7 powodów, dla których Google Ads nie wykorzystuje pełnego budżetu dziennego

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 7 powodów, dla których Google Ads nie wykorzystuje pełnego budżetu dziennego

Za każdym razem, gdy prowadzisz kampanię PPC, Twój budżet będzie na pierwszym planie. Czy wydajesz za dużo pieniędzy lub źle wydajesz swój budżet? Czy zarządzasz budżetem, aby zmaksymalizować liczbę potencjalnych nowych konwersji? Jest o czym pamiętać!

Nie pomaga to, że niektórzy marketerzy uważają sieci PPC za z natury drapieżne. Dajesz im 100 $, a oni wezmą te 100 $, a jeśli popełnisz błąd, który sprawia, że ​​​​wydanie tych 100 $ jest bezwartościowe, to nie jest problem.

Faktem jest, że sieci PPC nie działają w ten sposób. Są chwile, kiedy pewnego dnia możesz się zalogować i ku swojemu zdziwieniu stwierdzić, że Twoje reklamy nie wykorzystują nawet całego przyznanego im budżetu.

Wyobraź sobie, że wyznaczyłeś Google Ads budżet w wysokości 100 USD dziennie, ustawiłeś kierowanie i tekst reklamy i pozwoliłeś im działać. Kilka dni później sprawdzasz i stwierdzasz, że Twoje wydatki na reklamę wyglądają dziwnie. Jednego dnia wydałeś tylko 85 dolarów. Następnego dnia wydałeś 92 dolary; następnego dnia zapłaciłeś tylko 69 USD. Dałeś Google możliwość pobierania 100 USD dziennie i Co więc daje?

Istnieje kilka powodów, dla których Google Ads może nie wykorzystywać całego budżetu każdego dnia. Większość z nich to oznaki, że coś jest nie tak z Twoją kampanią, więc są to problemy, które należy jak najszybciej zidentyfikować i naprawić, aby w pełni wykorzystać kampanie reklamowe.

Zakopmy się!

Szybka aktualizacja (2023)

Na początku 2022 roku Google Ads wprowadziło nowe narzędzie do symulacji budżetu który zapewnia reklamodawcom dokładniejsze przewidywanie, w jaki sposób zmiany w budżecie mogą wpłynąć na skuteczność ich kampanii. To narzędzie może pomóc reklamodawcom podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące budżetu i maksymalizować wydatki na reklamę. Jak dotąd był to przydatny dodatek do Google Ads; Myślę, że Tobie też się spodoba.

Wprowadzono również Google Ads automatyczne strategie ustalania stawek, takie jak docelowy CPA (koszt pozyskania) i maksymalizacja liczby konwersji, które automatycznie dostosowują stawki, aby pomóc reklamodawcom osiągnąć cele docelowe przy zachowaniu budżetu. Strategie te wykorzystują algorytmy uczenia maszynowego do optymalizowania stawek na podstawie różnych czynników, w tym historycznych danych o skuteczności i zachowań użytkowników.

Pomimo tych zmian i aktualizacji reklamodawcy nadal mogą mieć problemy z reklamami, które nie wykorzystują całego budżetu dziennego.

Elastyczność budżetu Google

Pierwszą rzeczą, którą polecam sprawdzić, gdy zauważysz, że nie wydajesz pełnej kwoty z budżetu dziennego, jest to: jak długo to trwa?

Widzisz, Google, podobnie jak Facebook, ma pewien poziom elastyczności w sposobie wydawania Twojego budżetu. Wdrożyli to z powrotem w 2017 roku jako sposób na codzienną optymalizację kampanii reklamowych bez konieczności samodzielnego monitorowania i dostosowywania budżetów w trybie dziennym lub godzinowym.

Oto jak to działa. Gdy ustalasz budżet dzienny, Google ekstrapoluje go na budżet miesięczny. Więc jeśli powiesz: „Wydam 100 USD dziennie”, Google mówi sobie: „W porządku, mamy 3000 USD w tym miesiącu do wykorzystania”.

Generalnie będą próbować trzymać się dziennego budżetu. To ustawienie określa podstawę Twoich korzyści z reklam.

Jednak co się stanie, jeśli popyt na wyszukiwane hasło nagle wzrośnie pewnego dnia – na przykład dzień przed świętem, kiedy nagle rozpocznie się wyprzedaż? Jeśli zajmujesz się marketingiem, możesz wiedzieć, że nadchodzi to z wyprzedzeniem, i możesz zalogować się rano tego dnia i zwiększyć dzienny budżet. Jeśli nie wiesz o skoku lub nie ma on związku z niczym, co możesz przewidzieć, tracisz tę okazję.

Zamiast pozwolić Ci zmarnować tę okazję i źle się z tym czuć, Google zdecydowało się dodać trochę elastyczności do swoich dziennych obliczeń budżetowych. W szczególności dodają nowy limit: w ciągu jednego dnia mogą wydać nawet dwukrotność budżetu dziennego.

🔥 Zalecana:  Dodatkowe utrudnienia dla rodziców pozostających w domu: żonglerka rodziną i dochodami

Więc nie. Google średnie to na zewnątrz. Gwarantują, że dopóki radykalnie nie dostosujesz swojego budżetu w połowie przepływu, uśrednią Twoje dzienne wydatki na 3000 USD miesięcznie.

Oznacza to, że czasami Twoje codzienne wydatki zostaną odcięte wcześniej. Jeśli pewnego dnia wyda dwukrotność budżetu dziennego, w inne dni będzie musiał wydać odpowiednią kwotę poniżej budżetu, więc średnia spadnie.

Dlatego mówię, że trzeba spojrzeć na szerszy kontekst niewykorzystanych środków. Jeśli zauważyłeś, że Google nie wydaje całego budżetu dziennego w ciągu ostatnich kilku dni, sprawdź, czy kilka dni wcześniej nie wydaje za dużo.

Możliwe, że to, co widzisz, jest krótkoterminową rekompensatą za poprzedni incydent z nadmiernymi wydatkami, w którym Google wykorzystał dobry dla Ciebie dzień i oddzwonił w złe dni, aby zmieścić się w Twoim budżecie.

1. Twoje oferty są za niskie

Jednym z krytycznych obliczeń podczas prowadzenia reklam PPC jest Twoje koszt działania. Niezależnie od tego, czy płacisz za konwersję, lead czy trafienie, płacisz za określone działanie. W przypadku reklam Google koszt i kwota tego działania zależy od Twojej stawki w aukcji reklam.

Większość sieci PPC uruchomić w systemie aukcji reklam. Ustawiasz stawkę, która jest maksymalną kwotą, jaką jesteś skłonny zapłacić za tę akcję. Inne osoby ubiegające się o te same słowa kluczowe i pozycję reklamy konkurują z Tobą o to miejsce. Jeśli licytujesz 1 USD za akcję, a ktoś inny licytuje 2 USD, ten ktoś inny płaci 1,01 USD i zajmuje pierwsze miejsce, a Ty zdobywasz drugie miejsce za 1 USD. Jeśli nikt inny nie licytuje wyżej niż ty, płacisz odrobinę za drugą najwyższą ofertę.

Zjawisko to może prowadzić do problemów z niektórymi słowami kluczowymi dużo konkurencji. Jeśli na wyświetlaczu reklamy jest pięć wolnych miejsc, a o miejsce ubiega się dziesięć osób, pięć z tych osób zostanie przelicytowanych i nie będzie w stanie uzyskać miejsca na swoje reklamy.

To oczywiście uproszczenie. Ze względu na dzienne budżety w tych pięciu miejscach może znaleźć się więcej niż pięć osób. Podobnie, ze względu na pory dnia i inne czynniki, więcej miejsca jest otwarte, niż wydaje się, że powinno być.

Nadal, czasami, jeśli Twoja oferta jest za niska, będziesz mieć małą ekspozycję. Możesz nie uzyskać żadnej ekspozycji lub możesz uzyskać męty dopiero po wyczerpaniu innych budżetów. To może nie wystarczyć do wydania w ramach budżetu dziennego.

Zwiększenie stawki może zapewnić lepszą – i lepszą – pozycję w wyświetlanych reklamach, ale nie jest pozbawione ryzyka. Im wyższa stawka, tym mniej masz miejsca na zysk z uzyskanych działań. Jeśli wydasz zbyt dużo na akcję, możesz nie być już w stanie osiągnąć zysku.

2. Twój ranking reklamy jest niski

Google przypisuje ranking reklamy do każdej reklamy na swojej platformie. Ranking ten jest dość złożonym obliczeniem, ale jego wynikiem jest wartość liczbowa dołączona do reklamy. Ta wartość określa pozycję reklamy. Na pierwszym miejscu znajduje się reklama zajmująca 1. miejsce. Drugie miejsce to reklama z numerem 2 i tak dalej.

Ranking reklamy jest określany na podstawie obliczeń uwzględniających takie czynniki, jak wysokość stawki, oczekiwany współczynnik klikalności, trafność reklamy, jakość strony docelowej, a nawet konkurencja na aukcji reklam w momencie obliczania reklamy.

Bardziej skomplikowane jest to liczba zawsze się zmienia. Za każdym razem, gdy użytkownik wyszukuje Twoje słowo kluczowe, a Twoja reklama kwalifikuje się do wyświetlenia, Google dokonuje tego obliczenia, aby określić, czy Twoja reklama zostanie wyświetlona.

Ranking reklam jest na tyle złożonym tematem, że szczegółowo omówiłem go w innym poście. Możesz znaleźć ten post tutaj: Dlaczego Twoje nowe reklamy Google mają niski ranking reklamy.

Dodatkowo, aby sprawdzić, czy to jest Twój problem, musisz sprawdzić dane dotyczące udziału w wyświetleniach. Google udostępnia te dane na Twoim koncie Google Ads, ale musisz je znać gdzie patrzeć.

  1. Zaloguj się na swoje konto reklamowe.
  2. Kliknij Kampanię, Grupy reklam, Grupy produktów lub Słowa kluczowe, aby wybrać kategorię.
  3. Kliknij przycisk kolumn i kliknij, aby zmodyfikować kolumny.
  4. Kliknij dane konkurencji i wybierz kolumny udziału w wyświetleniach do wyświetlenia.
  5. Złóż wniosek i przejrzyj swoje dane.
🔥 Zalecana:  Czy możesz odblokować posty na Patreonie bez płacenia?

Jeśli Twój udział w wyświetleniach jest bardzo niski lub żaden, być może masz problem z niskim rankingiem reklamy. Aby dowiedzieć się, dlaczego masz ten problem, przeczytaj inny artykuł, który napisałem; zawiera kroki rozwiązywania problemów i pomysły na dostosowanie reklam w celu zdiagnozowania problemu.

3. Twoje słowa kluczowe mają niski wolumen

Innym możliwym problemem, który możesz napotkać, jest skuteczność Twoich reklam zbyt Dobrze. No, może nie za dobrze, ale tak dobrze, jak tylko mogą.

Kiedy szukamy słów kluczowych, na które można kierować reklamy i programy marketingu treści, zwykle postępujemy zgodnie ze starą radą, zgodnie z którą szukamy słów kluczowych o określonej równowadze. Szukamy słów kluczowych, które mają wystarczająco duży wolumen, aby warto było na nie kierować reklamy, ale na tyle niską konkurencję, że nie musimy płacić za rękę i nogę, aby je kierować.

Problem polega na tym, że czasami mylimy się. Z jednej strony słowo kluczowe może mieć zbyt dużą konkurencję, co oznacza, że ​​nie uzyskujemy pożądanej ekspozycji lub musimy za nie płacić więcej. Z drugiej strony czasami nasze słowa kluczowe mają mniejszą liczbę reklam, niż sądziliśmy.

Czasami, jeśli wybierzesz wystarczająco wąskie słowo kluczowe, wskaźniki wolumenu i konkurencji są wystarczająco niskie, aby uzyskać wszystko. Tak, wszystko. Płacisz za każdy potencjalny ruch pochodzący z tego słowa kluczowego i nadal masz pieniądze.

Istnieje tutaj kilka możliwych rozwiązań. Możesz obniżyć stawkę dzienną, aby nadal przechwytywać wszystko i nie marnować dodatkowych pieniędzy. Możesz dodać słowa kluczowe do reklamy, aby mieć więcej miejsca na wydanie tych pieniędzy. Lub możesz po prostu zrezygnować ze słowa kluczowego i poszukać czegoś innego. To zależy od tego, jak dobrze działa to słowo kluczowe o małej objętości.

4. Nie masz wystarczającej liczby słów kluczowych na liście

Ta sytuacja jest bardzo podobna do powyższego problemu; jeśli w reklamie nie ma wielu słów kluczowych, reklama może nie wyświetlać się codziennie. Nawet jeśli jedno z tych słów kluczowych ma umiarkowanie wysoki miesięczny wolumen, jego dzienny wolumen może być na tyle niski, że wydasz wystarczająco dużo, aby objąć je wszystkie.

Może to być szczególnie prawdziwe, jeśli próbujesz użyć słów kluczowych w dopasowaniu ścisłym zamiast, powiedzmy, dopasowania do wyrażenia. Rzadko zalecam dopasowanie przybliżone, ponieważ może to przechwycić mnóstwo nieistotnego ruchu, ale dopasowanie do wyrażenia zapewnia reklamom pewną elastyczność w zakresie słów kluczowych, co może być bardzo cenne. Polecam poczytać o typach dopasowania słów kluczowych.

Kiedy masz wątpliwość, Zalecam poszerzenie wyboru słów kluczowych aby Twoje reklamy miały więcej swobody. Google nadal będzie optymalizować je pod kątem najlepszych konwersji, dzięki czemu wydasz swój budżet tak efektywnie, jak to możliwe, w ramach ustalonych ograniczeń.

5. Twój współczynnik klikalności jest zbyt niski

Być może jedną z najczęstszych przyczyn, dla których reklamy nie wykorzystują całego budżetu, jest niski CTR.

W przypadku Google Ads będziesz generalnie koncentrować się na reklamach płatnych za działanie, a nie reklamach płatnych za wyświetlenie. Oznacza to, że płacisz tylko wtedy, gdy ktoś faktycznie kliknie Twoją reklamę.

Dlatego jeśli nie wydajesz całego budżetu, oznacza to, że nie uzyskujesz wystarczającej liczby kliknięć, aby wykorzystać cały budżet. Jeśli masz dużo wyświetleń – możesz sprawdź swoje wrażenia w Google Ads łatwo, jak wspomniano powyżej – i mało kliknięć, to ewidentnie coś jest nie tak.

Tam są kilka powodów, dla których może tak być.

  • Istnieje rozbieżność między słowem kluczowym a tekstem reklamy. Jeśli użytkownik szuka butów do biegania, a Ty kierujesz reklamy butów wyjściowych na słowo kluczowe związane z butami, jest mało prawdopodobne, że użytkownik kliknie Twoją reklamę, bez względu na to, ile za nią zapłacisz.
  • Istnieje rozbieżność między intencjami użytkownika a ofertą. Jeśli użytkownik szuka instrukcji, jak zbudować krzesło, a ty oferujesz mu możliwość zakupu w pełni zmontowanego krzesła, nie będzie zainteresowany.
  • Twoja reklama nie jest wystarczająco przekonująca. Ten może być dość subiektywny. W końcu musisz sprawić, by widzowie chcieli klikać Twoje reklamy, a sposobów na to jest tyle, ile obecnie jest wyświetlanych reklam.
🔥 Zalecana:  Gdzie sprzedać czapki dla niemowląt za gotówkę w 2023 roku

Niezależnie od tego możesz to sprawdzić, porównując udział w wyświetleniach i współczynnik klikalności. Idealnie byłoby, gdyby Twój CTR nie był zbyt niski i możesz to usunąć jako powód do obaw. Chociaż poprawienie CTR jest zawsze dobrym pomysłem, niezależnie od tego, nie byłoby złym pomysłem, aby mimo wszystko pracować nad jego poprawą.

6. Twoja lokalizacja docelowa jest zbyt wąska

Innym możliwym powodem, dla którego od czasu do czasu widzę niewystarczające wydatki na reklamy, jest: bardzo wąska konfiguracja kierowania geograficznego. Dzięki Google Ads możesz kierować reklamy na określone obszary geograficzne, tak szerokie jak kraj lub tak wąskie, jak podsekcja miasta.

Czasami zdarza się, że kopiujesz reklamę i dostosowujesz niektóre jej aspekty, aby uniknąć konieczności wykonywania całej pracy związanej z tworzeniem reklamy od zera. Możesz jednak przegapić to, że Twoja reklama była od początku wąsko kierowana i zapomniałeś zmienić ograniczenia geograficzne reklamy.

Możesz się wtedy zastanawiać, dlaczego Twoje słowo kluczowe o dużej liczbie reklam nic nie daje, pomimo ustawień kierowania, stawek i innych dostosowań. Nie ma widocznego powodu, dla którego miałoby to być tak ograniczone, dopóki nie zdasz sobie sprawy, że ograniczasz je do przedmieść Oklahoma City lub czegoś takiego, a twoja grupa docelowa jest w rzeczywistości o wiele mniejsza niż myślałeś.

Na szczęście bardzo łatwo to sprawdzić – po prostu spójrz na ustawienia lokalizacji w opcjach kierowania – i napraw to.

7. Twój harmonogram reklam jest za krótki

Dzięki Google Ads możesz rozłożyć harmonogram reklam na poszczególne godziny w ciągu dnia. Możesz wyświetlać reklamy w godzinach, powiedzmy, od 14:00 do 16:00 i od 20:00 do 22:00, ale nie w innych godzinach, jeśli sobie tego życzysz.

Pory dnia może być bardzo skuteczną strategią. Przy prawidłowym użyciu możesz zarezerwować wydatki na reklamę na godziny największej aktywności użytkowników. Jeśli wiesz, że w określonych godzinach masz zwykle wyższy współczynnik konwersji niż w innych porach dnia, warto ograniczyć wyświetlanie reklam do tych godzin. W ten sposób więcej wydatków na reklamę można wydać w tych godzinach.

Ta strategia może jednak skończyć się tym samym problemem, co słowa kluczowe o małej objętości.

Jeśli stawka za reklamę jest wystarczająco wysoka, budżet jest wystarczająco wysoki, a ograniczenia dotyczące pór dnia są wystarczająco wąskie, w końcu przechwytujesz cały dostępny ruch i nie może wydać więcej. Kiedy tak się stanie, jedyną dostępną opcją jest wydłużenie tych godzin.

Twoje doświadczenia

Co z tobą? Wiem, że wielu z was spędziło dużo czasu na testowaniu i optymalizowaniu reklam Google Ads i prawdopodobnie widzieliście już prawie każdy problem pod słońcem.