5 powodów, dla których Twój lekarz ma zgiełk

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 powodów, dla których Twój lekarz ma zgiełk

Zgadza się. Twój lekarz spędził co najmniej 11 lat w szkole policealnej, aby móc się Tobą zaopiekować.

Prawdopodobnie poświęca w pracy od 50 do 60 godzin tygodniowo lub więcej. A jednak, jeśli nie ma aktywny boczny zgiełkprawdopodobnie myślała o założeniu jednego.

Dziesiątki tysięcy amerykańskich lekarzy aktywnie dyskutuje o swoich projektach związanych z pasją na grupach na Facebooku, takich jak Dokumenty dotyczące pasywnego dochodu, Występy lekarzyI Lekarze w ogniu.

Dlaczego, skoro ich główna praca jest tak dobrze płatna i zajmuje tak dużo czasu, lekarze zwracają się ku pobocznym zajęciom jako uzupełnienie ich dziennej (i nocnej) pracy lekarskiej?

5 powodów, dla których Twój lekarz ma zgiełk


Rodzaje pośpiechu lekarzy

Różne rodzaje lekarzy poboczne zagrywki uruchomić gamę od blisko związanych z medycyną do tak odległych, jak to tylko możliwe.

Twój lekarz może po prostu dorabiać w swojej specjalizacji, pracować w dodatkowe noce i weekendy lub zastępować urlopy innych osób, wykorzystując własne dni urlopu, pracując jako lekarz locum tenens.

Mogą wykonywać pracę kliniczną poza swoją specjalizacją, ale dobrze w ramach swojej ścieżki jako lekarz, wykonując fizyczne badania ubezpieczeniowe lub fizyczne. Niektórzy lekarze wykorzystują swoją wiedzę, wykonując prace niekliniczne jako biegli lub przeglądy przypadków.

Są lekarze, którzy pomagają swoim kolegom lepiej zrozumieć kwestie osobiste, takie jak finanse, sprawy zawodowe i kwestie wypalenia zawodowego Lekarz w ogniu, Inwestor w białym fartuchuI Filozof lekarzaby wymienić tylko kilka.

Inni dystansują się od medycyny tak bardzo, jak to możliwe, swoimi pobocznymi sprawami. Browar South Bay zapoczątkował anestezjolog (można argumentować, że napoje alkoholowe i środki znieczulające wykazują pewne podobieństwa). Niektórzy lekarze tworzą sztukę, inwestować w nieruchomości, i angażować się w niezliczone inne zajęcia, które mają niewiele lub nie mają nic wspólnego z medycyną.

Niezależnie od pobocznego zgiełku, istnieje kilka powodów, dla których twój lekarz może równie dobrze mieć więcej niż jedną pracę.

# 1: Lekarze są głęboko zadłużeni

Przeciętny zadłużony student medycyny, czyli około 71% z nich według najnowszych Ankieta AAMCma około 200 000 USD zadłużenia z tytułu pożyczek studenckich po ukończeniu szkoły medycznej.

🔥 Zalecana:  Ile watów zużywa laptop i komputer stacjonarny?

Równowaga zwykle rośnie w ciągu trwającego od 3 do 7 lat stażu i stażu stypendialnego, zanim można zacząć zarabiać pensję lekarską. Lekarz, który nie miał pomocy rodziny i uczęszczał do prywatnych lub pozastanowych szkół na studia licencjackie i medyczne, może z łatwością zebrać 500 000 USD lub więcej w zadłużeniu z tytułu pożyczek studenckich.

Twój lekarz może pracować Praca dorywcza po prostu uniknąć traktowania długu szkolnego jak hipoteki. Możesz zdecydować się na 25-letni plan spłaty, ale przy odrobinie ciężkiej pracy i dyscypliny większość lekarzy może wyeliminować nawet wyższe salda w mniej niż dekadę.

Ci, którzy z tego powodu pracują na boku, zazwyczaj znajdą taką, która dobrze się opłaca od samego początku i nie wymaga dodatkowej wiedzy ani szkolenia. Pomyśl o dorabianiu na własnym polu i pracy locum tenens.

# 2 Osobiste spełnienie

Wierz lub nie, ale twój lekarz mógł nie marzyć o zostaniu lekarzem od czasu, gdy był małym dzieckiem.

Tak, wielu lekarzy czuło powołanie do uzdrawiania od najmłodszych lat, ale wielu z nich podjęło ten wybór w bardziej okrężny sposób. „Miałem doskonałe stopnie, lubiłem nauki ścisłe, a medycyna wydawała się naturalna. Poza tym moi rodzice naprawdę chcieli, żebym został lekarzem”. Słyszałem wiele wariacji na ten temat.

Być może to, co naprawdę chcieli robić w życiu, nie przekładało się dobrze na rzeczywistą karierę. W tym miejscu może wejść w grę boczny zgiełk.

Praca lekarza pozwala opłacić rachunki, a potem trochę, a także może zapewnić pieniądze początkowe na dowolną liczbę niezwiązanych ze sobą zajęć.

Im bliżej jest twój lekarz niezależność finansowa — i prawdopodobnie można oszczędzać na emeryturę — ​​tym więcej ma swobody robienia wszystkiego poza medycyną, która karmi jego duszę.

# 3 Natura zorientowana na cel

Excel w liceum. Uczęszczaj do renomowanego college’u lub uniwersytetu, najlepiej ze stypendium merytorycznym. Zdobądź solidny GPA i zdobądź asa w standardowych testach. Pokonaj szanse i zostań przyjęty do szkoły medycznej. Zabawa dopiero się zaczyna.

🔥 Zalecana:  Najwyżej płatne letnie prace dla studentów

Pij z węża strażackiego informacji, które obejmują pierwsze dwa lata szkoły medycznej. Zaimponuj swoim lekarzom swoją wiedzą, pewnością siebie i dowcipem. Otrzymuj wybitne listy polecające, które ostatecznie pomogą Ci zdobyć cenne miejsce na rezydencję w wybranej specjalności.

Podobna zabawa czeka Cię na rezydencji i stypendium, gdzie często będziesz pracować 80 godzin tygodniowo. Opanuj swoje rzemiosło i zadowalaj właściwych ludzi, a po ukończeniu szkolenia otrzymasz świetną pracę — pracę prawdziwego lekarza.

A potem… pracujesz.

Jeśli nie zostaniesz na medycynie akademickiej w instytucji z wieżą z kości słoniowej, wkrótce zabraknie ci obręczy do przeskakiwania. Jedyne kamienie milowe, które mogłeś zostawić, to moment, w którym twój pracodawca przyznaje, że byłeś z nim przez pięć lat, a potem dziesięć lat… piętnaście lat i czujesz pewną pustkę, którą trudno określić.

Po całym życiu zadowalania ludzi i osiągania sukcesów, twój lekarz chce osiągnąć coś więcej. Wtedy boczny zgiełk może być nieoceniony.

Rozpoczęcie czegoś zupełnie nowatorskiego — często od zera — może dać lekarzowi zupełnie nowy zestaw celów do wyznaczenia i szczytów do osiągnięcia.

To może być dokładnie to, czego potrzebuje twój zorientowany na cel lekarz.

#4 Kolejne konto emerytalne

Lekarze późno zaczynają oszczędzać na emeryturę i często świętują, że stają się „bezwartościowi”, czyli uciekają przed ujemnym majątkiem netto, aby w końcu wyjść na zero, w pewnym momencie po trzydziestce.

Zgiełk boczny może pozwolić zatrudnionemu lekarzowi na otwarcie innego rodzaju konta emerytalnego, takiego jak solo 401 (k) lub SEP IRAz zarobkami z dodatkowego dochodu.

Lukratywny dodatek mógłby pozwolić lekarzowi wpłacić nawet 57 000 USD na indywidualną 401 (k) lub SEP IRA w 2020 r. Składki z odroczonym podatkiem tej wielkości mogą być potężne zarówno w zwiększaniu oszczędności emerytalnych, jak i obniżenie podatków dla profesjonalistów o wysokich dochodach.

Dodatkową zaletą posiadania indywidualnego 401(k), o ile plan akceptuje rolowanie, jest to, że może to być miejsce na konsolidację wszelkich „starych” kont, takich jak 401(k) lub 403(b) od poprzedniego pracodawcy, lub tradycyjne lub SEP IRA.

🔥 Zalecana:  Jak pisać dla zgiełku (najlepszy przewodnik dla początkujących)

Wyeliminowanie jakichkolwiek pieniędzy z IRA na twoje nazwisko otwiera możliwość zarobienia 6000 $ (lub 7000 $, jeśli masz 50 lat lub więcej) rocznie backdoora Rotha składki. Osoby o wysokich dochodach nie są w stanie bezpośrednio wpłacać składek na konto Roth IRA, ale istnieje dwuetapowe obejście tego problemu i jest to jeszcze jedno konto emerytalne, które pomoże tym późno rozpoczynającym grę nadrobić zaległości.

Lekarze, którzy zajmują się poboczną działalnością, głównie po to, by otworzyć nowe konto emerytalne i być może utorować drogę do składek Roth typu backdoor, mogą zrobić coś małego i prostego dla swojej firmy. Wypełniając płatne ankiety medyczne w wolnym czasie jest doskonałym przykładem.

# 5 Przejście do kariery Encore

„Kariera na bis” to finał powołania po zakończeniu kariery podstawowej. Biorąc pod uwagę ilość czasu i energii, które trzeba poświęcić na zostanie lekarzem, praktyka medyczna będzie podstawową karierą dla zdecydowanej większości absolwentów szkół medycznych.

W późniejszym okresie kariery niektórzy lekarze mogą zdecydować się na podrapanie i spróbowanie swoich sił w zupełnie innym zawodzie.

Jeśli się uda, świetnie! Mogą postanowić zakończyć swoją praktykę lekarską, poświęcając coraz więcej czasu temu nowemu przedsięwzięciu.

Jeśli pomysł nie powiedzie się lub dowiedzą się, że to po prostu nie dla nich; to żadna trudność. Ich główny występ zapewnił im już lata spełnienia i bezpieczeństwa finansowego.

Dolna linia

Nie bądź zaskoczony ani zaniepokojony, gdy dowiesz się, że twój lekarz ma poboczną zgiełk. Może po prostu przyspieszyć spłatę długów, realizować projekt pasjonujący, wyznaczać nowe cele, zwiększać oszczędności emerytalne lub rozważać karierę bisową po zakończeniu pierwszej.