23 najlepsze prace odporne na recesję dla każdego poziomu umiejętności w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 23 najlepsze prace odporne na recesję dla każdego poziomu umiejętności w 2023 r

Chcesz zachować pracę w czasie recesji? Porozmawiajmy o pracach odpornych na recesję, które możesz wybrać w dowolnej dziedzinie. Chociaż żadna praca nie jest w 100% odporna na recesję, recesja wpływa na niektóre dziedziny kariery w mniejszym stopniu.

Podczas spowolnienia gospodarczego lub pogorszenia koniunktury generalnie dochodzi do zwolnień i zmniejsza się liczba ofert pracy. Trudniej jest znaleźć pracę, ponieważ wiele sektorów ucierpiało, a większość firm ogranicza wydatki operacyjne.

Choć jest to coś, na co nikt nie ma nadziei, każdy może doświadczyć recesji. Ale jego wpływ będzie odczuwalny w różny sposób w zależności od statusu życia każdej osoby. Niezależnie od tego, czy masz umiejętności zapewniające wysokie dochody, czy nie, recesja może szybko sprawić, że wszystko to stanie się nieistotne.

Za każdym razem, gdy pojawia się recesja, wielu martwi się o swoją pracę. Podczas recesji w 2008 r stopa bezrobocia przekroczyła 10%. W 2020 r. wskaźniki zatrudnienia szybko wzrosły do ​​14,7%. Od tego czasu spaść do 8,4%który nadal jest znacznie wyższy niż 3,5% pod koniec 2019 r.

Tak więc, jeśli szukasz pracy odpornej na recesję, zdobądź swoje CV i upewnij się, że Twoje CV się wyróżnia od reszty, aby zaimponować potencjalnym pracodawcom.

Co to jest recesja?

Recesja to spowolnienie gospodarcze, którego skutkiem jest wzrost bezrobocia. Recesja to powszechny termin finansowy, który odnosi się do znacznego spadku aktywności gospodarczej.

Mówiąc najprościej, kiedy następuje ogólny spadek gospodarczy przez dwa kolejne kwartały w roku i wzrost bezrobocia w tym samym okresie, mamy do czynienia z recesją. Może to dotyczyć jednego kraju i często występuje w wielu krajach.

Najlepsze miejsca pracy odporne na recesję w 2021 r

Szukasz dziedzin kariery, na które recesja ma mniejszy wpływ? Chociaż nie ma absolutnie żadnej gwarancji, określone branże lub zawody są niezbędne dla naszego społeczeństwa. Oto wybór miejsca pracy odporne na recesję na każdym poziomie umiejętności.

1. Lekarze i pracownicy służby zdrowia

Nie ma znaczenia, czy jesteś zarejestrowaną pielęgniarką, lekarzem, asystentem, czy kimkolwiek pomiędzy. Posiadanie pracy w dziedzinie medycyny i opieki zdrowotnej to świetne miejsce na pobyt w czasie recesji.

Nawet gdy nadejdzie recesja, ludzie będą chorować, a opieka zdrowotna jest potrzebna. Szpitale lub kliniki to świetny wybór kariery, jeśli chcesz mieć pewność zatrudnienia. Ponadto, jeśli jesteś osobą, która wykonuje pracę pozamedyczną w przychodni lub szpitalu, również możesz z tego skorzystać. Tak długo, jak potrzebna jest opieka zdrowotna, ty też będziesz.

2. Pracownicy sklepów spożywczych

W chwili, gdy nadejdzie recesja, ludzie będą powoli zmniejszać wydatki uznaniowe. Nie kupują rzeczy, których nie potrzebują, nie szukają pomysłów na nie wydawanie pieniędzy i nie przeglądają pomysłów na wieczorne randki w domu. Częściej przebywają w domach, a mniej wychodzą.

Kiedy ograniczysz częstotliwość chodzenia do restauracji, będziesz robić więcej zakupów spożywczych. Chociaż istnieje kilka szybkich wskazówek, jak zaoszczędzić pieniądze na zakupach spożywczych, nadal będziesz potrzebować artykułów spożywczych. Jeśli szukasz pracy, pracownik sklepu spożywczego może być bardziej stabilny niż inne prace.

Dodatkowa wskazówka: zamiast pracować w sklepie spożywczym, możesz dostarczać artykuły spożywcze za pośrednictwem różnych aplikacji. Instakart jest obecnie jedną z najpopularniejszych opcji. Możesz określić, kiedy pracujesz, i otrzymujesz wynagrodzenie za dostarczanie jedzenia pod drzwi ludzi.

3. Usługi dostawy

Zakupy online i usługi dostawy wzrosły na przestrzeni lat. W ciągu ostatnich kilku miesięcy usługi kurierskie przeżywają boom. Ludzie chcą unikać chodzenia do sklepów, a zamawianie rzeczy online jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Możesz dostarczać artykuły spożywcze, ubrania, artykuły gospodarstwa domowego, meble i nie tylko. Wszystko, co masz w domu, możesz przetransportować. Stały wzrost liczby osób dostarczających rzeczy sprawia, że ​​usługi dostawy i kurierskie są jednymi z największych miejsca pracy odporne na recesję tam.

🔥 Zalecana:  15 najlepszych miejsc do sprzedaży kart Pokemon za gotówkę

Dodatkowa wskazówka: dostarczaj zakupy przez Instakart. Dzięki Instacart możesz określić swój harmonogram i zarabiać na dostarczaniu jedzenia pod drzwi ludzi.

4. Informatycy

Technologia rozwija się każdego dnia, a my staramy się z tego korzystać. Firmy ulepszają systemy, aby zastąpić pracę fizyczną i zaoszczędzić na wydatkach.

Jeśli szukasz pracy odpornej na recesję, warto rozważyć pracę w branży IT. Ludzie potrzebują pomocy z komputerami, telefonami i systemami oprogramowania bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Nasz świat opiera się na technologii i potrzebuje specjalistów IT do funkcjonowania.

5. Księgowi i audytorzy

Niezależnie od tego, czy jest kryzys gospodarczy, czy nie, księgowi i audytorzy mają stosunkowo odporną na recesję pracę. Tak długo, jak firmy będą działać, potrzebują księgowego, który będzie raportował ich roczne wyniki i sprawdzał ich księgi. Dzięki ich kwalifikacjom i określonemu zestawowi umiejętności, możliwości pracy są wszędzie.

Ponadto osoby, które mają księgowego, który składa swoje zeznania podatkowe, najprawdopodobniej nadal będą z niego korzystać. Lepiej zapłacić np księgowy niż popełnić błąd, który kosztuje więcej niż ich stawka.

6. Specjaliści ds. zarządzania długiem

Niefortunnym skutkiem ubocznym recesji jest to, że wielu popada w długi. Ludzie dodadzą więcej pieniędzy do swoich sald na kartach kredytowych, zadłużą się i będą potrzebować pomocy w zarządzaniu nimi.

Jako specjalista ds. zarządzania długiem pomagasz ludziom redukować ich zadłużenie i zapobiegać bankructwu. Pomagasz ludziom, którzy potrzebują pieniędzy teraz, aby zmniejszyć swoje zadłużenie.

7. Pracownicy użyteczności publicznej

Kiedy mówimy o podstawowych usługach, których zawsze będziemy potrzebować, świadczą je pracownicy użyteczności publicznej. Wciąż potrzebujemy wsparcia w gospodarce odpadami, wodzie, elektryczności i innych usługach. Wszyscy korzystają z tych usług codziennie, co oznacza stały i wysoki popyt.

Wysoki popyt w połączeniu ze starzeniem się obecnej siły roboczej oznacza, że ​​w nadchodzących latach będzie brakować siły roboczej. Jeśli szukasz pracy odpornej na recesję, wysoko na liście znajdują się pracownicy użyteczności publicznej.

8. Specjaliści ds. bezpieczeństwa publicznego

Podobnie jak zakłady użyteczności publicznej, specjaliści ds. bezpieczeństwa publicznego są kluczowi dla społeczeństwa w każdym cyklu gospodarczym.

Praca jako kierowca karetki, strażak lub policjant sprawia, że ​​jesteś stosunkowo odporny na recesję. Jest to również świetna opcja, gdy szukasz pracy, w której możesz pomagać innym.

9. Pracownicy rządu federalnego

Jeśli pracujesz dla rządu, masz jedno z najbardziej stabilnych miejsc pracy. Cykle gospodarcze będą miały niewielki wpływ na miejsca pracy rządu, ponieważ istnieje na nie ciągłe zapotrzebowanie. Poza tym rząd jest dużą organizacją, która nie zmniejszy swojego zatrudnienia w momencie nadejścia recesji.

Kiedy ubiegasz się o pracę, sprawdź ogłoszenia, które mają w Internecie. Jest to stabilna ścieżka kariery dla twojego życia zawodowego. Nie martw się, jeśli jesteś pracownikiem na poziomie podstawowym bez dużego doświadczenia zawodowego. Możesz wybierać spośród kilku ofert pracy na wszystkich poziomach.

10. Nauczyciele i wychowawcy

Ludzie potrzebują edukacji, bez względu na stan gospodarki. Nauczyciele są niezbędni, nawet w czasach, gdy nauka przybiera różne formy. Nie ma znaczenia, czy dostarczasz zajęcia online; potrzeba edukacji nadal istnieje.

Ekonomistka ze Stanford, Caroline Hoxby, odkryła to kolegia i szkoły podyplomowe odnotowują wyższą liczbę zapisów podczas Wielkiej Recesji. Ludzie chcą opóźnić wejście na rynek pracy, ponieważ jest mniej ofert pracy. Zamiast tego zapisują się na studia wyższe.

[Related Read: 37 Best Online Tutoring Jobs To Try In 2021]

11. Mechanika samochodowa

Niezależnie od stanu gospodarki, ludzie nadal muszą naprawiać swoje samochody. Podczas gdy ludzie pomijają mniejsze opcjonalne naprawy, większość napraw samochodowych jest obowiązkowa, aby bezpiecznie jeździć.

Wiele osób czeka z zakupem nowego samochodu i zamiast tego oddają do naprawy obecny. Ponieważ starsze samochody wymagają wielu czynności konserwacyjnych, mechanicy samochodowi nie będą się nudzić.

🔥 Zalecana:  3 najlepsze konferencje dotyczące nauki o danych i analityki — w kierunku sztucznej inteligencji

12. Egzekwowanie prawa

Jeśli pracujesz w organach ścigania, masz pracę, która nie zostanie zatrzymana tylko z powodu pogorszenia koniunktury. Ludzie nadal chcą żyć w bezpiecznym środowisku, a prawo wymaga ciągłego egzekwowania. Niezależnie od tego, czy jesteś agentem federalnym, czy detektywem, Twoja praca będzie stosunkowo stabilna podczas recesji.

13. Korepetytorzy

Specjaliści od korekt, tacy jak funkcjonariusze więzienni i komisje ds. Zwolnień warunkowych, są świetni miejsca pracy odporne na recesję. W czasie recesji często w ogóle nie widzą zwolnień.

Podobnie jak w przypadku organów ścigania, więzienia działają normalnie, a wszyscy zaangażowani będą musieli kontynuować swoją pracę.

14. Pracownicy wymiaru sprawiedliwości

Kiedy gospodarka przeżywa spowolnienie, wszyscy, którzy są zaangażowani w wymiar sprawiedliwości, pozostają zatrudnieni. Niezależnie od tego, czy jesteś sędzią, czy pracujesz w pokrewnej służbie, takiej jak ochrona sądu, będziesz nadal pracować.

Obecnie w związku z pandemią niektóre sądy są zamknięte lub przekładają usługi. Nie jest to coś związanego ze spowolnieniem gospodarczym, ale raczej z obecnym globalnym kryzysem zdrowotnym.

15. Pracownicy pogrzebowi

Niezależnie od tego, czy gospodarka się załamuje, czy kwitnie, pogrzeby i kremacje będą kontynuowane. Niektóre rodziny mogą wybrać tańszą opcję, ale podczas recesji nadal będzie wystarczająco dużo pracy.

Chociaż może to nie być twoja wymarzona praca, pomyśl o tym podczas poszukiwania pracy. Jeśli szukasz nowej pracy lub jesteś bezrobotny, ta dziedzina może być dla Ciebie szansą.

16. Pracownicy transportu publicznego

W dużych miastach pracownicy transportu publicznego są zawsze bardzo poszukiwani. Liczba osób korzystających z transportu publicznego do pracy może nawet wzrosnąć podczas recesji, ponieważ niektórzy będą musieli pozbyć się samochodu.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz autobus, czy sprzedajesz bilety kolejowe, pracownicy transportu publicznego będą mieli względnie wysokie bezpieczeństwo zatrudnienia, gdy nadejdzie recesja.

17. Farmaceuci

Podobnie jak inne usługi opieki zdrowotnej, farmaceuci będą mieli stały napływ klientów. Ludzie nadal będą potrzebować leków nasennych lub antybiotyków. Ze względu na starzenie się społeczeństwa może to być jedno z najlepszych miejsca pracy odporne na recesję na nadchodzące lata.

18. Specjaliści ds. opieki nad osobami starszymi

Ogólna populacja starzeje się, tworząc więcej miejsc pracy dla starszych pracowników opieki. Ludzie potrzebują pomocy mieszkając w domach opieki iw domu, nawet podczas recesji. Ludzie potrzebują wysokiej jakości opieki nad osobami starszymi, niezwiązanej z obecną sytuacją gospodarczą.

19. Specjaliści ds. zdrowia psychicznego

Z jednej strony, niektóre osoby mogą przerwać sesje terapeutyczne, jeśli ich status finansowy się pogarsza. Z drugiej strony, gdy następuje recesja, wiele osób jest zestresowanych. Może powodować więcej problemów ze zdrowiem psychicznym i więcej problemów małżeńskich. Niektórzy ludzie rozwiną zaburzenia lękowe, podczas gdy inni zwrócą się w stronę alkoholu.

Specjaliści ds. zdrowia psychicznego są kluczowi w czasie recesji lub spowolnienia gospodarczego.

20. Lekarze weterynarii

Podobnie jak w przypadku opieki zdrowotnej dla ludzi, zwierzęta domowe również potrzebują opieki zdrowotnej podczas recesji. Chociaż ludzie przynoszą swoje zwierzęta do weterynarza, robią to rzadziej. Z ludźmi mającymi więcej zwierząt i wydają o 7% więcej na opiekę nad zwierzętami każdego rokumożemy stwierdzić, że jest to praca raczej odporna na recesję.

21. Aktuariusze

Aktuariusze pomagają w analizie ryzyka przedsiębiorstw. W normalnych warunkach gospodarczych ich miejsca pracy są niezbędne, aby firmy mogły oceniać ryzyko i zabezpieczać się przed nimi. W okresie spowolnienia gospodarczego analiza ryzyka jest jeszcze ważniejsza.

Aktuariusze pomagają firmom analizować obszary wysokiego ryzyka, najlepsze miejsca do cięcia kosztów i zwiększania wydajności. W czasach kryzysu warto wiedzieć o tych wszystkich cennych rzeczach. Ogólnie rzecz biorąc, aktuariusze utrzymają pracę podczas recesji gospodarczej.

22. Marketerzy

Cyfrowi czy nie, marketerzy mają wielką szansę na utrzymanie swoich miejsc pracy podczas recesji. Większość marketerów zwiększy inwestycje dokonywane przez firmy. Każdy dolar wydany przez firmy na budżet marketingowy chce, aby więcej niż ten dolar się zwrócił.

🔥 Zalecana:  Dźwięk wydobywa się tylko z jednego głośnika na iPhone'ach i laptopach z systemem Windows 10? Najlepsze poprawki

Na przykład w mojej firmie mamy marketerów, którzy zwrócą 1,5 dolara za każdego dolara zainwestowanego w budżet marketingowy. Bez względu na to, ile pieniędzy w to włożysz, wyciągniesz więcej.

23. Adwokaci i mediatorzy rozwodowi

Podczas recesji pary nie przestaną się rozwodzić. Z jednej strony, ponieważ trudności finansowe są jedną z głównych przyczyn rozwodów, recesja może zwiększyć liczbę rozwodów. Z drugiej strony trudności finansowe mogą utrzymywać pary razem.

Jeśli jesteś prawnikiem rozwodowym lub mediatorem, nadal będziesz miał wystarczająco dużo pracy podczas pogorszenia koniunktury.

Typowe aspekty miejsc pracy odpornych na recesję

Dlaczego niektóre zawody są odporne na recesję, a inne nie? Ponadto, jak radzi sobie Twoja konkretna praca, gdy nie ma jej na liście? Nie martw się. To, że twojej pracy nie ma na liście, nie oznacza, że ​​zostaniesz zwolniony w przyszłym tygodniu.

Jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chcesz wiedzieć, czy Twoja praca może przetrwać recesję. Zapytaj siebie:

  • Czy twoja praca jest niezbędna dla społeczeństwa? Na przykład bez pracowników służby zdrowia czy transportu publicznego szybko zapanowałby chaos.
  • Czy zaspokajasz potrzebę? Na przykład ludzie chcą, aby ich zwierzęta znów były zdrowe.
  • Potrzebujesz specjalistycznego szkolenia lub doświadczenia? Na przykład informatycy czy księgowi mają określone wykształcenie i doświadczenie, które trudno jest szybko zdobyć.

Jeśli nie odpowiedziałeś twierdząco na wszystkie trzy pytania, nie martw się. Jest tak wiele miejsc pracy, które mają kluczowe znaczenie dla naszego społeczeństwa i ogólnego dobrobytu. Po prostu nie byliśmy w stanie wymienić ich wszystkich.

Wniosek – miejsca pracy odporne na recesję

Chociaż żadna praca nie jest w 100% odporna na recesję, niektóre stanowiska są bardziej odporne na recesję niż inne. Niezależnie od tego, recesja może negatywnie wpłynąć na ciebie i twoją rodzinę. Może zmienić twoje plany finansowe na więcej niż jeden sposób.

Jeśli martwisz się, że zostaniesz zwolniony lub już straciłeś pracę, przejrzyj listę tych najlepszych miejsca pracy odporne na recesję Ponownie. Zobacz, jakie prace Ci odpowiadają i zacznij uwzględniać te oferty pracy w wyszukiwaniu pracy. Poszukiwanie nowej pracy i ogólnie poszukiwanie pracy może być trudne.

Znajdź możliwości kariery dla pracy, którą lubisz, sprawdzając internetowe tablice ogłoszeń, (internetowe) targi pracy, oferty pracy i upewnij się, że kontaktujesz się z rekruterami. To pewny sposób na zrobienie kroku we właściwym kierunku, abyś mógł pokierować swoją karierą niezależnie od tego, jak wygląda sytuacja ekonomiczna.

Znalezienie pracy lub znalezienie zatrudnienia zależy od ścieżki kariery, którą chcesz obrać. Sprawdź dostępne oferty pracy, które są obecnie popularne i szukają pracowników. Możesz znaleźć wymarzoną pracę całkowicie odporną na recesję!