37 000 $ rocznie to ile to godzina? Najlepsze sposoby na maksymalizację dochodów

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 37 000 $ rocznie to ile to godzina? Najlepsze sposoby na maksymalizację dochodów

Czy wiesz, ile zarabiasz na godzinę, jeśli twoja pensja wynosi 37 000 $ rocznie? Jeśli Twoje wynagrodzenie jest oparte na stawce godzinowej, Twoje tygodniowe wynagrodzenie na wynos może się różnić w zależności od liczby przepracowanych godzin. Więc możesz się zastanawiać: 37 000 $ rocznie to ile to godzina? Dowiedzmy Się.

Znajomość podstawowej stawki godzinowej pomoże Ci przewidzieć dochód i zaplanować wydatki. Dzięki temu będziesz w stanie mądrze planować budżet i zarządzać swoimi finansami.

W tym artykule dowiesz się, ile roczne wynagrodzenie w wysokości 37 000 USD przekłada się na wynagrodzenie godzinowe, dzienne, tygodniowe, dwutygodniowe i miesięczne. Możesz wyjąć swoje kalkulatory, ale zapewnimy Ci również łatwe do wykonania obliczenia na Twojej wypłacie.

37 000 $ rocznie to ile kosztuje godzina?

Jeśli zarabiasz 37 000 USD rocznie, Twoja stawka godzinowa wyniesie 17,80 USD. Wartość oblicza się, dzieląc roczną pensję przez całkowitą liczbę przepracowanych godzin w roku.

Aby uprościć nasze obliczenia, obliczmy najpierw liczbę godzin przepracowanych w ciągu roku. Standardowy tydzień pracy składa się z 40 godzin (5 dni * 8 godzin dziennie), a rok ma 52 tygodnie pracy. W związku z tym będziemy stosować tę formułę do całkowitego czasu pracy w ciągu zwykłego roku.

 • Łącznie 40 godzin pracy w tygodniu * Łącznie 52 tygodnie pracy w roku = Łączna liczba godzin pracy w roku
 • 40 * 52 = 2080 godzin

Z rocznym dochodem brutto w wysokości 37 000 USD jako pracownik pełnoetatowy zarabiasz 17,78 USD lub 17,80 USD na godzinę.

 • Wynagrodzenie roczne/całkowita liczba godzin pracy w roku = całkowite wynagrodzenie godzinowe
 • 37 000 USD / 2080 = 17,78 USD lub 17,80 USD za godzinę

37 000 $ rocznie to ile po opodatkowaniu?

Na potrzeby tych obliczeń załóżmy, że pracujesz na pełny etat lub mieszkasz w Kalifornii, stanie o najwyższej stawce podatkowej. Roczny dochód brutto w wysokości 37 000 USD wyniesie 30 252 USD po odliczeniu 6748 USD podatków, w tym podatków federalnych i stanowych oraz innych pozycji podlegających odliczeniu przez rząd. Z drugiej strony całkowity podatek kogoś z Teksasu wyniesie 5511 dolarów, a roczna pensja netto to 31 489 dolarów.

Praca w niepełnym wymiarze godzin zajmuje 4 zamiast 8 godzin dziennie. Jeśli jesteś z Kalifornii, Twoje roczne wynagrodzenie brutto w wysokości 18 500 USD, obliczone wcześniej, zostanie potrącone z podatkiem w wysokości 2373 USD, pozostawiając roczny dochód netto w wysokości 16 127 USD. Tymczasem podatek podlegający odliczeniu w Teksasie wynosi tylko 1970 USD; Twoje roczne wynagrodzenie za pracę w niepełnym wymiarze godzin wynosi 16 530 USD.

To obliczenie może przedstawić wyraźniejszy obraz Twoich rocznych zarobków po opodatkowaniu. Pamiętaj, że podane tutaj liczby mogą być wyższe, jeśli pracujesz przez długie godziny lub nadgodziny, lub mniejsze, jeśli bierzesz zwolnienia chorobowe i inne osobiste wolne.

Zobaczmy, ile podatku jest nakładane na twoją miesięczną, dwutygodniową, tygodniową i dzienną pensję.

37 000 $ rocznie to ile miesięcznie?

Aby obliczyć całkowity miesięczny dochód, po prostu podzielimy całkowitą roczną pensję przez całkowitą liczbę miesięcy w roku. Obliczenie jest następujące.

W przypadku pracowników pełnoetatowych całkowity podatek do odliczenia od miesięcznego dochodu brutto wyniesie 562 USD, a miesięczna pensja netto w Kalifornii wyniesie 2521 USD. Z drugiej strony opodatkowanie w Teksasie będzie Cię kosztować 459 USD miesięcznie i pozostawi miesięczną wypłatę w wysokości 2624 USD.

Jeśli pracujesz w niepełnym wymiarze godzin, przynosząc do domu łącznie 1542 USD miesięcznie, Twoje wynagrodzenie netto za miesiąc wynosi około 1344 USD po odliczeniu 198 USD podatków, jeśli jesteś z Kalifornii lub 1378 USD w Teksasie po odliczeniu 164 USD.

37 000 $ rocznie to ile tygodniowo?

Aby otrzymać tygodniowe wynagrodzenie brutto, podziel 37 000 USD przez liczbę tygodni pracy w roku (52), a otrzymasz 711,53 USD lub 712 USD tygodniowo.

🔥 Zalecana:  Czy ktoś może zhakować mój telefon z mojego numeru?

Jako pracownik zatrudniony na pełny etat, Twoje tygodniowe wynagrodzenie netto wyniesie mniej więcej 582 USD, jeśli mieszkasz w Kalifornii, gdzie odliczenie podatkowe wynosi 130 USD. W Teksasie co tydzień zabierzesz do domu około 606 USD dochodu netto po odliczeniu 106 USD podatku.

Podobnie, jeśli pracujesz w niepełnym wymiarze godzin, zmniejszając o połowę tygodniowe wynagrodzenie brutto obliczone powyżej do 356 USD, Twoja tygodniowa pensja netto wyniesie 310 USD w Kalifornii i 318 USD w Teksasie, po potrąceniu podatku odpowiednio w wysokości 45,67 USD i 37,93 USD.

37 000 $ rocznie to ile co dwa tygodnie?

W przypadku dwutygodniowego dochodu wystarczy pomnożyć tygodniowy dochód brutto (712 USD) przez 2 tygodnie, co daje kwotę 1424 USD jako całkowite dwutygodniowe wynagrodzenie.

Praca w pełnym wymiarze godzin daje dochód netto w wysokości 1164 USD co 2 tygodnie w Kalifornii po opodatkowaniu co dwa tygodnie w wysokości 260 USD. Jeśli jesteś w Teksasie, Twoje dwutygodniowe wynagrodzenie netto wynosi 1212 USD, a odliczenie podatkowe wynosi 212 USD.

Jeśli pracujesz w niepełnym wymiarze godzin, Twoje tygodniowe wynagrodzenie brutto wynosi 712 USD. Dwutygodniowy dochód dla mieszkańców Kalifornii wynosi 582 USD, a potrącone podatki to 130 USD. W Teksasie musisz zapłacić 106 USD podatków, co daje 606 USD tygodniowej pensji netto.

37 000 $ rocznie to ile dziennie?

Kwota ta jest obliczana po podzieleniu całkowitego rocznego dochodu przez liczbę godzin przepracowanych w roku, jak zaznaczono na początku tego artykułu.

 • 37 000 USD / 2080 godzin rocznie = 17,78 USD lub 17,80 USD
 • 17,80 USD * 8 godzin dziennie = 142,40 USD

Jeśli pracujesz w pełnym wymiarze czasu pracy według 8-godzinnego harmonogramu, Twoje dzienne wynagrodzenie wyniesie 142,20 USD. W Kalifornii Twój dzienny dochód po opodatkowaniu wyniósłby 116 USD; w Teksasie 121 USD, po odliczeniu odpowiednio 25,93 USD i 21,18 USD.

Pracując tylko 4 godziny dziennie z dzienną stawką 142,40 USD, osoby pracujące w niepełnym wymiarze godzin zarabiają 71,20 USD jako dzienne wynagrodzenie brutto (4 * 22 USD). Pracownicy z Kalifornii uzyskują dzienny dochód netto w wysokości 62,07 USD po odliczeniu 9,13 USD podatków. Ci pracownicy z Teksasu zabierają do domu 63,61 USD po potrąceniu 7,59 USD.

Ponownie, całkowity dochód za dowolny okres byłby inny, gdybyś wziął czas wolny od pracy (np. urlopy i inne przypadki) lub wykonywał nadgodziny.

Wskazówki dotyczące życia za 37 000 USD rocznie

Według US Bureau of Labor Statistics (BLS), średnia roczna płaca przeciętnego amerykańskiego pracownika wynosiła 58 260 $. Tak więc, zarabiając 37 000 $ rocznie, należysz do kategorii Amerykanów o zarobkach poniżej średniej.

Nie martw się: podzielimy się najlepszymi wskazówkami, które pomogą Ci prosperować nawet przy tak napiętym budżecie.

1. Zmniejsz miesięczne wydatki

Najprostszy i najłatwiejszy sposób na życie na takim napięty budżet jest ograniczenie wydatków. Jedyną alternatywą dla tej metody jest zwiększenie dochodów poprzez poboczne krzątanie się, o czym porozmawiamy w dalszej części tej sekcji.

Najlepszym sposobem na ograniczenie wydatków jest rezygnacja z niepotrzebnych abonamentów rozrywkowych, takich jak np telewizja kablowa, Netflix i SiriusXM. Jeśli chodzi o dane telefonu, przełącz się na operatora telefonii komórkowej na kartę, ponieważ pomaga to obniżyć rachunki telefoniczne.

2. Unikaj długów

Dług odkurza wszystkie twoje dochody w mgnieniu oka. Rozumiemy, że nie jest to możliwe dla wszystkich, ale trzymanie się z dala od długów o wysokim oprocentowaniu, takich jak zadłużenie z tytułu kart kredytowych, powinno być priorytetem.

3. Zainwestuj gotówkę

Inwestowanie to najłatwiejszy i najmądrzejszy sposób na zwiększenie ogólnego bogactwa. Polecamy naukę dyby ponieważ wymaga mniejszych inwestycji i wysokiego zwrotu. Podczas inwestowania utrzymuj swój portfel jak najbardziej zdywersyfikowany, aby zarządzać ogólnym ryzykiem.

🔥 Zalecana:  Przewodnik po hashtagach na Instagramie

Jeśli szukasz tanich i łatwych w utrzymaniu inwestycji, sprawdź, czy któryś z tych funduszy odpowiada Twoim preferencjom:

 • FNILX vs. FZROX – czyli dwa różne fundusze Fidelity, które pobierają zero opłat.
 • FXAIX vs. SPY – gdzie porównujemy dwa fundusze S&P 500, które obejmują 500 największych firm w USA.
 • FZROX vs. FSKAX – gdzie porównujemy dwa fundusze obejmujące całą giełdę.

4. Opracuj i utrzymuj budżet

Asygnowanie jest ważną praktyką. Przeznacz określony procent swoich dochodów na wydatek, aby pojedynczy wydatek nie wyczerpał całego dochodu.

Na przykład wydawaj około 30 procent swoich dochodów na mieszkanie, a tylko 5 do 10 procent na rozrywkę i rekreację.

5. Negocjuj swoje rachunki

Możesz zmniejszyć swoje wydatki, negocjując rachunki. Platformy lubią Przycinać możesz znaleźć miejsca, które pomogą Ci zaoszczędzić na rachunkach za media, smartfon i internet.

Aby zacząć, musisz zarejestruj się w Trim a następnie połącz swoje konta i konta kart kredytowych. Trim przejrzy Twoje konta, aby wyszukać miejsca, w których możesz zaoszczędzić więcej.

Sprawdź nasze pełne Recenzja wykończenia aby uzyskać więcej informacji na temat platformy.

6. Poznaj zarabianie pieniędzy w Internecie i poboczne zgiełki

Zarabianie w internecie jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek. Oto niektóre z najlepszych pobocznych zadań online, które możesz wypróbować:

 • Wypełnij ankiety za gotówkę online na następujących platformach:
 • Swagbucks. Ten program nagród umożliwia zdobywanie punktów za przeglądanie stron internetowych, zakupy online i wypełnianie ankiet. Rejestracja w Swagbucks jest całkowicie bezpłatna. Twoje punkty są następnie zamieniane na bezpłatne karty podarunkowe lub zwroty gotówki. Przeczytaj naszą pełną recenzję Swagbucks tutaj.
 • Rakuten. Chcesz otrzymać zwrot gotówki podczas zakupów w ponad 3500 sklepach? Sprawdź tę stronę z nagrodami, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy na zakupy. Przeczytaj naszą pełną recenzję Rakuten tutaj.
 • Skrzynka odbiorczaDolary. Zarejestruj się, zacznij wykonywać zadania online i zarabiaj dodatkowe pieniądze dzięki Inbox Dollars. Wypełniaj ankiety, realizuj kupony, graj w gry online, oglądaj filmy, przeszukuj sieć i nie tylko. Zarabianie pieniędzy nie może być łatwiejsze! Przeczytaj naszą pełną recenzję InboxDollars tutaj.
 • Ankieta ćpuna. Możesz zarobić dodatkowe pieniądze za pośrednictwem tej witryny, wypełniając ankiety online lub udostępniając swoje dane. Otrzymasz zapłatę kartami upominkowymi lub gotówką przez Paypal. Przeczytaj naszą pełną recenzję Survey Junkie.
 • Zacznij blogować. Przeczytaj ten pomocny przewodnik, jak założyć bloga i przejdź do tego niezawodnego hosta internetowego, BlueHost, który zapewnia różne opcje hostingu, które pomogą Ci zbudować witrynę bez potu.
 • Zostań korepetytorem online. Możesz uczyć angielskiego na platformach takich jak Flexjobs i Magic Ears lub udzielać korepetycji uczniom z różnych przedmiotów za pośrednictwem stron takich jak tutor.com. Istnieje wiele możliwości nauczania online, w których możesz dzielić się swoją wiedzą, jednocześnie zarabiając pieniądze.
 • Zostań YouTuberem. Znajdź swoją niszę, stwórz własne treści, zbuduj listę subskrybentów, a uzyskasz lukratywny dochód z YouTube dzięki sponsoringowi, vlogowaniu, banerom reklamowym, vlogowaniu, własnym serialom internetowym i nie tylko.

7. Zapisz

Na koniec najważniejsza praktyka oszczędzanie pieniędzy na nieprzewidziane okoliczności. Radzimy oszczędzać co najmniej 10% swoich dochodów na koniec miesiąca. Możesz także wykorzystać swoje oszczędności na późniejsze inwestycje.

Jakie prace płacą 37 000 $ rocznie?

Wymieniliśmy niektóre zawody, które płacą 37 000 $ rocznie. Większość z tych miejsc pracy zapewnia niższą pensję na wczesnych etapach, ale możesz osiągnąć średni dochód oferowany w tej dziedzinie, jeśli masz więcej czasu i doświadczenia.

Elektryk

 • Odpowiedzialny za systemy oświetlenia, zasilania i komunikacji.
 • Zarabia ponad 55 000 $ rocznie.

Specjalista Wsparcia Komputerowego

 • Odpowiedzialny za pomoc specjalistom IT i konsumentom w kwestiach związanych z komputerami.
 • Zarabia średnio około 55 000 dolarów rocznie.

Technik laboratorium medycznego

 • Odpowiedzialny za pobieranie próbek i przeprowadzanie badań.
 • Średnia pensja wynosi około 54 000 USD rocznie.
 • Według BLS pole wzrośnie o 7% do 2029 roku.
🔥 Zalecana:  35 dolarów za godzinę to ile kosztuje rok? Najlepsze sposoby na maksymalne wykorzystanie rocznego dochodu

Technik Turbin Wiatrowych

 • Odpowiedzialny za naprawę, konserwację i instalację turbin wiatrowych.
 • Zarabia ponad 56 000 $ rocznie.

Asystentka stomatologiczna

 • Odpowiedzialny za przygotowanie pacjentów, sterylizację sprzętu, asystowanie dentyście oraz wykonywanie zadań laboratoryjnych i prześwietleń.
 • Zarabia ponad 42 000 dolarów rocznie.

Mechanik Maszyn Przemysłowych

 • Odpowiedzialny za konserwację maszyn fabrycznych i przemysłowych.
 • Wykonywanie zadań, takich jak smarowanie, czyszczenie i kalibracja maszyn.
 • Zarabia około 55 000 dolarów rocznie.
 • 13% tempo wzrostu pola do 2029 roku.

Czy 37 000 $ rocznie to dobra pensja?

Roczna pensja w wysokości 37 000 USD jest poniżej średniej. Zależy to również od stanu, w którym mieszkasz, ponieważ niektóre stany mają niższe koszty utrzymania niż inne. Z pensją 37 000 dolarów życie w Houston w Teksasie byłoby o wiele łatwiejsze niż życie w Nowym Jorku.

Często zadawane pytania – 37 000 USD rocznie to ile kosztuje godzina?

Ile zabiorę do domu, jeśli zarobię 37 000 $?

Jeśli zarabiasz 37 000 $ rocznie, zabierzesz do domu około 31 000 $ po opodatkowaniu. Kwota może się różnić w zależności od stanu, w którym mieszkasz.

Jaki jest podatek od 37 000 $?

Jeśli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych, stawka podatku od Twoich dochodów zależy od stanu, w którym się znajdujesz. Oto stawki podatkowe od Twojej rocznej pensji w wysokości 37 000 USD w różnych stanach USA.

 • Nowy Jork: 7317 dolarów
 • Nowy Meksyk: 6800 $
 • New Hampshire: 5566 dolarów
 • Kalifornia: 6888 USD
 • Waszyngton: 7586 USD
 • Stan Vermont: 6699 USD
 • Teksas: 5566 dolarów

Czy 37 000 dolarów rocznie to klasa średnia?

Nie, roczna pensja w wysokości 37 000 dolarów jest poniżej kategorii klasy średniej. Według badania przeprowadzonego przez Centrum Badawcze Pew, 52% Amerykanów należy do klasy średniej, z pensjami od 52 000 do 156 000 dolarów rocznie. Mając dochód w wysokości 37 000 USD, musisz zwiększyć swoją roczną pensję o 15 000 USD, aby wejść do kategorii klasy średniej.

Wniosek – 37 000 dolarów rocznie to ile to godzina?

Możesz żyć z rocznym dochodem w wysokości 37 000 USD lub 19,27 USD za godzinę, ale nie będzie Cię stać na wszystkie światowe luksusy. Twoja pensja jest godna szacunku w większości obszarów metropolitalnych, jeśli mieszkasz sam, ale życie będzie trudne, jeśli masz rodzinę z dziećmi.

Zalecamy postępowanie zgodnie ze wskazówkami zawartymi w tym artykule, aby w pełni wykorzystać swoje dochody. Co więcej, możesz również zacząć myśleć o bardziej efektywnym zarządzaniu swoimi finansami. Poniższe artykuły mogą ci pomóc: