33 z najlepszych bezpłatnych i płatnych witryn do przesyłania komunikatów prasowych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 33 z najlepszych bezpłatnych i płatnych witryn do przesyłania komunikatów prasowych

Przesyłanie komunikatów prasowych to jedna z tych cyfrowych technik marketingowych, o których marketerzy mogą nie mówić zbyt często, ponieważ od lat niewiele się zmieniła. Komunikaty prasowe to specyficzny rodzaj dokumentu, którego formatowanie i konwencje nie zmieniły się od dekady. Przesyłanie komunikatów prasowych przebiega tak samo, jak przez ostatnie 20 lat: można je wysyłać do dziennikarzy, agencji prasowych i agregatorów komunikatów prasowych. Jednak komunikaty prasowe nie poszły w parze z serwisami z zakładkami w mediach społecznościowych, a wiele z nich istnieje do dziś.

To ostatnia kategoria, którą dzisiaj omawiam. Agregatory komunikatów prasowych to witryny, które istnieją wyłącznie po to, aby umożliwić publikowanie komunikatów prasowych. To wszystko, co robią; publikować komunikaty prasowe z wielu różnych firm, dużych i małych.

Niektóre z tych witryn z bezpłatnymi komunikatami prasowymi to potężne zasoby, z dużą publicznością pełną wiadomości, mediów, dziennikarzy, wpływowych osób i innych ekspertów ds. Marketingu treści, którzy chcą być na bieżąco z kolejnym dużym trendem. Inne to wychwalane kosze na śmieci, które pobierają opłatę za możliwość wyrzucenia komunikatu prasowego do śmieci. Niestety czasami trudno jest stwierdzić, który jest który, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej ich nie używałeś.

To, co próbowałem zrobić z tą listą witryn z komunikatami prasowymi, to stworzenie zasobu dla katalogów z komunikatami prasowymi, który jest zarówno odpowiedni, jak i użyteczny. Podzieliłem go na dwie sekcje – płatną i bezpłatną – w zależności od tego, czy pobierają opłatę za przesłanie. I oczywiście starałem się ograniczyć mój wybór tylko do stron, z których warto skorzystać. Żadna witryna, która daje prawie zerowe zwroty, nie powinna znajdować się na tej liście.

Nawiasem mówiąc, ta lista jest żywym dokumentem. Jeśli znasz nową witrynę z komunikatami prasowymi, z której warto skorzystać, daj mi znać. A jeśli jedna z witryn z tej listy wypadnie z powierzchni ziemi (lub, co bardziej prawdopodobne, zostanie zakupiona i zwinięta razem z inną), daj mi znać, abym mógł ją odpowiednio usunąć. W końcu zaktualizowana lista to świetna lista.

Uwaga dotycząca definicji: witryny wymienione w kategorii „strony z płatnymi komunikatami prasowymi” umożliwiają płatne przesyłanie materiałów. Wiele, jeśli nie większość, darmowych serwisów prasowych oferuje płatne opcje, które wymienię jako istotne. Jeśli istnieje bezpłatna opcja, jest ona bezpłatna; jeśli nie ma bezpłatnej opcji, znajduje się ona w sekcji „płatne”.

Witryny z płatnymi komunikatami prasowymi

Witryny te mają zwykle wyższą jakość niż bezpłatne witryny PR. Ich sieci są większe i mają dużą sieć konsorcjalną złożoną z nazw gospodarstw domowych i witryn z wiadomościami. Po zapoznaniu się z tymi opcjami przejrzyj bezpłatne opcje, aby samemu porównać ich oferty i strony internetowe.

Różnica powinna być od razu widoczna.

1. Newswire: Newswire jest jedną z najlepiej opłacanych sieci dystrybucji informacji prasowych na świecie. Ich ceny zaczynają się od 300 USD za pojedynczy komunikat prasowy w ich najbardziej ograniczonej kategorii. Jednak ta kategoria nadal obejmuje potencjalny dostęp do Associated Press i Google News. Yahoo News, a także kierowanie geograficzne i dystrybucja globalna kosztują więcej. Ich najwyższy poziom dystrybucji międzynarodowej wynosi 2000 USD. Z pewnością wysoka cena do zapłacenia, ale zapewnia globalną dystrybucję.

2. Newswire Cision PR: Dawniej tylko PR Newswire, dopóki Cision nie kupił go kilka lat temu. Robią wszystko po trochu, włącznie z wycieczkami do mediów radiowych, raportami o zarobkach, publikacjami międzynarodowymi, monitorowaniem mediów, tworzeniem mikrostron, ogłoszeniami o usługach publicznych i wieloma innymi. W swojej sieci mają tysiące stron internetowych, agencji prasowych i mediów. Ceny zależą w dużej mierze od tego, czego potrzebujesz, ale możesz spodziewać się wydania 1000 USD za absolutne minimum.

3. Przelew biznesowy: To jest skrzydło prasowe Berkshire Hathaway i jako takie ma powiązania z niektórymi z czołowych mediów na świecie. Twierdzą, że mają dostęp do ponad 100 000 mediów w swojej wysokiej klasy globalnej dystrybucji PR. Mogą, ale nie muszą, mieć międzynarodową dystrybucję; musiałbyś z nimi o tym porozmawiać. Lokalne kierowanie na region stanu lub miasta to 475 USD, podczas gdy ekspozycja krajowa w USA to 940 USD.

4. 24-7 Informacja prasowa: Jest to mniejsza, ale międzynarodowa sieć dystrybucji komunikatów prasowych. Jest „mniejsza”, ponieważ nie jest witryną o wysokim profilu skierowaną do krajowych korporacji. Ich ceny są bardziej rozsądne, a ponieważ mają siedzibę w Kanadzie, mają minimalną dystrybucję w całej Ameryce Północnej. 49 USD zapewnia widoczność na ich stronie. 89 dolarów dodaje Associated Press, a ich najlepszy plan, za 389 dolarów, trafia również do PR Newswire.

🔥 Zalecana:  15 najlepszych programów księgowych w Kanadzie dla małych firm

5. Globe Newswire przez powiadomienie: Notified to firma zajmująca się dystrybucją mediów, wykorzystująca Globe Newswire jako ramię do dystrybucji komunikatów prasowych. Cechują się globalnym zasięgiem, możliwością wykorzystania multimediów w Twoich wydaniach, a nawet pełnymi usługami tłumaczeniowymi zamiast prostych tłumaczeń maszynowych lub wymogu przesyłania własnych przetłumaczonych wersji. Ceny zaczynały się od 150 USD za zarządzanie DIY i 560 USD za usługi zarządzane, ale to było przed ich przejęciem przez Notified, więc trudno powiedzieć, jak jest teraz.

6. Naciśnij: Witryna dystrybucji komunikatów prasowych z siedzibą w Wielkiej Brytanii o zasięgu globalnym. Pressat jest prosty w porównaniu do innych; wszystkie ich plany zawierają mniej więcej te same ofiary; to tylko kwestia zakupu pojedynczego wydania, comiesięcznych wydań lub rocznych subskrypcji. Pojedyncze wydanie kosztuje 110 funtów, a roczny plan (który daje 18 komunikatów prasowych przez cały rok) to 1499.

7. Podziemie PR: Jest to kolejna krajowa sieć dystrybucji komunikatów prasowych w USA, tym razem korzystająca z wielu typowych lokalnych stowarzyszonych agencji prasowych obecnych w każdym hrabstwie i mieście w całym kraju. Pomyśl o tym jako o dystrybucji poprzez nasycenie. Fox, NBC, CBS, Google News, Twitter; ich usługi robią wszystkiego po trochu. Są również stosunkowo tanie, prawdopodobnie dlatego, że nie wykonują międzynarodowych ani intensywnych usług ręcznych. Zaczynają się od 50 USD i dochodzą do 310 USD za pojedyncze wydanie lub 99 USD / 149 USD za powtarzające się miesięczne wydania pojedyncze lub sześciopakowe.

8. eWydania: Ta witryna, będąca połączeniem sieci informacji prasowych i sieci dystrybucji treści, wygląda prosto z późnych lat 90., ale ma funkcjonalne zaplecze, które może sprawić, że warto ją wypróbować. Podobnie jak 24-7 powyżej, ich plan średniego poziomu oferuje również dystrybucję za pośrednictwem PR Newswire. Plany zaczynają się od 300 USD za pojedyncze wydanie z „niestandardową dystrybucją krajową”. Ich najlepszy pakiet kosztuje 600 USD i obejmuje dystrybucję bezpośrednio do dziennikarzy.

9. EIN Linka prasowa: To relatywnie tania krajowa i międzynarodowa dystrybucja informacji prasowych za pośrednictwem tej sieci. Tańsza niż zwykle cena jest spowodowana tym, że chociaż twierdzą, że mają tysiące kanałów do przesyłania, większość z tych kanałów to utworzone przez nich witryny subdomen. Nie jest jasne, jak duży jest ruch, ale hej, za 100 USD za każdą informację prasową, to nieźle. Jeśli kupujesz hurtowo, możesz również uzyskać jeszcze tańsze komunikaty prasowe. Na przykład 400 USD kosztuje 12 komunikatów prasowych do wykorzystania w ciągu dwóch lat od daty zakupu.

10. Newswire Send2Press: Jedna ze starszych witryn dystrybucji komunikatów prasowych, ta firma działa od 35 lat, a przynajmniej tak twierdzą. Uderzyli w duże agregatory wiadomości, takie jak Google News, i kanały informacyjne, takie jak AP, Reuters i UPI. Mają dostępne plany krajowe, branżowe i stanowe. Podstawowy pakiet dostępny tylko online na poziomie krajowym kosztuje 90 USD i wydaje się być najtańszą ofertą. Ich najlepszy pakiet, niespodzianka niespodzianka, dodaje do dystrybucji PR Newswire i kosztuje 600 $ za wydanie.

11. Sieć PR: PR Web to kolejna firma Cision. Cision wykupił PR Web i PR Newswire kilka lat temu. PR Web to ich tańsza oferta, zaczynająca się od 99 USD za podstawową dystrybucję komunikatów prasowych. Ich premium „wirusowy” poziom dystrybucji zapewnia bardziej bezpośrednią dystrybucję wiadomości e-mail do publikacji branżowych i kosztuje 390 USD.

12. Ślad witryny: Jest to ekscytująca usługa informacyjna, ponieważ zamiast kilku pakietów mają dziesiątki, jeśli nie setki. Wszystkie są podzielone według branży i obszaru docelowego oraz mają szeroki zakres cen. Niektóre mniejsze opcje dystrybucji lub w jednej lokalizacji kosztują około 120 USD, podczas gdy niektóre zaawansowane, wielooddziałowe, ogólnokrajowe plany w całej branży kosztują 10 000 USD. Jest tu coś dla prawie każdego, jeśli możesz to znaleźć.

13. PRFire. PRfire ma zarówno stronę internetową .com, jak i .co.uk, w zależności od tego, gdzie szukasz informacji prasowych. Pracowaliśmy z Samem, właścicielem, który prowadzi napięty statek. Ma imponujące kontakty z czołowymi wydawcami z całej branży, rozwijający się zespół i konkurencyjne ceny. Spójrz na nich!

🔥 Zalecana:  Co kupują lombardy? - 10 najlepszych rzeczy do zastawienia

14. 24-7 Informacja prasowa. Firma ta istnieje od 2004 roku i rozprowadziła ponad 500 000 komunikatów prasowych. Są jednymi z pierwszych konkurentów niektórych godnych uwagi witryn, takich jak Cision i PRWeb. Ich ceny zaczynają się od 89 USD za podstawową dystrybucję komunikatów prasowych i 139 USD za rozszerzoną dystrybucję. Mają także pakiet „masowej widoczności” za 419 USD, w ramach którego dystrybuują twoje wydanie do ponad 2500 sieci medialnych.

Inne opcje

Pozostałe płatne sieci komunikatów prasowych są nowsze lub w inny sposób nie tak godne uwagi jak te, które wymieniłem powyżej, ale nadal mogą być warte uwagi.

15. Odrzutowiec Newswire: Newswire Jet pobiera 59 USD za prostą dystrybucję 99 USD za przesłanie do sieci informacyjnych, takich jak Fox, CBS i NPC.

16. SBWire: Usługa oparta na subskrypcji, zaczyna się od 60 USD miesięcznie za trzy komunikaty prasowe.

17. Łączenie wiadomości: 159 USD za podstawowy plan obejmujący dystrybucję ABC/CBS/NBC/Fox. Plany wyższego poziomu dodają AP, Yahoo, Bloomberg i wiele chińskich sieci informacyjnych, jeśli to jest twoje cienkie.

18. Przewód dostępowy: Accesswire twierdzi, że jest jedną z najbardziej dostępnych sieci dystrybucyjnych, z planami zaczynającymi się od 159 USD.

Jak wspomniano powyżej, jeśli masz więcej do dodania do tej listy, daj mi znać. Pamiętaj jednak, aby najpierw sprawdzić bezpłatną listę; żadnych duplikatów!

Darmowe strony z komunikatami prasowymi

Uwaga: bezpłatne witryny do przesyłania komunikatów prasowych są bezpłatne z jakiegoś powodu; prawdopodobnie nie przyniosą ci nic więcej niż nasycenie linkami i może trochę świadomości. Często mają również ograniczenia dotyczące publikowanych treści. Na przykład mogą usuwać linki, mogą nie zezwalać na obrazy lub mogą mieć bardzo rygorystyczną liczbę słów. Wybieraj i wybieraj według własnego uznania.

Blogerzy powinni zawsze zachować ostrożność podczas korzystania z takich bezpłatnych witryn. Niektóre z nich zasadniczo funkcjonują jako gigantyczne strony z „linkami generowanymi przez użytkowników”, których Google nie lubi. Linki publikowane na niektórych z tych witryn mogą zostać uznane za bezwartościowe lub potencjalnie szkodliwe dla Twojej witryny.

19. Wiadomości PR online: Online PR News oferuje bezpłatne i bardzo tanie plany; ich bezpłatne komunikaty prasowe są usuwane po 90 dniach.

20. Dziennik PR: Bezpłatne przesyłanie tylko publikuje komunikat prasowy na swojej stronie i chociaż zezwalają na linki i media, nie robią nic, aby pomóc w dystrybucji poza „posiadaniem kanału RSS”.

21. PR.com: Oferuje zarówno bezpłatne, jak i płatne komunikaty prasowe; jednak płatne komunikaty prasowe mają pierwszeństwo w ich kanale, więc jeśli korzystasz z bezpłatnej usługi, prawdopodobnie nie uzyskasz z niej dużej widoczności.

22. Zoom PR: PR Zoom to kolejna z tych bezpłatnych witryn z komunikatami prasowymi, która oferuje również komunikaty premium, które są traktowane preferencyjnie na ich stronie, przesuwając bezpłatne posty.

23. Otwarta prasa: Ta witryna wygląda, jakby została zbudowana w latach 90., ale ma przyzwoity autorytet. Opublikowanie komunikatu prasowego jest bezpłatne dla każdego. Witryna jest dość cicha, a co tydzień publikowanych jest tylko kilka nowych komunikatów prasowych, co może być dobre lub złe, w zależności od tego, jak na to patrzysz.

24. KliknijNaciśnij: ClickPress to „darmowa” witryna z komunikatami prasowymi, ale tylko dla organizacji charytatywnych i „wiadomości o społecznej odpowiedzialności biznesu”. Komunikaty prasowe skupiające się na reklamie muszą zamiast tego płacić za dystrybucję.

25. 1888Komunikat prasowy: Ograniczony bezpłatny plan i wiele opcji, które otrzymujesz, jeśli płacisz za plan. Darmowe plany to w zasadzie tylko reklamy innych oferowanych przez nie usług.

26. Informacja prasowa dotycząca rynku: Prosta, bezpłatna witryna z komunikatami prasowymi, która oferuje płatne plany, jeśli chcesz mieć więcej niż jedno wydanie miesięcznie na swojej stronie. Płatne plany kosztują 240 USD rocznie.

27. OpenPR: W większości otwarta witryna z komunikatami prasowymi z ograniczeniami dotyczącymi treści, powtarzających się zgłoszeń i określonych branż. Brak wydań dla dorosłych, suplementów lub aptek internetowych.

28. PressReleasePunkt: Jest to większa witryna z kilkoma zaskakująco dużymi firmami, które są aktywnie obecne. W chwili publikacji tego komunikatu IBM, ICANN, UNESCO i USPS opublikowały komunikaty prasowe w tej witrynie. A co najlepsze, złożenie oświadczenia jest całkowicie bezpłatne.

🔥 Zalecana:  11 najlepszych hacków Swagbucks, aby zarobić więcej gotówki w 2023 r

29. Ekspresowa informacja prasowa: To jest usługa przesyłania komunikatów prasowych DA 44. Przesyłanie pojedynczych komunikatów jest bezpłatne, ale jeśli masz dużą liczbę komunikatów prasowych, które chcesz przesłać, mają plan publikowania „Nieograniczony” za 99 USD miesięcznie dla sprzedawców i agencji.

30. PRBezpłatne: Podobnie jak wiele witryn z tej listy „Bezpłatnych”, ta witryna nie jest zbyt aktywna, ponieważ średnio publikowana jest tylko jedna informacja prasowa tygodniowo. Mimo to witryna ma przyzwoity autorytet i wciąż jest aktualizowana.

31. MarketPressRelease.com: Ta strona jest nadal bardzo aktywna, codziennie publikując kilka nowych komunikatów prasowych. Jest to strona DA 44, chociaż wszystkie linki są nofollowed, jak w przypadku większości tych stron z komunikatami prasowymi.

32. NewsWireDzisiaj: Nie mylić z PRNewswire, NewsWireToday ma ceny i opłaty za informacje prasowe w wysokości od 199 do 399 USD i chociaż nie jest to natychmiastowe zatwierdzenie, twierdzą, że jest to „tego samego dnia” i gwarantuje umieszczenie na liście. Mają także usługę „bezpłatnego podstawowego przesyłania”, chociaż kolejka oczekiwania może być długa.

33. PRSync. PRSync to całkowicie bezpłatna witryna z komunikatami prasowymi. Aby przesłać komunikat prasowy na ich stronie, musisz zarejestrować bezpłatne konto, ale proces jest dość prosty. Ich strona internetowa nie jest tak duża, jak niektóre inne z tej listy, ale nadal mają przyzwoity ruch i autorytet.

Martwe strony

Z czasem będę aktualizować tę listę, gdy te komunikaty prasowe przestaną działać lub ich strona internetowa umrze. Wiele z tych witryn jest wymienionych na innych listach, ale nie zostały jeszcze zaktualizowane i nadal o nich wspominają.

1. Free-press-release.com: Był to duży katalog informacji prasowych DA 61 zarejestrowany od 2002 roku. Co ciekawe, ta domena jest na sprzedaż.

2. betanews.com. Chociaż ta strona jest nadal aktywna, od dłuższego czasu nie publikowali żadnych nowych komunikatów prasowych. Nadal możesz spróbować skontaktować się z nimi przez e-mail, ponieważ przyjmują wskazówki dotyczące treści wartych opublikowania. Jest jednak mało prawdopodobne, aby większość komunikatów prasowych się kwalifikowała.

3. PR9.net: To była bardzo mała witryna. Nie mam pojęcia, czy ich komunikaty prasowe online są cokolwiek warte, ale biorąc pod uwagę, jak niewiele osób z nich korzysta, przypuszczam, że „prawdopodobnie nie”. Wyłączył się gdzieś w październiku 2022 roku.

Jak stwierdzić, czy komunikat prasowy działa

Rozsyłanie komunikatów prasowych w wielu różnych witrynach to jedno, ale skąd możesz wiedzieć, czy robią coś dla ciebie? Cóż, dwa sposoby.

1. Po pierwsze, wiele płatnych platform prasowych (choć nie wszystkie) ma wbudowane narzędzia analityczne. Pokażą Ci, gdzie opublikowali Twoją wersję i jaki rodzaj ruchu, kliknięć i innych danych z niej pochodzi. Musisz sam zdecydować, czy znasz ich liczby, ale bez wątpienia dadzą ci liczby do analizy.

2. Inną opcją jest samodzielne przeanalizowanie tego wszystkiego. Zrób migawkę swoich danych analitycznych przed opublikowaniem i jeszcze kilka dni lub tygodni po opublikowaniu – jeśli ruch/linki/metryki wzrosną, świetnie! Jeśli nie, cóż, prawdopodobnie nie uzyskasz zbyt wiele z tej witryny. Niestety, tak będzie w przypadku wielu bezpłatnych stron z komunikatami prasowymi. Wiele z nich nie ma publiczności poza innymi osobami, które chcą przesyłać komunikaty prasowe. Jest powód, dla którego tak wiele bezpłatnych witryn wygląda tak, jakby zostały założone w 1992 roku i od tamtej pory nie były aktualizowane.

Warto wspomnieć, że komunikaty prasowe raczej nie pomogą w optymalizacji Twojej wyszukiwarki. Wyszukiwarki takie jak Google mają tendencję do ignorowania linków zwrotnych do komunikatów prasowych, np potwierdzone przez Johna Muellera z Google. Nawet jeśli otrzymasz trochę wysokiego DA (autorytet domeny) linki dofollow, wartość SEO poza stroną z tych linków prawdopodobnie zostanie obniżona lub całkowicie zignorowana. Może istnieć niewielkie prawdopodobieństwo, że pośrednio pomogą Twojej stronie w SEO, ale nawet to jest myśleniem życzeniowym. Istnieje wiele lepszych alternatyw dla rozwoju Twojej witryny niż komunikaty prasowe.