15 najlepszych kanadyjskich książek o finansach osobistych, które powinieneś przeczytać w tym roku

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 15 najlepszych kanadyjskich książek o finansach osobistych, które powinieneś przeczytać w tym roku

Niezależnie od tego, czy chcesz zmienić swoje finanse osobiste, wyjść z długów, zaoszczędzić więcej pieniędzy, zainwestować lub zbudować bogactwo, najlepsze książki o finansach osobistych w Kanadzie mogą być pomocne.

Zbliża się Nowy Rok, a spośród mnóstwa książek, które walczą o Twoją uwagę, wybrałem kilka najlepszych, które możesz dodać do swojej biblioteki.

Ta lista obejmuje niektóre z najlepszych książek o pieniądzach napisanych przez Kanadyjczyków, aby poprawić twoją wiedzę finansową, książkę o finansach dla początkujących i milenialsów, a nawet dwie „stare książki”, które klasyfikuję w kategorii „najlepsze wszechczasów”.

1.

Równowaga

Przez Andrzej Hallama

Jeśli czytałeś „Nauczyciela milionera”, to prawdopodobnie wiesz już, jak pomnażać swoje oszczędności emerytalne, przestrzegając kilku prostych zasad.

To powiedziawszy, bycie bogatym to nie wszystko, czym się wydaje.

Jeśli chcesz kompletnej kombinacji dla udanego życia – doskonałego zdrowia finansowego, fizycznego, duchowego i psychicznego, jest o wiele więcej do rozważenia.

W Balance Andrew omawia „cztery ćwiartki udanego życia:

 • Posiadanie wystarczającej ilości pieniędzy
 • Utrzymywanie silnych relacji
 • Maksymalizacja zdrowia fizycznego i psychicznego
 • Życie z poczuciem celu

Każdy z 12 rozdziałów jest wypełniony praktycznymi poradami dotyczącymi osiągnięcia optymalnego celu, jakim jest prowadzenie zrównoważonego i szczęśliwego życia.

Niezależnie od tego, czy jesteś już milionerem, czy czeka Cię ponura finansowo emerytura, Balance obejmuje różne kroki, które możesz podjąć, aby żyć celowo.

została opublikowana w 2022 roku

Kup książkę pt Indygo.

2.

Pieniądze takie, jakie masz na myśli

Przez Eryka Alini

W Money Like You Mean It Erica oferuje zwykłym Kanadyjczykom mnóstwo gotowych do użycia porad i praktycznych wskazówek, jak przejąć kontrolę nad swoimi finansami.

Jeśli nie możesz znieść samopomocowych książek finansowych, które koncentrują się na strategiach poza zasięgiem przeciętnego Joe i Jane, ta książka jest dla ciebie.

Dobrze zbadany i opatrzony adnotacjami, Money Like You Mean It to dogłębny przewodnik po finansach osobistych obejmujący:

 • Zarządzanie długiem, budżetowanie, kredyty i inne.
 • Posiadanie domu, wynajem vs kupno i poruszanie się po dzisiejszym rynku nieruchomości
 • Jak cenić swój czas, negocjować wynagrodzenie i zarabiać pieniądze
 • Jak mądrze inwestować
 • Planowanie emerytury i niezależność finansowa
 • Jak przygotować się na krzywe życiowe
 • Finanse rodzinne i nie tylko

została opublikowana w 2021 roku.

Kup ebooka albo weź papierową okładkę Indygo.

3.

Nauczyciel milioner

Przez Andrzej Hallama

Jako nauczyciel w szkole, który zbudował portfel inwestycyjny o wartości ponad miliona dolarów, Andrew Hallam pokazuje nam, jak zwykli ludzie mogą przejść na bogatą emeryturę.

Utrzymuj proste inwestycje, korzystając z funduszy indeksowych, obniżaj opłaty, nie goń za zyskami, oszczędzaj, wydawaj na aktywa, które zyskują na wartości, kontroluj swoje emocje i nie tylko.

Andrew wykorzystuje realistyczne dane na poparcie swoich argumentów.

Leniuch? Bez problemu.

W rzeczywistości styl inwestycyjny znany z przyjmowania tego leniwego podejścia do inwestowania może być twoją przepustką do statusu milionera.

został opublikowany po raz pierwszy w 2011 roku.

Drugie wydanie ukazało się w 2017 roku.

Kup książkę pt Indygo.

4.

Bogaci jak króliki

Przez Roberta R.

Browna

Obowiązkowa lektura dla millenialsów, przedstawia sens, wykorzystując popkulturę i inne anegdoty, które sprawiają, że chcesz wstać i stać się niezależnym finansowo już teraz.

Napisana przez Kanadyjczyka dla Kanadyjczyków, książka obejmuje wszystkie ważne rzeczy, w tym rachunki inwestycyjne (RRSP i TFSA), spłatę zadłużenia, oszczędność, karty kredytowe, kredyty hipoteczne, koszty alternatywne i wiele innych.

Króliki rozmnażają się szybko i pokazują, jak możesz zastosować ten sam pomysł do swojego bogactwa.

Kup książkę pt Indygo.

5.

Bogaty fryzjer

Przez Davida Chiltona

Rozsądny przewodnik, który w zdroworozsądkowy sposób rozwiązuje codzienne problemy finansowe, z którymi borykają się Kanadyjczycy.

Format narracji zastosowany przez Dave’a w tej książce przybliża lekcje do domu.

został opublikowany po raz pierwszy w 2002 roku i sprzedał się w ponad 2 milionach egzemplarzy.

Książka omawia, jak najpierw zapłacić sobie, mądrze korzystać z kredytu, maksymalizować swój RRSP, inwestować z myślą długoterminową oraz inne lekcje dotyczące pieniędzy w zabawny i zabawny sposób.

W 2011 roku David Chilton wydał kontynuację tej książki w .

Kup książkę pt Indygo.

6.

Koniec biednych domów

Przez Roman Król

Romana King doradza kanadyjskim nabywcom i sprzedawcom domów od ponad 20 lat.

W House Poor No More omawia wszystko, co musisz wiedzieć o kupowaniu domu w Kanadzie, strategicznych ulepszeniach domu, sposobach oszczędzania na tych nieznośnych wydatkach domowych, zarządzaniu zadłużeniem hipotecznym, oszczędzaniu na podatkach i nie tylko.

Ta książka zawiera wskazówki krok po kroku, jak zarządzać jedną z największych inwestycji.

Nowi właściciele domów znajdą dokładne informacje o tym, jakie remonty podnoszą walory ich domu, a które można pominąć.

Zastanawiasz się, jak wykorzystać swój dom do zwrotu z inwestycji, jak szybko spłacić kredyt hipoteczny, odliczenia podatkowe i kredyty, o które możesz się ubiegać? Romana odpowiada na te pytania w praktyczny, rzeczowy sposób.

została opublikowana w 2021 roku.

Kup książkę pt Indygo.

7.

Przestań rozmyślać o swoich pieniądzach!

Przez Preet Banerjee

Pierwsza część książki obejmuje pięć prostych zasad sukcesu finansowego:

 • Uodpornij swoje życie na katastrofy
 • Wydawaj mniej niż zarabiasz
 • Agresywnie spłacaj wysoko oprocentowany dług
 • Przeczytaj drobny druk
 • Zużycie z opóźnieniem

W drugiej części książki Preet omawia podstawy inwestowania, doradców finansowych, opłaty inwestycyjne i wszystko, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniach.

Ta książka zawiera lekcje dla wszystkich grup wiekowych; jednak jeśli masz dwadzieścia kilka lat, jest to obowiązkowa lektura na twojej letniej liście lektur.

została opublikowana w 2014 roku.

Kup książkę pt Indygo.

8.

Bez długów na zawsze

Przez Gail Vaz-Oxlade

Zastanawiasz się, czy kiedykolwiek uwolnisz się od ciężaru długów? Gail pokazuje, jak stosować jasne, bezpośrednie podejście, które nie pozwala wymówkom przeszkadzać.

Przyjrzyj się swojemu obrazowi finansowemu, zbuduj budżet, zaktualizuj swoje nawyki, spłacaj długi, zautomatyzuj swoje oszczędności i zaplanuj przyszłość.

Gail, która wcześniej była gospodarzem popularnego programu telewizyjnego Till Debt Do Us Part, jest autorką kilku innych książek o finansach osobistych, w tym Money Rules, Never Too Late i Money-Smart Kids.

została opublikowana w 2012 roku.

Kup książkę pt Indygo.

9.

Pieniądze bez zmartwień

Przez Shannona Lee Simmonsa

Ludzie często mówią, że w finansach osobistych chodzi o zdrowy rozsądek.

Być może tak jest, ale często istnieją inne powody, dla których ludzie nie mają kontroli nad swoimi pieniędzmi.

Cierpisz na ciężki atak FOMO? Czy możesz jednocześnie oszczędzać, inwestować i wieść szczęśliwe życie? Czy możesz czuć się biedny z pensją 150 000 $, tak jak czułbyś się, gdybyś zarabiał 40 000 $?

Shannon nadaje nowy, współczesny głos sztuce i nauce budżetowania, oszczędzania, wydawania pieniędzy i nie tylko. jest to lektura nieoceniająca, a przede wszystkim wykorzystująca bardzo możliwe do powiązania kanadyjskie scenariusze.

została opublikowana w 2017 roku.

Autor niedawno wydał drugą książkę, .

Kup książkę pt Indygo.

10.

Mistrz Pieniądza

Przez Sandy Yong

W The Money Master Sandy czerpie z osobistych doświadczeń, badań i wywiadów z ekspertami finansowymi i pokazuje, jak możesz:

 • Trenuj swój mózg, aby mieć sposób myślenia milionera
 • Rozwijaj zdrowe i bogate nawyki
 • Zrównoważ dzisiejsze potrzeby z jutrzejszymi potrzebami
 • Przejmij kontrolę nad swoją finansową przyszłością
 • Chroń swoje bogactwo
 • Stwórz portfel finansowy i spraw, by pieniądze pracowały dla Ciebie
 • Zostań swoim własnym szefem

Sandy udostępnia również arkusze robocze, które można pobrać i używać razem z książką.

został opublikowany po raz pierwszy w 2019 roku.

Kup książkę pt SandyYong.com.

11.

Szczęśliwe pieniądze

Przez Melissa Leong

Łącząc finanse osobiste i psychologię, Melissa pomaga czytelnikom zobaczyć, jak mogą prowadzić szczęśliwe życie, będąc odpowiedzialnym za pieniądze.

Wydatki, budżetowanie, inwestowanie, uważność, szczęście, śmiech… w tej książce znajdziesz wszystko.

Melissa jest popularną osobowością na antenie i jest ekspertem od pieniędzy w programie CTV, The Social. została opublikowana w 2019 roku.

Kup książkę pt Indygo.

12.

Wartość prostego

Przez Johna A.

Robertsona

W tej książce John przeprowadzi Cię przez kanadyjskie finanse osobiste i inwestowanie.

Dowiesz się, jak przejąć stery i po mistrzowsku wdrożyć tanie strategie indeksowania na kontach TFSA, RRSP, RESP i kontach niezarejestrowanych.

Tradycyjne fundusze inwestycyjne w Kanadzie są najdroższe w krajach rozwiniętych iz pewnością możesz się bez nich obejść w swoim portfelu.

John pokazuje krok po kroku, jak można kupić fundusze indeksowe, co sprawia, że ​​książka jest doskonałym punktem wyjścia dla potencjalnych inwestorów typu „zrób to sam”.

została opublikowana w 2018 roku.

Kup książkę pt Indygo.

13.

Pokonaj bank

Przez Larry’ego Batesa

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego głośno mówiłem o negatywnym wpływie wysokich opłat inwestycyjnych na kanadyjskie portfele i dlaczego inwestorzy powinni rozważyć indeksowanie, Larry rozumie.

W swojej książce Larry pokazuje, jak uprościć i zoptymalizować swój portfel inwestycyjny, obniżyć opłaty, zmaksymalizować rachunki chronione przed podatkami oraz zwiększyć długoterminowe zyski i bogactwo.

Możesz sprawdzić jego Kalkulator wyniku T-Rexa, która pokazuje, ile pieniędzy przeznaczasz na opłaty roczne, a ile faktycznie możesz zatrzymać.

Pokonaj bank został opublikowany w 2018 roku.

Kup książkę pt Indygo.

14.

Moolala

Przez Bruce’a Selly’ego

Bruce Selly jest znanym dziennikarzem biznesowym i ekspertem od finansów osobistych.

Jego książka pokazuje, jak możesz zapanować nad swoimi pieniędzmi i poprawić swoje życie finansowe.

Pięć kroków do osiągnięcia Twoich celów finansowych to:

 • Połóż fundament
 • Określ, czego chcesz
 • Opracuj plan
 • Podejmij działanie
 • Pozostań zaangażowany

Moolala została opublikowana w 2011 roku.

Kup książkę pt Indygo.

15.

Rok mniej

Przez Kait Flanders

świetnie się czyta.

Ten pamiętnik samopomocy opisuje, jak Cait zrobiła sobie 12-miesięczną przerwę od wysysającej duszę pustki, która jest zmorą dzisiejszego konsumpcyjnego stylu życia.

Interesuje Cię, jak minimalizm, uważność i jak pieniądze się krzyżują? Ta książka zawiera najdrobniejsze szczegóły.

Możesz żyć pełnią życia mając znacznie mniej.

Rok mniej ukazał się w 2018 roku.

Kup książkę pt Indygo.

Wniosek

Oto moja lista najlepszych książek o finansach osobistych, jakie możesz przeczytać w tym roku.

Możesz kupić fizyczną kopię, otrzymać audiobook lub, jeśli jesteś podobny do mnie, wypożyczyć je z lokalnej biblioteki.

Edukacja poprzez czytanie świetnych książek to jedna z najlepszych inwestycji, jakie możesz zrobić.

Jak zażartował kiedyś wielki Jim Rohn:

🔥 Zalecana:  7 najlepszych giełd kryptowalut do zakupu Litecoina w Kanadzie (oferta 50 USD)