5 najlepszych zewnętrznych wzmacniaczy zasięgu WiFi [Booster Antennas]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 najlepszych zewnętrznych wzmacniaczy zasięgu WiFi [Booster Antennas]

Wszyscy denerwujemy się, gdy napotykamy martwe strefy Wi-Fi, gdy oddalamy się od routera. Na szczęście istnieje łatwe rozwiązanie tego problemu. Wszystko, czego potrzebujesz, to najlepszy zewnętrzny przedłużacz WiFi, aby zwiększyć łączność bezprzewodową poza murami domu. Najlepsze jest to, że te urządzenia nie kosztują dużo i są niezbędne, niezależnie od tego, czy potrzebujesz ich do nieprzerwanego przesyłania strumieniowego, grania w gry czy rutynowej pracy poza pokojem.

W pośpiechu? Oto nasza pierwsza trójka

Zebraliśmy listę najlepszych zewnętrznych przedłużaczy WiFi wraz z ich recenzjami, aby pomóc Ci znaleźć najlepszy dla siebie. Posiadanie dobrego zewnętrznego przedłużacza zasięgu WiFi poprawi jakość Wi-Fi i uchroni Cię przed kłopotami związanymi z zabieraniem routera ze sobą wszędzie. Sprawdźmy, co oferują najpopularniejsze na rynku.

Najlepsze zewnętrzne przedłużacze zasięgu WiFi

TP-Link AC1750 Wzmacniacz WiFi (RE450), PCMag…

Zewnętrzny CPE TP-Link 2,4 GHz N300 dalekiego zasięgu do PtP…

TP-Link EAP225-zewnętrzny | Omada AC1200 Bezprzewodowa…

Wtyczka ścienna NETGEAR Orbi do sieci WiFi w całym domu…

Rockspace WiFi Extender, obejmuje do 1292 m2…

TP-Link AC1750 Wzmacniacz WiFi (RE450), PCMag…

Zewnętrzny CPE TP-Link 2,4 GHz N300 dalekiego zasięgu do PtP…

TP-Link EAP225-zewnętrzny | Omada AC1200 Bezprzewodowa…

Wtyczka ścienna NETGEAR Orbi do sieci WiFi w całym domu…

Rockspace WiFi Extender, obejmuje do 1292 m2…

TP-Link AC1750 (RE450) – Najlepszy zewnętrzny przedłużacz WiFi dalekiego zasięgu (do 1 mili)

zalety:

 • Łatwa instalacja
 • Jedna z najszybszych przepustowości (do 1750 Mb/s)
 • Doskonały zasięg WiFi
 • Świetny stosunek jakości do ceny

Cons:

 • Nieco obszerne
 • Brak gniazda przelotowego

TP-Link RE450 to najlepszy zewnętrzny przedłużacz WiFi dla dużych obiektów dzięki stałej wydajności i solidnej przepustowości. Byliśmy szczególnie pod wrażeniem zasięgu sygnału od samego początku, który z łatwością przewyższa większość innych bezprzewodowych przedłużaczy, które do tej pory testowaliśmy. RE450 utrzymuje blisko 100 procent połączenia w odległości 100-150 stóp i obejmuje łącznie zasięg do 2000 stóp kwadratowych.

Konfiguracja tego przedłużacza Wi-Fi jest bardzo prosta dzięki dużemu przyciskowi RE uruchamianemu jednym dotknięciem oraz wskaźnikowi stanu LED, który świeci się bezpośrednio z przodu urządzenia. Jest trochę cięższy, ale nie będzie to najmniejszym z twoich zmartwień po podłączeniu go do gniazdka ściennego. Jest to dwuzakresowy przedłużacz, który jest w stanie osiągnąć maksymalną szybkość transmisji danych 450 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i do 1300 Mb/s w paśmie 5 GHz.

RE450 ma wszystko, czego potrzebujesz od zewnętrznego przedłużacza WiFi: port Gigabit Ethernet, funkcję punktu dostępowego, WPS, inteligentne wskaźniki świetlne i intuicyjną aplikację mobilną. Poręczna aplikacja TP-Link Tether pozwala sterować zarządzaniem urządzeniami, uprawnieniami gości, planowaniem i monitorowaniem bezpośrednio ze smartfona z systemem Android lub iOS. Brakuje mu jednak gniazda przelotowego, które mają niektóre inne routery.

Jeśli Twój router obsługuje WPS, instalacja będzie niezwykle łatwa. Wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć przycisk WPS na routerze, a następnie natychmiast nacisnąć przycisk WPS na wzmacniaczu i gotowe. Jeśli nie, musisz to zrobić w tradycyjny sposób, łącząc się z jego identyfikatorem SSID za pośrednictwem przeglądarki i stamtąd konfigurując. Po skonfigurowaniu połączy się z dowolnym routerem lub punktem dostępowym i będzie obsługiwać do 32 urządzeń.

RE450 to solidny zewnętrzny przedłużacz zasięgu WiFi, jeśli szukasz niedrogiego i niezawodnego rozwiązania, które zwiększy zasięg sieci Wi-Fi. Jest objęty 2-letnią gwarancją, więc nie musisz się martwić w przypadku usterek. Jasne, są inne urządzenia z gniazdem przelotowym, większą liczbą portów LAN, a może są lekkie, ale pod względem ogólnego stosunku ceny do wydajności jest to najlepszy dostępny wzmacniacz sygnału WiFi.

🔥 Zalecana:  10 sposobów na zostanie twórcą treści i zarabianie ponad 100 USD/godz

TP-Link 2,4 GHz N300 CPE (CPE210) — najlepszy zewnętrzny punkt dostępowy Wi-Fi

zalety:

 • Fantastyczny zasięg WiFi
 • Świetny sprzęt za taką cenę
 • Łatwy do skonfigurowania jako klient, repeater, punkt dostępowy, most, router kliencki AP
 • Odporna na warunki atmosferyczne i solidna konstrukcja

TP-Link CPE210 to kolejny przedłużacz zaprojektowany, aby zapewnić niedrogie rozwiązanie dla wszystkich Twoich zewnętrznych potrzeb sieciowych. Najpierw usuńmy to z drogi, jest to przedłużacz jednopasmowy i jest dostępny w dwóch różnych wersjach dla pasm 2,4 GHz i 5 GHz. Tak więc, jeśli masz szereg urządzeń wyposażonych w oba, lepiej będzie, jeśli masz inne produkty z tej listy. To powiedziawszy, zapewnia solidną wydajność w aplikacjach WiFi typu punkt-punkt, punkt-wielopunkt i dalekiego zasięgu.

CPE210 jest specjalnie zaprojektowany do użytku na zewnątrz, zapewniając transmisję danych na ogromne odległości 5 km i więcej. Chipset Qualcomm Atheros i technologia anten MIMO są kluczowymi czynnikami w osiągnięciu tego celu. Ten przedłużacz jest wyposażony w podwójnie spolaryzowaną antenę o wysokim wzmocnieniu 9 dBi 2 × 2, która została zaprojektowana jako koń pociągowy bez względu na warunki pogodowe. Obsługuje pasywne zasilanie PoE, co oznacza, że ​​może być zasilany kablem ethernetowym na odległość do 200 stóp. Wydajność jest dość zaskakująca, biorąc pod uwagę niską cenę.

TP-Link dostarcza również oprogramowanie do scentralizowanego zarządzania, znane jako Pharos Control. Dzięki temu użytkownicy mogą łatwo kontrolować swoją sieć i urządzenia z komputera. Oprogramowanie Pharos Control pomaga w takich funkcjach, jak konserwacja sieci, wykrywanie urządzeń, monitorowanie stanu, aktualizacja oprogramowania układowego i nie tylko. Poza tym urządzenie obsługuje różne tryby, takie jak router AP, repeater i router kliencki AP, i może być zdalnie resetowane dzięki konstrukcji PoE.

Ogólnie jesteśmy pod wrażeniem tego, jak wiele oferuje TP-Link CPE210 za tak rozsądną cenę. Jest łatwy w instalacji, niezawodny i może być używany nawet do pokrycia całych podwórek. Jeśli masz ograniczony budżet, możesz sparować go z routerem takim jak Linksys EA7300, który jest najszybszym routerem AC1750, a oba te urządzenia będą kosztować poniżej budżetu 150 USD, co jest kradzieżą. Tak długo, jak możesz uzyskać ograniczoną dostępność pasma, jest to prawdopodobnie przedłużacz Wi-Fi dalekiego zasięgu, którego powinieneś szukać, aby zaspokoić wszystkie swoje potrzeby na świeżym powietrzu.

TP-Link Omada AC1200 (EAP225-Outdoor) — najlepsza zewnętrzna antena wzmacniająca WiFi

zalety:

 • Dostarczona trwała i odporna na warunki atmosferyczne obudowa
 • Efektywna technologia 2×2 MIMO
 • Rozsądne ceny
 • Wygodne oprogramowanie do zarządzania

Kolejny niesamowity zewnętrzny punkt dostępowy od TP-Link, ale tym razem z ich profesjonalnej oferty Omada. Jeśli zdecydujesz się wydać nieco więcej, uzyskasz korzyści w postaci wodoodpornej obudowy, obudowy przeciwpyłowej, ochrony odgromowej 4KV i ochrony przed wyładowaniami elektrostatycznymi 15KV. To sprawia, że ​​jest to idealne rozwiązanie WiFi w trudnych warunkach zewnętrznych. Jest również niezwykle szybki, z łączną przepustowością do 1200 Mb/s i wyposażony w antenę 2×2 MU-MIMO o wysokim zysku, zapewniającą stabilną pracę bezprzewodową.

EAP225 można łatwo wdrożyć i zarządzać za pomocą oprogramowania Omada Controller, które można zainstalować w systemach Windows lub Linux. To oprogramowanie ma wyrafinowane elementy sterujące konfiguracją urządzeń, zarządzaniem klientami, monitorowaniem sieci i wieloma innymi funkcjami. Poza tym Omada oferuje bezpłatną usługę w chmurze dla swojej scentralizowanej platformy zarządzania, co oznacza, że ​​możesz uzyskać dostęp do sieci z dowolnego miejsca. Wygodne, prawda?

Porozmawiajmy o zasięgu i wydajności tego punktu dostępowego. EAP225-Outdoor jest wyposażony w dwuzakresowe anteny dookólne. Pasmo 2,4 GHz zapewnia prędkość 300 Mb/s i zasięg ponad 200 m, podczas gdy pasmo 5 GHz ma zasięg ponad 300 m i przepustowość około 867 Mb/s. Poza tym anteny są również odłączane, co oznacza, że ​​można je zastąpić innymi antenami w celu wszechstronnego zastosowania.

🔥 Zalecana:  Recenzja Nielsen Computer & Mobile Panel: czy to naprawdę kosztuje 50 USD?

Trzeba przyznać, że wyniki były spektakularne, a punkt dostępowy utrzymywał silne połączenie nawet na duże odległości z kilkoma przeszkodami. Zbyt wiele ścian lub przeszkód obniży siłę sygnału w miarę oddalania się, ale ogólna wydajność jest imponująca.

Uważamy, że Omada EAP225-Outdoor jest tego warta, zwłaszcza jeśli planujesz używać go na zewnątrz. Ten model nie ma trybu siatki, który mają niektóre inne punkty dostępowe, ale wtedy kosztują więcej.

NETGEAR Orbi Wall-Plug — najlepsza zewnętrzna antena WiFi dookólna

zalety:

 • Bardzo łatwy w konfiguracji w systemie Orbi WiFi
 • Zaawansowana technologia trójpasmowa
 • Do 1500 stóp kwadratowych pokrycia
 • Skutecznie pokrywa cały dom
 • Trwałe i wodoodporne

Cons:

 • Cena premium nie jest uzasadniona dla wszystkich
 • Niektóre problemy z oprogramowaniem układowym i połączeniem zgłaszane przez użytkowników

NETGEAR Orbi Satellite Extender to wysokiej klasy urządzenie, które działa tylko z systemem WiFi Orbi Whole Home Mesh. Chociaż ogranicza to wszechstronność przy wyborze urządzenia WiFi, sieć Orbi sama w sobie jest fantastyczna. Jeśli posiadasz router Orbi lub planujesz go zainstalować, byłaby to świetna inwestycja w tworzenie kopii lustrzanej routera zasadniczo działającego jako koc sieci bezprzewodowej w całym domu.

Ponieważ sieci kratowe używają tego samego identyfikatora SSID na wszystkich urządzeniach, łatwiej jest je skonfigurować i używać po zainstalowaniu. Ten satelita Orbi obejmie obszar do 1500 stóp kwadratowych i jest w stanie osiągnąć prędkość do 2,2 Gb/s. Netgear wykorzystuje w tym przypadku wysoce wydajną technologię Tri-Band, która pozwala na stabilne i szybkie połączenia nawet przy dużej liczbie podłączonych urządzeń.

Jest bardzo łatwy w instalacji, a wszystko, co musisz zrobić, to pobrać aplikację Orbi, która zsynchronizuje wzmacniacz z istniejącym systemem Wi-Fi Orbi. Jest wyposażony w funkcję sieci gościnnej dla tych, którzy się zastanawiają i może obsłużyć wielu gości bez negatywnego wpływu na prędkość. Ponadto Netgear uczynił go wodoodpornym IP66, co jest miłym dodatkiem.

Orbi Whole Home to sieć dwuzakresowa z dedykowanym łączem 5 GHz obsługującym prędkość do 866 Mb/s. Ten system Wi-Fi nie będzie miał sensu dla wszystkich, zwłaszcza jeśli nie możesz korzystać z wielu urządzeń satelitarnych lub dopiero zaczynasz korzystać z technologii Wi-Fi Orbi. Uważamy również, że cena premium nie jest uzasadniona, chyba że masz bardzo dużą nieruchomość do pokrycia.

Przeczytaj także: Najlepsze adaptery Wi-Fi do gier

Rockspace 750Mbps (RSD0607) – Najlepszy wzmacniacz sygnału WiFi do gier na PC i konsole

zalety:

 • Niedrogi i wartościowy produkt
 • Sieć dwuzakresowa o maksymalnej przepustowości 750 Mb/s
 • Zasięg 360 stopni do 1300 stóp kwadratowych
 • Szybka i łatwa konfiguracja
 • Idealne rozwiązanie dla zwykłych użytkowników

Cons:

 • Nie najlepsza jakość wykonania

Jeśli szukasz niedrogiego dwuzakresowego przedłużacza Wi-Fi, Rockspace może mieć coś dla Ciebie. Miał świetne recenzje klientów i był jednym z najlepiej sprzedających się produktów, więc zdecydowaliśmy się go wypróbować. I musimy powiedzieć, że przedłużacz RSD0607 zapewnia niesamowite rezultaty. Jest super tani, łatwy w instalacji i natychmiast zwiększa zasięg do 1300 stóp kwadratowych. Jest w stanie przesyłać z prędkością około 300 Mb / s dla pasma 2,4 GHz i 433 Mb / s dla pasma 5 GHz, co jest wystarczające dla taniego przedłużacza.

Przedłużacz zasięgu Rockspace Outdoor WiFi ma szybką i łatwą konfigurację WPS i można go sparować z większością routerów. Chociaż nie zdobędzie żadnych nagród za swój projekt, ma kilka wygodnych wskaźników LED stanu, które pokazują siłę sygnału połączenia. Konfiguracja punktu dostępowego jest również możliwa przy wykorzystaniu portu ethernetowego znajdującego się na urządzeniu i podłączeniu go do routera.

🔥 Zalecana:  15 najlepszych pomysłów na pasywny dochód dla studentów (przewodnik 2023!)

Podsumowując, jest to niedrogi przedłużacz Wi-Fi, który działa świetnie i wykonuje swoją pracę. Jeśli chcesz rozszerzyć łączność w domu, siłowni lub biurze, ale nie zależy Ci na dodatkowych funkcjach, takich jak obudowa odporna na warunki pogodowe lub przepustowość Gigabit, Rockspace to najlepszy wzmacniacz sygnału WiFi dla Ciebie. Jasne, jest wykonany z plastiku, który może nie być najtrwalszy, ale jeśli umieścisz go ostrożnie, możesz zacząć.

Przeczytaj także: Najlepsze prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne na telefony z Androidem

Przewodnik zakupowy dotyczący wyboru najlepszego zewnętrznego przedłużacza Wi-Fi

1. Produkcja

Przedłużacze Wi-Fi są zwykle inwestycjami długoterminowymi i nie ma nic bardziej frustrującego niż awaria urządzenia od czasu do czasu. Aby tego uniknąć, kup produkt od sprawdzonego producenta, takiego jak TP-Link lub Netgear. Zwykle uzyskasz lepszą obsługę klienta i będziesz mieć łatwiejszy czas w przypadku rozwiązywania problemów lub napraw.

2. Zasięg

Przedłużacz musi obejmować całą Twoją posiadłość lub przynajmniej obszar, w którym zamierzasz korzystać z urządzenia WiFi. W idealnej sytuacji im wyżej, tym lepiej. Jednak jakość sygnału musi pozostać silna nawet przy większych odległościach, w przeciwnym razie nie uzyskasz pożądanych prędkości w miarę oddalania się.

3. Wydajność

Przedłużacz WiFi powinien zwiększyć łączność w porównaniu z samym routerem. Chcesz uzyskać przedłużacz o dużej przepustowości i niskim opóźnieniu, aby zapewnić utrzymanie sieci routera i nie tworzyć jej wąskich gardeł.

4. Wszechstronność

Obejmuje to wszystko, od łatwości użytkowania po wszelkie wymagania zgodne z Twoimi upodobaniami. Modele z wtyczkami są ograniczone pod względem rozmieszczenia, podczas gdy przedłużacze na biurko można umieścić w dowolnym miejscu na biurku lub półce. Poza tym niektóre przedłużacze są wyposażone w wiele trybów, takich jak AP/klient/router AP/router klienta AP (WISP), aby zaspokoić różnorodne potrzeby.

Wniosek

Nikt z nas nie może żyć bez Wi-Fi, a kiedy dostępne są nowoczesne technologie, takie jak przedłużacze zasięgu Wi-Fi, które pomagają nam czerpać korzyści z dowolnego miejsca w domu, posiadanie takiego urządzenia dla siebie nie stanowi problemu. Niezależnie od tego, czy planujesz zorganizować imprezę na świeżym powietrzu, czy chcesz przeglądać Internet w promieniach słońca, przedłużacze WiFi pomogą Ci.

Teraz, gdy znasz już wszystkie najlepsze produkty na rynku, z pewnością możesz zdecydować się na idealny zewnętrzny przedłużacz WiFi do swojego domu. Dajcie znać, który wybieracie!

Przeczytaj także: Najlepsze bezprzewodowe słuchawki douszne z etui ładującym

Ostatnia aktualizacja 2023-06-09 Jesteśmy partnerem Amazon.com, Amazon.co.uk i Amazon.in i zarabiamy na kwalifikujących się zakupach za pośrednictwem naszych linków bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.