5 sposobów naprawy Xbox One się nie włącza

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 sposobów naprawy Xbox One się nie włącza

Gdy Xbox One się nie włącza, może być wiele przyczyn. Dowiedz się, co powoduje te problemy i jak je rozwiązać. Xbox One był nękany awariami sprzętowymi od czasu premiery w listopadzie.

Jednak nie zawsze działa tak, jak byśmy chcieli. Wielu użytkowników Xboksa zgłasza, że ​​nie może włączyć swojego Xboksa, nawet jeśli korzystali z niego zaledwie kilka godzin wcześniej. Więc tutaj powiemy ci, co zrobić, jeśli masz ten sam problem z Xboksem.

Jak naprawić Xbox się nie włącza?

Zanim przejdziesz przez metody, musisz wiedzieć, że jeśli Xbox się nie włączy, głównym powodem są połączenia elektryczne. Należy więc sprawdzić, gdzie prąd jest odcięty i nie można dosięgnąć urządzenia. Może to być bateria, kable, USB itp.

#1 Odłącz wszystkie kable

Na początku lepiej odłączyć wszystko i podłączyć ponownie. Upewnij się, że wszystko jest na właściwym miejscu i działa poprawnie.

#2 Sprawdź zasilanie

Jeśli Twoja konsola Xbox One się nie włącza, najpierw sprawdź zasilacz. Jest to jeden z najczęstszych problemów z konsolą. Jest również łatwy do wymiany. Możesz kupić niedrogi zamiennik zasilacza online.

Lepiej go wyłączyć i włączyć, odczekać kilka minut, a następnie spróbować ponownie włączyć urządzenie.

#3 Przytrzymaj przycisk zasilania przez 10 sekund

Jeśli masz problemy z uruchomieniem konsoli Xbox One, najpierw uruchom ponownie konsolę. Naciśnij przycisk zasilania z przodu urządzenia, aż ekran całkowicie się wyłączy. Następnie ponownie naciśnij przycisk zasilania, aby ponownie włączyć konsolę. Jeśli przytrzymasz przycisk zasilania przez 10 sekund, a następnie go naciśniesz, może zadziałać.

# 4 Wypróbuj inny port USB

Możesz spróbować podłączyć konsolę do innego portu USB. Może to pomóc w przypadku niektórych problemów, na przykład gdy zewnętrzny dysk twardy nie jest rozpoznawany przez konsolę.

🔥 Zalecana:  Jak zakończyć list z zapytaniem? (Wyjaśnione z przykładami)

#5 Sprawdź baterię

jeśli coś jest nie tak z adapterem, Xbox nie chce się włączyć. Powinieneś upewnić się, że światło jest białe, a nie pomarańczowe. Jeśli zobaczysz pomarańczowe światło, rozłóż przewód i podłącz go ponownie. Jeśli to nie zadziała, wypróbuj tę metodę:

  • Trzymaj kabel oddzielnie
  • Trzymaj go blisko adaptera, aż zobaczysz półświatło
  • Podłącz go ponownie do adaptera

#6 Użyj innej baterii

Dobrze jest pożyczyć inną baterię lub kable, aby sprawdzić, czy nie ma problemu z własnym urządzeniem lub jego kablami.

Wniosek

Jak wspomnieliśmy, głównym powodem może być odłączenie zasilania. Jeśli nie działa, lepiej zanieść go do najbliższego sklepu w celu sprawdzenia.