25 najlepszych miejsc pracy dla introwertyków – to pomoże Ci podjąć decyzję

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 25 najlepszych miejsc pracy dla introwertyków – to pomoże Ci podjąć decyzję

Czy jesteś osobą, która uwielbia pracować samotnie z mniejszą liczbą interakcji społecznych? Oto 25 najlepszych ofert pracy dla introwertyków, które możesz wypróbować już dziś.

Każda osoba urodzona na tym świecie z czasem rozwija swoje cechy. Bycie sobą i robienie tego, co lubisz najbardziej, ostatecznie poprawiłoby twoje cechy i zachowanie. Ale niezależnie od osobowości, każdy może wyróżniać się na swój sposób.

Każdy może zaoferować swój własny zestaw umiejętności, aby zabłysnąć w tym świecie.

Introwertycy zwykle potrzebują więcej czasu w samotności, aby się naładować. Najlepsze w nich jest to, że potrafią się bardziej skupić, są bardzo niezależni, kreatywni i są świetnymi słuchaczami. To dobre cechy, które mogą przynieść Ci wielki sukces w karierze.

Introwertycy nie zawsze mogą być w centrum uwagi ani w centrum uwagi. Cenią sobie więcej czasu dla siebie i wolą być zawsze sami. Ale mogą być skutecznymi i wydajnymi pracownikami. Te same wartości mogą być dodatkowym składnikiem potrzebnym do pomyślnego wykonania określonego zadania.

Po prostu daj im odpowiednią pracę i odpowiednie miejsce do pracy, a będą mogli błyszczeć na swoich własnych prawach. Cechy, które posiadają, z pewnością byłyby zaletą, biorąc pod uwagę odpowiednią sytuację. Innymi słowy, introwertycy najlepiej nadają się do pracy z przyzwoitą ilością niezależnego czasu pracy.

Jakie są więc 25 najlepszych prac dla introwertyków?

Kim jest introwertyk?

Kiedy słyszysz termin introwertyk, najprawdopodobniej myślisz o bardzo nieśmiałej, niespokojnej i nieśmiałej osobie. Ale to nie jest rzeczywistość! Przez lata wokół introwertyków tworzył się fałszywy stereotyp, zwłaszcza w praca introwertyka.

Forbes uważa introwertyków za jeden z największych atutów Twojej firmy! Gdyby te stereotypy były prawdziwe, czy introwertycy nie byliby całkowicie bezużyteczni w biznesowym otoczeniu towarzyskim?

Co by było, gdybyśmy powiedzieli ci, że introwertycy posiadają doskonałe umiejętności interpersonalne i interpersonalne i mogą być bardziej towarzyscy niż typowy ekstrawertyk? Szokujące, prawda?

Pojęcie introwersji jest o wiele bardziej złożone. Introwersja to jedna cecha osobowości, która definiuje twoją osobowość i jest częścią modelu wskaźników typu Myer Briggs, lepiej znanego jako test MBTI. Introwersja odnosi się do dążenia do wewnętrznej solidarności danej osoby, a nie do szukania spokoju od czynników zewnętrznych.

Introwertycy preferują środowiska, które pozwolą im swobodnie żyć w swoich światach i być kreatywnymi, ale analitycznymi. Czują się bardziej komfortowo, skupiając się na swoich wewnętrznych myślach niż na środowisku zewnętrznym. Tak więc przestrzeń osobista i niezależność są istotnymi czynnikami przy rozważaniu pracy dla introwertyków.

Najlepsze oferty pracy dla introwertyków

Idąc dalej, czy istnieją określone stanowiska i możliwości zatrudnienia, które można uznać za najlepsze miejsca pracy dla introwertyków? Na to pytanie niestety nie ma prostej odpowiedzi tak lub nie.

Chociaż nie możemy powiedzieć, że istnieją prace wyraźnie zaprojektowane dla określonego typu osobowości, z pewnością są takie prace, w których introwertyk może czuć się bardziej spokojny i sprawiać, że są bardziej zadowoleni z warunków pracy.

Więc bez zbędnych ceregieli przejdźmy do nich.

1. Projekt graficzny

Kiedy mówimy o pracy, w której introwertyk czułby się bardziej komfortowo i wydobyłby swój wewnętrzny świat, bycie grafikiem byłoby idealne. Graficy zwykle używają narzędzi do tworzenia wizualizacji dla konkretnego projektu. Zgodnie z podstawową definicją introwersji, pozwala być bardziej analitycznym, kreatywnym, ale nie najlepszym w wielozadaniowości.

Stanowisko projektanta graficznego jest właśnie tym; praca, która wymaga pewnego stopnia swobody twórczej przy jednoczesnym zachowaniu perspektywy krytycznego myślenia. Podczas pracy prawdopodobnie nie będziesz zajmować się więcej niż jednym projektem na raz, co sprawia, że ​​projektowanie graficzne jest jednym z najlepszych zadań dla introwertyków!

Fiverr to świetna platforma do sprawdzania ofert pracy w zakresie projektowania graficznego, które możesz wykonywać jako wolny strzelec. Dzięki swoim umiejętnościom projektowym możesz pomóc dziesiątkom osób i pomóc im uzyskać projekty, których potrzebują. Sam też używałem Fiverr do prac projektowych i jest to bardzo popularna platforma.

2. Programista IT

Ponieważ świat zmierza w kierunku cyfryzacji w fantastycznym tempie, technologia informacyjna jest jedną z tych dziedzin, w których odnotowano niektóre z najbardziej znaczących postępów w ciągu ostatnich lat. Praca w IT może być jedną z najlepszych opcji kariery dla introwertyków, ponieważ większość pracy polega na pracy z komputerem, a nie z innymi ludźmi.

IT nie tylko pomaga introwertycznym ludziom, którzy pragną interakcji społecznych, wychodzić i nawiązywać kontakty towarzyskie bez konieczności interakcji międzyludzkich, ale także pozwala nam, introwertykom, pracować w bezpiecznym domu!

🔥 Zalecana:  Play2Learn uruchamia cyfrowy konkurs mody dla młodych projektantów

Poza tym programista IT jest jednym z najlepszych wysokodochodowe umiejętności który pozwoli ci zrobić sześć cyfr w mgnieniu oka. Mając odpowiednie doświadczenie i wiedzę, możesz odnieść sukces w tej dziedzinie.

3. Autor treści

Będąc osobą introwertyczną, kiedy to piszę, ten uderza blisko domu. Wyobraź sobie możliwość uczenia się nowych rzeczy przy kawie we własnym domu, a następnie wyrażania siebie i swoich myśli poprzez blogi i artykuły, które docierają do mas bez konieczności pojawiania się na portalach społecznościowych.

Jeśli nie jest to jedna z najlepszych prac dla introwertyków, to nie wiemy, co nią jest.

Jeśli chcesz pisać, możesz wybrać między zostaniem niezależnym pisarzem dla innych lub pisaniem na własną platformę. Możesz założyć bloga, aby zbudować grono odbiorców i zwiększyć swoje dochody. Oto dokładnie, jak założyć bloga w 15 minut!

4. Księgowi

Matematyka, liczby i analiza. Oto trzy rzeczy, w których introwertycy przodują w swoim życiu. Osoby introwertyczne mają silną koncentrację. Dlatego szybko się uczą. Bycie samemu przez większość czasu daje im czas na autorefleksję i uświadomienie sobie, co muszą zrobić, aby poprawić ich życie.

Praca w dziale księgowości firmy pozwala żyć swoim życiem, robiąc to, co lubisz, nadając sens całemu procesowi pracy organizacji za pomocą arkuszy i liczb Excela. Nie ma nic bardziej analitycznego niż to.

5. Zarządzanie mediami społecznościowymi

W dzisiejszych czasach media społecznościowe stały się jednym z największych sposobów komunikowania się mas przez firmy. Media społecznościowe wpływają i poszerzają grono odbiorców w celu promowania Twojej firmy. Dobrze zarządzane konto w mediach społecznościowych może pomóc Twojej firmie osiągnąć wielkość. To odróżnia firmy odnoszące sukcesy od tych, które borykają się z trudnościami.

Chociaż osoba towarzyska więcej mówi, cicha osoba więcej myśli, a to pozwala introwertykowi przodować w takiej pracy, ponieważ może być kreatywny i analityczny. Właśnie tego wymaga praca!

Zarządzanie mediami społecznościowymi to świetny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy zgiełk boczny lub introwertyczna praca, jeśli potrzebujesz pieniędzy teraz.

6. Redaktor lub korektor

W treści pisanej lub treści graficznej nikt nie jest doskonały. Zawsze ktoś może ulepszyć Twoje treści. Możesz być tą osobą dla kogoś innego, dlatego praca redaktora jest jedną z najbardziej przyjaznych introwertykom prac na tej liście.

Oprócz redaktora korektor musi sprawdzać wszystkie błędy ortograficzne i gramatyczne, które mogły wystąpić w czyimś piśmie. Zapewniają ostateczną kontrolę jakości, zanim Twoje pismo zostanie udostępnione publicznie. Sprawdź te najlepsze oferty pracy dla korektorów, aby zacząć już dziś.

7. Bibliotekarz

Tak, wiemy, większość bibliotekarzy w mediach to typowa, stereotypowa, nieśmiała osoba, ale po prostu nas wysłuchaj. Oprócz zamiłowania do czytania, bibliotekarze są bardzo zorganizowani i zorientowani na szczegóły. Mają też silną samodyscyplinę, która jest charakterystyczna dla introwertyków.

Biblioteka to spokojne i pogodne miejsce, w którym możesz żyć różnymi życiami dzięki książkom, a potem być sam na sam ze swoimi myślami w spokoju. Dlaczego więc nie spróbować?

8. Artysta

Wyobraź sobie, że możesz spędzać czas robiąc to, co lubisz i zarabiać za to. Brzmi wspaniale, prawda? Nie tylko możesz zarabiać na swoim ulubionym hobby, ale także pomoże ci to poprawić nastrój i wyrazić więcej. Sytuacja korzystna dla wszystkich, prawda?

Sztuka była jednym z najczęstszych hobby introwertyków i wielu z nas jest w tym dobrych. Dlaczego więc nie zamienić tego w pełnoetatowe zatrudnienie i zarabiać przy tym pieniądze?

Możesz sprzedawać swoje dzieła na platformach internetowych, takich jak Redbubble, który jest w zasadzie rynkiem dzieł sztuki. Idź do Redbubble’a i zarabiać na sprzedaży sztuki.

9. Opiekun medyczny

Chociaż większość karier medycznych ma do czynienia z wieloma osobami, bycie lekarzem może być fantastyczną okazją dla kogoś, kto nie jest wielkim fanem interakcji międzyludzkich, ale nadal chce coś zmienić.

Jako opiekun medyczny wystarczy, że zadbasz o zdrowie i potrzeby pojedynczej osoby. Będziesz musiał wchodzić z nimi w interakcje tylko w razie potrzeby.

10. Fotograf

Bycie fotografem oznacza bycie wolnym, pokrewnym duchem, wychodzeniem w świat, spokojnymi lasami i wysokimi górami, by robić piękne zdjęcia. Już sama myśl o tym uspokaja nasze umysły i serca. Robienie zdjęć to doskonały sposób na zarabianie dobrych pieniędzy podczas robienia czegoś, co lubisz!

Oto najlepsze platformy do zarabiania pieniędzy na sprzedaży zdjęć.

🔥 Zalecana:  15 najlepszych kanadyjskich książek o finansach osobistych, które powinieneś przeczytać w tym roku

11. Projektant wnętrz

Dzięki dużej swobodzie twórczej projektowanie wnętrz jest idealne dla kreatywnych ludzi. Introwertycy są znani ze swojej kreatywnej strony. Projektanci wnętrz mają zwykle od jednego do dwóch klientów dziennie, więc jest mało wielozadaniowości i możesz skupić swoją uwagę na jednej osobie. Przekłada się to na poświęcenie potrzebne ludziom, którzy chcą ulepszyć i ulepszyć swoje domy.

Ta praca pozwala na minimalne interakcje społeczne, jednocześnie umożliwiając wyrażanie swojej kreatywności na znacznie większą skalę niż zwykle.

12. Lekarz weterynarii

Co introwertyk lubi bardziej niż samotność i spokój? Śliczne zwierzaki! Praca z tymi uroczymi i uroczymi zwierzętami może złagodzić stres związany z interakcjami międzyludzkimi. Zwierzęta zapewniają najbardziej naturalny środek antystresowy na świecie.

Nawet jeśli nie jesteś fanem imprez towarzyskich, poznawania nowych ludzi lub bycia towarzyskim, zwierzęta to stworzenia, których nie mamy dość. A pomaganie tym zwierzętom w potrzebie brzmi jak wymarzona praca.

13. Szef kuchni

Szef kuchni jest szefem kuchni i zarządza wszystkimi przygotowaniami posiłków, menu i utrzymaniem standardów żywności. Praca za zasłonami, ale bycie siłą napędową biznesu to jedna z najbardziej satysfakcjonujących prac na świecie. Większość ludzi i tak lubi gotować, więc równie dobrze możesz zarabiać na życie.

Tylko ostrzegam: to nie jest łatwe, a środowisko jest szybkie! Chociaż musisz bezpośrednio współpracować z innymi, możesz pominąć pogawędki.

14. Płacenie za chodzenie

Chociaż ta opcja nie jest czymś, co zapewni ci dochód w pełnym wymiarze godzin, istnieje sporo platform, które płacą ci pieniądze tylko za spacer i śledzenie twoich kroków.

Robisz to, co zawsze, chodzisz i zarabiasz przy tym pieniądze. Oto niektóre z najlepszych platform, które płacą za chodzenie.

15. Wykonywanie ankiet

Jeśli jesteś osobą bardzo wrażliwą, wypełnianie ankiet jest czymś, co możesz zrobić, aby jednorazowo zarobić niewielkie kwoty. Nie wymaga interakcji twarzą w twarz. Jeśli chcesz zarobić dodatkowe pieniądze, wypróbuj wypełnianie ankiet. Komputery są potrzebne tylko do wypełnienia tych ankiet.

Dostępnych jest wiele ankiet badawczych online, w których możesz wziąć udział i zarobić trochę pieniędzy, odpowiadając na pytania. Tu są 18 najlepszych witryn z ankietami online aby zarejestrować się i otrzymać płatność natychmiast.

Poniżej znajdują się listy platform, które możesz wypróbować:

16. Zapłacono za utratę wagi

Chociaż może się to wydawać czymś zbyt pięknym, aby było prawdziwe, istnieje. Na całym świecie są platformy, które to umożliwiają zapłacić za utratę wagi. Możesz zarabiać pieniądze i jednocześnie być zdrowym – to kolejna sytuacja, w której wszyscy wygrywają dla zdrowia Twojego organizmu i portfela.

Możesz zarobić do 10 000 $ za utratę wagi dzięki programom takim jak HealthyWage. Sprawdź nasze pełne Recenzja HealthyWage tutaj i zacznij stawać się sprawniejszym i bogatszym.

Jednak nie jest to coś, co możesz zrobić, aby uzyskać regularne dochody, ponieważ jest tylko tyle wagi do stracenia.

17. Wprowadzanie danych

Większość organizacji posiada oprogramowanie do sortowania danych i wymaga pomocy specjalisty ds. wprowadzania danych. Wprowadzanie danych nie wymaga tytułu licencjata, o ile znasz podstawowe umiejętności obsługi komputera. Ta praca jest idealna dla kogoś, kto chce pracować sam.

Dzięki zadaniom wprowadzania danych pomagasz innym firmom wprowadzać zebrane dane. Oto najlepsze zadania związane z wprowadzaniem danych, które możesz rozpocząć już dziś.

18. Spacer z psem

Ponownie, co może zapewnić ci towarzystwo i nie wiąże się z taką samą odpowiedzialnością za bycie ekstrawertykiem? Zwierząt! Czy wiesz, że spacerując z psem możesz zarobić dodatkowe pieniądze? Introwertycy równie dobrze mogą to uwzględnić na swojej liście. Spacery z psami nie tylko pomagają Twojemu portfelowi, ale także poprawiają ogólne samopoczucie.

Zwierzęta domowe, zwłaszcza psy, są znane ze swojej nadmiernej energii i życzliwości i potrafią rozweselić skałę. Tak więc, jeśli lubisz zwierzęta, ale nie możesz sobie pozwolić na odpowiedzialność za posiadanie własnego, wyprowadzanie psów jest pracą dla Ciebie. Nie wymaga konserwacji, ale te urocze futrzane zwierzaki zapewniają bardzo potrzebne uczucia.

Wyprowadzaj za nich psy innych ludzi, spędzaj czas z niesamowitymi kłębami futra i zarabiaj za to! Oto najlepsze platformy do wyprowadzania psów.

19. Transkrypcja

Jeśli nie jesteś osobą towarzyską i wolisz pracować sam przez większość czasu, ta praca może być właśnie tym, czego potrzebujesz. Słuchanie dźwięku mowy podczas jej zapisywania, transkrypcja to po prostu zamiana dźwięku na tekst. Tak więc, jeśli masz bystry słuch i lubisz pisać na klawiaturze, możesz rozważyć zostanie transkrypcjonistą.

🔥 Zalecana:  20 najlepszych aplikacji Shopify do recenzji produktów do wypróbowania (2022 r.)

Transkrypcja nie wymaga żadnych kwalifikacji, o ile potrafisz pisać szybko i zwracasz uwagę na szczegóły.

Transkrypcja jest dla tych, którzy lubią pracować w pojedynkę. Jest to zatem idealna praca dla introwertyków. Możesz sprawdzić najlepsze zlecenia transkrypcji abyś spróbował teraz.

20. Siedzenie w domu

Chociaż większość introwertyków nie lubi opuszczać bezpiecznych domów, wielu ekstrawertyków to robi. Kiedy wyjeżdżają, daje nam to możliwość pracy jako opiekunka domowa, ktoś, kto opiekuje się domami podczas nieobecności właścicieli. Praca w domu to jedna z najłatwiejszych, ale pozbawionych interakcji prac, jakie możesz znaleźć!

Oto najlepsze platformy do siedzenia w domu do wypróbowania już dziś.

Dodatkowo, jeśli kochasz podróżować i poznawać nowe miejsca, siedzenie w domu to doskonały sposób podróżować z ograniczonym budżetem.

21. Archiwista

Nie chcesz spotykać się z innymi? Żaden problem, zostań archiwistą. Zadaniem archiwisty jest uporządkowanie dużej ilości informacji i danych. To pozwala ci wymówić się ze wszystkich działań towarzyskich i wydarzeń, których nigdy nie byłeś fanem.

22. Sprzedawca B2B

Chociaż sprzedawca brzmi jak praca dla bardzo towarzyskiej osoby, ale nie jest to typ sprzedawcy, o którym tutaj mówimy. Ten rodzaj sprzedaży może być bardzo korzystny dla introwertyków takich jak Ty.

Sprzedawca B2B zajmuje się tylko innymi biznesami, co oznacza, że ​​nie musi zajmować się głośnymi klientami. Wszystkie Twoje bazy klientów to osoby fizyczne z ich podmiotami gospodarczymi. Sprawia, że ​​jest to znakomita praca dla introwertyków.

23. Tłumacze

Znasz więcej niż jeden język? To też może pomóc w zarabianiu na życie. Możesz wykorzystać tę umiejętność i przełożyć ją na pieniądze. Nie tylko zwiększasz swoje umiejętności, ale masz także inną opcję zwiększenia swoich finansów.

Jeśli masz dość wyczerpujących zadań, spróbuj wykorzystać swoje umiejętności językowe i pracować jako tłumacz. Musisz wchodzić w interakcje z niektórymi osobami tylko przy określonych okazjach.

Tłumacz może pracować w wielu okolicznościach, na przykład na rozprawach sądowych, w szkołach, a nawet jako tłumacz osobisty.

24. Badacz

Badania zawsze były intrygującym tematem dla nas, introwertyków. Próba odkrywania nowych rzeczy i odkrywania tego, czego nigdy wcześniej nie widziano, jest doskonałym przykładem kreatywności i po to żyjemy. Nie tylko możesz nauczyć się nowych fajnych rzeczy, ale także zarobić, robiąc coś, co jest dla ciebie drugą naturą.

Ponadto bycie badaczem to samotna praca, która pozytywnie wpłynie na ciebie i pomoże ci utrzymać interakcje społeczne na niskim poziomie.

25. Terapia

Sesje terapii indywidualnej wymagają dużej kontroli emocji i temperamentu. Terapeuta to zawód, który sprawia wrażenie zaprojektowanego dla analitycznej osoby, która lubi przeglądać mózgi innych ludzi. A niektórzy introwertycy są w tym wyjątkowi ze względu na ich głębokie myślenie i umiejętności analityczne. Dlatego bycie terapeutą jest jednym z najlepszych zawodów dla introwertyków.

Wniosek – najlepsze oferty pracy dla introwertyków

Introwertycy mają ogromne zalety, które mogą dać i przyczynić się do wybranej pracy. Są bardzo skoncentrowani i bardzo produktywni w zakresie przypisanych im zestawów umiejętności. Dbają o to, aby ukończenie projektu było ich głównym celem. Są to wspaniałe cechy w osiąganiu sukcesu.

Zawsze pamiętaj, że Twój typ osobowości nie determinuje Twojego sukcesu w życiu. Możliwości są zapewnione zarówno dla ekstrawertyków, jak i introwertyków. I nie ma zdefiniowanej nadrzędnej osobowości między nimi.

Liczy się to, że wiesz, kim jesteś i jakie mocne strony masz do pokazania i wniesienia wkładu w swoją pracę. Ciężka praca i wzmacnianie swoich mocnych stron jest o wiele ważniejsze, aby osiągnąć swoje cele.

W końcu sukces jest tym, czym go uczynisz.