5 wskazówek na Instagramie dla menedżerów wydarzeń

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 wskazówek na Instagramie dla menedżerów wydarzeń

Instagram stał się jedną z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych w 2022 r 500 milionów kont codziennie korzysta z Instagram Stories. To nie lada wyczyn, z historiami, postami i komentarzami latającymi w każdej sekundzie każdego dnia. Szczególnie dla planistów wydarzeń jest to godna uwagi statystyka, o której należy pamiętać – taka, która powinna zainteresować planistów wydarzeń na całym świecie.

Dlaczego Instagram powinien być szczególnie interesujący dla planistów wydarzeń? Ze względu na największe funkcje i korzyści, jakie oferuje sieć. Historie, hashtagi, oznaczanie lokalizacji i nie tylko.

Jako planista wydarzeń ważne jest, aby być na bieżąco na Instagramie i mieć świadomość, jak możesz wykorzystać swoje konto, aby generować większe przychody dla swojej firmy. Wykonaliśmy pracę za Ciebie.

Oto 5 sposobów wykorzystania Instagrama do organizacji wydarzeń.

 • Określ temat swojej działalności i rodzaje postów

Twoja firma zajmująca się planowaniem wydarzeń ma swoją historię – historię, którą Instagram jest gotowy opowiedzieć. Dzięki Instagramowi możesz sprawić, że Twoi obserwatorzy poczują się częścią Twojej firmy.

Przede wszystkim określ, jaki jest temat Twojej firmy. Niezależnie od tego, czy jest to jasny wygląd i styl dla firmy zajmującej się planowaniem imprez, która koncentruje się na urodzinach i „zabawnych” wydarzeniach, czy może jest to biały, kremowy i beżowy wygląd i styl na wesela, określ, jaki jest Twój motyw.

Następnie określ, jakie typy postów będziesz udostępniać. Czy skupisz się na zdjęciach swoich gości, czy zamiast tego skupisz się na papeterii i wystroju? Zrozumienie, jaki jest Twój temat i rodzaje postów, pomoże określić strategię.

 • Skorzystaj z reklamy na Instagramie

Reklama na Instagramie i sieć reklamowa to jedna z największych zalet Instagrama, z której mogą skorzystać organizatorzy wydarzeń.

🔥 Zalecana:  Czy karta podarunkowa Shein o wartości 750 USD jest prawdziwa, czy oszustwo?

Wpisy biznesowe – reklamujące Twoją firmę – umożliwiają udostępnianie zdjęć o Twojej firmie oraz sponsorowanie lub kierowanie tych postów do płatnej sieci.

Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie reklam i możliwości sponsorowania na Instagramie. Oto tylko kilka sposobów kierowania reklam na Instagramie:

 • Dane demograficzne: za pośrednictwem Instagrama możesz kierować reklamy do grupy demograficznej za pośrednictwem sieci reklamowej — od wieku, lokalizacji i zainteresowań po to, czy Twoja grupa docelowa korzysta z sieci Wi-Fi lub LTE
 • Stories lub In-Feed: Dzięki reklamom na Instagramie możesz kierować reklamy za pośrednictwem Stories lub In-Feed. Co jest najlepsze dla Twojego celu?
 • Linki do Twojej witryny lub do Twojego profilu: czy lepiej kierować ruch do Twojej witryny, czy do Twojego profilu? Określ na podstawie swoich celów i celów.
 • Skoncentruj się na zdobywaniu obserwujących

Nieczęsto zachęcamy do tego inne branże – koncentrując się wyłącznie na zdobywaniu obserwujących i unikaniu fałszywych obserwujących, chociaż dla planistów wydarzeń jest to jedna z przewag konkurencyjnych, które możesz zaoferować.

Poprzez interakcję i interakcję z użytkownikami możesz zdobywać, angażować i zwiększać liczbę obserwujących, ale ich nie zdobywać fałszywi wyznawcy. Jednym z najlepszych sposobów, w jaki możesz to zrobić, są napisy. Napisy to świetny sposób na zachęcenie użytkowników, obserwujących i potencjalnych obserwujących do angażowania się w Twoje posty, a tym samym do zwiększania liczby obserwujących.

Oto niektóre z naszych wskazówek dotyczących zdobywania obserwujących:

 • Oznacz innych użytkowników — na przykład innych dostawców, z którymi współpracujesz
 • Oznacz swoją lokalizację – gdzie odbywa się wydarzenie, które organizujesz?
 • Komentujcie i lajkujcie inne posty
 • Wspaniałe okrzyki w podpisach dla innych obserwujących
 • Regramowanie – udostępnianie treści generowanych przez użytkowników – na własnym kanale
 • Opracuj strategię Instagram dla wydarzeń

Jesteś organizatorem wydarzeń, więc co robisz podczas wydarzeń?

🔥 Zalecana:  Zuckerberg przyznaje, że rolki napędzane sztuczną inteligencją zapewniają 24% wzrost czasu spędzanego na Instagramie

Podczas następnej imprezy ważne jest, aby:

Miej hashtag wydarzenia.

Hashtagi pomagają połączyć wydarzenie, pomagając innym odkrywać Twoje posty na Instagramie, a także skupiać obserwujących lub gości wydarzenia we wcześniej ustalonym hashtagu na Instagramie.

Pamiętaj, aby udostępniać swoje historie na Instagramie

Instagram Stories to świetny sposób na udostępnianie wydarzeń w czasie rzeczywistym, oznaczanie użytkowników i dodawanie filtrów w razie potrzeby

Rozważ rozpoczęcie wydarzenia na żywo

Czy zdarzyło Ci się wcześniej utworzyć wydarzenie na żywo? Ważne jest, aby rozpocząć następne wydarzenie! Wydarzenie na żywo nie musi być długie. Zamiast tego udostępnij najciekawsze momenty w 2-3 minutowym wideo na żywo.

Przede wszystkim baw się dobrze ze swoim kontem na Instagramie. Jako planista wydarzeń planujesz ważne wydarzenia dla swoich klientów – wesela, rocznice, imprezy firmowe, urodziny i inne.

Twoi klienci mają jedne z najlepszych dni w swoim życiu, co oznacza, że ​​Ty też powinieneś się dobrze bawić! Wyraź to poprzez swoje konto na Instagramie. To Twój publiczny wizerunek, Twój publiczny wizerunek Twojej firmy, co oznacza, że ​​z pewnością powinieneś cieszyć się nim na każdym kroku.

Jako organizator wydarzeń masz tak wiele wspaniałych możliwości współpracuj ze swoimi wyznawcami lub potencjalnych klientów, aby zwiększyć świadomość i potencjalne przychody dla Twojej firmy.

Na każdym etapie upewnij się, że dobrze się bawisz, wyrażaj swój charakter za pomocą swoich profili i pokazuj swoją wyjątkową kreatywność za pośrednictwem konta w mediach społecznościowych.