20 dobrze płatnych prac związanych z transkrypcją w domu

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 20 dobrze płatnych prac związanych z transkrypcją w domu

Uwaga: post może zawierać linki partnerskie.

Szukasz dobrze płatnej pracy zdalnej w domu? Jeśli tak, transkrypcja może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Transkrypcja to proces konwersji plików audio lub wideo na dokumenty pisemne.

To może być świetne sposób na zarabianie pieniędzy z domu ponieważ istnieje wiele zadań transkrypcji do wyboru. W tym artykule omówiono dobrze płatne zadania związane z transkrypcją.

Niektóre zadania transkrypcji są świetne do pracy w pełnym wymiarze godzin, podczas gdy inne są doskonałym sposobem zarobić dodatkowe pieniądze jako występ poboczny.

Co to jest transkrypcja?

Transkrypcja oznacza przekształcenie treści audio (lub wideo) w formę pisemną. Transkrypcjoniści słuchają nagrań i zapisują to, co usłyszą. Gotowy produkt to pisemna transkrypcja dźwięku.

Ludzie używają transkrypcji do różnych celów, w tym tworzenia napisów do filmów, tworzenia napisów dla programów telewizyjnych oraz tworzenia pisemnych wersji przemówień lub innych treści audio.

Dlaczego ktoś miałby potrzebować transkrypcjonisty?

Istnieje wiele powodów, dla których ktoś może potrzebować transkrypcji. Być może potrzebują napisów do tworzonego filmu lub chcą stworzyć pisemny zapis ważnego przemówienia lub spotkania. Bez względu na przyczynę, transkrypcjoniści zapewniają niezbędną usługę.

Jakie są kwalifikacje?

Osoby zajmujące się transkrypcją muszą umieć pisać szybko i dokładnie. Muszą również mieć dobre umiejętności słuchania i zdolność rozumienia różnych akcentów i dialektów.

Niektóre firmy mogą wymagać od osób zajmujących się transkrypcją wcześniejszego doświadczenia lub przeszkolenia, podczas gdy inne mogą zapewniać szkolenia dla nowych pracowników.

Jakie materiały są wymagane?

Wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć, to komputer, połączenie z Internetem i dobre słuchawki. Niektóre firmy zajmujące się transkrypcją mogą wymagać posiadania również pedału nożnego.

Dlaczego transkrybenci są ważni?

Osoby dokonujące transkrypcji zapewniają podstawową usługę. Tworzą pisemne wersje treści audio, które mogą być wykorzystywane do różnych celów. Transkrypcja służy przede wszystkim do tworzenia napisów wideo, napisów dla programów telewizyjnych oraz pisemnych wersji przemówień lub innych treści audio.

Co to jest proces transkrypcji?

Proces transkrypcji jest stosunkowo prosty. Transkrypcjoniści słuchają nagrań dźwiękowych i zapisują to, co słyszą. Gotowym produktem jest pisemna transkrypcja nagrania dźwiękowego.

Jakie pola wykorzystują Transcribers?

Istnieje wiele dziedzin, które wykorzystują transkrypcjonistów, w tym prawo, medycyna, biznesu i rozrywki. Transkrypcjoniści medyczni mogą słuchać nagrań rozmów lekarz-pacjent i przepisywać rozmowę. Transkryptorzy prawni mogą słuchać postępowań sądowych i przepisywać to, co zostało powiedziane. W biznesie transkrypcjoniści mogą słuchać rozmów konferencyjnych i pisać, co jest omawiane.

🔥 Zalecana:  Co to jest monitorowanie mikrofonu Xbox One? [How to Enable and Disable with Ease]

Jak zarabiają transkrypcjoniści?

Transkrypcjoniści są zwykle opłacani za godzinę audio. Oznacza to, że otrzymują określoną kwotę za każdą godzinę transkrypcji dźwięku. Stawka wynagrodzenia może się różnić w zależności od firmy, rodzaju transkrypcji i doświadczenia osoby wykonującej transkrypcję.

Czy wszyscy transskrybenci są niezależnymi kontrahentami?

Nie, nie wszyscy transkrybenci są niezależnymi wykonawcami. Niektóre firmy zajmujące się transkrypcją mogą zatrudniać pracowników do pracy w domu.

Jednak wielu transkrypcjonistów to niezależni kontrahenci, co oznacza, że ​​pracują w domu i są samozatrudnieni.

1. Transkrybuj mnie

TranscribeMe to popularna firma zajmująca się transkrypcją, która zatrudnia transkrybentów z całego świata. Aby zostać zatrudnionym na tym stanowisku, musisz zdać test transkrypcji. Zapłata zaczyna się od 20 USD za godzinę audio, a stamtąd będziesz otrzymywać płatności PayPal co tydzień.

2. 3Odtwórz multimedia

Ta firma jest odpowiednia zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów. Musisz zdać test biegłości w języku angielskim, aby firma mogła rozważyć cię na to stanowisko.

3. Bam

Bam to doskonała firma, jeśli jesteś fanem przemysł rozrywkowy. Bam współpracuje z firmami z branży rozrywkowej, dostarczając dla nich transkrypcje. Nie mają dostępnej aplikacji online, więc musisz wysłać im wiadomość e-mail.

4. Transkrypcja GMR

GMR zapłaci Ci na podstawie czasu realizacji, kilku głośników na plik i jakości dźwięku. Osoby dokonujące transkrypcji zarabiają od 0,75 do 1,00 USD za minutę audio, co przekłada się na 45–60 USD za godzinę audio.

Jedynym minusem GMR jest to, że istnieje okres próbny, w którym musisz dokonać transkrypcji dwóch godzin dźwięku, aby zapłacić, i musisz robić co najmniej cztery godziny dźwięku co miesiąc, aby kontynuować współpracę z firmą.

5. Przejdź do transkrypcji

Go Transcript płaci do 0,060 $ za minutę audio. Jeśli możesz wpisać 60 słów na minutę, możesz zarobić około 36 USD na godzinę. Maksymalna kwota, jaką możesz zarobić miesięcznie, to 1215 USD.

6. Codzienna transkrypcja

Daily Transcription płaci od 0,75 do 0,85 USD za minutę audio, co odpowiada 45-51 USD za godzinę audio. Zazwyczaj transkrypcja godziny audio dla początkującego zajmuje do 6 godzin – a więc stawka godzinowa od około 7,50 do 8,50 USD za godzinę.

7. ks

Rev będzie Ci płacił w każdy poniedziałek za pośrednictwem PayPal. Ich stawka wynosi od 0,30 do 1,10 USD za minutę dźwięku, co przekłada się na około 3–11 USD za godzinę.

Rev była kiedyś jedną z wiodących witryn do transkrypcji, dopóki nie zmienili stawki wynagrodzenia, a potem ich recenzje zaczęły spadać.

🔥 Zalecana:  11 Praca w domu Praca, którą możesz rozpocząć już dziś bez doświadczenia

8. Dyktuj Express

Dictate Express nie publikuje swojej stawki wynagrodzenia nigdzie, ale na podstawie danych zebranych przez Ostrożny pracownik, szacuje się, że możesz zarobić około 0,03 USD na wierszu. Dzięki oprogramowaniu do rozpoznawania głosu powinieneś być w stanie wykonać około pięciu linii na minutę.

Ponieważ jesteś niezależnym wykonawcą, możesz wybrać, kiedy pracujesz. Musisz jednak poświęcić co najmniej 45 minut pracy każdego dnia ze względu na duże zapotrzebowanie ze strony organów ścigania.

9. Skrzydło transkrypcji

Transcription Wing płaci średnio 0,60 USD za nagraną minutę, co odpowiada około 9,00 USD za godzinę dla początkujących.

Transcription Wing to firma specjalizująca się w transkrypcjach ogólnych, prawniczych i medycznych. Wiadomo, że płacą lepiej niż przeciętna firma zajmująca się transkrypcją na poziomie podstawowym.

10. Transkrypcyjne Divy

Transkrypcja Divas to usługa dla bardziej doświadczonych osób. Ich najwyższa stawka to 2,98 USD za minutę audio, co przekłada się na około 44,70 USD za godzinę. Ich najniższa stawka to 0,84 USD za minutę dźwięku, co przekłada się na około 12,60 USD za godzinę.

11. Ubiqus

Ubiqus płaci za transkrypcję słowa, ale nigdzie nie publikuje swoich cen. Ubiqus chciałby, aby ich transkryptorzy mieli trochę doświadczenia.

Zatrudniają tylko mieszkańców USA, którzy posiadają komputer, słuchawki i mocne połączenie internetowe.

12. Transkrypcja pionierska

Pioneer Transcription płaci co najmniej 1,00 USD za minutę audio dla ogólnych transkrybentów i stawkę za stronę dla legalnych transkrybentów.

Pioneer jest własnością kobiety. Wydaje się, że zatrudniają wyłącznie doświadczonych podwykonawców i mówią, że woleliby kogoś, kto ma już pedał i jest gotowy do jak najszybszego rozpoczęcia pracy.

13. eScribers

Według ich strony internetowej stawki eScribers są bardzo konkurencyjne i oni płacić swoim kontrahentom co tydzień.

eScribers twierdzi, że jest jedną z najważniejszych firm zajmujących się transkrypcją prawną i raportowaniem w kraju. Poszukują głównie doświadczonych transkryptorów prawniczych, reporterów elektronicznych i stenograficznych oraz korektorów.

Harmonogram pracy możesz ustalić nawet z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

14. Transkrypcja Averbacha

Averbach jest jedną z najlepiej płacących firm transkrypcyjnych. W przypadku regularnych zadań możesz zarobić około 1,00 USD za minutę i 1,50 USD za szybką realizację.

Averbach chce, aby jego transkrybenci mieli co najmniej dwuletnie doświadczenie. Musisz także zdać test umiejętności składający się z pięciominutowego pliku audio. Musisz go ukończyć w ciągu 25 minut.

15. Surfowanie w tłumie

Jeśli zdecydujesz się pracować dla Crowdsurf, będziesz tworzyć napisy do filmów dla widzów niesłyszących, niedosłyszących i posługujących się drugim językiem.

🔥 Zalecana:  Pan Market już przepowiedział, jak będzie wyglądał świat po COVID… – W kierunku sztucznej inteligencji

Musisz mieć pełną płynność w języku angielskim i doskonałe umiejętności korekty.

16. Szybko

Chociaż Quicktate woli płynną znajomość języka angielskiego, oferuje również możliwości transkrypcji zagranicznych.

Quicktate wymaga pewnego doświadczenia i nie możesz mieć żadnych przestępstw ani wykroczeń.

17. Mów i pisz

Aby pracować dla Speakwrite, musisz być obywatelem Kanady lub USA. SpeakWrite wymaga rocznego doświadczenia w transkrypcji w środowisku biurowym oraz zdania testu pisania z szybkością 60 słów na minutę.

18. Ryba tygrysia

Tigerfish jest trochę celebrytą w społeczności transkrypcyjnej. Niektórzy z ich znaczących klientów to Gap i Newsweek.

Musisz mieć doświadczenie w pracy z tą firmą, ponieważ mają pakiet premium, który gwarantuje klientom gotową transkrypcję dowolnego wydarzenia na żywo lub nagranego wcześniej w ciągu dwóch godzin.

19. Rzucanie słów

CastingWords twierdzi, że zawsze zatrudnia, więc jeśli chcesz zacząć w tej dziedzinie, ta firma jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia.

CastingWords opisuje się jako usługa transkrypcji crowdsourcingowej. Crowdsourcing oznacza, że ​​wszystkie osoby pracujące dla firmy są niezależnymi kontrahentami.

Aby dla nich pracować, musisz mieć ukończone 18 lat.

20. Skryba

Scribie ma dwie różne opcje, które oferują swoim klientom:

  1. Usługi transkrypcji generowane przez sztuczną inteligencję (z dokładnością od 80% do 95%)
  2. Usługi transkrypcji generowane przez ludzi (dokładność 99%)

Chociaż sztuczna inteligencja jest tańszą opcją, czasami klienci są wyłączani przez poziom dokładności.

Firma potrzebuje ludzi dokonujących transkrypcji do kontroli jakości.

Końcowe przemyślenia

Wiele możliwości jest dostępnych, jeśli szukasz pracy transkrypcji z domu. Kluczem jest znalezienie firmy, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i poziomowi doświadczenia. Przy tak wielu firmach do wyboru, jedna z pewnością będzie dla Ciebie idealna.

Powiązane lektury: