22 najlepsze aktywa generujące dochód w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 22 najlepsze aktywa generujące dochód w 2023 r

Czy zastanawiałeś się nad utworzeniem aktywów generujących dochód, aby zwiększyć swoje zarobki? Oto lista pomysłów, które możesz wypróbować.

Wielu zwraca się ku aktywom generującym dochód, ponieważ nasze możliwości zarabiania są ograniczone. To szczęście, jeśli wolisz mieć siatkę bezpieczeństwa finansowego, prowadzić firmę lub dwie, utrzymując jednocześnie pracę na co dzień. Ale jeśli nie jesteś, nie martw się.

Aktywa generujące dochód mogą brzmieć jak skomplikowany kęs słów, ale to w zasadzie aktywa, które zapewniają powtarzający się dochód. Są to nieruchomości lub zasoby, które dają więcej pieniędzy na Twoje konto bankowe.

Konieczne jest zrozumienie zalet i wad wybranego aktywa generującego dochód, zanim się w niego wskoczysz. Każdemu nowemu przedsięwzięciu lub możliwości należy poddać odpowiednią analizę due diligence, zanim się w nie wskoczysz.

Jeśli jesteś zainteresowany założeniem własnych aktywów generujących dochód, przeczytaj dalej. Ale przede wszystkim, czym dokładnie są aktywa generujące dochód i co je wyróżnia?

Czym są aktywa generujące dochód?

Aktywa generujące dochód definiuje się jako każdy rodzaj inwestycji, od której oczekuje się, że będzie generować powtarzalny zysk. Dzięki temu łatwo jest zwizualizować, co należy do tej kategorii, na przykład wynajem lub wynajem powierzchni. Zasadniczo jest to cały dochód pasywny, który otrzymujesz regularnie, czy to miesięcznie, kwartalnie czy rocznie.

Wielokrotne czerpanie zysków z jednorazowej inwestycji to fantastyczna okazja. Pamiętaj tylko, że zawsze istnieje jakieś ryzyko, które należy wziąć pod uwagę.

Wiele mikroinwestycji rozwijało się wykładniczo dzięki odpowiedniemu zarządzaniu, więc wiele z nich ma duży potencjał.

22 najlepsze aktywa generujące dochód za 202 lata2

Oto lista aktywów generujących dochód, które mogą Cię zainteresować.

1. Strony internetowe

Założenie bloga lub założenie prostej strony internetowej wypełnionej interesującymi rzeczami może być iskrą czegoś dochodowego. Na świecie jest 4,66 miliarda aktywnych użytkowników Internetu; to więcej niż możliwe, aby mieć co najmniej kilka tysięcy osób, które mają takie same zainteresowania jak twoje.

Jeśli chcesz zacząć blogować, spróbuj Bluehost dla twojego hostingu, lub możesz sprawdzić 3 proste kroki do założenia bloga w zaledwie 15 minut z kompletnym przewodnikiem Bluehost.

W przeciwieństwie do sklepu stacjonarnego, który może polegać tylko na ludziach mieszkających w pobliżu, strony internetowe są otwarte dla 65% całej światowej populacji, która często korzysta z Internetu. Ale jak zacząć zarabiać na stronach internetowych?

Z punktu widzenia początkującego użyjmy bloga jako przykładu.

Oto kilka najłatwiejszych, które mogą wypróbować początkujący:

Marketing afiliacyjny wykorzystuje Twoją przestrzeń internetową do promowania i promowania produktów w zamian za określony procent ze sprzedaży, gdy ludzie kupują produkt za pośrednictwem linku afiliacyjnego zamieszczonego na Twojej stronie internetowej.

Jeśli chcesz zagłębić się w marketing afiliacyjny, spróbuj Sens marketingu afiliacyjnego i poznaj przewodnik krok po kroku, jak zarabiać pieniądze za pomocą marketingu afiliacyjnego. Sprawdź nasze pełne Zrozumienie przeglądu marketingu afiliacyjnego aby dowiedzieć się więcej o tym, jak zarabiać na marketingu afiliacyjnym.

Sprzedaż powierzchni reklamowej w Twojej witrynie to kolejny, który powinieneś rozważyć. Oznacza to po prostu, że zamiast szukać reklam stowarzyszonych do wyświetlenia w Twojej witrynie, możesz sprzedawać swoje miejsca reklamowe firmom lub firmom, które ich potrzebują. Stawka zwykle wynosi tysiąc wyświetleń lub CPM. Na przykład, jeśli Twoja witryna przyciąga 150 000 odwiedzin miesięcznie i zgodziłeś się na 5 USD za CPM, oznacza to, że możesz ustawić cenę na 750 USD za miejsce reklamowe.

To jest gdzie ezoik wchodzi. Jeśli masz co najmniej 250 odwiedzających dziennie, możesz śmiało ubiegać się o Ezoic. Rejestracja na tej platformie wiąże się z kilkoma wymaganiami przed zakwalifikowaniem się do konta. Po zatwierdzeniu możesz skonfigurować witrynę do sprzedaży przestrzeni reklamowej zgodnie ze swoimi specyfikacjami. Sprawdź całą naszą Recenzja ezoika aby uzyskać pełną analizę tego, jak zwiększyłem dochody z bloga o ponad 600%, kiedy przeszedłem na Ezoic.

Blogi i strony internetowe akceptujące treści sponsorowane to kolejne dochodowe przedsięwzięcie, które warto zastosować, zwłaszcza jeśli Twoja witryna ma duży ruch i znajduje się wśród popularnych witryn w rankingach Alexa. Firmy promujące tę samą niszę, którą masz w swojej witrynie, mogą zwrócić się do Ciebie o polecanie ich treści.

2. Produkty cyfrowe i tantiemy

Produkty cyfrowe lub e-towary to produkty, które otrzymujesz cyfrowo, takie jak muzyka, filmy, aplikacje, motywy, e-booki i inne. Jeśli możesz produkować oryginalne towary cyfrowe, możesz publikować je na różnych platformach, takich jak Kupuj lub sprzedawaj je bezpośrednio ze swojej strony internetowej.

Aby uzyskać jak najlepszy efekt pasywny, ustal kreatywne sposoby promowania swoich produktów za pośrednictwem różnych mediów, takich jak media społecznościowe, blogi, recenzje vlogów i nie tylko.

3. Dywidenda

Dywidenda pochodzi z zysku spółki, który jest wypłacany jako zachęta dla akcjonariuszy. Oczywiście oznacza to, że będziesz musiał znaleźć dobrze płatne akcje i kupić akcje, które wypłacają dywidendy.

🔥 Zalecana:  Pisanie z zamianą ciała (najlepszy przewodnik dla początkujących)

Zwykle oferowana jest opcja otrzymywania dywidendy w gotówce lub w akcjach. Podczas gdy niektórzy inwestorzy są zadowoleni z nagrody w gotówce, inni wolą reinwestować ją, aby kupić więcej akcji – więcej akcji oznacza wyższe dywidendy. Ale zrozum, że reinwestowanie dywidend nadal podlega opodatkowaniu, więc weź to pod uwagę, zanim spróbujesz zautomatyzować swoje należności.

Być może słyszałeś również, że nie wszystkie spółki wypłacają dywidendy. Wiele firm woli reinwestować swoje zyski i skupiać się na poprawie wartości swoich akcji. Inne firmy po prostu nie mogą sobie pozwolić na wypłatę dywidendy, ponieważ nie osiągają jeszcze żadnych zysków. Tak czy inaczej, inwestowanie w dywidendę to świetny zasób generujący dochód, który możesz wypróbować.

4. Pożyczki peer-to-peer

Pożyczki peer-to-peer lub person-to-person istnieją już od dłuższego czasu. System ułatwia pożyczkobiorcom, ponieważ nie muszą oni przechodzić przez instytucje finansowe, aby ubiegać się o pożyczkę. Wysoki zwrot z inwestycji równoważy tę wygodę oferowaną przez P2P dla pożyczkodawców.

Nie potrzeba do tego dużo pieniędzy zacznij od pożyczek P2P; jesteś dobry, aby przejść od 100 $. Ale zanim wskoczysz, zrozum, że jest ich trochę zagrożenia, których musisz być świadomy:

  • Pożyczki P2P nie mogą być objęte ubezpieczeniem w przypadku niewypłacalności pożyczkobiorcy. Upewnij się więc, że masz dokumentację lub podpisane zapisy, które określają twoje kolekcje od pożyczkobiorców.
  • Rozważ wyższe prawdopodobieństwo niewypłacalności. Niektóre osoby zwracają się do pożyczek P2P po odmowie ze strony banków z powodu złych wyników kredytowych.
  • Bez bezpieczeństwa zapewnianego przez ubezpieczenie i prawdopodobieństwa niewywiązywania się pożyczkobiorców z płatności, inwestorzy pożyczający P2P mogą stracić pieniądze. Inwestuj tylko za pieniądze, na których stratę możesz sobie pozwolić.

Jak więc uniknąć tych zagrożeń lub je zminimalizować?

  1. Ustaw swoje warunki i oceń szczegóły każdego otrzymanego wniosku o pożyczkę.
  2. Dywersyfikuj swoje inwestycje.
  3. Jeśli chcesz inwestować za pośrednictwem platform P2P, sprawdź wszystko i przeczytaj recenzje.

Istnieje kilka platform peer-to-peer, z których osobiście korzystam i którym ufam, są to:

5. Finansowanie społecznościowe nieruchomości

Crowdfunding nieruchomości jest alternatywnym sposobem dla właścicieli firm na zebranie pieniędzy od tłumu inwestorów, zamiast prosić jednego lub dwóch inwestorów. To szansa dla drobnych inwestorów na czerpanie zysków z projektów prowadzonych przez prywatne firmy, co wcześniej byłoby niemożliwe

Teraz istniejące platformy, takie jak Parter I Zbiórka pieniędzy utorowały drogę każdemu, kto chce spróbować szczęścia na rynku nieruchomości. Możesz zacząć inwestować w nieruchomości od 10 $, ze średnim zwrotem 10,5%. To wcale nie jest złe. To świetny sposób, aby zanurzyć palce u stóp i zobaczyć, w czym czujesz się komfortowo.

W ten sposób możesz powoli budować wiele aktywów generujących dochód.

6. REIT lub fundusz inwestycyjny w nieruchomości

REIT to firma, która prowadzi, posiada lub finansuje nieruchomości generujące dochód. Pozwala wykwalifikowanej osobie dołączyć do puli inwestorów kapitałowych, aby czerpać zyski z nieruchomości bez kłopotów z samodzielnym jej prowadzeniem.

Zysk pochodzi z zakupu nieruchomości, a następnie wynajmu lub wydzierżawienia ich najemcom. REIT są zobowiązane do zwrotu 90% zysków inwestorom lub akcjonariuszom, dlatego ma to ogromny potencjał, aby z czasem stać się aktywem generującym dochód.

Jeśli myślisz o pracy w branży nieruchomości, sprawdź najlepiej płatnych miejsc pracy w REIT-ach.

7. Zapasy

Akcje są również znane jako akcje. Inwestowanie w akcje oznacza posiadanie części przedsiębiorstwa w zamian za udziały. Akcjonariusze mają swobodę sprzedawania tych akcji na giełdzie lub trzymania ich i czerpania zysków z dywidend.

Inwestując w akcje, należy stale uczyć się o ryzyku, ponieważ zdarzają się sytuacje, w których wartość spada, a nawet całkowicie się załamuje. Inwestuj mądrze i tylko tyle, ile możesz stracić.

8. Obligacje

Obligacja jest jak notatka IOU lub dowód, że pożyczyłeś pieniądze, wyemitowany przez rząd i korporacje, gdy potrzebują funduszy. Staje się zbywalnym aktywem ze względu na jego wartość pieniężną, co oznacza, że ​​ludzie mogą kupować i sprzedawać aktywa.

Zarabianie na obligacjach jest dość prosty; posiadacz może albo je sprzedać, albo poczekać na termin spłaty długu i odebrać zapłatę wraz z odsetkami. Może się to wydawać proste, ale tak jak w przypadku każdej innej inwestycji, zawsze należy rozważyć ryzyko przed zainwestowaniem w obligacje.

9. Konto Oszczędnościowe

Oszczędzanie w banku to chyba jedna z pierwszych lekcji, jakie otrzymaliśmy jako dzieci. Te konta oszczędnościowe są oprocentowane, podczas gdy pieniądze są bezpiecznie schowane w banku lub instytucji finansowej.

Jednak oprocentowanie kont oszczędnościowych znacznie spadło w ciągu ostatnich kilku lat, co czyni je mniej aktywami generującymi dochód.

Możesz otworzyć więcej niż jedno konto oszczędnościowe, co oznacza, że ​​możesz oddzielić środki przeznaczone na różne cele, co ułatwia lepsze monitorowanie oszczędności i lepsze zarządzanie wydatkami.

10. Konta Oszczędnościowe Rynku Pieniężnego

Konto rynku pieniężnego to konto oszczędnościowe depozytowe w bankach, które płacą nieco wyższe oprocentowanie niż konto oszczędnościowe.

Minimalna kwota wymagana do otwarcia rachunku oszczędnościowego rynku pieniężnego wynosi od 500 do 1000 USD. Wielu jest przyciąganych do złożenia wniosku ze względu na obietnice lepszych stóp procentowych niż zwykłe konto oszczędnościowe. Konto zawiera inne udogodnienia, takie jak wypisywanie czeków i przywileje karty debetowej. Jedną z rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przed otwarciem konta oszczędnościowego na rynku pieniężnym, są stawki.

🔥 Zalecana:  Tech Giant Microsoft testuje ChatGPT dla robotyki

Ujmijmy to w ten sposób, chociaż te instytucje finansowe umożliwiają otwarcie konta za zaledwie 500 USD lub 1000 USD, wyższe depozyty kwalifikują się do bardziej konkurencyjnych opcji zarabiania odsetek i są zwykle zwolnione z opłat.

11. Oszczędności emerytalne

Planowanie emerytury wymaga dziesięcioleci wysiłku, ale masz opcje. Zaplanuj tak, abyś miał to tylko z tyłu głowy i wracał do swojej strategii tylko wtedy, gdy potrzebujesz aktualizacji i osiągniesz swoje cele.

Założenie konta emerytalnego powinno nastąpić na początku kariery zawodowej, być może nie zarabiasz jeszcze dużo, ale czas, który masz, to rekompensuje.

Będziesz mógł poczekać i pozwolić, aby Twoje inwestycje dojrzały. Będziesz chciał uzyskać jak największy procent ze swoich aktywów aż do dnia, w którym będziesz mógł przejść na emeryturę; potrzeba czasu, aby jak najlepiej go wykorzystać.

12. Świadectwo depozytowe

Co to jest świadectwo depozytowe i jak na nim zarobić? Najłatwiej to wyjaśnić, identyfikując to jako depozyt terminowy. Lokata terminowa zwykle wymaga spłaty po 30 dniach, ale pamiętaj, że nie możesz oczekiwać zysku z pozostawienia pieniędzy na koncie tylko na krótki okres. Maksymalny okres, w którym konto może przynosić odsetki w sposób ciągły, to pięć lat.

Wada jest oczywista; nie możesz uzyskać dostępu do funduszy, dopóki pieniądze nie zostaną wydane na okres, który wybrałeś, aby naliczać odsetki, więc jak w przypadku każdej inwestycji, zaangażuj kwotę, której nie potrzebujesz w ciągu najbliższych kilku lat.

Inwestowanie i wynajmowanie powierzchni do wynajęcia

13. Powierzchnie komercyjne do celów biznesowych

Pierwszą zasadą zarabiania pieniędzy jest to, że najpierw musisz je wydać. Przedsiębiorca potrzebuje idealnej przestrzeni do założenia swojego lokalu. Istnieje wielu potencjalnych konsumentów, a umieszczenie szyldu to przynajmniej połowa sukcesu, aby przyciągnąć uwagę konsumentów.

Wierzcie lub nie, ale wielkość lokalu nie zawsze jest pierwszą rzeczą, na którą zwracają uwagę najemcy poszukujący powierzchni komercyjnych; potencjał lokalizacji znajduje się na szczycie listy kontrolnej rzeczy do rozważenia.

Jeśli widzisz nieruchomość komercyjną o dużym potencjale, możesz chcieć ją wynająć właścicielowi firmy i stworzyć aktywa generujące dochód. Zaletą wynajmu dla firm jest to, że umowy najmu są często długoterminowe, co oznacza większą stabilność.

14. Domy rodzinne

Wynajem domów jednorodzinnych jest bardziej powszechny niż nam się wydaje. Kiedy pojawia się sytuacja, możesz pomyśleć o przeprowadzce z domu, który posiadasz, i wynajęciu go. Jest to idealna alternatywa w porównaniu do zwykłej sprzedaży nieruchomości, zwłaszcza jeśli możesz pokryć wydatki związane z posiadaniem dodatkowej nieruchomości.

Jest to opcja, jeśli właściciel nadal chce zatrzymać nieruchomość nawet po wyprowadzce; czynsz pokryje wydatki na doraźne utrzymanie nieruchomości i zapewni przyzwoity dochód dodatkowy.

15. Mieszkania lub lokale wielorodzinne

Różnica między wynajmem domów jednorodzinnych a lokali wielomieszkaniowych polega na tym, że ten drugi ma większy potencjał aktywów.

Wynajem domu rodzinnego to opcja dostępna dla osoby, która posiada dom, w którym nikt nie mieszka.

Mieszkania i przestrzenie wielomieszkaniowe bardziej przypominają przedsięwzięcia biznesowe; planujesz, zakładasz, inwestujesz, budujesz i komercjalizujesz przestrzenie w absolutnym celu czerpania zysków z nieruchomości przez długi czas.

16. Wynajmowanie prywatnych terenów otwartych do różnych celów

Z otwartym kawałkiem ziemi można wiele zdziałać. Możesz zorganizować nocny targ; może stać się otwartym miejscem imprez, otwartą weekendową restauracją, uprawiać rośliny i uprawy, a nawet hodować drób. Są to opcje, które możesz rozpocząć samodzielnie, zwłaszcza po stronie rolniczej, ale jeśli jesteś zajęty i nie masz na to czasu, zawsze możesz zrobić krótkoterminową dzierżawę swojej otwartej ziemi.

Ta konfiguracja wynajmu sugeruje wysoki obrót. Nie musisz dodatkowo na nic wydawać, aby przygotować teren przed wynajmem. Jeśli uwzględnisz w umowie, że najemcy muszą po sobie posprzątać, może to być jedna z najwygodniejszych i bezproblemowych opcji zarabiania, jakie każdy może mieć.

17. Magazyny samoobsługowe

Kolejną inwestycją, która interesuje osoby związane z branżą nieruchomości jest budowa i wynajem magazynów. Obiekty magazynowe typu self-storage są dość opłacalne, a ich szacowany średni roczny zwrot z inwestycji wynosi 17% w latach 2009-2018. W porównaniu z nieruchomościami koszt materiałów do magazynowania samoobsługowego jest znacznie niższy.

Poza dużym popytem na magazyny, problemy z parkowaniem, śmieciami i hydrauliką nigdy nie będą problemem.

18. Inwestuj w sprzedaż lub dostarczanie artykułów pierwszej potrzeby

Jakie firmy można zatem uznać za aktywa generujące dochód? Zawsze możesz zacząć od drobnych rzeczy, ale upewnij się, że istnieje popyt na dowolny towar, o którym myślisz. Kilka dobrych przykładów to:

  • Otwarcie małego sklepu w dobrej lokalizacji, sprzedającego artykuły pierwszej potrzeby, takie jak żywność i artykuły gospodarstwa domowego.
  • Jeśli masz farmę, rozważ możliwość zostania lokalnym dostawcą produktów, które masz do dyspozycji.
  • Umiejętności są również definiowane jako aktywa. Możesz założyć firmę i zatrudnić inne osoby, które działają w tej samej dziedzinie i oferują swoje usługi jako kolektyw.
  • Oferowanie krótkich kursów dotyczących specjalnych umiejętności, takich jak gotowanie, pieczenie, rzemiosło, podstawy rolnictwa itp. Zwłaszcza jeśli masz certyfikat lub licencję, ludzie będą zainteresowani nauką umiejętności potrzebnych do utrzymania.
🔥 Zalecana:  Jak zarabiać na prowadzeniu samochodów w całym kraju

Kiedy wszyscy byli w pewnym stopniu ograniczeni, wiele osób opuściło swoją strefę komfortu, aby zarobić na życie, a przedsiębiorcy z powodzeniem otwierali małe firmy obracające się wokół niszy konieczności.

19. Firmy samoobsługowe

Po pierwsze, nie będziesz musiał wydawać na armię personelu, aby prowadzić to miejsce; możesz skoncentrować swoje zasoby na zakupie najlepszego sprzętu, na jaki Cię stać, i skonfigurowaniu odpowiedniego systemu bezpieczeństwa.

Po drugie, na przykład pralnie. Wiele osób nie może nie polegać na usługach pralniczych w zakresie swoich ubrań, ponieważ po prostu nie mają czasu na pranie w domu. Pralnie są zwykle otwarte 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Oznacza to, że nawet najbardziej zapracowana osoba może po prostu iść i wykonywać swoje obowiązki w najbardziej dogodnych dla siebie godzinach. Będzie to usługa, która jest zawsze niezbędna i możesz biegać bez wiele czasu ze swojej strony.

20. Usługi dostawy i transportu

Wygoda to wielki towar; jest to oczywisty punkt sprzedaży usług dostawczych i transportowych. Na początku była to tylko poczta lub jedzenie, teraz możesz mieć prawie wszystko przetransportowane na wyciągnięcie ręki lub w dowolne wybrane miejsce.

Platformy lubią DrzwiDash i Uber pozwalają każdemu ubiegać się o stanowisko kierowcy lub kuriera; jeśli jesteś pełnoletni, potrafisz prowadzić samochód lub jeździć na rowerze i przedstawisz pozwolenie, byłbyś już w połowie zatwierdzony.

Nawet profesjonaliści, tacy jak prawnicy, nauczyciele i księgowi, pracują dla platform takich jak DoorDash i Uber w wolnych godzinach; to doskonały sposób na zarobienie dodatkowej gotówki na boku.

Możesz sprawdzić Koledzy z poczty vs. DoorDash – Najlepsze poboczne atrakcje dla kierowców i nasze Recenzja DoorDash dla pomysłów.

Inne aktywa, które należy wziąć pod uwagę

21. Edukacja i kapitał ludzki

Nauka jest zawsze korzystna. Poziom wykształcenia i umiejętności danej osoby są istotnymi czynnikami wzrostu gospodarczego. Rządy, firmy i korporacje chętnie inwestują, oferując przystępną cenowo lub bezpłatną edukację ze zrozumieniem, że każdy na tym zyskuje. Wszyscy mamy potencjał, ale wielu po prostu nie ma środków, aby przejść przez szkołę.

Wykształcenie i doświadczenie to wartości niematerialne, które zwiększają wartość ekonomiczną osoby; oznacza to po prostu, że im lepiej rozumiesz naturę swojej pracy i jak się do niej zabrać, tym lepsze oferty i możliwości pojawią się na Twojej drodze.

22. Spłać swoje długi

To nie tylko dla twojego spokoju ducha, ale jest prawie tak samo korzystne jak posiadanie kwalifikacji do pracy i zarabiania w wielu dziedzinach. Będą chwile, kiedy będziemy musieli polegać na pożyczkach od instytucji finansowych lub dobrej łasce innej osoby, aby przetrwać kryzys lub rozpocząć zmieniający życie biznes.

Jeśli jesteś kimś, kogo słowa są jak złoto i możesz to poprzeć błyszczącą oceną kredytową, możliwości i złota przepustka przez nagłe potrzeby finansowe nie będą jedynymi rzeczami, których możesz się spodziewać, a korzyści płynące z pierwszego wyboru oferty premium.

Próbować Kredyt sezamowy na Twoje potrzeby związane z zadłużeniem finansowym. Przeczytaj więcej na naszej pełnej stronie Recenzja Credit Sesame i jak pomoże ci śledzić i monitorować twoje finanse.

Myśli końcowe – aktywa generujące dochód

Przed zainwestowaniem w cokolwiek warto przeczytać o różnych rodzajach aktywów. Brak wiedzy to pierwszy powód, dla którego inwestorzy ponoszą straty.

Kształcić się. Najpierw zrozum, czy ta inwestycja jest zgodna z twoim obecnym statusem i przyszłymi celami życiowymi.

Inwestycje są jak testy; im więcej je studiujesz, tym lepiej jesteś przygotowany i wyposażony, by odnieść sukces.

Miej kontrolę i pewność w swoich decyzjach, zwłaszcza jeśli Twoim celem jest wolność finansowa. Gdyby eksperci biznesowi mieli czas, aby posiedzieć z każdym początkującym przedsiębiorcą, jedną z typowych rad, których ci udzielą, jest trzymanie się tego, co wiesz. Łatwiej będzie Ci rozwijać innowacyjne pomysły, które mogą stać się Twoją przepustką do sukcesu.