13 sprawdzonych wskazówek, jak zaoszczędzić 1000 $ miesięcznie

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 13 sprawdzonych wskazówek, jak zaoszczędzić 1000 $ miesięcznie

Istnieje wiele powodów, dla których może być konieczne ustalenie, jak szybko zaoszczędzić pieniądze.

A jeśli naprawdę chcesz dowiedzieć się, jak zaoszczędzić 1000 USD miesięcznie, zrobienie tego tak szybko może wydawać się niemożliwe.

Na szczęście absolutnie nie!

Być może właśnie zostałeś dotknięty nieoczekiwanym wydatkiem.

Być może nagle zdałeś sobie sprawę, że powinieneś jak najszybciej spłacić swój dług lub że chcesz zacząć inwestować, aby ustawić swoją przyszłość finansową.

Być może planujesz wakacje za kilka miesięcy lub w końcu zdecydowałeś, że naprawdę potrzebujesz funduszu awaryjnego (świetna decyzja!).

Bez względu na powód, jest to zaskakująco proste, gdy zobaczysz, jak zaoszczędzić 1000 $ w 30 dni.

Dzięki kilku drobnym poprawkom w codziennym życiu łatwo zobaczysz, jak szybko zaoszczędzić pieniądze i być na najlepszej drodze do osiągnięcia swoich celów finansowych.

Jak zaoszczędzić 1000 dolarów miesięcznie

Oszczędzanie 1000 $ w ciągu miesiąca brzmi jak ogromna przeszkoda, zwłaszcza jeśli żyjesz teraz od wypłaty do wypłaty i nie jesteś w stanie w ogóle nic zaoszczędzić.

Na szczęście, jeśli powyższy scenariusz brzmi jak ty, możesz być zaskoczony słysząc, że jest to całkowicie wykonalne. W końcu jest to równoznaczne z zaoszczędzeniem tylko 33 USD dziennie.

Kiedy jest to tak podzielone, nagle brzmi to o wiele łatwiej, prawda? Dlatego przy odrobinie samodyscypliny będziesz na dobrej drodze do podjęcia jednej z najlepszych decyzji finansowych, jakie podejmiesz w tym roku.

1.

Sprawdź, gdzie idą twoje pieniądze

Pierwszym krokiem do ustalenia, jak zaoszczędzić 1000 USD w ciągu miesiąca, jest sprawdzenie, jakie są Twoje bieżące wydatki.

Większość ludzi jest zaskoczona tym, ile wydają w swoim codziennym życiu.

Nawet nie zdając sobie z tego sprawy, wielu znajdzie się bez pieniędzy pod koniec cyklu płac, nie mając prawdziwego pojęcia, gdzie podziały się wszystkie te pieniądze.

A kiedy zastanawiasz się, jak szybko zaoszczędzić pieniądze, niewiedza, dokąd idą twoje pieniądze, jest prawdziwym zabójcą.

Więc pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dowiedzieć się, dokąd zmierza.

do Twojej wiadomości: Kapitał osobisty to świetne, BEZPŁATNE narzędzie do tego.

Możesz podłączyć do niego wszystkie swoje konta bankowe i karty, a on pokaże Ci dokładny obraz sytuacji finansowej.

Jest to absolutnie jedno z moich ulubionych narzędzi pomagających zobaczyć, gdzie jesteś finansowo i, co ważne, obszary, w których możesz się poprawić.

Dzięki wyraźnemu pokazaniu, gdzie idą i gdzie wychodzą Twoje pieniądze, z łatwością zobaczysz, gdzie wydajesz za dużo – być może nawet nie zdając sobie z tego sprawy – co pozwoli Ci skoncentrować wysiłki związane z ograniczaniem budżetu na tym obszarze.

Zarejestruj się za darmo, aby zobaczyć, jak zacząć.

2.

Oszczędzaj na zakupach

Jeśli szukasz sposobu na zaoszczędzenie 1000 $ w ciągu miesiąca, jestem pewien, że już obniżyłeś swój rachunek za zakupy spożywcze tak bardzo, jak to możliwe.

Mimo wszystko, koszty żywności są jednym z trzech głównych wydatków w większości budżetów domowych co oznacza, że ​​oferuje dużo zwrotu z każdej zainwestowanej złotówki, jeśli możesz tutaj dokonać cięć.

Świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na zakupach spożywczych jest skorzystanie z aplikacji, która zapewnia zwrot gotówki po prostu na zakupy spożywcze i inne rzeczy, które i tak prawdopodobnie byś kupił?

Moim absolutnym faworytem do zrobienia tego jest Ibotta. To bardzo łatwy sposób na zaoszczędzenie pieniędzy przy zerowym wysiłku.

Robi to, dając ci zwrot gotówki za wszystkie zakupy w dosłownie dziesiątkach tysięcy sklepów internetowych za pośrednictwem kart podarunkowych do miejsc takich jak Starbucks, Walmart, Amazon, a nawet PayPal – co zasadniczo przypomina otrzymywanie gotówki.

Jeszcze lepiej, jeśli ty zarejestruj się w Ibotta za darmo przez ten link , otrzymasz darmowy bonus powitalny w wysokości 10 $!

Ibotta

Darmowy bonus za rejestrację: $20

Ibotta jest a całkowicie darmowa aplikacja to ci daje zwrot gotówki za to, co już kupujesz – artykuły spożywcze, lekarstwa, ubrania i inne.

A właściwie użytkownicy średnio 150 dolarów rocznie – nie licząc twój darmowy bonus powitalny w wysokości 20 $ – z ponad 682 mln dolarów został wypłacony, więc wiesz, że Ibotta jest zdecydowanie legalna.

3.

Najpierw zapłać sobie

Jest to podstawowy, ale ważny nawyk, który należy wyrobić.

Oznacza to, że zawsze powinieneś najpierw zapłacić sobie, przenosząc pieniądze na konto oszczędnościowe (lub na spłatę długu lub na konto inwestycyjne), gdy otrzymujesz wypłatę na początku miesiąca.

To świetna sztuczka, która pomoże Ci uniknąć pokusy wydawania pieniędzy na niepotrzebne przedmioty, które często pojawiają się, gdy otrzymujemy zapłatę.

Zapewnia również, że pamiętasz o osiągnięciu swojego celu finansowego każdego miesiąca, dopóki masz pieniądze na koncie, zamiast czekać do końca miesiąca, kiedy może ich nie być wystarczająco dużo.

Aby najpierw zapłacić sobie, dobrze jest skonfigurować bezpośrednią wpłatę, tak aby część wypłaty trafiała bezpośrednio na odpowiednie konto zamiast pozostawać na koncie czekowym.

W ten sposób będziesz wiedzieć, że odbywa się to co miesiąc, bez konieczności robienia czegokolwiek.

Oczywiście, chcąc zaoszczędzić 1000 USD miesięcznie, nie musisz od razu zaczynać od przelewania 1000 USD z konta każdego miesiąca.

Zamiast tego spróbuj zacząć od 500 USD, a następnie co miesiąc zwiększać do ostatecznego celu, dostosowując swoje nawyki finansowe.

W ten sposób będzie znacznie bardziej zrównoważony.

Nie wiesz, gdzie ulokować te pieniądze? Dobrym punktem wyjścia jest otwarcie wysoko oprocentowanego konta oszczędnościowego. Zawsze polecam taką, która jest bezpłatna, na przykład Wysokooprocentowany rachunek CIT Bankuaby upewnić się, że Twoje pieniądze pracują dla Ciebie tak ciężko, jak to możliwe przez cały czas.

4.

Przynieś lunch do pracy

A ankieta wykazało, że 66% amerykańskich pracowników kupuje lunch zamiast przynosić go do pracy, wydając średnio 37 dolarów tygodniowo.

Jest to równoważne nieco ponad 7 USD dziennie.

To wyraźnie znacząca część Twojego dziennego celu oszczędności w wysokości 33 USD.

Dlatego poświęcenie odrobiny wysiłku, aby rano przygotować lunch, jest zdecydowanie tego warte, zwłaszcza gdy próbujesz dowiedzieć się, jak szybko zaoszczędzić pieniądze.

Z pewnością bardziej opłacalne niż wydawanie prawie 2000 $ tylko na lunch!

5.

Ogranicz kawę

Powiedzmy sobie jasno: nie jestem wielkim fanem teorii, że jeśli przestaniesz kupować kawę, będziesz mógł kupić dom.

Ale prawdą jest, że zaoszczędzenie 5 dolarów dziennie (co najmniej!) dzięki rezygnacji z regularnych porannych wycieczek do Starbucks może zaoszczędzić dużo pieniędzy.

W rzeczywistości, biorąc pod uwagę, że w tym roku jest 261 dni roboczych, nie kupowanie kawy każdego dnia tygodnia pracy może zaoszczędzić 1305 USD.

I z pewnością może to znacznie pomóc w osiągnięciu celu, jakim jest zaoszczędzenie 1000 USD miesięcznie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest to stosunkowo duża część tych 33 USD dziennie.

Oczywiście kawa od czasu do czasu nie zaszkodzi.

Ale może zachowaj to raz w tygodniu, kiedy spotykasz się z przyjaciółmi na sobotnie spotkanie.

Istnieją najtańsze sposoby na oszczędne życie w celu zaspokojenia codziennych potrzeb, takie jak przejście na maszynę biurową lub zrobienie tego w domu.

Twój portfel będzie Ci wdzięczny.

6.

Obetnij swoje subskrypcje (korzystając z darmowego robota!)

Czy kiedykolwiek nachodzi cię podejrzenie, że płacisz za dużo za internet lub kablówkę albo że być może twoje ubezpieczenie samochodu jest zawyżone?

W takim razie, może zechcesz się przyjrzeć Przycinać. To niesamowita aplikacja, która sprawdza Twoje powtarzające się subskrypcje i dowiaduje się, jak możesz ograniczyć wydatki.

Jeszcze lepiej, tjt może renegocjować Twoje rachunki za internet i telewizję kablową, znaleźć lepsze ubezpieczenie samochodu i nie tylko – wszystko automatycznie.

Jeszcze lepiej, to całkowicie za darmo, aby spróbować jedynym kosztem jest to, że pobiorą procentową opłatę od wszelkich pieniędzy, które ci zaoszczędzą.

Aby zobaczyć, ile pieniędzy możesz zaoszczędzić na rachunkach (automatycznie!), pobierz bezpłatną 14-dniową wersję próbną Trim tutaj.

7.

Pomyśl, ile naprawdę kosztuje Cię każdy przedmiot

To oczywiste, że musisz uwzględnić koszt każdego zakupu w swoim budżecie.

Ale kiedy myślimy o prawdziwym koszcie czegoś, musimy wziąć pod uwagę coś więcej niż tylko cenę naklejki.

Załóżmy na przykład, że kupujesz coś o wartości 500 USD i obciążasz swoją kartę kredytową oprocentowaniem 18%.

Oznacza to, że spłata długu zajmie ci ponad dwa lata, jeśli co miesiąc będziesz dokonywać tylko minimalnej płatności (i to nawet nie obejmuje odsetek).

Jak myślisz, ile pieniędzy Cię to kosztuje? Cóż, jeśli obliczymy, ile odsetek płacisz od swojego długu każdego roku (36 USD), a następnie podzielimy to przez miesięczną minimalną płatność (25 USD) przez dwa lata, ta pozycja o wartości 500 USD kosztuje w rzeczywistości 600 USD.

Widzimy również, że samo pokrycie odsetek od zadłużenia z tytułu karty kredytowej zajęłoby trzy miesiące płatności.

Tak więc, próbując zaoszczędzić 1000 USD miesięcznie, ważne jest, aby pomyśleć o rzeczywistych kosztach i czy naprawdę warto – lub czy możesz obejść się bez tego przedmiotu, aby ciężko pracować, aby osiągnąć cel miesięcznych oszczędności w wysokości 1000 USD.

8.

Nie ulegaj pokusie kupowania czegoś tylko dlatego, że jest w promocji

Nie ulegaj pokusie kupowania czegoś tylko dlatego, że jest w promocji.

Powinieneś najpierw ustalić, czy jest to dla ciebie wystarczająco dobra oferta, czy nie.

Często myślimy, że najlepszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest kupowanie rzeczy przecenionych.

Prawda jest taka, że ​​powinieneś kupować coś tylko wtedy, gdy na dłuższą metę będzie to warte swojej ceny.

W szczególności kupowanie przedmiotu na wyprzedaży to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, ale należy go kupować tylko wtedy, gdy jest potrzebny.

Czasami kupowanie czegoś na wyprzedaży może być stratą pieniędzy, jeśli nie używasz produktu.

Przed dokonaniem zakupu zawsze należy dokładnie rozważyć, czego potrzebujesz.

9.

Anuluj karnet na siłownię

To może nie mieć zastosowania, jeśli naprawdę często chodzisz na siłownię i korzystasz z wielu udogodnień, za które płacisz.

Ale kiedy próbujesz zaoszczędzić 1000 $ miesięcznie, zdecydowanie warto dokładnie sprawdzić ten punkt.

W końcu wystarczy spojrzeć na poniższe figurki:

  • Średni miesięczny koszt członkostwa w siłowni wynosi 58 USD, co odpowiada 696 USD rocznie.
  • Średnia kwota każdego członkostwa w siłowni, które marnuje się z powodu niepełnego wykorzystania, wynosi 39 USD miesięcznie lub 468 USD rocznie.
  • Odsetek osób posiadających karnety na siłownię, które nigdy z nich nie korzystają, wynosi 67%.

Jeśli wydajesz średnio 39 dolarów miesięcznie na członkostwo w siłowni i nie chodzisz na siłownię, to spora część twoich 120 dolarów z twojej podróży „jak zaoszczędzić 1000 dolarów w 30 dni” będzie żebrać.

Zwłaszcza, gdy są tak wiele sposobów na dopasowanie za darmo.

YouTube jest pełen filmów z ćwiczeniami, wszędzie są darmowe aplikacje z procedurami, a internet jest pełen ekspertów dzielących się swoją wiedzą bez żadnych kosztów.

Zacznij szukać informacji, aby zobaczyć, co jest dla Ciebie możliwe.

10.

Oszczędzaj piątki

Wyzwania związane z oszczędzaniem pieniędzy może być świetny, ponieważ pomoże Ci zobaczyć, jak szybko zaoszczędzić pieniądze.

A w tym przypadku najlepiej sprawdza się, jeśli za rzeczy płacisz gotówką, a nie kartą.

To proste: za każdym razem, gdy otrzymujesz banknot 5-dolarowy, na przykład gdy otrzymujesz resztę, zapisujesz go.

Trzymaj go w słoiku lub w pudełku z tyłu szafki – to nie ma znaczenia.

Tylko nie wydawaj.

Możesz także wykonać wyzwanie 100 kopert.

Ta osoba udało się zaoszczędzić 2285 $ za pomocą tej sztuczki i toS bloger twierdzi, że zaoszczędził prawie 40 000 USD w ciągu 13 lat.

Chociaż nie zbliżysz się do tych kwot w ciągu jednego miesiąca, jest to bardzo prosty sposób, aby nie przekraczać dziennego limitu za każdym razem, gdy wydajesz gotówkę.

11.

Uzyskaj lepszą ofertę na abonament na telefon komórkowy

Czy jesteś jednym z prawie połowy wszystkich użytkowników telefonów komórkowych w Stanach Zjednoczonych, którzy wydają na swoje telefony co najmniej 100 USD miesięcznie? A może należysz do 13% użytkowników telefonów komórkowych, którzy płacą co najmniej 200 USD miesięcznie (źródło).

To od 1200 do 2400 USD rocznie na telefonie.

Dobrze jest obcinać kupony, aby zaoszczędzić 0,20 USD na środkach piorących lub kupować generyczną markę mleka, aby zaoszczędzić 0,40 USD na litrze, próbując zobaczyć, jak zaoszczędzić 1000 USD miesięcznie.

Ale prawdziwym sposobem, aby naprawdę zobaczyć, jak szybko zaoszczędzić pieniądze, jest przyjrzenie się głównym wydatkom i zobaczenie, jak można je znacznie zmniejszyć, jeśli nie wyeliminować.

Jednym z głównych problemów z telefonami komórkowymi jest to, że większość z nas płaci za znacznie więcej, niż faktycznie wykorzystuje.

I dlatego, próbując zaoszczędzić 1000 USD w ciągu 30 dni, warto dokładnie przyjrzeć się korzystaniu z telefonu komórkowego i zobaczyć, co jeszcze lepiej odpowiada Twoim potrzebom (i budżetowi).

12.

Negocjuj opłaty ubezpieczeniowe i bankowe

Negocjowanie powtarzających się opłat ubezpieczeniowych i bankowych to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy.

W końcu zdecydowanie wolą zatrzymać dotychczasowych klientów, z których wielu po prostu nie ma ochoty na zmianę lub zapomina o tym w każdym okresie odnowienia

Dlatego możesz być zaskoczony, ile pieniędzy możesz zaoszczędzić, negocjując z tymi firmami, z (uprzejmą!) groźbą opuszczenia ich, zamiast po prostu odnowić umowę z dotychczasowym dostawcą.

Aby to zrobić, ustaw przypomnienie w swoim kalendarzu na około dwa miesiące przed datą odnowienia i zacznij szukać informacji.

Gdy znajdziesz lepszą ofertę, skontaktuj się z obecnym dostawcą, aby sprawdzić, czy może ją dorównać lub przebić.

Jeśli nie mogą, czas na zmianę!

13.

Zarabiaj więcej pieniędzy

Wszystkie te sztuczki polegają na oszczędzaniu pieniędzy poprzez wprowadzenie dość drobnych zmian w codziennych nawykach.

Ale oczywiście innym sposobem na zaoszczędzenie 1000 USD miesięcznie jest zwiększenie zarobków o tyle, zamiast oszczędzania ich z dotychczasowych zarobków.

(Lub najlepiej zrobić jedno i drugie!)

Prawdopodobnie nie zarobisz dodatkowego 1000 $ w pierwszym miesiącu swojej pobocznej krzątaniny, ale z czasem może to zamienić się w stały strumień dochodów, który pozwoli ci łatwo zwiększyć budżet o tę kwotę.

🔥 Zalecana:  Pierwsze kroki ze stosowaną sztuczną inteligencją i NLP – w kierunku sztucznej inteligencji