19 łatwych metod zarabiania szybkiej gotówki na święta

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 19 łatwych metod zarabiania szybkiej gotówki na święta

Ponieważ dla wielu z nas Boże Narodzenie jest najdroższym okresem w roku, nic dziwnego, że możesz szukać sposobu na szybkie zarobienie gotówki na święta.

Na szczęście, chociaż możesz być przyzwyczajony do wydawania znacznie więcej podczas wakacji, w rzeczywistości oznacza to, że może to być jeden z najlepszych momentów na zarobienie dodatkowych pieniędzy.

Nie tylko zwykle jest więcej ofert pracy na Boże Narodzenie, niż byłoby dostępnych w innym przypadku, ale wiele osób ma mało czasu i szuka innych osób, które pomogą im w zadaniach, których po prostu nie są w stanie wykonać samodzielnie.

Wszystko to oznacza, że ​​istnieje wiele sposobów na szybkie zarobienie świątecznych pieniędzy, z których na pewno możesz skorzystać.

Jak szybko zarobić na święta

Kiedy zastanawiasz się, jak szybko zarobić pieniądze na święta, sztuczka polega na zastanowieniu się, czego ludzie naprawdę potrzebują w okresie świątecznym – a następnie zastanowieniu się, w jaki sposób możesz zapewnić im usługę, która zaspokoi tę potrzebę.

W tym samym czasie prawdopodobnie masz już mnóstwo okazji do zarabiania pieniędzy w swoim domu. Dlatego okres świąteczny to doskonały czas, aby zarobić na nich dodatkową gotówkę.

(I nie zapomnij również sprawdzić tych 15 sprawdzonych sposobów na zdobycie darmowych pieniędzy na Boże Narodzenie.)

1. Odzyskaj gotówkę za zakupy świąteczne

Jeśli nie używasz aplikacji cash back do zarabiania pieniędzy na rzeczy, które i tak byś kupił, praktycznie wyrzucasz pieniądze.

Działanie tych aplikacji polega na tym, że płacą ci gotówkę jako część tego, co wydałeś na każdy przedmiot. Oznacza to, że jeśli kupujesz rzeczy, których normalnie używasz w sezonie, takie jak jedzenie na świąteczny obiad lub nawet prezenty, możesz użyć tej strategii, aby łatwo zarobić dodatkowe pieniądze.

A naszą wskazówką dotyczącą najlepszej aplikacji cashback jest Ibotta. Oferuje zwrot pieniędzy za produkty u ponad 500 000 partnerówco oznacza, że ​​na pewno będziesz w stanie zarobić trochę gotówki na podstawie tego, co już kupujesz.

I nie tylko aplikacja jest całkowicie darmowa, ale dostajesz niesamowity darmowy bonus powitalny w wysokości 20 $ tylko za skorzystanie z pierwszej oferty. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z naszą szczegółową recenzją Ibotta.

Ibotta

Darmowy bonus za rejestrację: $20

Ibotta jest a całkowicie darmowa aplikacja to ci daje zwrot gotówki za to, co już kupujesz – artykuły spożywcze, lekarstwa, ubrania i inne.

A właściwie użytkownicy średnio 150 dolarów rocznie – nie licząc twój darmowy bonus powitalny w wysokości 20 $ – z ponad 682 mln dolarów został wypłacony, więc wiesz, że Ibotta jest zdecydowanie legalna.

2. Sprzedaj nieużywane przedmioty

Jeśli ostatnio nie posprzątałeś swojego domu, prawie na pewno masz rzeczy, które gromadzą kurz, na których możesz zarobić.

A ponieważ ludzie chcą zaoszczędzić pieniądze w każdy możliwy sposób, Twoje nieużywane przedmioty z pewnością mogą być prezentem bożonarodzeniowym kogoś innego, który chętnie od Ciebie kupi.

W zależności od tego, co chcesz sprzedać, dostępne są strony internetowe spełniające wszystkie Twoje potrzeby, w tym:

Powiązany: 41 łatwych sposobów na zarobienie dodatkowych 500 $ miesięcznie

3. Wydawaj opinie

Firmy zapłacą dobre pieniądze, aby uzyskać twoją opinię. Jednym z powszechnych sposobów na zarobienie dodatkowej gotówki jest wypełnianie ankiet, a jedną z najlepszych aplikacji do tego jest Swagbucks.

Swagbucks to jedna z najlepszych aplikacji do zarabiania pieniędzy dzięki opcjom takim jak, jak wspomniano, wypełnianie ankiet, ale także oglądanie filmów, granie w gry i po prostu surfowanie po sieci. Jego zarobki zdecydowanie sprawiają, że Swagbucks jest tego wart – i darmowy bonus za rejestrację w wysokości 5 $ też jest niesamowity.

Swagbucks

Darmowy bonus za rejestrację: $10

Świetna aplikacja do zarabiania dodatkowych pieniędzy, w tym z zwrot gotówki z zakupów online, oglądania filmów, grania w gry i więcej.

I dane wypłacono ponad 400 milionów dolarów przez Amazon, Paypal i inne karty podarunkowe, jest to w 100% legalne.

Inną bardzo prostą opcją jest Respondent. Tam możesz się zarejestrować, aby w zasadzie być w grupie fokusowej i zarabiać do 125 dolarów za godzinę wyrażania swojej opinii.

Po prostu odwiedź ich stronę internetową, utwórz profil, a od razu zobaczysz dostępne w danym momencie oferty. Będziesz musiał podać kilka szczegółów, aby upewnić się, że pasujesz do ich docelowej grupy demograficznej, ale zakładając, że tak, możesz od razu zacząć ubiegać się o te różne grupy.

4. Zmniejsz rachunki

Dowiedzenie się, jak szybko zarobić świąteczne pieniądze, niekoniecznie oznacza, że ​​​​musisz faktycznie zarobić te pieniądze.

Zamiast tego łatwiejszą opcją może być ustalenie, w jaki sposób możesz zaoszczędzić pieniądze na tym, co obecnie wydajesz. A świetnym tego przykładem jest znalezienie sposobów na zmniejszenie bieżących rachunków – lub anulowanie ich wszystkich razem.

A Trim to niesamowita aplikacja, która może ci w tym pomóc. Jego całkowicie za darmo i działa, patrząc na Twoje wydatki i informując Cię, czy bieżące rachunki lub subskrypcje możesz anulować.

🔥 Zalecana:  10 sposobów zarabiania na korekcie (zarówno online, jak i offline)

Sprawdza również takie rzeczy, jak Twoje ubezpieczenie i rachunek za Internet, i sugeruje sposoby ich obniżenia, w tym automatyczne negocjowanie obniżki w Twoim imieniu.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o Trim lub zarejestrować się za darmo.

Powiązany: Zarabiaj 200 USD dziennie w Internecie: 17 sprawdzonych sposobów

5. Przejrzyj swój własny budżet

Jak wspomniano powyżej, kiedy trzeba szybko zarobić świąteczne pieniądze, kuszące może być poszukiwanie nowych sposobów na zarobienie tego. Ale alternatywą, o której wielu ludzi nawet nie myśli, jest przyjrzenie się, gdzie obecnie marnują pieniądze i dokonanie kilku prostych korekt.

robiąc to, Twoim pierwszym krokiem powinno być zawsze utworzenie budżetu. Przedstawiając swoje wydatki na liście, którą masz przed sobą, z łatwością będziesz mógł zobaczyć, gdzie przychodzą i wychodzą twoje pieniądze – i prawdopodobnie, gdzie trafia ich więcej, niż faktycznie zdawałeś sobie sprawę.

Stamtąd staje się prostą kwestią lepszego zarządzania pieniędzmi. Oznacza to ogólne ograniczenie wydatków poprzez ograniczenie wydatków na potrzeby, jeśli to możliwe, i zmniejszenie wydatków na potrzeby.

A naszą ulubioną aplikacją do lepszego zarządzania pieniędzmi jest zawsze Personal Capital. Jest to całkowicie bezpłatne i pozwala łatwo zobaczyć w jednym krótkim zrzucie ekranu, co robisz ze swoimi pieniędzmi – i gdzie możesz zrobić lepiej, aby każdego miesiąca uwolnić większą część swojego budżetu.

Kapitał osobisty

Nasz wybór: Najlepsza aplikacja do budżetowania

Łatwo nasz wybór dla najlepsza aplikacja, która pomoże Ci lepiej zarządzać pieniędzmi.

Twórz budżet, automatycznie śledź swoje wydatki, otrzymuj spersonalizowane porady, otrzymuj powiadomienia o ukrytych opłatach i wiele więcej — i jego .

6. Jadłospis

Jedną z największych części każdego domowego budżetu jest jedzenie. To sprawia, że ​​jest to naprawdę świetny obszar naszych wydatków, w którym możemy zaoszczędzić pieniądze.

Oznacza to, że łatwym sposobem na szybkie zarobienie pieniędzy na święta jest naprawdę praca nad ograniczeniem wydatków na artykuły spożywcze. Jest to szczególnie ważne, biorąc pod uwagę, jak duża część wakacji kręci się wokół jedzenia.

Jednym z bardzo prostych sposobów na to jest rozpoczęcie planowania posiłków. Planując dokładnie, co będziesz jeść na każdy posiłek w tygodniu, będziesz mieć pewność, że kupujesz tylko dokładnie to, czego potrzebujesz w supermarkecie.

Unikniesz także zmarnowanych kosztów związanych z marnowaniem żywności, a także kosztów kupowania na wynos, gdy myślisz, że nie masz nic do jedzenia w domu.

Aby jeszcze bardziej to ułatwić (i upewnić się, że faktycznie to zrobisz), usługa świadczona przez Posiłek za 5 USD jest dla Ciebie.

Za jedyne pięć dolarów miesięcznie wyślą ci pełny miesiąc planowania posiłków, przy czym większość posiłków kosztuje mniej niż dwa dolary na osobę.

Możesz nawet uzyskać bezpłatną 14-dniową wersję próbną pod tym linkiem, aby zacząć!

7. Wykonaj kilka zadań związanych z gotówką

Wielu ludziom brakuje czasu w okresie świątecznym, zwłaszcza gdy przygotowują się do własnych świąt Bożego Narodzenia i wszystkiego, co się z tym wiąże. Oznacza to, że jedną z łatwych opcji szybkiego zarobienia gotówki na święta może być wykonanie pewnych zadań, na które inni mogą nie chcieć (lub nie mieć czasu).

Mogą to być takie rzeczy jak:

  • Odgarnianie śniegu
  • Sprzątanie domu (przed przyjazdem gości)
  • Wiszące lampki choinkowe i inne ozdoby
  • Sprawunki

Możesz znaleźć inne pomysły w naszym artykule na temat 43 niesamowitych prac pod stołem, które płacą gotówką.

Najlepszym sposobem na zdobycie tego rodzaju pracy jest rozrzucanie ulotek do skrzynek pocztowych w Twojej okolicy tuż przed świętami lub publikowanie postów na lokalnych grupach na Facebooku.

W ten sposób, gdy ludzie zdadzą sobie sprawę, że tego rodzaju zadania muszą być wykonane jak najszybciej, szybko zapamiętają Twoje imię i nazwisko, a Ty będziesz pierwszy na liście, aby otrzymać gotówkę.

8. Znajdź pracę sezonową

Nic dziwnego, że okres świąteczny jest jednym z najbardziej pracowitych okresów dla wielu sprzedawców detalicznych. Dlatego prostym sposobem na szybkie zarobienie gotówki na święta jest podjęcie pracy sezonowej.

Dobrym miejscem do rozpoczęcia jest sprawdzenie niektórych większych sprzedawców detalicznych w Twojej okolicy, takich jak Target i Walmart. Obejmuje to okres poprzedzający Czarny Piątek, kiedy wielu sprzedawców detalicznych przesadza.

(I jest to również świetny sposób dla nastolatków na zarobienie pieniędzy na święta!)

Możesz również poszukać pracy sezonowej przez Internet. Na przykład, Agenci obsługi klienta Amazon są w tym czasie bardzo poszukiwane, co byłoby idealne dla Ciebie, jeśli potrzebujesz elastyczności pracy w domu.

Możesz być zainteresowanym także tym: Praca w niepełnym wymiarze godzin: 9 powodów, dla których warto to poważnie rozważyć

9. Pracuj jako opiekunka do zwierząt

Gdy ludzie podróżują w okresie świątecznym, zawsze szukają kogoś, na kim można polegać, aby zaopiekował się ich futrzastymi członkami rodziny.

🔥 Zalecana:  Recenzja Nielsen Computer & Mobile Panel: czy to naprawdę kosztuje 50 USD?

Dlatego praca jako opiekunka do zwierząt domowych może być naprawdę intratna podczas wakacji. Po prostu utwórz profil na Rover.com, aby umożliwić ludziom w Twojej okolicy znalezienie Cię i zarejestrowanie się w usługach opieki nad zwierzętami.

To idealna rozrywka dla każdego, kto kocha zwierzęta. W końcu nie tylko otrzymasz zapłatę, ale przez jakiś czas otrzymasz bonusowego zwierzaka!

10. Dostarcz przedmioty

Innym sposobem na szybkie zarobienie gotówki na święta jest zapisanie się do pracy jako dostawca w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie.

Może to obejmować:

  • Dostarczanie żywności za pośrednictwem UberEats lub podobnych firm
  • Dostarczanie artykułów spożywczych z firmami takimi jak Instacart
  • Dostarczanie w zasadzie wszystkiego, rejestrując się, aby dostarczać z Postmates
  • A nawet dostarczanie ludzi z firmami takimi jak Uber czy Lyft (bardzo cenna usługa w okresie świątecznym, ponieważ ludzie sobie trochę za bardzo oddają!)

W niektórych przypadkach będziesz musiał mieć samochód, aby to zrobić, ale inne firmy są w porządku, jeśli robisz to na rowerze lub pieszo. Pamiętaj tylko, że jeśli zdecydujesz się na podróż samochodem, upewnij się, że koszty zużycia są tego warte i że obejmuje Cię ubezpieczenie.

Powiązany:

11. Opieka dzienna lub opieka nad dziećmi w domu

Wszyscy wiemy, jak pracowite mogą być przygotowania do Bożego Narodzenia dla rodziców, a może to być jeszcze trudniejsze, gdy dzieci nie są w szkole lub gdy przedszkola mogą być zamknięte na święta.

Dlatego łatwym sposobem na szybkie zarobienie gotówki na wakacje może być zaoferowanie opieki nad dziećmi w domu lub opieki dziennej. Jest to szczególnie dobre, jeśli masz własne dzieci, ponieważ będą miały wbudowanych towarzyszy zabaw, podczas gdy ty będziesz otrzymywać zapłatę.

Po prostu zapytaj w swojej okolicy lub opublikuj to w lokalnych grupach na Facebooku, może być dobrym miejscem do rozpoczęcia. Ewentualnie sprawdź Care.com aby sprawdzić, czy ktoś szuka tego rodzaju usług w Twojej okolicy.

12. Wynajmij swoją przestrzeń na Airbnb

Jeśli masz dodatkowe miejsce – lub jeśli wyjeżdżasz na wakacje i Twój dom będzie pusty – dlaczego nie zarobić trochę pieniędzy na Boże Narodzenie, wynajmując miejsce na Airbnb.

Będzie to szczególnie opłacalne, jeśli mieszkasz w obszarze o dużym natężeniu ruchu turystycznego lub nawet w jakimkolwiek dużym mieście, do którego wielu ludzi lubi przyjeżdżać na wakacje. W takich przypadkach zakwaterowanie jest bardzo poszukiwane, co oznacza, że ​​możesz pobierać dobre pieniądze za udostępnianie swojej przestrzeni innym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

13. Reklamuj się na swoim samochodzie

Innym sposobem na szybkie zarobienie pieniędzy na święta – a nawet o każdej innej porze roku – jest zezwolenie na reklamę na samochodzie.

Jak to działa, firmy takie jak Wrapify płacą ci za umieszczanie naklejek na samochodzie reklamujących inne firmy. Pomysł polega na tym, że kiedy jeździsz, inni ludzie widzą naklejki, co oznacza, że ​​zasadniczo reklamujesz te firmy.

I pamiętaj o tym będziesz otrzymywać za to około 450 dolarów miesięcznieco jest świetną sumą, biorąc pod uwagę, że tak naprawdę nie musisz nic robić.

Powiązany: 42 najlepsze aplikacje pasywnego dochodu do zarabiania pieniędzy na telefonie

14. Sprzedawaj przedmioty związane z Bożym Narodzeniem

Jeśli masz jakąś twórczą pasję, Boże Narodzenie może być dla Ciebie kopalnią złota. Niezależnie od tego, czy masz smykałkę do tworzenia świątecznej biżuterii, jedzenia czy domowych ozdób, sprzedaż ich online lub osobiście w miejscach takich jak jarmarki bożonarodzeniowe może być fantastycznym sposobem na szybkie zarobienie gotówki na święta.

A jeśli w Twojej okolicy nie ma żadnych rynków, sprawdź Etsy.com aby pokazać swoje produkty praktycznie całemu światu.

Będziesz chciał zacząć reklamować swoje towary tak wcześnie, jak to możliweponieważ wiele osób lubi wcześnie kupować rzeczy na wakacje.. Ale jeśli uda ci się przybić konkretny zakątek rynku, możesz z łatwością zarobić na tym tonę.

15. Wykonuj niezależną pracę online

Wykonywanie pracy jako wolny strzelec przez Internet to łatwy sposób na szybkie zarobienie gotówki na święta – a nawet o każdej innej porze roku, kiedy możesz potrzebować trochę zwiększenia budżetu.

Istnieją dosłownie dziesiątki różnych rodzajów pracy, które możesz wykonywać w tego rodzaju roli, więc warto grać na podstawie swoich mocnych stron lub doświadczenia zawodowego.

Przykłady obejmują:

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o niektórych z najlepiej płatnych ofert pracy online i znaleźć taką, która Ci odpowiada.

Powiązany: 22 sprawdzone sposoby na pilne uzyskanie gotówki, jeśli desperacko potrzebujesz pieniędzy

16. Pracuj jako wirtualny przyjaciel

Zarabianie pieniędzy za bycie wirtualnym przyjacielem to naprawdę interesująca możliwość zarabiania pieniędzy, która pojawiła się w ostatnich latach.

Istnieje wiele różnych witryn, w których możesz się zarejestrować, aby to zrobić zarabiać do 50 dolarów na godzinę po prostu rozmawiać z ludźmi.

🔥 Zalecana:  16 najlepszych stron internetowych i aplikacji, takich jak Poshmark – łatwo sprzedawaj ubrania online

Nie martw się, to całkowicie platoniczne i nie musisz podawać żadnych swoich prawdziwych informacji osobie, z którą rozmawiasz, co oznacza, że ​​jest to bardzo bezpieczne.

A jeśli zastanawiasz się nad tym, powinieneś również przyjrzeć się niektórym podobnym sposobom szybkiego zarobienia gotówki na święta w naszym artykule na temat zarabiania na czacie z samotnymi ludźmi.

17. Oddaj osocze

Wiele osób rozważa oddanie krwi, ale z jakiegoś powodu oddawanie osocza po prostu nie jest tak dobrze znane.

I trudno sobie wyobrazić, dlaczego, biorąc pod uwagę, jak cenna jest dla odbiorców. Jednocześnie może to być bardzo cenne dla darczyńców, biorąc pod uwagę to możesz zarobić od 20 do 50 USD na darowiznę.

Możesz również oddawać częściej niż krew, ponieważ możesz oddawać osocze dwa razy w ciągu siedmiu dni. Co to znaczy, że w rzeczywistości możesz zarobić do 400 $ miesięcznie robiąc to.

Aby dowiedzieć się więcej, w tym znaleźć najbliższe centrum oddawania osocza, przejdź do donatingplasma.org.

18. Korepetytor online

Gdy szukasz sposobu na szybkie zarobienie świątecznych pieniędzy, korepetycje online mogą być prostym sposobem na zrobienie tego.

Nie potrzebujesz nawet formalnych kwalifikacji w dziedzinie, w której udzielasz korepetycji. Na przykład wielu gimnazjalistów i licealistów chętnie korzysta z korepetycji studentów.

Możesz nawet rozważyć korepetycje z przedmiotów, które nie są typowe dla szkół i uczelni. Na przykład istnieją przykłady osób prowadzących zajęcia online na tematy takie jak robienie na drutach, negocjacje w środowisku zawodowym, a nawet robienie takich rzeczy, jak zajęcia jogi online.

Istnieje wiele stron internetowych oferujących to, więc spójrz, aby zobaczyć, która jest najlepsza dla obszaru, w którym chcesz rozpocząć korepetycje.

Możesz być zainteresowanym także tym: 29 świetnych miejsc pracy, w których pracujesz sam (idealne dla introwertyków)

19. Ucz angielskiego online

… a jeśli masz tytuł licencjata i jesteś zainteresowany korepetycjami z języka angielskiego, VIPKid jest jedną z najlepszych stron do tego celu.

Możesz zarobić do 25 dolarów na godzinę ucząc języka angielskiego studentów w Chinach. VIPKid przygotowuje wszystkie materiały dydaktyczne, co oznacza, że ​​wszystko, co musisz zrobić, to pojawić się na lekcjach.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o nauczaniu języka angielskiego online.

Jak szybko zarobić na święta?

Najlepszy sposób na szybkie zarobienie gotówki na święta będzie różny w zależności od osoby. Ale podobnie jak w przypadku większości okazji do zarabiania pieniędzy, dobrym miejscem do rozpoczęcia jest rozważenie swoich mocnych stron.

Na przykład, jeśli szybko i dokładnie piszesz na maszynie, jedno z wymienionych powyżej zadań dla freelancingu online może być dla Ciebie idealne. Alternatywnie, jeśli Twoja szafa jest nieco pełniejsza niż powinna, sprzedaż nieużywanych ubrań na stronach takich jak Poshmark lub Mercari może być łatwym sposobem na zarobienie szybkiej gotówki.

I nie ma powodu, dla którego nie można połączyć niektórych z nich, aby naprawdę zmaksymalizować swoje świąteczne zarobki. Na przykład, gdy udzielasz korepetycji online przez kilka godzin dziennie, możesz wykorzystać swój wolny czas na przejrzenie budżetu i zobaczyć, gdzie możesz dokonać dalszych cięć, aby jeszcze bardziej rozciągnąć swoje pieniądze.

Ostatnie przemyślenia na temat zarobienia szybkiej gotówki na święta

Wszyscy wiemy, jak drogie mogą być wakacje, więc posiadanie dodatkowej gotówki w ciągu sezonu może być darem niebios, aby pomóc naszym budżetom przetrwać uroczystości.

Idealnie byłoby, gdybyś mógł korzystać z niektórych z tych strategii, aby nadal zarabiać pieniądze przez resztę roku.

Na przykład dostosowanie budżetu jest czymś, co możesz zrobić w dowolnym momencie. Robiąc to w dłuższym okresie – powiedzmy przez następne 12 miesięcy, a nie tylko miesiąc lub dwa przed Bożym Narodzeniem – z pewnością zauważysz rzeczywistą różnicę w tym, jak bardzo możesz rozciągnąć swój budżet.