30 000 $ rocznie to ile to godzina – i czy to dobrze?

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 30 000 $ rocznie to ile to godzina – i czy to dobrze?

Może właśnie otrzymałeś ofertę wynagrodzenia za 30 000 $ rocznie, a może wiesz, że już tyle zarabiasz, ale chcesz tylko potwierdzić, co tu otrzymujesz.

A zadawanie pytań jest dobre! Niezależnie od tego, czy chcesz wiedzieć, ile kosztuje 30 000 USD rocznie, ile kosztuje 30 000 USD rocznie, czy wystarczy na życie, czy 30 000 USD rocznie, z pewnością zapewnimy Ci pełne zestawienie.

30 000 $ rocznie to ile to godzina?

30 000 USD rocznie to 14,42 USD za godzinę.

Przy założeniu, że pracujesz 40 godzin każdego tygodnia w roku, co oznacza, że ​​pracowałbyś 2080 godzin rocznie.

To wszystko dobrze i dobrze, jeśli tyle masz godzin pracy w ciągu roku.

Jednak po naliczeniu podatków rzeczywista pensja na wynos będzie niższa – chociaż dokładna kwota będzie zależała od tego, gdzie się znajdujesz.

Zabierzesz do domu około 21 060 $, jeśli zarobisz 30 000 $ rocznie.

To jest w oparciu o pomysł że przeciętny samotny Amerykanin przekazuje 29,8% swoich zarobków na podatek dochodowy, Medicare i Social Security.

Mając to na uwadze, 30 000 USD rocznie będzie równowartością około 10,13 USD za godzinę jako wynagrodzenie do domu, po usunięciu podatków.

I w tym momencie (lub jakimkolwiek innym, naprawdę!) właściwe zarządzanie pieniędzmi będzie kluczowe. Zalecam zautomatyzowanie tego w jak największym stopniu, aby zaoszczędzić czas za pomocą bezpłatnej aplikacji, takiej jak Personal Capital.

Kapitał osobisty

Nasz wybór: Najlepsza aplikacja do budżetowania

Łatwo nasz wybór dla najlepsza aplikacja, która pomoże Ci lepiej zarządzać pieniędzmi.

Twórz budżet, automatycznie śledź swoje wydatki, otrzymuj spersonalizowane porady, otrzymuj powiadomienia o ukrytych opłatach i wiele więcej — i jego .

Ile to jest 30 000 $ rocznie miesięcznie?

30 000 USD rocznie to równowartość 2500 USD miesięcznie, przy założeniu, że będziesz pracować 40 godzin tygodniowo przez cały rok.

Oczywiście, jak powyżej, nie będzie to kwota, która ostatecznie trafi na Twoje konto bankowe.

W końcu IRS też potrzebuje swojej obniżki.

Zamiast tego, po usunięciu wszystkich odpowiednich podatków i założeniu, jak wspomnieliśmy, stawki podatkowej w wysokości 29,8%, zarobienie 30 000 USD rocznie spowoduje, że będziesz mieć 1755 USD miesięcznie do wydania.

Możesz być zainteresowanym także tym:

30 000 $ rocznie to ile co dwa tygodnie?

30 000 USD rocznie to równowartość 1153,85 USD tygodniowo.

Przy założeniu, że w każdym okresie dwóch tygodni będziesz pracować 80 godzin w pełnym wymiarze czasu pracy.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego nie jest to po prostu połowa miesięcznej kwoty, to dlatego, że każdy miesiąc nie jest schludnym czterotygodniowym okresem.

Zamiast tego zwykle jest to „cztery tygodnie i trochę”.

Oznacza to, że obliczenie, ile wynosi 30 000 USD rocznie, a następnie podzielenie tego przez dwa, nie da tutaj odpowiedniej kwoty.

🔥 Zalecana:  Automaty myVEGAS: Zarabiaj darmowe podróże, grając w swoje ulubione gry kasynowe

Warto tutaj również obliczyć wynagrodzenie na wynos, ponownie zakładając stawkę podatkową w wysokości 29,8%.

Oznacza to, że Twoje dwutygodniowe wynagrodzenie za dom, gdy zarobisz 30 000 USD rocznie, wyniesie 810 USD.

Czy 30 000 dolarów rocznie wystarczy na życie?

30 000 $ może wystarczyć na życie w zależności od tego, gdzie mieszkasz i jak dobrze budżetujesz.

Na przykład ogólna rada jest taka, że ​​koszty mieszkaniowe nie powinny przekraczać 30% wynagrodzenia za dom, które będzie wynosić około 527 USD miesięcznie na czynsz lub spłatę kredytu hipotecznego.

W niektórych miejscach będzie to wykonalne bardziej niż w innych.

Na przykład, w San Francisco, „niski dochód” definiuje się jako poniżej 82 200 USD na osobę i 117 400 USD na czteroosobową rodzinę.

Oznacza to, że w San Francisco 30 000 dolarów rocznie prawdopodobnie nie wystarczy na życie.

Ale w innych miastach o niższych kosztach utrzymania zarobienie 30 000 dolarów rocznie będzie znacznie bardziej zgodne ze średnimi zarobkami w okolicy, gdzie nie będziesz musiał zarabiać sześciocyfrowej kwoty, aby przeżyć.

Zależy to również od tego, ile osób utrzymujesz z tej pensji. Jeśli jesteś singlem i utrzymujesz się tylko sam, 30 000 $ rocznie można uznać za dobrą pensję dla osoby samotnej, jeśli trzymasz się swojego budżetu.

Ale będzie to trudniejsze, jeśli jesteś jedynym żywicielem rodziny z taką pensją.

W takim przypadku będziesz musiał pilnie trzymać się budżetu i skupić się przede wszystkim na potrzebach, a nie na zachciankach.

Możesz także rozważyć rozpoczęcie dodatkowej pracy, aby co miesiąc zarobić trochę dodatkowej gotówki, aby przyciągnąć pieniądze, aby nieco zmniejszyć obciążenie.

Czy 30 000 $ rocznie to dobrze?

Zarabianie 30 000 $ rocznie jest dobre, zakładając, że jesteś jednoosobowym gospodarstwem domowym i mieszkasz w okolicy o niskich kosztach utrzymania.

Nie będzie tak dobrze, jeśli utrzymujesz rodzinę za 30 000 $ rocznie, ani nie będzie tak dobrze, jeśli mieszkasz gdzieś, gdzie koszty utrzymania są wysokie.

Zauważając, że realna mediana dochodów osobistych w USA wyniósł 35 977 USD w 2019 r., zarabianie 30 000 USD rocznie nie jest daleko.

Oznacza to, że jeśli twoja pensja wynosi 30 000 $ rocznie, jesteś na równi z wieloma innymi ludźmi – co jest całkowicie w porządku.

Jednak to, czy jest to rzeczywiście dobra pensja, będzie zależeć od osobistych okoliczności – a mianowicie od tego, kogo utrzymujesz z tej pensji i gdzie mieszkasz.

w 2018 r Średni dochód gospodarstwa domowego w Stanach Zjednoczonych wyniósł 63 179 USD.

Więc jeśli twój całkowity dochód gospodarstwa domowego wynosi tylko 30 000 $, to jesteś znacznie poniżej tego punktu i sprawy mogą się skomplikować.

Dzieje się tak szczególnie w przypadku, gdy utrzymujesz osoby pozostające na utrzymaniu, takie jak dzieci, z tej pensji, chociaż nadal może to być bardzo wykonalne jako gospodarstwo domowe dla jednej osoby i / lub na obszarze o rozsądnych kosztach utrzymania.

Ale to naprawdę może nie być możliwe gdzieś z wyższymi kosztami utrzymania.

🔥 Zalecana:  Czy KOHO oferuje zabezpieczoną kartę kredytową?

Użyliśmy wcześniej przykładu z San Francisco i tutaj też jest on dobry: tam zarabianie 30 000 dolarów rocznie jako dochód w pełnym wymiarze czasu pracy nie byłoby uważane za dobre.

W rzeczywistości utrzymanie rodziny przy takim poziomie wynagrodzenia może być prawie niemożliwe.

W związku z tym przed podjęciem decyzji, czy wynagrodzenie jest dobre, ważne jest, aby spojrzeć na ogólną sytuację, a także na własne okoliczności osobiste.

Możesz być także zainteresowany: Bogaci kontra zamożni: jaka jest różnica i jak możesz się tam dostać

Czy 30 tysięcy dolarów to klasa średnia?

Opierając się na jednej popularnej definicji tego, co liczy się jako klasa średnia, ta kategoria w USA składa się z osób zarabiających od 42 119 do 126 358 USD rocznie.

Oznacza to, że zarabianie 30 tys.

dolarów rocznie nie jest klasą średnią.

W szczególności opiera się to na Definicja Pew’a należących do klasy średniej, a mianowicie osób zarabiających od dwóch trzecich do dwukrotności średniego dochodu gospodarstwa domowego.

Biorąc pod uwagę, że średni dochód gospodarstwa domowego w USA wynosi 63 179 USD, daje to zakres wspomniany powyżej.

Oznacza to, że chociaż możesz być w stanie przeżyć za 30 tys.

Na jaki dom mogę sobie pozwolić, zarabiając 30 000 $ rocznie?

Biorąc pod uwagę, że Twój kredyt hipoteczny nie powinien przekraczać trzykrotności Twojej rocznej pensji, dałoby to do 90 000 USD na zakup domu.

Jednocześnie koszty mieszkaniowe nie powinny przekraczać jednej trzeciej wynagrodzenia za dom, co przy 30 000 USD rocznie wyniosłoby około 527 USD miesięcznie.

Oznacza to, że zakładając, że Twój kredyt hipoteczny stanowi 80% kosztów Twojego domu, a Twoje oszczędności stanowią depozyt w wysokości pozostałych 20%, możesz sobie pozwolić na dom wart 112 500 USD, zarabiając 30 000 USD rocznie.

To, czy to wystarczy, aby faktycznie kupić dom, będzie w dużej mierze zależeć od tego, gdzie mieszkasz.

Warto również wspomnieć, że jest to tylko bardzo luźna wskazówka, ponieważ stopy procentowe, opłaty i inne koszty związane z zakupem (i posiadaniem) domu mogą się różnić, z których wszystkie należy uwzględnić w osobistym planie finansowym.

W związku z tym warto porozmawiać z ekspertem ds.

Kredytów hipotecznych, aby zobaczyć, co jest tutaj wykonalne – ale także upewnij się, że wykonałeś matematykę, aby upewnić się, że faktycznie stać Cię na to, co ci oferują, w tym z odrobiną swobody ruchów.

Jak żyć za 30 000 dolarów rocznie

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby ułatwić sobie życie za 30 000 $ rocznie:

 • Rozpocznij budżet. Bardzo ważne będzie tutaj rozpoczęcie (i trzymanie się!) budżetu, abyś wiedział, że wydajesz tylko tyle, ile możesz.

  Pobierz darmowy szablon budżetu tutaj.

 • Śledź swoje wydatki. Oprócz rozpoczęcia budżetu, śledzenie każdego wydatku będzie miało tutaj kluczowe znaczenie, aby upewnić się, że dokładnie wiesz, gdzie trafia każdy dolar.

  Chociaż możesz to zrobić ręcznie, zajmuje to trochę czasu, więc polecam użycie pliku bezpłatną aplikację, taką jak Personal Capital, która zrobi to automatycznie za Ciebie.

 • Rozważ zmniejszenie innych rachunków. Cykliczne subskrypcje mogą naprawdę sumować się w czasie, więc ważne jest, aby to zrobić śledzić swoje rachunki i zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz wszystkich usług, za które płacisz, czy też jesteś w stanie wynegocjować lepszą ofertę.

  Jeśli to wszystko brzmi zbyt ciężko, Przycinać to świetne narzędzie, które może automatycznie zrobić to wszystko za Ciebie.

 • Zaplanuj swoje posiłki. Koszty żywności stanowią poważny wydatek w każdym budżecie, więc znalezienie sposobów na ich ograniczenie może bardzo pomóc.

  A planowanie posiłków to jeden z najlepszych sposobów na zrobienie tego, ponieważ pozwala opierać posiłki na tanich, sycących, zdrowych składnikach, zapewniając jednocześnie, że zawsze masz pod ręką składniki do przygotowania jednego z zaplanowanych posiłków – więc nie ma drogiego jedzenia na wynos.

 • Zmniejsz abonament na telefon komórkowy. Większość z nas płaci za więcej usług telefonicznych, niż faktycznie z nich korzysta.

  Sprawdź więc, czy możesz zmniejszyć limit danych lub liczbę połączeń zawartych w abonamencie każdego miesiąca, aby pokryć tylko to, z czego faktycznie korzystasz.

  Republika bezprzewodowa ma kilka naprawdę świetnych, tanich opcji do tego.

 • Sprawdź, jaka pomoc finansowa jest dostępna. Możesz kwalifikować się do wsparcia na tym poziomie wynagrodzenia, więc zapytaj władze lokalne.
 • Skorzystaj z transportu publicznego lub innych tanich opcji. Posiadanie samochodu jest drogie, więc jeśli to możliwe, gdziekolwiek jesteś, pozbądź się go i korzystaj z transportu publicznego.

  Możesz także dostać rower lub po prostu chodzić, jeśli jest to wykonalne.

  To nie tylko dobre dla twojego portfela, ale także dla twojego zdrowia!

 • Idź na oszczędne zakupy. Niezależnie od tego, czy są to meble, ubrania czy cokolwiek innego, często można je znaleźć z drugiej ręki za ułamek ceny zakupu nowego.

  Możesz albo udać się osobiście do sklepów z używaną odzieżą, albo skorzystać z Facebook Marketplace i podobnych platform.

 • Dołącz do biblioteki. Zdziwisz się, ile darmowych materiałów ma Twoja lokalna biblioteka.

  Dalekie od zwykłych książek, mają teraz ogromny wybór rzeczy, które zapewnią ci rozrywkę lub naukę – i to wszystko za darmo.