22 najlepsze prace weekendowe, aby zarobić dodatkową gotówkę

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 22 najlepsze prace weekendowe, aby zarobić dodatkową gotówkę

Niezależnie od tego, czy studiujesz, pracujesz w pełnym wymiarze godzin w ciągu tygodnia, czy po prostu szukasz czegoś, co nie jest typowym od 9 do 17, zarobienie dodatkowych pieniędzy dzięki jednej z tych weekendowych prac może być świetnym sposobem na zwiększenie dochodów.

Możesz to uznać za swoje nowe poboczne zajęcie. Lub może to być nawet sposób na zdobycie doświadczenia w zupełnie nowej branży, aby ostatecznie zastąpić to główną pracę.

Może to być nawet po prostu sposób na wypróbowanie czegoś nowego dla zabawy, z dodatkową premią, że faktycznie otrzymujesz za to zapłatę.

Bez względu na powód, istnieje wiele weekendowych ofert pracy w dziesiątkach różnych dziedzin. Oznacza to, że z pewnością znajdzie się taki, który odpowiada Twojemu pochodzeniu i zainteresowaniom.

Najlepsza praca weekendowa, dobrze płatna

1. Krawiec

Czy wiesz, jak szyć? Jeśli tak, praca kilka godzin w tygodniu jako krawiec może być świetnym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy.

Możesz po prostu poprosić ludzi, aby zostawili swoje rzeczy w twoim domu i oczywiście zawsze możesz odmówić innym, jeśli masz już wystarczająco dużo pracy. W końcu chcemy, aby była to praca weekendowa, a nie zastępcza pracy dziennej – przynajmniej na razie.

Aby znaleźć klientów, rozważ publikowanie informacji o swoich usługach w lokalnych grupach na Facebooku. W przypadku dobrych krawców wieści rozchodzą się naprawdę szybko i jest prawie pewne, że w krótkim czasie nie zabraknie ci pracy.

Powiązany: Recenzja ThredUP: czy warto zarabiać i oszczędzać pieniądze?

2. Bloggera

Praca w weekend nie oznacza konieczności pójścia do prawdziwego sklepu stacjonarnego. Powinieneś także mieć oko na dobre oferty pracy online w weekendy.

Jednym, który zdecydowanie spełnia te kryteria, jest blogowanie. To idealna praca na weekend w niepełnym wymiarze godzin, ponieważ możesz dosłownie pisać o czym chcesz i zarabiać na tym dodatkowe pieniądze (nawet jeśli jesteś w wojsku). Możesz też nad nim pracować tyle, ile chcesz i kiedy chcesz. W końcu to Twoja strona!

A jeśli planujesz robić to jako pracę weekendową jako dodatek do głównej pracy w ciągu tygodnia, możesz rozważyć zalety i wady anonimowego blogowania. Zdecydowanie możliwe jest anonimowe blogowanie i zarabianie pieniędzy – a może nawet mieć tę zaletę, że unika się wszelkich problemów z pracodawcą, jeśli się o to martwisz.

3. Twórz i sprzedawaj produkty cyfrowe

Inną świetną weekendową pracą online jest tworzenie i sprzedaż produktów cyfrowych na stronach takich jak Etsy. Istnieją dosłownie setki różnych rodzajów materiałów do druku, za pomocą których można sprzedawać online ludzi zarabiających tysiące dolarów z tego wyłącznie jako praca w niepełnym wymiarze godzin.

Jedną z osób, która odniosła w tym niesamowity sukces, jest Tracie Fobes. Przez lata zarobiła dziesiątki tysięcy dolarów na sprzedaży materiałów do druku, a teraz stworzyła kurs aby pokazać ci, jak zrobić dokładnie to samo.

Kurs Tracie, Product Perfection, obejmuje następujące zagadnienia:

 • Jak dowiedzieć się, co kupią Twoi czytelnicy wiesz, że tworzysz produkty, które będą się sprzedawać
 • Najlepszy sposób na założenie sklepu Shopify, który będzie faktycznie zarabiał, w tym lejki sprzedażowe i sprawdzone triki marketingowe
 • Co zrobić, aby rozwiązać problemy prawne, w tym jak chronić swoje produkty i co zrobić, jeśli ktoś spróbuje je ukraść
 • Jak zaprojektować materiały do ​​druku, aby przykuły uwagę czytelnikóww tym informacje ekspertów na temat układu, projektu, czcionek, stylizacji, kolorów i nie tylko

Dowiedz się więcej o kursie Tracy, Product Perfection, tutaj.

4. Pracuj jako kelner, gospodarz lub barman

Jedna z najpopularniejszych prac weekendowych polega na kilkugodzinnej pracy od piątku do niedzieli w hotelarstwie.

Istnieje wiele różnych zawodów, w tym praca jako barman, kelner lub gospodarz w restauracji. Tego rodzaju stanowiska idealnie sprawdzają się dla kogoś, kto szuka pracy tylko w weekendy, ponieważ restauracje i bary często potrzebują więcej pracowników pracujących w pracowitym okresie weekendowym niż w ciągu tygodnia.

Miej oko na tego rodzaju weekendowe oferty pracy w pobliżu, ponieważ najlepszą szansą na znalezienie takiej jest często po prostu zobaczenie napisu „Potrzebna pomoc” w oknie. Możesz również rozważyć popytanie w niektórych z twoich ulubionych miejsc w okolicy.

Powiązany: 29 szybkich wskazówek, jak szybko zarobić 300 $

5. Graj w gry online

Jeśli jesteś osobą, która spędza większość weekendu na zwlekaniu, siedząc na kanapie i przeglądając telefon, zamiast być może bardziej produktywnym, możesz zamienić to we własną weekendową pracę!

To jest, istnieje wiele aplikacji, które pozwalają zarabiać pieniądze, grając na nich w gry.

Naszą ulubioną aplikacją do tego jest łatwo Swagbucks. Ma jedne z najlepszych wypłat w porównaniu z innymi podobnymi aplikacjami, nie wspominając już o niesamowity bonus powitalny w wysokości 10 $ tylko weryfikuję Twój adres e-mail.

Sprawdź naszą najlepszą recenzję Swagbucks, aby dowiedzieć się więcej o zarabianiu pieniędzy dzięki tej aplikacji.

Swagbucks

Darmowy bonus za rejestrację: $10

Świetna aplikacja do zarabiania dodatkowych pieniędzy, w tym z zwrot gotówki z zakupów online, oglądania filmów, grania w gry i więcej.

I dane wypłacono ponad 550 milionów dolarów przez Amazon, Paypal i inne karty podarunkowe, jest to w 100% legalne.

🔥 Zalecana:  8 sposobów, aby stać się odpowiedzialnym podatkowo w tym roku

6. Dostawa jedzenia

Dostarczanie jedzenia to coś, co sprawdza się prawie u każdego, w tym jest idealną pracą weekendową dla studentów.

Zwłaszcza wraz z rozwojem ekonomii koncertów, jest teraz wiele firm oferujących możliwość robienia tego przez kilka godzin tygodniowo.

Niektóre firmy, takie jak UberEats, wymagają posiadania samochodu. Są jednak inne, na przykład rejestracja dostawy z Postmates, gdzie jazda na rowerze lub pieszo jest również w porządku. Oznacza to, że cokolwiek masz, rozejrzyj się, aby zobaczyć, która firma kurierska najbardziej Ci odpowiada.

7. Kierowca

Podobnie jak w przypadku dostarczania żywności, praca jako kierowca w weekendy jest jedną z najbardziej elastycznych prac weekendowych dla studentów i starszych osób, biorąc pod uwagę, że głównym warunkiem jest po prostu posiadanie samochodu.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się jeździć z Uber, Lyft lub inną podobną firmą, możesz pracować tak dużo lub tak mało, jak chcesz, w zależności od tego, na co pozwala twój harmonogram.

Najlepszą częścią pracy w niepełnym wymiarze godzin w weekendy jest to, że często zarabiasz więcej w piątkowe i sobotnie wieczory, kiedy zaczynają się gwałtowne wzrosty cen. Oznacza to, że nawet jeśli ograniczysz się tylko do jazdy w tych porach, możesz zarobić sporo dodatkowa gotówka.

8. Płetwa

Rzut polega na tym, że kupujesz coś, a następnie odsprzedajesz to po wyższej cenie, co czyni go idealną weekendową pracą dla każdego, kto lubi spędzać sobotnie poranki na pchlich targach lub w sklepach z używanymi rzeczami.

A niektórzy ludzie zarabiają na tym naprawdę niezłe pieniądze. Na przykład, Rob i Melissa Stephenson zarobili 130 000 $ w pierwszym roku flipowania. Na szczęście dla nas stworzyli całkowicie darmowe seminarium internetowe, aby pokazać Ci, jak zrobić to samo, upewniając się, że jest to zdecydowanie dobrze płatna praca weekendowa.

Ich webinar obejmuje:

 • Skąd wiedzieć, czy przerzucanie jest dla Ciebie idealnym dodatkowym zajęciem
 • Jak korzystać z odwracania, aby uzyskać wolność stylu życia
 • Ich tajne strategie do zmaksymalizować swoje zyski z przerzucania

Kliknij tutaj, aby zapisać się na bezpłatne seminarium internetowe na temat tego, jak możesz zacząć obracać.

9. Kupujący Instacart

Praca jako osoba robiąca zakupy w Instacart jako praca tylko w weekendy jest idealna do tego rodzaju pracy, ponieważ wtedy wiele osób decyduje się na dostawę artykułów spożywczych, tak jak wtedy, gdy są w domu.

Oznacza to, że po kilku godzinach pracy możesz zarobić niezłą ilość gotówki, zwłaszcza jeśli możesz poruszać się wystarczająco szybko, aby wypompować kilka dostaw w godzinach pracy.

10. Nauczyciel

Praca jako korepetytor przez kilka godzin tygodniowo to dla studentów nie tylko praca weekendowa. W rzeczywistości, bez względu na wiek, o ile masz jakieś doświadczenie w danej dziedzinie, bycie korepetytorem to świetny sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy.

Możesz nawet traktować to jako weekendową pracę wirtualną, korzystając z jednej z wielu platform internetowych, na których możesz uczyć studentów z całego świata.

To powiedziawszy, możesz również zrobić z tego weekendową pracę w domu, jeśli nie masz nic przeciwko temu, by studenci przychodzili do ciebie – lub możesz nawet pojechać do ich domów, jeśli chcesz zaoferować dodatkowy akcent (być może z nieco wyższą stawką !)

11. Nauczyciel języka angielskiego

Podobnie jak w przypadku bycia korepetytorem, jeśli szukasz weekendowej pracy w domu, nauczanie angielskiego studentów przez Internet jest naprawdę solidną opcją.

W szczególności VIPKid jest do tego świetną firmą. Obejmuje nauczanie języka angielskiego studentów w Chinach i pozwala zarabia średnio 25 dolarów na godzinę. Możesz uczyć tyle, ile chcesz, a ponieważ VIPKid przygotuje dla Ciebie wszystkie materiały do ​​nauki, możesz skupić swój czas wyłącznie na nauczaniu (i zarabianiu pieniędzy).

Powiązany: 37 najlepiej płatnych ofert pracy online

12. Praca w handlu detalicznym

Praca w handlu detalicznym w weekendy nie jest nowym pomysłem – ale to dlatego, że działa.

Możesz łatwo wyszukać takie rzeczy, jak „Docelowe prace weekendowe”, aby dowiedzieć się, którzy główni sprzedawcy oferują pracę w niepełnym wymiarze godzin, ale tak naprawdę potrzebują kogoś tylko na kilka godzin w okresie intensywnych zakupów weekendowych.

Jest to szczególnie dobre, jeśli chcesz szukać weekendowej pracy na Boże Narodzenie jako sposób na szybkie zarobienie gotówki na święta. Okres przedświąteczny może być właśnie wtedy, gdy trzeba zarobić trochę więcej pieniędzy, a przypadkowo jest to również czas, w którym wielu sprzedawców potrzebuje dodatkowych rąk do pracy, co sprawia, że ​​jest to idealne miejsce na zarobienie dodatkowej gotówki.

13. Wykonuj ankiety online

Wykonywanie ankiet online to kolejna z tych wspaniałych weekendowych prac, które możesz wykonywać zamiast bezmyślnie przeglądać telefon.

Niektóre aplikacje zdecydowanie płacą za to więcej niż inne, więc warto trzymać się kilku dobrych, zamiast marnować czas na aplikacje, które płacą tylko kilka centów za ankietę.

Niektóre z naszych ulubionych to:

 • Swagbucks (co daje ci ok 5 $ bonusu powitalnego tylko za rejestrację)
 • InboxDollars (zawiera a 5 $ premii za rejestrację po zweryfikowaniu adresu e-mail)
 • MojePunkty
🔥 Zalecana:  Google łączy DeepMind i Google Brain, aby przyspieszyć badania nad sztuczną inteligencją

Powiązany: 42 najlepsze aplikacje pasywnego dochodu do zarabiania pieniędzy na telefonie

14. Zarabiaj na chodzeniu

To nie jest specjalnie praca weekendowa, ale jeśli lubisz spędzać weekendy na ćwiczeniach, możesz faktycznie wykorzystać to, aby zarobić dodatkowe pieniądze.

W szczególności istnieje teraz wiele aplikacji, w których można zarabiać na chodzeniu. Jak to działa, śledzą liczbę kroków, a następnie płacą ci na podstawie liczby wykonanych kroków.

Sweatcoin jest z pewnością jednym z najlepszych do tego celu. Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź naszą pełną recenzję Sweatcoin tutaj.

15. Praca w cateringu na imprezach

Ponieważ większość dużych wydarzeń odbywa się w weekendy, wiele firm odpowiedzialnych za obsługę tych wydarzeń często ma wolne miejsca pracy tylko w weekendy, aby zapewnić ich płynny przebieg.

Klasycznym tego przykładem są firmy cateringowe, które często lubią zatrudniać ludzi tylko na kilka godzin w piątkowe i sobotnie wieczory. W rzeczywistości jest to jedna z ulubionych weekendowych prac nastolatków, ponieważ firmy te są często chętne do zatrudnienia cię, jeśli jesteś w wieku powyżej legalnego wieku do pracy i zajmuje to tylko kilka godzin twojego weekendu.

Oznacza to, że jeśli jesteś wtedy dostępny (zwłaszcza jeśli jesteś nastolatkiem, który chce zarabiać pieniądze), dobrym rozwiązaniem może być szukanie weekendowych ofert pracy w pobliżu z lokalnymi dostawcami usług cateringowych.

16. ZadanieKrólik

ZadanieKrólik to świetna firma, jeśli chcesz zarobić trochę dodatkowej gotówki, ponieważ wymaga ona wykonywania krótkich, jednorazowych zadań, aby zarobić trochę pieniędzy.

Możesz wybierać zadania, które chcesz wykonać, dzięki czemu jest to idealne rozwiązanie, jeśli potrzebujesz elastyczności w swojej pracy, ale masz tylko kilka godzin tygodniowo na ich wykonanie.

17. Przewodnik turystyczny

Jeśli szukasz pracy w weekendy w pobliżu, praca jako przewodnik turystyczny zdecydowanie pasuje do rachunku. W rzeczywistości fakt, że tego rodzaju weekendowa praca jest dostępna tylko w pobliżu, jest dokładnie tym, czego potrzeba, aby dobrze wykonywać tę pracę, ponieważ wielu turystów szuka osobistego kontaktu ze swoimi przewodnikami podczas wizyty w nowym mieście.

Jest to szczególnie dobre dla ciebie, jeśli jesteś osobą towarzyską (chociaż, jeśli nią nie jesteś, jest wiele innych świetnych miejsc pracy dla introwertyków), ponieważ spotykasz mnóstwo nowych ludzi, którzy wszyscy chcą usłyszeć, co masz powiedzieć.

18. Influencer

Zarabianie w mediach społecznościowych nie jest nową koncepcją, ale biorąc pod uwagę, ile faktycznie zarabiają niektórzy ludzie, może to być jedna z bardziej lukratywnych weekendowych prac na liście.

Niezależnie od tego, czy chcesz zarabiać na Snapchacie, Instagramie czy innej wybranej platformie, możesz poświęcić weekendy na budowanie grona obserwujących. Nie jest to praca weekendowa, w której możesz zacząć zarabiać dobre pieniądze z dnia na dzień, ale z czasem na pewno znajdziesz dobre okazje do zarobienia w ten sposób dodatkowej gotówki.

19. Usuwacz

Przeprowadzka nie jest najfajniejszym zadaniem na świecie, co oznacza, że ​​ludzie są gotowi zapłacić dobre pieniądze, aby uzyskać pomoc w jej wykonaniu.

A ponieważ soboty są najbardziej ruchliwymi dniami tygodnia, praca jako osoba zajmująca się przeprowadzkami z pewnością może być jedną z dobrze płatnych prac weekendowych, biorąc pod uwagę, że nigdy nie zabraknie pracy – przynajmniej nie w cieplejszych miesiącach, kiedy zima nie jest dość popularny w tym zakresie.

Najwyraźniej będziesz musiał być dość silny, aby to zrobić, a to pomaga, jeśli masz ciężarówkę. Jeśli nie, sprawdź, czy możesz poprosić znajomego (i prawdopodobnie wsunąć mu kilka dolarów), aby pożyczył ich. Z łatwością będziesz miał kilka dolarów, aby im dać, biorąc pod uwagę, że jest to zwykle jedna z weekendowych prac płatnych gotówką.

20. Sprzedawaj rękodzieło

W wielu miastach odbywają się targi w soboty i niedziele rano, więc możesz wykorzystać to jako okazję do sprzedaży niektórych swoich wyrobów.

Bez względu na to, w czym jesteś dobry, prawie na pewno znajdzie się ktoś, kto za to zapłaci. Może to obejmować takie rzeczy jak biżuteria, wystrój domu lub jedzenie.

Spójrz na te, które są reklamowane w pobliżu, aby dowiedzieć się, jak zająć stoisko.

Powiązany: 19 niesamowicie łatwych świątecznych rękodzieł do sprzedania za dodatkową gotówkę na święta

21. Fotograf

Ludzie zawsze chętnie uwieczniają swoje cenne wspomnienia, więc jeśli całkiem dobrze posługujesz się aparatem, możesz to wykorzystać, pracując jako fotograf podczas weekendowej pracy.

Prawdopodobnie nie będziesz mógł zostać zatrudniony na imprezy takie jak wesela, gdzie ludzie często chcą kogoś bardziej profesjonalnego. Ale jest wiele innych przypadków, kiedy ludzie chcą zrobić dobre zdjęcia, i to są rodzaje rynków, na które powinieneś kierować reklamy.

Sesje ciążowe, sesje zdjęciowe niemowląt i dzieci, a nawet przełomowe przyjęcia urodzinowe mogą być dla Ciebie wielką szansą na zarobienie pieniędzy i zbudowanie portfolio – w celu przyciągnięcia jeszcze większej liczby klientów w przyszłości.

22. Fryzjer

Możesz być zaskoczony, słysząc, że tak naprawdę nie musisz być profesjonalnie przeszkolony jako fryzjer, aby pracować jako fryzjer w weekendy. W rzeczywistości badania wykazały, że praca jako fryzjer jako zajęcie poboczne jest bardziej popularna, niż prawdopodobnie myślisz.

🔥 Zalecana:  Najlepsze lampowe wzmacniacze słuchawkowe

Nie musi ograniczać się do strzyżenia ludzi. Na przykład, jeśli jesteś dobry w układaniu włosów, klienci chętnie zapłacą za twoje usługi, nawet jeśli nie mieszkasz w salonie. Jest to również dla nich o wiele wygodniejsze, jeśli wykonasz weekendową pracę z domu, dzięki czemu wszyscy zyskają.

Powiązany: 41 łatwych sposobów na zarobienie dodatkowych 500 $ miesięcznie

Jaka jest najlepsza weekendowa praca za dodatkowe pieniądze?

Najlepsza praca weekendowa dla Ciebie będzie zależała od Twoich zainteresowań i dostępności. Na przykład, jeśli chcesz pełnej elastyczności, niektóre weekendowe oferty pracy online mogą być dla Ciebie lepsze, biorąc pod uwagę, że możesz ustawić własny harmonogram.

Z drugiej strony, jeśli jesteś w stanie zaakceptować ustalone zmiany, ponieważ wiesz, powiedzmy, że jesteś wolny w każdy piątek wieczorem, dlaczego nie spojrzeć na pracę w hotelarstwie lub handlu detalicznym jako sposób na zarobienie dodatkowej gotówki?

Jak zarobić dodatkowe pieniądze w weekendy?

Najlepszym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy w weekendy jest traktowanie weekendowej pracy prawie jak poboczna zgiełk. Oznacza to, że angażując się w pracę nawet w ograniczonym czasie, który masz wolny, będziesz w stanie zbudować to jako źródło dochodu.

Obejmuje to:

 • Budowanie ruchu, jeśli zdecydujesz się zostać blogerem lub influencerem
 • Rozwijanie swojego portfolio, jeśli zdecydujesz się pracować jako fotograf
 • Zwiększanie listy klientów Jeśli świadczysz usługi np. jako fryzjer

Powiązany: 7 osób, które zarabiają 10 000 $ miesięcznie tylko ze swojej strony

Jak zarobić 200 $ w weekend?

Zarobienie 200 $ w weekend jest więcej niż możliwe, chociaż wiele zależy od tego, co wybierzesz jako pracę weekendową. Na przykład wykonywanie pracy opartej na usługach będzie oznaczało zaplanowanie wystarczającej liczby klientów, aby osiągnąć poziom 200 USD.

Podobnie praca w handlu detalicznym oznacza, że ​​musisz być dostępny przez wystarczająco długą zmianę, aby zarobić tyle pieniędzy. Może to nie być możliwe w zależności od stawki godzinowej, więc jeśli chcesz zarobić dużo pieniędzy na pracy weekendowej, najlepiej będzie skupić się na czymś, co możesz zwiększyć z czasem, na przykład na sprzedaży materiałów do wydrukowania.

Powiązany: Zarabiaj 200 USD dziennie w Internecie: 17 sprawdzonych sposobów

Do jakiej pracy weekendowej najłatwiej się dostać?

Najłatwiejsza weekendowa praca, do której można zostać zatrudnionym, będzie zależeć od twojej osobistej sytuacji, chociaż znalezienie czegoś, w którym nie jest potrzebne doświadczenie, będzie najłatwiejsze dla większości ludzi.

Na przykład praca w handlu detalicznym wiąże się z wieloma szkoleniami w miejscu pracy, więc dopóki jesteś dostępny w czasie, gdy cię potrzebują, zazwyczaj nie jest trudno zostać zatrudnionym.

I jak zapewne zauważyłeś, na tej liście są nawet opcje pracy weekendowej, w których tak naprawdę nie zostajesz zatrudniony. Zamiast tego w zasadzie tworzysz własny biznes.

Drugą stroną jest to, że chociaż zwykle dość łatwo jest rozpocząć tego rodzaju weekendową pracę, zbudowanie bazy klientów lub wystarczającego ruchu w miejscu, w którym zarabiasz dobre pieniądze, może zająć więcej czasu i pośpiechu, więc zdecydowanie potrzebna jest cierpliwość.

Ostatnie przemyślenia na temat najlepszych, dobrze płatnych prac weekendowych w niepełnym wymiarze godzin

Niezależnie od tego, czy wolisz szukać weekendowej pracy online, czy w domu, istnieje wiele opcji, które pomogą Ci zarobić trochę dodatkowej gotówki.

Stanie się to po prostu pytaniem, kiedy będziesz dostępny i do czego chcesz się zobowiązać. Na przykład praca w handlu detalicznym lub hotelarstwie może zapewnić ci stałe zmiany, na których wiesz, że zarobisz pieniądze. To powiedziawszy, nie ma zbyt wiele miejsca, aby to powiększyć.

Alternatywnie, praca online jako bloger lub z własnymi klientami jako fotograf lub fryzjer oznacza, że ​​Twoje dochody nie są gwarantowane i może minąć trochę czasu, zanim pieniądze zaczną płynąć. Możesz jednak zbudować to, aby z czasem zarobić więcej.

Ale niezależnie od tego, który rodzaj pracy weekendowej bardziej Ci odpowiada, jedna rzecz jest taka sama dla wszystkich: posiadanie dodatkowych pieniędzy jest wspaniałe i może być właśnie tym, czego potrzebujesz, aby przejąć kontrolę nad swoimi finansami.