15 najlepszych pomysłów na pasywny dochód na rok 2023

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 15 najlepszych pomysłów na pasywny dochód na rok 2023

Jeśli jesteś zainteresowany generowaniem dodatkowego dochodu, w tym poście omówimy najlepsze pomysły na pasywny dochód na ten rok. Dochód pasywny jest niesamowitym źródłem dochodu, ponieważ nie wymaga wiele dodatkowej pracy po jego skonfigurowaniu. Od czasu do czasu możesz wykonać jakieś prace konserwacyjne. Otóż ​​to!

Dochód pasywny to nie ty pracujesz dla pieniędzy, to pieniądze pracują dla ciebie. Tutaj podzielę się niektórymi pomysły na dochód pasywny które wymagają początkowej inwestycji, ale także jak stworzyć dochód pasywny bez pieniędzy.

Dochód pasywny może być świetnym sposobem na szybką ścieżkę do niezależności finansowej – kto nie chce jak najszybciej się tam dostać i robić, co chce?!

Co to jest dochód pasywny?

Dochód pasywny jest zarobione pieniądze, które nie wymagają ciągłej pracy. Może to wymagać pracy z góry, w którą inwestujesz pieniądze lub czas, ale z biegiem czasu strumienie dochodów budują się i utrzymują.

Każda praca wykonana po skonfigurowaniu i przygotowaniu do zarabiania pieniędzy jest bardzo minimalna, jeśli w ogóle.

Różnica w stosunku do aktywnego dochodu polega na tym, że przy aktywnym dochodzie musisz aktywnie coś robić, aby zarabiać pieniądze. Dobrym przykładem jest większość prac dziennych lub prac pod stołem, gdzie nie otrzymujesz wynagrodzenia, jeśli nie pracujesz.

Czy teraz rozumiesz, dlaczego warto budować pasywne źródła dochodu? Jeśli chcesz osiągnąć niezależność finansową i przestać pracować na co dzień, lepiej, jeśli nie zamienisz swojego czasu na pieniądze. Dobrze jest budować różne strumienie dochodu pasywnego, co oznacza, że ​​nadal będziesz gromadzić dochody, nawet jeśli nie pracujesz na co dzień.

W zależności od tego, jaki jest twój zawód, może być trudno stać się naprawdę bogatym, jeśli polegasz tylko na aktywnym dochodzie. Nawet przy jednym strumieniu pasywnego dochodu może być ciężko.

Rozważ różne formy dochodu pasywnego, o których dzisiaj mówimy, przyjmij formy dochodu pasywnego, które pasują do Twojego stylu życia i wprowadź je w życie.

Jeśli szukasz pomysłów na dodatkowy aktywny dochód, sprawdź:

Pomysły na pasywny dochód

Istnieje kilka wspólnych pomysły na dochód pasywny jak nieruchomości, inwestycje (dywidendy), tantiemy i inne, którymi podzielę się z wami dzisiaj.

Najpierw zagłębimy się w formy pasywnego dochodu, które wymagają kapitału początkowego, aby zacząć. Następnie przyjrzymy się kilku pomysłom na dochód pasywny, które nie wymagają żadnych inwestycji z góry, ale ich rozpoczęcie zajmie trochę czasu.

Pomysły na pasywny dochód z inwestycją z góry

Pomysły na dochód pasywny z inwestycją z góry oznacza, że ​​musisz zainwestować pieniądze, zanim uzyskasz dochód pasywny. Jednak początkowa inwestycja może wynosić zaledwie 5 USD, co czyni ją niską barierą i dostępną dla wszystkich.

1. Pożyczki peer-to-peer

Jestem zakochany w pożyczkach peer-to-peer! Pożyczki P2P to świetna forma pasywnego dochodu. Kiedy inwestujesz w platformy P2P, jesteś w zasadzie „bankiem”, który zapewnia pieniądze pożyczkobiorcom na konkretnej platformie P2P, w którą inwestujesz.

Łączysz pieniądze, inwestując w pożyczki Peer-to-Peer. Oznacza to, że potrzebujesz tylko niewielkiej kwoty pieniędzy, aby zacząć korzystać z pożyczek P2P – możesz już zacząć od 10 €.

Inwestuję w pożyczki Peer-to-Peer za pośrednictwem kilku platform, gdzie otrzymuję od 12,15% do 18% odsetek na moim koncie. Mintos to moja ulubiona platforma P2P. Pożyczki peer-to-peer to świetny sposób na rozpoczęcie podróży pasywnego dochodu!

Jak zacząć korzystać z pożyczek P2P? Sprawdź te artykuły:

2. Finansowanie społecznościowe nieruchomości

Jeśli chcesz inwestować w nieruchomości, ale chcesz, aby było to pasywne źródło dochodu, które ma wyższą notę ​​usiądź i zrelaksuj się, finansowanie społecznościowe nieruchomości może być dla Ciebie. Crowdfunded Real Estate to opcja w nieruchomościach, w której grupa inwestorów inwestuje w część projektu i dzieli się zyskami.

🔥 Zalecana:  Czy karta SIM może się zepsuć? Jak długo działają karty SIM?

Oznacza to, że bariera wejścia jest niższa, ponieważ nie trzeba mieć setek tysięcy dolarów, aby rozpocząć tę formę dochodu.

W przeciwieństwie do posiadania nieruchomości, finansowanie społecznościowe jest całkowicie pasywne. Zapewnia niezły przepływ gotówki przez cały czas. Istnieje ryzyko niewypłacalności, ale często zwroty są lepsze niż oczekiwano.

Wiodącym europejskim rynkiem pożyczek zabezpieczonych nieruchomościami jest EstateGuru. Dzięki ich platformie możesz inwestować w projekty deweloperskie ze stałą stopą procentową.

EstateGuru płaci ci regularnie, ułatwiając budowanie strumienia pasywnego dochodu. Sprawdź naszą recenzję EstateGuru tutaj.

3. Dochód z wynajmu nieruchomości

To jest oczywiste, że prawdopodobnie słyszałeś milion razy. Ale czy kiedykolwiek naprawdę myślałeś o zarabianiu pasywnego dochodu miesięcznego z wynajmu nieruchomości?

Jest to jeden z pasywnych strumieni dochodu, który wymaga trochę gotówki z góry. Korzyści są również wysokie, ponieważ jest to pasywny strumień dochodów, który istnieje od wieków i może być jedną z twoich najlepszych inwestycji!

Jeśli nie jesteś pewien, jak zacząć inwestować w nieruchomości, Dustin z Master Passive Income to zrobi. Był w stanie zarobić wystarczająco dużo pasywnego dochodu z wynajmu nieruchomości, aby rzucić pracę od 9 do 17. Dustin stworzył BEZPŁATNY kurs inwestowania w nieruchomości, który pokazuje, jak rzucić pracę i żyć swoim wymarzonym życiem!

Kliknij tutaj, aby sprawdzić BEZPŁATNY kurs inwestowania w nieruchomości już dziś!

4. Inwestowanie w akcje dywidendowe

Akcje dywidendowe są popularną formą dochodu pasywnego. Muszę przyznać, że to niesamowite otrzymywać przepływy pieniężne z inwestycji.

Otrzymywanie dywidend jest jak jedzenie nachosów, podwójnie! Twoje inwestycje są warte więcej, gdy gospodarka rośnie, a Ty otrzymujesz pasywny dochód w postaci dywidend.

Dywidendy to dystrybucja zysków dla akcjonariuszy, która może być dywidendą pieniężną lub akcyjną. Z tego, co znalazłem, większość dywidend pieniężnych jest wypłacana kwartalnie.

Jeśli inwestujesz co miesiąc w akcje, z czasem gromadzisz dochód pasywny.

Ważne jest, aby mieć dobrego brokera, gdy inwestujesz w akcje dywidendowe. Nasi ulubieni brokerzy to:

  • Jeśli mieszkasz w USA, M1 Finance, która jest BEZPŁATNĄ platformą inwestycyjną, która umożliwia bezpłatne inwestowanie w kilka akcji dywidendowych. Sprawdź pełną recenzję M1 Finance tutaj.
  • Jeśli mieszkasz w Europie, DEGIRO jest świetnym brokerem, w którym możesz inwestować przy niskich opłatach. Przeczytaj moją pełną recenzję DEGIRO tutaj.

5. Inwestuj w fundusze indeksowe

Fundusz indeksowy to pasywnie zarządzany fundusz, który podąża za określonym rynkiem – może przybierać różne formy, takie jak akcje, obligacje, nieruchomości i inne. Oznacza to, że w przypadku funduszu indeksowego nie inwestujesz w pojedyncze akcje, ale jednocześnie w cały indeks. Na przykład S&P 500, który zawiera 500 największych amerykańskich firm.

Szczególnie tanie fundusze indeksowe są niesamowite. Nie musisz wybierać swoich inwestycji, przeprowadzać żadnych rebalansów ani przeprowadzać żadnych badań specyficznych dla firmy.

Historycznie rzecz biorąc, pasywnie zarządzane fundusze indeksowe przewyższać fundusze aktywnie zarządzane. Oczywiście inwestowanie zawsze wiąże się z ryzykiem. Jeśli spojrzysz na wykresy historyczne, zobaczysz, że ogólny kierunek z rynku jest wzrostowy.

Dobrze jest też wiedzieć, jaka jest różnica w stopach zwrotu między spółkami o dużej, średniej i małej kapitalizacji.

6. Załóż bloga

Blogowanie to świetna forma dochodu pasywnego! Zarabiam tylko na tym, że ludzie czytają moje artykuły i odwiedzają moją stronę z reklam. Jeśli czytasz ten artykuł, muszę ci podziękować!

Jestem pewien, że ten artykuł przyniesie mi pieniądze w dalekiej przyszłości. Gdy masz rosnącą liczbę osób czytających twoje artykuły na swoim blogu, może to przynieść niezłą sumę pieniędzy.

🔥 Zalecana:  Do czego służy medium? (13 wyjaśnień najlepszych zastosowań)

Poza reklamami zajmuję się marketingiem afiliacyjnym. Oznacza to, że promujesz produkt lub usługę online i otrzymujesz prowizję, gdy ktoś kupi coś za pośrednictwem Twojego linku. Robię to regularnie na blogu i jego ogólnych produktach, których sam używam. Miło jest polecić coś, co mi się podoba i dostać za to zapłatę!

Jeśli chcesz założyć bloga, zapoznaj się z moim przewodnikiem krok po kroku i zobacz, jak założyć bloga za jedyne 60 USD.

7. Zainwestuj, korzystając ze swojej zmiany

Bardzo łatwym i wygodnym sposobem na rozpoczęcie niewielkiego inwestowania jest Żołędzie. Żołędzie to usługa, która zaokrągla wszystkie Twoje zakupy do najbliższego dolara i inwestuje te pieniądze.

Możesz mieć tyle kart kredytowych lub debetowych powiązanych z Acorns, ile chcesz, co oznacza, że ​​możesz wykorzystać zmianę, aby pracowała dla Ciebie. Pamiętaj o jednej rzeczy: nie pracujesz dla pieniędzy, pozwalasz, by pieniądze pracowały dla Ciebie! Możesz zainwestować w tani ETF i zacząć inwestować w łatwy i szybki sposób.

Żołędzie kosztują 1 dolara miesięcznie, ale są bezpłatne dla studentów!

Jak stworzyć pasywny dochód bez pieniędzy

Jeśli chcesz zacząć zarabiać pasywny dochód bez inwestycji pieniężnych, oto dokładnie, jak stworzyć pasywny dochód bez pieniędzy.

8. Włamanie do domu

Włamywanie się do domów jest obecnie popularną metodą obniżania kosztów mieszkaniowych. Kiedy możesz mieć współlokatora w swoim domu lub wynająć pokój w swoim domu przez Airbnb, możesz zarabiać przyzwoite pieniądze bez większego wysiłku. Zwłaszcza, gdy jesteś w dużych miastach, nagroda może być naprawdę duża.

Hakowanie domów lub oszczędzanie pieniędzy na mieszkaniu jest naprawdę jednym z najlepszych pomysły na dochód pasywny aby więcej zarobić i zaoszczędzić więcej pieniędzy. To jeden ze sposobów, w jaki żyję za połowę moich dochodów – i jestem pewien, że Ty też możesz!

9. Napisz e-booka

Innym sposobem na zarobienie pieniędzy jest napisanie e-booka. Pomyśl o tym, czy masz jakąś wiedzę, za którą ludzie są gotowi zapłacić? Umiejętności, które posiadasz, są wyjątkowe i mogą stanowić wartość dla różnych typów ludzi. Co wiesz, z czego ludzie mogą się uczyć?

Pisanie ebooka może zająć trochę czasu, ale kiedy już zostanie napisany, możesz zacząć zarabiać na nim prawdziwe pieniądze. Dzięki niesamowitemu miejscu jakim jest Internet, możesz dotrzeć do wielu osób, które są zainteresowane dokładnie tym tematem, który zdecydujesz się poruszyć.

Upewnij się, że oferujesz solidną wartość w swoim ebooku, a ludzie na pewno wrócą!

10. Utwórz książkę audio

Po ebooku możesz rozważyć audiobooki. Kiedy już napisałeś e-booka, zastanów się nad stworzeniem z niego audiobooka.

Możesz tworzyć inne osoby i potencjalnie więcej klientów. Innym sposobem, aby audiobook działał, jest połączenie go z e-bookiem, aby zapewnić klientowi wyższą wartość!

11. Sprzedawaj swoje zdjęcia

Wiele osób korzysta ze zdjęć w swojej firmie. Zdjęcia stockowe to profesjonalne zdjęcia do kreatywnego wykorzystania. Zamiast zatrudniać fotografa, wielu właścicieli firm i blogerów korzysta ze zdjęć stockowych – tak jak ja!

Obrazy są ważne dla każdej firmy, a znalezienie dobrych obrazów może być trudne. Dlatego warto wejść na ten rynek; popyt jest wysoki, co oznacza potencjał dochodowy.

Nie musisz być profesjonalnym fotografem, po prostu rób dobrej jakości zdjęcia i jesteś dobry. Niektóre strony internetowe, na których możesz sprzedawać swoje obrazy, to m.in Shutterstock I iStock.

12. Utwórz kurs

Kolejną rzeczą, którą możesz zrobić, są kursy online. Ostatnio bardzo popularne stały się kursy online. Stworzenie solidnego kursu zajmie trochę czasu, ale dzięki solidnemu PowerPointowi i lektorowi możesz osiągnąć świetne wyniki!

🔥 Zalecana:  17 najlepszych miejsc do sprzedaży rzeczy online: zarabiaj ponad 1000 USD miesięcznie

Wszystko, czego potrzebujesz, to wiedza specjalistyczna w temacie, o którym ludzie chcą dowiedzieć się więcej, a także zaoferowanie dobrej struktury, która faktycznie ich nauczy.

Możesz promować swój kurs online na różnych platformach, które zapłacą Ci za każdym razem, gdy uczeń kupi Twój kurs. Niektóre popularne platformy to:

  • Skillshare — internetowa społeczność edukacyjna, w której każdy może brać udział w zajęciach lub prowadzić zajęcia. Kursy są dostępne w ramach subskrypcji, z której zarabiasz tantiemy.
  • Teachable – która jest jedną z wiodących platform do tworzenia kursów online. W Teachable możesz tworzyć kursy wideo, audio i tekstowe, które pomogą Ci zarabiać na tym, co wiesz.
  • Udemy — internetowa społeczność edukacyjna, w której każdy może brać udział w zajęciach lub prowadzić zajęcia za pomocą filmów. To może być świetny sposób na przekształcenie korepetycji w źródło pasywnego dochodu!

Twoje umiejętności i doświadczenia mogą w 100% nauczyć kogoś innego czegoś, co pomoże mu iść naprzód.

13. Cyfrowe pliki do pobrania

To, co podoba mi się w dochodzie pasywnym, to to, że wykonujesz pracę raz, a ona zapewni ci dochód w dalekiej przyszłości. Tak jest również w przypadku cyfrowych plików do pobrania, które raz zgnieciesz i możesz sprzedawać wielokrotnie! Możesz tworzyć wszelkiego rodzaju rzeczy, takie jak szablony, zaproszenia, materiały do ​​wydrukowania, kartki z życzeniami i wiele innych.

Dobrą rzeczą jest to, że nie potrzebujesz profesjonalnego oprogramowania, takiego jak Photoshop, aby to stworzyć. Możesz po prostu użyć Płótnoczyli darmowy program do edycji zdjęć, dzięki któremu poczujesz się jak grafik.

Kiedy chcesz sprzedać te rzeczy, możesz rozważyć Shopify. To świetna platforma do takich rzeczy! Ułatwiają one otwarcie sklepu i wystawienie tam produktów.

15.YouTube

Kto nie chce zostań milionerem z YouTube? Jest kilka osób, które wskoczyły na modę YouTube i robią to.

Chcesz do nich dołączyć? Możesz! Wszystko, co musisz zrobić, to nagrać siebie podczas robienia czegoś, co lubisz. Możesz gotować, malować się, rozmawiać o finansach, grać w gry, uczyć ludzi, grać na instrumencie lub posiadać jeden z innych talentów, które ludzie chcieliby zobaczyć. To może być wszystko!

Jeśli nie przeszkadza Ci aparat, a go masz, możesz zacząć od filmów instruktażowych lub samouczków krok po kroku. Wykorzystaj swoje talenty i zarabiaj na tym!

W podsumowaniu

Tworzenie i budowanie pasywnych źródeł dochodu jest niesamowite. Mam nadzieję, że te pomysły na dochód pasywny zainspirować Cię do spróbowania nowych rzeczy i stworzenia nowych źródeł przychodów.

Na początku zawsze wydaje się to trudne, ale kiedy już się przeforsujesz i zaczniesz, w rzeczywistości nie jest to takie trudne.

Na przykład bałam się założyć bloga. Odkąd założyłam bloga, zdałam sobie sprawę, że to wcale nie jest trudne. Wymaga to dużo pracy, cierpliwości i zaangażowania, ale na pewno warto!