6 najlepszych kontrolerów Bluetooth dla urządzeń z systemem Android i iOS

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 6 najlepszych kontrolerów Bluetooth dla urządzeń z systemem Android i iOS

Podczas pandemii w 2020 roku zamówiłem i otrzymałem kontroler Bluetooth (Gen Game). To wysoce funkcjonalne urządzenie do sterowania większością inteligentnych urządzeń. Na przykład używam go do sterowania moim smartfonem, tabletem i telewizorem z Androidem. Wreszcie, za pomocą kabla USB (lub jeśli Twój komputer ma Bluetooth lub dodasz adapter Bluetooth), możesz grać w gry na komputerze zamiast używać myszy lub klawiatury.

Tak więc widziałem wartość kontrolera mobilnego i myślę, że powinieneś go zdobyć. Przeprowadziłem więcej badań iw tym poście podzielę się z Tobą najlepszymi kontrolerami Bluetooth dla inteligentnych urządzeń z systemem Android i iOS w tym roku. Podam też wskazówki dotyczące wyboru jednego z nich i odpowiem na inne pytania, które możesz zadać.

Przegląd najlepszych kontrolerów Bluetooth na Androida i iOS

Kontroler i joystick do gier Rotor Riot do…

GameSir X2 Bluetooth Bezprzewodowa gra mobilna…

Razer Raiju Mobile: ergonomiczna, wielofunkcyjna…

Backbone One Mobilny kontroler do gier na iPhone’a -…

Kontroler Bluetooth PowerA MOGA XP7-X Plus do…

Razer Kishi mobilny kontroler do gier/pad do gier dla…

Kontroler i joystick do gier Rotor Riot do…

GameSir X2 Bluetooth Bezprzewodowa gra mobilna…

Razer Raiju Mobile: ergonomiczna, wielofunkcyjna…

Backbone One Mobilny kontroler do gier na iPhone’a -…

Kontroler Bluetooth PowerA MOGA XP7-X Plus do…

Razer Kishi mobilny kontroler do gier/pad do gier dla…

1. Ogólnie najlepszy dla urządzeń z systemem iOS — kontroler do gamepada Rotor Riot RR1850

Cechy

 • Przyciski L3 + R3
 • Połączenie z piorunem
 • Uchwyt na telefon ZeroG
 • Certyfikat MFI

Rotor Riot to kontroler do gier mobilnych z certyfikatem MFi. Jeśli widzisz to po raz pierwszy, certyfikat MFi oznacza, że ​​tak stworzony dla iPhone’a/iPoda/iPadaa firma Apple zatwierdziła ją dla tych urządzeń.

Rotor Riot jest kompatybilny z podłączonymi przez Lightning urządzeniami Apple z systemem iOS 7 lub nowszym. Jedną z rzeczy, które podobały mi się w tym urządzeniu, jest to, że ma klips do trzymania urządzenia. Ale możesz go usunąć, jeśli go nie używasz.

W przeciwieństwie do większości wydanych kontrolerów MFi, Rotor Riot nie jest bezprzewodowy. Zamiast tego, aby podłączyć go do urządzenia z systemem iOS, musisz podłączyć wbudowany kabel Lightning.

Ma to kilka zalet: zero opóźnień i brak ryzyka utraty połączenia (Bluetooth jest czasem wybredny). I nie musisz się martwić o ładowanie baterii, jak w przypadku mojego kontrolera bezprzewodowego. Zamiast tego Rotor Riot pobiera sok z urządzenia iOS, do którego jest podłączony.

Wiele osób stwierdziło, że bateria ich iPhone’a nie rozładowywała się znacznie szybciej po podłączeniu kontrolera. Więc nie ma się czym martwić w tej kwestii.

Jedną z głównych wad, która dla niektórych będzie zaporowa, jest to, że kontroler nie jest kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami Apple. Na przykład nie można go podłączyć do iPada Pro 2018, który ma port USB-C… Ten sam problem z Apple TV, który nie ma portu Lightning. Producent jednak wprowadza na rynek inna wersja wyposażony w kabel USB-C, który jest również kompatybilny z urządzeniami z systemem Android.

Zalety

 • W zestawie z uchwytem na iPhone’a
 • Połączenie przewodowe (bez kłopotów z parowaniem i baterią)
 • Świetne dla graczy CoD, których nie stać na konsolę
 • Nie używa baterii
 • Brak opóźnień i opóźnień znanych z kontrolerów Bluetooth

Cons

 • Niekompatybilny z Apple TV i iPadem Pro 2018
 • Nie ma przycisku wyboru

⭐⭐⭐⭐

Ocena: 4 na 5.

2. Najlepszy klon Nintendo Switch – GameSir X2

Kluczowe cechy

 • Łączność Bluetooth 5.0
 • Bateria 500mAh
 • Przycisk zrzutu ekranu jednym kliknięciem

Każdy, kto ma na myśli projekt Nintendo Switch, nie może zaprzeczyć wizualnej relacji między kontrolerem GameSir X2 a klasykiem podręcznym. Połączenie X2 i twojego smartfona niemal oburzająco przypomina Nintendo Switch.

GameSir posiada obrotowy port USB-C (brak złącza Lightning), co znacznie ułatwia podłączenie telefonu.

Do uchwytu pasują jednak tylko średniej wielkości smartfony. Regulowane mocowanie gamepada pasuje do telefonów o maksymalnej długości 173 milimetrów (mm).

Połączenie odbywa się za pomocą złącza USB-C. Oprócz zwykłych przycisków znajduje się przycisk zrzutu ekranu oraz przycisk włączania/wyłączania mikrofonu.

Możesz używać X2 do grania w gry takie jak Call of Duty – Mobile, Fortnite, Genshin Impact (iOS), Asphalt 9, Roblox, Apple Arcade i gry MFi.

Jednak kontroler nie obsługuje słuchawek i nie każdy smartfon da się naładować podczas grania.

Zalety

 • Zaprojektowany, aby wyglądać jak przełącznik Nintendo
 • Stosunkowo długi czas pracy na baterii
 • Przycisk zrzutu ekranu jednym kliknięciem
 • Kompatybilny z urządzeniami z systemem Android, iOS i Xbox
🔥 Zalecana:  7 najlepszych łatwych i bogatych alternatyw handlowych w Kanadzie na maj 2023 r

Cons

 • Nie można go ładować podczas grania w gry

⭐⭐⭐⭐

Ocena: 4 na 5.

3. Najlepsza reakcja dotykowa — Razer Raiju Mobile

Kluczowe cechy

 • Mecha-dotykowe przyciski akcji Razer™
 • Kompatybilny z Androidem
 • Tryb wyzwalania włosów
 • Regulowany uchwyt na telefon

Kontroler Razer Raiju Mobile jest chyba jednym z najdroższych obecnie na rynku. Ale jednocześnie jest to jeden z najlepszych kontrolerów Bluetooth do smartfonów.

Przeszedł długą drogę od Wersja przewodowa Raiju wydany w 2016 roku. A ten to w pełni bezprzewodowy kontroler Bluetooth, flagowy produkt marki.

To urządzenie jest wyposażone w zaawansowane funkcje, które maksymalizują wrażenia z gier mobilnych. Na przykład zintegrowana aplikacja umożliwia tworzenie profili dla ulubionych gier i tworzenie niestandardowych mapowań klawiszy dla każdego tytułu.

Oprócz trybu Hair Trigger, który jest zaletą w konkurencji, uchwyt na telefon można regulować, aby znaleźć punkt widzenia pod kątem.

Dzięki Razer Raiju mobile smartfon jest bezpiecznie trzymany za pomocą zintegrowanego uchwytu i można go podłączyć za pomocą kabla lub Bluetooth.

Cechą szczególną jest aplikacja, która dostosowuje kluczowe elementy sterujące i kombinacje. Zapewnia to jeszcze większy komfort gry.

Muszę jednak wspomnieć, że Razer Raiju mobile jest stosunkowo ciężki i nieporęczny. Waży również sporo pod względem ceny. Warto tylko do intensywnego grania.

Zalety

 • Można podłączyć przewodowo lub bezprzewodowo
 • Czuje się komfortowo w dłoni
 • Można go skonfigurować za pomocą aplikacji mobilnej

Cons

 • Nieco droższe niż inne kontrolery do gier
 • Nie działa z urządzeniami z systemem iOS; tylko Androida

Przeczytaj także: Jak podłączyć kontroler Xbox 360 do komputera bez odbiornika

⭐⭐⭐⭐

Ocena: 4 na 5.

4. Najlepszy kontroler premium — kontroler do gier Backbone One BB-01-BE

Kluczowe cechy

 • Ładowanie przelotowe
 • Gniazdo słuchawkowe 3,5 mm
 • Program uruchamiający wszystko w jednym Backbone +
 • Kompatybilność iPhone’a

Jednym z najdroższych, ale popularnych kontrolerów na rynku jest bez wątpienia Backbone One. Jeśli jednak nie jesteś gotowy, aby upuścić notatkę C na ten, pomiń to i sprawdź inne produkty. Ale poczekaj… To naprawdę kontroler najwyższej jakości!

Jeśli masz dość problemów z opóźnieniami kontrolerów Bluetooth, Backbone One zapewni Ci tę przerwę! Można go zainstalować na wszystkich najnowszych urządzeniach Apple iOS z wejściem Lightning.

Podane przez producenta wymagania systemowe wskazują na konieczność posiadania iPhone’a z systemem iOS co najmniej 15.

Gamepad obsługuje platformy takie jak Discord Nitro, Game Pass Ultimate, Apple Arcade, PS Remote Play, Steam Link i Xbox Cloud Gaming. I oczywiście obsługuje gry z oficjalnych sklepów, takich jak App Store i Play Store.

Ogólnie rzecz biorąc, za pomocą Backbone One można grać w każdą grę, zwłaszcza w Cloud Gaming, która w przyszłości może rozszerzyć się jeszcze bardziej.

Łączność jest całkowicie Plug and Play. Nie ma kompatybilności Bluetooth i nie ma potrzeby parowania kontrolera.

Konstrukcja rozciąga się poziomo, a smartfon jest w niej umieszczony. Jeśli smartfon zostanie włożony we właściwym kierunku, kontroler automatycznie wykryje smartfon.

Ponieważ nie łączymy się przez Bluetooth, rozgrywka i sterowanie działają płynnie, bez zakłóceń i opóźnień. Pakiet zawiera port Lightning (lub USB-C) i wejście słuchawkowe 3,5 mm.

Zawodowiec

 • Niskie opóźnienia dzięki łączności Lightning
 • Umożliwia korzystanie podczas ładowania podczas długich sesji grania
 • Kompatybilny z najnowszymi urządzeniami iOS, od iOS 15 wzwyż
 • Kontroler idealnie pasuje do większości iPhone’ów

Cons

 • Wygląda na nieco zawyżoną cenę w porównaniu z innymi modelami tutaj

Przeczytaj także: Najlepsze kontrolery PS5 i PS4 z łopatkami

5. Najlepszy na długi czas gry – PowerA MOGA XP7-X Plus

Kluczowe cechy

 • Kompatybilność z PC (Win 7+) i Androidem
 • Łączność bezprzewodowa (Bluetooth) i kabel USB
 • Wbudowana ładowalna bateria litowa

Wykonany z wysokiej jakości materiałów MOGA XP7-X Plus to kolejny kontroler najwyższej jakości. Mieści się w przedziale cenowym Backbone One.

Ale ten jest trochę cięższy, z wagą około 349 gramów bez smartfona ustawionego w środkowej komorze. Z jednej strony nadaje to solidności produktowi. Z drugiej strony nie ułatwia to noszenia go ze sobą w ruchu.

Jednak za wagę MOGA XP7-X Plus odpowiada wbudowany power bank o pojemności 2000 mAh. Pozwala to naładować telefon komórkowy podczas gry.

W przeciwieństwie do Backbone One, możesz podłączyć kontroler do smartfona przez Bluetooth lub kabel Lightning lub USB. Wykorzystuje gniazdo micro USB, które służy również jako port ładowania. W zestawie znajduje się również kabel USB i adapter micro USB-C.

Muszę również wspomnieć, że możesz go używać na urządzeniach z Androidem lub PC. Ale to nie działa na konsolach Xbox.

Ponieważ jest wykonany na licencji Xbox, MOGA XP7-X Plus udostępnia natychmiast rozpoznawalne szczegóły z kontrolery Microsoft Xbox. Należą do nich kształt, przycisk zasilania (zielony X na białym tle) i kolorystyka przednich przycisków.

🔥 Zalecana:  Niebieski vs Zielony, Wymiary vs Miary, Dyskretny vs Ciągły: A… – W kierunku AI

Na tym jednak podobieństwa się kończą, ponieważ smartfon zajmuje centralną część urządzenia. To sprawia, że ​​jest znacznie dłuższy niż zwykły kontroler, zwłaszcza jeśli mechanizm zaciskowy jest rozciągnięty do maksymalnego rozmiaru 7 cali.

Zawodowiec

Cons

 • Cięższy pod względem wagi i ceny
 • Trochę za twardy spust analogowy

Przeczytaj także: Czy Twój kontroler PS4 ładuje się, ale nie łączy? Oto kilka poprawek do wypróbowania

⭐⭐⭐

Ocena: 3 na 5.

6. Najlepszy uniwersalny kontroler – Razer Kishi Mobile Game Controller

Kluczowe cechy

 • Kontroler gotowy do pracy w chmurze
 • Kompatybilny z większością urządzeń z Androidem i iOS
 • Połączenie o niskim opóźnieniu
 • Ładowanie przelotowe

Razer Kishi to uniwersalny kontroler do gier, który współpracuje z większością smartfonów, czyli zarówno urządzeń z systemem Android, jak i iOS.

Urządzenie bardzo dobrze leży w dłoniach, oferuje szeroki zakres funkcji, dlatego szczególnie nadaje się do gier o szybkiej reakcji. Dodatkowo Razer Kishi ładuje smartfon podczas użytkowania.

Dzięki uniwersalnej konstrukcji obsługiwanej przez prawie wszystkie urządzenia z Androidem przez centralny port USB-C, kontroler Razer Kishi korzysta z baterii telefonu i nie wymaga ładowania. Ta funkcja sprawia, że ​​jest mniej podatny na opóźnienia niż inne kontrolery BlueTooth.

Kompaktowy i przenośny do noszenia ze sobą, jest idealny do długich sesji grania dzięki ergonomicznej konstrukcji i pewnemu uchwytowi.

Kontroler wyposażony jest w złącze Lightning dla urządzeń z systemem iOS oraz złącze USB-C dla smartfonów z systemem Android. Bezpośrednie połączenie powinno zapewniać niskie opóźnienia. Na koniec zwróć uwagę, że kontroler obsługuje usługi gier w chmurze, takie jak Geforce Now i Xbox Cloud Gaming.

Zalety

 • Składany dla ułatwienia przechowywania
 • Elastyczna konstrukcja, dzięki czemu pasuje do większości smartfonów
 • Lekki w dłoni i ergonomiczny

Cons

 • Nie pasuje do telefonu z założonym etui

⭐⭐⭐

Ocena: 3 na 5.

Przewodnik zakupowy

Sterowanie grami za pomocą dotknięcia ekranu jest przydatne w przypadku niektórych gier. Ale staje się to trudne, gdy grasz w gry takie jak Fortnite, PUBG Mobile, Need For Speed, PES itp. Wymagają one wielu akcji przycisków, a przede wszystkim świetnego ruchu.

Kontroler do gier sprawia, że ​​czujesz się, jakbyś grał na konsoli. Ale aby uzyskać stosunek jakości do ceny i nie być rozczarowanym, w tej sekcji powiem ci wszystko, co musisz wziąć pod uwagę przed wyborem.

Projekt/styl

Kontrolery mobilne różnią się od gamepadów Xbox, które nie wymagają montażu telefonu komórkowego. Tak więc projekty kontrolerów mobilnych są różne. Są one w szczególności w dwóch stylach:

 • Przełącz kontrolery stylu: Czy jesteś uzależniony od Nintendo Switch i chcesz kontrolera, który na to pozwoli, ale za pomocą telefonu? W takim razie docenisz kontrolery do gier, takie jak Backbone One lub GameSir X2. W tych kontrolerach podoba mi się to, że można je zmieścić do kieszonkowego rozmiaru, gdy nie są używane. Ponadto są elastyczne i można je regulować w poziomie, aby dopasować je do telefonu niezależnie od jego rozmiaru.
 • Klasyczne kontrolery z mocowaniem: Ci, którzy chcą kontrolerów w stylu Xbox, mogą używać tradycyjnych kontrolerów mobilnych, takich jak PowerA MOGA XP7-X Plus. Posiadają specjalny wspornik, który umożliwia bezpieczne umieszczenie telefonu komórkowego. Świetne jest to, że te mocowania są zwykle zdejmowane. Więc kiedy używasz go do komputera lub telewizora, możesz zdjąć i zachować uchwyt.

Które elementy są ważne, a które opcjonalne?

Z kilkoma wyjątkami kontrolery oferowane obecnie na rynku są zgodne ze standardami pod względem kształtu i wyposażenia w przyciski akcji (tj. D-pady, drążki analogowe i przyciski spustowe). Z drugiej strony gamepady klasy luksusowej często mają opcjonalne dodatki, które mogą uczynić rozgrywkę i inne zastosowania bardziej ergonomicznymi:

Podstawowe elementy

Kontroler do gier musi zawierać wszystkie przyciski i akcesoria potrzebne do płynnej rozgrywki. Obejmują one:

Przyciski akcji

Po prawej stronie gamepada zwykle znajdują się cztery przyciski akcji z literami „Y”, „X”, „A” i „B”. Zwykle są też trzy dodatkowe przyciski, którym często przypisuje się funkcje „Wstecz”, „Menu” lub „Tryb”. Czasami mogą to być przyciski „Wybierz” i „Start”. Są ważne na gamepadzie. Ale nie wszystkie pady są wyposażone w te przyciski. Więc uważaj na nich!

Precyzyjne drążki analogowe

W niektóre gry nie najlepiej grać za pomocą przycisków kierunkowych i przycisków akcji. Jednak kompletny gamepad ma dwa małe joysticki do analogowego sterowania postaciami w grze lub kierowania pikselowymi samochodami.

Zapewniają precyzyjną kontrolę ruchu postaci lub obiektów w zakresie 360°. Obsługiwane są kciukami; w idealnym przypadku ich górna powierzchnia jest gumowana. Niestety, nie wszystkie kontrolery są wyposażone w te drążki analogowe. Więc jeśli to jest to, do czego jesteś przyzwyczajony, uważaj na nie!

🔥 Zalecana:  Saga współpracuje z Animoca Brands, aby zebrać fundusze dla Soulbound

Pad kierunkowy

Pad kierunkowy to czterokierunkowe sterowanie z przełącznikiem przyciskowym w każdym punkcie. D-Pad obsługuje się również kciukiem, niezależnie od układu kontrolera.

Opierając się na osobistym doświadczeniu, był to pad, od którego zacząłem, jak większość początkujących. Możesz zacząć używać drążków analogowych do gier wyścigowych lub gdy pady kierunkowe nie działają dobrze.

Wyzwalacze

Dwa tylne przyciski spustowe w górnej części elementu sterującego przypominają spust broni palnej. Ponownie, nie wszystkie kontrolery są z nimi wyposażone. Ale możesz je znaleźć na kontrolerze takim jak PowerA MOGA XP7-X Plus na zdjęciu powyżej. Często są one oznaczone jako L2 i R2.

Obsługiwane są palcami wskazującymi i mają określoną ścieżkę wyzwalania, która umożliwia np. w grach wyścigowych kontrolowane przyspieszanie i hamowanie. Z drugiej strony w grach akcji i strzelankach pierwszoosobowych spusty są często używane do strzelania z broni lub przybliżania lunety.

Guziki na ramię

Przyciski nad spustem, zwane też zderzakami, obsługiwane są za pomocą palców wskazujących i uzupełniają cyfrowe przyciski akcji na górze, które najlepiej mają również mikroprzełączniki. Często są one oznaczone przyciskami L1 i R1.

Przeczytaj także: Jak podłączyć przewodowy i bezprzewodowy kontroler PS4 do laptopa

Dodatkowe cechy

 • Dodatkowe przyciski lub przyciski pedałów: Te dodatkowe akcesoria są dostępne tylko w przypadku kontrolerów najwyższej klasy. Mają one na celu przeniesienie funkcji dwóch przycisków naramiennych lub czterech przycisków akcji na przypisywalne dodatkowe przyciski na spodzie i między wyzwalaczami.
 • Nasadki na drążki analogowe i wymienny D-Pad: Te akcesoria poprawiają przede wszystkim komfort obsługi kontrolera. Daje graczowi możliwość dostosowania długości drążków analogowych oraz kształtu podkładki pod kciuk do budowy anatomicznej kciuka. Dotyczy to również różnych nasadek na panelu sterowania, które oferują kciukowi inny rozmiar powierzchni styku.
 • Blokada spustu: Im krótsza odległość między dwoma wyzwalaczami, tym wcześniej one również zostaną uruchomione. Długie pociągnięcie za spust jest wadą, zwłaszcza w grach takich jak strzelanki pierwszoosobowe. Tutaj ważne jest, aby strzelać z broni szczególnie szybko. Pomaga w tym mechaniczne skrócenie drogi spustu.
 • Torba transportowa: Torba nie tylko chroni kontroler przed kurzem. Jest to również miejsce, w którym można przechowywać akcesoria. Niektóre marki lubią nawet iść o krok dalej z nylonową obudową, która integruje tam stację ładującą do wewnętrznego akumulatora.
 • Gniazdo słuchawek: Gniazdo stereo 3,5 mm do zestawu słuchawkowego do gier jest zwykle spotykane w kontrolerach bezprzewodowych i nie bez powodu. Jeśli podłączysz zestaw słuchawkowy do gier do kontrolera, możesz swobodnie poruszać się za pomocą gamepada i zestawu słuchawkowego do gier. Ponadto nie jesteś już ograniczony przez kabel połączeniowy podłączony do wyjścia audio komputera.

1. Z jakiego kontrolera korzystają profesjonalni gracze?

Możesz używać ogólnych kontrolerów USB, kontrolerów Bluetooth, niektórych kontrolerów Xbox One, PS4 i PS5 oraz Nintendo Switch Joy-Cons na telefonach komórkowych. Wszystko, co musisz zrobić, to połączyć je przez Bluetooth lub kabel USB.

2. Jakich kontrolerów możesz używać na urządzeniach mobilnych?

Możesz używać ogólnych kontrolerów USB, kontrolerów Bluetooth, niektórych kontrolerów Xbox One, PS4 i PS5 oraz Nintendo Switch Joy-Cons na telefonach komórkowych. Wszystko, co musisz zrobić, to połączyć je przez Bluetooth lub kabel USB.

3. Który kontroler marki jest najlepszy?

Xbox to najlepsza marka, jeśli chodzi o kontrolery do gier. Ale najlepsze marki kontrolerów mobilnych to Razer, MSI, Sony i Scuf.

Ostatnia aktualizacja 2023-05-31 Jesteśmy partnerem Amazon.com, Amazon.co.uk i Amazon.in i zarabiamy na kwalifikujących się zakupach za pośrednictwem naszych linków bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.