5 najlepszych klawiatur z podłokietnikiem / podpórką pod nadgarstek [Gaming and Productivity]

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 najlepszych klawiatur z podłokietnikiem / podpórką pod nadgarstek [Gaming and Productivity]

Jeśli nie możesz utrzymać prawidłowej postawy podczas pisania lub podczas pisania lub grania opierasz nadgarstek na biurku, potrzebujesz klawiatury z podłokietnikami. Podnoszą nadgarstek, zmniejszają obciążenie i oczywiście zapewniają wygodę. Zdajemy sobie sprawę, że bardziej niż wygoda potrzebujesz klawiatury, która zaspokoi Twoje potrzeby.

W pośpiechu? Oto nasza trójka najlepszych

Wymyśliliśmy 5 najlepszych klawiatur z podłokietnikami, które uzupełnią Twoje wrażenia z klawiatury dzięki odpowiedniemu wsparciu. Te klawiatury zapewniają odpowiednią równowagę do grania i produktywności. Okazało się, że są bardzo responsywne, bardzo wygodne do długotrwałego użytkowania i dość ciche. Niezależnie od tego, czy jesteś zapalonym pisaniem na klawiaturze, czy graczem, te klawiatury zapewniają odpowiednią równowagę dla optymalnej produktywności.

Najlepsze klawiatury z podłokietnikiem / podpórką pod nadgarstek

Corsair K70 RGB MK.2 Rapidfire Mechaniczny…

Cloud Nine C989M Ergonomiczna klawiatura mechaniczna do…

Corsair K95 RGB Platinum XT Mechaniczny USB do gier…

Perixx Periboard-512 Ergonomiczna dzielona klawiatura -…

SteelSeries USB Apex 5 Hybrydowy mechaniczny gamingowy…

Corsair K70 RGB MK.2 Rapidfire Mechaniczny…

Cloud Nine C989M Ergonomiczna klawiatura mechaniczna do…

Corsair K95 RGB Platinum XT Mechaniczny USB do gier…

Perixx Periboard-512 Ergonomiczna dzielona klawiatura -…

SteelSeries USB Apex 5 Hybrydowy mechaniczny gamingowy…

Corsair K70 – najlepsza klawiatura do gier z podłokietnikiem

zalety:

 • Klawisze są łatwe do czyszczenia i wymiany
 • Bardzo responsywne przełączniki klawiszy zapewniają płynną i liniową reakcję klawiszy w konkurencyjnych grach
 • Teksturowane klawisze specjalne
 • Kluczowe rozmiary są idealne dla każdego rozmiaru dłoni
 • Kolorowy i atrakcyjny system podświetlenia
 • Lekki
 • Solidne nakładki na klawisze
 • Wygodna podpórka pod nadgarstek
 • Responsywne i wydajne pokrętło głośności

Cons:

 • Jego oprogramowanie jest trudne do zrozumienia

Corsair K70 oferuje piękno dzięki dynamicznemu wielokolorowemu podświetleniu RGB, które oferuje nieograniczone dostosowywanie kolorów. Oferuje inteligentne sterowanie i nieograniczone możliwości. Jest zbudowany z myślą o trwałości dzięki ramie z anodyzowanego szczotkowanego aluminium. Przełączniki szybkości RAPIDFIRE CHERRY MX zapewniają najszybszą aktywację z odległości 1,2 mm w grach konkurencyjnych. Zapewnia niezawodność i dokładność zgodnie z zapotrzebowaniem.

Przy wadze 2,76 funta i wymiarach 17,24 x 6,53 x 1,53 cala jest lekki. Do przechowywania ma 8 MB pamięci profili ze sprzętowym odtwarzaniem makr i podświetlenia, co umożliwia dostęp do maksymalnie 3 zapisanych profili. Posiada przejściówkę USB, która przydaje się jako dodatkowy port USB dla myszy lub zestawu słuchawkowego.

Intuicyjne oprogramowanie iCUE pozwala na pełną synchronizację oświetlenia, dynamiczne sterowanie oświetleniem oraz zaawansowane programowanie makr, które jest kompatybilne z innymi urządzeniami peryferyjnymi firmy Corsair. Posiada dedykowane i wydajne sterowanie multimediami oraz odłączaną, ale wygodną podpórkę pod nadgarstek.

Teksturowane nasadki klawiszy zapewniają lepszy dotyk, ułatwiają nawigację i minimalizują zakłócenia. Do gier jest to jedna z najlepszych klawiatur z podłokietnikiem, ponieważ każde naciśnięcie klawisza jest rejestrowane poprawnie, bez względu na to, jak szybkie są Twoje działania w grze.

Cloud Nine C989M — najlepsza ergonomiczna mechaniczna klawiatura do gier z podłokietnikiem

zalety:

 • Doskonała jakość wykonania
 • Ergonomicznie doskonały, ponieważ utrzymuje rękę i nadgarstek w najwygodniejszej pozycji
 • Doskonałe wrażenia dotykowe
 • Klikalne środkowe pokrętło do regulacji głośności, wzorów oświetlenia i jasności
 • Wiśniowe przełączniki mechaniczne zapewniające błyskawiczne reakcje
 • 100% anti-ghosting
 • Pełna klawiatura numeryczna
 • 10x programowalnych klawiszy makr
🔥 Zalecana:  Jak pisać jak Dean Koontz (12 wyjaśnień najlepszych wskazówek)

Cons:

 • Duża budowa
 • Nieodpowiednie dla małych rączek
 • Gałka schodzi łatwo i jest duża

Dla programisty, gracza lub pisarza Cloud Nine C989M to ergonomiczna klawiatura mechaniczna, która kwalifikuje się jako jedna z najlepszych klawiatur z podłokietnikiem na rynku. To prawdziwie dzielona klawiatura biurowa ze wszystkimi zaletami gier. Jako dzielona klawiatura pozostawia dużo miejsca na dodatkowe urządzenia, dzięki czemu masz je w zasięgu ręki. Dzięki przejściówce USB możesz podłączyć inne akcesoria z tyłu klawiatury.

Posiada dedykowane wielofunkcyjne pokrętło sterujące, które służy do regulacji jasności klawiatury, zmiany wzorców oświetlenia RGB i regulacji głośności. Łatwo jednak spada. Upewnij się, że nie zgubiłeś pokrętła; w przeciwnym razie będziesz miał wyjątkowo jasne diody LED świecące prosto w twarz.

C989M ma 21 wbudowanych wzorów oświetlenia. Mechaniczne przełączniki Cherry pozwalają zdominować konkurencję w grach dzięki szybkiemu czasowi reakcji i wydajności. Ma konfigurowalne funkcje dla poszczególnych klawiszy i podświetlenie. Każde naciśnięcie klawisza jest rejestrowane natychmiast dzięki 100% funkcji anti-ghosting z możliwością przewijania 104 klawiszy, co zapewnia płynną rozgrywkę.

Jest to najlepsza klawiatura do gier, ponieważ pozwala spersonalizować konfigurację do grania i sprawia, że ​​mysz i ważne klawisze są zawsze w zasięgu ręki. Podzielona klawiatura zapewnia prawidłowe ułożenie dłoni i ramion, eliminując ból nadgarstka i barku. Podświetlane klawisze RGB oświetlają wszystkie znaki, ułatwiając ich odczytanie.

Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, w biurze, czy grasz, ta klawiatura jest zawsze gotowa do zaspokojenia Twoich potrzeb. Jeśli cierpisz na ból nadgarstka, 7 stopni kąta wbudowanego w podpórkę pod nadgarstek utrzyma dłonie w naturalnej pozycji, łagodząc stres. 9-calowy kabel łączy dwie strony klawiatury. Odległość między obiema stronami można regulować w zależności od szerokości ramion i nawyków pisania.

Jest to naprawdę duża klawiatura, co oznacza, że ​​nie możesz jej nosić ze sobą i będziesz musiał stworzyć dla niej wystarczająco dużo miejsca na biurku. Gumowe nóżki utrzymują go na miejscu, więc nie musisz się martwić, że się ześlizgnie. To nie jest dokładnie tanie, ale można je dostać w rozsądnej cenie, całkowicie warte swoich funkcji i komfortu.

Corsair K95 RGB Platinum XT – najlepsza mechaniczna klawiatura do gier z podłokietnikiem

zalety:

 • Świetne przełączniki Cherry MX
 • Obficie wyściełana skórzana podpórka pod nadgarstek
 • Niesamowite oświetlenie RGB
 • Solidna konstrukcja
 • Wyjątkowo wytrzymałe podwójne nasadki klawiszy z PBT
 • Więcej profili na pokładzie
 • Nowa integracja Elgato

Cons:

 • Skomplikowane oprogramowanie
 • Mechaniczne przełączniki wytwarzają lekko wysoki, metaliczny dźwięk
 • Brak standardowych klawiszy w dolnym rzędzie

Corsair K95 RGB Platinum XT to niewielkie ulepszenie poprzedniego Corsair K95, z nową zintegrowaną obsługą Elgato Stream Deck, lepszymi nasadkami klawiszy z PBT i pluszowymi podpórkami pod nadgarstki.

Jego anodowana rama ze szczotkowanego aluminium zapewnia solidną jakość wykonania. Jest wyposażony w podświetlenie RGB poszczególnych klawiszy i żywe, ciągle zmieniające się efekty świetlne z niemal nieograniczonymi możliwościami dostosowywania. Jego precyzyjnie uformowane nasadki klawiszy 104/105 PBT mają grubość 1,5 mm i zostały wymodelowane tak, aby były odporne na zużycie i blaknięcie. Klawisze z podwójnymi nasadkami są trwalsze, a litery będą wyglądać ostrzej przez dłuższy czas. Możesz polegać na 100% mechanicznych przełącznikach Cherry MX RGB, aby zapewnić dokładne wyniki.

Dzięki 6 dedykowanym klawiszom makro zawsze będziesz mieć przewagę w grze. Te klawisze makr dobrze współpracują z oprogramowaniem Elgato, dzięki czemu dodatkowe klawisze mogą służyć jako mini sześcioklawiszowy przełącznik wideo.

🔥 Zalecana:  Wykrywanie oszustw ubezpieczeniowych za pomocą analizy wykresów – w kierunku sztucznej inteligencji

Dzięki oprogramowaniu Corsair iCUE możesz sterować oświetleniem i efektami RGB, programować złożone makra i zmieniać mapowanie klawiszy. Możesz zaprogramować specjalne polecenia przesyłania strumieniowego dzięki nowej integracji Elgato. W przeciwieństwie do poprzednich modeli, szczególnie wygodny był jego odłączany, dobrze wyściełany podłokietnik ze sztucznej skóry.

XT może przechowywać do 5 wbudowanych profili. Mieliśmy mały problem z przejściem przez USB, a wysokie dźwięki z klawiszy i pokrętła głośności nie były zbyt przyjemne. Można je zignorować, chyba że jesteś bardzo szczegółowy w ich sprawie.

Perixx Periboard-512 – Najlepsza przewodowa, dzielona konstrukcja, ergonomiczna klawiatura

zalety:

 • Posiada 7 klawiszy multimedialnych
 • Ergonomiczna, naturalna konstrukcja klucza dzielonego
 • Trwały nadruk laserowy
 • Wspierająca podpórka pod nadgarstki
 • Dobre wyczucie dotykowe
 • Ładny, stłumiony dźwięk

Perixx Periboard-512 to jedna z najlepszych klawiatur z podłokietnikiem, która zapewnia najbardziej relaksującą pozycję podczas pisania dzięki ergonomicznej konstrukcji klawiszy dzielonych. Jest to przewodowa klawiatura, która wykorzystuje konstrukcję 3D, aby utrzymać ręce i dłonie w naturalnej pozycji. Jako programista lub pracownik biurowy, który spędza długie godziny przy komputerze i klawiaturze, skorzystasz z dotykowego naciśnięcia klawisza, które zapewnia wygodę pisania.

Uznaliśmy, że krzywa 3D i układ podzielonych klawiszy pasują do każdego rozmiaru dłoni. Jest wyposażony w zintegrowaną podpórkę pod nadgarstki, która zapewnia dodatkowe wsparcie nadgarstka. Dzięki zastosowanej technice druku laserowego na klawiszach są one dobrej jakości i trwalsze.

Jego 7 klawiszy multimedialnych jest w zasięgu ręki dla różnych działań multimedialnych, takich jak funkcja wyciszania, wyszukiwanie, otwieranie przeglądarki i poczty e-mail, tryb uśpienia i zwiększanie/zmniejszanie głośności.

Waży 2,28 funta i ma wymiary 18,92 x 9,2 x 1,72 cala. Przy tych wymiarach zajmuje sporo miejsca na biurku. Ma interfejs USB, kabel o długości 6,0 stóp, który pozwala podłączyć klawiaturę do komputera i grać!

Różni się ona od tradycyjnej klawiatury komputerowej, ale jej opanowanie nie zajmie dużo czasu. Nadaje się do intensywnego pisania i rozrywki.

SteelSeries Apex 5 — najlepsza hybrydowa mechaniczna klawiatura do gier

zalety:

 • Oprogramowanie jest przyjazne dla użytkownika
 • Wygodne klawisze
 • Wygodna podpórka pod nadgarstek
 • Bardzo responsywny
 • Niezwykle przydatne przejściówka USB
 • Hybrydowy przełącznik mechaniczny
 • Jeden uniwersalny klawisz multimedialny

Cons:

 • Trochę drogo jak na pseudo-mechaniczną klawiaturę

W naszych poszukiwaniach najlepszych klawiatur z podłokietnikiem natknęliśmy się na Apex 5 i jesteśmy pod wrażeniem. Mierzący 5,51 x 17,52 x 5,59 cala, jest wyposażony w podświetlenie RGB poszczególnych klawiszy, hybrydowy mechaniczny przełącznik do gier, sterowanie multimediami, ramę ze stopu aluminium klasy lotniczej oraz wysokiej jakości odłączaną magnetyczną podpórkę pod nadgarstek.

Aby uzyskać najlepsze wrażenia w grach, Apex 5 łączy gładki przełącznik membranowy z trwałym, wydajnym dotykowym kliknięciem niebieskiego przełącznika mechanicznego. Oznacza to po prostu, że oferuje to, co najlepsze z obu światów, ponieważ działa jak klawiatura mechaniczna, mimo że technicznie nią nie jest. Dostajesz również inteligentny ekran OLED, na którym możesz dostosować swoje ulubione GIF-y, wiadomości niezgody i przeglądać informacje o grze.

Jest wyposażony w klikalne pokrętło głośności i przycisk multimedialny, który pozwala dostosować ustawienia i głośność do własnych potrzeb za naciśnięciem jednego przycisku. Jest również wyposażony w dynamiczne, unikalne podświetlenie RGB poszczególnych klawiszy. Możesz zaprojektować swoją najlepszą konfigurację, korzystając z milionów opcji kolorów i reaktywnych efektów pisania.

🔥 Zalecana:  Gaming Studio Illuvium wprowadza „Beyond”, interaktywną kolekcjonerską grę karcianą

Jego rama ze stopu aluminium jest solidna i trwała. Magnetyczna podkładka pod nadgarstek zapewnia wygodę i wsparcie dłoni. Kliknięcie mechanicznych przełączników jest bardzo satysfakcjonujące dla uszu. To doskonałe narzędzie do robienia notatek i transkrypcji dzięki klawiszom multimedialnym, które kontrolują wstrzymywanie, odtwarzanie, przewijanie do przodu i do tyłu.

Jego magnetyczna podpórka jest łatwa do odłączenia i zamocowania oraz jest bardzo wygodna. Zapewnia doskonałe wsparcie bez piany. Możesz także przeprogramować dowolny klawisz na urządzeniu, tworzyć różne profile dla różnych gier, rozróżniać wbudowane profile i programować makra.

Szukasz klawiatur z gładzikiem? Oto najlepsze.

Czy żel lub pianka zapamiętująca kształt są lepsze do podparcia nadgarstków?

To, co jest lepsze, zależy od Twoich potrzeb, powodu używania go i ilości czasu spędzanego na klawiaturze. Jeśli używasz klawiatury przez długi czas bez przerwy, lepsze będą podkładki pod nadgarstki z piankami zapamiętującymi kształt. Świetnie sprawdza się na klawiaturach mechanicznych i gamingowych.

Chociaż jest wygodny do odpoczynku, ściska się, gdy ręce spoczywają na nim przez długi czas, ale odskakuje, gdy ręce są z niego zdjęte.

Jeśli jednak używasz klawiatury raz na jakiś czas lub przez krótki czas, żelowe podkładki pod nadgarstki są dobrym rozwiązaniem. Mają wady, które sprawiają, że są trochę mniej atrakcyjne – przegrzewają się i mogą powodować pocenie się dłoni i nadgarstków. Gdy żel się rozgrzeje, zmniejsza swoją skuteczność w utrzymywaniu nadgarstków w odpowiedniej pozycji. Są jednak twardsze niż podkładki pod nadgarstki na bazie pianki.

Niezależnie od tego, który wybierzesz, upewnij się, że podpiera nadgarstek w taki sposób, aby uzyskać maksymalne wsparcie i wyrównanie.

Czy podpórki pod nadgarstki są dobre do pisania?

Podpórki pod nadgarstki łagodzą ból i nacisk narastający podczas pisania. Więc tak, są dość dobre do pisania, zwłaszcza jeśli lubisz opierać nadgarstek na krawędzi biurka podczas pisania lub już odczuwasz ból nadgarstka lub cieśń nadgarstka.

Niektórzy, którzy cierpią z powodu urazów wynikających z powtarzających się przeciążeń, twierdzą, że podpórki pod nadgarstki pomagają złagodzić napięcie mięśni, ułatwiając pisanie. Kiedy podpórka pod nadgarstek zachęca do naturalnej, prostej postawy zamiast zginania nadgarstka podczas pisania, jest dla Ciebie świetna. Upewnij się, że podpórka pod nadgarstek pozwala dłoniom pozostać w neutralnej pozycji, aby uzyskać maksymalne korzyści.

Szukasz niedrogiego zestawu klawiatury i myszy? Oto najlepsze.

Ostatnia aktualizacja 2023-06-09 Jesteśmy partnerem Amazon.com, Amazon.co.uk i Amazon.in i zarabiamy na kwalifikujących się zakupach za pośrednictwem naszych linków bez dodatkowych kosztów dla Ciebie.