13 funkcji na telefonie z Androidem, których możesz użyć

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: 13 funkcji na telefonie z Androidem, których możesz użyć

Android to świetny system operacyjny od czasu jego wprowadzenia i jest aktualizowany w celu wykonywania różnych funkcji. Smartfon z Androidem to najpopularniejszy system operacyjny na świecie. System operacyjny zyskał popularność wśród producentów urządzeń, ponieważ jest otwarty i bezpłatny, a wielu użytkowników uwielbia ten system operacyjny ze względu na wykonalność i mnóstwo funkcji na telefonach z Androidem.

Google zawsze wprowadza nowe poprawki i wymyśla nowe i niesamowite funkcje dla systemu operacyjnego, podczas gdy marki zamawiające, takie jak Samsung i Huawei, mogą dodawać swoje funkcje do systemu operacyjnego.

1. Włącz tryb programisty

Google ukrywa zaawansowane narzędzia w specjalnym menu Developer Options. Musisz go włączyć, aby uzyskać takie rzeczy, jak szybkość animacji, debugowanie USB i tryb gotowości aplikacji.

Aby włączyć Opcje programisty, przejdź do Ustawień, Informacje o telefonie i siedmiokrotnie dotknij numeru kompilacji telefonu. Zobaczysz odliczanie na ekranie, a następnie komunikat „Gratulacje, jesteś teraz programistą”.

2. Zmień skalę animacji

Skale animacji zmieniają „skalę animacji okna”, „skalę animacji przejścia” i „skalę czasu trwania animatora” w telefonie z 1x na 0,5x. To nie sprawi, że Twój telefon będzie szybszy, ale sprawi, że poczujesz się szybciej.

Przejdź do Ustawienia> Opcje programistyczne i przewiń o około dwie trzecie w dół, a zobaczysz opcję skali. Aby to zadziałało, musisz najpierw włączyć tryb programisty.

Mówiąc o menu szybkich ustawień, czy wiesz, że nie musisz dwukrotnie przesuwać palcem, aby uzyskać do niego dostęp? Zamiast tego po prostu jednocześnie użyj dwóch palców, aby przesunąć w dół, a uzyskasz dostęp do szybkich ustawień.

4. Prześlij swój ekran

Czy masz Chromecasta, laptopa lub Android TV? Jeśli tak, możesz wykonać kopię lustrzaną ekranu swojego Androida, aby wyświetlić go na inteligentnym telewizorze za pomocą funkcji przesyłania, możesz zrobić więcej niż przesyłać do niego wideo.

🔥 Zalecana:  IVS Crypto 2023 KYOTO mianuje MarketAcross najnowszym partnerem medialnym

Po prostu otwórz menu Szybkie ustawienia i naciśnij Cast. Twoje urządzenie znajdzie Twoją sieć (w tej samej sieci lokalnej) i możesz zaczynać. Stuknij i wybierz urządzenie wyjściowe, aby wykonać kopię lustrzaną wyświetlacza.

5. Zarządzaj powiadomieniami aplikacji

Zarządzaj powiadomieniami aplikacji, naciśnij i przytrzymaj aplikację, zobaczysz ikonę informacji. Naciśnij go, a zostaną wyświetlone ustawienia powiadomień dla danej aplikacji.

Możesz zablokować lub wyciszyć powiadomienia z tej aplikacji, jeśli stały się uciążliwe, zezwolić jej na zastąpienie trybu priorytetu i ukryć prywatne informacje.

6. Tryb priorytetowy

Tryb priorytetowy przełącza telefon w tryb cichy, ale nadal pozwala na przechodzenie dźwięków. Ktoś może to nazwać, wysłać SMS-a lub WhatsApp z określonych kontaktów, powiadomień z niektórych aplikacji.

Przejdź do ustawień > Dźwięk i powiadomienie > Nie przeszkadzać, a następnie wybierz wymagane opcje. Można go włączać i wyłączać w menu Szybkich ustawień.

7. Inteligentny zamek

Inteligentna blokada jest bardzo łatwa i użyteczna, włączenie ekranu bezpiecznej blokady jest ważne, aby Twoje dane były bezpieczne, ale rysowanie wzoru blokady lub wprowadzanie hasła za każdym razem jest uciążliwe, ale dzięki inteligentnej blokadzie nie potrzebujesz tego .

Smart Lock na Androida ułatwia odblokowywanie telefonu, eliminuje konieczność używania blokady klawiatury, gdy jesteś w domu lub w „zaufanym” środowisku. Możesz pozostawić telefon odblokowany, gdy jesteś w określonym miejscu, na przykład w domu.

Może korzystać z GPS, niektórych sieci, Twojej twarzy, a nawet głosu, aby uniemożliwić samoczynne zablokowanie telefonu, co zapewnia znacznie szybsze i bezproblemowe działanie. Przejdź do opcji Ustawienia > Zabezpieczenia > Inteligentna blokada, aby ją skonfigurować.

8. Użyj przypinania ekranu

Jeśli jesteś typem, który rozdaje telefon i nie chcesz, aby węszył w twoich aplikacjach, można temu zapobiec, używając przypinania ekranu. Ustawienie domyślne na większości urządzeń powinno to umożliwiać, ale jeśli nie, sprawdź menu zabezpieczeń. Stuknij ikonę pinezki w dowolnej aplikacji w interfejsie wielozadaniowości, aby zablokować ekran tylko dla tej aplikacji.

🔥 Zalecana:  Naukowe Wyniki Apple na Temat Uczenia Się Funkcji Logicznych za Pomocą Spadku Gradientu (GD) w Sieciach Neuronowych

Ale jeśli przypinanie ekranu jest zbyt restrykcyjne, możesz mieć inną opcję włączenia trybu gościa. Niektóre urządzenia z Androidem w wersji 5.0 lub nowszej mają to, aby przełączyć się na konto gościa, dotknij ikony profilu w prawym górnym rogu obszaru powiadomień i wybierz profil gościa.

Wszystkie Twoje dane, konta i aplikacje zostaną ukryte przed kontem gościa. W ustawieniach większości urządzeń dostępne jest również menu użytkownika, które pozwala kontrolować, co goście mogą, a czego nie.

CZYTAJ TEŻ: Jak ukryć aplikacje na telefonie z Androidem

9. Aplikacje z podzielonym ekranem

Jeśli Twoje urządzenie z Androidem działa w systemie Android 7.0 lub nowszym, będziesz mógł połączyć dwie aplikacje w trybie podzielonego ekranu. Aby to zrobić, musisz długo nacisnąć przycisk minimalizacji (przeglądu), a bieżąca aplikacja zmniejszy się do górnej połowy ekranu, a następnie możesz wybrać inną aplikację z ostatniej listy.

Kiedy skończysz, ponownie naciśnij i przytrzymaj przycisk minimalizacji (przeglądu) lub przeciągnij separator oddzielający aplikację na górę lub na dół — Twój wybór. Tryb podzielonego ekranu jest dostępny dla wszystkich urządzeń z systemem Nougat lub nowszym, ale nie jest kompatybilny z wieloma aplikacjami.

10. Znajdź mój telefon

Dzięki Google Find My Device możesz zlokalizować, gdzie znajduje się Twój telefon komórkowy. Jak znaleźć swój telefon; zaloguj się za pomocą przeglądarki na komputerze lub urządzeniu mobilnym, korzystając z tego samego konta Google na zaginionym telefonie, a następnie wybierz zaginiony telefon z menu rozwijanego.

11. Upewnij się, że masz kopię zapasową zdjęć

Utrata telefonu w momencie, gdy zdajesz sobie sprawę, że nie masz kopii zapasowej swoich zdjęć, jest uciążliwa. Możesz tego uniknąć, otwierając aplikację Zdjęcia Google i postępując zgodnie z instrukcjami, aby włączyć automatyczne tworzenie kopii zapasowych.

12. Usługa autouzupełniania

Jeśli masz wersję Androida 7.0 — nie musisz wielokrotnie wpisywać hasła. Utwórz silniejsze hasło, którego nie pamiętasz — użyj menedżera haseł — zapamiętuje on Twoje dane logowania.

🔥 Zalecana:  Jak uruchomić kanał YouTube na swoim telefonie

Domyślnie, korzystając z tej funkcji, możesz włączyć usługę autouzupełniania Google, jeśli korzystasz z usługi Google. Nie wszystkie aplikacje innych firm to obsługują.

13. Użyj ochrony przywracania ustawień fabrycznych

Ochrona przywracania ustawień fabrycznych, która jest dobra w przypadku kradzieży lub zaginięcia telefonu. Osoba lub mogę powiedzieć złodziej nie będzie mógł zresetować telefonu i zalogować się do niego bez uprzedniej znajomości adresu e-mail Google i hasła.

Ochrona przywracania ustawień fabrycznych jest włączona, gdy włączony jest bezpieczny ekran blokady. Pamiętaj, aby nie resetować telefonu przed upływem 24 godzin od zmiany hasła Google, w przeciwnym razie uruchomisz 72-godzinną blokadę antykradzieżową.

Możesz uniemożliwić użytkownikom logowanie się do telefonu, wyłączyć ekran bezpiecznej blokady, włączyć OEM Unlock w Opcjach programisty lub usunąć swoje konto Google w menu Konta.

Czy ten artykuł był pomocny?

Tak nie