5 ważnych powodów, dla których potrzebujesz testamentu w Kanadzie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 ważnych powodów, dla których potrzebujesz testamentu w Kanadzie

Wkraczając w Nowy Rok, wielu z nas poświęca czas na przegląd swoich finansów, aby upewnić się, że przygotowujemy się na sukces.

Zaskakująco ważną częścią twojego zestawu narzędzi finansowych jest planowanie nieruchomości!

Planowanie spadkowe to proces dokonywania ustaleń dotyczących końca życia majątku i bliskich — w tym sporządzenia testamentu i dokumentów pełnomocnictwa.

Myśl o sporządzeniu testamentu może być zniechęcająca, co jest jednym z powodów, dla których ponad 57% Kanadyjczyków nie ma aktualnego testamentu.

Tak, myślenie o własnej śmiertelności może być przerażające, ale śmierć jest nieuniknioną częścią życia, a bycie przygotowanym jest jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie sobie i twoim bliskim finansowego spokoju.

Poniżej znajduje się pięć ważnych powodów, dla których musisz stworzyć ostatnią wolę i testament.

1.

Chroń swoje aktywa finansowe i inwestycje

Jeśli posiadasz coś, co ma wartość finansową (lub nawet sentymentalną), posiadasz aktywa! Niezależnie od tego, czy jest to dzieło sztuki, nieruchomość czy samochód, prawdopodobnie bardzo ciężko pracowałeś, aby nabyć te inwestycje i chcesz mieć pewność, że są one chronione.

Kiedy większość ludzi myśli o ochronie swoich inwestycji, często domyślnie wybiera takie metody, jak ubezpieczenie lub fundusze awaryjne.

Jednak sporządzenie testamentu jest jednym z najlepszych sposobów ochrony majątku na wypadek nieoczekiwanej sytuacji awaryjnej.

Twój ostatnia wola i testament to dokument prawny, który pozwala określić, w jaki sposób chcesz podzielić swój majątek (w tym wszelkie aktywa o wartości finansowej i długi) po śmierci.

Jeśli zdarzy ci się umrzeć bez testamentu, prawa prowincji będą dyktować sposób dystrybucji twoich rzeczy, a to oznacza, że ​​twoje aktywa mogą trafić w ręce niewłaściwych osób.

Oprócz sporządzenia testamentu możesz dodać dodatkową warstwę ochrony w postaci pełnomocnictwa.

Sporządzając dokument pełnomocnictwa, wyznaczasz osobę do podejmowania decyzji dotyczących Twojego majątku, finansów, życia osobistego i opieki medycznej w nagłych przypadkach, jeśli sam nie możesz tego zrobić.

Może to obejmować dbanie o swoje finanse, takie jak płacenie rachunków i utrzymywanie nieruchomości.

2.

Upewnij się, że twoje relacje są rozpoznawane

Jeśli umrzesz „bez testamentu” (co oznacza, że ​​zmarłeś bez testamentu), sądy zastosują domyślne przepisy twojej prowincji do podziału twojego majątku.

Niestety, prowincjonalne formuły często nie uwzględniają twoich ważnych relacji i mogą bardzo różnić się od tego, czego naprawdę byś chciał.

Ważne jest, aby zrozumieć, że jeśli chodzi o intestację, małżonkowie będący w konkubinacie nie są traktowani tak samo, jak małżonkowie pozostający w legalnym związku małżeńskim.

W wielu przypadkach wspólnicy i wszelkie inne związki mogą być narażone na niebezpieczeństwo, jeśli umrzesz bez pozostawienia testamentu, co sprawi, że testament będzie niezbędny, jeśli chcesz, aby twoje aktywa finansowe i wszelkie inne rzeczy pozostały tym osobom.

3.

Zagwarantuj plan dla małoletnich dzieci

Sporządzenie testamentu jest ważnym krokiem do zapewnienia dzieciom opieki na wypadek niespodziewanej sytuacji.

Twoja wola mówi twoim bliskim i sądom, którym powierzyłeś opiekę i wsparcie dla twojego dziecka, oprócz zarządzania ich aktywami finansowymi.

Twoja wola jest również miejscem, w którym możesz tworzyć plany finansowe dla swoich dzieci, pozostawiając powiernictwo i dyktując parametry, kiedy będą mogły otrzymać spadek.

Wyobrażanie sobie świata, w którym dziecko zostaje bez rodziców, jest trudne, ale obiecujemy, że poczujesz się lepiej wiedząc, że masz sporządzony spisany plan dla swoich dzieci na wypadek Twojej śmierci.

Sporządzając testament, nie zapomnij porozmawiać z osobami, które wybrałeś na opiekunów swoich dzieci, aby upewnić się, że są przygotowane do przyjęcia tej roli i zapoznały się z Twoimi życzeniami.

4.

Zminimalizuj podatki administracyjne od nieruchomości

Mówią, że śmierć i podatki to dwie pewne rzeczy w życiu.

Cóż, podatki są również pewne w przypadku śmierci.

Chociaż w Kanadzie nie ma podatku od spadków, a twoi beneficjenci nie będą płacić podatków od darowizn, które im zostawisz – istnieją dwa główne rodzaje podatków, które po Twojej śmierci obciążą Twój majątek: ostateczne zeznanie podatkowe i opłaty spadkowe, które są inaczej znane jako podatki administracyjne od nieruchomości (jeśli wymaga tego Twoja nieruchomość potwierdzać autentyczność, istnieje podatek od majątku spadkowego w ramach tego procesu).

Twój wykonawca będzie odpowiedzialny za opłacenie ostatecznego rachunku podatkowego i opłacenie wszelkich opłat spadkowych związanych z majątkiem.

Istnieje kilka sposobów płacenia z góry w celu wyeliminowania lub zminimalizowania podatków od administracji nieruchomości, co pozostawia więcej pieniędzy w kieszeniach beneficjentów.

Istnieje również wiele sposobów na obniżenie podatków płaconych od majątku, w zależności od tego, jak ustrukturyzujesz swoje aktywa i zasady.

W zależności od Twojej wyjątkowej sytuacji najlepiej będzie porozmawiać z doradcą finansowym, aby pomóc w uporządkowaniu majątku w sposób, który pomoże zminimalizować podatki i opłaty.

5.

Zostaw po sobie prezent

Pozostawienie w testamencie darowizny na rzecz organizacji charytatywnej lub organizacji non-profit jest określane mianem darowizny.

Możesz to zrobić zostawiając część majątku, gotówkę lub procent swojego majątku.

Ludzie często martwią się, że pozostawienie po sobie upominku oznacza, że ​​będzie mniej do podarowania bliskim.

Prawda jest taka, że ​​możesz zrobić prezent dla spuścizny bez odbierania prezentów pozostawionych rodzinie i przyjaciołom.

Rząd Kanady stworzył zachęty podatkowe, aby zachęcić Kanadyjczyków do przekazywania spuścizny.

Kiedy pozostawisz w testamencie darowiznę spadkową, Twoja posiadłość otrzyma ulgę podatkową na pełną wartość darowizny.

Dodaje to ulgę podatkową do ostatecznego zeznania podatkowego, co może faktycznie pomóc zmaksymalizować wartość twojego majątku rezydualnego dla twoich beneficjentów.

Ważne jest, aby pamiętać, że nie trzeba być bogatym, aby zostawić po sobie prezent.

Darowizny mogą nie być finansowo możliwe dla niektórych osób w ciągu ich życia, ale dawanie spuścizny może nie tylko pomóc w pozostawieniu trwałego wpływu, ale umożliwia pozostawienie znacznie większych prezentów, niż być może byłoby to możliwe w innym przypadku.

Starsze prezenty mogą być tak duże lub tak małe, jak chcesz — nie ma prezentu zbyt małego, aby wywrzeć wrażenie.

STWÓRZ WOLĘ Z WOLNOŚCIĄ

🔥 Zalecana:  Poznaj Inpaint Anything (IA): wszechstronne narzędzie AI, które łączy w sobie możliwości usuwania wszystkiego, wypełniania wszystkiego i zastępowania czegokolwiek