25 świetnych ofert pracy dla emerytowanych nauczycieli, które odpowiadają Twoim umiejętnościom

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 25 świetnych ofert pracy dla emerytowanych nauczycieli, które odpowiadają Twoim umiejętnościom

Szukasz nowej kariery lub dodatkowej pracy po przejściu na emeryturę jako nauczyciel? Jeśli twoje plany emerytalne obejmują znalezienie nowych rzeczy do zrobienia, czeka na ciebie wiele doskonałych miejsc pracy dla emerytowanych nauczycieli.

Emerytowani nauczyciele to jedni z najbardziej inteligentnych i pełnych pasji ludzi na świecie. I chociaż niektórzy mogą zdecydować się spędzić swoje złote lata relaksując się, inni mogą chcieć znaleźć sposoby inne niż kariera dydaktyczna, aby pozostać aktywnym, produktywnym i zaangażowanym.

Możesz wykorzystywać lub budować na kwalifikacjach, umiejętnościach i wiedzy z dziesięcioleci swojej kariery nauczycielskiej. Lub przejdź na zupełnie inną ścieżkę, wykonując pracę, którą mogłeś odłożyć lub odłożyć na później, gdy byłeś nauczycielem. Tak czy inaczej, po przejściu na emeryturę dostępnych jest wiele możliwości i mniej stresujących miejsc pracy.

Jeśli jesteś emerytowanym nauczycielem szukającym nowej pracy, oto 25 ofert pracy do rozważenia.

Praca dla emerytowanych nauczycieli – praca z domu

1. Sondaże

Zadania ankietowe mogą być elastyczne, umożliwiając emerytom pracę z domu zgodnie z ich harmonogramem. A ponieważ ankiety dostarczają cennych danych, na których polegają firmy i organizacje, emeryci mogą czuć się dobrze, wiedząc, że ich praca pomaga w podejmowaniu kluczowych decyzji. Sprawdź te aplikacje i strony internetowe, które oferują płatne ankiety.

  • Swagbucks. Program nagród, który umożliwia zdobywanie punktów za wypełnianie ankiet, przeglądanie sieci, zakupy online i wykonywanie innych mikrozadań. Zarejestruj się za pomocą Swagbucks za darmo i zamieniaj swoje punkty na karty podarunkowe lub zwroty gotówki. Oto nasz pełna recenzja Swagbucks.
  • Rakuten. Jeśli chcesz otrzymać zwrot gotówki podczas zakupów w ponad 3500 sklepach, sprawdź Rakuten aby zaoszczędzić trochę pieniędzy na zakupy. Przeczytaj nasze pełna recenzja Rakuten Tutaj.
  • Skrzynka odbiorczaDolary. Zarabianie pieniędzy nie może być łatwiejsze Skrzynka odbiorczaDolary. Zarejestruj się, wypełniaj ankiety i różne zadania online i zarabiaj dodatkowe pieniądze. Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do naszego pełna recenzja InboxDollars.
  • Ankieta ćpuna. Zarabiaj dodatkowe pieniądze z Ankieta ćpuna wypełniając ankiety online lub udostępniając swoje dane. Zarabiaj kartami upominkowymi lub gotówką przez Paypal. Przeczytaj nasze pełna recenzja Survey Junkie po więcej informacji.

Należy jednak zdawać sobie sprawę z pewnych potencjalnych wad prac geodezyjnych. Na przykład ankiety mogą być czasami powtarzalne i żmudne, a wynagrodzenie może być niskie.

2. Korekta

Korekta polega na przeczytaniu tekstu i poprawieniu błędów gramatycznych, ortograficznych lub interpunkcyjnych. Choć może się to wydawać łatwe, jest trudne, tym bardziej, gdy tekst jest długi lub złożony.

Ale dla tych, którzy zwracają uwagę na szczegóły, korekta może być zabawnym i satysfakcjonującym sposobem na zarabianie pieniędzy. Ponieważ wiele osób pracuje z domu, zapotrzebowanie na wysokiej jakości korektorów online jest większe niż kiedykolwiek.

Jeśli poważnie myślisz o zostaniu korektorem, przydatnym kursem będzie Proofread Anywhere, popularne szkolenie prowadzone przez Caitlin Pyle. Caitlin zarabiała ponad 36 000 USD rocznie w niepełnym wymiarze godzin jako korektor, co świadczy o wysokim potencjale dochodowym tej pracy.

Wypróbuj jej całkowicie BEZPŁATNE warsztaty i dowiedz się, jak rozpocząć korektę i gdzie znaleźć klientów.

3. Transkrypcja

Emerytowani nauczyciele szukający nowej pracy mogą chcieć rozważyć transkrypcję. Transkrypcja to proces przekształcania słów mówionych w formę pisemną i może być świetnym sposobem na zachowanie aktywności umysłowej na emeryturze. Dostępnych jest wiele zadań transkrypcji, od raportów sądowych po transkrypcje medyczne.

A ponieważ możesz wykonywać transkrypcję z dowolnego miejsca, jest to doskonała opcja dla emerytowanych nauczycieli, którzy chcą podróżować lub pracować z domu. Tak więc transkrypcja może być idealnym rozwiązaniem, jeśli szukasz nowego sposobu wykorzystania swoich umiejętności na emeryturze.

Możesz rozważyć GoTranscript w poszukiwaniu zleceń transkrypcji z domu. Przeczytaj pełną recenzję GoTranscript, aby uzyskać więcej informacji na temat platformy.

4. Bloggera

Jeśli jesteś emerytowanym nauczycielem lub myślisz o przejściu na emeryturę, istnieje wiele możliwości pozostania w kontakcie z dziedziną edukacji. Jedną z opcji jest założyć bloga edukacyjnegoi możesz skupić się na konkretnym temacie lub pisać na różne tematy.

Możesz także pisać dla określonej grupy wiekowej lub edukatorów na wszystkich poziomach. Cokolwiek zdecydujesz, upewnij się, że Twój blog jest pełen przydatnych informacji, które docenią nauczyciele.

🔥 Zalecana:  Dlaczego moja karta SIM nie działa? Poprawki dla iPhone'a, Androida, Verizon, Cell C, Airtel

Jeśli chcesz założyć bloga edukacyjnego, Bluehost jest tanią opcją dla początkujących jako platforma hostingowa.

5. Niezależny pisarz

Jeśli jesteś gotowy, aby rozpocząć następny rozdział, dlaczego nie spróbować niezależnego pisania?

Istnieje wiele różnych rodzajów prac pisarskich dostępnych dla freelancerów, więc możesz wybrać projekty, które Cię interesują. Niezależnie od tego, czy piszesz artykuły, posty na blogu, czy nawet treści w mediach społecznościowych, z pewnością znajdziesz dla siebie idealną okazję do pracy jako freelancer.

Możesz także wypróbować platformy takie jak FlexJobs, Fiverr i Upwork. Każdego dnia na tych stronach pojawia się mnóstwo nowych ofert pracy.

6. Wprowadzanie danych

Istnieje kilka powodów, dla których praca przy wprowadzaniu danych jest odpowiednia dla emerytów. Po pierwsze, można je wykonywać we własnym tempie, co pozwala emerytowanym pracownikom nie spieszyć się i uniknąć pochopnych błędów. Po drugie, większość zadań związanych z wprowadzaniem danych można wykonywać z domu, co pozwala emerytom na obejście innych zobowiązań.

Wreszcie, wiele zadań związanych z wprowadzaniem danych wymaga minimalnego przeszkolenia, co czyni je stosunkowo łatwymi do nauczenia. Jeśli jesteś na emeryturze i szukasz sposobu na zajęcie, rozważ wprowadzenie danych.

7. Tworzenie kursu

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad stworzeniem kursu online na podstawie swojej specjalizacji? To świetny sposób na wykorzystanie swojej wiedzy i doświadczenia, a także może być doskonałym źródłem dochodu — zwłaszcza jeśli jesteś emerytowanym nauczycielem. Możesz pracować z domu, ustalać godziny i kontrolować zawartość swojego kursu.

Ponadto będziesz w stanie dotrzeć do globalnej grupy studentów, którzy w innym przypadku mogliby nie mieć dostępu do Twojej wiedzy. Jeśli więc szukasz ekscytującego i satysfakcjonującego sposobu na spędzenie emerytury, spróbuj stworzyć kurs online.

Praca dla emerytowanych nauczycieli – praca związana ze szkołą

8. Nauczyciel

Dla tych, którzy niedawno rzucili pracę jako nauczyciel, korepetycje mogą być dobrą alternatywą.

Praca jako korepetytor dla emerytowanych nauczycieli zwykle wiąże się z pracą indywidualną z uczniami, chociaż niektórzy korepetytorzy pracują również z małymi grupami. Możesz udzielać korepetycji online z matematyki lub nauk ścisłych.

Możesz także uczyć uczniów online języka obcego lub angielskiego jako drugiego języka (ESL) za godzinę.

Załóżmy, że chcesz pracować za granicą i posiadasz certyfikaty nauczania języka angielskiego dla osób mówiących innymi językami (TESOL), nauczania języka angielskiego jako języka obcego (TEFL) lub podobne certyfikaty nauczania języka angielskiego. W takim przypadku możesz również uczyć języka angielskiego za granicą lub w międzynarodowych szkołach.

Rośnie również zapotrzebowanie na korepetytorów, którzy mogą pomóc w przygotowaniu do testów, takich jak SAT lub ACT. Oprócz pracy z uczniami, korepetytorzy często współpracują z rodzicami i nauczycielami w celu opracowania planów lekcji i oceny postępów uczniów.

9. Nauczyciel zastępczy

Praca jako nauczyciel zastępczy lub nauczyciel w niepełnym wymiarze godzin może być dla emerytowanych nauczycieli doskonałym sposobem na pozostanie w kontakcie ze światem edukacji bez stresu związanego z pracą w pełnym wymiarze godzin. Zastępcze możliwości nauczania dla byłych nauczycieli szkolnych są na ogół łatwiejsze do zdobycia niż etaty w pełnym wymiarze godzin, a godziny są zazwyczaj bardziej elastyczne.

I chociaż wynagrodzenie nie jest tak wysokie, jak pensja w pełnym wymiarze godzin, zostanie nauczycielem zastępczym może nadal być doskonałym sposobem na uzupełnienie dochodów na emeryturze.

10. Asystent naukowy

Inną opcją jest zostanie asystentem naukowym (RA). RA współpracują z profesorami i innymi badaczami, pomagając w gromadzeniu i analizie danych.

Wykształcenie sprawia, że ​​emerytowani nauczyciele są idealnymi kandydatami do tego typu pracy.

11. Bibliotekarz

Szukasz pracy, która byłaby idealna dla emerytów? Zostań bibliotekarzem. Trzeba mieć pasję do książek i wiedzy oraz umieć dzielić się tą pasją z innymi.

Inne kwalifikacje dla bibliotekarzy to cierpliwość i zorganizowanie, ponieważ często mają do czynienia z wieloma książkami i ludźmi. Ale co najważniejsze, muszą być dobrymi komunikatorami, ponieważ będą pracować z ludźmi w każdym wieku i z różnych środowisk.

12. Znacznik testu

Jeśli chcesz pozostać zajęty po latach bycia nauczycielem i zarabiać dodatkowe dochody, masz szczęście! Różne szkoły zatrudniają emerytowanych nauczycieli do pracy jako markery testowe i jest to idealna praca dla tych, którzy chcą pozostać w kontakcie z dziedziną edukacji, ale chcą uniknąć zaangażowania w nauczanie w pełnym wymiarze godzin.

Jako marker testu będziesz oceniać standardowe testy i przekazywać uczniom informacje zwrotne; zostaniesz poproszony o ocenę zadań uczniów. To świetny sposób na bycie bystrym i wykorzystywanie swojej wiedzy, aby pomagać innym.

🔥 Zalecana:  Jak wyłączyć funkcję Screen Mirroring na Androidzie, iPhonie, Samsungu i LG

13. Dostawca materiałów dydaktycznych

Po zakończeniu pracy jako nauczyciel możesz zostać dostawcą materiałów dydaktycznych. Na tym stanowisku będziesz tworzyć i dostarczać treści edukacyjne szkołom i nauczycielom, w tym plany lekcji, arkusze robocze, oceny i podręczniki dla instruktorów.

W wielu przypadkach będziesz również musiał zapewnić wsparcie i wskazówki nauczycielom swoich materiałów. W związku z tym musisz dobrze rozumieć system edukacji i potrzeby swoich pracodawców.

14. Koder egzaminacyjny

Będziesz odpowiedzialny za tworzenie egzaminów i administrowanie nimi jako programista egzaminów. Polegałoby to na opracowaniu pytań egzaminacyjnych, zakodowaniu ich, a następnie ocenieniu. Będziesz także odpowiedzialny za przechowywanie dokumentacji i wyników egzaminów.

Aby zostać programistą egzaminacyjnym, musisz znać języki programowania, takie jak Java i C++. Następnie musisz być w stanie pracować niezależnie i dotrzymywać terminów. I wreszcie, powinieneś być w stanie obsłużyć dużą ilość pracy.

15. Technik laboratoryjny

Praca ze studentami w warunkach laboratoryjnych może być bardzo satysfakcjonująca. Pomożesz im w eksperymentach, a także nauczysz ich, jak ważne jest bezpieczeństwo w laboratorium.

Co najważniejsze, zobaczysz podekscytowanie w ich oczach, gdy dokonają odkrycia. Jeśli zrezygnowałeś z nauczania i szukasz nowego wyzwania, rozważ zostanie technikiem laboratoryjnym.

Praca dla emerytowanych nauczycieli – umiejętności związane z nauczaniem

16. Doradca zawodowy/Konsultant

Dzięki swojemu doświadczeniu w nauczaniu i wiedzy możesz łatwo znaleźć pracę jako doradca zawodowy lub konsultant. Na tej ścieżce kariery pomożesz ludziom wybrać karierę odpowiednią do ich umiejętności i zainteresowań.

Możesz pomóc im w pisaniu CV, rozmowach kwalifikacyjnych i strategiach poszukiwania pracy. Ponadto będziesz mógł podzielić się swoimi spostrzeżeniami i radami na temat nauczania i zawodów pokrewnych.

17. Pedagog szkolny

Opcją pracy dla emerytowanych nauczycieli jest zostanie doradcą szkolnym. Doradcy zawodowi pomagają uczniom zaplanować studia, wybrać uczelnie oraz znaleźć stypendia i pomoc finansową.

Zapewniają również doradztwo i wsparcie uczniom zmagającym się z problemami osobistymi lub zagrożonym porzuceniem szkoły. Chociaż praca doradcy zawodowego może być wymagająca, może też dawać satysfakcję.

18. Specjalista ds. Rekrutacji Nauczycieli

Proces rekrutacji jest doskonały, jeśli chcesz pracować w edukacji, ale nie jako nauczyciel lub administrator. Specjaliści ds. rekrutacji nauczycieli rekrutują odpowiednie osoby do szkół z dodatkowymi szkoleniami i wsparciem.

Jako doświadczony nauczyciel, który przeszedł przez wszystkie te procesy rekrutacyjne – od znalezienia pierwszego stanowiska nauczycielskiego po negocjowanie wynagrodzeń i pakietów świadczeń – będziesz wiedział, czego to wymaga! Więc może być dla ciebie idealny, aby spróbować zostać rekruterem nauczycieli.

19. Trener instruktażowy

Bycie trenerem instruktażowym jest jednym z najlepszych zawodów dla emerytowanych nauczycieli. Emerytowani nauczyciele mogą działać jako trenerzy nauczania z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie i dostarczać cennych spostrzeżeń i wskazówek nowym nauczycielom lub nauczycielom borykającym się z trudnościami w nauczaniu.

Trener instruktażowy pozwala pozostać zaangażowanym w społeczność edukacyjną, jednocześnie ciesząc się elastycznym harmonogramem. Ponieważ wiele stanowisk trenerskich możesz wykonywać zdalnie, jest to świetny sposób na pozostawanie w kontakcie z kolegami z całego kraju.

20. Autor podręcznika

Myślisz o zostaniu autorem podręczników? To doskonała praca dla emerytowanych nauczycieli! Możesz dzielić się swoją wiedzą z następnym pokoleniem studentów, a także masz do tego dostęp Praca w domu i ustalić godziny. A dzięki dzisiejszej technologii możesz nawet formatować i publikować swoje książki!

21. Konsultant edukacyjny

Na szczęście kilka miejsc pracy dla emerytowanych nauczycieli może być satysfakcjonujące finansowo i osobiście. Jedną z opcji jest zostanie konsultantem edukacyjnym, gdzie możesz wykorzystać swoją wiedzę, aby pomóc innym nauczycielom w ulepszaniu ich metod nauczania i wyników uczniów.

Może to obejmować prowadzenie warsztatów, pisanie artykułów lub książek lub zapewnianie indywidualnego coachingu.

22. Szkolenia korporacyjne

Bez wątpienia szkolenia korporacyjne mogą być cennym atutem dla każdej firmy. W końcu pomaga to zapewnić, że pracownicy są na bieżąco z najnowszymi umiejętnościami i wiedzą.

Wielu emerytowanych nauczycieli uważa szkolenia korporacyjne za doskonały sposób na pozostanie aktywnym i zaangażowanym w późniejszych latach. Nie tylko zapewnia bardzo potrzebne poczucie celu, ale także oferuje doskonałą okazję do podzielenia się swoją bogatą wiedzą na określone tematy z następnym pokoleniem pracowników.

23. Zasoby ludzkie

Zasoby ludzkie to dziedzina zajmująca się rekrutacją, selekcją i szkoleniem pracowników, a także rozwojem i zarządzaniem programami świadczeń pracowniczych.

Emerytowani nauczyciele często posiadają niezbędne umiejętności i doświadczenie, aby odnieść sukces w tej dziedzinie. Są zaznajomieni z prowadzeniem, szkoleniem i ocenianiem uczniów. Często są doskonałymi komunikatorami i mają silne umiejętności interpersonalne.

🔥 Zalecana:  10 najważniejszych zapytań SQL, które powinien znać analityk danych — W stronę sztucznej inteligencji

Praca dla emerytowanych nauczycieli – inne poboczne zajęcia

24. Opieka nad dziećmi

Dla wielu emerytów opieka nad dziećmi przywołuje obrazy oszołomionych rodziców i krzyczących dzieci. Jednak praca dla emerytowanych nauczycieli jest często bardzo poszukiwana, ponieważ rodzice doceniają doświadczenie i cierpliwość, które towarzyszą latom nauczania. Ustal z rodzicami jasne oczekiwania dotyczące Twojej dostępności i stawek.

Niezbędne jest również dobre zrozumienie rozwoju dziecka i podstawowej pierwszej pomocy. Niezbędna jest też cierpliwość — nawet grzeczne dzieci mogą mieć swoje chwile. Ale jeśli lubisz dzieci i nie boisz się wyzwań, opieka nad dziećmi może być satysfakcjonującym sposobem na spędzenie czasu na emeryturze.

25. Prywatna niania

Prywatne nianie są bardzo poszukiwane, zwłaszcza w większych miastach, gdzie rodzice często mają wymagające zadania i harmonogramy. Podczas gdy pozycja niani polega na opiece nad dziećmi, wymaga również cierpliwości, kreatywności i umiejętności samodzielnego myślenia. Z tych powodów wiele niań to emerytowane nauczycielki z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.

Oprócz zapewniania opieki i nadzoru, prywatne nianie często pełnią rolę powierników i doradców dla rodziców. Jest to osoba, której rodzice mogą zaufać, udzielając szczerych opinii i porad. Tak więc prywatne nianie odgrywają istotną rolę w życiu wielu rodzin.

Jeśli powyższe opcje nie wydają Ci się atrakcyjne, a mimo to chcesz znaleźć pracę odpowiadającą Twoim preferencjom, możesz sprzedać swoje umiejętności jako freelancer i znaleźć różne oferty pracy na Fiverr, FlexJobsi Upwork. Po prostu podkreśl swoje zbywalne kwalifikacje pedagogiczne i stwórz imponujące CV, i umieść swój profil na tych internetowych platformach z ofertami pracy.

Często zadawane pytania (FAQ) – Praca dla emerytowanych nauczycieli

W jakim wieku większość nauczycieli przechodzi na emeryturę?

Nauczyciele zwykle przechodzą na emeryturę w wieku od 55 do 60 lat. Mając możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę do 55 roku życia, niektórzy mogą szukać innego zawodu, dodatkowego źródła dochodu lub po prostu elastycznej pracy teraz, gdy mają czas na robienie tego, co lubią, zbierając jednocześnie emerytura.

Czy emerytury nauczycieli są wypłacane dożywotnio?

Nauczyciele po przejściu na emeryturę otrzymają emeryturę. Opiera się to na ich stażu pracy i ich wynagrodzeniu pod koniec przejścia na emeryturę.

Który stan ma najlepszą emeryturę dla nauczycieli?

Karolina Południowa ma najlepszy plan emerytalny dla nauczycieli w Stanach Zjednoczonych. Jakość świadczeń oferowanych nauczycielom szkolnym w ramach planu emerytalnego znacznie przewyższa wszelkie inne oferowane obecnie plany.

Wniosek – Praca dla emerytowanych nauczycieli

Jeśli po latach nauczania perspektywa niepracowania po przejściu na emeryturę wydaje ci się nieprzyjemna, wymienione powyżej oferty pracy podsuną ci pomysły, jak cieszyć się złotymi latami, jednocześnie zarabiając, czy to jako nowa kariera, czy w niepełnym wymiarze godzin koncert.

Niezależnie od tego, co wybierzesz, Twoje doświadczenie i umiejętności jako nauczyciela bez wątpienia będą zbywalne, jeśli nie bardzo poszukiwane, w dzisiejszym trybie pracy online i ekonomii koncertów. Mając wymarzoną pracę, wykonywaną według własnego harmonogramu, warunków i we własnym tempie, lata na emeryturze mogą być przyjemne, intratne i wciąż pełne możliwości i rozwoju.

Powiązane lektury: