4 pytania, które należy zadać przed zatrudnieniem inżyniera danych — w kierunku sztucznej inteligencji

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 4 pytania, które należy zadać przed zatrudnieniem inżyniera danych — w kierunku sztucznej inteligencji

Pierwotnie opublikowany w Towards AI, wiodącej na świecie firmie zajmującej się wiadomościami i mediami w zakresie sztucznej inteligencji i technologii. Jeśli tworzysz produkt lub usługę związaną z AI, zapraszamy do rozważenia zostania sponsorem AI. W Towards AI pomagamy skalować startupy AI i technologiczne. Pozwól nam pomóc Ci udostępnić Twoją technologię masom.

Blog o tym, jak zatrudnić i współpracować z inżynierem danych.

Kim jest inżynier danych?

Jeśli jesteś odpowiedzialny za zarządzanie zespołem danych, będziesz musiał zatrudnić inżyniera danych, który pomoże Ci uruchomić program. Ale jeśli jesteś właścicielem firmy, który zajmuje się inżynierią danych i zastanawiasz się, jak możesz zostać inżynierem danych, musisz zadać sobie kilka pytań.

Inżynierowie danych są obecnie bardzo poszukiwani, ponieważ dane stają się ważną rzeczą w biznesie, a firmy mają trudności ze znalezieniem wystarczającej liczby osób, które faktycznie mogą tym wszystkim zarządzać. Od dużych zbiorów danych po rozwiązania oparte na chmurze, coraz więcej firm przechodzi na technologię cyfrową, a inżynier danych to osoba, która zajmuje się danymi. Czym więc zajmuje się inżynier danych? Jaki rodzaj pracy wykonują?

Dlaczego potrzebujesz inżyniera danych?

Większość firm ma dużo danych, ale tylko nieliczni wiedzą, co z nimi zrobić. Nauka o danych to gorąca dziedzina, w której uczniowie chodzą do szkoły, aby zdobyć umiejętności potrzebne do filtrowania, sortowania i wyszukiwania informacji. Inżynierowie danych odgrywają ważną rolę w dziedzinie nauki o danych, ponieważ zazwyczaj to oni organizują dane, nadają im sens i przekazują je odpowiednim osobom. Nie tylko porządkują dane, ale także dbają o ich bezpieczeństwo i dostępność dla każdego, kto ich potrzebuje. Inżynierowie danych to nie tylko analitycy danych; są bardziej programistami stron internetowych, ekspertami w zakresie technologii internetowych i administratorami baz danych, którzy współpracują ze sobą, aby upewnić się, że wszystkie dane są poprawne pod względem technicznym.

🔥 Zalecana:  Transformacja opieki zdrowotnej za pomocą sztucznej inteligencji: wpływ i przyszłość sztucznej inteligencji w branży opieki zdrowotnej

Inżynierowie danych są bardzo poszukiwani i są niezbędnymi członkami każdego zespołu. Są odpowiedzialni za budowanie, utrzymywanie i skalowanie systemów i narzędzi związanych z danymi. Projektują i budują platformę danych, na której inne zespoły budują swoje produkty i usługi. Inżynierowie danych są programistami, ale skupiają się na tworzeniu dostępnych, niezawodnych i skalowalnych produktów danych, a nie na pisaniu kodu. Istnieje jednak wiele różnych typów inżynierów danych. Dzięki mojemu doświadczeniu i badaniom odkryłem, że inżynierów danych można podzielić na trzy różne kategorie: naukowców zajmujących się danymi, analityków danych i inżynierów danych. Różnica między każdą z tych kategorii jest dość wyraźna, ale nie zawsze jest jasne, do której kategorii należy inżynier. Na tym blogu omówię różnice między poszczególnymi typami inżynierów danych, abyś mógł dowiedzieć się, jakiego typu inżyniera potrzebujesz dla swojego zespołu.

Jak zatrudnić odpowiedniego inżyniera danych do swojego produktu?

Naprawdę trudno jest znaleźć odpowiedniego inżyniera danych dla swojego produktu, zwłaszcza jeśli masz napięty budżet i ograniczenia czasowe. Nie chodzi tylko o znalezienie inżyniera danych, który może wykonać tę pracę, ale o znalezienie odpowiedniego połączenia umiejętności, doświadczenia i kosztów. To nie jest łatwe zadanie. To tak, jakby zadać sobie pytanie: „Co czyni dobrego inżyniera produktu? Co czyni dobrego inżyniera oprogramowania?” Odpowiedź jest taka sama dla obu inżynierów. Najlepsi inżynierowie danych to ci, którzy są dobrzy w rozwiązywaniu problemów, dobrze znają potrzebne narzędzia i technologie oraz mają umiejętność pracy nad produktem.

Wszyscy przeczytaliśmy niezliczone artykuły o tym, jak zatrudnić odpowiedniego analityka danych. Ale inżynierowie danych to inna rasa zwierząt. To oni zamieniają modele analityków danych w działający system. To oni docierają do sedna Twojej firmy i to oni mogą naprawdę przyczynić się do rozwoju Twojego produktu. Jako firma ważne jest, aby zrozumieć, jak zatrudnić odpowiedniego inżyniera danych. Musisz znać właściwe pytania, które należy zadać podczas rozmowy kwalifikacyjnej, rodzaj umiejętności, których należy szukać, oraz rodzaj osobowości, którego potrzebujesz, aby pasował do kultury Twojej firmy. Wykonaliśmy dla Ciebie całą ciężką pracę i wymieniliśmy 4 pytania, które musisz zadać swojemu przyszłemu inżynierowi danych.

🔥 Zalecana:  Klucz do sukcesu w… – W stronę sztucznej inteligencji

Jak współpracować z inżynierem danych?

Praca z inżynierem danych to coś, co wiele firm musi robić każdego dnia. Możesz znaleźć się w różnych sytuacjach jako właściciel firmy lub jako menedżer. Czasami będziesz próbował jak najlepiej wykorzystać swoje dane, aby podejmować mądre decyzje. Czasami będziesz próbował nadać swoim danym kształt, który będzie mógł być wykorzystany przez Twój zespół wewnętrzny lub opinię publiczną. A może chcesz zatrudnić nowego inżyniera danych. Niezależnie od przypadku, jest kilka pytań, które musisz sobie zadać. Te cztery pytania pomogą Ci w pełni wykorzystać swoje dane.

Istnieje wiele rodzajów inżynierów danych. Niektórzy z nich są ogólnikami, a inni specjalistami. Ale niezależnie od Twoich wymagań, rekrutacja to duże wyzwanie. Na przykład, jeśli szukasz młodszego inżyniera danych, będziesz musiał znaleźć kandydata, który ma zarówno umiejętności, jak i entuzjazm do uczenia się nowych umiejętności. Jeśli szukasz inżyniera danych z doświadczeniem, musisz znaleźć kandydata, który jest doświadczony i chętny do relokacji. Zatrudniając inżyniera danych, zwróć uwagę na następujące kwestie: Jakiego typu inżyniera danych potrzebujesz? Jakie mają umiejętności? Jaki jest ich poziom doświadczenia? Jaki poziom wynagrodzenia jesteś gotowy zaoferować? Jak kandydaci odpowiadają na zadawane przez Ciebie pytania? Opowiedz kandydatom o pracy, kulturze Twojej firmy i tym, czym dana osoba będzie się zajmować na co dzień.

Wniosek:

Zatrudnienie niewłaściwego inżyniera danych dla twojego produktu może cię kosztować, więc poświęć trochę czasu, aby upewnić się, że zatrudnisz właściwego.


4 pytania, które należy zadać, zanim zatrudnisz inżyniera danych, zostały pierwotnie opublikowane w Towards AI na Medium, gdzie ludzie kontynuują rozmowę, podkreślając tę ​​historię i odpowiadając na nią.