5 świetnych sposobów zarabiania na nagrywaniu głosu z domu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 świetnych sposobów zarabiania na nagrywaniu głosu z domu

Jeśli kiedykolwiek usłyszałeś świetny lektor i pomyślałeś „mógłbym to zrobić”, czy wiesz, że faktycznie możesz zarabiać na nagraniu swojego głosu?

Dlatego jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci to zrobić, przedstawiając recenzje pięciu najlepszych stron internetowych, na których możesz nagrywać swój głos za pieniądze. Jak zobaczysz, możliwości pracy jako lektor są zdecydowanie dostępne, a największe talenty zarabiają duże pieniądze w tej naprawdę zabawnej pobocznej krzątaninie.

Oczywiście, jeśli chcesz zarabiać na życie jako lektor, jakość naprawdę będzie miała znaczenie. Oznacza to, że za każdym razem staraj się, aby próbki głosu i przesłuchania były jak najlepsze. Imponowanie klientom to nazwa gry.

Aby to zrobić, w tym artykule przedstawimy jedne z najlepszych internetowych aplikacji do obsługi pieniędzy głosowych do sprzedaży Twojego wyjątkowego głosu. Dowiesz się, jak sprzedawać swój głos na wiodących platformach, w tym na kilku, które oferują zlecenia lektorskie dla początkujących z domu.

I zanim się zorientujesz, będziesz prawdziwym aktorem głosowym – więc wskoczmy od razu i odkrywajmy!

Jak zarabiać, aby nagrać swój głos

Jeśli jesteś nowy w branży lektorów, musisz uzbroić się w wiedzę i być przygotowanym do pracy nad budowaniem swojej reputacji.

Oznacza to, że na początku sprawy mogą nie potoczyć się tak szybko, jak byś sobie tego życzył, ale może się to szybko zmienić, gdy masz już za sobą kilka udanych projektów i zaczniesz uczyć się, jak działa branża. Na szczęście, jak zobaczysz, istnieje wiele witryn oferujących zlecenia głosowe dla początkujących do pracy w domu.

Chcesz dowiedzieć się, czego potrzeba, aby zostać lektorem — za darmo?

To BEZPŁATNE warsztaty lektora pokaże Ci, czego potrzeba, aby odnieść sukces w tej branży.

Jest prowadzony przez Julie Eickhoff, która od 2011 roku pracuje w domu, wykonując lektora. W tym czasie napisała narrację i wyprodukowała ponad 100 audiobooków, między innymi produkty głosowe – a teraz jest tutaj, aby nauczyć Cię, jak zrobić to samo!

1. Praca nadrzędna

Upwork to największa na świecie platforma internetowa do łączenia freelancerów wszystkich typów z klientami, którzy potrzebują ich usług – dotyczy to również osób, które chcą zarabiać na nagrywaniu swojego głosu.

Możesz utworzyć profil Upwork bezpłatnie. Robiąc to, możesz również dołączyć film wprowadzający, który jest doskonałą okazją do pokazania potencjalnym klientom swoich unikalnych atrybutów głosu.

🔥 Zalecana:  Jak zarabiać na odbieraniu połączeń telefonicznych z domu

Podobnie jak większość innych platform dla freelancingu, Upwork ma poziomy bezpłatnego i płatnego członkostwa. Bądźmy szczerzy: podczas gdy opłata może początkowo boleć, płatna trasa może często prowadzić do większej ilości pracy. To samo dotyczy tutaj, gdzie za symboliczną miesięczną opłatę otrzymasz korzyści z członkostwa niedostępne dla bezpłatnych członków.

Jako nowy artysta lektora będziesz musiał zbudować reputację. Przyjmij tę okazję i poświęć się prezentowaniu w swoim profilu tylko próbek najlepszych prac. Branża lektorów rozwija się dynamicznie, co oznacza, że ​​może istnieć duża konkurencja.

Możesz zarabiać na nagrywaniu swojego głosu w Upwork poprzez:

  • Pitching projektów bezpośrednio do klientów
  • Licytowanie ofert pracy publikowanych przez klientów
  • Współpraca z rekruterami, aby dopasować się do możliwości lektora dla Ciebie

Oczywiście możesz wykorzystać wszystkie trzy z tych dróg, aby opracować spójny zestaw dobrze płatnych lektorów. Pamiętaj, że wystarczy jeden udany projekt, aby nawiązać pierwsze kontakty branżowe. Potem niebo jest granicą!

2. Piątka

Fiverr istnieje już od dłuższego czasu i pozostaje najlepszą platformą dla różnych typów freelancerów, w tym tych, którzy chcą zarabiać na nagrywaniu głosu. Możesz zarejestrować się za darmo. Ponadto konfiguracja profilu jest łatwa, a praca z całym interfejsem jest przyjemna.

Jedną bardzo ważną rzeczą, którą należy wiedzieć o Fiverr, jest to, że platforma nie jest po to, aby zaspokoić potrzeby freelancerów, którzy przez nią pracują. Fiverr najpierw służy swoim klientom. Nie jest to złe, o ile wykonujesz wysokiej jakości pracę, dotrzymujesz terminów i łatwo komunikujesz się ze swoimi klientami.

Fiverr oferuje wiele zleceń lektorskich dla początkujących z domu. Po skonfigurowaniu swojego profilu będziesz musiał utworzyć kilka „koncertów”, które Fiverr nazywa ofertami usług. Freelancerzy zazwyczaj wymieniają usługę podstawową za niewielką opłatą, a następnie oferują dodatkowe usługi, aby zwiększyć swoje zarobki.

Artyści lektorów nie muszą brać udziału w przesłuchaniach do Fiverr, jak na różnych innych platformach. Zamiast tego zamówienia pochodzą bezpośrednio od klientów, którzy są pod wrażeniem Twojego profilu i koncertów, które tworzysz.

Ponownie, nie spiesz się, konfigurując je. Przeszukuj profile i koncerty najlepiej sprzedających się lektorów, aby zobaczyć, jak inni aktorzy głosowi zarabiają dużo pieniędzy, aby przyspieszyć swoją krzywą uczenia się.

3. Freelancer.com

Freelancer.com to duża platforma, która łączy klientów i lektorów na całym świecie. Ta platforma oferuje wiele możliwości lektorom, zwłaszcza jeśli biegle władają językami poza angielskim.

To powiedziawszy, ta strona nie jest znana z dobrze płatnych koncertów. Każdego dnia wymienianych jest wiele ofert pracy, ale zwykle nie płacą one tyle, co w Upwork, a nawet w Fiverr, więc prawdopodobnie nie znajdziesz tutaj najbogatszego aktora głosowego na świecie.

🔥 Zalecana:  Jak widać na logo: 6 sposobów na wyróżnienie się w dużych witrynach

Jeśli jesteś nowy w branży lektorów i chcesz zarabiać na nagrywaniu fraz jako punkcie wyjścia, Freelancer.com może być doskonałym miejscem do rozwijania reputacji, łączenia się z niezawodnymi klientami i budowania portfolio. A jeśli jesteś native speakerem języka angielskiego, może to przemawiać na twoją korzyść.

4. Voices.com

W przeciwieństwie do Upwork, Fiverr i Freelancer.com, Voices.com jest dedykowany wyłącznie projektom lektorskim. Klienci publikują swoje wymagania, a ty będziesz musiał przesłuchać projekty na tej wiodącej platformie zazwyczaj publikuje ponad 5000 nowych ofert pracy miesięczniewięc istnieje wiele możliwości zarabiania na nagrywaniu głosu.

Oznacza to, że Voices.com oferuje pracę zarówno dla lektorów, jak i artystów nagrywających wokale. Jak można się spodziewać, na platformie panuje duża konkurencja, ale jest to cecha wspólna wszystkich wiodących platform.

Jeśli rozważasz pracę lektora jako swoją pełnoetatową karierę, będziesz musiał przyzwyczaić się do tego stylu rywalizacji. Dlatego nie mogę przecenić wagi, aby każda próbka głosu była jak najlepsza.

Emisja głosu ma wiele wspólnego z pewnością siebie. Podobnie jak śpiewanie piosenki, musisz sięgnąć głęboko i wyciągnąć z siebie wszystko, na co cię stać – i nie możesz okazywać strachu przed zrobieniem tego!

To wspaniałe uczucie, gdy idziesz łeb w łeb z innymi profesjonalnymi lektorami lub artystami nagrywającymi wokale i wychodzisz na szczyt! To buduje pewność siebie i prowadzi do lepiej płatnych koncertów.

Jak zarabiać na Voices com?

Klienci przesyłają płatności za pracę do SurePay, który jest systemem ochrony płatności używanym w Voices.com. Gdy klient zatwierdzi Twoją pracę, upoważni również Voices do przekazania Ci płatności, czyli wtedy, gdy otrzymasz zapłatę.

Oznacza to, że nie znajdziesz się w sytuacji, w której wykonałeś swoją pracę lektora, a klient nagle nie jest w stanie Ci zapłacić, ponieważ nie jest w stanie przesłać prośby, dopóki nie doda wystarczającej ilości środków na swoje konto .

To powiedziawszy, mogą pojawić się problemy, na przykład czasami, gdy masz podejrzanego klienta, o którym wiesz, że wykonałeś pracę, ale odmawia zatwierdzenia tego, co przesłałeś. W tych rzadkich przypadkach możesz skontaktować się z Voices.com w celu uzyskania pomocy.

5. Głos 123

Głos 123 to kolejna wiodąca internetowa aplikacja głosowa za pieniądze, w której możesz sprzedawać swoje usługi nagrywania głosu. Setki tysięcy udanych projektów przeszło przez tę platformę, gdzie ludzie mogli nagrywać swój głos za pieniądze i zamieniać to w naprawdę lukratywną pracę online w niepełnym wymiarze godzin.

🔥 Zalecana:  11 kreatywnych sposobów zarabiania na graniu w Minecraft

Algorytm SmartCast służy do niestandardowego dopasowywania talentów i klientów w oparciu o prośby i wymagania klientów. Oczywiście klient może zaakceptować sugestie lub nie. Warto również wspomnieć, że jest tu wielu klientów, którzy zatrudniają ludzi do wszystkiego, od reklam i kreskówek po zarabianie na czytaniu książek na głos.

Możesz utworzyć profil w Voice 123 za darmo. Istnieją również płatne opcje członkostwa, a przekonasz się, że przynoszą one dobre korzyści w porównaniu z bezpłatnym członkostwem.

Jednak darmowa wersja wystarczy, aby zapoznać się z witryną, nauczyć się sprzedawać swój głos, wypromować swoje imię, a może nawet zdobyć pierwszy cenny koncert lektora!

Czy aktorzy głosowi mogą pracować z domu?

Wielu aktorów głosowych pracuje z domu, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy sprzęt do nagrywania jest tańszy niż kiedykolwiek. Dzięki dobrej jakości mikrofonowi i pewnym dostosowaniu obszaru, w którym planujesz nagrywać swój głos, możesz łatwo zamienić dowolne pomieszczenie w domu w studio nagraniowe.

Główną inwestycją, którą chcesz zrobić, jest oczywiście mikrofon. W tym przypadku mikrofon laptopa lub mikrofon podłączony do słuchawek nie będzie miał wystarczającej jakości, aby sprostać większości zadań głosowych, więc zdecydowanie warto kupić osobny.

Doskonałą wskazówką jest poszukanie mikrofonu dynamicznego. Jest to rodzaj mikrofonu, który wychwytuje znacznie mniejszy zakres dźwięków, co oznacza, że ​​bardziej prawdopodobne jest, że nagrasz tylko swój głos, a nie dźwięki tła w domu.

A najpopularniejszym mikrofonem do tego jest łatwo Mikrofon dynamiczny Shure SM7B. Bądźmy szczerzy: nie jest to najtańszy w okolicy. Jednocześnie będzie Ci służył wiecznie i sprawi, że Twoje nagrania głosowe będą brzmiały ultraprofesjonalnie.

Szczególnie twierdzę, że jest to dobra inwestycja, jeśli planujesz zarabiać na życie lektorem – lub przynajmniej jako ciągła dodatkowa krzątanina.

Twój wybór pokoju i sposób jego dekoracji będzie miał również duży wpływ na jakość gotowego produktu. Podczas gdy niektórzy ludzie decydują się na powieszenie rzeczy takich jak arkusze dźwiękochłonne na ich ścianach jest ich trochę inne wskazówki dotyczące izolacji akustycznej możesz najpierw spróbować.