17 genialnych cytatów dotyczących planowania finansowego, które zainspirują Twoje pieniądze

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 17 genialnych cytatów dotyczących planowania finansowego, które zainspirują Twoje pieniądze

Niezależnie od tego, czy próbujesz zmienić sposób myślenia o pieniądzach, aby uzyskać kontrolę nad wydatkami, czy też zastanawiasz się, jak zacząć planować emeryturę, posiadanie kilku genialnych cytatów i powiedzeń dotyczących planowania finansowego pod ręką może dać ci impuls, którego potrzebujesz.

Słuchanie od tych, którzy tam byli, to zrobili – lub którzy upadli i podnieśli się raz za razem – może być niezwykle pomocne, gdy wytyczasz własną ścieżkę finansową.

Czytaj dalej, aby znaleźć najlepsze zabawne lub inspirujące cytaty dotyczące planowania finansowego dla wszystkich Twoich potrzeb finansowych.

ODZYSKAJ KONTROLĘ NAD SWOIMI FINANSAMI

Pomoże Ci w tym nasz bezpłatny planer budżetu szybko i łatwo przejąć kontrolę nad swoimi pieniędzmi – zamiast cię kontrolować.

Pobierz za darmo przez ograniczony czas!

Rozumiem!

Sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą, aby wykorzystać swój budżet!

Dołączysz również do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać aktualne informacje o tym, jak zarządzać swoimi pieniędzmi — anuluj subskrypcję w dowolnym momencie na końcu każdego e-maila.

Najlepsze cytaty dotyczące planowania finansowego

1.

Thomasa J.

Stanleya

„Jeśli twoim celem jest zapewnienie sobie bezpieczeństwa finansowego, prawdopodobnie go osiągniesz… Ale jeśli twoim motywem jest zarabianie pieniędzy i wydawanie pieniędzy na dobre życie… nigdy tego nie osiągniesz”.

Thomasa J. Stanleya

Thomas J.

Stanley jest autorem jednej z najlepszych książek o finansach osobistych wszechczasów, Milioner z sąsiedztwa: zaskakujące sekrety bogatych Amerykanówwięc wiesz, że każda wycena porady finansowej od niego ma solidne podstawy.

Jego książka opiera się na badaniach przeprowadzonych wśród milionerów w Stanach Zjednoczonych i wykazała siedem wspólnych cech, które mają wszyscy, w tym to, że większość milionerów mieszka w robotniczych dzielnicach klasy średniej, a nie w bardziej zamożnych społecznościach, których można by się spodziewać.

To niesamowicie interesująca książka i naprawdę wyjaśnia dokładnie, jak każdy, bez względu na zarobki, może zostać milionerem dzięki kilku prostym strategiom finansowym.

Przy okazji… czy wiesz, że możesz dostać 10 dolarów zniżki w którejś z tych książek?

Po prostu przez rejestracja w Swagbucksdostaniesz darmowy bonus powitalny w wysokości 10 $ – którą możesz wypłacić jako kartę podarunkową Amazon!

2.

Ramit Sethi

„Oszczędność nie polega na ograniczaniu wydatków na wszystko.

Oszczędność polega na wybieraniu rzeczy, które kochasz na tyle, by wydać na nie ekstrawaganckie wydatki, a następnie bezlitośnie ciąć koszty rzeczy, których nie kochasz.

Sposób myślenia oszczędnych ludzi jest kluczem do bycia bogatym”.

Ramit Sethi

Ramit Sethi napisał bestsellerową książkę pt.

Nauczę Cię być bogatym.

Jego podejście do zarządzania pieniędzmi różni się nieco od niektórych zwykłych porad, co czyni jego książkę tak wspaniałą.

Książka przedstawia kilka naprawdę ważnych kwestii finansowych – ale jest napisana w sposób, który brzmi, jakby pochodził od przyjaciela, z którym pijesz piwo.

Jedną z moich ulubionych rzeczy, za którą się opowiada, jest celowe wydawanie pieniędzy, do czego zmierza powyższy cytat.

Zasadniczo, nie wzbogacisz się, nic nie wydając, ponieważ jest to całkowicie niezrównoważone.

Zamiast tego zastanów się, co jest dla Ciebie ważne, wydaj na to pieniądze (w granicach rozsądku) i odpowiednio budżetować.

(Właściwie cytowany powyżej cytat mówi dalej: „Oszczędność polega na podejmowaniu własnych decyzji o tym, co jest na tyle ważne, aby wydawać dużo, a na co nie, zamiast ślepo wydawać na wszystko.

Problem polega na tym, że prawie nikt nie decyduje, co jest ważne, a co nie!”)

3.

Elżbieta Warren

„Budżetowanie pieniędzy jest kluczem do tego, aby mieć ich wystarczająco dużo”.

Elżbieta Warren

To prosty, ale bardzo ważny cytat senatora dotyczący planowania finansowego.

W rzeczywistości Elizabeth Warren jest uznawana za spopularyzowanie tak zwanej „reguły budżetowej 50/20/30” w swojej książce pt. Cała twoja wartość: ostateczny plan finansowy na całe życie.

Jest to łatwy, ale skuteczny sposób budżetowania i polega na podziale dochodu po opodatkowaniu i przeznaczeniu go na 50% wydatków na potrzeby, 30% na potrzeby, 20% na cele oszczędnościowe.

Zasadniczo, korzystając z budżetu – niezależnie od tego, czy używasz do tego metody budżetowania 50/20/30 – zawsze będziesz dokładnie wiedzieć, ile musisz wydać i gdzie trafiają twoje pieniądze, co oznacza, że ​​zawsze będziesz mieć wystarczająco dużo na to, czego potrzebujesz, bez popadania w długi.

4.

Mellody Hobson

„Jeśli zrozumiesz, jak pieniądze mogą działać na twoją korzyść i przeciwko tobie, możesz podejmować lepsze decyzje.

Znajomość finansów nie polega na bogactwie, ale na zrozumieniu pieniędzy niezależnie od kwoty.

Chodzi o to, jak go traktujesz i jak maksymalizujesz możliwości”.

Mellody’ego Hobsona

Mellody Hobson dokonała wielu wspaniałych rzeczy, w tym była przewodniczącą DreamWorks Animation, ale możesz ją znać dzięki niesamowitej serii TED Talks.

Obejmuje to jedną z moich ulubionych: jej poniżej na temat znajomości finansów.

Jej cytat dotyczący wiedzy o finansach wskazuje, że zrozumienie swoich pieniędzy i posiadanie odpowiedniego nastawienia do pieniędzy jest kluczem do przejęcia nad nimi kontroli (a nawet, przynajmniej według niektórych, przyciągnięcia pieniędzy do twojego życia).

Oznacza to, że nie musisz zarabiać sześciocyfrowej pensji, aby mieć kontrolę nad swoimi finansami.

Zamiast tego chodzi o zarządzanie nim najlepiej jak potrafisz i upewnienie się, że wykorzystujesz je w najlepszy możliwy sposób – zwłaszcza poprzez wyjście z długów i rozpoczęcie ich inwestowania, aby Twoje pieniądze zaczęły pracować dla Ciebie.

5.

Dave’a Ramseya

„Budżet mówi twoim pieniądzom, gdzie mają iść, zamiast zastanawiać się, gdzie się podziały”.

Dave’a Ramsey’a

Dave Ramsey może budzić kontrowersje, ale nie ma wątpliwości, że dzięki swojej książce pomógł tysiącom ludzi wyjść z długów, Całkowita metamorfoza pieniędzy: sprawdzony plan sprawności finansowej.

Tak więc dzięki jego bardzo prostej wycenie dotyczącej zarządzania finansami możesz od razu zobaczyć, jak posiadanie budżetu pozwala odzyskać kontrolę nad swoimi pieniędzmi.

Nic dziwnego, że jest to jeden z kluczowych sposobów na wyjście z długów (i dalsze ich unikanie) – krytyczny aspekt dla każdego, kto chce zabezpieczyć swoją przyszłość finansową.

ZARZĄDZAJ PIENIĘDZY JAK SZEF

Skuteczne zarządzanie pieniędzmi może dosłownie zmienić swoje życie.

A rozpoczęcie planowania budżetu za pomocą naszego narzędzia do planowania budżetu to pierwszy krok w tym kierunku.

Pobierz za darmo przez ograniczony czas!

Rozumiem!

Sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą, aby wykorzystać swój budżet!

Dołączysz również do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać aktualne informacje o tym, jak zarządzać swoimi pieniędzmi — anuluj subskrypcję w dowolnym momencie na końcu każdego e-maila.

6.

Merryn Somerset Webb

„Dług wymazuje wolność bardziej niż cokolwiek innego”.

Merryn Somerset Webb

Merryn Somerset Webb od lat zajmuje się finansami, w tym bestsellerową książką pt. Miłość to za mało: przewodnik po pieniądzach dla inteligentnej kobiety.

Opanowała umiejętność dzielenia finansów osobistych na inteligentne, zabawne, ale w 100% dokładne migawki.

Obejmuje to fakt, że jak pokazuje jej cytat z planowania finansowego, nigdy nie będziesz wolny finansowo, gdy jesteś zadłużony.

Jeśli więc Twoim celem jest wolność finansowa, nadszedł czas, aby spłacić dług – nie odwrotnie.

Nie zapomnij tego złapać 10 dolarów zniżki w żadnej z tych książek!

Po prostu przez rejestracja w Swagbucksdostaniesz darmowy bonus powitalny w wysokości 10 $ – którą możesz wypłacić jako kartę podarunkową Amazon!

7.

Charles A.

Jaffe

„To nie twoja pensja czyni cię bogatym, ale twoje nawyki związane z wydawaniem pieniędzy”.

Charlesa A. Jaffe

Charles A.

Jaffe przez lata odnosił sukcesy jako felietonista, zanim napisał swoją prostą, ale niezwykle skuteczną książkę: Właściwy sposób na zatrudnienie pomocy finansowej.

A jeden z wielkich punktów, które zawiera jego książka, jest również podsumowany w jego cytacie.

Oznacza to, że to, ile zarabiasz, nie jest kluczem do budowania bogactwa – tylko to, ile wydajesz.

W rzeczywistości (uwaga spoilera!), To jest dokładnie główna różnica między byciem bogatym a bogatym.

Bez względu na twoje dochody, jeśli wydasz je wszystkie (lub, co gorsza, zadłużysz się), nigdy nie zbudujesz bogactwa, którego potrzebujesz, aby zabezpieczyć swoją finansową przyszłość. Zamiast tego, jeśli zobowiążesz się do oszczędzania ustalonej części swojej pensji, niezależnie od jej wysokości, będziesz na dobrej drodze do przygotowania się na emeryturę.

Powiązane: 10 wskazówek na dzień, aby przygotować się na sukces

8.

JL Collinsa

„Przestań myśleć o tym, co możesz kupić za swoje pieniądze.

Zacznij myśleć o tym, ile mogą zarobić twoje pieniądze”.

JL Collinsa

JL Collins jest autorem mojej ulubionej książki o finansach osobistych: Prosta droga do bogactwa.

Jeśli ktoś zapyta, co mnie skłoniło do mojej własnej finansowej podróży, w tym jak wyjść z długów i zacząć inwestować, nawet się nie waham: to była ta książka.

A jeden z głównych punktów Collinsa jest doskonale podsumowany w tym finansowym cytacie dotyczącym inwestowania, pokazując, że musisz sprawić, by twoje pieniądze pracowały dla ciebie. Sprawiając, że twoje pieniądze zarabiają jeszcze więcej pieniędzy, będziesz w stanie wykorzystać moc procentu składanego – i stamtąd łatwo znajdziesz się na właściwej ścieżce do budowania swojego bogactwa.

9.

Jack Bogle

„Inwestowanie nie jest tak trudne, jak się wydaje.

Udane inwestowanie polega na robieniu kilku rzeczy dobrze i unikaniu poważnych błędów”.

Jacka Bogla

Jack Bogle mógł zrobić więcej dla inwestowania niż ktokolwiek inny w historii, będąc twórcą funduszu indeksowego i Vanguard.

A jednym z jego stałych punktów na temat inwestowania jest to, że powinno ono być przede wszystkim proste.

Dlatego jego wycena finansowa dotycząca inwestowania tak doskonale podsumowuje to stanowisko.

Oznacza to, że gdy dopiero zaczynasz, pomysł inwestowania może wydawać się całkowicie przytłaczający.

Ale najlepsi inwestorzy to nie ci, którzy grzęzną w szczegółach. Zamiast tego, ci ludzie, którzy po prostu wybierają strategię (powiedzmy, konsekwentnie inwestują w fundusze indeksowe szerokiego rynku, takie jak ten, który wymyślił sam Bogle), z czasem będą tymi, którzy są zdecydowanie w najlepszej sytuacji.

10.

Oprah Winfrey

„Nie szukaj wymówek, dlaczego nie możesz tego zrobić.

Skoncentruj się na wszystkich powodach, dla których musisz to urzeczywistnić”.

Oprah Winfrey

Oprah nie trzeba przedstawiać, ale jeśli nie znasz całej jej osobistej historii, powiedzmy, że zdecydowanie nie urodziła się w bogactwie.

Jej liczne sukcesy są znane na całym świecie, ale wszystkie zbudowała sama – dlatego zdecydowanie należy wysłuchać każdej jej wypowiedzi na temat osiągania celów.

A z perspektywy planowania finansowego cały czas słyszymy wymówki, dlaczego czegoś nie da się zrobić.

Nie możesz spłacić zadłużenia karty kredytowej, ponieważ nie zarabiasz wystarczająco dużo.

Nie możesz poprawić swojej zdolności kredytowej, ponieważ jest to zbyt trudne.

Nie możesz zacząć inwestować, ponieważ nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby to zrobić.

Nie możesz przenieść się gdzieś taniej, aby zaoszczędzić pieniądze, ponieważ jest to zbyt dużo pracy.

Wszystko to są, szczerze mówiąc, wymówki.

Dlatego musisz skupić się na powodach, dla których te rzeczy muszą się wydarzyć – tak jak mówi Oprah w swoim własnym cytacie dotyczącym planowania finansowego.

11.

JL Collins (ponownie)

„Jest wiele rzeczy, które można kupić za pieniądze, ale najcenniejszą ze wszystkich jest wolność.

Wolność robienia tego, co chcesz i pracy dla kogo szanujesz”.

JL Collinsa

JL Collins został wspomniany powyżej, ale muszę dołączyć jego drugi inspirujący cytat dotyczący planowania finansowego, biorąc pod uwagę to, co reprezentuje.

To jest, przejęcie kontroli nad swoimi pieniędzmi polega ostatecznie na wolności.

Niezależnie od tego, czy jest to wolność życia bez pracy, pracy tylko kilka godzin tygodniowo lub wykonywania pracy, którą chcesz, a nie której koniecznie potrzebujesz, budowanie bogactwa do punktu, w którym jest to możliwe, jest dokładnie powodem, dla którego wolność finansowa jest bardzo ważne.

Skoncentrowanie się na tym jako celu końcowym może być niezwykle pomocne, gdy wspinanie się na górę własnych pieniędzy wydaje się nie do pokonania.

Jak wskazuje ten cytat dotyczący planowania finansowego, najcenniejszą rzeczą, jaką można kupić za pieniądze, jest wolność, dlatego też włożenie całego wysiłku w osiągnięcie tego celu finansowego jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić dla swojej przyszłości.

12.

Warrena Buffetta

„Ktoś siedzi dziś w cieniu, bo dawno temu ktoś posadził drzewo”.

Warrena Buffetta

Warren Buffett jest jednym z odnoszących największe sukcesy inwestorów wszechczasów, a jego strategia inwestycyjna opiera się na wczesnym rozpoczynaniu i skupianiu się na długoterminowych, prostych inwestycjach (takich jak fundusze indeksowe) poprzez kupowanie i utrzymywanie przez lata.

Dlatego nigdy nie usłyszysz, jak Buffett promuje coś takiego jak daytrading, abyś stał się bogaty z dnia na dzień.

Zamiast tego, jak pokazuje jego inspirujący cytat dotyczący planowania finansowego, sadząc drzewo dzisiaj i rozpoczynając inwestowanie, dajesz sobie czas na to, aby drzewo wyrosło dzięki sile procentu składanego.

Kontynuując jego analogię, nie staniesz się bogaty z dnia na dzień, podobnie jak twoje drzewo nie wyrośnie z dnia na dzień.

Zamiast tego, konsekwentnie podlewając drzewo i dając mu czas na wzrost, ono – podobnie jak portfel inwestycyjny – będzie w stanie zapewnić finansowy cień, którego będziesz potrzebować w przyszłości.

13.

Amelia Earhart

„Najtrudniejszą rzeczą jest decyzja o działaniu, reszta to tylko wytrwałość”.

Amelia Earhart

„Paraliż analityczny” jest bardzo realną rzeczą w planowaniu finansowym, ponieważ wielu ludziom nie udaje się przejąć kontroli nad swoimi finansami wyłącznie dlatego, że mają wszystkie te informacje i nie mają pojęcia, od czego zacząć.

A jak podkreśla tutaj Amelia Earhart, rozpoczęcie może być przerażające. Ale kiedy już pokonasz tę przeszkodę, najważniejszą rzeczą do zrobienia jest dalsze podążanie wybraną ścieżką.

W przypadku Twoich finansów pierwszą przeszkodą może być dokonanie pierwszej inwestycji.

Stamtąd po prostu trzymaj się i kontynuuj inwestycje, aby dać swojemu portfelowi czas i możliwość rozwoju.

Nawet gdy czasy stają się trudne, na przykład gdy rynek się załamuje, wytrwałość jest kluczem do zapewnienia sobie jak najlepszej przyszłości finansowej.

Powiązany: Przykład osobistego planu finansowego, którego możesz użyć, aby osiągnąć swoje cele finansowe

14.

Konfucjusz

„Kiedy jest oczywiste, że cele nie mogą zostać osiągnięte, nie modyfikuj celów; dostosować kroki działania”.

Konfucjusz

Jeśli Twoim celem jest wyjście z długów, a wydaje się to niemożliwe, Konfucjusz miał całkowitą rację, wskazując, że to nie cel jest nie do osiągnięcia.

Zamiast tego rozważ kroki działania i uczyń je łatwiejszymi do zarządzania.

Być może mógłbyś zaplanować spłatę jednej czwartej swojego długu do końca roku, a następnie kolejnego kwartału w kolejnym roku – i tak dalej.

Możesz nawet zacząć od spojrzenia na to z miesiąca na miesiąc, robiąc coś w rodzaju 30-dniowego wyzwania.

Tak więc, jak radzi ten cytat dotyczący planowania finansowego (nawet jeśli Konfucjusz prawdopodobnie nie udzielał tutaj ściśle porad finansowych!), dzieląc swój cel na małe, wykonalne kroki, które faktycznie możesz wykonać, znajdziesz się w drodze do celu, który wcześniej był nie do pokonania w krótkim czasie.

15.

Zofia Amoruso

„Pieniądze lepiej wyglądają w banku niż na stopach”.

Zofia Amoruso

Sophia Amoruso jest autorką jednej z najlepszych książek dla początkujących przedsiębiorców milenijnych, #szefowa.

Przechodząc od nurkowania w śmietniku do bycia milionerem, pokazuje nam dokładnie, jak ujarzmiła potęgę pieniędzy – i jak my możemy zrobić to samo.

Więc następnym razem, gdy będziesz się zastanawiać, czy wydać część swojej ciężko zarobionej gotówki na założenie czegoś ładnego na stopy (albo na plecy, albo do domu…), zastanów się jeszcze raz nad tym cytatem dotyczącym planowania finansowego i zastanów się, czy wyglądałoby to o wiele lepiej na koncie bankowym.

Są szanse, że twoje przyszłe ja będzie niezmiernie wdzięczne za możliwość podziwiania tych liczb na swoim koncie w porównaniu z dawno zapomnianą parą butów.

16.

Paul Samuelson

„Inwestowanie powinno bardziej przypominać obserwowanie schnącej farby lub obserwowanie wzrostu trawy.

Jeśli chcesz ekscytacji, weź 800 $ i jedź do Las Vegas.

Paula Samuelsona

Paul Samuelson był laureatem nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii – i zgadzał się z wszystkimi innymi na tej liście, że inwestowanie to gra długoterminowa.

Nie jesteś w tym, aby zbić fortunę z dnia na dzień, częściowo dlatego, że równie łatwo jest stracić fortunę z dnia na dzień (podobnie jak te 800 $ w Vegas).

Zamiast tego długoterminowe inwestowanie w stabilne, nudne i niezawodne fundusze indeksowe przyniesie o wiele więcej korzyści w budowaniu bogactwa w czasie niż jakikolwiek szybki sposób na wzbogacenie się.

17.

Anonimowy

„Cholera, za dużo zaoszczędziłem na emeryturę! Powiedział nikt, nigdy.

Anonimowy

Od Ciebie zależy, czy to się liczy jako zabawny cytat dotyczący planowania finansowego, ale… czy musimy powiedzieć więcej? Zacznij oszczędzać i inwestować już dziś, ponieważ najgorsze, co może się wydarzyć, to staniesz się zbyt bogaty.

A cóż to byłby za problem!

GOTOWY NA WIĘCEJ?

Dołącz do tysięcy subskrybentów i otrzymuj regularne wskazówki na swoją skrzynkę odbiorczą jak przejąć kontrolę nad swoimi finansami i zaoszczędzić więcej pieniędzy – i przez ograniczony czas otrzymaj w prezencie nasz darmowy planer budżetu!

Rozumiem!

Sprawdź swoją skrzynkę odbiorczą, aby wykorzystać swój budżet!

Dołączysz również do naszej listy mailingowej, aby otrzymywać aktualne informacje o tym, jak zarządzać swoimi pieniędzmi — anuluj subskrypcję w dowolnym momencie na końcu każdego e-maila.

🔥 Zalecana:  Największy problem z systemami ML dzisiaj – w kierunku sztucznej inteligencji