5 sprytnych pomysłów na wydatki na zwrot podatku w 2022 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 sprytnych pomysłów na wydatki na zwrot podatku w 2022 r

Każdy nowy rok przychodzi wraz z sezonem podatkowym, kiedy rząd oczekuje od Ciebie złożenia zeznania podatkowego, aby mogli zweryfikować, czy płacisz sprawiedliwą część podatków.

Około dwie trzecie (66%) podatników w Kanadzie otrzymuje zwrot zapłaconych podatków, a w Stanach Zjednoczonych ponad 70% podatników otrzymało zwrot podatku w zeszłym roku.

Jeśli jesteś jednym z wielu Kanadyjczyków (lub Amerykanów) oczekujących zwrotu podatku w 2022 r., oto kilka sprytnych pomysłów na wydatki, aby jak najlepiej wykorzystać zwrot w tym roku:

1.

Spłać dług

Wiele osób uznałoby rok 2022 za dobry, jeśli będą w stanie spłacić wszystkie swoje długi.

Zdecydowanie czulibyśmy się tak, gdybyśmy mogli spłacić nasz ogromny dług hipoteczny w tym roku! Chociaż prawdopodobnie tak się nie stanie, z pewnością byłoby to spełnienie marzeń!

przez GIPHY

Gdybyśmy kategoryzowali długi na podstawie odsetek, które płacisz, mielibyśmy długi o niskim i wysokim oprocentowaniu.

Spłacając swoje długi, powinieneś skupić się najpierw na spłacie wszystkich długów o wysokim oprocentowaniu (tj. kart kredytowych), a następnie długów o niższym oprocentowaniu, takich jak kredyt hipoteczny, HELOC itp.

Zadłużenie z tytułu kart kredytowych może mieć oprocentowanie nawet 25%, a biorąc pod uwagę, że historyczne średnie zwroty rynkowe wynoszą około 7%, istnieje dobry powód, aby unikać płacenia odsetek od kart kredytowych wszelkimi możliwymi sposobami.

2.

Zainwestuj w siebie – finansowo

Możesz wykorzystać zwrot podatku, aby zwiększyć swoje oszczędności, inwestycje lub dochody emerytalne.

Kanadyjczycy mogą rozważyć wpłatę na swoje wolne od podatku konto oszczędnościowe (TFSA), konto oszczędnościowe, które chroni zwroty z inwestycji (lub zarobione odsetki) przed opodatkowaniem przez całe życie.

Kwalifikujący się Kanadyjczycy mają limit składek TFSA w wysokości 6000 USD w 2022 r.

Możesz łatwo otworzyć wysokooprocentowane konto oszczędnościowe TFSA w EQ Bank i zarobić 1,25 stawki na swoich oszczędnościach.

Na emeryturę możesz wpłacać składki do Planu Oszczędności Emerytalnych (RRSP), jeśli masz miejsce na składki.

RRSP to zarejestrowane konto z odroczonym podatkiem, które chroni Twoje oszczędności emerytalne przed opodatkowaniem aż do wypłaty.

Maksymalna dopuszczalna składka RRSP w 2022 r. wynosi 29 210 USD lub 18% Twojego dochodu zarobionego w 2021 r. (w zależności od tego, która z tych wartości jest niższa).

Możesz również rozważyć inwestowanie na rachunku o niskich opłatach, w tym na samodzielnym rachunku maklerskim lub za pomocą robo-doradcy.

3.

Inwestuj w siebie – edukacyjnie

Inwestycja w wiedzę najlepiej się opłaca.

Aby odnieść sukces w swoich finansach, powinieneś rozważyć zdobycie edukacji finansowej. Świetna literatura/edukacja dotycząca finansów osobistych poszerza horyzonty i dostarcza pomysłów i koncepcji dotyczących zarządzania finansami.

W 2022 roku niektóre książki o finansach osobistych, które warto przeczytać, obejmują:

 • Mała książeczka zdrowego rozsądku w inwestowaniu autorstwa Johna Bogle’a
 • Najbogatszy człowiek w Babilonie autorstwa George’a S.

  Clasona

 • Inteligentny inwestor: ostateczna książka o inwestowaniu w wartość autorstwa Benjamina Grahama
 • Losowy spacer po Wall Street autorstwa Burtona Malkiela
 • One Up on Wall Street autorstwa Petera Lyncha
 • Cztery filary inwestowania Williama Bernsteina
 • The Millionaire Next Door autorstwa Thomasa J.

  Stanleya i Williama D.

  Danko

 • Automatyczny milioner Davida Bacha
 • Bogaty golibroda David Chilton

Powiązany: 13 sposobów na opanowanie swoich pieniędzy w 2022 r

4.

Zainwestuj w swoje dzieci

Twoje roczne zwroty podatku mogą znacznie pomóc w opłaceniu przyszłej edukacji Twojego dziecka w college’u, jeśli zaczniesz inwestować w Zarejestrowany Plan Oszczędności na Edukację (RESP), gdy dziecko jest jeszcze w wieku poniżej 18 lat.

Konto RESP pozwala oszczędzać na edukację pomaturalną Twojego dziecka.

Jest to konto z odroczonym podatkiem, co oznacza, że ​​zwroty zarobione na koncie na przestrzeni lat nie są opodatkowane, dopóki Twoje dziecko nie dokona wypłat w przyszłości na kwalifikujące się wydatki na edukację (czesne, zakwaterowanie, książki itp.).

Ponieważ wypłacone środki zostaną opodatkowane z ich rąk, zapłacą niewiele podatków lub nie zapłacą ich wcale, ponieważ prawdopodobnie spadną do najniższego przedziału podatkowego w tym okresie ich życia.

Najlepszą częścią inwestowania w RESP jest to, że rząd dopasowuje Twoje składki na konto o 20% lub więcej, do 500 USD rocznie (i łącznie 7200 USD przez cały okres istnienia konta).

Zasadniczo gwarantuje to ok.

20% darmowych zwrotów z inwestycji.

Dodaj Pan Odsetek Składany, a Twoje dziecko może mieć możliwość ukończenia college’u bez długów.

Za ciekawe spojrzenie na „Mr.

Procent składany” i jego supermoce, sprawdź Ten artykuł przez panią Finsavvy Panda.

Jeśli Twoje dziecko zdecyduje się nie iść na studia, istnieje kilka opcji, co możesz zrobić ze zgromadzonymi środkami.

Powiązany: Jak oszczędzać na studia Twojego dziecka

5.

Inwestuj w innych

Twój zwrot podatku (lub jego część) może być również wykorzystany do inwestowania w innych.

Może to oznaczać wspieranie lokalnych, krajowych lub międzynarodowych organizacji charytatywnych poprzez dokonywanie datków na cele charytatywne.

Nawet jeśli może to nie pasować do ogólnej definicji „inwestowania”, oznacza to zrobienie dobrego uczynku, a pomaganie innym jest zdecydowanie warte zachodu.

Pieniądze nie są jedyną inwestycją, jaką możesz poczynić w innych – możesz także poświęcić swój czas.

Jeśli otrzymasz pokwitowanie darowizny z darowizny na cele charytatywne w dowolnym roku, możesz dołączyć je do zeznania podatkowego w następnym roku, aby ubiegać się o ulgi podatkowe na cele charytatywne i wygenerować zwrot podatku.

W Kanadzie kwalifikujące się darowizny na cele charytatywne zapewnią zwrot 15% pierwszej darowizny w wysokości 200 USD i 29% kwoty przekraczającej 200 USD.

Jeśli jesteś dawcą po raz pierwszy, możesz kwalifikować się do dodatkowych 25% ulg podatkowych.

Zwrot podatku – czy faktycznie tracisz pieniądze?

Wbrew powszechnej opinii zwrot podatku nie jest DARMOWYM pieniądzem, a czekanie lub planowanie zwrotu podatku nie jest najlepszym podejściem inwestycyjnym.

Dzieje się tak dlatego, że skutecznie zapewniłeś rządowi nieoprocentowaną pożyczkę na około 1 rok – pieniądze, które mogłyby być w twoich rękach, przynoszące zwrot.

Jeśli wolisz zatrzymać większość dobrze zarobionych dochodów i dobrze je wykorzystać przez cały rok, możesz to zrobić, aktualizując swoje dane podatkowe w celu zmniejszenia podatków potrącanych u źródła (podatki potrącane u źródła, np. przez pracodawcę). .

Aby to zrobić, wypełnij formularz TD1 (zeznanie ulg podatkowych dla osób fizycznych) i formularz T1213 (wniosek o zmniejszenie potrąceń podatkowych u źródła).

Jeśli zrobisz to dobrze, w czasie podatkowym możesz spodziewać się, że będziesz winien rządowi niewielką sumę lub możesz otrzymać niewielki zwrot pieniędzy.

Są ludzie, którzy uważają, że nie zostaną zdyscyplinowani dodatkowymi pieniędzmi napływającymi co miesiąc, gdy zaktualizują swoje dane podatkowe, jak powyżej.

Wolą otrzymać płatność ryczałtową w czasie podatkowym i są bardziej zdyscyplinowani we wdrażaniu tego zwrotu na określone cele lub projekty.

Jeśli to ty, nie martw się.

Tak długo, jak dobrze wykorzystujesz swój zwrot podatku, wszystko jest w porządku!

Możesz sprawdzić jedne z najlepszych programów do składania zeznań podatkowych w Kanadzie, aby zaoszczędzić pieniądze.

🔥 Zalecana:  Jak zarobić 400 $ dziennie – ponad 10 realistycznych pomysłów na poboczne wyzwania do wypróbowania