17 niesamowitych pomysłów na zaplanowanie Quinceanera z ograniczonym budżetem

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 17 niesamowitych pomysłów na zaplanowanie Quinceanera z ograniczonym budżetem

To więcej niż możliwe, aby mieć niesamowitą quinceanera bez rozbijania banku, jak zobaczysz z tej listy bardzo prostych pomysłów, jak zaplanować quinceanera z ograniczonym budżetem.

Jasne, wszyscy widzieliśmy historie o ogromnych quinceanerach, które trzymają niektórzy ludzie. Ale kwota, którą wydasz, nie ma żadnego wpływu na to, czy będziesz mieć świetne przyjęcie, czy nie.

Zamiast tego liczy się to, że świetnie się bawisz z ludźmi, którzy tam są. A jak zobaczysz, zaplanowanie taniego quinceanera, które jest jednocześnie szykowne, bajeczne i zapewnia mnóstwo zabawy, jest więcej niż możliwe.

ODZYSKAJ KONTROLĘ NAD SWOIMI FINANSAMI

Pomoże Ci w tym nasz bezpłatny planer budżetu szybko i łatwo przejąć kontrolę nad swoimi pieniędzmi – zamiast cię kontrolować.

Pobierz za darmo przez ograniczony czas!

Rozumiem!

Sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą, aby wykorzystać swój budżet!

Dołączysz również do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać aktualne informacje o tym, jak zarządzać swoimi pieniędzmi — anuluj subskrypcję w dowolnym momencie na końcu każdego e-maila.

Jak zaplanować quinceanera z ograniczonym budżetem

1. Ustal ścisły budżet

Pierwszym krokiem przy planowaniu quinceanera z ograniczonym budżetem jest dokładne poznanie tego budżetu.

Dlatego naprawdę dobrym pomysłem jest ustawienie zarówno całkowitej kwoty, którą chcesz wydać, jak i kwoty, którą chcesz wydać w każdej kategorii, np. na jedzenie, dekoracje w centrum handlowym.

Możesz po prostu wypisać to na kartce z sumą na dole lub utworzyć naprawdę prosty arkusz kalkulacyjny budżetu quinceanera w Arkuszach Google. Alternatywnie, Ten Szablon budżetu quinceañera jest również idealny do tego.

Chcesz znaleźć sposoby na szybkie zarobienie pieniędzy za pomocą telefonu? Oto nasze najlepsze typy najlepszych aplikacji do zarabiania pieniędzy:

  • Swagbucks (zawiera A darmowy bonus powitalny w wysokości 5 $) – świetny do zarabiania pieniędzy, grając w gry, oglądając filmy i nie tylko
  • Ibotta (zawiera A ogromny darmowy bonus powitalny w wysokości 20 $) – nasza ulubiona aplikacja do zwrotu pieniędzy za rzeczy, które i tak kupisz, zarówno online, jak i osobiście
  • MojePunkty (zawiera A darmowy bonus powitalny w wysokości 5 $) – aplikacja z ogromnymi możliwościami zarabiania pieniędzy
  • AnkietaJunkie – nasz wybór dla najlepiej płatnej aplikacji do ankiet

2. Planuj z wyprzedzeniem

Im wcześniej zaczniesz planować, tym lepsze oferty otrzymasz. Więc jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze na swojej pigwie, powinieneś zacząć planować ją z jak największym wyprzedzeniem.

W końcu nie tylko daje to więcej czasu na zakupy, ale daje więcej opcji. Na przykład niektóre miejsca mieszczące się w Twoim budżecie mogą zostać zarezerwowane z dużym wyprzedzeniem. Oznacza to, że im wcześniej będziesz w stanie je zaplanować i zarezerwować, tym bardziej prawdopodobne jest, że otrzymasz dobrą ofertę.

Kiedy zacząć planować swoją pigwę?

Najlepiej zacząć planować uprawę pigwy z co najmniej sześciomiesięcznym, jeśli nie rocznym wyprzedzeniem. Nie tylko pomoże ci to właściwie zorganizować rzeczy przy mniejszym stresie, ale może również pomóc ci zaoszczędzić pieniądze na twojej quinceanera, dając ci więcej opcji.

To znaczy, jak wspomniano powyżej, jeśli zostawisz wszystko na ostatnią chwilę, prawdopodobnie wydasz więcej, niż gdybyś zarezerwował coś wcześniej. Dzieje się tak, ponieważ najlepsze oferty zostaną zarezerwowane, więc Twoje opcje będą bardziej ograniczone.

A dla każdego, kto chce zaplanować tanią quinceanera, może to znacznie utrudnić sprawę, niż byłoby inaczej.

Organizowanie wydarzenia takiego jak pigwa w ograniczonym czasie jest również o wiele bardziej stresujące, więc zrób sobie przysługę i zaplanuj je tak wcześnie, jak to możliwe!

Czy można zaplanować quinceanera w 3 miesiące?

Możesz zaplanować quinceanera w ciągu trzech miesięcy, ale prawdopodobnie będziesz potrzebować pomocy. Zapytaj rodzinę i przyjaciół, czy mogą cię wesprzeć w takich rzeczach, jak przygotowywanie jedzenia i robienie dekoracji. W przeciwnym razie może zabraknąć czasu na znalezienie dostawców, którym możesz zapłacić, aby to zrobić – nie wspominając o tym, że będzie to kosztować więcej.

W dalszej części tego artykułu mamy kilka pomysłów, jak to zrobić, a wiele z tych wskazówek świetnie pomaga zaoszczędzić czas i pieniądze.

3. Wybierz rozsądne miejsce

Miejsce może być ogromnym kosztem dla każdego wydarzenia, więc jeśli chcesz zaplanować quinceanera z ograniczonym budżetem, powinieneś naprawdę postarać się jak możesz, aby znaleźć miejsce w rozsądnej cenie.

🔥 Zalecana:  Jak zarobić 5000 $ miesięcznie (ponad 10 realistycznych pomysłów!)

Możesz po prostu wyszukać tanie miejsca na quinceanera w pobliżu, chociaż w zasadzie każda sala imprezowa, a nawet ustawienie na świeżym powietrzu, może załatwić sprawę. W rzeczywistości nieograniczanie się do miejsc, w których uprawia się pigwę, może faktycznie zaoszczędzić pieniądze. Dzieje się tak, ponieważ, podobnie jak w przypadku wesel, sprzedawcy często podwyższają cenę, gdy wiedzą, że dotyczy to określonego wydarzenia takiego jak to.

Możesz nawet po prostu trzymać go na podwórku swoim lub przyjaciela, jeśli jest wystarczająco dużo miejsca. Istnieje kilka naprawdę pięknych pomysłów na podwórkowe quinceanera – a najlepsze jest to, że prawdopodobnie będą darmowe!

4. Wypożycz sukienkę

Myślenie, że musisz kupić nową sukienkę na quinceanera, może być kuszące, ale zdecydowanie tak nie jest.

Zamiast tego istnieje teraz mnóstwo witryn, w których można faktycznie wypożyczyć sukienkę za ułamek ceny, jaką kosztowałoby jej kupienie nowej. Może to być świetny pomysł, gdy masz ograniczony budżet, zwłaszcza gdy szansa na to, że jeszcze kiedykolwiek założysz tę sukienkę, jest dość niska.

Może to również pozwolić ci pozwolić sobie na fantazyjną sukienkę, której nie byłbyś w stanie kupić, kupując ją wprost!

Sprawdź strony takie jak EricDress na wspaniałe sukienki do wynajęcia.

Do twojej wiadomości… zanim kupisz coś online, czy słyszałeś o Honey? Jest to rozszerzenie przeglądarki, które jest w stanie oszczędzaj pieniądze, automatycznie wyszukując rabaty na stronach internetowych sklepów – oznaczający możesz zaoszczędzić pieniądze, nie wykonując żadnej dodatkowej pracy.

5. Kupuj z drugiej ręki

Inną opcją (dla każdego, kto chce żyć z ograniczonym budżetem, ale także gdy zbliża się impreza) zamiast wypożyczania sukienki, jest kupienie jej z drugiej ręki. Jak już wspomniano, wiele osób po imprezie nie nosi pigwowych sukienek, więc często można spotkać osoby sprzedające swoje z dużą zniżką.

A biorąc pod uwagę, że były założone tylko raz, jakość jest zwykle doskonała. Oczywiście zawsze możesz go kupić i zanieść do krawca, jeśli nie do końca Ci odpowiada, co daje jeszcze więcej możliwości zakupów z drugiej ręki.

Ubierz się ma na przykład kilka pięknych używanych sukienek quinceanera.

6. Zrób własne dekoracje

Płacenie za dekoracje może naprawdę się sumować i absolutnie nie trzeba ich kupować, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy Pinterest i YouTube mają tak wiele świetnych pomysłów na majsterkowanie.

Na przykład bardzo łatwo jest zrobić naprawdę pięknie wyglądające ozdoby na środek stołu. Mają one również dodatkową zaletę, że mają naprawdę osobisty akcent, którego nie zobaczysz na quinceanera nikogo innego.

Zajrzyj do niektórych internetowych sklepów dolarowych, aby znaleźć podstawowe produkty, takie jak wstążki, świece i sztuczne kwiaty, które możesz z łatwością połączyć w spektakularne dekoracje.

ZARZĄDZAJ PIENIĘDZY JAK SZEF

Skuteczne zarządzanie pieniędzmi może dosłownie zmienić swoje życie. A rozpoczęcie planowania budżetu za pomocą naszego narzędzia do planowania budżetu to pierwszy krok w tym kierunku.

Pobierz za darmo przez ograniczony czas!

Rozumiem!

Sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą, aby wykorzystać swój budżet!

Dołączysz również do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać aktualne informacje o tym, jak zarządzać swoimi pieniędzmi — anuluj subskrypcję w dowolnym momencie na końcu każdego e-maila.

7. Rekrutuj przyjaciół do pomocy przy dekorowaniu

Kontynuując pomysł majsterkowania własnymi dekoracjami, dobrym pomysłem może być również zwerbowanie znajomych do pomocy w ich wykonaniu. Kilka weekendów przed twoją pigwą możesz z łatwością zaprosić ich wszystkich na weekend dekorowania, w którym dajesz im pizzę, a oni ci pomagają.

To oczywiście również zaoszczędzi mnóstwo czasu. W końcu zrobienie pierwszych kilku dekoracji może być zabawne, ale kiedy musisz zrobić ich 50, łatwo zauważyć, że możesz mieć tego dość. Spotykanie się ze znajomymi, którzy to robią, jest znacznie lepszą opcją.

Powiązany: 47 fajnych rzeczy do zrobienia z przyjaciółmi – ​​za darmo!

8. Ogranicz liczbę gości

To dość oczywiste, że im więcej ludzi masz przy swojej pigwie, tym wyższy będzie koszt. Dlatego, szukając sposobu na zaplanowanie taniego quinceanera, jednym z najłatwiejszych kroków, jakie możesz podjąć, jest zmniejszenie listy gości.

🔥 Zalecana:  Jak zarobić 40 $ dziennie - 9 uzasadnionych pomysłów, które płacą ci codziennie

Może istnieć duża presja, aby zaprosić każdego członka rodziny, jakiego kiedykolwiek miałeś, a ta presja często pochodzi od członków rodziny, którzy nawet nie płacą za quinceanera. Dlatego być może będziesz musiał zwerbować swoich rodziców, aby pomogli ci się temu przeciwstawić, tak abyś zapraszał tylko osoby, które faktycznie chcesz tam mieć.

A jeśli chodzi o pytanie, jak zaplanować małą quinceanera, odpowiedź brzmi, że w rzeczywistości jest to o wiele łatwiejsze. W końcu nagle potrzebujesz dużo mniej wszystkiego, co zdecydowanie obniża cenę. Będziesz mieć teraz dużo więcej czasu na spędzanie czasu z osobami, które chcesz zobaczyć na przyjęciu, co nie zawsze jest możliwe przy ogromnej liście gości.

9. Wybierz datę inną niż sobota

Soboty są z pewnością najdroższym dniem tygodnia na zorganizowanie ważnego wydarzenia, takiego jak pigwa, a sprzedawcy wiedzą, że jest na nie popyt i odpowiednio ustalają proces.

Właśnie dlatego, chcąc zaplanować quinceanera z ograniczonym budżetem, zorganizowanie wydarzenia dosłownie w każdy inny dzień tygodnia to świetny sposób na drastyczne obniżenie wydatków. Piątki i niedziele będą prawdopodobnie twoją najbardziej prawdopodobną alternatywą, ale zaoszczędzisz jeszcze więcej pieniędzy, jeśli będzie to możliwe w ciągu tygodnia.

Tak czy inaczej, może to być łatwy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na pigwie bez poważnej zmiany w ogólnych planach.

10. Zjedz posiłek w formie bufetu zamiast posiłku zasiadanego

Jeśli chodzi o listę budżetową quinceanera, jedzenie jest często jedną z droższych pozycji.

A jednym ze sposobów na zrobienie quinceanera z ograniczonym budżetem jest przejście na bufet zamiast posiłku na siedząco. Posiłki zasiadane zawsze będą droższe na każdej imprezie, ale ludzie zazwyczaj nie dbają o to, jak otrzymują jedzenie – chcą po prostu cieszyć się tym, co jedzą.

Dlatego dobrym sposobem na obejście tego jest podawanie jedzenia w formie bufetu. Ludzie mogą wtedy wziąć tyle, ile chcą, a sama żywność jest często tańsza w przygotowaniu i podaniu w ten sposób.

Możesz również użyć niektórych z tych oszczędnych posiłków lub pomysłów na tanie jedzenie jako inspiracji do tego, co możesz podać.

11. Wysyłaj e-zaproszenia

W dzisiejszych czasach ludzie nie spodziewają się, że otrzymają zaproszenia pocztą, więc nie ma powodu, dla którego mielibyście wydawać na to pieniądze. Zamiast tego, jako łatwy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na swojej quinceanera, skorzystaj z zaproszenia, które po prostu zostanie wysłane e-mailem do gości.

Ułatwia to również śledzenie, kto przychodzi, ponieważ ludzie są bardziej skłonni po prostu kliknąć przycisk uczestnictwa, a następnie przejść do kłopotów z odesłaniem RSVP.

Istnieje wiele witryn oferujących naprawdę piękne zaproszenia online, więc na pewno nie stracisz na elegancji, robiąc to w ten sposób.

Możesz być zainteresowanym także tym: 16 firm, które wyślą Ci produkty do recenzji za darmo

12. Nie przejmuj się ciastem

Jednym z dużych kosztów dla quinceanera jest często ciasto, więc kuszące może być pójście na całość, aby spełnić to, co uważasz za wymagane standardy.

Ale biorąc pod uwagę kwotę, jaką ciasto może kosztować tylko po to, by ludzie spojrzeli na nie przez kilka chwil, zanim zaczną je jeść, naprawdę powinieneś ponownie rozważyć, czy to duże, fantazyjne (i drogie!) ciasto jest potrzebne.

Jednym ze świetnych sposobów na obejście tego problemu jest ostatnio coraz większą popularność na weselach i można go łatwo zrobić również na swojej quinceanera. Wiąże się to z posiadaniem fantazyjnie wyglądającego „krojonego ciasta” do zdjęć i pokazywania gościom, ale z tańszym, prostszym – ale wciąż pysznym – ciastem w arkuszach, które ludzie mogą faktycznie zjeść. Dowiedz się więcej tutaj.

13. Podawaj babeczki zamiast pełnego ciasta

Jako kolejną alternatywę dla dużego fantazyjnego ciasta, rozważ podanie babeczek zamiast jednego ciasta. Na ogół są tańsze w zakupie – możesz nawet zatrudnić utalentowanego przyjaciela lub członka rodziny, który jest dobry w lukrze, aby udekorował coś, co sam zrobisz.

🔥 Zalecana:  150 unikalnych pomysłów na nazwę firmy na trwałą biżuterię

Dopóki jest pyszna, ludzie nie będą się przejmować tym, że jest podawana w ten sposób. W rzeczywistości prawdopodobnie doceniają wyjątkowy obrót, jaki nakładasz na swoją pigwę.

Może to być również jeden z najlepszych pomysłów na małą quinceanera, gdzie nie chcesz płacić za pełny tort, bo i tak nie zostanie zjedzony.

14. Znajdź utalentowaną przyjaciółkę, która zrobi ci fryzurę i makijaż (lub zrób to sam)

To wielki dzień, więc chcesz wyglądać jak najlepiej, ale to nie oznacza płacenia premii za włosy i makijaż.

Zamiast tego znajdź utalentowaną przyjaciółkę, która zrobi ci fryzurę i zrobi ci makijaż w ten wielki dzień. Alternatywnie, dlaczego nie spróbować zrobić tego samemu? Samouczki YouTube dotyczące fryzur i makijażu są obecnie niesamowite, dzięki czemu bardzo łatwo jest wykonać wysokiej jakości pracę w domu.

15. Zbierz listę odtwarzania

Każdy chce mieć pewność, że parkiet się kręci, ale to nie oznacza płacenia dużych pieniędzy za DJ-a.

Zamiast tego samo przygotowanie listy odtwarzania z ulubionymi utworami może zrobić dokładnie to samo. W rzeczywistości możesz nawet dodać do tego specjalny obrót, prosząc uczestników o zasugerowanie utworów do listy odtwarzania! W ten sposób wiesz, co jest grane, czego ludzie naprawdę chcą.

Jest to również łatwy sposób na przyjęcie jednego z dostępnych motywów quinceanera, poprzez poproszenie wszystkich o dodanie do listy odtwarzania utworów pasujących do wybranego motywu (jeśli zdecydujesz się pójść tą drogą).

16. Stwórz własny hashtag zamiast płacić za fotografa

Zdecydowanie chcesz mieć dobre zdjęcia, aby zapamiętać tę wyjątkową noc, ale jeśli chcesz zaplanować quinceanera z ograniczonym budżetem, zatrudnienie fotografa może naprawdę znacznie zwiększyć całkowite wydatki.

Zamiast tego możesz równie łatwo poprosić znajomych, aby robili dla Ciebie zdjęcia podczas całego wydarzenia. Najlepszym sposobem na to jest utworzenie własnego hashtagu i poproszenie osób, które publikują zdjęcia z nocy, o używanie tego hashtagu, aby można było łatwo znaleźć je wszystkie, dzięki czemu jest to świetny, zabawny sposób na tanie życie.

17. Używaj sezonowych kwiatów

Niekoniecznie musisz mieć kwiaty na swoją quinceanera, ale to zdecydowanie wielka sprawa dla wielu ludzi. Niestety, może to być również duży koszt, który może naprawdę zaszkodzić, jeśli próbujesz zaplanować quinceanera z ograniczonym budżetem.

Dobrym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest upewnienie się, że używasz tylko sezonowych kwiatów. Będą znacznie tańsze niż inne rodzaje kwiatów, a także często wyglądają bardziej bujnie, biorąc pod uwagę, że używasz ich w godzinach szczytu.

Aby dowiedzieć się, jakie to mogą być kwiaty, porozmawiaj z lokalną kwiaciarnią na podstawie czasu, w którym planujesz trzymać pigwę.

GOTOWY NA WIĘCEJ?

Dołącz do tysięcy subskrybentów i otrzymuj regularne wskazówki na swoją skrzynkę odbiorczą jak przejąć kontrolę nad swoimi finansami i zaoszczędzić więcej pieniędzy – i przez ograniczony czas otrzymaj w prezencie nasz darmowy planer budżetu!

Rozumiem!

Sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą, aby wykorzystać swój budżet!

Dołączysz również do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać aktualne informacje o tym, jak zarządzać swoimi pieniędzmi — anuluj subskrypcję w dowolnym momencie na końcu każdego e-maila.