20 najlepszych aplikacji Shopify do recenzji produktów do wypróbowania (2022 r.)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 20 najlepszych aplikacji Shopify do recenzji produktów do wypróbowania (2022 r.)

Social proof to ogromna część handlu internetowego, a jedną z najbardziej widocznych i wartościowych jego form są recenzje produktów. Recenzje eCommerce od innych użytkowników mogą albo odstraszyć użytkowników, albo zwiększyć sprzedaż – jeśli możesz im zaufać, że są prawdziwe.

Pisałem już wcześniej o tym, jak zdobyć więcej recenzji, ale to tylko kwestia marketingu. Jak możesz opublikować te recenzje w swojej witrynie, gdy już znajdą się ludzie chętni do wystawiania recenzji? Shopify nie obsługuje jeszcze gotowych recenzji; mimo że mają aplikację Recenzje produktów, nadal musisz zainstalować aplikację, aby wyświetlać recenzje.

Która aplikacja jest najlepsza?

Rzadko zdarza się „zwycięzca” w każdej kategorii, dlatego wymieniłem 20 najlepszych aplikacji Shopify do recenzji produktów, którym można się przyjrzeć, wraz z funkcjami, planami cenowymi, zaletami, wadami i innymi pomocnymi informacjami.

Zacznijmy!

Umieszczam tę tutaj na pierwszym miejscu, ponieważ jest to „domyślna” aplikacja do recenzji. To ten, który produkuje Shopify, ten, który polecają w swoim centrum pomocy i ten, z którym większość ludzi prawdopodobnie zetknie się jako pierwsza. Jest również całkowicie „wystarczająco dobry”.

Nie jest super, nie robi nic wybitnie dobrze, ale przynajmniej nie jest zepsuty. Jest darmowy i łatwy w użyciu, i to wszystko.

Jedna z „złotych standardów” aplikacji do recenzji dla Shopify, Ali Recenzje to świetny widżet recenzji, który pozwala zbierać recenzje z różnych kanałów, wyświetlać je na wiele sposobów i wstawiać na różnych stronach w witrynie. Ma również wbudowany importer recenzji, dzięki czemu możesz pobierać recenzje z innych lokalizacji, w tym baz danych z innych wtyczek recenzji, jeśli przełączasz się z jednej na drugą. Jeśli masz arkusz kalkulacyjny z recenzjami produktów, możesz nawet ręcznie zaimportować go za pomocą pliku CSV.

Największym minusem jest to, że ceny skalują się według liczby zamówień przetwarzanych miesięcznie, a nie mają nic wspólnego z recenzjami, więc może skończyć się drożej, niż mogłoby się wydawać, biorąc pod uwagę to, co z tego wyciągniesz.

Loox to recenzja produktu, referencje i aplikacja angażująca użytkowników. Jest to jedna z bardziej niezawodnych aplikacji do zarządzania recenzjami, jakie widziałem, ponieważ zagłębia się w coś więcej niż tylko zwykłe recenzje produktów. Koncentruje się na recenzjach „styl życia”, rodzaj recenzji lub referencji, które zachęcają nie tylko do recenzowania produktu, ale raczej do opowiadania historii o produkcie.

Poza tym działa w całej Twojej witrynie, z recenzjami w miejscach innych niż Shopify (są one również partnerami Google Opinie) i pomaga ułatwiać rekomendacje od zadowolonych klientów. Ceny są również całkiem rozsądne, chyba że chcesz mieć nieograniczony plan, który kosztuje aż 300 USD miesięcznie (na wyprzedaży!).

Target Bay produkuje kilka przydatnych wtyczek Shopify, a BayReviews to jedna z bardziej popularnych ofert. Pokazuje średnie oceny klientów i pomaga zbierać recenzje, ale także funkcję pytań i odpowiedzi, dzięki której ciekawi użytkownicy mogą zadawać pytania, a inni użytkownicy (lub Ty) mogą na nie odpowiadać.

Ta funkcja jest podobna do funkcji pytań i odpowiedzi Amazon. Może pomóc zidentyfikować luki w procesie konwersji i wiedzę, które warto uzupełnić poprzez marketing lub zmiany w kopii. BayReviews działa również na kilku różnych platformach, w tym Magento, Volusion i WooCommerce, na wypadek gdybyś zdecydował się zrezygnować z Shopify. Wreszcie, obsługuje również schemat „Recenzja” i pomaga wyświetlać recenzje w wyszukiwarkach.

🔥 Zalecana:  15 legalnych ofert pracy w domu do wypróbowania już dziś

Ta opcja to popularna aplikacja do recenzji dla Shopify z solidną oceną 5 gwiazdek. Oferują recenzje zdjęć, mogą automatycznie zabiegać o recenzje od Twoich klientów, a nawet importować Twoje recenzje z innych platform, takich jak Amazon czy AliExpress. Jeśli sprzedajesz swoje produkty za pośrednictwem kilku różnych platform, zebranie recenzji w jednym miejscu może być dobrym rozwiązaniem, więc jest to świetna opcja.

Jedną z unikalnych funkcji, której nie widać zbyt często w tych aplikacjach do recenzji, jest to, że koncentrują się one na SEO i umożliwiają schemat recenzji dla inteligentnych fragmentów. Ceny są również całkiem rozsądne.

Ta opcja to mniejsza aplikacja do recenzji dla Shopify i nie robi nic wyjątkowego. Robią recenzje produktów ze zdjęciami, zachęcają do recenzji i pozwalają zarządzać recenzjami, ale to wszystko, co robią inne aplikacje.

Dlaczego miałbyś wybrać tę spośród innych ofert? Dwa możliwe powody.

1. Po pierwsze, bezpłatny plan jest dość solidny i nie ogranicza liczby recenzji, które możesz publikować i którymi możesz zarządzać.

2. Drugim jest to, że EnormApps tworzy kilka różnych aplikacji fabularnych, a niektórzy ludzie mogą chcieć trzymać się ekosystemu jednego programisty, aby mieć jak najmniej różnych palców w kodzie sklepu.

Ta opcja to kolejna aplikacja do recenzji, która wykonuje zarówno recenzje, jak i pytania i odpowiedzi przesłane przez użytkowników. Poza tym wyróżniają się, używając serc zamiast gwiazdek do ocen produktów, ale to wszystko.

Ceny są na równi z innymi aplikacjami do recenzji, a ich zarządzanie recenzjami jest dość standardowe. Zobaczysz to często dzięki tym aplikacjom do recenzji; w końcu istnieje tylko tyle różnych sposobów zarządzania nimi.

Rozrusznik

10 USD/mies

Zawodowiec

13 USD/mies

Fera to kolejna aplikacja z recenzjami, która ma ponad 4000 pozytywnych recenzji i ogólną ocenę pięciu gwiazdek w katalogu aplikacji Shopify. Musi być nieźle, prawda? No właśnie, co oferuje? W większości to samo co wszyscy.

Dwie rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, to:

1. Obsługuje recenzje wideo; nie tylko recenzje zdjęć, jak wiele innych.

2. Upewnij się, że używasz znaczników schematu, aby informacje o recenzji były widoczne w wynikach wyszukiwania Google (i innych wyszukiwarkach). Nie każda aplikacja na tej liście obsługuje tę funkcję, ale jeśli masz już dedykowaną aplikację Schema do wyświetlania fragmentów rozszerzonych w Twojej witrynie, ta funkcja może być dla Ciebie mniej atrakcyjna.

Poza tym jest to dość standardowe, ceny i wszystko.

Jedna z najpopularniejszych aplikacji do recenzji produktów w Shopify, ta aplikacja ma ponad dziesięć tysięcy pozytywnych recenzji i pięć gwiazdek. Nie jest zły! Co je wyróżnia? Każdy plan, w tym bezpłatny pakiet, ma nieograniczony limit pozyskiwania recenzji. Ułatwia to uzyskanie większej liczby recenzji witryn, chociaż zawsze ryzykujesz podsłuchiwanie użytkowników, jeśli nie poradzisz sobie z tym z wdziękiem.

Płatny plan jest również dość tani, co jest dobre, ponieważ darmowy program utrzymuje markę w Twoim sklepie, co wielu osobom się nie podoba.

🔥 Zalecana:  6 najlepszych odnowionych laptopów z dyskiem SSD (używane laptopy produktywności klasy A)

Bezpłatny

0 USD/mies

Wspaniały

15 USD/mies

Stamped to kolejna aplikacja do recenzji produktów zaprojektowana tak, aby działała równie dobrze, niezależnie od tego, czy Twój sklep jest mały, czy też jesteś ogromnym krajowym sprzedawcą detalicznym z tysiącami produktów. Mogą wysyłać prośby o recenzję oparte na SMS-ach (jeśli masz te informacje dla swoich klientów) i mają tuzin różnych widżetów do wyświetlania recenzji w różny sposób. Wiadomości SMS mają znacznie wyższy współczynnik otwarć niż e-mailewięc jest to wyjątkowe i efektywne zadanie, które można zautomatyzować.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to dość solidna opcja. Niestety ich bezpłatny okres próbny jest bardzo krótki – tylko trzy dni – a ich bezpłatny plan jest ograniczony. Mimo to wystarczy spróbować wiedzieć, czy podoba Ci się ich działanie.

Growave to jedna z większych aplikacji na tej liście, stąd +3 w ich tytule. Robią recenzje, zarządzają programem punktów lojalnościowych, zezwalają na listy życzeń użytkowników, łączą się z Twoim kanałem na Instagramie, ułatwiają UGC i nie tylko. Ogólnie rzecz biorąc, jest to bardzo solidna aplikacja, która zawiera recenzje jako jedną z wielu różnych funkcji. Ta aplikacja może być świetną opcją, jeśli szukasz wszechstronnej aplikacji do zarządzania użytkownikami i zaangażowania.

Jeśli wszystko, czego chcesz, to recenzje, jest on pełen dodatkowych funkcji, których nie będziesz potrzebować. Jest to również dość skomplikowane (rozsądnie) i trochę drogie w porównaniu z innymi aplikacjami do recenzji.

Reputon to aplikacja do zbierania opinii klientów, która została zaprojektowana w celu pozyskiwania opinii. Jeśli użytkownik odpowie pozytywnie, poprosi go o pozostawienie recenzji. Jeśli zareagują negatywnie lub neutralnie, popycha ich to do zespołu obsługi klienta i satysfakcji.

Oto jednak rzecz: nie zarządza recenzjami w samym Shopify. Zamiast tego prosi użytkowników o pozostawienie recenzji w Google, Facebooku i TrustPilot. To świetnie, jeśli używasz tych platform do swoich recenzji, ale chodzi bardziej o recenzje niż recenzje. To powiedziawszy, może współpracować z innymi aplikacjami do recenzji w przypadku recenzji produktów, jeśli chcesz korzystać z więcej niż jednej aplikacji.

Ta aplikacja była kiedyś znana jako Reviify, na wypadek, gdybyś był przyzwyczajony do tej nazwy. Jest przeznaczony przede wszystkim dla dropshipperów, którzy używają AliExpress do swoich produktów. Pozwala importować recenzje z AliExpress, a także z Amazon, eBay i Etsy. Po ściągnięciu tych recenzji możesz wyświetlać podobne recenzje na stronach swoich produktów (jeśli nie martwisz się zduplikowanymi treściami).

Ma również wiele innych funkcji pod maską, w tym platformę nagród, platformę poleceń, a nawet tłumaczenia recenzji dla sklepów wielojęzycznych. Jak na tak niską cenę jest zaskakująco solidny.

Editorify to kolejna aplikacja do recenzji, skierowana głównie do dropshipperów. Importują recenzje z platform dropshipping, takich jak Oberlo i zwykłych podejrzanych, takich jak AliExpress. Chwalą się importowaniem recenzji z setek punktów sprzedaży.

Robią również recenzje wideo i mogą prezentować recenzje w różnych formatach i wzorach. Możesz także połączyć go z kanałem YouTube i zaimportować filmy instruktażowe dla użytkowników, którzy mogą mieć pytania.

Żadna lista aplikacji do recenzji nie byłaby kompletna bez przynajmniej wzmianki o Yotpo, która od dawna jest jedną z najbardziej polecanych aplikacji do recenzji Shopify. Importują recenzje, umożliwiają zatwierdzanie lub odrzucanie recenzji (dzięki czemu można kształtować bazę danych recenzji) i mają wiele pomocnych analiz recenzji.

🔥 Zalecana:  9 najlepszych europejskich witryn crowdfundingowych na rynku nieruchomości [For 2023]

Wadą jest to, że ograniczają Cię w oparciu o liczbę przetwarzanych zamówień, a ceny mogą być stosunkowo wysokie w przypadku sklepów internetowych o dużej objętości. Jest również łatwy w konfiguracji i obsłudze, ale trudne do rozwiązania, jeśli coś pójdzie nie tak.

Kolejna aplikacja z recenzjami z wieloma importami, Opinew obsługuje wszystko, od AliExpress i Oberlo po DSers i eBay. Wysyłają prośby o recenzje za pośrednictwem poczty e-mail i SMS-ów, a także wyświetlają recenzje i inne treści UGC w różnych dobrze zaprojektowanych widżetach.

Minusem jest to, że utrudniają odejście od nich i zachowanie recenzji, jeśli później zmienisz zdanie.

Notatka: Wiele recenzji wtyczek twierdzi, że jest dość wadliwa. Nie miałem żadnego z tych problemów, kiedy go wypróbowałem, ale nadal mądrze jest być świadomym tych potencjalnych problemów, na wypadek gdyby programista ich jeszcze nie naprawił.

Recenzje.io to kolejny partner Google Recenzje i Zakupy Google, co jest interesujące, ponieważ twierdzą również, że używają sztucznej inteligencji do pozyskiwania recenzji. Jestem sceptycznie nastawiony do tego, że dzieje się jakakolwiek rzeczywista „AI” – prawdopodobnie tylko kilka prostych algorytmów schematów blokowych – ale nie wiem, co dzieje się pod ich maską.

To dobry widżet do danych strukturalnych, ale wolno się ładuje, więc może mieć fatalne skutki dla użytkownika, w zależności od tego, jak działa w Twojej witrynie.

Okendo to ładnie zaprojektowana aplikacja do recenzji, która twierdzi, że jest w stanie uzyskać recenzje przy każdym zakupie, chociaż nie osiągniesz nawet 100% współczynnika konwersji.

Chociaż są ładne, nie mają darmowego planu, a ich ceny są nieco wysokie w porównaniu z wieloma innymi aplikacjami do recenzji z tej listy. Mimo to jest to jedna z 25 najlepszych opcji, więc umieszczam ją tutaj.

Dość prosty agregator recenzji. Importują recenzje z wielu różnych miejsc, ale także ograniczają wiele swoich funkcji do płatnych planów i nie mają bezpłatnej wersji próbnej tych funkcji premium, aby zobaczyć, jak są przydatne.

Notatka: Kilka recenzji ich aplikacji mówi, że ma pewne problemy, więc możesz zachować ostrożność przed wejściem na całość. Nie zauważyłem żadnego z tych problemów, kiedy go używałem, a programiści mogli od tego czasu naprawić te błędy.

Lai to kolejna aplikacja do recenzji zorientowana na dropshippera. Jak można się spodziewać, importują recenzje od zwykłych podejrzanych. Robią recenzje zdjęć i filmów, pozwalają zarządzać recenzjami z centralnego pulpitu nawigacyjnego i mogą pomóc w pozyskiwaniu większej liczby recenzji.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to dość standardowe, chociaż umożliwiają publikowanie recenzji w mediach społecznościowych, co jest nieco niezwykłe.

Twoje myśli

Więc masz to; 20 różnych aplikacji do recenzji, które możesz sprawdzić dla swojego sklepu Shopify. W moim sklepie Shopify ostatecznie korzystałem z Okendo, ale wypróbowałem dziesiątki aplikacji do recenzji (zarówno na mojej stronie, jak i na stronach moich klientów). Nie mam konkretnego ulubionego, ale jestem więcej niż chętny, aby usłyszeć o twoim.

Table of Contents