18 najlepszych darmowych narzędzi SEO dla blogerów w 2023 r.Najlepsze bezpłatne narzędzia do optymalizacji wyszukiwarek (do badania, optymalizacji i nie tylko)

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 18 najlepszych darmowych narzędzi SEO dla blogerów w 2023 r.Najlepsze bezpłatne narzędzia do optymalizacji wyszukiwarek (do badania, optymalizacji i nie tylko)

Istnieje wiele niesamowitych, uniwersalnych narzędzi SEO, takich jak Ahrefs, Moz i SEMRush. Ale jest pewien haczyk: większość z tych popularnych narzędzi SEO nie jest tania – a ceny mogą sprawić, że będą zbyt dużą inwestycją, gdy jesteś nowym blogerem. Wpisz: Potrzeba wielkich bezpłatne narzędzia SEO dla blogerów.

Dobrą wiadomością jest to, że (dzisiaj) w końcu są świetne bezpłatne narzędzia SEO, z których można korzystać bez płacenia. Zrozumiałe, że nie mają one wszystkich zaawansowanych funkcji i dogłębnych informacji, które mogą zapewnić narzędzia premium… ale nadal mogą pomóc Ci przejść od założenia bloga do pisania mocniejszych postów na blogu i uzyskania ogromnego wzrostu w rankingach wyszukiwarek.

Być może znasz już podstawy optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO). Nie martw się, jeśli nie, szybko to omówimy, zanim przejdziemy do szczegółowej listy bezpłatnych narzędzi SEO.

Jeśli chcesz po prostu przejść bezpośrednio do bezpłatnego narzędzia, które przyciągnie Twoją uwagę, skorzystaj z poniższych szybkich linków do spisu treści.

18 najlepszych darmowych narzędzi SEO dla blogerów w 2023 r. (badania, optymalizacja i więcej)

 1. Bezpłatne narzędzie do badania słów kluczowych (z RyRob.com)
 2. Bezpłatne narzędzie propozycji słów kluczowych WordStream
 3. Surfer słów kluczowych
 4. Planer słów kluczowych Google
 5. OdpowiedzThePublic
 6. Yoast SEO
 7. Pozycjonowanie matematyki SEO
 8. Wszystko w jednym SEO
 9. Ubersugeruj
 10. HARO (Pomóż reporterowi)
 11. Alerty Google
 12. Narzędzie do sprawdzania linków zwrotnych Ahrefs
 13. Google Search Console, Google Analytics i Google Trends
 14. Narzędzia Bing dla webmasterów
 15. Całkowita pamięć podręczna W3
 16. Mapy witryn Google XML
 17. Google PageSpeed ​​Insights
 18. Narzędzie SEO Spider (od Screaming Frog)

Ujawnienie: Pamiętaj, że niektóre z poniższych linków są linkami partnerskimi i bez dodatkowych kosztów, ja zarobię prowizję. Wiedz, że polecam tylko produkty i usługi, z których osobiście korzystałem i za którymi stoję. Kiedy korzystasz z jednego z moich linków afiliacyjnych, firma wynagradza mnie, co pomaga mi prowadzić tego bloga i udostępniać bezpłatnie moje dogłębne treści czytelnikom (takim jak Ty).


Czym jest SEO i dlaczego ma znaczenie?

SEO oznacza optymalizację pod kątem wyszukiwarek. Jest to praktyka polegająca na tym, aby Twoje treści były dobrze pozycjonowane w wyszukiwarkach (głównie w Google, która jest zdecydowanie najpopularniejszą wyszukiwarką).

Zakładając, że masz nadzieję generować ruch organiczny z wyszukiwarek (i nie płacić za reklamy), istnieje 5 głównych sposobów, w jakie ludzie będą trafiać na Twojego bloga:

 1. Bezpośrednio, poprzez wpisanie adresu URL lub kliknięcie linku zakładki w przeglądarce
 2. Za pośrednictwem łącza do mediów społecznościowych (np. znajomy udostępnia Twój post na Facebooku)
 3. Z innej witryny lub bloga (np. linki w napisanym przez siebie poście gościnnym)
 4. Z wiadomości e-mail (np. inny bloger wspomina o Tobie w swoim biuletynie e-mailowym)
 5. Poprzez wyszukiwanie w Internecie, w którym pojawia się SEO

Możesz pomyśleć, że SEO nie może mieć większego znaczenia, jeśli pomaga tylko w jednym źródle ruchu. Ale dla wielu blogerów (w tym dla mnie) wyszukiwarki generują większy ruch niż pozostałe cztery metody razem wzięte, co czyni je centralnym elementem ich cyfrowych działań marketingowych.

Ponadto dobre SEO może zwiększyć wszystko inne — nie tylko ruch z bezpłatnych wyników wyszukiwania. Załóżmy, że ktoś szuka w Internecie tematu, o którym piszesz. Post na Twoim blogu znajduje się na górze strony wyników wyszukiwania (SERP), czytają go i cieszą się. Mogą później udostępnić go w mediach społecznościowych lub wysłać pocztą e-mail do znajomego. Jeśli bloger prowadzący badania natknie się na Twój dobrze zorganizowany post, może połączyć się z nim na swojej stronie. A fani, którzy początkowo znaleźli Cię przez wyszukiwarkę, mogą dodać Twojego bloga do zakładek i wracać.

Algorytm Google nadaje priorytet treściom, które jego zdaniem będą najbardziej przydatne i odpowiednie dla użytkowników. Dobre SEO obejmuje wiele różnych strategii i najlepszych praktyk, aby pokazać Google, że Twoje treści są wysokiej jakości i wiarygodne.

4 podstawowe zasady SEO, w których mogą pomóc bezpłatne narzędzia SEO

Skoro już wiesz, czym jest SEO i dlaczego ma to znaczenie, nadszedł czas, aby rzucić okiem na to, jak narzędzia SEO mogą pomóc. SEO nie obejmuje tylko jednej rzeczy, obejmuje kilka głównych obszarów, w tym:

1. Badanie słów kluczowych

Istnieje kilka świetnych, bezpłatnych narzędzi, które pomogą Ci znaleźć najlepsze słowa kluczowe do wykorzystania w Twoich postach na blogu (i powiązane słowa kluczowe, które powinieneś wziąć pod uwagę). Pomaga to tworzyć dokładnie takie treści, jakich ludzie już szukają.

Słowo kluczowe to słowo lub (częściej) krótka fraza, którą ktoś wpisuje w wyszukiwarce Google. Na przykład, aby znaleźć ten post, mogłeś wpisać słowo kluczowe takie jak lub i dotrzeć tutaj. Moje bezpłatne narzędzie do badania słów kluczowych pomogło mi udoskonalić ten artykuł, aby upewnić się, że więcej czytelników takich jak Ty odkrywa moje treści.

2. Optymalizacja na stronie

Aby Twój post na blogu miał dobrą pozycję w rankingu dla wybranego słowa kluczowego, musisz mieć pewność, że Google zrozumie, że Twój post jest odpowiedni dla tego wyszukiwania. Oznacza to przeprowadzenie SEO na stronie: użycie słowa kluczowego w tytule posta i odpowiednio w treści.

Google cały czas staje się coraz bardziej zaawansowany w rozumieniu języka, więc optymalizacja na stronie oznacza również używanie słów kluczowych, które są semantycznie powiązane z twoim tematem (czasami nazywane słowami kluczowymi LSI).

3. Uzyskiwanie linków zwrotnych

Kolejnym kamieniem węgielnym dobrego SEO jest pozyskiwanie linków zwrotnych do treści Twojego bloga. Linki zwrotne to linki z innych stron internetowych prowadzące do Twoich treści (lub Twojej strony głównej). Google i inne wyszukiwarki „indeksują” sieć, podążając za linkami, więc im więcej linków prowadzi do Twojej witryny (z bardziej autorytatywnych witryn), tym łatwiej wyszukiwarkom znaleźć Twoje treści i uzyskać wyższą pozycję.

Google postrzega również linki zwrotne jako rodzaj głosowania na Twoją witrynę. Jeśli wiele witryn zawiera linki do Twojej, oznacza to, że Google wie, że Twoja witryna jest dobrze oceniana. Oznacza to, że w przypadku większości witryn budowanie linków jest dużą częścią ich strategii SEO.

🔥 Zalecana:  14 najlepszych programów krótkich certyfikatów, które dobrze się opłacają

4. Techniczne SEO

Ostatnim aspektem SEO, o którym musisz wiedzieć, jest techniczne SEO. Obejmuje to między innymi zapewnienie szybkiego wczytywania stron Twojego bloga, udostępnienie Google mapy witryny Twojego bloga (aby mógł łatwo znaleźć wszystkie Twoje posty) oraz posiadanie bloga, który jest łatwy w użyciu dla użytkowników na urządzeniach mobilnych.

Wielu blogerów czuje się trochę zniechęconych technicznym SEO, ale dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele bezpłatnych narzędzi, które pomogą Ci w prawidłowym wykonaniu tych rzeczy.

Bezpłatne narzędzia do badania słów kluczowych

Zanurzmy się w naszej pierwszej kategorii bezpłatnych narzędzi SEO — najlepszych bezpłatnych narzędzi do badania słów kluczowych dostępnych obecnie na rynku.

1. Bezpłatne narzędzie do badania słów kluczowych (z RyRob.com)

Moje bezpłatne narzędzie do badania słów kluczowych zaprojektowałem tak, aby było naprawdę łatwe w użyciu — nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w badaniu słów kluczowych. Po prostu wpisz dowolne początkowe słowo kluczowe (słowo początkowe), a narzędzie zasugeruje wiele innych podobnych słów kluczowych, wszystkie z liczbą wyszukiwań i oceną trudności.

Możesz przeprowadzić dowolną liczbę wyszukiwań. Jeśli wcześniej nie robiłeś zbyt wiele lub nie pracowałeś nad SEO swojego bloga, polecam wybranie słów kluczowych o liczbie około 1000–5000 miesięcznych wyszukiwań i niskiej ocenie trudności słów kluczowych.

To narzędzie może również pomóc w wymyślaniu pomysłów dotyczących określonego słowa kluczowego. Możesz kliknąć małą żarówkę obok dowolnego słowa kluczowego, aby zobaczyć całą gamę pomysłów, lub możesz użyć zakładki „Pomysły” zamiast zakładki „Eksplorator”. To świetny sposób na znalezienie słów kluczowych z długim ogonem.


2. WordStream Bezpłatne Narzędzie propozycji słów kluczowych

Bezpłatne narzędzie słów kluczowych WordStream jest szybkie i łatwe w użyciu. Aby rozpocząć, możesz wpisać słowo kluczowe — a jeśli nie masz pojęcia, jakie słowa kluczowe wypróbować, możesz zamiast tego wpisać adres URL swojej witryny. WordStream automatycznie wymyśli dla Ciebie słowa kluczowe.

Jeśli chcesz pobrać wyniki słów kluczowych do późniejszego wykorzystania, musisz założyć bezpłatne konto w WordStream.

3. Surfer słów kluczowych

Keyword Surfer to przydatne i bezpłatne rozszerzenie SEO Chrome, które znajduje się w przeglądarce Chrome. Wystarczy dodać go do przeglądarki, aby podczas wyszukiwania w Google wyświetlały się informacje o słowach kluczowych. To zawiera:

 • Liczba operacji wyszukiwania (i koszt reklamy CPC) na pasku wyszukiwania obok wyszukiwanego hasła.
 • Przydatne informacje o wszystkich stronach internetowych pojawiających się w wynikach tego wyszukiwania — w tym szacowany miesięczny ruch w witrynie, długość strony w słowach oraz liczba wystąpień danego słowa kluczowego na stronie.
 • Dodatkowe propozycje słów kluczowych po prawej stronie wyników wyszukiwania Google.

4. Planer słów kluczowych Google

Planer słów kluczowych Google to bezpłatne narzędzie Google przeznaczone głównie dla reklamodawców. Nawet jeśli nie planujesz wyświetlać żadnych reklam w Google, Planer słów kluczowych jest przydatny do znajdowania propozycji słów kluczowych i liczby operacji wyszukiwania, co pomoże Ci zwiększyć ruch organiczny.

Będziesz potrzebować bezpłatnego konta Google (np. konta Gmail), aby móc zalogować się na stronie głównej Google Ads. Następnie musisz podać dane swojej karty kredytowej i skonfigurować reklamę. Po prostu wstrzymaj go od razu w ustawieniach reklam, a wtedy nie zostaniesz obciążony.

Następnie możesz w dowolnym momencie skorzystać z Planera słów kluczowych na swoim koncie Google Ads.

5. OdpowiedzThePublic

Darmowa wersja AnswerThePublic jest dziś bardzo ograniczona, odkąd została niedawno przejęta przez firmę Neila Patela. Możesz uruchomić tylko jedno wyszukiwanie dziennie, jeśli jesteś wylogowany, i 3 wyszukiwania dziennie, jeśli jesteś zalogowany na darmowe konto, co szczerze mówiąc jest do bani, biorąc pod uwagę, jak dobre jest to bezpłatne narzędzie. Ostatnie negatywne zmiany w AnswerThePublic były głównym czynnikiem motywującym mnie do podjęcia decyzji o zbudowaniu własnego, bezpłatnego narzędzia do wyszukiwania słów kluczowych bez szalonych ograniczeń dla moich czytelników.

Mimo to jest to kolejne przydatne bezpłatne narzędzie SEO, które pomaga wymyślić więcej pomysłów na posty na blogu, gdy jesteś w kropce, chociaż nie pokazuje dokładnej liczby słów kluczowych ani ocen trudności. Ze względu na te ograniczenia prawdopodobnie będziesz chciał używać go razem z jednym z innych powyższych narzędzi do badania słów kluczowych.

Darmowe narzędzia do optymalizacji strony (SEO) i wtyczki WordPress

Teraz przechodzimy do kategorii bezpłatnych narzędzi SEO, które zostały zaprojektowane, aby pomóc Ci zoptymalizować zawartość Twoich postów i stron na stronie, aby pomóc Ci uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

6. Yoast SEO

Yoast SEO to bardzo popularna wtyczka WordPress, która pomaga zoptymalizować posty na blogu zgodnie z dobrymi praktykami SEO. Daje ci możliwość łatwego dodawania tytułu SEO i metaopisu (metatagów) do twoich postów oraz śledzi, jak często używasz wybranego słowa kluczowego w poście. Mam tutaj kilka wskazówek, jak wymyślić odpowiedni tytuł, wraz z krótkim samouczkiem, jak dodać go w Yoast.


Ważny: Potrzebujesz tylko jednej wtyczki SEO na swojej stronie. Oznacza to wybór Yoast SEO, Rank Math SEO lub All in One SEO. Nie próbuj uruchamiać 2 w tym samym czasie, ponieważ może to spowodować problemy z SEO. Opinie na temat tego, która wtyczka SEO WordPress jest najlepsza, są różne, ale większość ekspertów zgadza się, że każda z tych 3 byłaby dobrą opcją dla Twojej witryny.

7. Pozycjonowanie matematyki SEO

Rank Math SEO to kolejna świetna wtyczka WordPress, która ma podobne funkcje do Yoast SEO. Został zaprojektowany tak, aby był łatwy w użyciu dla początkujących, a jeśli zdecydujesz się przejść na plan Pro, kosztuje tylko 59 USD rocznie (w porównaniu z 99 USD rocznie za Yoast SEO). Podczas gdy Rank Math nie jest tak dobrze ugruntowany jak Yoast SEO w społeczności WordPress, darmowa wersja pozwala analizować do pięciu słów kluczowych na raz, w porównaniu z jednym słowem kluczowym w darmowej wersji Yoast SEO.

🔥 Zalecana:  10 najlepszych ofert pracy online dla introwertyków (aby uciec od niepokoju społecznego)

8. Wszystko w jednym SEO (AIO SEO)

All in One SEO (AIOSEO) to długo stosowana wtyczka SEO. Podobnie jak Yoast SEO i Rank Math, ma łatwy kreator konfiguracji i pomaga zoptymalizować treść, upewniając się, że kluczowe słowo kluczowe znajduje się w adresie URL, pierwszym akapicie, nagłówkach itd. Zaczyna się od 49,50 USD rocznie za plan podstawowy. All in One SEO łatwo integruje się z Google Search Console, Bing Webmaster Tools i nie tylko. Posiada również przydatne opcje SEO obrazu, SEO WooCommerce, znaczniki Schema.org.

Bezpłatne narzędzia do analizy linków i budowania linków

Następnie mamy kategorię bezpłatnych narzędzi, które pomogą Ci przeprowadzić analizę konkurencji, znaleźć możliwości słów kluczowych, dla których Twoi konkurenci są w rankingu, sprawdzić linki konkurencji (sprawdzacze linków zwrotnych) i pomóc w tworzeniu własnych linków.

9. Ubersugeruj

Ubersuggest jest często używany jako bezpłatne narzędzie do wyszukiwania słów kluczowych (chociaż teraz ma zabawne ograniczenia na swoich bezpłatnych kontach). Głównym zastosowaniem, które polecam na dziś, jest budowanie linków zwrotnych do swojego bloga. Możesz wprowadzić adres URL konkurenta z niszy swojego bloga do Ubersuggest, aby przeprowadzić analizę konkurencji i zobaczyć, które witryny prowadzą do nich (wraz z autorytetem domeny każdej witryny). To może dać ci świetny wgląd w to, z którymi witrynami internetowymi mogą chcieć się skontaktować i zaproponować post gościnny, lub zasugerować jakąś korzystną dla obu stron współpracę.

10. HARO (Pomóż reporterowi)

HARO (Help a Reporter Out) różni się nieco od innych narzędzi z tej listy. To nie jest oprogramowanie ani wtyczka: to obszerna lista e-mailowa, która pasuje do reporterów i źródeł. Wykorzystując swój cytat w artykule, możesz uzyskać linki z dużych, autorytatywnych witryn, takich jak główne gazety krajowe.

11. Alerty Google

Alerty Google to proste narzędzie, które monitoruje wszelkie wzmianki o wybranych przez Ciebie słowach kluczowych online. Wielu blogerów korzysta z Alertów Google, aby wyszukiwać wzmianki o własnym nazwisku, nazwie firmy, nazwie bloga oraz nazwach głównych produktów/usług. W ten sposób, jeśli zostaniesz gdzieś wspomniany, możesz skontaktować się z daną witryną lub blogiem i poprosić o link. Zapoznaj się z moim samouczkiem dotyczącym używania Alertów Google do rozwijania bloga.

Ahrefs Backlink Checker to darmowe narzędzie, które pozwala sprawdzić linki zwrotne dla dowolnej witryny. Podobnie jak w przypadku Ubersuggest, możesz z łatwością używać go do znajdowania linków zwrotnych konkurencji. Jest to również świetne narzędzie do sprawdzania uszkodzonych linków. (Jedną z metod pozyskiwania linków zwrotnych jest znajdowanie niedziałających linków w witrynach innych osób i proponowanie, w stosownych przypadkach, własnych treści jako linków zastępczych).

Darmowe techniczne narzędzia SEO

Te bezpłatne narzędzia SEO, teraz bardziej techniczne, pomogą Ci zagłębić się i odkryć przydatne informacje, które pomogą rozwinąć Twój blog, zwiększyć wydajność witryny (optymalizacja szybkości strony) i nie tylko.

Google ma wiele przydatnych narzędzi, które pomogą Ci uporać się z techniczną stroną SEO. Najważniejsze z nich, o których należy wiedzieć, to Google Search Console i Google Analytics.

 • Konsola wyszukiwania Google: dawniej znane jako Google Webmaster Tools, Google Search Console pozwala monitorować witrynę pod kątem wszelkich problemów z SEO napotkanych przez robota Google. Pokazuje wszelkie problemy związane z obsługą Twojej witryny na urządzeniach mobilnych, listę adresów URL, które wczytują się wolno lub w inny sposób zapewniają niską jakość, np. błędne przekierowania. Możesz także przeglądać wiele różnych danych o swojej witrynie i jej stronach. Możesz przesłać mapę witryny do Google Search Console, aby pomóc Google znaleźć wszystkie strony w Twojej witrynie. Możesz nawet użyć danych z Google Search Console, aby odkryć takie rzeczy jak Twoje współczynnik klikalności.
 • Google Analytics: Za pomocą Google Analytics możesz analizować wszelkiego rodzaju dane dotyczące interakcji użytkowników z Twoją witryną. Ogólnie rzecz biorąc, prawdopodobnie użyjesz go podczas optymalizacji treści pod kątem wyszukiwarek (np. możesz wyszukiwać posty, które już generują duży ruch i które można łatwo zwiększyć nieco bardziej dzięki dodatkowej optymalizacji na stronie). Jeśli chodzi o techniczne SEO, możesz użyć Google Analytics do takich rzeczy skonfiguruj alerty dla błędów 404.
 • Google Trends: To prostsze narzędzie SEO pozwala spojrzeć na popularność słów kluczowych w czasie. Przydaje się do wykrywania sezonowych trendów i słów kluczowych, których popularność rośnie lub spada, dzięki czemu jest przydatnym narzędziem do badania słów kluczowych.

14. Narzędzia Bing dla webmasterów

Bing Webmaster Tools to odpowiednik Google Search Console dla Bing. Podobnie jak w przypadku Google Search Console, możesz go używać do przesyłania map witryn, sprawdzania określonych adresów URL w Twojej witrynie i sprawdzania wszelkich potencjalnych problemów SEO, które Twoja witryna ma w Bing. Jeśli chodzi o badanie słów kluczowych, możesz sprawdzić, na jakie słowa kluczowe już się pozycjonujesz, które strony uzyskują najwięcej odwiedzających i nie tylko.

15. Całkowita pamięć podręczna W3

W3 Total Cache to popularna wtyczka WordPress, która przyspiesza Twoją witrynę, pomagając poprawić ranking Twojej witryny w wyszukiwarkach. Oprócz zapewniania lepszych wrażeń użytkownikom (co oznacza, że ​​odwiedzający zostają dłużej), szybsze witryny zwykle zajmują lepsze pozycje w Google. Może się nawet okazać, że szybsza witryna poprawia współczynnik konwersji, co oznacza, że ​​więcej odwiedzających coś od Ciebie kupuje. W3 Total Cache ma mnóstwo dokumentacji, która pomoże Ci w pełni z niego korzystać i jest regularnie aktualizowana przez programistów.

16. Mapy witryn Google XML

Mapy witryn XML Google (czasami nazywane po prostu mapami witryn XML) to wtyczka WordPress, która umożliwia tworzenie specjalnych map witryn XML do przesyłania do Google, Bing i innych wyszukiwarek, aby mogły łatwiej i wydajniej indeksować Twoją witrynę.

17. Google PageSpeed ​​Insights

Google PageSpeed ​​Insights to bezpłatne narzędzie, za pomocą którego możesz sprawdzić wydajność swojej witryny. Daje ci wynik na 100: im wyższy, tym lepiej. Wraz z wynikiem zobaczysz szczegółowe zestawienie wszelkich problemów z wydajnością, a także raport SEO ze wskazówkami, jak przyspieszyć swoją witrynę. Możesz sprawdzić wynik dla mobilnej i komputerowej wersji swojej witryny. Sprawdź mój przewodnik, jak uzyskać doskonały wynik 100 w Google PageSpeed ​​Insights.

🔥 Zalecana:  Utknąłeś na liście oczekujących DoorDash? – Oto, co mogą zrobić kierowcy!

18. Narzędzie SEO Spider firmy Screaming Frog

Screaming Frog SEO Spider Tool to narzędzie do audytu SEO, które pozwala analizować witrynę pod kątem niedziałających linków i innych problemów SEO. Przeprowadzi audyt do 500 adresów URL za darmo: jeśli chcesz sprawdzić więcej stron, musisz przejść na płatny plan. Możesz także użyć tego narzędzia do innych technicznych zadań SEO, takich jak generowanie map witryn XML, analizowanie tytułów stron i metadanych, audyt przekierowań, wykrywanie możliwości optymalizacji HTML i nie tylko.

Dodatkowe płatne narzędzia SEO do wypróbowania w miarę rozwoju bloga: Clearscope, Ahrefs, Moz i SEMRush

Chociaż chciałem skupić się w tym poście na bezpłatnych narzędziach SEO, z których możesz z łatwością korzystać od pierwszego dnia swojej podróży blogowej, mam nadzieję, że Twój blog i biznes będą się rozwijać.

W pewnym momencie będziesz gotowy, aby przejść do korzystania z potężnych płatnych narzędzi SEO z bardziej zaawansowanymi funkcjami. Przejdę przez cztery najlepiej płatne narzędzia, które będziesz chciał sprawdzić, gdy będziesz gotowy wyjść poza bezpłatne oprogramowanie SEO.

Clearscope

Clearscope to super potężne narzędzie SEO, które pomaga zoptymalizować zawartość bloga w celu uzyskania wyższej pozycji w rankingu wyszukiwarek. Moją ulubioną funkcją są ich raporty, które zapewniają szczegółowy wgląd i wskazówki dotyczące tego, jak twoi konkurenci zajmują dobre pozycje w rankingu dla danej frazy kluczowej — dając w ten sposób możliwość optymalizacji postów na blogu, aby przewyższyć ich pozycję w czasie. Możesz także śledzić swoje postępy w czasie i wprowadzać aktualizacje treści w oparciu o dane, które spadają w rankingach wyszukiwania.

Ahrefy

Ahrefs oferuje szereg narzędzi do analizy SEO, które pomogą Ci przeprowadzić badanie konkurencji, znaleźć pomysły na słowa kluczowe, przeskanować witrynę pod kątem problemów z SEO, monitorować postępy w rankingu i znaleźć możliwości linkowania. Ahrefs gromadzi dane z 10 wyszukiwarek — w tym YouTube i Amazon. Nie ma bezpłatnego okresu próbnego. Ahrefs będzie Cię kosztować cenę początkową 83 USD miesięcznie (płatne rocznie) i stamtąd wzrośnie, aby odblokować więcej funkcji lub dodać więcej użytkowników. Mają nawet interfejs API, którego możesz użyć wśród wielu narzędzi SEO, jeśli naprawdę zagłębisz się w grę.

moz

mozOprogramowanie SEO zapewnia szereg wsparcia dla wszystkich różnych obszarów SEO, obejmujących audyty witryn, śledzenie pozycji, analizę linków zwrotnych domen odsyłających konkurentów, ranking słów kluczowych i wiele innych. Oferują również Moz Local do lokalnego SEO (co może być dla Ciebie odpowiednie, jeśli Twój blog koncentruje się na lokalnych wiadomościach lub wydarzeniach). Możesz wziąć 30-dniowy bezpłatny okres próbny; potem Moz zaczyna się od 69 USD miesięcznie, płatne co roku.

Jeśli chcesz skorzystać z mocy Moz bez płacenia za subskrypcję, możesz także zainstalować MozBar, bezpłatne rozszerzenie przeglądarki Chrome, które udostępnia pasek narzędzi do sprawdzania wskaźników SEO dla innych witryn w czasie rzeczywistym podczas surfowania po Internecie.

SEMrush

Semrush oferuje narzędzia podobne do Moz, z naciskiem na SEO i content marketing. Ma wiele narzędzi do optymalizacji treści pod kątem wyszukiwarek (np. narzędzia do analizy słów kluczowych) i posiada szereg narzędzi do zarządzania projektami, a także pomoc w tworzeniu dochodowych reklam w wyszukiwarkach i nie tylko. W większości przypadków Semrush oferuje tylko 7-dniowy bezpłatny okres próbny i kosztuje więcej niż Moz — od 99,95 USD miesięcznie, płatne rocznie.

Zacznij korzystać z bezpłatnych narzędzi SEO, aby rozwijać swój blog już dziś

Dobre SEO będzie miało ogromny wpływ na sukces Twojej witryny, zwłaszcza jeśli zamierzasz zarabiać na blogowaniu. Każde z najlepszych bezpłatnych narzędzi SEO, które omówiliśmy, może mieć duży wpływ na pozycję Twoich treści w wyszukiwarkach, co skutkuje ogromnym wzrostem ruchu w wyszukiwarkach.

Narzędzia SEO premium również mogą być bardzo pomocne, ale jeśli nie stać Cię na miesięczną lub roczną opłatę za nie, bezpłatne narzędzia, które omówiliśmy, są świetną alternatywą dla nowych blogerów i małych firm.

Jeśli już korzystasz z Moz, Semrush, Ahrefs lub innego narzędzia SEO premium, niektóre z tych świetnych bezpłatnych narzędzi mogą nadal być przydatne — zwłaszcza jeśli chodzi o techniczne SEO. Im więcej narzędzi znasz, tym więcej masz możliwości, aby dobrze pozycjonować swoje treści.