19 tanich hobby dla zabawy lub pieniędzy, które możesz zacząć już teraz

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 19 tanich hobby dla zabawy lub pieniędzy, które możesz zacząć już teraz

Produktywność, życie towarzyskie, zdrowie psychiczne i fizyczne, a nawet poziom stresu można poprawić, gdy ktoś angażuje się w sensowne hobby. Hobby może poprawić twoje zdrowie na wszystkich frontach i przynieść uczucie zadowolenia i radości.

Jakie są tanie hobby?

Tanie hobby to zajęcia, w które każdy może się zaangażować bez wydawania mnóstwa pieniędzy. Są dostępne dla osób, które mogą nie mieć dużego dochodu do dyspozycji na rozrywkę. Może to być szczególnie ważne dla osób z ograniczonym budżetem lub oszczędzających pieniądze na inne wydatki.

Te hobby mogą zapewnić poczucie celu i spełnienia, zwłaszcza gdy jednostki mogą nauczyć się nowych umiejętności lub rozwinąć swoją kreatywność. Angażowanie się w działania mające znaczenie osobiste może pomóc Ci poczuć się bardziej usatysfakcjonowanym i spełnionym.

Oto 19 tanich hobby, które możesz wykonywać w dowolnym momencie.

Czytanie

Książki dostarczają jednej z najbardziej fascynujących rozrywek na świecie. Czytanie może zabrać Cię w odległe miejsca bez wychodzenia z domu. Czytanie może również prowadzić do uczenia się nowych tematów, takich jak inwestowanie w akcje i finansów. Biblioteki zazwyczaj zapewniają duży wybór bezpłatnych książek, a strony internetowe takie jak Projekt Gutenberg umożliwia wypożyczanie książek cyfrowych.

Piesze wycieczki i spacery na łonie natury

Długie spacery po naturalnych terenach poprawiają kondycję i zapewniają dostęp do czystego powietrza. Fakt, że wiele szlaków turystycznych i parków jest otwartych dla ogółu społeczeństwa bez żadnych kosztów, sprawia, że ​​jest to doskonałe, niedrogie hobby. W niektórych parkach, lasach państwowych i innych miejscach wypoczynku nie trzeba nawet płacić za piesze wędrówki.

Z drugiej strony kilka szlaków turystycznych wymaga pozwolenia na jednodniowe korzystanie. Większość parków stanowych i narodowych pobiera od odwiedzających opłatę za wstęp. Ale jeśli kupisz roczny bilet uprawniający do wstępu do wielu różnych miejsc rekreacyjnych utrzymywanych przez agencje federalne, możesz poczynić znaczne oszczędności finansowe.

Gotowanie i pieczenie

Co ciekawe, gotowanie bywa najpopularniejsze hobby w Stanach Zjednoczonych. Koszt pieczenia jako rozrywki będzie się różnić w zależności od tego, ile wydasz. Na przykład może Cię to kosztować więcej, jeśli zdecydujesz się na zakup ekskluzywnego sprzętu do pieczenia i drogich materiałów eksploatacyjnych. Ale jeśli zamierzasz piec tylko dla przyjemności, niekoniecznie potrzebujesz najnowocześniejszych narzędzi.

Nie będziesz potrzebować niczego poza niezbędnymi akcesoriami do pieczenia, takimi jak miarki, trzepaczki i miski do mieszania. Aby zaoszczędzić pieniądze na produktach do pieczenia, pomyśl o zakupie hurtowym. Możesz czerpać radość z kuchni, próbując nowych przepisów, przyrządzając posiłki od podstaw i trzymając się niedrogich składników.

🔥 Zalecana:  Jak szybko zarobić 4000 $ (12 najlepszych metod na rok 2023!)

Prace ogrodowe

Rozpoczęcie ogrodu od zera nie musi rozbijać banku, ponieważ możesz zacząć od zaledwie kilku nasion lub sadzonek, a następnie przejść do bardziej złożonych praktyk ogrodniczych w miarę poprawy swoich umiejętności.

Musisz być pomysłowy w swoich metodach ogrodniczych, aby zredukować wydatki ogrodnicze do minimum. Posiadanie ogródka owocowo-warzywnego może wymagać początkowej inwestycji finansowej, ale w dłuższej perspektywie może przynieść znaczne oszczędności.

Pismo

Pisanie to jedno z najprostszych hobby, do którego rozpoczęcia nie potrzeba nic więcej niż długopis, kartka papieru lub komputer. Kiedy już przyłożysz długopis do papieru, jedynymi ograniczeniami są twoje myśli i wyobraźnia. Jeśli zdecydujesz się na to, możesz zainwestować trochę pieniędzy, aby ulepszyć swoje rzemiosło, korzystając z wielu dostępnych zasobów, które pomogą Ci ulepszyć.

Dobrą rzeczą jest to, że w przeciwieństwie do wielu hobby, pisanie nie wymaga inwestycji finansowych z twojej strony. Istnieją zasoby, które mogą Ci pomóc, od blogów po bezpłatne kursy. Można również uniknąć nakładów finansowych, szukając publikacji kilkoma nietradycyjnymi drogami. Możesz nawet zarobić szybkie pieniądze jako niezależny pisarz, jeśli wybierzesz.

Malowanie i rysowanie

Możesz kupić tanie materiały do ​​malowania i rysowania w wielu sklepach z artykułami artystycznymi, a Internet jest pełen poradników dla nowicjuszy. Zakup niezbędnego sprzętu i materiałów eksploatacyjnych może być kosztowny przy rozpoczynaniu nowej działalności.

Będziesz musiał kupić farby, pędzle i płótna, chyba że masz już jakieś do siedzenia. Możesz zachować prostotę i niedrogo, używając tylko ołówków lub kredek ołówkowych obok papieru do rysowania.

Joga i medytacja

Joga jest rozsądnie przystępną cenowo aktywnością, szczególnie jeśli siłownia, do której już należysz, oferuje kursy. Ale nawet przy braku istniejącego programu ćwiczeń możesz ćwiczyć jogę w domu z wysokiej jakości matą do jogi i wygodnym ubraniem. W Internecie dostępnych jest mnóstwo bezpłatnych lub niedrogich informacji na temat jogi.

Dzianie lub szydełkowanie

Nie ma nic więcej niż przędza, igły lub haczyki, aby zacząć robić na drutach lub szydełkować. Możesz kupić przędzę w dużych ilościach po obniżonych kosztach. Wymagana jest również znaczna inwestycja czasu. Chociaż wymaga cierpliwości, to hobby jest bardzo satysfakcjonujące i uspokajające.

Zaszaleć za wcześnie. Na początek nie potrzebujesz najdroższej włóczki wykonanej z czystego merynosów z ręcznie rzeźbionymi drutami. Kanał YouTube, taki jak Sheep & Stitch, może powoli i przejrzyście przeprowadzić Cię przez metody.

Granie w gry planszowe

Gry planszowe mogą być świetnym sposobem na spędzenie czasu z przyjaciółmi i rodziną, a na początek istnieją niedrogie sposoby gry planszowe. Możesz znaleźć lokalną grupę gier planszowych i uczestniczyć w ich nocach gier. Kosztuje Cię tylko transport, aby się tam dostać.

🔥 Zalecana:  Jak pisać dla zgiełku (najlepszy przewodnik dla początkujących)

Istnieją również wersje online niektórych gier, w które można grać za darmo. Istnieją również sklepy z artykułami używanymi, w których można kupić dobre gry planszowe w przystępnych cenach.

Obserwacja ptaków

Możliwe jest obserwowanie ptaków samotnie lub z przyjaciółmi i rodziną. Na początek możesz wymienić wszystkie ptaki, które znasz. Będziesz zdumiony, jak dobrze rozpoznajesz różne gatunki ptaków podczas obserwacji ptaków.

To hobby wymaga jednorazowej inwestycji w lornetkę i być może przewodnik. Możesz polować gdziekolwiek i gdzie chcesz. To hobby, które możesz uprawiać na swoim podwórku.

Fotografia

W ostatnich latach aparaty w telefonach komórkowych ułatwiły robienie zdjęć. Jeśli interesujesz się fotografią, ale nie masz lustrzanki cyfrowej, możesz zacząć od aparatu w telefonie.

Kilka osób odniosło sukces w fotografowaniu telefonem i zgromadziło imponujący dorobek, korzystając wyłącznie z urządzeń mobilnych.

Geocaching

Ekscytujące hobby, geocaching to współczesna wersja poszukiwania skarbów. Możesz zainstalować aplikację i zacząć szukać tajnych skrytek w pobliżu. Geocaching jest trudny, ale pomaga uzyskać porządne ćwiczenia, zmuszając cię do ruchu. Jest odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych i niedrogi.

Wszędzie są skrytki. Zrozumienie głównych kierunków, umiejętność zlokalizowania się na mapie i dotarcia do miejsca z punktami orientacyjnymi to umiejętności, których brakuje wielu osobom, ale mogą być kluczowe i ratować życie.

Wędkarstwo

Emocje związane z wędkowaniem biorą się z czekania, aż przynęta zwabi rybę. Pamiętaj, że możesz utrzymać niskie wydatki na wędkowanie, nie zawsze uciekając się do wysokiej klasy wędek, kołowrotków i innego sprzętu. Zacznij od minimum niezbędnych rzeczy.

Tania wędka spinningowa i kołowrotek, dobra żyłka i albo przynęta kupiona w sklepie, albo robaki, które sam wykopałeś. Jak prawie każde hobby, wędkarstwo jest tak drogie, jak to robisz. Zawsze zaczynaj prosto.

Twórz filmy na YouTube

Tworzenie kont YouTube jest całkowicie bezpłatne i każdy może je mieć. Sprzęt do nagrywania jest niezbędny, ale wielu YouTuberów wystarcza na smartfona. Dostępne są również bezpłatne, podstawowe programy do edycji, takie jak: Shortcut, Adobe Premiere Pro CC i EaseUS Video Editor.

Kilku odnoszących sukcesy YouTuberów zaczęło tworzyć filmy jako hobby. Osobiste hobby, takie jak podróże, szydełkowanie, prognozy giełdowei anime, między innymi, zgromadziły miliony wyświetleń na platformie streamingowej.

Załóż bloga

Blogowanie może już brzmieć banalnie, ale jest to obecnie jedno z tanich hobby, które każdy, kto ma dostęp do komputera lub smartfona, może zacząć od niewielkiego wkładu finansowego lub bez niego. Niezależnie od tego, czy lubisz pisać jako środek wyrazu, czy masz silną pasję, którą chcesz dzielić się z innymi, blogowanie może być wspaniałym zajęciem.

🔥 Zalecana:  6 powodów, dla których potrzebujesz niestandardowego adresu e-mail

Blogowanie wiąże się z niewielkimi zasobami finansowymi i może generować gotówkę w dłuższej perspektywie. Dostępne są bezpłatne platformy blogowe, tani hosting i obszerne instrukcje, które pomogą Ci zacząć. Jeśli twój blog odniesie sukces, twoje hobby może nawet zarabiać pieniądze i stać się lukratywnym poboczem.

Dziennikowanie

Prowadzenie dziennika może zdziałać cuda dla twojego dobrego samopoczucia i postępów w osiąganiu celów. Na szczęście prowadzenie dziennika nie rozbija banku. Jeśli chcesz prowadzić wizualny dziennik, oprócz dobrego notatnika i długopisu będziesz potrzebować pisaków lub drewnianych stempli.

Taniec i śpiew

Jeśli szukasz bardziej aktywnego i mniej nudnego hobby, spróbuj wziąć lekcje tańca lub nauczyć się nowych ruchów tanecznych z filmów w YouTube lub kursów online. Taniec to sport kształtujący zdrowy umysł i ciało. Ewentualnie poćwicz śpiew.

Nie musisz mieć głosu jak Beyonce czy James Brown. Śpiewanie pozwala przekazać uczucia, a nie tylko talent. Aplikacje takie jak Spotify umożliwiają słuchanie muzyki podczas śpiewania wraz ze słowami wyświetlanymi na ekranie za darmo.

Kodowanie

Jedną z umiejętności, na którą jest popyt w każdym zawodzie, jest kodowanie. Świat potrzebuje więcej programistów. Jeśli chcesz mieć bardziej ambitne zajęcia i lubisz zajmować się komputerami, nauka kodowania to świetny sposób na podniesienie umiejętności. JavaScript, HTML5, CSS3 i wiele innych języków oferuje bezpłatne samouczki online.

Zgłaszanie się na ochotnika

Robienie dobrych rzeczy dla osób starszych lub niepełnosprawnych w Twojej społeczności może stać się Twoim hobby. Możesz załatwiać sprawunki, takie jak kupowanie artykułów spożywczych lub lekarstw dla kogoś innego. Możliwe, że ktoś inny potrzebuje kogoś do wyprowadzenia psa. Jeśli lubisz uczyć, możesz uczyć mniej uprzywilejowane dzieci; jeśli lubisz sport, możesz trenować lokalną drużynę sportową. Wolontariat jako hobby pozwala odkryć siebie na nowo.

Niektóre z tych rozrywek mogą przerodzić się w lukratywne możliwości. Na przykład, jeśli masz wielu zwolenników, możesz zarabiać pieniądze poprzez reklamy YouTube. Możesz sprzedawać swoje rękodzieło na rynkach internetowych, takich jak eBay lub swoje rośliny ogrodowe. Dlatego chociaż hobby może sprawiać przyjemność, ma ogromny potencjał, jeśli traktuje się go poważnie.