21 dobrze płatnych miejsc pracy bez dyplomu ukończenia studiów

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 21 dobrze płatnych miejsc pracy bez dyplomu ukończenia studiów

Dyplom ukończenia studiów wyższych to rozsądny sposób inwestowania w swoją przyszłość, ale dla wielu ciężar finansowy może być zbyt wysoki. Na przykład średni koszt czteroletniego dyplomu w USA wynosi ponad 140 000 USD.

Dla niektórych osób podjęcie decyzji o wejściu na rynek pracy bezpośrednio po ukończeniu szkoły średniej może być logiczną decyzją finansową. Nie tylko istnieje kilka dobrze płatnych zawodów o wartości ponad 100 000 USD, które nie wymagają dyplomu, ale wybranie tej ścieżki pozwala uniknąć potencjalnego ciężar zadłużenia, którego spłacanie może zająć lata w dół.

Poza korzyścią z unikania zadłużenie z tytułu kredytu studenckiego, wiele zawodów, które nie wymagają dyplomu, jest mniej korporacyjnych i pozwala na większą elastyczność. Wiele z tych miejsc pracy dotyczy dziedzin o dużym popycie i można je znaleźć w całych Stanach Zjednoczonych, niezależnie od tego, gdzie chcesz mieszkać.

Możesz się zastanawiać, co jeśli zdecydujesz się zrezygnować z tytułu licencjata i rozpocząć pracę praca będzie opłacalna wysoka płaca? Poniżej skompilowana jest nasza lista 21 najlepiej płatnych Oferty pracy bez wymogu ukończenia studiów wyższych, co potwierdzają dane z Amerykańskie Biuro Pracy.

Najczęściej wybierane wysoko płatne prace dla miłośników podróży

  • Piloci komercyjni
  • Komercyjny nurek
  • Księgowi i rewidenci
  • Twórca stron internetowych
  • Technik Serwisu Turbin
  • Programista
  • Instalator wind

1. Piloci komercyjni

Mediana wynagrodzenia: 134 630 USD

Marzysz o lataniu komercyjnym samolotem z ładunkiem dookoła świata? A może chcesz podróżować przez świat – śniadanie w Londynie i kolacja w Nowym Jorku. Piloci często spędzają kilka nocy poza domem, ponieważ trasy lotów i zmiany często wymagają nocnych postojów.

Ponadto piloci często pracują w nietradycyjnym systemie zmianowym, pracując kilka dni na raz, po których następuje kilka dni wolnych. Piloci komercyjni cieszą się jedną z najlepiej płatnych prac dla osób bez Szkoła Wyższa stopień.

Piloci komercyjni muszą pracować na lepiej płatnych stanowiskach, ponieważ większość zaczyna jako pierwsi oficerowie po spełnieniu wymaganych godzin lotu. Wymagane są badania lekarskie, a piloci komercyjni muszą mieć wzrok 20/20, w tym okulary korekcyjne lub kontakty, zgodnie z Federalną Administracją Lotnictwa (FAA). Typowe obowiązki obejmują latanie ładunkiem, koordynację z kontrolerem ruchu lotniczego, przygotowywanie planów lotu i nawigację.

Jeśli chcesz pracować dla dużej linii lotniczej i wozić pasażerów po niebie, pierwszym krokiem jest zostanie pilotem komercyjnym. Piloci transportu lotniczego muszą spełniać dalsze wymagania i programy certyfikacji prowadzone przez administrację lotnictwa (FAA), aby zapewnić im dodatkowe szkolenie poza licencją pilota zawodowego.

2. Księgowi i rewidenci

Średnia pensja: 51 910 USD

Jeśli wolisz pracę biurową i lubisz podstawy matematyki i księgowości, rozpoczęcie kariery w księgowości może otworzyć więcej drzwi do przyszłej kariery. Przeciętne stanowiska księgowego i księgowego zaczynają się od niskich, ale idą wyżej. Doświadczenie zawodowe może zastąpić tytuł licencjata, jeśli chcesz kontynuować karierę jako egzaminator podatkowy lub poborca ​​podatkowy.

Księgowi i rewidenci pomagają instytucjom w rejestrowaniu płatności przychodzących i wychodzących oraz transakcji finansowych, pomagają w przygotowaniu deklaracje podatkowe i płatności, tworzyć raporty finansowe i przechowywać dane za pomocą arkuszy kalkulacyjnych, oprogramowania i baz danych.

Księgowi muszą mieć wykształcenie średnie i zwykle muszą ukończyć kursy uniwersyteckie lub równoważne z rachunkowości. Nie ma wymogu ukończenia studiów wyższych; jednak wiele osób, które rozpoczynają w tej dziedzinie, decyduje się na uzyskanie stopnia naukowego w przyszłości.

3. Asystenci prawni i asystenci prawni

Mediana wynagrodzenia: 64 740 USD

Czy jesteś fanem prawa i porządku i chcesz pomóc prawnikom w przygotowaniu dokumentów, przygotowaniu procesu, badaniach i koordynacji biura? Asystent prawny to dobra opcja, jeśli szukasz dobrze płatnej pracy w biurze.

Asystenci prawni muszą ukończyć stopień naukowy na większości stanowisk; jednak asystenci prawni zwykle nie mają żadnych wymagań poza wykształceniem średnim.

4. Pośrednicy w obrocie nieruchomościami

Mediana wynagrodzenia: 61 890 USD

Jeśli szukasz czegoś bardziej przedsiębiorczego, zostać agentem nieruchomości może zapewnić możliwość zarobienia bardzo wysokich dochodów. 10% najlepszych brokerów zarabia ponad 100 000 $, zarządzając swoimi nieruchomość firm, co czyni tę pracę jedną z najlepiej płatnych zawodów o średnim dochodzie, niewymagającą czteroletniego dyplomu. Możliwości pracy w maklerstwie są obecnie bardzo poszukiwane, a przewidywany wysoki wzrost branży zapewnia wiele możliwości przyszłego wzrostu zatrudnienia przy wysokich średnich rocznych wynagrodzeniach.

🔥 Zalecana:  Jak napisać CV bez doświadczenia – przewodnik dla początkujących

Brokerzy muszą być licencjonowani i zwykle rozpoczynają swoją karierę pracując pod brokerem jako agent sprzedaży. Agenci sprzedaży to role szkoleniowe, w których zdobywasz doświadczenie zawodowe pomagając właścicielom domów i innym pośrednikom. Po trzech latach możesz zostać brokerem i zbudować własny biznes.

5. Operator Elektrowni

Mediana wynagrodzenia: 94 790 USD rocznie

Jest XXI wiek i prawie wszystko działa na prąd. Operatorzy elektrowni nadzorują elektrownie, które zasilają sieć elektryczną i wysyłają energię elektryczną do użytku regionalnego i krajowego.

Operatorzy elektrowni potrzebują szeroko zakrojonych szkoleń w miejscu pracy; zazwyczaj warunek wstępny wymaga dyplomu ukończenia szkoły średniej lub równoważnego.

6. Mechanicy Maszyn Przemysłowych i Młynarze

Średnia pensja: 60 330 USD

Załóżmy, że szukasz pracy przy ciężkich maszynach. W takim przypadku role te obejmują instalowanie, naprawę i przenoszenie maszyn w fabrykach lub na placach budowy. Większość wykwalifikowanych ślusarzy lub mechaników wymaga dwuletniego stopnia naukowego i uczy się poprzez trzy- lub czteroletnie praktyki. Średni dochód jest zwykle wyższy w przypadku młynarzy, którzy wymagają więcej szkoleń w zakresie ustawiania i przenoszenia ciężkiego sprzętu.

Spodziewaj się, że dodatkowe szkolenie w miejscu pracy zajmie co najmniej rok i czasami wymaga pewnej siły i sprawności fizycznej.

7. Przedstawiciele Handlowi ds. Usług

Średnia pensja: 60 550 USD

Jeśli lubisz poznawać nowych ludzi i relacje z klientami, praca przedstawiciela handlowego może być dla Ciebie idealna. Rola obejmuje spotkania z osobami i firmami w celu sprzedaży produktów, sprzedaży usług lub rozwiązywania problemów klientów.

Usługi finansowe, branża turystyczna, ubezpieczeniowa i reklamowa oferują wyższe średnie wynagrodzenie. Ponadto oferty pracy obejmują zmienną zachętę do wynagrodzenia za osiągnięcie określonych celów sprzedażowych.

8. Programista stron internetowych

Średnia pensja: 77 030 USD

Chcesz ustalić własne godziny? Kariera w tworzeniu stron internetowych zapewnia wysoki poziom elastyczności i wysokie roczne wynagrodzenie.

Twórcy stron internetowych spędzają dwa lub więcej lat, ucząc się, jak działają strony internetowe. Inne umiejętności obejmują projektowanie, interfejsy użytkownika, platformy i czasami kodowanie (opcjonalnie). Praca może być w domu lub jako wolny strzelec praca. Ogólnie rzecz biorąc, praca dla programistów internetowych wymaga jedynie wykształcenia średniego; jednak niektóre dobrze płatne prace w dużych korporacjach wymagają czteroletnich stopni naukowych.

9. Serwisanci Turbin

Mediana wynagrodzenia: 63 640 USD

Ponieważ energia odnawialna rośnie, a turbiny wiatrowe pojawiają się wszędzie, istnieje potrzeba serwisowania i konserwacji tych specjalistycznych urządzeń. Technicy serwisowi nazywani są w branży windtechami. Często są wzywani do konserwacji awaryjnej, która może obejmować weekendy lub święta.

Zostanie technikiem serwisu turbin wiatrowych wymaga około roku szkolenia na miejscu. Istnieje kilka typów turbin wiatrowych, więc jako technik zajmujący się turbinami wiatrowymi będziesz specjalizować się w jednym modelu lub potrzebujesz szkolenia w zakresie wielu turbin. Certyfikacja nie jest wymagana, ale świadczy o wiedzy i kompetencjach, ponieważ niektórzy pracodawcy zatrudniają tylko certyfikowanych techników serwisowych.

10. Komercyjny nurek

Średnia pensja: 60 360 USD

Czy chcesz pracować pod wodą, oddychając przez komercyjny sprzęt SCUBA podczas inspekcji lub naprawy konstrukcji przemysłowych? Nurkowie komercyjni instalują, naprawiają i konserwują maszyny i konstrukcje pod wodą. Nurkowie w swojej codziennej pracy pracują z materiałami wybuchowymi, podwodnym sprzętem spawalniczym, elektronarzędziami i sprzętem budowlanym. Te praca dobrze płatna i nie wymagają stopni naukowych.

Niektórzy nurkowie specjalizowani, tacy jak inżynieria lądowa, płacą średnie pensje powyżej 90 000 USD. Nurkowie muszą posiadać profesjonalny certyfikat nurka, aby nauczyć się, jak korzystać ze sprzętu do nurkowania i właściwie minimalizować ryzyko. Niepopełnić błędu; nurkowie komercyjni muszą stawić czoła poważnemu niebezpieczeństwu w fizycznie wymagającej pracy.

11. Elektryk

Średnia pensja: 60 040 USD

Jeśli interesuje Cię kariera handlowa, elektrycy należą do najlepiej płatnych zawodów bez dyplomu. Elektrycy czytają plany i schematy techniczne, używają różnych elektronarzędzi oraz instalują lub naprawiają systemy elektryczne.

Zostanie elektrykiem nie jest łatwym zadaniem. Jest to wykwalifikowany handel. Spodziewaj się spędzenia czterech lub pięciu lat w programie praktyk, podczas którego nauczysz się większości umiejętności niezbędnych w pracy. Większość stanów wymaga, aby elektrycy zdali egzamin licencyjny, aby uzyskać certyfikat.

🔥 Zalecana:  Ponad 20 miejsc pracy, które płacą 10 000 $ miesięcznie - pomysły na pracę online i offline

12. Hydraulik

Średnia pensja: 59 880 USD

Hydraulicy to kolejny dobrze płatny zawód zawodowy specjalizujący się w armaturze wodnej, grzejnikach i kotłach. Hydraulicy są potrzebni w nieruchomościach mieszkalnych i komercyjnych i często zajmują się konserwacją kanalizacji, szamba i systemów kanalizacyjnych, armatury wodociągowej i rur.

Hydraulicy na ogół otrzymują więcej wezwań „awaryjnych” niż inni pracownicy handlowi ze względu na charakter wycieków wody i potrzeby. Bądź przygotowany na wykonywanie połączeń w weekendy, a nawet w nocy, ponieważ mogą one stanowić okazję do pobierania jeszcze wyższych stawek za zlecenia.

Podobnie jak większość miejsc pracy w handlu, szkoły zawodowe lub techniczne mogą oferować kursy zapoznające z podstawami pracy. Istota szkolenia pochodzi z praktyki — zaplanuj spędzenie co najmniej czterech lat, aby w pełni zdobyć niezbędne umiejętności i wiedzę specjalistyczną. Ponadto większość stanów wymaga egzaminu licencyjnego i dowodu doświadczenia, aby pracować niezależnie.

13. Strażacy lub nadzorcy pierwszej linii

Mediana wynagrodzenia: 78 230 USD

Strażacy rozpoczynają karierę od nieco niższych zarobków. Mimo to mogą szybko pracować na stanowiskach nadzorczych w mniej niż pięć lat. Jako przełożony jesteś odpowiedzialny za bezpieczeństwo, strategię, ratownictwo i usługi medyczne wymagane podczas ratownictwa przeciwpożarowego.

Strażacy doświadczają wyższego stopnia ryzyka niż wiele innych zawodów, więc nie jest to odpowiednie dla nikogo. Strażacy uczą się szkoleń i procedur w zakresie ratownictwa medycznego i mogą dorabiać na osobistym stanowisku czas w innej pracy w niepełnym wymiarze czasu pracy. Niektóre drugie prace mogą obejmować szkolenie medyczne, instrukcje dotyczące resuscytacji krążeniowo-oddechowej i prace w nagłych wypadkach.

14. Organy ścigania: policja i detektywi

Mediana wynagrodzenia: 83 640 USD rocznie

Chcesz chronić i służyć innym? Jeśli tak, rozważ pracę w organach ścigania.

Wynagrodzenia organów ścigania będą się znacznie różnić w zależności od konkretnej jurysdykcji. Ponadto funkcjonariusze szczebla stanowego i federalnego widzą wyższe pensje, przy czym przeciętny agent federalny zarabia 93 970 USD. Jednak wiele stanowisk agentów federalnych wymaga dyplomu ukończenia studiów wyższych, podczas gdy lokalne i stanowe są bardziej elastyczne i często wymagają jedynie dyplomu ukończenia szkoły średniej, aw niektórych przypadkach stopnia naukowego.

Wymagania dla wnioskodawców różnią się w zależności od miasta i stany. Niektóre agencje wymagają pewnych zajęć w college’u (niekoniecznie stopnia), a niektóre programy preferują kandydatów z dyplomami ukończenia studiów wyższych. Niemniej jednak istnieją oferty pracy dla osób bez wykształcenia wyższego.

Spodziewaj się rozległego szkolenia, w tym nauczania w klasie i szkolenia na miejscu w akademii policyjnej. Detektywi zwykle rozpoczynają karierę jako funkcjonariusze policji i dochodzą do stanowiska detektywa.

15. Śledczy kryminalni

Mediana wynagrodzenia: 83 640 USD rocznie

Czy ekscytują Cię telewizyjne dramaty kryminalne, takie jak CSI lub NCIS? Być może twoim powołaniem jest zostać śledczym. Śledczy pracują na miejscu zbrodni i poza nim, aby rozwiązywać sprawy, zbierając fakty i badając dowody.

Niestety, przestępczość jest stałym problemem. Jednak to sprawia, że ​​kariery w sądownictwie karnym są szczególnie stabilne i poszukiwane. Śledczy na ogół pracują po cywilnemu i mogą spodziewać się uczenia się w pracy.

16. Dyspozytorzy elektrowni jądrowych

Mediana wynagrodzenia: 104 260 USD rocznie

Dyspozytorzy i operatorzy planów elektrowni jądrowych pracują w elektrowniach, które mają reaktory jądrowe i mogą zarabiać więcej niż operatorzy w obiektach innych niż jądrowe. Elektrownie jądrowe i stacje przesyłowe mają większe zabezpieczenia niż tradycyjne elektrownie, a pracownicy mogą spodziewać się pracy w systemie ośmio- lub dwunastogodzinnym.

Wiele firm wymaga, aby potencjalni kandydaci przystąpili do egzaminów na konserwację elektrowni i operatorów przed złożeniem wniosku, aby sprawdzić, czy są dobrze dopasowani. Operatorzy elektrowni jądrowych przechodzą intensywne szkolenia w miejscu pracy i muszą zdać egzamin licencyjny wydany przez amerykańską Komisję Regulacji Jądrowych. Aby zachować licencję, operatorzy muszą zdać coroczny egzamin na operatora instalacji i badanie lekarskie.

17. Operatorzy metra i pociągów na podwyższeniu

Mediana wynagrodzenia: 81 180 USD rocznie

Wiele małych dzieci uwielbia bawić się pociągami-zabawkami, ale prawdopodobnie nie wiedziało, że konduktorzy zarabiają całkiem nieźle. Operatorzy prowadzący metro, pociągi na podwyższeniu lub tramwaje (bez oddzielnych lokomotyw) są często odpowiedzialni za pobieranie opłat i zapewnienie normalnego funkcjonowania pociągów.

🔥 Zalecana:  11 najlepszych miejsc do sprzedawania opowiadań za pieniądze jako nowy pisarz

Te oferty pracy są często najbardziej dostępne w okolicy miasta lub obszary metropolitalne, w których transport publiczny jest sposobem na życie.

18. Inżynierowie lokomotyw

Mediana wynagrodzenia: 79 740 USD rocznie

Inżynierowie lokomotyw są odpowiedzialni za prowadzenie pociągów w całym kraju. Inżynierowie są odpowiedzialni za zapewnienie bezpiecznej i prawidłowej jazdy pociągu. Jeśli prowadzenie pociągu przez cały kraj pełen pasażerów lub towarów brzmi kusząco, rola inżyniera lokomotywy może być świetnie dopasowana.

W zależności od firmy kolejowej i dostępnych tras, zlecenia mogą dotyczyć krótkich tras lokalnych lub długodystansowych przewozów terenowych.

19. Instalatorzy i serwisanci wind i schodów ruchomych

Mediana wynagrodzenia: 97 860 USD rocznie

Wieżowce, centra handlowe, biurowce i lotniska mają mnóstwo wind i schodów ruchomych. Nic więc dziwnego, że popyt na te zasilane chodniki tworzy wiele dobrze płatnych miejsc pracy dla osób bez wyższego wykształcenia.

Specjaliści spędzą całe dnie na instalowaniu i naprawianiu wind i schodów ruchomych. Najlepsze jest to, że możesz znaleźć te prace w dowolnym miejscu, więc jeśli chcesz się przeprowadzić lub przenieść, znalezienie jednej z tych ofert pracy jest w zasięgu ręki. Według Departamentu Statystyki Pracy w Stanach Zjednoczonych jest około 2100 ofert pracy rocznie

20. Menedżerowie usług hazardowych

Średnia pensja: 76 910 USD

Branża hazardowa nie jest dla wszystkich, ale kasyna wiedzą, jak zarobić dużo pieniędzy i płacić swoim menedżerom wysokie pensje. Kasyna są otwarte każdego dnia w roku, 24 godziny na dobę, więc spodziewaj się pracy na zmiany w nocy, w weekendy i święta.

Krupierzy i początkujący pracownicy kasyn nie zaczynają od szczególnie wysokich zarobków. Mimo to, po kilku latach pracy w organizacji hazardowej, menedżerowie mogą zdobyć dobrze płatną pracę bez dyplomu.

Wszyscy pracownicy gier hazardowych muszą posiadać licencję wydaną przez agencję regulacyjną, co w większości stanów wymaga posiadania doświadczenia i testu na obecność narkotyków.

21. Programista

Mediana wynagrodzenia: 93 010 USD

Jeśli kochasz komputery, masz smykałkę do języków i lubisz problemy z logiką, kariera programisty może być dla Ciebie idealna. Chociaż niektórzy programiści zdobywają stopnie naukowe w dziedzinie informatyki lub matematyki, istnieje wiele możliwości znalezienia pracy zarówno w firmie, jak i jako niezależny pracownik.

Nie wiesz od czego zacząć? Możesz wziąć udział w kilku „obozach kodowania” lub kursach na poziomie uniwersyteckim, aby rozpocząć naukę bez zdobywania dyplomu. Programiści są hojnie opłacani za tworzenie aplikacji, programów, oprogramowania i systemów.

Znajdź odpowiednią, dobrze płatną pracę dla siebie

Dyplom uniwersytecki nie jest jedyną drogą do bogactwa; wystarczy zapytać Marka Zuckerberga, Billa Gatesa lub Steve’a Jobsa, którzy wszyscy zrezygnowali, ale osiągnęli coś więcej niż tylko dobrze płatne prace, ale niesamowite wartość netto. Oczywiście stopień może łatwiej otworzyć niektóre drzwi. Mimo to każdy musi rozważyć korzyści i koszty formalnej edukacji.

Ponadto, jeśli Twoim celem jest zarobienie większej ilości pieniędzy, koniecznie naucz się, jak to zrobić zarządzać swoimi finansami mądrze i inwestuj swoje oszczędności, aby zbudować dodatkowy dochód. Chociaż dobrze płatna praca może pomóc Ci osiągnąć niezależność finansową, pomoże Ci nauka planowania budżetu i zwiększania ciężko zarobionych pieniędzy budować swoje bogactwo szybciej.

Nie ma idealnego wyboru dla wszystkich, ale jeśli zdecydujesz się zrezygnować z dyplomu, dostępnych jest wiele dobrze płatnych miejsc pracy, aby rozpocząć lub rozwinąć karierę.