16 kreatywnych sposobów zarabiania pieniędzy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 16 kreatywnych sposobów zarabiania pieniędzy

Czy jesteś zmęczony harówką od 9 do 17? Nie jesteś sam.

Miliony ludzi szukają kreatywnych sposobów zarabiania pieniędzy, które nie wymagają codziennego uderzania w zegar. Ale może być trudno wiedzieć, od czego zacząć. Tam wchodzimy my.

Sporządziliśmy listę najlepsze sposoby zarabiania pieniędzy – z założenie własnej firmy do sprzedaży online i zostania cyfrowym koczownikiem. Mamy nawet pomysły dla tych, którzy chcą zostać i zarabiać dodatkowa gotówka.

Więc bez względu na to, czego szukasz, mamy coś dla Ciebie.

Kreatywne sposoby zarabiania pieniędzy w Internecie:

1. Sprzedaj zdjęcia:

Jeśli jesteś fotografem, w pewnym momencie rozważałeś sprzedaż zdjęć. W końcu co może być lepszego niż zarabianie na robieniu czegoś, co kochasz?

A dzięki internetowi jest to teraz łatwiejsze sprzedawać zdjęcia w Internecie. Wiele zbiory fotografii strony internetowe umożliwiają przesyłanie zdjęć i zarabianie tantiem za każdym razem, gdy ktoś je kupi.

Niektóre z najlepszych stron internetowych to:

 • Shutterstock
 • iStockZdjęcie
 • Czas snu
 • GettyImages
 • Nierozpryskiwany

Po prostu wybierz niszę, która jest zawsze poszukiwana. Coś takiego jak natura, jedzenie, biuro lub podróże powinno załatwić sprawę.

Porada profesjonalisty: Zarejestruj się i używaj więcej niż jednej witryny do sprzedaży swoich zdjęć. W ten sposób dotrzesz do szerszego grona odbiorców i będziesz mieć większe szanse na sprzedaż. Aby to zrobić, upewnij się, że nie podpisujesz umowy na wyłączność z żadną witryną.

Średnia płaca: 25-45 centów za obraz. To znaczy ty trzeba sprzedać około 400 zdjęć, aby zarobić 100 USD. Choć brzmi to dużo, osiągnięcie tej liczby jest łatwe, jeśli robisz wysokiej jakości zdjęcia i sprzedajesz je na wielu stronach internetowych.

2. Sprzedawaj materiały do ​​​​drukowania

Jednym z najgorętszych trendów w przedsiębiorczości internetowej jest sprzedaż materiałów do druku.

Dla tych, którzy nie wiedzą, co to jest, materiały do ​​wydrukowania to pliki cyfrowe, które można wydrukować i wykorzystać do różnych celów, od kart okolicznościowych, przez planistów, po obrazy ścienne. Jeśli jesteś kreatywny i masz smykałkę do projektowania, możesz tworzyć materiały do ​​wydrukowania i sprzedawać je online.

A co najlepsze, nie ma potrzeby posiadania drogich zapasów ani kosztów wysyłki — po utworzeniu plików są one dostępne do natychmiastowego pobrania.

Według CNBC, Jimenez zarabia ponad 160 000 USD pasywnego dochodu ze sprzedaży materiałów do druku (z których większość to planiści cyfrowi) na Etsy. Więc jeśli jesteś gotowy, aby zacząć zarabiać pieniądze z twojej kreatywności, oto jak zacząć sprzedawać materiały do ​​druku.

 • Najpierw zdecyduj, jakiego rodzaju elementy do wydrukowania chcesz utworzyć. Czy będziecie oferować planery, kartki z życzeniami, czy jedno i drugie?
 • Po ustaleniu niszy nadszedł czas, aby rozpocząć projektowanie plików. Możesz również zlecić to ekspertowi w dziedzinie projektowania.
 • Gdy pliki są już gotowe, nadszedł czas, aby rozpocząć ich promowanie. Możesz wystawiać je na platformach handlowych, takich jak Etsy lub Creative Market, albo założyć swoją stronę internetową lub blog.
 • Pamiętaj, aby dołączyć atrakcyjne obrazy i przekonujące opisy, aby zachęcić potencjalnych nabywców.
 • I na koniec pamiętaj, aby ceny materiałów do druku były konkurencyjne – jeśli Twoje ceny są zbyt wysokie, nie dokonasz żadnej sprzedaży!

Przy odrobinie wysiłku i kreatywności sprzedaż materiałów do wydrukowania może być świetnym sposobem na zarabianie pieniędzy z domu.

Porada profesjonalisty: Specjalizuj się w jednym typie materiałów do druku, a następnie powiększaj swoją kolekcję. W ten sposób kupujący będą wielokrotnie wracać do Twojego sklepu, szukając nowych i ekscytujących projektów. Byłoby najlepiej, gdybyś również stuknął w świąteczne materiały do ​​​​wydrukowania.

Średnia płaca: 1-5 USD za wydruk.

3. Przerzucanie pchlego targu

Czy byłeś kiedyś w pchli targ i znalazłeś stary przedmiot, który, jak sądziłeś, może być wart dużo pieniędzy? Jeśli tak, być może zaintrygowało Cię przerzucanie pchlich targów.

To kupowanie przedmiotów na pchlich targach lub wyprzedażach garażowych, a następnie sprzedawanie ich z zyskiem. Choć może to brzmieć jak prosta koncepcja, skuteczne odwracanie przedmiotów wymaga dużo pracy.

Po pierwsze, musisz mieć dobre oko do dostrzegania ukrytych skarbów. Musisz także zbadać wartość rynkową potencjalnych zakupów i wiedzieć, kiedy odstąpić od złej transakcji.

Wreszcie, byłoby pomocne, gdybyś był cierpliwy w oczekiwaniu na pojawienie się odpowiedniego nabywcy. Zalecamy zacząć od serwisu eBay, ponieważ umożliwia on dotarcie do kupujących na całym świecie.

🔥 Zalecana:  Potęga grafowych sieci splotowych na… – W stronę sztucznej inteligencji

Jeśli chcesz włożyć wysiłek, pchli targ może być świetnym sposobem zarobić trochę dodatkowej gotówki.

Niektóre z najlepszych przedmiotów do odwrócenia to:

 • Cokolwiek vintage
 • Gry wideo
 • Gry planszowe
 • Antyki
 • Przedmioty kolekcjonerskie itp

Porada profesjonalisty: Jeśli znajdziesz interesujący przedmiot, zawsze chwyć za telefon i sprawdź, ile kosztuje na platformach handlowych, takich jak eBay.

Średnia płaca: 10-200 USD lub nawet więcej za transakcję, w zależności od tego, co przerzucasz.

4. Zostań influencerem w mediach społecznościowych

W dzisiejszej epoce cyfrowej Media społecznościowe jest bardziej krytyczny niż kiedykolwiek. Solidna obecność w Internecie może pomóc w budowaniu marki, kontaktowaniu się z klientami i zwiększeniu sprzedaży.

A dla wielu ludzi Media społecznościowe jest również źródłem dochodu. Platformy takie jak Instagram i YouTube oferują użytkownikom możliwości dzielenia się swoimi treściami z szeroką publicznością i generowania dochodów dzięki sponsoringowi i marketingowi afiliacyjnemu.

Do zarabiać pieniądze za pośrednictwem mediów społecznościowych musisz zbudować silną grupę obserwujących.

Zidentyfikuj swoją niszę, twórz angażujące treści i bądź aktywny na wybranej platformie. Będziesz także musiał być cierpliwy i konsekwentny, ponieważ sukces z dnia na dzień jest rzadki.

Porada profesjonalisty: Współpracuj z mikroinfluencerami w swojej niszy, aby rozwijać się szybciej.

Średnia płaca: Zależy od liczby obserwujących i wskaźnika zaangażowania. Może wynosić od 50 do 10 000 USD + za post.

5. Załóż bloga

Jeśli pasjonujesz się określonym tematem i chcesz dzielić się swoją wiedzą ze światem, założenie bloga to świetny sposób, aby to zrobić.

Nie tylko będziesz mógł dzielić się swoimi przemyśleniami i kontaktować się z ludźmi o podobnych poglądach, ale możesz też zarabiać pieniądze w trakcie.

Istnieje kilka sposobów zarabiania na blogu, np

 • sprzedaż powierzchni reklamowej
 • Marketing afiliacyjny
 • pisanie postów sponsorowanych, oraz
 • założenie sklepu internetowego.

Jednak najbardziej odnoszący sukcesy blogerzy zazwyczaj skupiają się na dostarczaniu wartościowych treści i rozwijaniu solidnych relacji z czytelnikami. Budując lojalnych obserwujących, będziesz dobrze zarabiać na swoim blogu.

Porada profesjonalisty: Zainwestuj czas i pieniądze w naukę SEO i budowanie wysokiej jakości linków zwrotnych od samego początku.

Średnia płaca: Możesz spodziewać się od 100 do ponad 100 000 USD rocznie, w zależności od ruchu, niszy i metod monetyzacji.

6. Sprzedaj swój głos

Wiele możliwości jest dostępnych dla osób, które chcą zarabiać na sprzedaży swoich głosów. Aktorstwo głosowe przeżywa boom i zawsze istnieje zapotrzebowanie na nowe talenty.

Niezależnie od tego, czy masz głęboki, władczy głos, czy wysoki, śpiewający, prawdopodobnie jest dla ciebie rola. Wystarczy dobrej jakości mikrofon i ciche miejsce do nagrywania.

Niektóre z platform, od których możesz zacząć, to:

 • Voices.com
 • Głosy123
 • BunnyStudio

Więc jeśli szukasz sposobu na zarobienie dodatkowej gotówki, rozważ sprzedaż swojego głosu.

Porada profesjonalisty: Upewnij się, że masz dobrej jakości mikrofon i cichą konfigurację nagrywania. Sprawi, że Twoje nagrania będą brzmiały profesjonalnie i zwiększą Twoje szanse na wylądowanie na koncertach.

Średnia płaca: 13 500–31 999 USD, jeśli jesteś początkującym aktorem głosowym.

7. Uzyskaj licencję na swoją sztukę

Jako artysta chcesz, aby ludzie cieszyli się twoją pracą. Ale trudno jest utrzymać się z samej sprzedaży dzieł sztuki.

Jednym ze sposobów generowania dodatkowego dochodu jest udzielanie licencji na dzieła firmom, które drukują produkty na żądanie. Może zawierać wszystko od koszulki i kubki do kawy po etui na telefony i tapety.

Nie tylko zarobisz tantiemy z każdej sprzedaży, ale będziesz mieć również satysfakcję z oglądania swoich dzieł sztuki na różnych produktach.

Z pomocą mediów społecznościowych możesz promować swoje wydruki i docierać do globalnej publiczności potencjalnych klientów.

Jeśli więc szukasz sposobów zarabiania na swojej sztuce, rozważ licencjonowanie swojej pracy firmom, które drukują produkty na żądanie. To świetny sposób na zarobienie dodatkowego dochodu i wypromowanie swojej pracy w świat.

Kilka platform na początek to:

 • Drukuj
 • Społeczeństwo6
 • Czerwona bańka

Porada profesjonalisty: Musisz regularnie przesyłać nowe projekty, aby ludzie byli zainteresowani i wracali po więcej. Oznacz także swoje produkty odpowiednimi słowami kluczowymi, aby pojawiały się w wynikach wyszukiwania.

Średnia płaca: Otrzymasz 20-30% prowizji od każdej sprzedaży.

Kreatywne sposoby zarabiania pieniędzy w domu:

8. Siedzenie w domu

Zarabianie pieniędzy na siedzeniu w domu to świetny sposób na dodatkowy dochód, który może być zabawnym i satysfakcjonującym doświadczeniem.

Pamiętaj o kilku rzeczach, gdy szukasz okazji do siedzenia w domu.

🔥 Zalecana:  7 sposobów na tanie wysyłanie pieniędzy z Kanady do Indii w 2023 r

Po pierwsze, upewnij się, że czujesz się komfortowo mieszkając w czyimś domu. Będziesz odpowiedzialny za utrzymanie domu w czystości i porządku, a być może będziesz musiał zająć się zwierzętami domowymi lub roślinami.

Po drugie, dowiedz się jak najwięcej o właścicielu domu, zanim zgodzisz się na opiekę domową. Zapytaj o ich oczekiwania i poznaj ich osobowość.

Na koniec bądź przygotowany na elastyczność. Koncerty w domu mogą pojawić się w dowolnym momencie, więc musisz dostosować swój harmonogram w krótkim czasie. Ale jeśli chcesz pracować, siedzenie w domu może być świetnym sposobem na trochę Dodatkowe pieniądze.

Rozpocząć:

 1. Utwórz profil na stronie internetowej zajmującej się domem i ubiegaj się o pracę.
 2. Dołącz informacje o swoim doświadczeniu i referencjach.
 3. Po umówieniu się na spotkanie postępuj zgodnie z instrukcjami klienta i ciesz się nowym otoczeniem.

Na początek kilka platform:

Porada profesjonalisty: Najlepszym sposobem na wylądowanie na koncertach w domu jest posiadanie silnego profilu podkreślającego twoje doświadczenie i referencje. Pamiętaj, aby dołączyć zdjęcia i szczegółowe opisy swoich przeszłych doświadczeń związanych z siedzeniem w domu.

Średnia płaca: 25-50 dolarów dziennie.

9. Wynajmij swoje podwórko

Jeśli masz duże podwórko i szukasz kreatora sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzydlaczego go nie wynająć?

W zależności od wielkości i lokalizacji podwórka, możesz pobierać opłaty za biwakowanie, imprezy, zabawny wieczór, lub nawet po prostu do użytku jako ogród. Jeśli mieszkasz w ruchliwym mieście, możesz wynająć swoje podwórko jako miejsce parkingowe.

Wiele osób jest gotowych zapłacić dobre pieniądze za trochę dodatkowej przestrzeni, więc jeśli masz trochę wolnego miejsca, dlaczego nie zrobić z tego dobrego użytku?

Możesz zacząć od

 • Wynajmij swoje podwórko
 • Przestrzeń równorzędna

Porada profesjonalisty: Aby przyciągnąć klientów, umieść swoje podwórko na wielu platformach. I pamiętaj o dołączeniu zdjęć i szczegółowego opisu przestrzeni.

Średnia płaca: 200-500 $ dziennie za przyzwoite podwórko.

10. Wynajmij swój samochód kempingowy

Wynajem kampera to kreatywny sposób na zarabianie pieniędzy i może być świetnym sposobem na zrekompensowanie kosztów posiadania. Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, gdy zaczynasz, ale kiedy już to zrozumiesz, będzie to łatwe i przyjemne!

Najpierw musisz znaleźć dobre miejsce do zaparkowania samochodu kempingowego. Będziesz chciał wybrać dogodne miejsce dla siebie i swoich najemców ze wszystkimi przyłączami i udogodnieniami, których będą potrzebować.

Po znalezieniu idealnego miejsca nadszedł czas, aby umieścić swój samochód kempingowy na stronie wynajmu. Dołącz wyraźne zdjęcia, szczegółowe opisy Twój samochód kempingowyi żądaną cenę wynajmu.

Możesz też zezwolić najemcy na odbiór i zabranie kampera do wybranego miejsca docelowego lub możesz zaoferować dostawę i konfigurację jako opcję za dodatkową opłatą.

Gdy zaczniesz otrzymywać zapytania o wynajem, musisz uważnie sprawdzać potencjalnych najemców. Będziesz chciał się upewnić, że mają ważne prawo jazdy i rozumieją warunki umowy najmu.

Na początek kilka platform

Porada profesjonalisty: Przeszukuj witryny pod kątem podobnych kamperów i analizuj ich wykazy, ceny itp. Da ci to dobre wyobrażenie o tym, co działa, i pomoże ci stworzyć aukcję, która się wyróżnia.

Średnia płaca: 100-200 dolarów za noc

11. Wynajmij pokój

Jeśli szukasz kreatywnego sposobu na zarobić dodatkowe pieniądzedlaczego warto wynająć swój pokój?

Wraz z rozwojem platform takich jak Airbnb, nigdy nie było łatwiej wystawić swoją ofertę i powitać gości na całym świecie. Nie tylko zarobisz na opłatach za wynajem, ale także będziesz miał okazję poznać nowych ludzi i poznać różne kultury.

A jeśli martwisz się, że goście niszczą Twój dom, nie martw się – większość platform oferuje ubezpieczenie ochrony gospodarza, więc możesz spać spokojnie, wiedząc, że Twoja nieruchomość jest w dobrych rękach.

Porada profesjonalisty: Zrób profesjonalne zdjęcia swojej przestrzeni i napisz szczegółowy opis podkreślający wszystkie cechy, które sprawiają, że Twój pokój jest wyjątkowy.

Średnia płaca: 50-100 USD za noc, w zależności od lokalizacji i wyposażenia pokoju.

12. Reklamy na Twoim samochodzie

Prawdopodobnie widziałeś samochody z reklamami owiniętymi wokół nich i zastanawiałeś się, ile zarabiają kierowcy.

Kwota może się różnić w zależności od rozmiaru reklamy, lokalizacji samochodu i czasu wyświetlania reklamy. Jednak kierowcy mogą zazwyczaj zarobić kilkaset dolarów miesięcznie za wyświetlanie reklamy na swoim samochodzie.

Pamiętaj o kilku rzeczach, jeśli chcesz zarobić dodatkowe pieniądze, oklejając samochód reklamami.

Po pierwsze, upewnij się, że wybrałeś renomowaną firmę. Istnieje wiele oszustw, dlatego ważne jest, aby przeprowadzić badania przed podpisaniem jakichkolwiek umów.

🔥 Zalecana:  Masz nową kartę debetową – czy zmienia się numer karty?

Po drugie, przygotuj się na kontrolę samochodu przed rozpoczęciem procesu oklejania. Firma będzie chciała upewnić się, że Twój pojazd jest w dobrym stanie i że lakier jest odpowiedni.

Wreszcie, bądź przygotowany na ostrożną jazdę!

Możesz zacząć od

 • nikelityki
 • Zawiń
 • karwertyzuj

Porada profesjonalisty: Przeczytaj drobny druk przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy. Niektóre firmy wymagają przejechania określonej liczby mil tygodniowo lub zabraniają odwiedzania określonych obszarów.

Średnia płaca: 100-400 dolarów miesięcznie. Niektóre firmy płacą za kampanię.

Inne kreatywne sposoby zarabiania pieniędzy:

13. Siedzący pies

W przeciwieństwie do spacerów z psami, pies siedzi wiąże się z pobytem w domu zwierzęcia przez pewien czas, zazwyczaj na noc.

Może to być doskonała opcja dla właścicieli zwierząt domowych, którzy potrzebują kogoś, kto zaopiekuje się ich futrzanym przyjacielem poza miastem. Oprócz wyprowadzania psa na spacer i karmienia go, możesz być również odpowiedzialny za podawanie leków lub zabranie psa do weterynarza.

Opieka nad psem może być satysfakcjonującym doświadczeniem i świetnym sposobem na zarobienie dodatkowej gotówki. Niektóre miejsca, w których można znaleźć pracę dla psów to:

Porada profesjonalisty: Oferuj swoje usługi znajomym i rodzina po pierwsze, co pomoże Ci zbudować pozytywną reputację.

Średnia płaca: 20-40 dolarów za noc.

14. Zostań Tajemniczym Klientem

Dla wielu osób tajemnicze zakupy to kreatywny sposób na zarabianie pieniędzy. Zarabiasz na zakupach w różnych sklepach i relacjonujesz swoje doświadczenia jako tajemniczy klient.

Może obejmować czystość sklepu, życzliwość personelu i ogólną jakość towarów.

Tajemnicze zakupy mogą być świetnym sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy i zabawnym sposobem na wypróbowanie nowych sklepów i produktów. Jeśli szukasz kreatywnego sposobu na zarobienie dodatkowej gotówki, zdecydowanie zainteresuj się tajemniczymi zakupami.

Możesz szukać pracy z tajemniczym klientem tutaj:

 • Siła rynkowa
 • Intelishop
 • Tajemniczy klient

Porada profesjonalisty: Zarejestruj się w renomowanym Mystery Shopping firma. Istnieje kilka oszustw, dlatego ważne jest, aby przeprowadzić badania przed zapisaniem się do jakichkolwiek zadań.

Średnia płaca: 15-30 $ za godzinę, w zależności od długości i złożoności zadania.

15. Zarabiaj na chodzeniu

Niektóre firmy płacą ci za chodzenie, co jest świetne sposób na zarobienie dodatkowej gotówki.

Możesz ustawić swoje godziny i chodzić we własnym tempie. Możesz także spacerować z przyjaciółmi lub rodziną, a nawet ze zwierzętami domowymi. Więc wyjdź tam i zacznij chodzić!

Kilka aplikacji, które płacą za chodzenie to:

Porada profesjonalisty: Zarejestruj się w więcej niż jednej aplikacji, aby zwiększyć swoje zarobki.

Średnia płaca: Będzie to zależeć od używanej aplikacji. Na przykład za osiągnięcie otrzymasz 10 USD za każde 10 000 punktów.

16. Zostań autorem publikującym samodzielnie

Jeśli jesteś utalentowanym pisarzem, nie ma powodu, dla którego nie mógłbyś opublikować swojej pracy i zarabiać na niej.

Self-publishing to świetny sposób na wykonanie pracy bez szukania tradycyjnego wydawcy. Zachowasz pełną kontrolę nad swoją pracą i będziesz mógł ustalać swoją cenę. Najlepsze jest to, że możesz zacząć zarabiać natychmiast.

Oczywiście self-publishing może być wyzwaniem. Będziesz musiał zainwestować czas i wysiłek w promowanie swojej pracy i marki.

Kilka platform do samodzielnego publikowania obejmuje

Porada profesjonalisty: Zainwestuj w redaktora i korektora, aby Twoja książka była jak najlepsza.

Średnia płaca: Zarobisz 35-70% tantiem od każdej sprzedanej książki.

Wybierz swój wybór:

Wiele możliwości jest dostępnych dla ludzi, którzy chcą zarabiać pieniądze z domu. Niezależnie od tego, czy jesteś pisarzem, artystą czy kierowcą samochodu, prawdopodobnie istnieje sposób na zarabianie na swoich talentach.

Jeśli więc szukasz kreatywnych sposobów na zarobienie dodatkowej gotówki, rozważ jedną z opcji wymienionych powyżej. Możesz osiągnąć swoje cele finansowe przy odrobinie pracy i poświęcenia.