5 rzeczy, które możesz zrobić, aby szybciej sprzedawać swoje rzeczy online

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 rzeczy, które możesz zrobić, aby szybciej sprzedawać swoje rzeczy online

Kiedy robi się cieplej, wiele osób rozpoczyna wiosenne (lub letnie) porządki. Posprzątanie domu może być bardzo terapeutyczne – ale co zrobić z tymi wszystkimi rzeczami, które już nie sprawiają Ci radości? Możesz po prostu wrzucić go do pudełka na datki lub spróbować sprzedać rzeczy. Jeśli próbujesz sprzedać, jest kilka małych rzeczy, które możesz zrobić, aby sprzedawać swoje rzeczy online szybciej.

Rozumiem, że teraz tak myślisz. Tak, wymaga to więcej pracy niż wrzucanie wszystkiego do pudełka na datki. Umieszczenie reklam online wymaga trochę czasu z góry. Gdy będą tylko one, możesz je ustawić i zapomnieć, dopóki ktoś nie będzie zainteresowany kupnem. Nie musi to sprawiać wrażenia dodatkowej pracy, którą podejmujesz. To tylko trochę dodatkowej zgiełku, aby zacząć.

Próbuję sprzedać wiele moich rzeczy, zanim przeprowadzę się do mojego partnera. Rzeczy, które nie mają żadnej wartości, po prostu przekazuję lub daję przyjaciołom i rodzinie. Kiedy mam coś, co moim zdaniem może przynieść mi trochę pieniędzy i ludzie naprawdę tego chcą, wtedy to sprzedaję.

Przyjrzyjmy się, jak sprzedawać mądrzej, sprzedając swoje rzeczy online.

1. Znajdź najlepszą stronę internetową

Zastanów się, gdzie chcesz sprzedawać swoje produkty, gdzie są Twoi docelowi odbiorcy i ile czasu zajmie znalezienie kupca.

NA eBay, można sprzedać praktycznie wszystko. Jeśli chcesz szybko pozbyć się przedmiotu, możesz ustalić niską cenę i sprzedać go na aukcji. Jeśli nie spieszysz się, możesz wystawić przedmiot za ustaloną cenę. W Holandii mamy własną stronę internetową, na której oprócz serwisu eBay możesz sprzedawać rzeczy.

Jeśli chodzi o ubrania, a jesteś w USA lub Kanadzie, słyszałem o nich bardzo dobre rzeczy Poszmarka. To tutaj szczególnie markowe ubrania sprzedają się za przyzwoitą cenę.

🔥 Zalecana:  Jak zarobić pieniądze w godzinę – 18 najlepszych pomysłów (przewodnik 2023)

Przy sprzedaży książek Amazonka jest dobrą witryną na początek. Możesz szybko sprzedawać swoje książki, ponieważ ludzie często zaglądają również do działu używanego.

2. Rób wyraźne zdjęcia

Podczas tworzenia własnych ofert kluczowe znaczenie ma robienie wyraźnych zdjęć. Nie musi to być profesjonalne zdjęcie, ważne jest po prostu zdjęcie, które pokazuje, jak przedmioty faktycznie wyglądają. Zrób zdjęcie przy wystarczającym oświetleniu i zwróć uwagę na wszelkie wady, które może mieć Twój produkt.

Chcesz dać ludziom poczucie tego, co dokładnie będą kupować. To wystarczy, aby ludzie kupili produkt, kiedy naprawdę go chcą.

3. Wyceń swój przedmiot we właściwy sposób

Gdy próbujesz wystawić swój przedmiot na sprzedaż online, sprawdź, ile kosztują podobne produkty. Większość witryn ma funkcję, w której wyświetlają ceny podobnych produktów, gdy przesyłasz swój produkt do ich witryny.

Gdy decydujesz się na cenę niższą lub porównywalną z cenami innych osób, pomoże to szybciej sprzedać Twój produkt.

Z drugiej strony może być tak, że porównując ceny, zdajesz sobie sprawę, że sprzedając swój przedmiot, nie ma dużego zysku. Możesz się zastanowić, czy warto poświęcać czas na wystawianie tego przedmiotu online, czy też chcesz wysłać go bezpośrednio do darowizny.

4. Przygotuj prosty opis

Tworząc opis swojego produktu, skup się na tym, co chcesz sprzedać. Twój opis powinien być praktyczny i dokładnie opisywać, co ludzie kupią. Bądź szczery w swoim opisie i daj ludziom znać, co otrzymają.

Tworząc opis, postaraj się, aby był jak najbardziej prosty. Chcesz podać wszystkie sprzedawane przez siebie marki, a także kolor, rozmiar i inne informacje, których mogą szukać kupujący. Aby upewnić się, że ludzie znajdą Twoją aukcję, możesz również dołączyć słowa kluczowe do powiązanych przedmiotów.

🔥 Zalecana:  Uczenie maszynowe, część 1 i wizualizacja danych — w kierunku sztucznej inteligencji

5. Dostosuj, jeśli nie sprzedajesz

Gdy wystawiasz swój produkt na aukcję, ale go nie sprzedajesz, możesz zrobić kilka rzeczy.

Przede wszystkim zastanów się, jaka jest Twoja minimalna cena sprzedaży. Jaka jest minimalna cena sprzedaży, za którą chcesz sprzedać swój produkt? Kiedy już to wiesz, wiesz, jakie działania możesz podjąć.

Możesz obniżyć cenę sprzedaży produktu, udzielić zainteresowanym osobom rabatu lub obejrzeć dowolną promocję, którą może mieć witryna. To znacznie przyspieszy Twój proces sprzedaży!

Najważniejsze jest to, że znasz swoją minimalną cenę sprzedaży i nie schodzisz poniżej niej. Kiedy to ustalisz, możesz dostosować cenę, aby przekonać ludzi i sprzedać swój przedmiot.

Uwielbiam sprzedawać swoje rzeczy online, to daje im drugie życie w przeciwieństwie do czyszczenia wszystkich rzeczy, których już nie używam.

Sprzedajesz przedmioty przez Internet? Jaka jest Twoja największa wskazówka, jak sprzedawać szybciej?