5 najlepszych alternatyw Gigabyte RGB Fusion 2.0

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 5 najlepszych alternatyw Gigabyte RGB Fusion 2.0

Zbyt wielu użytkowników skarżyło się na to, jak popieprzone stało się Gigabyte RGB Fusion w ostatnich latach. Ponieważ znacznie więcej użytkowników je porzuca, zapotrzebowanie na wysokiej jakości alternatywy Gigabyte RGB fusion 2.0 gwałtownie wzrosło w ostatnich miesiącach.

Jeśli Twoja fuzja Gigabyte RGB nie synchronizuje się prawidłowo z Aorus Xtreme Edition 1080Ti lub właśnie skończyłeś swoją kompilację, wszystko wydaje się działać dobrze, ale programy takie jak Gigabyte Appcenter i programy RGB fusion odmawiają pracy. Oto niektóre z rzeczy, z którymi obecnie boryka się wielu użytkowników, ponieważ z jakiegoś powodu to oprogramowanie coraz bardziej traci przyczepność. Rzućmy okiem na 5 najlepszych alternatyw Gigabyte RGB fusion 2.0.

Najlepsze alternatywy Gigabyte RGB fusion 2.0 — recenzje i pobieranie

 1. Synchronizacja JackNet RGB
 2. Corsair iCUE
 3. ASRock Polychrome RGB Sync
 4. MSI Dragon Center i MSI Mystic Light Sync
 5. Synchronizacja aury
 6. MSI Mystic Lighting
 7. Synchronizacja Asus Aura

Synchronizacja JackNet RGB

Jedna z najlepszych i moja ulubiona alternatywa Gigabyte RGB Fusion 2.0, synchronizacja JackNet RGB przydała się do budowy i konfiguracji mojego komputera z komponentami produkowanymi przez różne firmy, ze zbyt wieloma częściami, których dostosowanie jest trudne. Próba zsynchronizowania RGB mojej płyty głównej ASUS i mojego GPU EVGA nie była łatwa przy użyciu Gigabyte RGB fusion 2.0; w rzeczywistości wszystko było nie tak z oprogramowaniem.

The Synchronizacja JackNet RGB uczyniło wszystko mniej zawiłym i jest wolnym oprogramowaniem, jest po prostu jednym z najlepszych. Wykrywa wszystkie komponenty RGB i urządzenia peryferyjne, dzięki czemu możesz zarządzać nimi wszystkimi z jednego miejsca. Po uruchomieniu programu JackNet RGB Sync zobaczysz dwie kolumny, jedna to długa lista dostępnych diod LED i lista już zsynchronizowanych diod LED. Możesz utworzyć nową grupę diod LED, a następnie wybrać główną diodę LED, przeciągając wszystkie inne diody LED, które chcesz z nią dopasować, do tej samej kolumny.

JackNet RGB Sync jest kompatybilny z Corsair iCUE, ASUS AURA, Razer Synapse, Logitech Gaming, Cooler Master Masterplus, EVGA Precision X1 i MSI Mystic Light.

Corsair iCUE

To dość popularne wśród użytkowników Corsair oprogramowanie do synchronizacji RGB może sterować oświetleniem RGB i innymi funkcjami komponentów tej kompilacji do gier. Głównym powodem, dla którego nie zalecamy tej aplikacji narzędziowej niektórym użytkownikom, jest to, że steruje ona tylko akcesoriami i komponentami Corsair.

Jeśli większość twoich komponentów RGB jest produkowana przez Corsair, to może być idealne oprogramowanie użytkowe dla Ciebie. Zmiana oświetlenia RGB, DPI i ustawianie niestandardowych przycisków myszy do gier jest płynna dzięki Corsair iCUE.

Przeczytaj także: Jak naprawić Discord Screen Share Brak dźwięku

ASRock Polychrome RGB Sync

ASRock Polychrome RGB Sync umożliwia użytkownikom tworzenie fajnego, spersonalizowanego oświetlenia. Oprócz dostosowania koloru, obszaru, płyty głównej i efektów świetlnych, funkcja ASRock Polychrome RGB Sync dobrze sprawdza się w bezproblemowej synchronizacji pamięci, obudowy, wentylatora, chłodnicy i innych komponentów.

The ASRock Polichromia RGB ma wbudowane oświetlenie RGB i ma wbudowane nagłówki RGB, za pomocą których można podłączyć płytę główną do zgodnych urządzeń LED, takich jak paski, wentylatory procesora, chłodnice i obudowy.

MSI Dragon Center i MSI Mystic Light Sync

Obie pochodzą od firmy MSI, a aplikacje do synchronizacji Dragon Center i Mystic Light to jedne z najlepszych aplikacji użytkowych na komputery do gier. The Synchronizacja MSI Mystic Light jest używany tylko do sterowania oświetleniem RGB na twoim komputerze, więc jeśli kolory i efekty oświetlenia RGB to jedyne rzeczy, którymi chcesz sterować, zalecamy używanie tylko synchronizacji światła Mystic. Jedną z wad synchronizacji Mystic Light jest to, że działa ona tylko z wersjami komputerów PC z uruchomioną płytą główną MSI.

🔥 Zalecana:  7 najlepszych narzędzi do obsługi skrzynek odbiorczych w mediach społecznościowych (Najpopularniejsze w 2023 r.)

Z drugiej strony centrum smoka MSI działa ze wszystkimi typami płyt głównych i komponentów do budowy i jest bardziej wszechstronną aplikacją użytkową. Możesz bezproblemowo przetaktowywać, aktualizować oprogramowanie, zmieniać i aktualizować tryby gry, więc jeśli potrzebujesz bardziej kompletnego zestawu narzędzi, niezależnie od producenta komputera i jego komponentów, MSI Dragon Center jest świetną opcją.

Przeczytaj także: Co robi funkcja Game Boost firmy MSI?

Synchronizacja ASUS Aura

ASUS wyrobił sobie markę jako jeden z nielicznych producentów komponentów, którzy wytwarzają komponenty i akcesoria do gier, a ASUS Aura Sync jest jednym z najprostszych, a jednocześnie bogatych w funkcje programów do synchronizacji RGB na rynku. Użyliśmy ASUS Aura Sync na naszej gamingowej płycie głównej MSI, która zawiera komponenty wielu różnych producentów Synchronizacja ASUS Aura wydawało się działać dobrze.

Niektórzy użytkownicy skarżyli się jednak, że ta synchronizacja nie działa na ich płytach głównych i generalnie zalecamy sprawdzenie etykiety na pudełku płyty głównej, aby sprawdzić, czy jest ona zgodna z Twoją płytą główną. Alternatywnie możesz sprawdzić w witrynie internetowej firmy ASUS zgodność z posiadaną wersją.

Przeczytaj także: Adventure Sync nie działa w Pokémon Go

MSI Mystic Lighting

Pomimo swoich problemów, MSI mystic lighting jest jednym z bardziej stabilnych systemów RGB, powstrzymywanym głównie przez brak obsługi komponentów. Niestety, zmniejsza to jego żywotność dla ludzi, którzy chcą ostatecznej spójności.

Synchronizacja Asus Aura

Tak wielu głównych producentów obsługuje synchronizację ASUS Aura. Pamięci RAM od G.Skill, Corsair, AData i innych firm również obsługują synchronizację Aura. Wdrożenia firmy ASUS na jej płytach głównych, procesorach graficznych, zasilaczach i urządzeniach peryferyjnych sprawiają, że ich system oświetlenia RGB jest najbardziej ostateczny.

Jedynym problemem jest to, że oprogramowanie do synchronizacji Aura czasami ulega awarii. Ale ogólnie rzecz biorąc, synchronizacja Aura powinna być preferowanym wyborem, jeśli szukasz spójnego ekosystemu RGB.

Oto szybki przegląd

ZALETY NIEDOGODNOŚCI
MISTYCZNE ŚWIATŁO MSI Ma świetne spojrzenie na komponenty, które go obsługują.Mystic light nie rozbija się często.Oprogramowanie jest bardzo stabilne. 1. Ma bardzo mało wspierających go komponentów.
ASUS AURA SYNC Może obsługiwać największą liczbę komponentów i urządzeń peryferyjnych.Przyjazny dla użytkownika interfejs.Realizacja jest doskonała 1. Ma problemy z aktualizacjami systemu Windows.

Jak korzystać z fuzji RGB

Zanim zagłębisz się w alternatywy gigabajtowego RGB fusion 2.0, możesz chcieć nauczyć się korzystać z początkowej gigabajtowej fuzji RGB, ponieważ nie wszystkie jej funkcje są przytłoczone błędami.

Dostosowanie komponentów RGB twojego sprzętu do gier staje się łatwiejsze, gdy masz aplikację gigabyte. Oprócz tego w programie początkowym dostępny jest fajny tryb gry z synchronizacją światła. Tak więc fuzja RGB nie jest taka zła. Aby jednak skorzystać z gigabajtowej fuzji RGB, musisz najpierw pobrać program.

 • Pobierz plik zip lub odwiedź centrum aplikacji gigabyte, aby uzyskać najnowsze wersje RGB fusion.
 • Instalacja to kolejny krok. Postaraj się odinstalować wszystkie preinstalowane aplikacje narzędziowe RGB na swoim komputerze. To zdecydowanie poprawi wydajność oprogramowania.
🔥 Zalecana:  17 najlepszych funduszy ETF BMO w Kanadzie w maju 2023 r

Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby zainstalować:

 1. Wyodrębnij plik ZIP Gigabyte RGB Fusion do folderu.
 2. Uruchom plik jako administrator.
 3. Kliknij na ‘Następny’ przycisk, aby zainstalować oprogramowanie.
 4. Wybierać ‘skończyć’ po zainstalowaniu oprogramowania.
 5. Gigabyte RGB fusion 2.0 ma ładny interfejs i jest również przyjazny dla użytkownika.

Jak korzystać z RGB Fusion

 • Po uruchomieniu oprogramowania Fusion jako administrator wybierz profil z menu rozwijanego w prawym górnym rogu.
 • Możesz wybrać komponent, który kontrolujesz, klikając ikonę produktu.
 • Pojawi się szereg efektów świetlnych do wyboru. Pomoże to rozpoznać strefy sprzętowe, które można modyfikować.
 • Możesz wybrać kod koloru lub kolor oświetlenia z cyklu kolorów, a nawet dostosować jasność.
 • Jeśli chcesz, możesz także dostosować szybkość przejść dla efektów.
 • Na koniec spróbuj kliknąć przycisk strony głównej, aby wybrać inne komponenty. Spowoduje to zsynchronizowanie całego sprzętu.
 • Zsynchronizuj oświetlenie z rozgrywką, klikając tryb synchronizacji gier.
 • Zawsze klikaj ‘stosować’ aby zapisać wszystkie wprowadzone zmiany. Możesz wybrać ‘Resetowanie’ aby również powrócić do ustawień domyślnych.

Nasze największe problemy z RGB Fusion 2.0 i dlaczego możesz potrzebować czegoś innego:

Istnieje wiele problemów z fuzją RGB, a my wymieniliśmy niektóre z nich, o których powinieneś wiedzieć. Te problemy są powodem, dla którego ludzie wolą gigabajtowe alternatywy RGB fusion 2.0.

1. Aplikacja nie otwiera się: W większości przypadków RGB fusion 2.0 nie otwiera się na komputerze po uruchomieniu. Przyczyną tego może być niezgodność oprogramowania i sprzętu. Należy również zauważyć, że funkcja fuzji RGB jest również podatna na ataki innych aplikacji, co utrudnia korzystanie z programu.

2. Może występować problem z pamięciami RGB:

Oprogramowanie jest podatne na uszkodzenia, więc fuzja RGB może się nie zsynchronizować z pamięcią RAM RGB. Możesz zapobiec takim problemom, chroniąc oprogramowanie przed wirusami i aktualizując wszystko.

3. Oświetlenie LED może się zablokować:

Wiesz, jak niełatwo jest zarządzać ustawieniami BIOS-u? Właśnie dlatego większość użytkowników jest niezadowolona z fuzji RGB i szuka alternatyw Gigabyte RGB fusion 2.0.

W ustawieniach systemowych pojawiają się błędy, które mogą powodować zacinanie się podświetlenia LED, a rozwiązanie polega przede wszystkim na dostosowaniu ustawień systemu BIOS, co wymaga wykonania różnych skomplikowanych czynności.

4. Nie wykrywa karty graficznej Gigabyte:

Ze swojej strony musisz upewnić się, że twoja karta graficzna jest wyprodukowana przez Gigabyte i jest kompatybilna z oprogramowaniem. Upewnij się również, że pobierasz oprogramowanie odpowiednie dla swojego systemu. W ten sposób program RGB fusion 2.0 może mieć większe szanse na poprawne działanie.

5. Przetaktowana pamięć RAM i niska prędkość:

Zasadniczo nie zaleca się uruchamiania oprogramowania Gigabyte RGB fusion 2.0 na przetaktowanym komputerze, ponieważ może to spowolnić komputer. Przetaktowane komputery na ogół nie wykorzystują w pełni pamięci RAM systemu. Jednak sytuacja będzie się pogarszać, jeśli zainstalujesz oprogramowanie do fuzji RGB.

Powyższe powody są powodem, dla którego większość graczy szuka zamiast tego alternatyw Gigabyte RGB fusion 2.0.

Gigabyte RGB Fusion nie działa? Wskazówki do naprawy

Zrozumiałe jest, że przed zainstalowaniem Gigabyte RGB Fusion możesz spróbować naprawić oprogramowanie. Aby to zrobić, musisz usunąć kilka drobnych błędów.

 • Odinstaluj wszelkie aplikacje zakłócające.
 • Sprawdź kompatybilność oprogramowania
 • Zawsze aktualizuj oprogramowanie

Clear Out Cmos (komplementarny półprzewodnik z tlenku metalu)

Płyta główna zawiera układ CMOS, który zawiera wszystkie rodzaje danych, w tym profile RGB. System uruchomi się ze wszystkimi ustawieniami BIOS ustawionymi na domyślne poprzez wyczyszczenie go.

🔥 Zalecana:  Ponad 27 najlepszych statystyk YouTube na rok 2023: wykorzystanie, dane demograficzne, trendy

Możesz łatwo usunąć CMOS, klikając przycisk CMOS. Alternatywnie możesz wyjąć baterię CMOS.

Aby zresetować Cmos płyty głównej przy braku przycisku Cmos

 • Wyłącz komputer i wyciągnij wtyczkę ze źródła zasilania.
 • Delikatnie zdejmij boczny panel obudowy komputera, który zakrywa wszystko, i znajdź baterię na płycie głównej.
 • Wyjmij baterię, pociągając za zatrzask, który ją przytrzymuje. Pozostaw go na dziesięć minut, a następnie zwróć.
 • Włącz komputer, a pamięć CMOS zostanie wyczyszczona.

Jak naprawić Gigabyte RGB Fusion 2.0 nie wykrywający GPU (jednostki przetwarzania grafiki):

 • Najpierw odinstaluj GeForce Experience, a następnie zmień ustawienia na domyślne z poziomu sterowania Nvidia
 • Kontynuuj i zainstaluj oprogramowanie. Oficjalna strona będzie znać oprogramowanie, z którym jest kompatybilna.
 • Już teraz możesz uruchomić fuzję Gigabyte RGB i dostosować oświetlenie RGB.

Jak naprawić błąd Gigabyte RGB Fusion 2.0, który nie wykrywa pamięci RAM

Nawet popularne pamięci RAM, takie jak seria Gskill Trident Z, są niekompatybilne z fuzją Gigabyte RGB, więc w wielu przypadkach nie wykryją pamięci RAM. Dlatego działające pamięci RAM, takie jak wymienione powyżej, muszą najpierw zostać zsynchronizowane z aplikacją do sterowania oświetleniem Trident Z oddzielnie.

Jedynym problemem jest to, że aplikacja do sterowania oświetleniem Trident Z ulega awarii z fuzją gigabajtów RGB i utrudnia jej działanie.

Aby nadal iść naprzód i rozwiązać ten problem. Oto kilka kroków do wypróbowania:

 • Kliknij folder, w którym zainstalowałeś fuzję RGB.
 • Usuń dwa pliki oznaczone jako Spddupm i SPD_Dump.

Te pliki są odpowiedzialne za tworzenie problemów między Trident Z Lighting Control a RGB Fusion.

 • Na koniec zainstaluj najnowszą wersję aplikacji Trident Z Lighting Control. Umożliwi to zsynchronizowanie podświetlenia RGB pamięci RAM.

Jak naprawić błąd Gigabyte RGB Fusion, który nie zmienia kolorów

Czasami program łączenia RGB może działać nieprawidłowo, a komponent RGB zacina się na jednym kolorze. Jest to trochę frustrujące, ale istnieją rozwiązania, które to naprawią;

 • Pierwszym krokiem jest przejście przez BIOS komputera. Następnie musisz ponownie uruchomić komputer i nacisnąć Del lub F2, aby uzyskać do niego dostęp. Spowoduje to przejście do systemu BIOS.
 • Znajdź kartę Urządzenia peryferyjne i dotknij opcji RGB Fusion.
 • Kliknij opcję, aby ją wyłączyć. Po zakończeniu zapisz nowe ustawienia i wyjdź.
 • Na koniec powtórz te same kroki, ale tym razem włącz fuzję RGB z BIOS-u. Zapisz również te nowe ustawienia.

Możesz teraz uruchomić aplikację RGB Fusion. W tym momencie powinno działać poprawnie. Możesz także zmieniać kolory i stosować różne efekty.

Wniosek

Jako entuzjasta gier lub po prostu ktoś, kto lubi fajne oświetlenie, istnieje wiele alternatyw Gigabyte RGB fusion 2.0 do rozważenia. Nie zapomnij sprawdzić kompatybilności oprogramowania, a także tego artykułu na temat pięciu najlepszych alternatyw syntezy Gigabyte RGB.