23 oferty pracy dla cyfrowych nomadów zapewniające styl życia, na jaki zasługujesz

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 23 oferty pracy dla cyfrowych nomadów zapewniające styl życia, na jaki zasługujesz

Cyfrowy styl życia nomadów stał się głównym nurtem. Teraz w każdej branży istnieją prace nomadów, które można wykonywać w dowolnym miejscu na świecie. Pomysł jest dość prosty: zostaw biuro za sobą i znajdź pracę niezależną od lokalizacji Zarób pieniądze online, ale jakie są opcje? Poniżej przedstawiamy 23 oferty pracy dla cyfrowych nomadów. Wiele z nich nie wymaga żadnego doświadczenia, więc możesz zacząć już dziś.

Przygotuj się na znalezienie idealnej pracy jako cyfrowy nomad i uwolnij się na zawsze od biurka!

Styl życia cyfrowego nomada

Życie cyfrowych nomadów to nieustanne podróże i przygody, ale to nie tylko jedno wielkie wakacje. Pracowałem zdalnie podczas podróży z moim cyfrowa rodzina nomadów od 15 lat i choć ciężko pracujemy, poznawanie świata sprawia, że ​​warto.

Niektórym pomysł zarabiania na pracy podczas pobytu w egzotycznych miejscach może wydawać się fantazją. Jednak teraz jest więcej zasobów i możliwości niż kiedykolwiek wcześniej, aby umożliwić ci urzeczywistnienie tego stylu życia w podróży po świecie.

Gdzie zacząć szukać pracy jako cyfrowy nomad?

Twoja obecna praca

Jeśli chcesz zostać cyfrowym nomadem i zyskać swobodę pracy zdalnej:

 1. Zacznij od pracy, którą już masz.
 2. Porozmawiaj ze swoim szefem i powiedz mu, że zamierzasz rozpocząć koczowniczy tryb życia.
 3. Zapytaj, czy możesz nadal pracować dla firmy, ale uniezależnić się od lokalizacji.

To może nie działać w przypadku każdej pracy, takiej jak kasjer lub pracownik fabryki, ale istnieje wiele stanowisk, które równie dobrze można wykonywać online. Czy twój jest jeden?

Rozpocznij swoją idealną pracę jako cyfrowy nomad obok swojej obecnej roli

Kupowanie biletu lotniczego i rezygnacja z obecnej pracy nie jest najlepszym sposobem na zostanie cyfrowym nomadem. Zamiast tego spróbuj rozpocząć pracę jako koczownik jako dodatek.

Najpierw wyczuj pracę. Zanim rzucisz pracę, upewnij się, że jest to realna opcja dla Twojego cyfrowego stylu życia nomadów.

Oferty pracy dla cyfrowych nomadów są wszędzie — zawsze bądź przygotowany na nową okazję

Podczas gdy koczownicy podróżują po świecie, napotykają różnego rodzaju ludzi, którzy otwierają nowe drzwi do ich kariery. Jednak możesz skorzystać z tych możliwości tylko wtedy, gdy jesteś dobrze przygotowany.

Prowadzenie osobistej strony internetowej z aktualną listą projektów, nad którymi pracowałem, dało mi wiele jednorazowych zleceń na przestrzeni lat. Zawsze miej aktualne CV i aktualizuj swój profil na LinkedIn z tego samego powodu.

Jeśli spotkasz kogoś, kto organizuje konferencję i poprosił cię o zajęcie ostatniego miejsca, co możesz mu pokazać, aby przekonać go, że nadajesz się na to stanowisko? Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się teraz 23 najlepszym ofertom pracy dla cyfrowych nomadów w 2022 roku!

[Related Read: How To Write A Resume With No Experience – Beginners’ Guide]

1. Niezależny pisarz

Jeśli lubisz przykładać pióro do papieru (lub palce do klawiatury), freelancing jako pisarz to doskonały sposób na uzyskanie dochodu online. Wszystko czego potrzebujesz to laptop i możesz podróżować po świecie, zarabiając pieniądze jako niezależny cyfrowy koczownik.

Jak zdobyć pracę jako niezależny pisarz?

Większość niezależnych pisarzy nie jest zatrudniana przez duże firmy medialne ze stałym strumieniem płatnej pracy. Zamiast tego znajdują pracę pisarską, często pisząc treści dla właścicieli witryn i blogerów. Pierwsze kilka koncertów może być trudne. Jednak, gdy masz już trochę doświadczenia na swoim koncie i mocne portfolio, znalezienie samodzielne pisanie pracy staje się dużo łatwiejszy.

Aby opublikować kilka pierwszych artykułów, skontaktuj się z osobami w Twojej sieci, które są obecne w Internecie, i zaoferuj im bezpłatne napisanie treści. Następnie wskaż potencjalnym płacącym klientom te artykuły jako dowód umiejętności pisania.

Jakich umiejętności potrzebują niezależni pisarze?

Nie musisz być Szekspirem, aby pisać treści online, ale potrzebujesz:

 • Poprawna pisownia i gramatyka (Grammarly Premium jest koniecznością)
 • Naturalny styl pisania
 • Umiejętności zarządzania czasem

Średnia pensja: 60 807 USD

2. Transkrypcja

Transkrypcja polega zasadniczo na pisaniu tego, co słyszysz, aby zarobić na życie. Istnieją zadania transkrypcji na żywo, takie jak transkrypcja na sali sądowej, ale znacznie bardziej powszechne są zadania transkrypcji online. Otrzymasz plik wideo lub audio, a następnie przepisz go. Musisz tylko umieć pisać, aby otrzymać zlecenie transkrypcji.

Gdzie znaleźć transkrypcję online

Znajdź najlepsze zlecenia transkrypcji i to, czego potrzebujesz, aby zacząć przewodnik po zadaniach związanych z transkrypcją.

Średnia pensja: 33 008 USD

3. Wirtualny Asystent

Jeśli jesteś dobrze zorganizowany, dobrze zarządzasz czasem i biegle posługujesz się pocztą elektroniczną i edytorami tekstu, praca wirtualnego asystenta może dać ci swobodę podróżowania po świecie. Wirtualni asystenci wykonują połączenia telefoniczne, planują spotkania lub zarządzają pocztą e-mail swoich klientów. Możesz to wszystko robić w zaciszu kawiarni przy plaży w Tajlandii lub południowej Europie.

Jak zostać wirtualną asystentką

Ten poradnik dot zostać wirtualną asystentką zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć zarabiać w Internecie i żyć swoim wymarzonym życiem.

Średnia pensja: 39 823 USD

4. Edytor zdjęć

Może Cię zaskoczyć, że większość fotografów nie edytuje swoich zdjęć. Proces edycji może być długi i czasochłonny, dlatego wielu fotografów zleca tę pracę profesjonalnym edytorom zdjęć.

Jak zostać edytorem zdjęć

 • Rozpocznij za darmo z KORDONEK I Ciemny stół
 • Lub kup Adobe Photoshop i Lightroom
 • Zbuduj portfolio prac
 • Oferuj swoje usługi edycji na platformach takich jak Upwork i Fiverr

Średnia pensja: 36 474 USD

5. Wprowadzanie danych

Wprowadzanie danych może nie być najbardziej efektowną pracą. Mimo to niski próg wejścia i cyfrowy charakter danych oznaczają, że można to zrobić w dowolnym miejscu. Jeśli martwisz się, że nie masz umiejętności lub doświadczenia, aby wykonywać inne wymienione tutaj prace, praca związana z wprowadzaniem danych może pomóc Ci rozpocząć podróż nomady.

🔥 Zalecana:  Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe Luno dla swojego konta

Jak zdobyć pracę przy wprowadzaniu danych?

Zastosuj się do tych wspaniałych zadania wprowadzania danych, które możesz wykonywać z dowolnego miejsca na świecie. Aby rozpocząć przygodę z cyfrowymi nomadami, potrzebujesz podstawowej znajomości obsługi komputera, laptopa i Wi-Fi.

Średnia pensja: 37 415 USD

6. Wsparcie techniczne

Nie musisz być magistrem informatyki, aby pracować we wsparciu technicznym – wystarczy, że potrafisz rozwiązywać problemy. Google będzie Twoim najlepszym przyjacielem w tej roli. Rola wsparcia technicznego dała mi pierwszy kontakt z koczowniczym stylem życia ponad dziesięć lat temu. Wraz z pojawianiem się nowych technologii w Internecie, osoby zajmujące się pomocą techniczną będą nadal bardzo poszukiwane.

Jak zdobyć zdalną pracę w dziale pomocy technicznej

Większość podstawowych ról wsparcia technicznego będzie miała wystarczające przeszkolenie, aby nauczyć Cię, jak wykonywać pracę. Potrzebujesz umiejętności rozwiązywania problemów, chęci do dalszej nauki i odrobiny wiedzy technicznej.

Rozmawiaj online ze swoją siecią, aktualizuj swój profil na LinkedIn i przeglądaj strony internetowe, takie jak Indeed. Wkrótce powinieneś znaleźć stanowisko, które daje swobodę podróżowania po świecie podczas pracy online.

Średnia pensja: 38 533 USD

7. Tłumacz

Ponieważ jeden na czterech Amerykanów mówi w języku obcym, zostanie tłumaczem online to kolejna doskonała opcja. Zlecenia tłumaczeniowe zwykle mają postać dokumentu tekstowego, chociaż typowe są również tłumaczenia wideo i audio. Jeśli mówisz w drugim języku, to źródło dochodu może być kluczem do koczowniczego stylu życia.

Jak zostać tłumaczem online

 1. Nigdy nie przestawaj uczyć się wybranego języka
 2. Zostać certyfikowanym
 3. Rozważ specjalizację w jednej branży
 4. Zdobądź doświadczenie od platformy dla freelancerów
 5. Znajdź długoterminowe umowy tłumaczeniowe na stronach z ofertami pracy, takich jak Rzeczywiście

Średnia pensja: 60 475 USD

8. Ilustrator

Jeśli masz zdolności artystyczne, z pewnością myślałeś o zostaniu ilustratorem, ale być może nie uważałeś tego za idealną pracę dla cyfrowego nomady. Może się okazać, że rysujesz ilustracje do książek dla dzieci, programów nauczania, a nawet postaci z gier wideo. Znalezienie pracy jako freelancer do rysowania i ilustracji online jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, więc nie ma już powodu, dla którego utknąłbyś w swoim rodzinnym mieście.

Jak znaleźć pracę jako niezależny ilustrator

Reklamuj się na stronach internetowych dla freelancerów, takich jak Flexjobs i Upwork, tradycyjnych witrynach z ofertami pracy, takich jak Joble i Indeed, oraz strony poświęcone konkretnym artystom. Nie zapomnij aktualizować swojego portfolio i kierować do niego swoich klientów.

Średnia pensja: 64 260 USD

9. Publikacja własna/autor

Jeśli zawsze chciałeś napisać kolejną świetną powieść lub napisać literaturę faktu na temat, który Cię pasjonuje, nie ma lepszego momentu niż teraźniejszość. Samodzielne publikowanie jest tak proste w przypadku firm takich jak Amazon, że możesz sprzedawać swoją książkę w tym samym tygodniu, w którym ją skończysz!

Pisanie to praca stworzona dla cyfrowego nomady. Wszystko czego potrzebujesz to laptop (nie potrzebujesz nawet Wi-Fi), a możesz być autorem kolejnego bestsellera New York Timesa, popijając herbatę w Himalajach.

Jakich umiejętności potrzebuję, aby zostać autorem publikującym samodzielnie

Spójność ma kluczowe znaczenie dla odniesienia sukcesu jako autor. Kultowy powieściopisarz Stephen King powiedział kiedyś: „Talent jest tańszy niż sól kuchenna. Tym, co odróżnia osobę utalentowaną od odnoszącej sukcesy, jest dużo ciężkiej pracy”. Więc nie schodź, jeśli twoja pierwsza książka nie spada z półek. Jeśli nadal publikujesz na platformach takich jak KDP AmazonaTwoja praca będzie się z czasem zwiększać i prawdopodobnie wkrótce zyskasz kilku lojalnych fanów.

Średnia pensja: jest bardzo zróżnicowana

10. Nauczyciel języka

Trwa debata na temat tego, czy nauczyciele języków zaliczają się do cyfrowych nomadów w społeczności cyfrowych nomadów.

Niezależnie od tego, po której stronie sporu się opowiadasz, nie da się zaprzeczyć, że wspaniale jest podróżować po świecie ucząc swojego ojczystego języka, a są wiele korzyści dla „slomadzkiego” stylu życia. Nauczanie może być pracą dla Ciebie, jeśli wolisz spędzić trochę więcej czasu w każdym miejscu.

Jak zostać nauczycielem języka za granicą

Aby uczyć języka angielskiego za granicą, większość szkół lub firm wymaga od Ciebie dyplomu licencjata lub przynajmniej certyfikatu TEFL. Jednak firmy takie jak np angielski pierwszy oferować TEFL jako część ich szkolenia, abyś mógł jak najszybciej rozpocząć nauczanie w obcym kraju.

Średnia pensja: 32 901 USD

11. Nauczyciel angielskiego online

Nie ma wątpliwości, że nauczanie angielskiego online to zawód w pełni cyfrowego nomada. Chociaż ogromne zapotrzebowanie na nauczycieli języka angielskiego w Chinach zaczęło się wyczerpywać z powodu nowych ograniczeń, wciąż istnieje wiele ofert pracy online w języku angielskim.

Najlepsze platformy do nauczania angielskiego online

Średnie wynagrodzenie: 10-50 USD/godz

12. Menedżer i marketing mediów społecznościowych

Prowadzenie firmy przy jednoczesnym utrzymywaniu aktywnych kont w mediach społecznościowych może być stresujące. Dlatego większość firm zatrudnia specjalistów do zarządzania kontami w mediach społecznościowych. Czy masz dogłębną wiedzę na temat Facebooka, Instagrama, Tik Toka i Twittera? Zamiast przewijać, możesz zarabiać, publikując treści i angażując odbiorców na tych platformach społecznościowych.

Jak znaleźć pracę jako menedżer mediów społecznościowych lub marketer

Marketing w mediach społecznościowych to zupełnie nowa branża iz tego powodu często nie widzi się wymagań dotyczących doświadczenia w przypadku pracy w mediach społecznościowych. Przed złożeniem podania na te stanowiska na LinkedIn i ZipRecruiter dobrze jest się przygotować, aby zaimponować firmie swoimi umiejętnościami w zakresie mediów społecznościowych.

 • Czy możesz tworzyć treści, które można udostępniać?
 • Czy rozumiesz strategię marketingową w mediach społecznościowych?
 • Czy potrafisz analizować dane z analityki marketingowej?
 • Czy jesteś osobą towarzyską?
 • Czy posiadasz umiejętności efektywnego zarządzania czasem?

Średnia pensja: 38 000 USD

13. Projektant graficzny

Influencerzy, tacy jak Chris Do at przyszłość spopularyzowali ideę bycia projektantem. Tak bardzo, że wyszukiwanie projektantów logo na Fiverr zwraca 20 stron – to 980 projektantów! Prawda jest taka, że ​​praktycznie każda nowa aplikacja, każde logo strony internetowej i każdy interfejs użytkownika Twitcha, który widzisz teraz online, został ręcznie wykonany przez projektanta, który może znajdować się w dowolnym miejscu na świecie. To możesz być ty!

🔥 Zalecana:  Jak usunąć podcasty ze Spotify

Jak zostać niezależnym grafikiem

Pozyskanie kilku pierwszych klientów będzie wymagało silnych umiejętności nawiązywania kontaktów i autopromocji. Dzięki znacznemu przekroczeniu tych kilku pierwszych projektów będziesz mieć solidny katalog z przeszłości, który możesz pokazać swoim kolejnym klientom i, miejmy nadzieję, kilka entuzjastycznych recenzji.

Średnia pensja: 53 198 USD

14. Korepetycje online

Od czasu pandemii idea zajęć online uległa całkowitej normalizacji. Korepetycje online, niegdyś niszowa forma pracy, teraz stały się głównym nurtem.

Możesz znaleźć korepetycje online z każdego przedmiotu, od historii i matematyki po łacinę i egiptologię. Ponadto pojawiło się wiele agencji korepetytorów, które pomogą Ci skontaktować się z potencjalnymi uczniami. Tak długo, jak Wi-Fi jest silne, możesz udzielać korepetycji w dowolnym miejscu na świecie.

Jak zostać nauczycielem online

Zapisz się do agencji korepetycji. Wiele agencji korepetycji oczekuje, że będziesz mieć stopień naukowy lub doświadczenie w nauczaniu przedmiotu, którego zamierzasz uczyć.

Średnia pensja: 40 806 USD

15. Blogger

Może się wydawać, że w dzisiejszych czasach wszyscy i ich mama mają bloga, ale prawda jest taka, że ​​blogowanie to wciąż świetna praca dla cyfrowych nomadów, dzięki której można zarobić na życie, będąc całkowicie niezależnym od lokalizacji. Blogowanie jest moją główną atrakcją codzienna poranna rutyna.

Blog nie wymaga znacznej inwestycji początkowej i możesz go szybko założyć z boku, jednocześnie kontynuując zarabianie pieniędzy na swojej podstawowej pracy.

Jak założyć bloga?

Aby założyć bloga i zacząć zarabiać, musisz śledzić a kompletny przewodnik po blogowaniuale oto podstawowe kroki, które musisz wykonać, aby stworzyć udanego bloga.

Jakich umiejętności potrzebuję, aby zostać blogerem?

Blogerzy muszą być w stanie konsekwentnie pisać i publikować, więc umiejętności pisania są koniecznością, ale posiadanie bloga to znacznie więcej niż tylko pisanie treści. Blog to biznes. W związku z tym blogerzy muszą spełniać każdy aspekt posiadania firmy lub zatrudniać ludzi do wykonywania części, których nie są w stanie wykonać. Obejmują one:

 • Tworzenie treści
 • Konserwacja witryny
 • Wsparcie techniczne
 • Finanse
 • Zarządzanie marketingiem i mediami społecznościowymi

Średnia pensja: 38 716 USD

16. Marketing partnerski

Marketerzy stowarzyszeni zarabiają prowizję od produktów innych osób. Wykorzystując swoją obecność w Internecie, łączysz odbiorców z produktami, którymi mogą być zainteresowani, zarabiając na każdej sprzedaży. Marketing afiliacyjny może być trudny do włamania, jeśli nie masz jeszcze dużej liczby obserwujących w mediach społecznościowych lub dobrego ruchu na posiadanej stronie internetowej.

Aby zacząć, nie potrzebujesz dziesiątek tysięcy obserwujących – wiele firm będzie współpracować z influencerami, którzy mają tylko kilka tysięcy obserwujących. Najważniejszym czynnikiem jest trafność. Jeśli masz wielu zwolenników w mediach społecznościowych, w których publikujesz posty o problemach rodzicielskich, nie spodziewaj się zawierania umów partnerskich z firmami spoza tej niszy.

Jak zostać marketingowcem stowarzyszonym

Zakładając, że masz już obserwujących online, skontaktuj się z firmami w swojej niszy w celu uzyskania potencjalnych umów partnerskich. Zacznij od produktów, których używasz lub które znasz i z których skorzystają Twoi odbiorcy.

 • Program partnerski Amazon
 • UdostępnijASprzedaż
 • ClickBank
 • Dotrzyj do firm w swojej niszy

Średnia pensja: 53 021 USD

17. Fotograf

Tworzenie wysokiej jakości zdjęć to znacznie więcej umiejętności niż sprzętu. Duże firmy medialne raczej nie będą publikować ujęć zrobionych smartfonem. Wciąż jednak istnieje rynek zdjęć robionych skromnym sprzętem. Jeśli masz pieniądze, które możesz wydać na dobry korpus aparatu i kilka wysokiej jakości obiektywów, odniesiesz większy sukces.

Jak zostać fotografem?

Dla fotografa nomada założenie studia w każdym miejscu nie wchodzi w rachubę. Jednak wciąż istnieje wiele opcji prowadzenia cyfrowego stylu życia nomadów podczas robienia zdjęć.

Każda strona internetowa, artykuł i post w mediach społecznościowych online potrzebują obrazów, aby zachęcić czytelników i widzów. Większość z tych zdjęć jest kupowana w serwisach stockowych, takich jak Shutterstock. Chociaż każde zdjęcie może sprzedawać się tylko za kilka dolarów, gdy zbudujesz dużą pulę zdjęć, możesz w mgnieniu oka zarobić pełnoetatowy dochód. Oto kroki, które musisz wykonać, aby zacząć.

 • Skonfiguruj swoje konto
 • Przedmioty badawcze, które sprzedają
 • Robić zdjęcia
 • Przesyłaj często

Alternatywnie możesz zostać fotografem imprez podróżujących, fotografując te wyjątkowe chwile, takie jak wesela i imprezy firmowe dla klientów i rodzin, za znacznie wyższą jednorazową opłatą. Proces ten jest nieco inny.

 • Stwórz portfolio online dla potencjalnych klientów.
 • Konsekwentnie docieraj do potencjalnych klientów w swoich obecnych i przyszłych lokalizacjach.

Oprócz oczywistych umiejętności fotograficznych potrzebnych, aby odnieść sukces jako fotograf, do konsekwentnego znajdowania nowej pracy wymagane są również doskonałe umiejętności nawiązywania kontaktów, komunikacji i sprzedaży.

Średnia pensja: 40 848 USD

18. Edytor wideo

Tak jak fotografowie często zlecają swoje prace związane z edycją zdjęć na zewnątrz, tak samo robią filmowcy. Korekcja kolorów, równoważenie dźwięku i tworzenie intrygujących cięć to sztuka całkowicie oddzielona od faktycznego filmowania ujęć.

Jeśli masz doświadczenie w edytowaniu filmów, ta praca może być Twoim wejściem do świata cyfrowych nomadów.

Jak zostać edytorem wideo

Chociaż wielu idzie na studia, aby zostać montażystami wideo, nie jest to warunkiem wstępnym, zwłaszcza jeśli zamierzasz zostać freelancerem. Ważniejsze od odpowiedniego stopnia są twoje umiejętności w oprogramowaniu i portfolio wysokiej jakości pracy. Jeśli na początku nie możesz dostać płatnego występu, edytuj własną pracę, aby stworzyć katalog, który możesz pokazać klientom. Następnie konsekwentnie przesyłaj filmy na platformy takie jak YouTube, aby zaprezentować swoją pracę i znaleźć płacących klientów.

Znajdź oferty pracy dla freelancerów na:

Średnia pensja: 49 352 USD

19. Strateg SEO

Stratedzy SEO pomagają swoim klientom zajmować wyższe pozycje w wyszukiwarkach, takich jak Google. Badania wykazały, że 75,1% kliknięć trafia do pierwszych trzech wyniki w Google. Jeśli więc Twoja witryna zajmuje niższą pozycję w rankingu, nawet jeśli nadal znajduje się na pierwszej stronie, tracisz większość ruchu.

🔥 Zalecana:  Jak zarabiać na oglądaniu Gwiezdnych wojen (w kółko)

Centra cyfrowych nomadów, takie jak Chiang Mai w Tajlandii, stały się epicentrami dla firm SEO po prostu dlatego, że jest to idealna praca dla cyfrowych nomadów.

Jak zostać strategiem SEO

Według Briana Deana z Backlinko, Istnieje sześć sposobów, aby zostać strategiem SEO:

 • Weź udział w kursie SEO (lub kilku kursach SEO)
 • Naucz się SEO poprzez optymalizację własnej strony internetowej
 • Praca w agencji marketingowej
 • Zdobądź klientów SEO
 • Zdobądź online Certyfikat SEO lub stopień
 • Pracuj jako „wewnętrzny” specjalista SEO

Średnia pensja: 55 460 USD

20. Programista stron internetowych

Dwadzieścia lat temu większość firm nie miała własnego miejsca w sieci, ale teraz oczekuje się, że każda restauracja, szkoła, a nawet wiele osób prywatnych będzie miało markową stronę internetową. To wiele możliwości dla twórców stron internetowych! Ponadto wielu twórców stron internetowych decyduje się teraz na pracę zdalną i zawsze istnieje możliwość pracy jako freelancer.

Jak zostać programistą stron internetowych online

Oczywiście tradycyjna ścieżka zdobywania dyplomu, stażu i pracy jest nadal pewnym sposobem na zostanie programistą stron internetowych. Jeśli jednak chcesz przeskoczyć kolejkę i zacząć otrzymywać płatne koncerty wcześniej, musisz zbudować swoje umiejętności i portfolio.

Umiejętności front-endowe: HTML, CSS, JavaScript

Umiejętności back-endowe: Python, PHP, C#, Java

Średnia pensja: 68 636 USD

21. Programista

Programiści piszą kod komputerowy, który może być używany na urządzeniu mobilnym, w bankomacie lub na serwerze obsługującym konta międzynarodowej firmy. To świetna praca w podróży, ponieważ wymaga niewiele więcej niż laptopa. Ponadto komunikacja ze współpracownikami może odbywać się online, a do udostępniania kodu można używać platform takich jak GitHub.

Jak zostać programistą

 • Ucz się języków: na studiach, na kursie kodowania lub samodzielnie
 • Przyczyniaj się do projektów: szukaj bezpłatnych i otwartych projektów, do których możesz dołączyć
 • Rozpocznij własne projekty: przetestuj swoją aplikację, oprogramowanie lub program
 • Szukaj pracy: znajdź pracę jako freelancer dla programistów

Średnia pensja: 66 339 USD

22. Konsultant

Konsultanci służą radą i analizą swoim klientom. Niezależnie od Twojego wcześniejszego doświadczenia lub wiedzy, istnieje możliwość zostania konsultantem dla innych osób w tej branży. Jeśli masz doświadczenie w HR, możesz konsultować się z firmą, która chce stworzyć nowy program szkoleniowy dla swoich pracowników. Jeśli masz doświadczenie w analityce biznesowej, możesz doradzić firmie, która chce zmienić system ERP.

Musisz mieć dobre umiejętności komunikacyjne i umiejętność szybkiego budowania relacji z klientami, aby odnieść sukces jako konsultant.

Jak zostać konsultantem

 • Jasno zdefiniuj swoją wiedzę i usługi.
 • Zbuduj profesjonalną stronę internetową, do której skierujesz potencjalnych klientów.
 • Zacznij od istniejącej sieci. Dotrzyj do poprzednich pracodawców, współpracowników i klientów.

Średnia pensja: 78 214 USD

23. Internetowy trener fitness

Nie musisz już być komputerowym specem, aby być cyfrowym koczownikiem. Wraz z narodzinami tak wielu platform dla freelancingu prawie każdy może zarabiać na życie w Internecie – nawet trenerzy fitness.

Oprócz próby zostania kolejnym Athlean-X na YouTube, istnieje wiele sposobów na bycie trenerem fitness online. Pamiętaj, że do trenowania przez wideo online wymagane jest dobre Wi-Fi, więc trzymaj się miast i powinieneś być dobry nawet w najbardziej odległych krajach.

Jak zostać trenerem fitness online?

Jeśli już pracujesz jako trener personalny, spróbuj polecić swoim klientom przejście na szkolenia online. W ten sposób będziesz mieć początkową bazę klientów i nie będziesz zaczynać od zera.

Jeśli jesteś nowy w branży, rozważ najpierw uzyskanie certyfikatu, który pomoże Ci zdobyć klientów i kontrakty z platformami internetowymi. Następnie zdecyduj, gdzie skoncentrować swoje wysiłki.

Sprawdź platformy takie jak Trener rozpocząć pracę jako cyfrowy nomad jako instruktor fitness online.

 • Trening personalny jeden na jeden
 • Zajęcia grupowe
 • Nagrane kursy
 • Ebooki i programy fitness

Średnia pensja: 45 734 USD

Ostateczne przemyślenia – czy powinieneś to zrobić?

Nigdy nie było lepszego czasu na spakowanie walizek i zwiedzanie świata, a stanie się to łatwiejsze, gdy życie nomadów stanie się bardziej akceptowane, a wizy dla cyfrowych nomadów staną się normą.

Jeśli na tej liście jest praca, w której możesz się znaleźć, idź do niej! Zmieni twoje życie na zawsze.

Table of Contents