodzicielskich, wszystkie z tej samej szerokiej filozofii rodzicielskiej.

Chociaż te siedem pomysłów na tematy blogów jest dalekich od tematów, o których można by dziś założyć bloga, są one jednymi z najbardziej sprawdzonych nisz do budowania grona odbiorców i dochodowego biznesu online. Aby uzyskać jeszcze więcej pomysłów i inspiracji, sprawdź moją listę ponad 60 dochodowych nisz blogowych do rozważenia w tym roku.

🔥 Zalecana:  Kobiety-liderki wypełniają luki w branży Insurtech w 2022 r


Wybór pomysłu na temat bloga, który jest odpowiedni dla Ciebie (o czym blogować)

Mam nadzieję, że teraz jest już jasne, że można pisać na wiele różnych tematów — i zarabiać na tym.

Zamiast próbować wybrać najbardziej dochodową niszę blogową lub taką, która Twoim zdaniem będzie najłatwiejsza do optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, radzę skupić się na temacie, który najlepiej do Ciebie pasuje.

Prawda jest taka, że ​​nie ma jednego tematu na blogu, który mógłby przewyższyć wszystkie inne. Dwa czynniki, które mają ogromny wpływ na to, czy blogerowi uda się zarabiać pieniądze w Internecie i pracować jako bloger w pełnym wymiarze godzin, to:

 • Jak długo ten bloger wytrwa w blogowaniu: Może minąć co najmniej pierwszy rok, zanim zaczniesz dostrzegać znaczące wyniki.
 • Ile ciężkiej pracy wkłada bloger: Wysokiej jakości posty na blogu, które pojawiają się co tydzień, będą lepsze niż posty połowiczne w nieregularnych odstępach czasu.

Mając na uwadze te czynniki, dla udanego bloga naprawdę ważne jest wybranie pomysłów na tematy bloga, o których chcesz pisać na blogu przez długi czas — coś, na czym naprawdę Ci zależy i czym naprawdę się interesujesz.

Aby znaleźć najlepsze pomysły na tematy blogów, które Cię zmotywują (i uniknąć blokady pisania), zadaj sobie następujące pytania:

 • O czym lubisz rozmawiać z przyjaciółmi?
 • Co robisz w wolnym czasie?
 • Jaka jest Twoja codzienna praca — i czy lubisz ją?
 • Jakie sukcesy odniosłeś w życiu?
 • Jaki rodzaj pisania chciałbyś robić, np. samouczki czy osobiste eseje?
 • Czy to Twój pierwszy blog czy nowy blog? (Jeśli to nie jest twój pierwszy blog, dlaczego pierwszy nie wyszedł?)

Twoje odpowiedzi na te pytania mogą pomóc Ci dowiedzieć się, o czym pisać na blogu (i odpowiedzieć na to trudne pytanie w bardzo naturalny sposób).5 sposobów niskiego ryzyka na przetestowanie pomysłów na tematy na blogu

Być może masz już na myśli temat bloga, o którym chciałbyś napisać. Ale skąd możesz mieć pewność, że uczyni cię odnoszącym sukcesy blogerem? Oto kilka sposobów niskiego ryzyka, aby przetestować pomysły na tematy bloga (dla początkujących) i sprawdzić, czy mogą one przenieść Cię na wyższy poziom:

1. Spójrz na istniejący rynek (blogi konkurencji)

Czy istnieją inne blogi — oraz książki, czasopisma, podcasty, filmy i inne zasoby — które są już popularne, jeśli chodzi o przedstawianie pomysłów na tematy blogów? Im więcej takich znajdziesz, tym popularniejszy jest temat bloga.

Będziesz także chciał sprawdzić, jakie produkty lub usługi są sprzedawane w związku z Twoim tematem. Wypróbuj Google, Amazon i YouTube jako świetne miejsca do wyszukiwania istniejących treści związanych z Twoim pomysłem na temat.

2. Dołącz do grup lub forów na Facebooku, takich jak Quora

Poszukaj grup internetowych poświęconych Twojemu tematowi — na przykład grup na Facebooku, forach internetowych itp Quoralub inne niszowe społeczności. To świetne miejsca, aby zobaczyć, o co pytają początkujący, jeśli chodzi o pomysły na tematy blogów, nad którymi się zastanawiasz. Możesz dowiedzieć się o najnowszych trendach w swoim obszarze tematycznym i nawiązać kontakty z innymi osobami, które mogą być zainteresowane Twoim blogiem.

3. Napisz na Medium o swoim temacie

Czytanie na dany temat lub rozmawianie na ten temat może sprawiać ci przyjemność… ale czy pisanie o tym obszernie sprawi ci przyjemność? Świetnym sposobem, aby się tego dowiedzieć, jest napisanie kilku postów Średni, być może wpis z listą i przewodnik krok po kroku. Publikowanie na Medium jest bezpłatne, a Twoje artykuły mogą czytać tysiące osób.

4. Napisz post gościnny na blogu na Twój temat

Inną dobrą opcją jest poszukanie dużego bloga związanego z Twoim tematem, który zawiera posty gościnne. Weźmy na przykład ten gościnny post, który napisałem dla bloga Buffer w mediach społecznościowych w 2015 roku, kiedy byłem stosunkowo nowym blogerem — spowodował on ogromny wzrost ruchu (co potwierdziło, że moje pomysły na tematy bloga cieszyły się prawdziwym zainteresowaniem odbiorców) i dał mi znaczny wzrost wiarygodności w mojej branży.

Napisz dla nich artykuł o jednej z twoich historii sukcesu i miejmy nadzieję, że zostanie opublikowany – i otrzymasz informację zwrotną w postaci komentarzy, wzmianek w mediach społecznościowych i tak dalej. (Inną opcją jest napisanie krótkiego artykułu na ustaloną listę e-mailową bloga).

5. Stwórz darmowego lub taniego bloga (np. za pomocą WordPress.com)

Wreszcie możesz zaryzykować i założyć własnego bloga na bezpłatnej platformie blogowej: istnieje wiele bezpłatnych witryn do blogowania, które możesz wypróbować. Jeśli chcesz czegoś z większą funkcjonalnością, polecam korzystanie z samoobsługowego WordPressa z tanią firmą hostingową, taką jak Bluehost lub Dreamhost.

Wskazówka: Samoobsługowy WordPress to darmowe oprogramowanie typu open source. Musisz jednak zapłacić za hosting.Rozpoczęcie bloga z własnym unikalnym spinem na istniejący temat

Gotowy, aby w pełni uruchomić swojego bloga? Udaj się i postępuj zgodnie z moim przewodnikiem krok po kroku dotyczącym zakładania bloga tutaj.

Jeśli nadal jesteś w fazie oceny, oto kilka sposobów, aby zacząć myśleć o świetnym starcie swojego bloga, przedstawiając własne spojrzenie na istniejący pomysł na temat bloga.

Zawęź swoją niszę

Być może wybrałeś niszę, o której chcesz pisać na blogu, jako „finanse osobiste”, ale jest to tak szerokie, że nie masz jasnego pojęcia, co zamierzasz omówić. Pomyśl o różnych obszarach finansów osobistych: czy Twój blog jest przewodnikiem dla początkujących, takim jak trzymanie się budżetu, czy też piszesz o bardziej zaawansowanych tematach, takich jak inwestowanie na emeryturę?

Twoja nisza może również znajdować się na przecięciu dwóch tematów. Na przykład, być może piszesz o „finansach osobistych dla przedsiębiorców indywidualnych”, łącząc finanse osobiste z odrobiną porad dla małych firm.

Wybierz swoją grupę docelową

Gdy zawęzisz swoją niszę, będziesz również chciał pomyśleć o swojej grupie docelowej. Blog o finansach osobistych skierowany do studentów uniwersytetów będzie wyglądał zupełnie inaczej niż blog o finansach osobistych skierowany do pracowników fizycznych po pięćdziesiątce.

🔥 Zalecana:  Jak sprzedawać rośliny z domu online lub lokalnie

Niektórym blogerom pomocne jest stworzenie awatara „idealnego czytelnika”, a nawet kilku różnych awatarów. Następnie możesz wyobrazić sobie tych wyimaginowanych czytelników podczas pisania, aby pomóc Ci dostosować porady i ton do tego, czego potrzebują.

Wymyśl nazwę domeny swojego bloga

Nazwanie bloga może być trudne – ale nazwa Twojego bloga będzie niezwykle ważną częścią Twojej marki. Często jest to pierwsza rzecz, o której ludzie dowiedzą się o Twoim blogu. Oznacza to poświęcenie czasu na znalezienie świetnej nazwy domeny (adresu internetowego dla Twojego bloga).

Sprawdź, czy Twoja nazwa domeny jest dostępna:

Jeśli uważasz, że temat może się zmieniać z czasem, użycie własnego imienia lub jego odmiany (tak jak robię to w przypadku ryrob.com) może być świetnym rozwiązaniem. W przeciwnym razie spróbuj powiązać nazwę domeny z tematem, odbiorcami lub najlepiej jednym i drugim.

Wskazówka: Możesz otrzymać bezpłatną nazwę domeny z wieloma planami hostingowymi, więc nie kupuj nowej domeny, dopóki nie zdecydujesz, z jakiego usługodawcy hostingowego korzystasz.

Przeprowadź (inteligentne) badanie słów kluczowych za pomocą bezpłatnego narzędzia propozycji słów kluczowych

Badanie słów kluczowych brzmi trochę zniechęcająco, ale oznacza po prostu dowiedzenie się, czego Twoi docelowi odbiorcy już szukają w Google (lub innych wyszukiwarkach) – kluczowy krok w kierunku zrozumienia przyszłych czytelników i spotkania się z nimi tam, gdzie już szukają odpowiedzi. Na szczęście dla Ciebie stworzyłem w 100% bezpłatne narzędzie do wyszukiwania słów kluczowych, które pomoże Ci dokładnie to zrobić.


Przeprowadzając wstępne badanie słów kluczowych, możesz zaplanować zaspokojenie potrzeb czytelników już od pierwszego posta na blogu. Będziesz mieć pewność, że piszesz o rzeczach, o których ludzie chcą czytać, zamiast po prostu pisać treści na blogu ze względu na to.

Rozwijaj swój blogowy głos i markę

Kiedy piszesz kilka pierwszych postów na blogu, możesz mieć trudności ze zrozumieniem słów. Być może powtarzasz głos popularnego blogera, którego czytasz, a może czujesz, że w ogóle nie masz głosu blogującego.

Twój blogowy głos będzie naturalnie rozwijał się z czasem. Nie bój się eksperymentować i pozwól swojej osobowości zabłysnąć pomysłami na tematy bloga. Czytelnicy prawdopodobnie mogliby znaleźć te same lub podobne informacje na innych blogach: są czynnikiem, który sprawi, że będą wracać do Twojego.

Idąc dalej ze swoim blogiem

Niezależnie od pomysłu na temat bloga, możesz rozwijać swojego bloga poprzez:

 • Dobre wykorzystanie content marketingu: Obejmuje to nie tylko regularne publikowanie postów na własnym blogu (chociaż jest to bardzo ważna część!) — warto również rozważyć inne inteligentne strategie marketingu treści, takie jak pisanie postów gościnnych na innych blogach oraz integracja mediów społecznościowych, filmów i więcej w swoim planie treści.
 • Korzystanie z sieci społecznościowych do promowania swojego bloga: Zastanów się, gdzie najczęściej gromadzą się Twoi odbiorcy: na przykład blog biznesowy może znaleźć odbiorców na LinkedIn.
 • Zwracanie uwagi na SEO Twojego bloga: Korzystanie z dobrej wtyczki SEO dla blogów, takiej jak Yoast SEO, może pomóc w zwiększeniu ruchu z Google i innych wyszukiwarek.
 • Zapoznanie się z pulpitem nawigacyjnym WordPress: Mamy nadzieję, że szybko opanujesz takie rzeczy, jak dodawanie nowych postów na blogu, ale jest o wiele więcej rzeczy, które możesz zrobić ze swoją witryną WordPress. Nie bój się eksperymentować (zawsze możesz zmienić coś z powrotem, jeśli ci się nie podoba).

Masz pomysł na temat bloga? Czas założyć bloga

Może być trudno wiedzieć, o czym zacząć blog. Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą Ci znaleźć temat, na który będziesz tworzyć treści przez wiele miesięcy, a nawet lat.

Jeśli chcesz zarabiać na blogowaniu, ważne jest również, aby wybrać temat, który ma duży potencjał monetyzacji (jak 7I wymienione powyżej).

Wybrałeś już temat? Możesz założyć swojego bloga już dziś! Mój przewodnik na temat zakładania bloga pomoże Ci założyć bloga w zaledwie 10–15 minut. Jest idealny dla zupełnie nowych blogerów i obejmuje hosting blogów, zakładanie bloga WordPress, wybór motywu WordPress, rozwijanie bloga za pomocą marketingu e-mailowego, zarabianie na marketingu afiliacyjnym, wybieranie wtyczek do regularnych kopii zapasowych i wiele więcej. Ponadto omawiamy takie rzeczy, jak największe lekcje blogowania, których się nauczyłem, i wiele rzeczy, które chciałbym wiedzieć przed założeniem bloga.


Table of Contents