54-punktowa lista kontrolna dla start-upów i nowych firm

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 54-punktowa lista kontrolna dla start-upów i nowych firm

Założenie firmy nie jest żartem, ale jednocześnie jest dziś łatwiejsze niż kiedykolwiek w historii ludzkości. Prawie każdy może obudzić się pewnego dnia i podjąć decyzję o założeniu firmy. Jasne, zawsze będą istniały prawa, regulacje, konkurencja, rentowność i wszystkie inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, ale to nie zmienia możliwości.

Oznacza to, że każdego dnia tysiące ludzi zakłada firmy bez żadnych planów, wskazówek i pojęcia, co robią.

To nie zawsze jest złe. Powstało kilka bardzo dobrych firm, ponieważ miały pomysł na produkt lub usługę, dostrzegły lukę na rynku i ją wykorzystały. Wszystko inne poszło w tyle i zostało później załatane.

To powiedziawszy, może masz pomysł na biznes. Może masz produkt, który chcesz wprowadzić na rynek. Może po prostu wiesz, że chcesz założyć firmę, ale nie masz pojęcia, jaki rodzaj zacząć. Tylko dlatego, że jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek, nie oznacza, że ​​jest łatwe. Na szczęście istnieją przewodniki takie jak ten, które mogą ci pomóc.

Moim celem jest dać ci Struktura. Istnieją dziesiątki drobnych aspektów, dziwactw, elementów listy kontrolnej i obowiązków związanych z tworzeniem firmy. Niektórym z nich bardzo łatwo jest prześlizgnąć się przez szczeliny. Jest to o wiele trudniejsze, jeśli masz listę kontrolną do naśladowania.

A więc tutaj: lista kontrolna z 42 punktami, od koncepcji po marketing po wprowadzeniu na rynek i wszystko pomiędzy.

Zacznijmy!

Notatka: Rozpoczynając działalność gospodarczą, pamiętaj, aby w razie potrzeby skonsultować się ze specjalistami z zakresu prawa, finansów i podatków, aby zapewnić zgodność ze wszystkimi obowiązującymi przepisami i regulacjami.

Definiowanie siebie i swojego rynku

Najpierw musisz dowiedzieć się, kim jesteś, czym jesteś i gdzie jesteś.

1. Jaki jest twój model biznesowy? Sprzedajesz produkt? Serwis? Dropshipping? Marketing afiliacyjny? Koncentrujesz się na operacjach na skalę lokalną czy krajową? Czy musisz wykonać pracę samodzielnie, czy Twój produkt działa samodzielnie?

2. Co Cię wyróżnia na tle konkurencji? Czy jesteś tańszy? Czy jesteś droższą alternatywą premium? Czy koncentrujesz się na obsłudze? Czy łączysz więcej usług w jednym miejscu niż ktokolwiek inny? Jaka jest Twoja wyjątkowa propozycja wartości?

3. Jaka jest Twoja struktura cenowa? Czy masz jedną ofertę czy wiele różnych ofert? Czy pobierasz opłaty za przedmiot, za stanowisko, za miesiąc? Czy oferujecie bezpłatną wersję próbną lub model freemium? Nowoczesny handel oferuje szeroką gamę opcji płatności, a to może nawet stanowić element Twojej zróżnicowania.

4. Kto jest twoją główną konkurencją? Zapisz je wszystkie. Jak się nazywają, jaka jest ich strona internetowa, jakie są ich ceny, jaka jest ich propozycja wartości. Jak się od nich odróżniasz? Jeśli ktoś porównywał Ciebie i tego konkretnego konkurenta, jak przekonasz go, żeby poszedł z Tobą?

5. Jaki jest Twój branding? Jaka jest nazwa Twojej firmy, adres URL? Twoje logo? Twoje ulubione kolory? Twoja wybrana czcionka? Twój styl, od swobodnego po formalny? Czy jesteś przełomowym innowatorem czy ulubieńcem rodzinnego miasta? Wiele najlepszych marek, które pojawiły się w ciągu ostatnich kilku dekad, zaczęło od agresywnej kampanii brandingowej, a także od dobrej propozycji wartości. Są ponad wszystko.

6. Jakich kanałów używają Twoi konkurenci z dobrym skutkiem? Istnieje wiele konkurencyjnych narzędzi badawczych, których możesz użyć, aby to sprawdzić. Czy używają organicznego SEO i content marketingu? Płatne reklamy w wyszukiwarce? Reklama w mediach społecznościowych? Programy partnerskie lub polecające? Tradycyjne media?

Budowanie swojej obecności

Kiedy już masz pojęcie o tym, kim jesteś i gdzie jesteś na rynku, a także jak zamierzasz konkurować, możesz zacząć od zbudowania strony internetowej i związanych z nią pułapek rynku. Większość z nich może pozostać nieopublikowana, dopóki nie będziesz gotowy do uruchomienia lub ukryta za odliczaniem i biuletynem, jeśli chcesz wzbudzić szum.

7. Wybierz dobrą nazwę domeny. Wiele osób powie Ci, że wszystkie dobre domeny .com są zajęte, ale to nieprawda. Możesz być w stanie kupić domenę, która została wcześniej zarejestrowana, lub wymyślić unikalną nazwę domeny skupioną wokół Twojej marki. Jeśli nie, możesz wybrać domenę .io lub inną biznesową TLD. Oto kilka porad.

8. Kup dobry hosting. Chcesz mieć szybką, responsywną stronę internetową, a dobry, szybki hosting to podstawa. Na szczęście większość polecanych hostów internetowych poradzi sobie tutaj dobrze, a ja nie mam linku partnerskiego, który mógłbym ci dać. Po prostu wybierz taki, który ma dobre ceny i pakiet na to, czego potrzebujesz.

🔥 Zalecana:  6 najlepszych strategii personalizacji e-commerce dla detalistów

9. Skonfiguruj pocztę e-mail. Budowanie szumu jeszcze przed uruchomieniem może odbywać się za pośrednictwem poczty e-mail i mediów społecznościowych, więc skonfigurowanie poczty e-mail od razu jest świetnym pomysłem. Istnieje wiele możliwych menedżerów poczty e-mail, których możesz użyć, więc wybierz coś takiego jak Mailchimp, SendInBlue lub Aweber.

10. Zarejestruj odpowiednie profile w mediach społecznościowych. Spróbuj ograniczyć się tylko do najbardziej odpowiednich profili. Facebook i Twitter to konieczność. LinkedIn jest dobry. Instagram i Pinterest są dobre dla niektórych branż. Upewnij się, że masz dobry argument za korzystaniem z danej platformy.

11. Stwórz swoją stronę internetową. Sam ten temat mógłby być kolejną 50-punktową listą kontrolną (i być może kiedyś ją sporządzę), więc powiem krótko. Potrzebujesz nowoczesnego projektu z bazą kodu reagującą na urządzenia mobilne. Skoncentruj się na szybko ładujących się stronach zamiast na sprytnej grafice i skryptach. Twórz strony docelowe dla swoich produktów. Twórz ważne strony systemowe, takie jak informacje, polityka prywatności, ceny i blog. Zajrzyj na strony konkurencji, zobacz, co jeszcze mają i wybierz to, czego potrzebujesz.

12. Skonfiguruj procesor płatności. Idealnie byłoby, gdybyś mógł przetwarzać karty kredytowe i szereg innych opcji płatności. Stripe to zwykły wybór, który polecam. Paypal to dobra opcja, ale są znani z odcinania firm bez możliwości odwołania. Możesz także rozważyć integrację z usługami takimi jak Google Pay, Apple Pay, Amazon Pay lub płatności w kryptowalutach.

13. Skonfiguruj monitorowanie danych i pomiar metryczny. Google Analytics to ogólnie rzecz biorąc, ale możesz rozważyć coś w rodzaju mapy termicznej lub innych platform analitycznych.

Poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, jakie będą kluczowe wskaźniki wydajności, jak je mierzysz i jakie dane są znaczące.

Odpal swój blog

Jednym z podstawowych kluczy do każdej kampanii marketingowej jest dziś blog. Marketing treści jest absolutną koniecznością dla każdej nowej firmy, ponieważ tak ogromna liczba osób znajduje nowe marki tylko za pośrednictwem Google, a Google ocenia tylko firmy z blogami.

W tej sekcji podam skróconą listę kontrolną, ale napisałem też 70-punktową listę kontrolną tylko po to, aby rozpocząć blog, jeśli chcesz uzyskać bardziej dogłębne spojrzenie. Ten post trochę się pokrywa, ale nie za dużo.

14. Określ swój styl. Styl blogowania oznacza wybranie punktu widzenia, tonu i ogólnego stylu pisania treści. Alternatywnie oznacza to wybranie pisarza lub zespołu pisarskiego o zdefiniowanym stylu.

15. Wybierz system komentarzy na blogu i zobowiąż się do ich moderowania. Domyślne komentarze WordPress, komentarze na Facebooku, Disqus; wszystko to może działać dobrze, ale kluczem jest moderowanie społeczności. Włączając komentarze, otwierasz również drzwi do spamu, dlatego ważne jest, aby ustawić ochronę przed spamem w komentarzach na blogu i moderować wszystkie nowe komentarze. Komentarze są cenne i znacznie lepiej je mieć i odpowiadać na nie, niż je wyłączać.

16. Skonfiguruj swoją stronę internetową. Wybierz dobrą strukturę linków bezpośrednich, skonfiguruj kategorie lub tagi, upewnij się, że wybrany motyw ma zastosowanie do każdej strony w Twojej witrynie. Zaimplementuj SSL w całej domenie. Skonfiguruj wszystkie niezbędne konta, oprócz konta administratora. Skonfiguruj wszelkie wtyczki, które uznasz za konieczne.

17. Wykonaj badanie słów kluczowych. Masz już swoją niszę biznesową i propozycję, teraz wykorzystaj to, aby rozszerzyć ją na pomysł na temat. Oto przewodnik, jak zrobić pierwszy post na blogu.

18. Ustal plan zawartości. Jak długie będą Twoje posty? Jak często będziesz je publikować? Ile zaległości chcesz mieć na żywo, zanim uruchomisz swoją firmę? Jak duże zaległości chcesz zaplanować? Upewnij się, że masz wystarczająco dużo tematów i treści w produkcji, aby spełnić ten plan.

19. Skonfiguruj rurociąg produkcyjny. Pamiętaj, że posty na blogu zawierają więcej niż tylko tekst. Potrzebujesz formatowania, obrazów, linków, metadanych i nie tylko. Będziesz zajęty uruchamianiem swojej firmy, więc albo skonfiguruj z wyprzedzeniem wystarczającą ilość treści, aby mieć swobodę, aby zarobić więcej (lub zatrudnij sprzedawcę treści, który zajmie się tym za Ciebie). Z oczywistych względów polecam to drugie.

20. Rozważ rozszerzenie na inne formy treści o zmienionym przeznaczeniu. Posty na blogu mogą być podstawą, z której możesz stworzyć filmy, podcasty, infografiki i nie tylko. Określ, które z nich są dla Ciebie wartościowe, jeśli rozwijasz biznes, i przygotuj podstawy do ich jak najszybszego wykorzystania.

Marketing przedpremierowy

Po utworzeniu witryny internetowej chcesz ustalić sposoby pozyskiwania potencjalnych klientów i zainteresowania oraz przeprowadzić wstępny marketing, aby zbudować szum przed uruchomieniem. Musisz zdecydować, czy chcesz wyłożyć wszystkie swoje karty na stół, czy zbudować szum dzięki tajemnicy.

🔥 Zalecana:  Wypróbuj te konfiguracje wyświetlania pand w następnej analizie — w kierunku sztucznej inteligencji

21. Skonfiguruj przechwytywanie leadów. Masz już skonfigurowaną pocztę e-mail, więc teraz upewnij się, że możesz przechwycić te adresy e-mail. Użyj strony docelowej, formularza na stronie głównej i innych kanałów zewnętrznych, aby skierować ludzi na listy mailingowe, aby otrzymywać powiadomienia o uruchomieniu.

22. Opracuj zachętę dla wczesnych użytkowników. czy ludzie zapiszą się na twoją wczesną listę mailingową? Nie, „powiadomienie o uruchomieniu” nie jest wystarczającą zachętą. Rozważ dostęp do wersji beta, zniżki dla wczesnych użytkowników lub inne uzbrojone FOMO.

23. Kieruj ruch na strony docelowe przed opublikowaniem i wezwania do działania. Płać za reklamy, rozsyłaj komunikaty prasowe, publikuj gościnne wpisy na blogu z osobami ze swojej sieci, załóż bloga i skup się na budowaniu jak największego rozgłosu.

24. Utwórz zestaw prasowy. Kiedy dziennikarze, zainteresowane osoby i inne strony internetowe przychodzą do Ciebie, chcąc dowiedzieć się więcej, powinieneś mieć coś pod ręką, aby im to dać. Oto przykład.

25. Zbuduj listę dziennikarzy zajmujących się Twoją niszą i konkurencją. Znajdź ich dane kontaktowe i przygotuj spersonalizowane wiadomości, aby dotrzeć do nich w sprawie Twojej firmy i zbliżającego się uruchomienia.

26. Zbuduj listę połączeń. Każdy, kogo możesz wymyślić, od przyjaciół, członków rodziny, starych rówieśników, obecnych networkerów, kogokolwiek. Są to osoby, z którymi chcesz się skontaktować i powiadomić o uruchomieniu Twojej firmy.

Początek

Początek! Nadszedł czas, aby uruchomić swój produkt. Przygotuj się na wszystko, aby przyspieszyć, realizować zamówienia, radzić sobie z gwałtownym wzrostem ruchu i rozwiązywać wszelkiego rodzaju nieprzewidziane problemy.

27. Uruchom!

28. Wyślij e-mail startowy. Każdy, kto zapisał się na powiadomienia, powinien otrzymać powiadomienie. Realizuj wcześniejsze zamówienia przedpremierowe, dostarczaj rabaty lub w inny sposób wstrzymaj swój koniec okazji.

29. Zacznij rozwijać media społecznościowe. Musisz być aktywną i zaangażowaną osobą, aby budować swoją publiczność.

30. Zwiększ wydatki na reklamę. Dzień, tydzień i miesiąc wprowadzenia na rynek to najbardziej krytyczny czas na zdobycie trakcji i uzyskanie przewagi. Nie bój się wyrzucać pieniędzy na reklamy, nawet jeśli nie są zoptymalizowane.

31. Sięgnij do swojej listy kontaktów. Poinformuj ich, że wystartowałeś i co mogą zrobić, aby Cię wesprzeć.

32. Sięgnij po swoją listę dziennikarzy. Poinformuj ich, że wystartowałeś, przekaż im swój komunikat prasowy i zestaw prasowy oraz powiedz, jak się z Tobą skontaktować, jeśli chcą dowiedzieć się więcej.

Bieżący marketing

Po uruchomieniu będziesz mieć pełne ręce roboty ze wszystkim, co jest związane z prowadzeniem firmy. Idealnie byłoby, gdyby pozostała część tej listy kontrolnej została przekazana członkom zespołu, którzy się tym zajmują, ale niezależnie od tego, kto to robi, wymaga to zrobienia. Bieżący marketing to sposób, w jaki prowadzisz swoją firmę od nieudanego uruchomienia do odnoszącej sukcesy firmy.

33. Kontynuuj reklamy. Płatna reklama ma kluczowe znaczenie dla wczesnego generowania ruchu, zwłaszcza gdy minie początkowy szum. Jednak w tym momencie chcesz zmniejszyć swoje budżety i skupić się na optymalizacji tego, dokąd trafiają Twoje pieniądze. Masz teraz dane, wykorzystaj je.

34. Zacznij pracować nad zasięgiem. Nawiązuj nowe kontakty, nawiązuj kontakty z innymi osobami w biznesie i blogowaniu oraz buduj sieć, z której możesz stale korzystać.

35. Pracuj nad blogowaniem gościnnym. Pisanie ze swoją marką za sobą może dać ci stopę w drzwiach z wieloma blogami, które w przeciwnym razie mogłyby nie dać ci czasu; wykorzystaj tę pozycję do budowania większej świadomości marki i, jeśli to możliwe, linków zwrotnych.

36. Bądź aktywny. Twój blog i kanały w mediach społecznościowych powinny pozostać aktywne. Jakiekolwiek częstotliwości, które ustawiłeś wcześniej, mogą zostać nieco zmniejszone, szczególnie w przypadku publikowania w mediach społecznościowych, ale musisz zachować stałą obecność.

37. Popracuj nad magią influencerów. Korzystaj z sieci wpływowych mediów społecznościowych lub witryn, takich jak HARO, aby identyfikować wpływowych twórców treści i docierać do nich.

38. Dostosuj zgodnie z danymi. Twoja analityka dostarcza Ci danych, więc działaj na ich podstawie. Co lubią Twoi użytkownicy, a czego nie? Jakie dane demograficzne i kanały osiągają najlepsze wyniki? Jak skuteczniej kierować reklamy do określonych osób?

39. Buduj linki zwrotne. Oprócz treści, podstawą SEO, która jest podstawą generowania i ekspozycji ruchu organicznego, są linki zwrotne. Istnieją dziesiątki sposobów na uzyskanie większej liczby linków zwrotnych, więc skup się na wszystkich odpowiednich opcjach, które możesz znaleźć. Najlepszym sposobem na budowanie linków zwrotnych jest zarobić je. Jeśli masz problem z zrobieniem tego samodzielnie, możesz oczywiście wynająć firmę marketingową, która zrobi to za Ciebie. Jeśli zatrudniasz firmę do pomocy, uważaj, kogo wybierasz – spośród setek firm zajmujących się budowaniem linków, które badałem przez lata, bardzo niewiele z nich rzeczywiście zapewnia wysoką jakość pracy.

🔥 Zalecana:  Gdzie sprzedać czapki dla niemowląt za gotówkę w 2023 roku

40. Twórz więcej, węższych stron docelowych. To ciągła walka o optymalizację współczynników konwersji. Segmentacja odbiorców na większą liczbę mniejszych odbiorców z bardziej ukierunkowanym marketingiem jest ogólnie lepsza.

41. Szukaj finansowania. W zależności od firmy możesz być w stanie pozyskać inwestorów lub kapitał podwyższonego ryzyka, aby utrzymać się przez jakiś czas. To może być wielkie dobrodziejstwo, ale uważaj, aby nie podpisać rodzinnej farmy na kilka miesięcy budżetu.

42. Skonfiguruj program polecający lub partnerski. Ludzie, którzy są najbardziej zaangażowani w Twoją markę, są najlepszymi ambasadorami, na jakich możesz liczyć. Zachęcaj ich, zachęcając ich do rekomendacji za pośrednictwem programów partnerskich i/lub poleceń.

43. Badanie rynku. Przeprowadź dokładne badania, aby zrozumieć popyt na swój produkt lub usługę, zidentyfikować grupę docelową i przeanalizować konkurencję.

44. Struktura prawna. Wybierz odpowiednią formę prawną dla swojej firmy (np. jednoosobowa działalność gospodarcza, spółka osobowa, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, korporacja). W razie potrzeby skonsultuj się z prawnikiem.

45. NIP i zezwolenia. Uzyskaj numer identyfikacyjny pracodawcy (EIN) od Internal Revenue Service (IRS) do celów podatkowych. Zbadaj i ubiegaj się o wszelkie niezbędne licencje, zezwolenia lub certyfikaty wymagane dla Twojej branży i lokalizacji.

46. ​​Konta bankowe i finansowanie. Otwórz dedykowane firmowe konto bankowe, aby oddzielić finanse osobiste i firmowe. W razie potrzeby zapoznaj się z opcjami finansowania, takimi jak pożyczki, dotacje lub inwestycje.

47. Miejsce pracy i wyposażenie. Zabezpiecz odpowiednią przestrzeń do pracy, niezależnie od tego, czy jest to lokalizacja fizyczna, czy wirtualne biuro. Zakup lub wynajem niezbędnego sprzętu i materiałów eksploatacyjnych.

48. Zbuduj zespół. W razie potrzeby zatrudniaj pracowników lub freelancerów oraz ustalaj odpowiednie zasady i procedury pracownicze. Zapewnij zgodność z prawem pracy i przepisami. Stwórz proces sprzedaży i przeszkol swój zespół w zakresie umiejętności obsługi klienta. Skoncentruj się na budowaniu trwałych relacji z klientami, aby generować powtarzalne transakcje i rekomendacje.

49. Ewidencja i rachunkowość. Skonfiguruj system śledzenia dochodów, wydatków i zapasów. Użyj oprogramowania księgowego lub zatrudnij księgowego, aby zapewnić właściwe zarządzanie finansami i przestrzeganie przepisów podatkowych.

50. Ciągłe doskonalenie. Regularnie przeglądaj wyniki swojej firmy i dostosowuj strategie w razie potrzeby. Bądź na bieżąco z trendami w branży i dostosowuj się do zmian na rynku oraz preferencji klientów.

Więc masz to; listę kontrolną, aby przejść od pomysłu do trwającego przedsięwzięcia biznesowego. Nie obejmuje wszystkich niuansów i nadal wymaga mnóstwa pracy nóg, ale poprowadzi Cię przez ten proces.

Aktualizacja: Nowe przedmioty

Minęło kilka lat, odkąd po raz pierwszy napisaliśmy ten post, aw marketingu internetowym i firmach zaszło kilka znaczących zmian.

Oto kilka dodatkowych elementów, które są bardziej aktualne niż kiedykolwiek:

51. Zwróć uwagę na sztuczną inteligencję. Nie musi to oznaczać, że musisz z niego korzystać, ale wraz z wprowadzeniem technologii, takich jak ChatGPT, konieczne jest, aby być na bieżąco z tymi zmianami. Ludzie używają sztucznej inteligencji do generowania treści, ale możliwe jest, że niektóre z tych treści mogą skutkować karą umowną, jeśli nie zostaną zweryfikowane pod kątem faktów lub ujawnione jako treści sztucznej inteligencji. To znaczący postęp technologiczny, który spowoduje, że niektóre firmy wypadną z rynku i doprowadzą do powstania innych. Jeśli zakładasz nową firmę, ważne jest, aby wziąć pod uwagę długoterminowe konsekwencje tego.

52. Inwestuj w cyberbezpieczeństwo. Oszustwa związane z kartami kredytowymi, ataki ransomware, złośliwe oprogramowanie i ataki socjotechniczne stają się coraz częstsze. Ataki te są nie tylko wzrastająca częstotliwość, ale są coraz bardziej wyrafinowane. Powinieneś podjąć kroki w celu ochrony swojej witryny i firmy, a także przeszkolić swój zespół, aby był świadomy tych zagrożeń.

53. Bądź na bieżąco z przepisami. PCI 4.0 uruchamia się, co wpłynie na wszystkie firmy e-commerce i nowy regulamin pracyzakazy i propozycje torują sobie drogę przez system prawny.

54. Zastanów się nad trwałością swojego produktu. Niezbędne jest ograniczenie odpadów i śladu węglowego oraz wykorzystanie zielonych technologii. Nowe przepisy dotyczące ochrony środowiska pojawiają się nie tylko na poziomie stanowym i federalnym, ale wielu konsumentów zaczyna głosować portfelami i robić zmiany tam, gdzie mogą. Większość dużych firm ma teraz stronę dotyczącą zrównoważonego rozwoju (np GoogleNa przykład).