15 najlepszych cyfrowych pośpiechów, które rozpoczną się w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 15 najlepszych cyfrowych pośpiechów, które rozpoczną się w 2023 r

W ciągu ostatnich kilku lat wszystkie swoje dochody czerpałem z pracy online i różnych cyfrowych zajęć. I powiem wam, że jestem absolutnie za elastycznością i wolnością, jakie przynosi.

Jednak przez ostatnie kilka lat testowałem różne sposoby zarabiania pieniędzy w Internecie. Większość z tych pomysłów nie zadziałała lub nie przyniosła tyle, ile myślałem.

Prawda jest taka, że ​​jest tam mnóstwo pobocznych zgiełków. Ale wiele z nich nie jest wartych twojego czasu lub zajmuje wieczność, aby faktycznie zarabiać pieniądze.

Więc dzisiaj omówię kilka legalnych cyfrowych pobocznych spraw, które możesz wypróbować, jeśli chcesz zacząć zarabiać w Internecie.

Osobiście przetestowałem wszystkie te zabiegi lub znam ludzi, którzy odnieśli z nimi sukces. Jeśli chcesz zarabiać na laptopie i pracować całkowicie online, to jest post dla Ciebie.

Weźmy się za to.

Najlepsze cyfrowe poboczne zgiełki

Jak wspomniałem, od kilku lat zarabiam pieniądze online, wykonując różne cyfrowe czynności. W rzeczywistości marketing cyfrowy i praca online pozwoliły mi rzucić pracę biurową i podróżować po świecie.

Obecnie istnieje wiele sposobów zarabiania pieniędzy w Internecie. I tak długo, jak wykorzystasz swoje mocne strony i wybierzesz uzasadniony pomysł na poboczną akcję, nie ma powodu, dla którego nie możesz odnieść sukcesu.

1. Pisanie niezależne

Pisanie niezależne jest jednym z moich ulubionych cyfrowych zajęć, ponieważ w ten sposób zarabiam obecnie dużo. To także pozwoliło mi rzucić pracę biurową i zacząć podróżować po świecie, żyjąc jak cyfrowy koczownik.

Z wędrówki Lions Head w Kapsztadzie w RPA. Pisanie pomogło mi podróżować, jednocześnie zarabiając pieniądze.

Marki i publikacje potrzebują treści, aby sprzedawać swoje produkty i usługi. Jako niezależny pisarz oznacza to, że istnieją ogromne możliwości zarabiania pieniędzy, jeśli zostaniesz autorytetem w swojej niszy.

Dla mnie około 2018 roku zostałem niezależnym pisarzem finansów osobistych. Moje pierwsze występy jako pisarzy były treściami pisanymi przez duchy, które płaciły około 0,05 USD za słowo.

Ale w miarę zdobywania doświadczenia i poznawania większej liczby redaktorów, powoli zwiększałem stawki. W ciągu roku zarabiałem około 5000 $ miesięcznie na pisaniu na zlecenie i porzuciłem pracę biurową.

Znam też innych niezależnych pisarzy, którzy zarabiają doskonałe pieniądze, wszyscy w różnych niszach. Jest to elastyczna, przyjemna praca, która pozwala ci być swoim własnym szefem.

Aby rozpocząć, możesz zapytać osoby w Twojej sieci, czy znają jakieś potencjalne osoby do pisania. Ale szukanie pracy dla początkujących w Upwork, Fiverr i różnych zdalnych miejscach pracy jest również doskonałym punktem wyjścia.

2. Blogowanie

Kolejnym z moich ulubionych cyfrowych zajęć jest blogowanie. I podobnie jak niezależne pisanie, blogowanie jest kolejnym z moich głównych źródeł dochodów.

Podoba mi się ten cyfrowy zgiełk, ponieważ potencjał dochodów jest ogromny.

Na przykład założyłem This Online World w 2018 roku. Witryna zarobiła tylko 1700 USD w pierwszym roku. Ale dzięki konsekwentnym wysiłkom i treściom ten świat online dobiegł końca zarabiając 272 000 $ w 2022 roku.

Większość moich dochodów z blogowania pochodzi z reklam Mediavine i marketingu afiliacyjnego. Od czasu do czasu zarabiam też na umowach sponsorskich.

Część moich dochodów z Mediavine z ostatnich 30 dni.

Sam dochód Mediavine wynosi około 20 000 dolarów miesięcznie. W tym momencie wiele z tego to dochód z autopilota, ponieważ posty, które napisałem lata temu, nadal mają wyświetlenia i generują przychody.

Poza tym myślę, że blogowanie to świetna cyfrowa zgiełk, ponieważ rozpoczęcie nie wymaga wiele.

To znaczy, możesz zacząć blogować na WordPress za darmo, aby nauczyć się podstaw. Kiedy będziesz gotowy trochę zainwestować, możesz znaleźć niedrogie nazwy domen i hosting w firmach takich jak Tanio.

Ostatecznie blogowanie nie przynosi szybkich pieniędzy i musisz włożyć pracę i czas, aby zwiększyć grono odbiorców.

Jednak blogowanie było jak dotąd moim najbardziej udanym cyfrowym zajęciem, a pomaganie innym ludziom jest niezwykle satysfakcjonujące.

3. Graj w gry na pieniądze

Czy lubisz grać w gry na telefonie komórkowym? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, jedną z internetowych atrakcji, które możesz wypróbować, jest korzystanie z aplikacji, które płacą za granie w gry.

Obecnie istnieje mnóstwo aplikacji do gier, które płacą gotówką lub darmowymi kartami podarunkowymi. Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać je, a następnie grać w sponsorowane aplikacje, aby zdobyć nagrody.

Kilka aplikacji nagród w grach, które przetestowałem i które lubię, to m.in:

 • Nagrodzona gra: Ta aplikacja do gier na Androida oferuje bezpłatne karty podarunkowe za wypróbowanie setek różnych gier.
 • pomyłka: Kolejna wiodąca aplikacja do nagradzania gier z nagrodami pieniężnymi PayPal i kartami upominkowymi.
 • Dobrze pieniądze: Ta aplikacja, taka jak Mistplay, pozwala również zarabiać prawdziwe pieniądze lub karty podarunkowe do gier.
 • Po prostu graj: Kolejna aplikacja do nagradzania gier na Androida bez wymogu minimalnej wypłaty.
🔥 Zalecana:  19 najlepszych miejsc pracy, które płacą 50 USD za godzinę: szybciej zdobądź więcej pieniędzy

Mój film na YouTube zawiera również kilka innych pomysłów, które możesz wypróbować, grając w gry wideo.

Rewarded Play i Mistplay to moje dwa ulubione, ale znowu istnieją dziesiątki aplikacji, które działają podobnie.

Pamiętaj tylko, że ten cyfrowy zgiełk nie jest bardzo opłacalny. To dochód pasywny, jeśli już spędzasz czas na grach, ale nie oczekuj setek dolarów.

4. Zarabiaj na YouTube

Podobnie jak w przypadku blogowania, kolejną cyfrową czynnością, której możesz spróbować, jeśli chcesz zdobyć grono odbiorców, jest założenie kanału YouTube.

Zarabianie na YouTube to także coś, czym zajmuję się od kilku lat. zacząłem mój kanał w 2020 roku i od tego czasu przekroczył 18 000 subskrybentów, co jest dla mnie niewiarygodne.

Lubię YouTube, ponieważ jest to całkiem fajna rozrywka; możesz projektować miniatury, edytować filmy i wymyślać wciągające skrypty dla własnych treści.

Ponadto YouTube jest całkiem niezłym źródłem pasywnego dochodu. Nawet mój mały kanał zarabia około 50 USD dziennie w Google AdSense, a nawet niektóre z moich starych filmów zarabiają pieniądze.

Nie musisz też wydawać fortuny, aby rozpocząć ten cyfrowy zgiełk. Prosty smartfon, mikrofon telefonuI statyw to wszystko, czego potrzebujesz, aby uruchomić swój kanał.

5. Osoba wypełniająca ankietę online

Jeśli chcesz zarabiać pieniądze w Internecie jako początkujący, jedną z cyfrowych czynności, które możesz wypróbować, jest odpowiadanie na ankiety za pieniądze.

Witryny z płatnymi ankietami i witryny, na których można zarabiać, to w rzeczywistości jeden z głównych sposobów zarabiania pieniędzy na studiach. W rzeczywistości przez lata zarobiłem tysiące dolarów na tych stronach i przetestowałem dziesiątki z nich.

Kilka popularnych witryn i aplikacji, których możesz używać do zarabiania pieniędzy, to m.in:

Mój film na YouTube zawiera kilka innych witryn z płatnymi ankietami, z których możesz skorzystać, jeśli naprawdę chcesz zanurzyć się w tym cyfrowym zgiełku.

Ponownie, podobnie jak aplikacje do gier, nie wzbogacisz się. Spodziewaj się około 10 do 20 USD dziennie na tych stronach, jeśli poświęcisz wystarczająco dużo czasu.

Jednak nie potrzebujesz żadnego doświadczenia, aby zacząć. Jest to łatwy sposób na zarobienie dodatkowej gotówki podczas oglądania telewizji lub w czasie przestoju.

6. Drukuj na żądanie

Jeśli masz smykałkę do projektowania graficznego, jedną z najlepszych cyfrowych czynności pobocznych, które możesz wypróbować, jest drukowanie na żądanie lub POD.

Dzięki POD przesyłasz swoje projekty do różnych produktów, aby następnie sprzedawać je online. Kiedy dokonujesz sprzedaży, Twój partner POD wytwarza dla Ciebie produkt i wysyła go do klienta. Biorą część ze sprzedaży, a reszta to twój zysk.

Ten model biznesowy jest podobny do dropshippingu, ponieważ nigdy nie dotykasz ani nie wysyłasz własnych produktów. Oznacza to również, że możesz poświęcić czas na rozwój sklepu i wymyślanie nowych projektów.

Sprzedaż POD była właściwie moim zajęciem na studiach. Próbowałem prowadzić sklep Etsy + Printify POD, w którym sprzedawałem ludziom śmieszne kubki z memami.

Tworzenie produktów za pomocą Printify.

Sklep miał właściwie dwie wyprzedaże i bardzo lubię z nim pracować Drukuj ponieważ ma ponad 100 produktów, do których możesz przesyłać projekty. A jego narzędzie do projektowania jest również bardzo przyjazne dla początkujących.

Ale Etsy to tylko jedna z opcji sprzedaży produktów do druku na żądanie. Wiele osób, które znam, woli sprzedawać za pośrednictwem platform e-commerce, takich jak Shopify Lub Sellfyz których oba obsługują popularne integracje POD.

Nadal potrzebujesz unikalnych i przyciągających wzrok projektów, aby to zadziałało. Ale myślę, że jest to doskonała cyfrowa zgiełk, jeśli jesteś kreatywny i lubisz projektować nowe produkty.

7. Korepetycje online

Czy udało Ci się zaliczyć którąś z klas w szkole średniej lub na studiach? Jeśli tak, kolejnym popularnym cyfrowym zajęciem jest zostanie nauczycielem online.

Rodzice są gotowi zapłacić korepetytorom, aby pomóc ich dzieciom odnieść sukces. A nawet starsi uczniowie często płacą za prywatne korepetycje lub przygotowanie do testów, które pomagają dobrze sobie radzić na studiach.

Istnieje również wiele sposobów na rozpoczęcie. Na przykład korepetycje online, takie jak BookNook, płacą amerykańskim korepetytorom od 15 do 22 USD za godzinę za korepetycje z matematyki i języka angielskiego. I możesz pracować według własnego harmonogramu, więc jest elastyczny.

Jeśli wolisz uczyć studentów ESL, możesz również aplikować do firm takich jak Qkids lub VIPKid uczyć angielskiego.

Te korepetycje wymagają w wielu przypadkach posiadania dyplomu, więc miej to na uwadze. Ale stawka godzinowa jest wysoka, a praca jest również satysfakcjonująca.

🔥 Zalecana:  Jak zdobyć darmowe punkty Valorant – 11 najlepszych metod!

8. Zarabiaj pieniądze dzięki freelancingowi

Osobiście większość moich dochodów czerpię z pisania na zlecenie. Ale pisanie to tylko jedna z wielu umiejętności, które możesz sprzedawać online za swoją cyfrową zgiełk.

W rzeczywistości wiele innych branż i miejsc pracy online jest dość lukratywnych dla freelancingu. Niektóre popularne przykłady obejmują:

 • Rachunkowość i księgowość
 • Specjalista ds. e-mail marketingu
 • Grafik
 • Specjalista od płatnej reklamy (robiłem to przez lata)
 • Ekspert SEO
 • Menadżer mediów społecznościowych
 • transkrypcjonista
 • projektant stron internetowych
 • Edytor wideo
Dzięki uprzejmości Clockify.me – średnie godzinowe zarobki freelancera według dziedziny.

Wszystkie te koncerty mogą z łatwością zapłacić od 25 do 50 USD + za godzinę, w zależności od poziomu doświadczenia. A przy garstce klientów możliwe jest zarabianie w pełnym wymiarze godzin tylko z freelancingu.

Właściwie zrobiłem to w szkole i po szkole z płatną reklamą i doradztwem SEO. Zarabianie 3000 dolarów miesięcznie lub więcej było bardzo łatwe do opanowania, nawet po ukończeniu szkoły i utrzymaniu codziennej pracy.

9. Uruchom sklep internetowy

Wspomniałem już o sprzedaży druku na żądanie, ale założenie ogólnego biznesu e-commerce to kolejny cyfrowy zgiełk, którego możesz spróbować.

Ludzie robią to cały czas, sprzedając produkty fizyczne lub cyfrowe we własnym sklepie Shopify. Ale możesz też zbadać inne pomysły, takie jak dropshipping, Amazon FBA lub odsprzedaż online.

Znam kilka osób, które sprzedają ubrania i buty online. I są w stanie zarobić kilkaset dolarów miesięcznie na tego rodzaju odwracaniu bocznej zgiełku.

Ale wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to pomysł na produkt, poświęcenie i marketing. Rozwój i skalowanie biznesu e-commerce wymaga czasu, ale z pewnością jest to jedna cyfrowa zgiełk z ogromnym potencjałem dochodowym.

10. Sprzedawaj eBooki i kursy

Czy masz odbiorców lub obserwujących w mediach społecznościowych? Jeśli tak, innym pomysłem na pośpiech online, który możesz wypróbować, jest sprzedaż e-booków i kursów.

Znam wielu blogerów, którzy robią to w kilku niszach. A niektórzy z nich zarabiają sześć cyfr, sprzedając swoim obserwatorom materiały do ​​druku, e-booki i niszowe kursy.

A nawet jeśli nie masz już obserwujących, nadal masz opcje sprzedaży kursów lub e-booków online.

Na przykład możesz pisać eBooki i publikować je w serwisie Bezpośrednie wydawnictwo Amazon Kindle. Jest to tani sposób na wejście na rynek e-booków i uzyskanie dostępu do ogromnego rynku czytelników Amazon.

Tworzenie i sprzedaż kursów na platformach edukacyjnych online, takich jak Udemy jest również opcją. Dzięki temu możesz otrzymać zapłatę za swoje porady i nie ponosisz żadnych kosztów początkowych.

11. Wirtualny Asystent

Jeśli jesteś świetny w organizowaniu i przywiązujesz dużą wagę do szczegółów, zostaniesz wirtualnym asystentem lub VA, to kolejna cyfrowa zgiełk, której możesz spróbować.

Wirtualni asystenci lub VA pomagają właścicielom firm zarządzać codziennymi operacjami i zadaniami administracyjnymi. Niektóre z ich wspólnych ról to m.in:

 • Odpowiadanie na e-maile
 • Planowanie spotkań
 • Planowanie podróży oraz rezerwacja lotów i hoteli
 • Publikowanie w mediach społecznościowych
 • Różne zadania marketingowe

Według Rzeczywiście, wirtualni asystenci zarabiają około 1000 USD tygodniowo. Ale znam VA, którzy zarabiają więcej lub nawet zakładają własny biznes i zatrudniają kilku VA do pracy pod nimi.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to doskonała praca online dla początkujących. A kilku klientów to wszystko, czego potrzebujesz, aby zarabiać przyzwoite pieniądze każdego miesiąca.

12. Pisz na nośniku

Medium.com to bezpłatna platforma blogowa, na której możesz pisać opowiadania i artykuły pod własnym profilem autorskim. A jeśli chcesz zarabiać na pisaniu bez zakładania bloga, jest to idealne rozwiązanie cyfrowe.

ja pisałem na Medium od 2019 roku i chociaż przestałem skupiać się na This Online World, było to niezłe źródło dodatkowego dochodu.

W rzeczywistości zarobiłem ponad 1000 USD rocznie, publikując ponownie kilka artykułów z tego bloga na Medium. Ale najlepsi pisarze Medium mają dziesiątki tysięcy obserwujących i mogą z łatwością zarobić sześciocyfrowe kwoty.

Moje średnie zarobki.

Zarabianie pieniędzy na Medium jest również łatwe. Po zarejestrowaniu się otrzymujesz zapłatę za każdym razem, gdy płacący członkowie Medium czytają Twoje treści.

Zasadniczo jest to system typu pay-per-view, więc im więcej masz czytelników, tym więcej zarabiasz. Oznacza to, że wirusowy post może zarobić setki, a nawet tysiące dolarów.

Ponadto nie musisz się martwić o techniczną stronę prowadzenia własnego bloga, korzystając z witryn takich jak Medium.

13. Sprzedawaj dzieła sztuki

Jeśli jesteś artystą, jedną z naturalnych cyfrowych czynności, które możesz wypróbować, jest po prostu sprzedaż swoich dzieł sztuki online.

Po raz kolejny myślę, że druk na żądanie jest tutaj dość oczywistym wyborem. POD pozwala sprzedawać fanom na dużą skalę takie rzeczy, jak odbitki, obrazy na płótnie, cyfrowe naklejki i cyfrowe dzieła sztuki.

🔥 Zalecana:  Jak technologia może pomóc Twojej firmie uodpornić się na „wielką rezygnację 2.0” w 2023 r.

A najlepsze jest to, że istnieje wiele rynków POD, na których artyści mogą przesyłać projekty.

Na przykład kilku artystów, których znam, zarabia pieniądze na Redbubble, który jest jednym z największych rynków POD. Sprzedają koszulki, guziki, naklejki i nadruki z ich unikalnymi projektami.

Przykłady niektórych produktów Redbubble, które zamierzałem przetestować.

Istnieje również mnóstwo witryn, takich jak Redbubble, na przykład Zazzle Lub Społeczeństwo6gdzie możesz sprzedawać.

Sprzedaż niestandardowych wydruków lub elementów jest również opcją i nie musisz korzystać z drukowania na żądanie. Jednak lubię drukować na żądanie w przypadku cyfrowych zgiełków, ponieważ jest to miły zgiełk po stronie pasywnego dochodu.

14. Uruchom podcast

Podobnie jak blogowanie czy YouTube, zarabianie pieniędzy na podcastach to kolejny biznes online, który możesz rozważyć.

Podcasty są modne od kilku lat. I chociaż trudno jest zwiększyć liczbę odbiorców i zarabiać, jeśli możesz zdobyć stałych słuchaczy, jest to bardzo lukratywne.

Gospodarze podcastów zazwyczaj zarabiają na sponsorowaniu lub sprzedaży własnych produktów. Ale sponsorzy zwykle dużo płacą, ponieważ wartość na słuchacza jest dość wysoka.

Ten film YouTuber Shelby Church pokazuje przykładowo, ile zarabia podcast z 50 000 pobrań.

Ale nawet mniejszy podcast z naciskiem na niszę może znaleźć małych sponsorów, którzy płacą kilkaset lub tysiące dolarów.

Dodatkowe czytanie – Podcast vs Blogowanie – Który z nich jest najlepszy?

15. Koncerty testujące strony internetowe

Ostatnim cyfrowym zajęciem, którego możesz spróbować, jest zarabianie pieniędzy poprzez testowanie stron internetowych i aplikacji.

Wiele witryn z mikrozadaniami płaci testerom witryn za wypróbowywanie nowych aplikacji i witryn, a następnie dzielenie się opiniami. Zwykle zarabiasz od 10 do 15 USD za test, a testy trwają około 20 minut.

Kilka legalnych testów witryn internetowych, o które możesz się ubiegać:

Ponownie, te koncerty płacą tylko około 10 do 15 USD za test. A testy są przeprowadzane na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”, więc uzyskanie spójnej pracy nie jest łatwe.

Możesz jednak realistycznie zarobić dodatkowe 50 do 200 USD miesięcznie, jeśli uzyskasz wystarczającą liczbę testów. A praca jest łatwa i nie wymaga żadnego doświadczenia.

Jeśli chcesz mieć podobne mikroprace, możesz również sprawdzić firmy takie jak Appen i Clickworker.

Wskazówki dotyczące rozpoczynania cyfrowego zgiełku

Teraz, gdy znasz już niektóre z moich ulubionych cyfrowych pobocznych spraw, oto kilka wskazówek, których możesz użyć, aby zwiększyć swoje szanse na odniesienie sukcesu:

 1. Ustaw cel dochodowy: Jeśli wyznaczysz sobie cel, osiągniesz go. Zdecyduj więc, ile chcesz zarobić na swoim cyfrowym zgiełku i wybierz jeden lub więcej pomysłów, które mają taki potencjał dochodowy.
 2. Graj według własnych mocnych stron: Pozostaję przy blogowaniu, pisaniu i YouTube, ponieważ odpowiadają one moim umiejętnościom i zainteresowaniom. Pomyśl o tym, w czym jesteś najlepszy i wybierz cyfrowe poboczne zadania, które pasują do tych mocnych stron.
 3. Bądź konsekwentny: Ponad cztery lata zajęło mi osiągnięcie pełnego dochodu z blogowania. Zajęło mi rok, zanim znalazłem przyczepność do pisania. Konsekwencja jest kluczem do zarabiania pieniędzy w Internecie, więc nie poddawaj się!

Dodatkowe czytanie – Jak zarobić 100 $ dziennie gwarantowane.

Końcowe przemyślenia

Mam nadzieję, że ta lista najlepszych cyfrowych pobocznych zgiełków pomoże Ci zarabiać pieniądze w Internecie i rozpocząć udaną imprezę poboczną.

Ponownie, spójność jest tutaj kluczem. Nie ma znaczenia, czy jest to blogowanie, praca jako wolny strzelec, czy rozpoczęcie działalności online; musisz się tego trzymać i zaufać procesowi, aby odnieść sukces.

Jednak jeśli jest jedna rzecz, której się nauczyłem, to to, że poboczne zgiełki online mają ogromny potencjał. Zarabianie 10 000 $ miesięcznie lub więcej jest bardzo realistyczne przy wielu pomysłach. Ale trzeba włożyć w pracę i uzbroić się w cierpliwość.

Dziękuję za przeczytanie i życzę powodzenia!

Szukasz więcej pomysłów na zarabianie pieniędzy? Wymeldować się: