35 000 $ rocznie to ile to godzina? Poznaj swoją stawkę godzinową

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 35 000 $ rocznie to ile to godzina? Poznaj swoją stawkę godzinową

Czy 35 000 dolarów rocznie to rozsądna kwota jako płaca wystarczająca na utrzymanie? Czy posiadanie takiej kwoty w skali roku wystarczy? Czy jest to zgodne z dzisiejszymi uczciwymi standardami pracy? Rozwiążmy to.

Pracownik najemny zwykle otrzymuje wynagrodzenie w oparciu o stawkę wynagrodzenia jako część pakietu wynagrodzeń. W zależności od przepracowanych godzin pracownicy najemni pracujący według struktury wynagrodzenia godzinowego mogą mieć różne tygodniowe wynagrodzenia w zależności od liczby godzin przepracowanych w tygodniu pracy lub okresie rozliczeniowym.

Możesz otrzymać wynagrodzenie w zależności od wszystkich przepracowanych godzin. Czy uważasz, że ten sposób obliczania wynagrodzenia jest dla Ciebie odpowiedni? Twoja stawka godzinowa jest stała, a wypłata będzie zależała od godzin pracy. Skąd możesz wiedzieć, czy Twoje wynagrodzenie na wynos w oparciu o tę konfigurację płac i godzin pokryje koszty utrzymania?

Nauczmy się, jak obliczyć stawkę godzinową, aby zrozumieć, czy otrzymujesz odpowiednią rekompensatę. Zobaczmy, czy Twoje tygodniowe wynagrodzenie netto uzasadnia Twoje regularne wynagrodzenie, a jeśli nie, co możesz zrobić, aby poprawić swój zawód i sytuację.

35 000 $ rocznie to ile to godzina?

Próbujesz się dowiedzieć ile pieniędzy zrobisz w nowej pracy? W 2019 roku średni dochód gospodarstwa domowego wynosił nieco ponad 60 000 USD rocznie. Ile więc zarobisz co godzinę, jeśli zarobisz 35 000 $ rocznie?

Zastosowaliśmy bardzo podstawową matematykę, aby określić, ile pieniędzy zarobiłbyś co godzinę, gdybyś zarobił 35 000 $ w ciągu roku. Załóżmy, że pracujesz średnio 40 godzin tygodniowo.

Po przyjęciu tego założenia łatwiej jest obliczyć, ile zarabiasz. Wiesz, że mamy 52 tygodnie w roku. Mnożąc 40 godzin pracy tygodniowo przez 52 tygodnie, pracujesz 2080 godzin rocznie.

Podziel wynagrodzenie w wysokości 35 000 USD przez całkowitą liczbę godzin pracy, czyli 2080, aby otrzymać stawkę godzinową. Na tej podstawie otrzymasz 16,82 USD co godzinę, jeśli masz roczną pensję w wysokości 35 000 USD.

Korzystając z tych informacji, możesz zdecydować, czy praca jest warta twojego wysiłku, czy nie.

Pamiętaj, że ta płatność jest przed opłaceniem ubezpieczenia, podatków lub innych rachunków. Twoim ostatecznym dochodem będzie kwota zdeponowana w banku, którą możesz spożytkować na własne potrzeby.

35 000 $ rocznie to ile miesięcznie?

Jeśli pracujesz średnio 40 godzin tygodniowo, Twoje miesięczne wynagrodzenie można obliczyć jako 35 000 USD podzielone przez 12 miesięcy, czyli około 2 916 USD miesięcznie.

Korzystając z tych informacji, możesz sprawdzić, czy Twoje miesięczne wydatki są wyższe, czy niższe od tej kwoty i czy to wynagrodzenie odpowiada Twoim potrzebom w miejscu zamieszkania.

17 dolarów za godzinę to ile kosztuje rok?

Kiedy chcesz wiedzieć 17 dolarów za godzinę to ile kosztuje rok, zróbmy matematykę. Na początek ponownie zakładamy, że pracujesz około 40 godzin tygodniowo.

🔥 Zalecana:  10 najlepszych narzędzi do audytu SEO, które pomogą przenieść Twoją witrynę na wyższy poziom

Jeśli pracujesz w niepełnym wymiarze godzin, możemy przyjąć, że pracujesz tylko 20 godzin tygodniowo za 17 USD za godzinę.

Zakładając, że pracujesz przez wszystkie 52 tygodnie w roku, otrzymujesz łącznie 2080 godzin pracy w ciągu jednego roku, mnożąc 40 godzin tygodniowo przez 52.

Pomnóż całkowity czas pracy wynoszący 2080 godzin przez swoją godzinową pensję w wysokości 17 USD, co daje 35 360 USD.

Tak więc roczna pensja brutto, którą zarabiasz przed opodatkowaniem w wysokości 17 USD za godzinę, wynosi 35 360 USD.

Jeśli pracujesz w niepełnym wymiarze godzin, pomnóż 20 godzin tygodniowo przez 52 tygodnie, co daje 1040 godzin pracy. Twoja roczna pensja wynosi wówczas 17 USD pomnożone przez 1040 godzin, co daje 17 680 USD rocznie.

35 000 $ rocznie to ile po opodatkowaniu?

Część twojej listy płac idzie na podatek dochodowy, FICAi Ubezpieczeń Społecznych. To zmniejsza twój dochód po opodatkowaniu do mniej niż 35 000 $ rocznie.

Ile dokładnie zapłacisz podatków?

Musisz zapłacić więcej niż jeden rodzaj podatku, który zależy również od twojego wynagrodzenia. Im mniej zarabiasz, tym niższy procent twojej pensji idzie na podatki.

Na przykład rząd federalny pobiera podatek w wysokości od 10 do 37% procent, podczas gdy nie zapłacisz żadnych podatków od pierwszych 12 550 USD. Będziesz także musiał zapłacić za FICA lub Medicare i Social Security, co daje łącznie 7,65%. Podatki stanowe różnią się w zależności od stanu.

Proste obliczenie podatku, zakładając, że jesteś singlem i mieszkasz w Teksasie (który nie ma podatku stanowego)

Twoja roczna pensja (przed opodatkowaniem) wynosi 35 000 $

Ubezpieczenie społeczne i FICA: 7,65% z 35 000 USD = 2678 USD

Federalny podatek dochodowy wynosi 2495 USD

29 828 $ na wynos

W rezultacie zarobisz około 29 828 USD rocznie po uwzględnieniu wszystkich podatków i ubezpieczenia.

Jak wspomniano, różne stany naliczają różne podatki, a kwoty również się różnią. Jeśli mieszkasz w stanach, w których pobierają wysokie podatki, będziesz płacić większą część swoich dochodów. W ten sposób Twoje roczne wynagrodzenie netto może być nieco niższe.

Jeśli zarabiasz co miesiąc i pracujesz w pełnym wymiarze godzin, zarabiasz 2486 USD miesięcznie dochodu po opodatkowaniu.

Jeśli otrzymujesz wynagrodzenie tygodniowo i pracujesz w pełnym wymiarze godzin, Twoja tygodniowa pensja wynosi 622 USD dochodu po opodatkowaniu.

Ile kosztuje 35 000 USD rocznie za godzinę po opodatkowaniu?

Jeśli chcesz wiedzieć, ile zarobisz na godzinę po opodatkowaniu, po prostu podziel swoją pensję po opodatkowaniu przez 2080 godzin pracy. Zakładając, że pracujesz 40 godzin tygodniowo.

29 828 $ podzielone przez 2080 da ci 14,34 $ za godzinę. Twój dochód na wynos może wynosić od 28 000 do 30 000 USD, w zależności od stanu, w którym mieszkasz i wysokości podatku pobieranego przez rząd stanowy.

🔥 Zalecana:  Jak korzystać z aplikacji Cash App dla darowizn kościelnych (lub non-profit).

Czy 16,82 USD to dobra stawka godzinowa?

Jeśli zarabiasz 16,82 USD na godzinę, możemy obiecać, że jest to dobra stawka godzinowa.

Średni dochód gospodarstwa domowego wynosi nieco ponad 60 000 USD rocznie. Jeśli ty i twój partner zarabiacie 35 000 $ rocznie, razem zarobicie 70 000 $ rocznie.

Jeśli jesteś w gospodarstwie domowym z jedną osobą zarabiającą 35 000 USD rocznie, spadasz poniżej średniego dochodu gospodarstwa domowego w USA.

Często porównujemy nasze zarobki i styl życia z innymi, co prowadzi nas do przekonania, że ​​to, co zarabiamy, jest niewystarczające. Twoja pensja wynosi 35 000 $, co może ci wystarczyć, jeśli wiesz, jak oszczędzać i mądrze żyć.

Jeśli czujesz, że to dla Ciebie za mało, spróbuj zarobić korzystając z alternatywnych możliwości lub zmień pracę!

Czy 35 000 $ rocznie to dobra pensja?

Chociaż nie będziesz mógł wybrać się na luksusowe wycieczki, aby wydać 10 000 $ w ciągu kilku tygodni, 35 000 $ rocznie to uczciwa roczna pensja. Możesz cieszyć się codziennym życiem z dobrymi udogodnieniami.

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, 35 000 $ to dobra pensja. 35 000 $ w Los Angeles bardzo różni się od 35 000 $ w Oklahoma City.

Może być trudniej, jeśli masz rodzinę na utrzymaniu i jesteś jedynym żywicielem. Jeśli jednak jesteś singlem, ta pensja powinna wystarczyć na wsparcie Ciebie i Twoich celów.

Trudniej będzie też żyć za 35 000 USD rocznie w porównaniu z 60 000 $ rocznieale to nie znaczy, że potrzebujesz takiej kwoty, aby się utrzymać.

Jakie prace płacą 35 000 $ rocznie?

Pracę, za którą płaci się 35 000 dolarów rocznie, można zdobyć na różne sposoby. Wszystko, co musisz teraz zrobić, to znaleźć taki, który odpowiada Twoim wymaganiom i zestawowi umiejętności. Przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej, doskonaląc swoje umiejętności podczas rozmowy kwalifikacyjnej, aktualizując swoje CV i pokazując się tam na czas.

Zanim złożysz podanie o jakąkolwiek pracę, upewnij się, że pasuje ona do Twojego profilu i że dochód wystarcza na utrzymanie się w obecnym stanie. Zawsze możesz podnieść swoje wynagrodzenie, negocjując z pracodawcą.

Oto kilka stanowisk, na które możesz aplikować:

Jak zarobić więcej niż 35 000 $ rocznie?

Jeśli uważasz, że 35 000 $ rocznie nie wystarczy, aby cię wesprzeć, możesz z łatwością zarobić więcej. Alternatywnie, jeśli uważasz, że masz szansę zarobić więcej pieniędzy lub awansować w swojej karierze, zrób to!

Możesz zarobić dodatkowe pieniądze na różne sposoby. Oto kilka pomysłów na początek.

Spróbuj Side Hustle

Rozważ podjęcie a Praca dorywcza, freelancing lub zmiany w niepełnym wymiarze godzin w innym miejscu lub firmie, aby zarabiać więcej dziennie. Jeśli masz dużo wolnego czasu, możesz spróbować wykonać te dodatkowe pomysły:

🔥 Zalecana:  Czym są i jak przygotować swoją firmę

Zmień pracę

Jeśli uważasz, że Twój potencjał zarobkowy jest większy niż to, co obecnie zarabiasz, poszukaj lepiej płatnej pracy lub zmień karierę, aby uzyskać to, na co zasługujesz. Pomoże się zbudować wysokodochodowe umiejętności i wykorzystać je, aby uzyskać lepiej płatną pracę.

Pasywny dochód

Inwestować w giełdy, obligacjea obligacje to prosty sposób na generowanie pasywny dochód. Możesz również przyjrzeć się opcjom inwestycyjnym, które pozwolą Ci zarobić dodatkowe pieniądze przy obecnej pensji. Niektóre z nich to:

Poprosić o podwyżkę

Wreszcie, jeśli lubisz swoją pracę, ale wierzysz zasłużyć na podwyżkę, możesz podejść do swojego szefa i pokazać mu, dlaczego na to zasługujesz. Pokaż, że jesteś wartościowym pracownikiem, którego wysiłki są nagradzane wyższą płacą.

Podsumowując – 35 000 USD rocznie to ile kosztuje godzina?

Obliczanie minimalnej stawki godzinowej jest normalnym, zdrowym i ważnym sposobem sprawdzenia, czy Twoje wynagrodzenie jest wystarczające dla pełnoetatowego pracownika, takiego jak Ty. A kiedy to zrozumiesz, możesz albo żyć z tej stawki minimalnej, albo wprowadzić pewne korekty, aby poprawić swoją sytuację.

Jeśli zarabiasz 35 000 $ rocznie, zarabiasz 2 916 $ miesięcznie przed opodatkowaniem i około 2 495 $ miesięcznie jako wynagrodzenie na wynos. Wynagrodzenie na wynos różni się nieznacznie w zależności od stanu.

Kiedy zarabiasz 35 000 USD rocznie, zarabiasz 16,82 USD na godzinę, zakładając, że pracujesz na pełny etat. Jeśli pracujesz w niepełnym wymiarze godzin, zarobisz 33,65 USD na godzinę, gdy zarabiasz 35 000 USD rocznie.

Staraj się żyć w miarę swoich możliwości, a jeśli czujesz, że nie masz dość, są inne możliwości gdzie indziej. Twoja pensja jest środkiem do celu. A jeśli chcesz poprawić swoją miesięczną pensję i ogólne finanse, możesz znaleźć na to sposoby.

Zawsze pamiętaj, że to maraton, a nie sprint. Zastanów się więc, gdzie jesteś teraz, a na pewno możesz być lepszy w przyszłości.

Powiązana zawartość: