15 najlepszych pomysłów na dochód rezydualny w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 15 najlepszych pomysłów na dochód rezydualny w 2023 r

Czy chcesz zbudować dochód rezydualny w 2022 roku? Te pomysły na dochód rezydualny są idealne, jeśli potrzebujesz pieniędzy teraz lub chcesz zarobić dodatkowe pieniądze w dłuższej perspektywie.

Przy obecnym stanie świata wiele osób szuka możliwości dodatkowego zarobku. Chcą ciągłych płatności w czasie, bez wynagrodzenia opartego tylko na godzinach, które poświęcają na swoją pracę.

Tworzenie strumieni dochodu pasywnego w celu zarabiania pieniędzy podczas snu pomaga budować bogactwo w czasie. Dzięki temu zwiększysz swoją płynną wartość netto i będziesz dążyć do osiągnięcia wszelkich celów finansowych, które sobie wyznaczyłeś.

Jeśli nie znasz pozostałego dochodu? W tym poście wyjaśnimy, co musisz wiedzieć o dochodzie rezydualnym i jak możesz zacząć go budować.

Co to jest dochód rezydualny?

Pozostały dochód oznacza, że ​​ty zarabiać pieniądze po wykonaniu wstępnej pracy. Zainwestowałeś czas, pieniądze lub jedno i drugie. Z biegiem czasu zaczynasz zarabiać pieniądze bez konieczności wykonywania dla nich jakiejkolwiek aktywnej pracy.

Istnieje przekonanie, że nie trzeba nic robić, aby uzyskać pasywny dochód. Trzeba jednak poświęcić trochę czasu, aby to osiągnąć. Poza tym musisz zainwestować minimalną ilość czasu, aby upewnić się, że wszystko działa płynnie.

Załóżmy, że chcesz inwestować w nieruchomości. Szukasz domu, który ci się podoba, co wymaga czasu i pieniędzy. Kiedy go znajdziesz, musisz zainwestować czas lub pieniądze, aby komunikować się z lokatorami.

Główną ideą dochodu rezydualnego jest stworzenie czegoś, co ludzie będą kupować po zainwestowaniu w to czasu lub pieniędzy. Przykładem może być ebook, kurs online lub zakup nieruchomości na wynajem.

Tak więc, gdy ktoś mówi o rezydualnym lub pomysły na dochód pasywny, wiem, że nic nie jest w 100% pasywne. Nie ma rozwiązania typu „szybkie wzbogacenie się”, dzięki któremu bez żadnego wysiłku kupisz coś, co będzie ci spłacać do końca życia.

Marzysz o tym, żeby mniej pracować i spędzać więcej czasu z rodziną? Inwestowanie w czas lub pieniądze będzie konieczne z góry. Przejdźmy do szczegółów, jak zbudować pozostałe strumienie dochodów.

15 pomysłów na dochód rezydualny na 2022 r

W epoce cyfrowej, w której obecnie żyjemy, istnieją dziesiątki możliwości uzyskania dochodu rezydualnego. Jeśli chcesz zarabiać pieniądze online lub tworzyć wiele strumieni dochodów, to jest dla Ciebie.

Oprócz klasycznych inwestycji w nieruchomości i dywidend z akcji, pokażemy Ci najlepsze pomysły na dochód rezydualny, nad którymi możesz pracować w tym roku.

1. Pożyczki peer-to-peer

Czy jesteś osobą, która zawsze chce być bankiem podczas gry w Monopoly? Teraz masz okazję być prawdziwym bankiem.

Z peer-to-peer Pożyczki (P2P), możesz pożyczać pieniądze ludziom, swoim rówieśnikom. Zwrócą ci z odsetkami.

Możesz korzystać z platform inwestycyjnych typu peer-to-peer, aby inwestować swoje pieniądze. Platformy te skupiają osoby i firmy, które szukają pożyczki. Dopasowują ich do ludzi, którzy mają pieniądze do pożyczenia.

Pożyczkobiorcy często nie kwalifikują się do pożyczek z instytucji takich jak banki. Są gotowi zapłacić wyższą stopę procentową, co jest korzystne dla pożyczkodawców. Pamiętaj, że im wyższa stopa procentowa, tym ogólnie większe ryzyko.

2. Inwestuj w nieruchomości

Kupowanie nieruchomości na wynajem i inwestowanie w nieruchomości to klasyczny sposób generowania dochodu rezydualnego. Inwestowanie w nieruchomości jest świetne, ponieważ masz stały strumień dochód boczny z wieloma potencjalnymi zaletami.

🔥 Zalecana:  Numery tras dzwonka (2023): The Ultimate Guide

Przez większość miesięcy najemcy będą wynajmować Twoją nieruchomość. Ponadto nieruchomość ma stałą wartość i jest namacalna. To czyni go jednym z klasycznych pomysłów na dochód rezydualny.

Inwestowanie w nieruchomości może zająć dużo czasu przy zakupie nieruchomości, a kontakt z najemcami może być kłopotliwy.

3. Inwestuj w REIT-y

Jeśli nie jesteś gotowy na zakup nieruchomości, istnieje możliwość inwestowania w nieruchomości poprzez Fundusze Inwestycyjne w Nieruchomości (REIT). REIT to firmy, które inwestują w nieruchomości i możesz uzyskać część ich dochodów z wynajmu. Są w 100% pasywne i zapewniają stały dochód rezydualny w stosunku do nieruchomości bazowej.

REIT-y bardziej przypominają akcje w tym sensie, że możesz je sprzedać, kiedy tylko chcesz. Są bardziej płynne i szybkie do wypłaty. Większość REIT-ów będzie wypłacać dywidendy co miesiąc lub co kwartał.

4. Inwestuj na giełdzie

Kiedy mówimy o inwestowaniu, wielu myśli, że to po prostu nie dla nich. Inwestowanie wydaje się zbyt skomplikowane lub tylko dla bogatych ludzi. Na szczęście rozpoczęcie inwestowania jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Istnieją dziesiątki firm, które mogą pomóc Ci rozpocząć inwestowanie. Niektóre firmy wspierają Cię podczas tworzenia własnego portfela, podczas gdy inne tworzą portfel w oparciu o preferowaną alokację ryzyka.

Dlatego warto zainwestować w fantastyczny pomysł na dochód rezydualny. Aby to wszystko skonfigurować, potrzeba niewiele czasu. Gdy ustawisz go raz, możesz otrzymywać kwartalną dywidendę bez kiwnięcia palcem.

Dostępnych jest kilka sposobów inwestowania:

  • Sprawdź robo-inwestorów. Robo-doradca to oprogramowanie, które pomaga określić sposób inwestowania pieniędzy na podstawie podanych przez Ciebie czynników. Zarządzają Twoimi inwestycjami automatycznie, a koszty są niskie. Opcje tutaj to Betterment i M1 Finance.
  • Zarządzaj własnym portfelem. Gdy jesteś pewien, które akcje lub obligacje chcesz mieć w swoim portfelu, możesz zarządzać własnym portfelem. W ten sposób możesz wybrać, co chcesz kupić.
  • Zainwestuj w fundusze indeksowe. Fundusze indeksowe są obecnie popularne, ponieważ są to pakiety inwestycyjne następujące po indeksie (na przykład S&P 500). Jeśli chcesz inwestować w fundusze indeksowe, Finanse M1 to platforma, która ma zerowe opłaty transakcyjne.

5. Utwórz aplikację

Jeśli masz umiejętności, które przynoszą wysokie dochody, takie jak programowanie lub kodowanie, tworzenie aplikacji to świetny sposób na dodatkowy dochód. Możesz na przykład stworzyć aplikację do gier lub aplikację z listą rzeczy do zrobienia.

Jeśli nie masz umiejętności programowania lub kodowania, ale masz świetny pomysł, wypróbuj platformę taką jak Upwork, aby zlecić tworzenie aplikacji na zewnątrz.

W momencie umieszczenia aplikacji w sklepie z aplikacjami możesz zacząć otrzymywać dochody. Jeśli zbudujesz prostą aplikację, która jest wyjątkowa w swojej dziedzinie, możesz być zaskoczony, jak lukratywny może być.

6. Utwórz kurs online

Czy masz konkretną wiedzę, której inni chcą się nauczyć? Stwórz kurs online. Kursy online zyskują na popularności, co czyni je świetnym sposobem na generowanie dochodu rezydualnego.

Na początku może to być przytłaczające, kiedy nie wiesz, od czego zacząć. Oto kilka kroków, które możesz wykonać:

  • Chcesz stworzyć kurs wideo lub pisemny?
  • Zdecyduj, które tematy chcesz uwzględnić
  • Przedstaw tematy, które chcesz omówić.

Chociaż stworzenie kursu online to świetny sposób na zarabianie pieniędzy w domu, jego stworzenie i sprzedaż zajmuje trochę czasu. Na początku prawdopodobnie będzie to wyglądało na aktywny dochód. Jeśli chcesz generować dochód i budować strumienie dochodu pasywnego, na początku jest trochę zamieszania.

🔥 Zalecana:  Czy nagrody są gigantyczne? Moja szczera recenzja

7. Napisz książkę

Pisanie książki jest podręcznikowym przykładem uzyskiwania dochodu rezydualnego. Po napisaniu książki nie ma ograniczeń co do liczby egzemplarzy, które możesz sprzedać.

Możesz napisać książkę o czymś, co Cię interesuje, beletrystyce lub literaturze faktu. Po napisaniu książki masz do wyboru kilka ścieżek. Możesz udać się do wydawcy, możesz opublikować książkę samodzielnie lub możesz to zrobić za pośrednictwem usługi takiej jak Amazon Kindle. Możesz zdecydować, czy chcesz go opublikować jako ebook, czy w wersji papierowej.

Kiedy skończysz pracę i napisałeś książkę, pieniądze mogą nadal napływać.

Aby zwiększyć swoje szanse na sukces, porozmawiaj o czymś istotnym, czego ludzie chcą się nauczyć. Nawet za 10 lat chcesz, aby Twoja książka była istotna i pomagała ludziom.

8. Załóż bloga

Czy jesteś obecnie Praca z domu, i czy chciałbyś to kontynuować przez jakiś czas? Blogowanie pozwoli ci pracować w domu, jednocześnie budując pozostały dochód. Założenie bloga jest szybkie i tanie.

Wybierasz coś, o czym lubisz pisać, piszesz cotygodniowe posty przez 1-2 lata i budujesz ruch na swojej stronie.

Jeśli szukasz trochę pieniędzy na boku i kochasz pisać? Sprawdź ten przewodnik krok po kroku dotyczący zakładania bloga!

Zbudowanie bloga zajmuje sporo czasu i wysiłku. Większość blogów zarabia na sprzedaży własnych produktów lub usług, banerów reklamowych lub marketingu afiliacyjnego.

Dzięki marketingowi afiliacyjnemu promujesz produkt lub usługę, którą lubisz, i otrzymujesz pieniądze, gdy ktoś kupi Twoje linki partnerskie. W ten sposób możesz zarobić pasywny dochód po napisaniu artykułu.

Z biegiem czasu zdobędziesz więcej czytelników, w ten sposób zwiększysz dochód swojego bloga. Blogowanie to popularny sposób zarabiania w Internecie i tworzenia nowych źródeł dochodów.

9. Kup firmę internetową

Jeśli wydaje się, że zbudowanie platformy od podstaw wymaga dużo pracy, zawsze możesz kupić firmę internetową o ugruntowanej pozycji. Jeśli mają już pozostały dochód, możesz go schować.

Przejdź do platform takich jak Flippa lub Empire Flippers, aby kupić swój nowy biznes online.

10. Jednostki samoobsługowe

Interesują Cię nieruchomości, ale nie chcesz mieć do czynienia z najemcami? Wypróbuj jednostki magazynowe jako sposób na zbudowanie dochodu rezydualnego przy minimalnym nakładzie pracy.

Zdziwisz się, jak wiele osób szuka miejsca do przechowywania i jest gotowych za nie zapłacić. Przy minimalnym wysiłku możesz tym razem wzbogacić się podczas snu.

11. Uruchom swój kanał YouTube

Zacznij od siebie Kanał Youtube i postaw się tam. Zbudowanie następujących osób zwiększy wraz z nimi Twój pozostały dochód.

Wybierz coś, co Cię pasjonuje, i załóż kanał YouTube poświęcony temu tematowi. Będziesz musiał regularnie nagrywać filmy, aby zwiększyć liczbę obserwujących, więc chcesz czerpać z tego przyjemność. Promuj swoje filmy w kanałach społecznościowych i zachęcaj ludzi do ich oglądania.

Możesz zarobić dodatkowe pieniądze w YouTube, reklamując się za pośrednictwem Adsense. Im więcej osób obejrzy Twoje filmy, tym więcej zarobisz.

Jeśli martwisz się o potrzebne umiejętności edycji i wideo, nie martw się. Istnieje wiele platform, które pomagają przycinać filmy. Kosztuje to dużo czasu na początku, kiedy nie jesteś przyzwyczajony do robienia filmów.

🔥 Zalecana:  5 powodów, dla których Twój lekarz ma zgiełk

12. Wysokodochodowe Konto Oszczędnościowe

Konta oszczędnościowe w ostatnich latach cieszą się coraz mniejszą popularnością. Ma to sens, biorąc pod uwagę szybko spadające oprocentowanie. Nie chcesz wpłacać wszystkich pieniędzy na konto oszczędnościowe i trzymać je tam do emerytury.

Oszczędzanie pieniędzy i umieszczanie ich na wysokodochodowym koncie oszczędnościowym może generować dla Ciebie dochód rezydualny. Kiedy oszczędzasz na duży zakup lub masz pełny fundusz awaryjny na 3-6 miesięcy, umieszczenie go na koncie oszczędnościowym może być dla Ciebie właściwym rozwiązaniem.

13. (Wakacje) Wynajem

Czy znajdujesz się w popularnej okolicy, w której rynek wynajmu jest napięty? A może w Twojej okolicy jest wielu turystów? Możesz wynająć pokój w swoim domu. Jak to jest w przypadku działalności związanej z pozostałymi dochodami!

Zanim wybuchła pandemia, podróżowaliśmy przez kilka miesięcy po Ameryce Środkowej. Kiedy podróżujemy, uwielbiamy korzystać z Airbnb. Jest wygodny, komfortowy i często tańszy w porównaniu do hoteli.

14. Sprzedawaj zdjęcia

Kiedy dobrze posługujesz się aparatem i lubisz robić zdjęcia; rozważać sprzedawać swoje zdjęcia online. Istnieje wiele stron internetowych, na których można przesyłać swoje prace, np Shutterstock Lub iStockZdjęcie.

Twórcy treści online codziennie potrzebują zdjęć i są gotowi zapłacić za świetne zdjęcia stockowe, z których mogą korzystać online. Wszystko, co musisz zrobić, to przesłać swoje zdjęcia na platformę. Platforma zajmie się resztą.

Po zrobieniu zdjęcia możesz je sprzedawać w kółko. Jeśli umieszczasz swoje zdjęcia na różnych platformach, Twoje dochody mogą z czasem stać się pasywne.

15. Twórz własną muzykę

Podobnie jak w przypadku sprzedaży zdjęć, możesz udzielać licencji na muzykę. Gdy ktoś korzysta z Twojej muzyki, otrzymujesz za to wynagrodzenie w formie tantiem. Nie musisz tworzyć piosenek. Możesz także tworzyć efekty dźwiękowe lub bity.

Im więcej muzyki stworzysz, tym prawdopodobnie będzie ona lepsza. Jeśli budujesz swoje portfolio, możesz z czasem uzyskać dochód rezydualny. Prześlij swoją muzykę do Soundclouda będziesz otrzymywać wynagrodzenie co miesiąc.

Zacznij budować dochód rezydualny już teraz!

Te pomysły na dochód rezydualny powinny dać ci wystarczającą inspirację do wykorzystania dochodu rezydualnego do budowania prawdziwego bogactwa. Możesz zarabiać więcej co miesiąc i przeznaczyć to na swoje cele finansowe.

Kiedy obecnie pracujesz na co dzień, możesz dodać inne źródła dochodu, aby zacząć budować bogactwo. Dodanie innych źródeł dochodów i różnych strumieni dochodów może z czasem przynieść dużo pieniędzy.

Wybierz jeden z listy i zacznij. Włóż w to trochę czasu i wysiłku, ponieważ możesz nie przynosić zysków i zarabiać od pierwszego dnia. Zbuduj swoje pozostałe strumienie dochodów już dziś i ciesz się zarabianiem pieniędzy przez wiele lat.