13 najlepszych blogów dla mam, które musisz obserwować w 2023 roku

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 13 najlepszych blogów dla mam, które musisz obserwować w 2023 roku

Masz maluchy? Wtedy są szanse, że trochę przeczytasz blogi mam. Ta nisza blogowa obejmuje macierzyństwo i rodzicielstwo, jak można się spodziewać, ale może również obejmować takie obszary, jak finanse, budżetowanie, feminizm, przepisy kulinarne, porady dotyczące majsterkowania, zdrowie, uroda i inne.

Blogerki, które odniosły sukces, nadają swoim blogom wiele osobowości lub mają wyjątkowy punkt widzenia lub spojrzenie na macierzyństwo. Niektórzy blogerzy zajmujący się mamami piszą o błogosławieństwach i zmaganiach związanych z byciem mamą pozostającą w domu. Inni dyskutują o godzeniu życia zawodowego i domowego z dziećmi.

Sposobów na stworzenie bloga dla mam jest tyle, ile jest matek. (I oczywiście pisanie o rodzicielstwie nie ogranicza się do mam: jest też mnóstwo blogów poświęconych tatom).

Jeśli zastanawiasz się nad założeniem własnego bloga, oto zestawienie najlepszych blogów dla mam, które warto sprawdzić. Są to inspirujące, popularne i odnoszące sukcesy przykłady blogów mam, które powinny dać ci wyobrażenie o zakresie możliwości, jakie oferuje blogowanie mam.

13 najlepszych blogów dla mam do obserwowania w 2023 r. (przykłady dla mam z bloggera)

 1. Czysta mama
 2. Gospodarstwo prerii
 3. Straszna mama
 4. Uczciwa Mamo
 5. Chwile zadumy
 6. Mama alfa
 7. Ciężarny Kurczak
 8. Romy i króliczki
 9. Puchar Jo
 10. Dzieci z wolnego wybiegu
 11. Technologiczna mama
 12. Zdrowia Mamo
 13. łaska wzrasta, buduje

Ujawnienie: Pamiętaj, że niektóre z poniższych linków są linkami partnerskimi i bez dodatkowych kosztów, ja zarobię prowizję. Wiedz, że polecam tylko produkty i usługi, z których osobiście korzystałem i za którymi stoję. Kiedy korzystasz z jednego z moich linków afiliacyjnych, firma wynagradza mnie, co pomaga mi prowadzić tego bloga i udostępniać bezpłatnie moje dogłębne treści czytelnikom (takim jak Ty).Co to jest blog dla mam?

Blog mam to rodzaj bloga pisanego przez matkę, który zwykle dzieli się lekcjami wyciągniętymi z doświadczeń rodzicielskich. Blogi dla mam często obejmują szeroki zakres tematów związanych z macierzyństwem, poradami dla rodziców, rozwojem dziecka, zajęciami rodzinnymi, a nawet recenzjami produktów. Blogerki-matki wykorzystują własne doświadczenia, aby nawiązać głęboki kontakt ze swoimi czytelnikami (często innymi matkami) i udzielać pomocnych rad. Wiele blogerek-mam również dzieli się swoimi zmaganiami i triumfami, aby stworzyć poczucie wspólnoty i wsparcia dla innych mam. Ostatecznie większość blogerów-mamów jest po to, aby łączyć się z innymi matkami szukającymi wskazówek i inspiracji na drodze do rodzicielstwa.

A teraz przyjrzyjmy się niektórym z najlepszych blogów dla mam… i omówmy kilka wskazówek, jak założyć własny blog dla mam, który zarabia pieniądze, jeśli też to lubisz.

1. Czysta mama

Czysta mama to blog dla mam autorstwa Becky Rapinchuk, skupiony wokół systemu sprzątania, który ma pomóc mamom utrzymać ich domy w czystości i pod kontrolą. Jest skierowany do zapracowanych mam, które chcą czystego, relaksującego domu… ​​bez konieczności spędzania godzin na urządzaniu go w ten sposób.

Oprócz oferowania wielu bezpłatnych materiałów do wydrukowania jako zachęty do rejestracji e-mail, Clean Mama zarabia dzięki Homekeeping Planner, różnym plikom PDF do pobrania i produktom czyszczącym. Zauważysz także linki partnerskie (szczególnie dla Amazon).

2. Gospodarstwo prerii

Gospodarstwo prerii została stworzona przez mamę blogerkę Jill Winger, gospodarza z Wyoming. Jej blog opowiada o rezygnacji z wyścigu szczurów, powrocie do prostszego stylu życia i uczeniu się tworzenia i robienia rzeczy dla siebie. Dzieli się od podstaw przepisami, pomocnymi samouczkami i historiami z codziennego życia w gospodarstwie.

Jill prowadzi kilka firm: Genuine Beef Company (która dostarcza wołowinę od krów karmionych trawą na terenie całego kraju) i małą fontannę sodową. Jej blog jest również zarabiany na sprzedaży jej książki kucharskiej The Prairie Homestead Cookbook, poprzez sprzedaż kursów online, aby opanować szereg umiejętności (w tym konserwowanie, tradycyjne gotowanie i tworzenie samofinansującego się gospodarstwa). To świetna inspiracja do badań blogowych Twojej mamy.

3. Straszna mama

Straszna mama obejmuje szeroki zakres tematów rodzicielskich, w szczerym i otwartym stylu. Pierwotnie założona przez Jill Smokler w 2008 roku, Scary Mommy ma teraz szeroką gamę różnych współpracowników i personel ponad 100 osób. To świetne miejsce, aby znaleźć prowokujące do myślenia teksty na temat wszystkich etapów i aspektów rodzicielstwa, a także mnóstwo rodzicielskich hacków, od ciąży do nastoletnich lat i później.

Tematy Scary Mommy obejmują politykę, ciążę, styl życia i związki. Aby zarabiać pieniądze, Scary Mommy wykorzystuje przede wszystkim marketing afiliacyjny i reklamy — i ma ruch (prawie 5 milionów odwiedzin w grudniu 2022 r.), który pozwala odnieść w tym sukces.

4. Uczciwa Mamo

Jak można się domyślić z pisowni, Uczciwa Mamo pochodzi od brytyjskiej blogerki — Vicki Broadbent. Pisze na różne tematy z punktu widzenia rodzicielstwa, w tym posty z przepisami, przemyślenia i wskazówki dotyczące życia rodzinnego, a także historie o jej dzieciach. Jest również szczera w swoich zmaganiach ze zdrowiem psychicznym, szczególnie z depresją poporodową.

Vicki jest autorką (tzw. w Ameryce Północnej). Oprócz zarabiania na sprzedaży książek, Vicki produkuje i występuje w filmach oraz zarabia na postach sponsorowanych i linkach partnerskich. Pamiętaj, aby rozważyć założenie bloga wideo, ponieważ wideo jest obecnie coraz ważniejszym medium treściowym dla blogerów mam.

5. Chwile zadumy

Chwile zadumy (MOM) to blog należący do Latynosów, który koncentruje się nie tylko na macierzyństwie, ale także na kobiecości i człowieczeństwie. Posty obejmują szeroki zakres tematów i są napisane w otwartym, pierwszoosobowym stylu esejów – poruszają trudne kwestie, takie jak: jak dowiedzieć się, czy chcesz mieć kolejne dziecko, jak przygotować małe dzieci na Twój powrót do biura, rodzinne wakacje i wycieczki samochodowe , i wiele więcej.

🔥 Zalecana:  15 najlepszych sposobów na zdobycie darmowych pieniędzy teraz (BEZ ankiet!)

Moments of Musing zarabia na sponsorowanych postach i marketingu afiliacyjnym. To raczej klasyczny osobisty blog niż sprytne przedsięwzięcie do zarabiania pieniędzy, z mnóstwem postów na temat wiadomości rodzinnych, rodzinnych zdjęć i zabawnych wspomnień.

6. Mama alfa

Mama alfa posty na różne tematy związane z rodziną, obejmujące zajęcia, rękodzieło, jedzenie i nie tylko – wraz z poradami dla mam na temat zdrowia, związków, a nawet urody i stylu.

Alpha Mom, założona przez Isabel Kallman, ma cały zespół współpracowników i obejmuje cały szereg regularnych kolumn, takich jak Alpha Mom Book Club. Zarabia się na kilku różnych metodach: przede wszystkim marketingu afiliacyjnym, ale także niektórych reklamach i postach sponsorowanych.

7. Ciężarny Kurczak

Ciężarny Kurczak jest, jak się pewnie domyślacie, skupiony przede wszystkim na ciąży i świeżo upieczonych mamach. Blog został pierwotnie założony przez Amy Morrison w 2010 roku. Chciała zapewnić pomocne zasoby kobietom w ciąży i świeżo upieczonym rodzicom.

Obecnie Amy ma kilku pisarzy, którzy pomagają jej tworzyć treści w jej witrynie. Obejmuje prawie wszystko, co możesz pomyśleć o ciąży i wczesnym rodzicielstwie, w tym karmienie piersią, sen, zdrowie psychiczne, prezenty dla dzieci i wiele innych.

Pregnant Chicken zarabia na sprzedaży produktów (w tym cyfrowych zestawów do przygotowywania nowych dzieci, toreb i szeregu metek, które w żartobliwy sposób proszą ludzi, aby nie dotykali Twojego dziecka). Wykorzystuje również reklamę i marketing afiliacyjny (z dużą ilością obław na produkty dla kobiet w ciąży/dzieci), aby zwiększyć sprzedaż. Od czasu do czasu pojawiają się również prezenty produktowe.

8. Romy i króliczki

Podczas gdy wiele blogów dla mam skupia się na poradach i historiach dla rodziców, Romy i króliczki obiera nieco inny kierunek. Ten blog koncentruje się na modzie, dobrym samopoczuciu i urodzie dla mam.

Ten blog zawiera inspirujące porady modowe, wywiady z celebrytami oraz zdjęcia z przeszłości i historie modnych mam w historii. Zarabia na sprzedaży szeregu produktów kosmetycznych, a także reklam i linków partnerskich do odzieży i nie tylko.

9. Puchar Jo

Filiżanka Jo to blog dla mam założony przez dziennikarkę i influencerkę Joannę Goddard. Jest to blog poświęcony stylowi życia, który obejmuje takie tematy, jak projektowanie, jedzenie, podróże rodzinne, związki, podcasty i nie tylko.

Joanna Goddard ma długą listę referencji, w tym pracę i bycie redaktorem naczelnym. Przeniosła swoją karierę z redagowania na pisanie i produkowała treści dla popularnych magazynów, w tym i

Jej blog zaczął się jako weekendowe hobby, ale ostatecznie rozwinął się w pełną karierę i wielokrotnie nagradzaną stronę internetową. Dziś jest prowadzony przez pełny zespół ludzi i ma wielu współpracowników. Cup of Jo zarabia głównie na sponsorowanych postach i marketingu afiliacyjnym.

10. Dzieci z wolnego wybiegu

Istnieje wiele różnych filozofii rodzicielskich. Niektórzy rodzice uważają, że dzieci powinny mieć wolny czas na zwiedzanie bez bezpośredniego nadzoru dorosłych. Nazywa się to często „rodzicielstwem na wolnym wybiegu” i blogiem Dzieci z wolnego wybiegu mówi wszystko o tym, jak skutecznie wychowywać swoje dzieci w ten sposób.

Ten blog dla rodziców (skierowany zarówno do matek, jak i ojców) omawia takie kwestie, jak nie mieć kontaktu z dziećmi, co to znaczy być rodzicem-helikopterem i dlaczego warto pozwolić dzieciom stać się niezależnymi.

Mama Lenore Skenazy założyła bloga po tym, jak trafiła do wiadomości, kiedy pozwoliła swojemu wówczas dziewięcioletniemu synowi samodzielnie jeździć metrem. Jej blog był odpowiedzią na sprzeciw, jaki otrzymała i nadal przyciąga społeczność rodziców pragnących dać swoim dzieciom wolność, której potrzebują, aby były przygotowane do prawdziwego życia.

Lenore zarabia na wystąpieniach publicznych i sprzedaży książek. Witryna jest również częścią Let Grow, ogólnokrajowej organizacji non-profit promującej niezależność dzieci, i zaprasza dotacje na tę pracę.

11. Technologiczna mama

Technologiczna mama to blog poświęcony rodzicielstwu w dobie technologii. Założycielką jest Leticia Barr informatyka gimnazjum pedagog i konsultant ds. (Nie potrzebujesz kwalifikacji, aby być blogerką-mamą, ale to zdecydowanie pomaga ustalić wiarygodność Leticii.)

Na swoim blogu zajmuje się powszechnymi obawami rodziców, takimi jak bezpieczeństwo w sieci i co warto wiedzieć o różnych aplikacjach społecznościowych. Mówi o takich rzeczach, jak zdrowe limity czasu przed ekranem dla dzieci i nastolatków, a także o korzyściach płynących z technologii.

Jej blog omawia również ważną działalność filantropijną, którą lubi pomagać Haiti. Niektóre posty są sponsorowane, aw recenzjach produktów Leticia i przewodnikach po prezentach znajdziesz także wiele linków partnerskich, które pomagają w zarabianiu pieniędzy na blogu. Na blogu są też reklamy.

12. Zdrowia Mamo

Założenie twórcy Katie Wells Zdrowia Mamo ponad dekadę temu po przeczytaniu a Zaskakujące statystyki w gabinecie lekarskim krótko po urodzeniu pierwszego dziecka: „Po raz pierwszy od wieków obecne pokolenie dzieci będzie żyło krócej niż ich rodzice”.

Chciała działać, więc założyła bloga, aby pomóc rodzicom w dokonywaniu zdrowych wyborów dla swoich dzieci – z poradami dotyczącymi samoopieki. Wellness Mama ma teraz cały zespół redakcyjny, a także opinię medyczną i radę doradczą.

🔥 Zalecana:  Co mogę zastawić za 500 $? 15 najlepszych przedmiotów do zastawienia w 2023 r

Blog obejmuje szeroki zakres tematów związanych ze zdrowiem, w tym naturalne środki zaradcze, urodę i naturalne środki czystości, a także mnóstwo wskazówek dla rodziców i macierzyństwa. Zarabia na linkach partnerskich i niektórych reklamach.

13. łaska wzrasta, buduje

Grace Grow Edify to chrześcijański blog o „pokojowym nauczaniu w domu” i koncentruje się na wierze, organizacji i życiu rodzinnym.

Blog ma na celu złagodzenie stresu, który może wiązać się z edukacją domową, szczególnie dla nowych rodzin uczących się w domu, i dzieli się spostrzeżeniami na temat programu nauczania i strategii edukacyjnych, a także radami dotyczącymi studiów biblijnych i innych zajęć chrześcijańskich.

Zarabia na sprzedaży szeregu materiałów do nauki w domu do pobrania, a także korzysta z linków partnerskich w celu uzyskania dodatkowych przychodów.

Premia: Chociaż nie jest to blog dla mam, moja mama ma świetny blog o wszystkim, co dotyczy minimalizmu — sprawdź go na Minimalistyczny Boomer 😊

6 kroków, jak założyć blog dla mamy własnego (blogowanie mamy 101)

Chcesz dołączyć do blogerów mamusi powyżej, ucząc się, jak założyć własnego bloga dla mam? Oto 6 prostych kroków, które pomogą Ci zacząć.1. Wybierz niezapomnianą nazwę (i niszę)

Jedną z rzeczy, która odróżnia blog od innych, jest zapadająca w pamięć nazwa bloga. Postaraj się wybrać imię, które odzwierciedla Twoje podejście do życia mamy i które będzie rezonować z publicznością.

Z naszych przykładów powyżej możesz zorientować się, o czym jest ich blog z tytułu. The Prairie Homestead dotyczy zawłaszczenia; Tech Savvy Mama jest wyraźnie związana z technologią i tak dalej.

Inną opcją jest ukucie chwytliwego neologizmu („Mamacja” to dobry przykład) lub poszukaj zabawnego i zapadającego w pamięć wyrażenia (nazwa „Wściekłość na minivana” matki czwórki dzieci, Kristen Howerton, to świetna gra w „Rage Against the Machine”).

Jeśli szukasz więcej informacji na temat nazywania bloga, zapoznaj się z moim obszernym przewodnikiem dotyczącym nazywania bloga.

Inną rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wybrać niszę. Być może myślisz, że twoja niszowa mama bloguje, ale poświęć trochę czasu, aby zagłębić się w swoje przesłanie. W Internecie jest wiele blogów mam, więc co wyróżnia Twój? Czy Twój blog będzie poświęcony planowaniu finansowemu rodziny? Czy podzielicie się zdrowymi przepisami na gotowanie z rodziną? A może chcesz, aby Twój blog opierał się na humorze.

Cokolwiek to jest, poświęć trochę czasu na opracowanie tego i dopracuj odbiorców, do których chcesz dotrzeć, zanim zaczniesz. Sprawdź moją listę dochodowych nisz, aby zebrać więcej inspiracji.2. Postaw swoją mamę na blogu online (hosting internetowy)

Kiedy już masz jasne wyobrażenie o tym, co chcesz zrobić ze swoim blogiem, musisz znaleźć odpowiednią platformę, aby zacząć.

Chociaż istnieje wiele witryn blogowych do wyboru, prawie zawsze polecam WordPress jako wybraną platformę blogową.

WordPress umożliwia tworzenie bloga tak prostego lub tak złożonego, jak chcesz. Niezależnie od tego, czy jesteś nowym blogerem, czy doświadczonym programistą stron internetowych, WordPress oferuje narzędzia, których potrzebujesz i chcesz.

Korzystanie z WordPress jest całkowicie darmowe, ale aby z niego korzystać, musisz zapłacić za hosting. W tym celu sugeruję użycie Bluehost. Jest tani, łatwy w użyciu, ma świetne wsparcie i jest jednym z dostawców polecanych przez WordPress. Po przeprowadzeniu badań na temat kosztów blogowania, zdecydujesz, że chcesz zacząć od napiętego budżetu, sprawdź moje dzisiejsze typy najlepszych darmowych witryn blogowych.

3. Zaprojektuj bloga swojej mamy, korzystając z bezpłatnych zasobów

Kiedy masz młodą rodzinę, prawdopodobnie nie masz dużo gotówki do stracenia. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele bezpłatnych narzędzi i zasobów, których możesz użyć do zaprojektowania swojego bloga.

Możesz skorzystać z:

 • Darmowe motywy WordPress: Jeśli zdecydujesz się wybrać WordPress dla swojej witryny, istnieje wiele całkowicie darmowych motywów, których możesz użyć na swoim blogu. Wiele z nich jest łatwych w użyciu i może sprawić, że Twój blog będzie wyglądał niesamowicie.
 • Darmowe wtyczki WordPress: WordPress ma również ogromny wybór bezpłatnych wtyczek, których możesz użyć do ulepszenia swojego bloga.
 • Darmowe zdjęcia seryjne: jeśli nie masz zbyt wielu wysokiej jakości obrazów do swojej witryny lub potrzebujesz obrazu czegoś, czego nie możesz stworzyć w domu, istnieje wiele witryn ze zdjęciami stockowymi, które oferują bezpłatne zdjęcia. Kilka świetnych do wypróbowania Nierozpryskiwany I Pixabay.

4. Uruchom strony mediów społecznościowych (i dołącz do grup na Facebooku)

Stworzenie silnej obecności w mediach społecznościowych może pomóc w zwróceniu uwagi na Twojego bloga.

Jeśli jesteś rodzicem, prawdopodobnie sam znalazłeś wiele blogów za pośrednictwem Pinteresta i Instagrama. Piękny kanał na Instagramie daje czytelnikom wgląd w treści, które będziesz tworzyć na swoim blogu, a ponadto pomaga im poczuć się z Tobą bardziej związany

Na Facebooku możesz chcieć utworzyć grupę, która odnosi się konkretnie do Twojego bloga i niszy. Promuj go i zacznij przyciągać do niego zwolenników. W tym samym czasie możesz dołączyć do innych grup mam i jednocześnie promować swojego bloga. (Po prostu uważaj, aby przeczytać wszelkie zasady grupy, na wypadek gdyby nie pozwalały one na publikowanie linków do zewnętrznych źródeł.)

🔥 Zalecana:  Najlepsze podkładki chłodzące do laptopów do gier

5. Przeprowadź burzę mózgów na temat przydatnych pomysłów na posty na blogu i zacznij pisać

Jedną z najbardziej satysfakcjonujących części blogowania jest wymyślanie pomysłów, które naprawdę pomogą Twoim czytelnikom. Podczas burzy mózgów zastanów się, o czym chcesz napisać i o czym chcą przeczytać Twoi czytelnicy.

Jakie są największe problemy, z jakimi borykają się obecnie mamy (i tatusiowie)? Co możesz zaoferować, co pomoże złagodzić ich zmagania?

Wypróbuj moje narzędzie do generowania tytułów blogów oparte na sztucznej inteligencji, aby uzyskać dziesiątki pomysłów na nagłówki przyjazne dla SEO, dzięki którym Twoje posty na blogu będą się wyróżniać już dziś.


To nie musi być zbyt skomplikowane, czasami samo zaoferowanie humorystycznego podejścia do trudności rodzicielskich może sprawić, że ktoś zobaczy, że nie jest sam w obliczu wyzwań.

6. Promuj swoje treści i powiększaj grono odbiorców

Nazwanie swojego bloga, umieszczenie go na świetnej platformie, takiej jak WordPress, i tworzenie zabójczych treści to najlepszy sposób na stworzenie fundamentu dla swojego bloga.

Ale to nic nie da, jeśli masz zerowy ruch. Bez względu na to, jak zabawne, odkrywcze lub przydatne są Twoje posty, ludzie nie natkną się na nie automatycznie. Musisz pomóc im znaleźć Twojego bloga — i właśnie w tym miejscu wchodzi w grę promowanie Twojego bloga.

Jeśli poważnie myślisz o zwiększeniu ruchu na swoim blogu, zapoznaj się z moim artykułem na temat 32 sposobów na zwiększenie ruchu na swoim blogu. Zawiera mnóstwo informacji o rozwijaniu bloga.

Jeśli chcesz szybko zacząć, oto absolutne podstawy:

 1. Dowiedz się o SEO: SEO (Search Engine Optimization) pomaga wyświetlać treść Twojego bloga w wyszukiwarkach. Duże, odnoszące sukcesy blogi dla mam mają dużą część ruchu z bezpłatnych wyszukiwań. Korzystanie z podstawowych wskazówek SEO pomoże Twoim postom konkurować z ich postami, dzięki czemu możesz również uzyskać swój udział w tym ruchu.
 2. Rozpocznij listę e-mailową: Lista e-mailowa to najlepszy przyjaciel blogera. To podstawowy sposób komunikowania się z czytelnikami i informowania ich o opublikowaniu nowych treści. Upewnij się, że na swoim blogu znajduje się formularz rejestracji e-mail, aby nowi czytelnicy mogli łatwo dołączyć. Świetnym pomysłem jest również zaoferowanie zachęty do rejestracji: może to być wszystko, od e-booka z zajęciami dla dzieci, przez audio „ułóż dziecko do snu”, po przewodnik dotyczący wystroju domu dla świeżo upieczonych rodziców.
 3. Blog Znajdź miejsce dla gości: Gościnne blogowanie lub posty gościnne to popularny sposób na zwiększenie liczby odbiorców. Ideą wpisów gościnnych jest tworzenie treści dla innego bloga z szerszą publicznością i umieszczanie linków zwrotnych do swojej strony. Blog, na którym publikujesz, otrzymuje dodatkowe istotne treści; w zamian masz szansę na interakcję z ich czytelnikami.

Czy te przykłady Mom Blogger zainspirowały Cię do założenia własnego bloga dla mamy?

Być może od jakiegoś czasu szukałeś ujścia dla swojej kreatywności. Prawdopodobnie zastanawiałeś się nad założeniem bloga, ale być może nie byłeś pewien, od czego zacząć lub czy możesz to zrobić, zwłaszcza jeśli jesteś zapracowanym rodzicem małych dzieci lub rodzicem nieco starsze dzieci, które pracują na pełny etat.

Ale jest wiele mam takich jak Ty, które założyły blogi. Prawdopodobnie też nie byli pewni, jak zacząć, ale zaczęli od rozmowy o swoich rodzicielskich doświadczeniach i podzieleniu się wskazówkami dotyczącymi wychowywania dzieci. Możesz zacząć w ten sam sposób… a Twój blog może stać się jednym z najlepszych blogów dla mam w przyszłości: wspaniałym źródłem, które rozpowszechnia pozytywne nastawienie i zachętę dla innych mam.

Chcesz spróbować? Mam pełny samouczek na temat zakładania własnego bloga, który zajmie tylko 10-15 minut: może mógłbyś zająć się tym podczas następnej drzemki? 😅

Gdy Twój blog będzie już działał, zacznij wymyślać najlepsze wskazówki dotyczące rodzinnej zabawy (lub ulubionych filmów Disneya lub czegokolwiek, o czym chcesz pisać na blogu) i sprawdź moje wskazówki dotyczące pisania świetnego posta na blogu. Przyciągniesz czytelników, zanim się zorientujesz.