7 sposobów na poprawę sposobu korzystania z Androida

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 7 sposobów na poprawę sposobu korzystania z Androida

Jednym z powodów, dla których warto używać smartfonów, jest wiedza, jak ułatwić sobie życie. W kilku prostych krokach przeprowadzimy Cię przez funkcje, których możesz użyć, aby poprawić sposób korzystania z Androida. Android jest pełen wspaniałych funkcji i zawiera wiele sztuczek oszczędzających czas.

Dzięki nowym funkcjom wprowadzonym w nowszej wersji Androida jest mnóstwo rzeczy, z którymi możesz korzystać ze swojego urządzenia.

1. Zautomatyzuj tworzenie kopii zapasowych

Możesz automatycznie zapisywać swoje zdjęcia i nigdy nie narzekać na usunięte zdjęcie z urządzenia. Dzięki Dyskowi Google możesz automatycznie tworzyć kopie zapasowe wszystkich danych aplikacji, zdjęć, filmów, historii połączeń, kontaktów i SMS-ów.

Korzystanie z ustawień kopii zapasowej zdjęć i danych aplikacji spowoduje automatyczne zapisanie ich na Twoim koncie Dysku Google. Aby zapisać swoje zdjęcia, upewnij się, że jesteś już zalogowany, przejdź do ustawień, przejdź do systemu i włącz ustawienia tworzenia kopii zapasowych.

2. Korzystanie z inteligentnego zamka

Włącz automatyczne odblokowywanie Androida w niektórych miejscach, na przykład gdy telefon znajduje się blisko ciała, gdy jesteś w domu lub w biurze, funkcja Voice Match i zaufane urządzenie. Po włączeniu funkcji Smart Lock nie musisz odblokowywać telefonu za pomocą kodu PIN, wzoru ani hasła.

Przejdź do ustawień, dotknij Bezpieczeństwo i lokalizacja następnie kliknij Inteligentny zamek następnie wprowadź kod PIN lub hasło blokady zabezpieczającej telefon, wybierz opcję i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

3. Aktywuj tryb obsługi jedną ręką

Android jest wyposażony w funkcje dla osób, które lubią obsługiwać swoje urządzenia jedną ręką. Tryb obsługi jedną ręką umożliwia przesunięcie ekranu do mniejszego rozmiaru, funkcja może nie działać na wszystkich urządzeniach z Androidem, ponieważ obsługuje tylko nowsze telefony z Androidem.

🔥 Zalecana:  Twitter nie działa? 12 sposobów rozwiązania problemu (rozwiązany)

Aby aktywować — otwórz szufladę powiadomień, przesuń palcem w lewo, a znajdziesz tryb obsługi jedną ręką.

4. Wybierz nowe domyślne aplikacje

Możesz ustawić domyślną aplikację na Androida, włączyć automatyczne otwieranie określonej aplikacji po kliknięciu łącza. Aby skonfigurować domyślną aplikację na telefonie z Androidem, przejdź do ustawień, otwórz Aplikacje i powiadomienia, dotknij Domyślne aplikacje i wybierz opcję, z którą chcesz ustawić domyślną aplikację do pracy.

5. Zmień ustawienia głośności

Android pozwala dostosować wiele ustawień dźwięku, począwszy od dzwonków, powiadomień, alarmów, połączeń telefonicznych i dźwięku multimediów. Aby to włączyć, przejdź do ustawień, dotknij dźwięku i zmniejsz lub zwiększ.

Istnieje również skrót do tego. Stuknij przycisk głośności z boku urządzenia, aby dostosować to, co grasz. Kiedy to zrobisz, na ekranie pojawi się małe okienko, pokazujące, które ustawienie głośności się zmienia. Z boku tego pudełka zobaczysz znak dźwiękowy lub małą strzałkę skierowaną w dół, dotknij go – a pudełko rozwinie się, pokazując jednocześnie wiele ustawień głośności lub określoną zmianę dźwięku.

6. Zwiększ rozmiar tekstu

Masz dość odwracania wzroku, aby zobaczyć, co jest na ekranie, ponieważ tekst wydaje się mniejszy, próbujesz przeczytać artykuł i nic nie widzisz — możesz dostosować rozmiar tekstu w ustawieniach telefonu. Aby zmienić rozmiar tekstu w urządzeniu, otwórz ustawienia i dotknij Wyświetlacz i wybierz rozmiar czcionki.

7. Włącz tuner interfejsu systemowego

Umożliwia to dostosowanie paska stanu i funkcji „Nie przeszkadzać”. Pasek stanu znajduje się u góry ekranu i zawiera między innymi ikony powiadomień, czasu i stanu baterii. Dzięki systemowemu interfejsowi użytkownika Turner możesz dostosować i wybrać ikonę, która ma być wyświetlana na pasku stanu.

Poprawianie trybu Nie przeszkadzać pozwala dostosować skrót przycisku głośności i pokazać regulację głośności. Aby włączyć tę funkcję, przesuń palcem w dół szuflady powiadomień, a następnie dotknij i przytrzymaj ikonę ustawień, aż pojawi się komunikat potwierdzający, że pomyślnie włączyłeś interfejs ustawień.

🔥 Zalecana:  Meta zmniejszy tysiące miejsc pracy w obliczu spadających przychodów z reklam i zmian w Metaverse

Teraz przejdź do ustawień i przejdź do menu systemowego, a zobaczysz nowe menu o nazwie System UI Turner dotknij go, aby dostosować pasek stanu i Nie przeszkadzać.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie